Jump to content

Να ποιοι ευτελίζουν το πανεπιστήμιο


spergebiet

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Last Reply

Τέσπα, ας «αλλάξουμε» θέμα. <_<

Άλλα τρανταχτά παραδείγματα ατόμων που ευτελίζουν το πανεπιστήμιο; Την ιατρική γενικότερα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όμως είναι! Όχι μόνο ανήκουν στη γενική παιδεία τού οποιουδήποτε μορφωμένου ατόμου αλλά είναι απαραίτητα στο γιατρό. Αλλοιώς γιατί να υπάρχουν τα προκλινικά έτη (3 παρακαλώ) ή γιατί να μην γινόμαστε απευθείας οφθαλμίατροι;

Δεν ήξερα ότι η βιομηχανική παραγωγή του αιθινίου ήταν στις απαραίτητες γνώσεις ενός "οποιουδήποτε μορφωμένου ανθρώπου". <_<

Κι επέτρεψέ μου ν'ανησυχώ για το τί μαθαίνατε τα προκλινικά έτη (3 παρακαλώ) αν μου υποννοείς, εμμέσως πλην σαφώς, ότι χρειαζόσουν τις βάσεις των πανελλαδικών στο 19 για να μπορέσεις να γίνεις οφθαλμίατρος μια μέρα. <_<

Εμείς πάντως μαθαίναμε τα προκλινικά μαθήματα που κάνουν και στον υπόλοιπο κόσμο (ξες: Βιοχημεία, Φυσιοπαθολογία, κλπ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι ζόρια που τραβάνε ορισμένοι εδώ μέσα...

Κανε μας τη χαρη σε παρακαλω.

Εχετε μαζευτει εδω μεσα ενας συρφετος και προσπαθειτε να πεισετε τον κοσμο πως οποιος δεν εχει περασει πανελληνιες δεν κανει για γιατρος ή δεν σπουδασε σωστα.

Και την πεφτετε κι ολας σε οποιον τολμαει να εχει αντιθετη αποψη.

Δε θα γινει επιτελους αυτη η αξιολογηση των Ελληνικων πανεπιστημιων ? Τοτε θ'αρχισει το παρτι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πω κι εγώ την άποψή μου...αγαπητέ φεγγάρω μπορεί να είσαι κολλητός, συγγενής ή οτιδήποτε άλλο για τις κόρες του Τρακατέλλη αλλά να θυμάσαι ...την ρουφιανια πολύ αγάπησαν , τον ρουφιάνο ουδείς.

