Jump to content

Να ποιοι ευτελίζουν το πανεπιστήμιο


spergebiet

Recommended Posts

Μια μικρή επισήμανση στο μικρό μας αρτέμι μάτσα:

Η απάντηση σου στον spergebeit δεν αντέκρουσε τίποτα. Απλά το ρουμανία έγινε ουγγαρία και δεν ξέρω εγώ τι. Δεν διέψευσες την ουσία των γεγονότων.

Και στο κάτω κάτω, αν εξαιρέσουμε την ειρωνία του τύπου, δεν είπε κάτι ποινικά κολάσιμο, ούτε κάτι που ΕΣΥ ΔΙΕΨΕΥΣΕΣ.

υγ.: Ντάξει έχεις κονέ με μεγαλοκαθηγητάδες το καταλάβαμε. είσαι και γαμώ τα άτομα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Last Reply

Σαν αποφοιτος του ΑΠΘ να πω οτι παρα τον ισως καπως υπερβολικο λογο του, ο spegerbiet δεν λεει κατι διαφορετικο απο αυτο που βλεπαμε ολοι εμεις που φοιτουσαμε στο ΑΠΘ καθολη την διαρκεια της φοιτησης μας (ή μαλλον απο το 2ο ετος και μετα ,οταν αρχιζαν οι μεταγραφες).

Το ΑΠΘ ειναι ενα "οικογενειακο" πανεπιστημιο, και οσον αφορα τις μεταγραφες, και οσον αφορα την καταληψη των πανεπιστημιακων θεσεων.

Αν καποιος (οποιοσδηποτε) εχει 2 κορες, που δεν μπορεσαν να περασουν με πανελληνιες, και οι 2 μεταγραφονται με κατατακτηριες (που ειναι πολυ πιο δυσκολες εξετασεις), και μετα τελειωνουν και με αριστα, οι συμπτωσεις ειναι παρα πολλες και λογικο ειναι το μυαλο να πηγαινει αλλου!

Αν επισης καποιος σε 5 χρονια σχολης περασει 40 μαθηματα, και μετα σε ενα εξαμηνο τα υπολοιπα 20, παλι το μυαλο παει στο πονηρο, και οχι στην συμπτωση!

Αν ολα αυτα δεν ειναι αληθεια , τοτε fegarw μιας και τις γνωριζεις τις κοπελες, βγες και πες, οχι φιλε λες ψεματα, μπηκαν πχ με πανελληνιες, ή τελειωσαν την σχολη με 6! Αλλα με τις απειλες και την τρομοκρατια, μαλλον δικαιωνεις τον spagerbiet παρα τον διαψευδεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκτος και αν σ`αυτο το site τα πραγματα λειτουργουν με την λογικη......Πεταω λασπη και οποιον παρει ο χαρος......!!!!

Basically

About this sort of ‘mud’

What is the alternative?

If I even try to be remotely serious about this, I would have to say that sperger’s post offers nothing

Its one more of those

‘That was weird’ rumours, that we have seen so many of, about many individuals

Sperger can not prove what he implies

And he can not be disproven

The Giannopoulos thing was different because what the kid was suggesting was well documented and quite easily verifiable

We all know how these things work

We can chose to believe that they worked that way for trakatroukas as well or that they didn’t

Anyhow, as was mentioned, he would hardly be the biggest name that faces these suspicions

It come s with the territory

1) You are an academic or a politician or both, anyhow ,an individual in a position to influence,

2) Your kid went through a system that is well known to be corruptible

Buddy… you are going to have to grow a thick skin and live with the suspicions, whether justified or not!

It is the price you pay for your position

Let us know what Trakatroukas responded …I think he might agree

If not, what is he going to do?

Legally go after sperger for saying that his daughter was ‘in his opinion, strangely successful in med school’ .Why hasn’t Karamanlis done exactly the same?

Τελικα η` εισαι βλακας η` τον κανεις!!!οσον αφορα τη Νατασα,τα Μ.Μ.Ε εχουν αναφερθει χιλιαδες φορες!!!!!

Oh really ?and what exactly does ‘the media mentioned it’ mean?

What is the authority that THE GREAT MEDIA represent in your head?

The media are anonymous on many occasions

They argued nothing more (and nothing less) about Natasha and offered no more evidence than Sperger did for both her and the Trakatrouka-girl

Sorry, doesn’t make a difference,

The claims in the MEDIA could have been just as personal and malicious as Sperger’s might be (and in fact the former would be far more likely)

And again, as with the Trakatroukas affair, no investigation …no DA…nothing

It’s the same sort of innuendo without proof

Whether it’s the DIVINE WORD OF MAKIS or the obscure writings of sperger

So ARE YOU A MORON?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στο κάτω κάτω, αν εξαιρέσουμε την ειρωνία του τύπου, δεν είπε κάτι ποινικά κολάσιμο, ούτε κάτι που ΕΣΥ ΔΙΕΨΕΥΣΕΣ.