emclappingemclappingemclapping .....Μπραβο notbad....ξανα μπραβο... emclappingemclappingemclapping ....Οπως βλεπω σ`αυτο το topic πληθαίνουν οι "Καλοι Σαμαρείτες " με γεωμετρικη προοδο,οι προστάτες της τιμης και των ηθικων αξιων!!!!...Αλλα notbad,δεν θα ηταν καλυτερα,πριν "στολισεις" με χαρακτηρισμους του τυπου .....ρουφιάνος και ρουφιανια....καποιον και πριν δωσεις συμβουλες για το τι ειναι σωστο και ηθικο και τι οχι,δεν θα ηταν ορθότερο προηγουμενως να κανεις εσυ και ορισμενοι αλλοι εδω μεσα μια μικρη αυτοκριτικη!!!!!....Αν δεν κανω λαθος(που δεν κανω!!)στο topic<<<To roufianevein or not to roufianevein >>>( http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=9458&hl= ) ...πρωτοστατουσες!!!!....Μια λαικη ρηση λεει πως στο σπιτι του κρεμασμενου,δεν μιλανε για σχοινι .....Γι`αυτο λοιπον,επειδη ισχυει και το "Verba Volant Scripta Manent"καλο θα ηταν να αναλογισθεί ο καθενας το τι εγραψε,τι συμβουλες εδωσε στο παρελθον,πριν αρχισει να μοιράζει απλοχερα διακοσμητικα επιθετα και να κανει μαθηματα ψευτοηθικής ;) ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμ μια πολυ ενδιαφερουσα συζητηση γενικοτερα!Παντως αυτο που επαθε ο φεγαρω ηταν ανεπαναλυπτο(δεν ειχα δει το φορουμ τοσες μερες και το διαβασα με τη μια ολο) μα καλα πως την πατησες τοσο πολυ???Σου πεταξανε στην ουσια ενα δολωμα και εσυ τσιμπησες με αποτελεσμα εξεθεσες αυτον τον καθηγητη πολυ περισσοτερο!Πχ εγω τον συγκεκριμενο ουτε τον ειχα ποτε ακουσει μετα απο ολα αυτα ομως που ειπωθηκαν εδωπερα ειμαι πεπεισμενος οτι καπου παρανομησε στην ολη διαδικασια!Πραγματικα με το δικιο του να σου ζητησουν και τα ρεστα για το πως τους εξεθεσες(σε εναν τιποτενιο συκοφαντη οπως λες τον sperg).Οσο αναφορα για τους πανελληνιονικες...Ρε παιδια εσεις που φυγατε στο εξωτερικο γιατι δεν το παραδεχεστε οτι δεν τα καταφερατε να περασετε στις πανελληνιες.Μην τρελενομαστε δεν ηταν κατι το εξωφρενικο σαν εξετασεις μια σοβαρη προετοιμασια και εφτανε!!Τωρα αν καποιος εδωσε και δεν τα καταφερε για λιγο ειναι δεκτο ηταν ατυχος οποιος ομως δεν εδωσε καθολου ηταν μαλλον φυγοπονος,ατομο της ευκολης λυσης της Ιταλιας κτλ!!Φυσικα αυτο ομως δεν σημαινει οτι οσοι σπουδασαν στο εξωτερικο δεν αξιζουν και δεν μπορουν να γινουν καλοι ιατροι...αυτο νομιζω ισχυει για ολους μας!

Τωρα οσο αναφορα για καποια ατομα εδω μεσα οπως o usmeds+sovereign+ptca νομιζω οτι τα ατομα τα συγκεκριμενα εχουν δωσει πληροφοριες και εχουν βοηθησει πολλους με τις οδηγιες τους που στο κατω κατω δεν το χρωστουσαν και σε κανενα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κανω λαθος(που δεν κανω!!)στο topic<<<To roufianevein or not to roufianevein >>>( http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=9458&hl= ) ...πρωτοστατουσες...

Λοιπόν.......

στο συγκεκριμένο τόπικ ο τίτλος είναι καθαρά ρητορικός - ειρωνικός, κατανοητός ακόμα και από τον πιο αδαή άνθρωπο, μιας και αναφέρεται σε μία παρανομία που έθιγε άμεσα άλλους ανθρώπους όχι ηθικά, αλλά πρακτικά - εργασιακά....

Κάνε τις συγκρίσεις τώρα με την ιστορία που παρέθεσε ο χρήστης που κάρφωσες και αν βρει καμία ομοιότητα μπράβο σου...

Πάντως χαίρομαι που έστω και αργά παραδέκτηκες πως αυτό που έκανες ήταν ρουφιανιά....

Εύγε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν.......

στο συγκεκριμένο τόπικ ο τίτλος είναι καθαρά ρητορικός - ειρωνικός, κατανοητός ακόμα και από τον πιο αδαή άνθρωπο,

....Βεβαια :lol::lol: ...Οτι δεν μας συμφερει ειναι καθαρα ρητορικο/ειρωνικο!!!!!!!!.... emeleos..Το να ψαχνεις το ονομα,να το διαδιδεις και να καρφωνεις συναδελφο,δεν θεωρειται ρουφιανια αλλα ηθικη αξια !!!!! :blink: Τι λες ρε?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα γινει επιτελους αυτη η αξιολογηση των Ελληνικων πανεπιστημιων ? Τοτε θ'αρχισει το παρτι...

Πιστεύεις ότι θα πάρει κακούς βαθμούς το ΕΚΠΑ...; embaaaemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....Βεβαια :lol::lol: ...Οτι δεν μας συμφερει ειναι καθαρα ρητορικο/ειρωνικο!!!!!!!!.... emeleos..Το να ψαχνεις το ονομα,να το διαδιδεις και να καρφωνεις συναδελφο,δεν θεωρειται ρουφιανια αλλα ηθικη αξια !!!!! :blink: Τι λες ρε?????

Γλυκιά μου αυτός ο άνθρωπος παρανόμησε με ψευδή υπεύθυνη δήλωση[/ , και προσπάθησε να εξαπατήσει - καπελώσει τους συναδέλφους του, καταστρατηγώντας τα εργασιακά τους δικαιώματα.....

Τώρα τι σχέση έχει αυτό με μία αφήγηση της ιστορίας των θυγατέρων ενός καθηγητή, ελπίζω να μας το εξηγήσεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ Φεγγάρω, ο Τρακατέλλης το ξέρει πως είσαι κολλητός του;

ή να τού στείλω email να τον ενημερώσω τον άνθρωπο πως κάποιος ανώνυμος "fegarw" μιλάει εξ ονόματός του;

:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν.......

μιας και αναφέρεται σε μία παρανομία που έθιγε άμεσα άλλους ανθρώπους όχι ηθικά, αλλά πρακτικά - εργασιακά....

....Αρα για να ξερουμε λοιπον :το να "καρφωνεις" ατομο που εκανε εργασιακη παρανομια ειναι Σωστο ,αλλα το να ενημερωσεις δικο σου ανθρωπο για "λασπη" που του πετανε,για θεμα δηλαδη ηθικης ταξεως ειναι Λαθος !!!!.....Μαλιστα.... :o Οταν καποιοι αναφερονταν στην νεα ταξη πραγματων,μαλλον θα εννοουσαν τα παραπανω!!!..Ρε σαν δε ντρεπεσαι που θες να κανεις και μαθηματα ηθικης!!!!!

Ρε συ Φεγγάρω, ο Τρακατέλλης το ξέρει πως είσαι κολλητός του;

...Εσυ τι λες???..Λες να ειμαι μαζοχιστής και να δεχομαι προσβολες γιατι μ`αρεσει,πρωην cup of coffee???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλα το να ενημερωσεις δικο σου ανθρωπο για "λασπη" που του πετανε,για θεμα δηλαδη ηθικης ταξεως ειναι Λαθος !!!!

Όχι σωστό είναι, μπορείς να τον ενημερώσεις, να τού δώσεις δυο φιλάκια, να πάρεις δύο τούμπανα και να τού παίξεις τον ύμνο τών Παπούα... ό,τι θες κάνε.

Εμάς μην προσπαθείς να "φοβίσεις" ότι και καλά θα μάς κάνεις ντα με τέτοια κόλπα νηπιαγωγείου :lol::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά και θα στραφώ ενάντια στους καθηγητές που εμπαίζουν τους φοιτητές τους.

Από τη μια εξετάζουν τεράστια ύλη,γράφουν ογκωδέστατα αντιπαιδαγωγικά βιβλία,ζητούν εξωφρενικές λεπτομέρειες και κόβουν μεγάλα ποσοστά διαβασμένων φοιτητών και από την άλλη για τα δικά τους συστημένα πρόσωπα επιφυλλάσουν ειδική μεταχείριση,τους συγχωρούν κάθε λάθος και τα προωθούν όσο μπορούν.

Δημιουργούν δηλαδή κρυβόμενοι πίσω από την επιστημονική τους ιδιότητα ένα κλίμα τρόμου στον απλό φοιτητή για να υποταχθεί στις άνομες δραστηριότητές τους και να μην αντιδράσει δυναμικά.

Και όταν ο φοιτητής κατορθώσει να απομνημονεύσει την τεράστια ύλη μετά κόπων και βασάνων τον κατηγορούν για παπαγαλία.

Αυτή είναι η διπρόσωπη στάση τους.Δύο μέτρα και δύο σταθμά ανάλογα με την κοινωνική προέλευση (και την πολιτική τοποθέτηση) του φοιτητή.

Ποιοι είναι αυτοί που αντιδρούσαν τόσα χρόνια στην κατάργηση των μεταγραφών εξωτερικού?

Ποιοι δε θέλουν την αξιολόγηση?

Ποιοι πιέζουν για κατάργηση των πανελληνίων και εφαρμογή υποκειμενικών,διαβλητών μεθόδων επιλογής των φοιτητών?