....Οταν δεν εχεις απτα στοιχεια και κατηγορεις καλυμμένος πισω απο την ανωνυμία καποιον με ονομα και επιθετο, δεν ειναι ποινικά κολάσιμο?????Τι λε ρε????

ούτε κάτι που ΕΣΥ ΔΙΕΨΕΥΣΕΣ.

....Η αντιδραση μου δεν σου αρκει για για διαψευση?????

Μια μικρή επισήμανση στο μικρό μας αρτέμι μάτσα:

...Αρτεμη και οχι Αρτεμι....οταν γραφεις κατι,να το γραφεις σωστα!!!!

The media are anonymous on many occasions

They argued nothing more (and nothing less) about Natasha and offered no more evidence than Sperger did for both her and the Trakatrouka-girl

Sorry, doesn’t make a difference,

The claims in the MEDIA could have been just as personal and malicious as Sperger’s might be (and in fact the former would be far more likely)

And again, as with the Trakatroukas affair, no investigation …no DA…nothing

It’s the same sort of innuendo without proof

Whether it’s the DIVINE WORD OF MAKIS or the obscure writings of sperger

So ARE YOU A MORON?

Η διαφορα ειναι τεραστια Ptca!!!!..... Οποιος γραφει στα Μ.Μ.Ε,εχει ονομα και επιθετο και αναλαμβανει το μεριδιο ευθυνών του.Η συγκεκριμενη περιπτωση εχει να κανει μ`εναν ευθυνόφοβο και δειλο!!!!Γι`αυτο σου επιστρεφω την ερωτηση που μου εκανες παραπανω.....allora,sei un Cretino ò un grandissimo Pirla????

Let us know what Trakatroukas responded …I think he might agree

If not, what is he going to do?

....Πιστευεις λαθος!!!!....Θ`αντιδρασει οπως αντιδρα η πλειοψηφια που δεχεται αντιστοιχου τυπου λασπολογια,απο ανωνυμο "ηρωα ".....με μυνηση κατα αγνωστου,μιας και ο spergebeit ειναι γνωστος ως "ο πελεκυς της δικαιοσυνης"!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Fegarw δές κ την άλλη όψη του νοσματος. Ωραία όλα αυτά τα δικηγορίστικα, αλλά μην ξεχνάς ότι τα παιδιά των καθηγητών ευννούνται ολοφάνερα. Κ είμαστε αποδέκτες αυτής της αδικίας. Ως πότε σε αυτή τη σχολή κ στην ιατρική ολόκληρη θα επικρατεί η ασυδοσία+ ο νεποτισμός? Γιατί όλα τα παιδιά των καθηγητών να πρέπει ντε κ καλά να γίνουν γιατροί? Εμείς σε πηγάδι κατουρήσαμε? Ανάθεμα την ώρα που έδωσα πανελλήνιες. Αισθάνομαι μ@λ@κ@ς στην τελική. Πές οτι ο εν λόγω καθηγητής βοήθησε την κόρη του. Νομίζεις ότι μπορεί κάποιος να τον "κυνηγήσει" νομικά? Κ αν ναί τί θα καταφέρει? Θα τιμωρηθεί η κόρη του? Στη σημερινή ελλάδα πάντως, οι καθηγητές είναι υπεράνω των νόμων. Να είσαι σίγουρος γι'αυτό. Το να καρφώνεις κάποιον ανώνυμα είναι σε κάποιο βαθμό θεμιτό, γιατί δεν έχεις την ανάλογη δύναμη να τον αντιμετωπίσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία κουβέντα!

Μερικές απορίες προς fegarw

- Απέτυχε στις πανελλήνιες;

- Πήγε έξω και σπούδασε;

- Πέτυχε στις κατακτήτριες; Ο συναγωνισμός σε αυτές είναι πιο σκληρός από τις πανελλήνιες;

- Έπαιρνε άριστους βαθμούς; Πόσοι άλλοι στο ΑΠΘ παίρνουν άριστους βαθμούς;

- Τελείωσε στα έξι έτη; Ποιό ποσοστό τελειώνει στα έξι έτη;

- Κάνει διδακτορικό;

Και η βασικότερη απορία...