Ποιοι έκαναν τα απίστευτα έκτροπα κατά τις αναγνωρίσεις πτυχίων στο ΔΙΚΑΤΣΑ?

Αυτούς έχουν υπόψη τους οι απόφοιτοι εξωτερικού όταν μιλούν για το χαμηλό επίπεδο των ελληνικών πανεπιστημίων.Γιατί δε στρέφονται εναντίον τους?Δε νιώθουν άραγε αδικημένοι που οι συνάδελφοί τους φοιτητές εξωτερικού μετριότερης απόδοσης πήραν μεταγραφές με ύποπτο τρόπο?Γιατί αυτή η σύμπνοια?

Η πλειονότητα των καθηγητών αποτελεί το δούρειο ίππο σε κάθε προσπάθεια φραγμού στην είσοδο μέτριων φοιτητών.

Για αυτό η κατά το δυνατό απομόνωση και καταγγελία τους επιβάλλεται ώστε να στερηθούν τη δυνατότητα βαθμολόγησης των υποψηφίων στο διαγωνισμό για θέσεις ειδικότητας.Πρέπει να καταστεί φανερός ο ύπουλος ρόλος τους,η συνενοχή και η αποφασιστική συμμετοχή τους στο έγκλημα της ανεξέλεγκτης εισαγωγής ακατάρτιστων γιατρών στη χώρα.

Να ανοίξουν τώρα οι φάκελλοι των μεταγραφών και να γίνει ουσιαστική έρευνα για τις αθλιότητες του ΔΙΚΑΤΣΑ.

Να δωθούν τα ονόματα των μεταγραφέντων και των επιτυχόντων του ΔΙΚΑΤΣΑ κυρία Γιαννάκου για να γίνει έρευνα σε βάθος.Αν όπως λέτε αυτό θα θίξει όλα τα κόμματα,είναι ένας λόγος παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....Αρα για να ξερουμε λοιπον :το να "καρφωνεις" ατομο που εκανε εργασιακη παρανομια ειναι Σωστο ,αλλα το να ενημερωσεις δικο σου ανθρωπο για "λασπη" που του πετανε,για θεμα δηλαδη ηθικης ταξεως ειναι Λαθος

Το λάθος δεν είναι ότι τον ενημέρωσες εφόσον είναι κολλητός σου όπως λες, αλλά ότι το εκτόξευσες στο forum δίκην απειλής απέναντι στο χρήστη spergerbiet.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά και θα στραφώ ενάντια στους καθηγητές που εμπαίζουν τους φοιτητές τους.

Από τη μια εξετάζουν τεράστια ύλη,γράφουν ογκωδέστατα αντιπαιδαγωγικά βιβλία,ζητούν εξωφρενικές λεπτομέρειες και κόβουν μεγάλα ποσοστά διαβασμένων φοιτητών και από την άλλη για τα δικά τους συστημένα πρόσωπα επιφυλλάσουν ειδική μεταχείριση,τους συγχωρούν κάθε λάθος και τα προωθούν όσο μπορούν.

Δημιουργούν δηλαδή κρυβόμενοι πίσω από την επιστημονική τους ιδιότητα ένα κλίμα τρόμου στον απλό φοιτητή για να υποταχθεί στις άνομες δραστηριότητές τους και να μην αντιδράσει δυναμικά.

Και όταν ο φοιτητής κατορθώσει να απομνημονεύσει την τεράστια ύλη μετά κόπων και βασάνων τον κατηγορούν για παπαγαλία.

Αυτή είναι η διπρόσωπη στάση τους.Δύο μέτρα και δύο σταθμά ανάλογα με την κοινωνική προέλευση (και την πολιτική τοποθέτηση) του φοιτητή.

Welcome to my hell!!!

Ξέρεις πόσες φορές έχω φάει στα μούτρα (και τρώω) τη λογική των δύο μέτρων και δύο σταθμών?

Γιατί καλά να είσαι από τη μεριά του ευνοημένου... αν είσαι στην άλλη πλευρά, σου έρχεται να βάλεις τα κλάματα. Τόσο ανήμπορος είναι κανείς...

Το τελευταίο πρίν 4 βδομάδες. Τί μπορείς να πείς όμως? Βγάζεις σκασμό και υπομένεις, προσπαθώντας να διατηρείς μιά ψυχική ισορροπία. Γιατί ο μεγαλύτερος κίνδυνος είναι να γίνεις όπως αυτοί που εφαρμόζουν τα δύο μέτρα και δύο σταθμά, βγάζοντας τα αποθημένα εκεί που δεν πρέπει, δίχως ίχνος μετριοπάθειας και σεβασμού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμάς μην προσπαθείς να "φοβίσεις" ότι και καλά θα μάς κάνεις ντα με τέτοια κόλπα νηπιαγωγείου :lol::antegeia:

....Ααααα,μαλιστα!!!!!....τωρα μου λες οτι δεν "φοβίζω"εναν,αλλα ολους!!!!!....Μηπως ειστε ονειροπαρμένοι????Μηπως πάσχετε απο διαφορων ειδων φοβιες????Λεω μηπως!!!! ...Γιατι βγαζετε αυθαίρετα συμπερασματα!!!Ουτε απειλησα κανεναν,αλλα ουτε και προκειται να το κανω!!!!Θεωρησα σωστο,να ενημερωσω(μια και το εχω πει χιλιες φορες οτι την οικογενεια μου ,την συνδεουν στενοι δεσμοι με την οικογενεια Τρακατελλη) το ατομο το οποιο δεχτηκε την επιθεση!!!Και θα το ξανακανω αν χρειαστει!!!...Το να το παιζεις ηθικος ειναι το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο.....το να εισαι ομως ειναι μακράν δυσκολο!!!Εγω ποτε δεν θεωρησα τον εαυτο μου προτυπο ηθικης,εν`αντιθεση με πολλους απο εσας που αυτοανακηρύσσεστε ως δασκαλοι των ηθικων αξιων(συμφωνα με τα δικα σας συμφεροντα-"αξιες")!!!!

Το λάθος δεν είναι ότι τον ενημέρωσες εφόσον είναι κολλητός σου όπως λες, αλλά ότι το εκτόξευσες στο forum δίκην απειλής απέναντι στο χρήστη spergerbiet.

Η απειλη δηλαδη ποια ειναι???...Οτι θα ενημερωνα τον καθηγητη η` οτι πιθανον θ`ασκησει μυνηση κατα αγνωστου???...Τα παρουσιαζετε τα πραγματα οπως σας βολευει καθε φορα,παραβλεποντας αυτα που λεγονται και γραφονται η` μαλλον καλυτερα χρησιμοποιοντας δικες σας ερμηνειες και συμπερασματα!!!!Περιεργο,πονηρο και επικινδυνο τροπο σκεψης εχετε ορισμενοι!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απειλη δηλαδη ποια ειναι???...Οτι θα ενημερωνα τον καθηγητη η` οτι πιθανον θ`ασκησει μυνηση κατα αγνωστου???...

Ναι και τα δύο και το ότι το εξέλαβε έτσι η πλειοψηφία του φόρουμ, μάλλον θα έπρεπε να σε ανησυχεί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι και τα δύο και το ότι το εξέλαβε έτσι η πλειοψηφία του φόρουμ, μάλλον θα έπρεπε να σε ανησυχεί...

.....Καλα ρε!!!!Εσυ δεν ειπες προηγουμενως πως.... <<<Το λάθος δεν είναι ότι τον ενημέρωσες εφόσον είναι κολλητός σου>>>!!! ...Μηπως τελικα θα έπρεπε να ανησυχεί εσενα το γεγονος πως εκφερεις αποψη και κρινεις αλλα ατομα,μην εχοντας ξεκαθαρισει ακομη το τι ειναι σωστο και τι λαθος,τι ειναι μεμπτο και τι οχι???...Κι στην τελικη,πως θα μπορεσω εγω να σε παρω στα σοβαρα,οταν με τα λεγομενα σου βρισκεσαι σε πληρη σύγχιση!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....Καλα ρε!!!!Εσυ δεν ειπες προηγουμενως πως.... <<<Το λάθος δεν είναι ότι τον ενημέρωσες εφόσον είναι κολλητός σου>>>!!! ...Μηπως τελικα θα έπρεπε να ανησυχεί εσενα το γεγονος πως εκφερεις αποψη και κρινεις αλλα ατομα,μην εχοντας ξεκαθαρισει ακομη το τι ειναι σωστο και τι λαθος,τι ειναι μεμπτο και τι οχι???...Κι στην τελικη,πως θα μπορεσω εγω να σε παρω στα σοβαρα,οταν με τα λεγομενα σου βρισκεσαι σε πληρη σύγχιση!!!!!

Σε σύγχηση είσαι εσύ και μόνο εσύ.....

ΕΙΠΑ..... δε διαφωνώ με την πράξη σου εφόσον είναι κολλητός σου, ΑΛΛΑ

διαφωνώ ότι το έθεσες με τη μορφή απειλής είτε αυτή ήταν:

1ον: Σε απειλώ ότι θα το πω

2ον: Σε απειλώ ότι θα σου κάνει μήνυση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ μου άρεσε το post σου. Εγώ πάντως αμφιβολίες για την εκπαίδευσή μου δεν έχω. Πραγματικά σωστά τα λες, αλλά δε μπορώ να μην ειρωνευτώ ένα σημείο σου...

Well after step1 (92), step 2 (99), MRCP part 1(1st take)

I still do about mine

And it feels that everything in both clinical and basic science medicine is changing so fast that everything I bothered to learn in med school is completely obsolete by now anyhow

Δε βλέπω την ώρα να σε σκίσω στην αληθινή* ιατρική! :P

(και δε λέω εσένα εσένα, εννοώ γενικά)

You may find this disappointing but I don’t think

Electronic trash talking qualifies as ‘real medicine’

*εκτός αν θεωρείς ακόμα Ιατρική το διακρότημα της Φυσικής, το κερί καρναούμπα της Χημείας, την οικολογία της Βιολογίας, και την Έκθεση που μου διόρθωσε κάποιος κομπλεξικός δημόσιος φιλόλογος που ήξερε ότι τα γραπτά μας έρχονται από ιδιωτικό...

Come on sover,

Just pin this thread man...

That’s entertainment!

BTW, I know exactly how you feel

I was furious when the little green men over at area 51 correcting my pathophysiology paper butchered my grade

I tried talking to Prof Big foot about it, but he said that the ‘order’ had come directly from the men in black!

What can you do?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

διαφωνώ ότι το έθεσες με τη μορφή απειλής είτε αυτή ήταν:

1ον: Σε απειλώ ότι θα το πω

2ον: Σε απειλώ ότι θα σου κάνει μήνυση

....Εγραψα εγω ... απειλώ ???...Βλεπεις πως εχω δικιο οταν λεω 1ον: πως παρουσιαζετε τα πραγματα οπως σας βολευει καθε φορα,παραβλεποντας αυτα που λεγονται και γραφονται η` μαλλον καλυτερα χρησιμοποιοντας δικες σας ερμηνειες και συμπερασματα!!!!....2ον:πως εξακολουθεις να βρισκεσαι σε πληρη σύγχιση!!!!!...Γι`αυτο κανε μου την χαρη αλλη φορα,πρωτα να "στοχευεις" και υστερα να "χτυπας" και οχι το αναποδο!!...Ετσι ωστε να εχεις τουλαχιστον το σεβασμο του ατομου με το οποιο βρισκεσαι σε αντιπαραθεση....Μεχρι τοτε,μαθηματα ηθικης ταξεως απο `σενα δεν δεχομαι!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεχρι τοτε,μαθηματα ηθικης ταξεως απο `σενα δεν δεχομαι!!! ;)

Δέχεσαι δε δέχεσαι, από τη στιγμή που γράφεις σε δημόσιο φόρουμ ότι γράφεις υπόκειται σε δημόσια έκθεση και άρα κριτική......

Και (αν και αρκεί IQ 40 για να γίνει κατανοητό), δεν είπα ότι έγραψες ΑΠΕΙΛΩ, αλλά με τον τρόπο σου έτσι έκανες. Και αυτό το καταλάβαν ευτυχώς και άλλοι!!

Σου παραθέτω.....

Μηπως θα ηταν σωστο να ενημερωσουμε το γραφειο του κ.κ Τρακατέλλη για τα λεγομενα σου ωστε να παρει και αυτος τα μετρα του ???? Να δουμε στο τελος αν πισω απο την ανωνυμία,μπορει ο καθενας να λεει οτι του κατεβει

spergebiet,πες αλευρι......ο Τρακατέλλης σε γυρευει ..Μολις εστειλα mail στο Στρασβούργο,στο γραφειο του Τρακατέλλη, με το link κ.τ.λ

Εαν αυτά δεν είναι υπό τη μορφή ΑΠΕΙΛΗΣ τότε συγγνώμη...... αλλά η μεγάλη πλειοψηφία του φόρουμ είμαστε καθυστερημένοι και εσύ ανώτερο ον...... :splats:

Μάλιστα στο 2ο ποστ σου, εκεί που του λες ότι τον κάρφωσες, έχεις βάλει και φατσούλες με χαμόγελα. Σαν να λέμε το ευχαριστήθηκες κιόλας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλά η μεγάλη πλειοψηφία του φόρουμ είμαστε καθυστερημένοι και εσύ ανώτερο ον...... :splats:

....Αυτο το συμπερασμα το εβγαλες εσυ!!!!...Αλλα αν τωρα εσυ θεωρεις τον εαυτο σου καθυστερημένο και παιδι ενος κατωτερου Θεου....Εγω δεν μπορω να κανω τιποτα!!! ;)

Μάλιστα στο 2ο ποστ σου, εκεί που του λες ότι τον κάρφωσες, έχεις βάλει και φατσούλες με χαμόγελα. Σαν να λέμε το ευχαριστήθηκες κιόλας!

Ααααα!!!...πολυ ωραια!!!Βλεπω πως εχεις ικανοτητες τυπου ..."μεταφραστη Κοαλα"!! emclapping

Εαν αυτά δεν είναι υπό τη μορφή ΑΠΕΙΛΗΣ τότε συγγνώμη......

....Δεκτη η συγγνώμη!!!..Βλεπεις ειμαι ατομο που δεν κραταει κακια :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

You may find this disappointing but I don’t think

Electronic trash talking qualifies as ‘real medicine’

Βασικά το "electronic trash talking" το κάνεις εσύ αυτή τη στιγμή. Δυστυχώς μας χωρίζει ένας ωκεανός για να στ'αποδείξω... :)

BTW, I know exactly how you feel

I was furious when the little green men over at area 51 correcting my pathophysiology paper butchered my grade

I tried talking to Prof Big foot about it, but he said that the ‘order’ had come directly from the men in black!

What can you do?

For starters, μπορείς να σταματήσεις να λες βλακείες, that's what you can do, bitch. :)

Όταν περάσεις αυτό το στάδιο μπορείς να επιχειρηματολογήσεις. Πάντως μέχρι στιγμής τα παραπάνω 4 σημεία απ'τα 4 αντίστοιχα σημεία των βιβλίων-ύλης που ανέφερα δε μου χρειάστηκαν πουθενά στην ιατρική.

Βέβαια, εσύ που κάνεις χαλάουα συνέχεια το «κερί καρναούμπα» μπορεί να σου φαίνεται και χρήσιμο, τι να πω.

Well after step1 (92), step 2 (99), MRCP part 1(1st take)

I still do about mine

Ωραία, πριν ολοκληρώσεις τη μαγκιά σου περίμενε να τα δώσω κι εγώ και να σου αναφέρω τα σκορ μου. :)

Μην κάνεις σαν τα παιδάκια που απ'το δημοτικό πηγαίνουν στο γυμνάσιο και τη λένε στους μικρούς που μόλις πριν ένα χρόνο πριν μοιραζόντουσαν το ίδιο σχολείο. <_<

And it feels that everything in both clinical and basic science medicine is changing so fast that everything I bothered to learn in med school is completely obsolete by now anyhow

Καλή δικαιολογία για να μην ενημερώνεσαι... χμμ. :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.