Με το χέρι στην καρδιά ποιες θα ήταν οι απαντήσεις στις παραπάνω ερωτήσεις αν είχε διαφορετικό επώνυμο (και μπαμπά);

Και μια απορία προς spergebiet

Η εν λόγω γιατρός είναι επικίνδυνη;

Διότι αν δεν είναι, η πορεία της δεν διαφέρει και πολύ από αυτήν που θα είχε αν η Ελλάδα είχε μια ιδιωτική Ιατρική σχολή

(Oh my god, what a concept…)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Fegarw δές κ την άλλη όψη του νοσματος. Ωραία όλα αυτά τα δικιγορίστικα, αλλά μην παραλείπεις ότι τα παιδιά των καθηγητών ευννούνται ολοφάνερα. Κ όλη εμείς είμαστε αποδέκτες αυτής της αδικίας. Ως πότε σε αυτή τη σχολή κ στην ιατρική ολόκληρη θα επικρατεί η ασυδοσία? Γιατί όλα τα παιδιά των καθηγητών να πρέπει ντε κ καλά να γίνουν γιατροί? Εμείς σε πηγάδι κατουρήσαμε?

.....Δεν διαφωνω μαζι σου angelospower,γι`αυτο εξαλλου υπαρχουν και οι δικαστικες αρχες οπου καποιος μπορει να καταγγείλει τετοιου ειδους φαινομενα!!!...Οπως π.χ προχθες που εστειλαν στον εισαγγελεα καθηγητη της ιατρικης Αθηνων.Και στην τελικη ο spergebeit ,ειχε την ατυχια αν θες,να πεσει σε ατομο που γνωριζει τον Α. Τρακατέλλη προσωπικα.....δηλαδη τι περιμενε???να του δωσω τα θερμα μου συγχαρητηρια???...Και ποιος μου λεει εμενα οτι ο ευθυνόφοβος spergebeit ,δεν εχει προσωπικα απωθημένα απο το συγκεκριμενο ατομο??!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....Οταν δεν εχεις απτα στοιχεια και κατηγορεις καλυμμένος πισω απο την ανωνυμία καποιον με ονομα και επιθετο, δεν ειναι ποινικά κολάσιμο?????Τι λε ρε????

....Η αντιδραση μου δεν σου αρκει για για διαψευση?????

...Αρτεμη και οχι Αρτεμι....οταν γραφεις κατι,να το γραφεις σωστα!!!!

Η διαφορα ειναι τεραστια Ptca!!!!..... Οποιος γραφει στα Μ.Μ.Ε,εχει ονομα και επιθετο και αναλαμβανει το μεριδιο ευθυνών του.Η συγκεκριμενη περιπτωση εχει να κανει μ`εναν ευθυνόφοβο και δειλο!!!!Γι`αυτο σου επιστρεφω την ερωτηση που μου εκανες παραπανω.....allora,sei un Cretino ò un grandissimo Pirla????

....Πιστευεις λαθος!!!!....Θ`αντιδρασει οπως αντιδρα η πλειοψηφια που δεχεται αντιστοιχου τυπου λασπολογια,απο ανωνυμο "ηρωα ".....με μυνηση κατα αγνωστου,μιας και ο spergebeit ειναι γνωστος ως "ο πελεκυς της δικαιοσυνης"!!

1st

No, not everyone that writes in the media has a name, many write anonymously

Try opening a newspaper

2nd

Many quote unidentified sources; they do not have names either

3rd

That’s great

So we will be able to follow this through

Since there will be a lawsuit, you and sperger will be able to keep us updated about its course and outcome.

Don’t worry; anonymity on the web is a joke!

If trakatroukas is serious about legally getting to sperger HE WILL!

So I will expect you to keep us updated

4th

I would like to point out something

When I first read sperger’s post, trakatroukas was just another name added in a long list of Greek academics engaged in similar situations that I had in mind from my own experience studying there-a name that I would normally forget within minutes after reading it.

Thanks to your reaction, this thread, completely focused on your Friend, now has 1000 views.

And Trakatroukas has become at least as far as this discussion is concerned a poster boy for a problem much larger than him.

Now, you have also committed him to taking legal action about this

I don’t know

If I were Trakatroukas …I would be ecstatic about your intervention

So, are you Dumb as a horse?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το χέρι στην καρδιά ποιες θα ήταν οι απαντήσεις στις παραπάνω ερωτήσεις αν είχε διαφορετικό επώνυμο (και μπαμπά);

(Oh my god, what a concept…)

....Με το χερι στην καρδια usmeds,σου λεω πως σιγουρα ειχε την εύνοια(λογω του πατερα της)εκ μερους των καθηγητων της.......οπως εξαλλου αυτο συμβαινει και με τα παιδια γνωστων ιατρων και οχι μονο!!!! Το μονο σιγουρο ειναι πως ο spergebeit παραμορφωσε την αληθεια σε βαθμο αηδιας,μιας και αυτη ειναι η πάγια τακτικη του!!!!.....Αλλα και εγω θα σου κανω μια ερωτηση και θα ηθελα να μου απαντησεις με το χερι στην καρδια!!....εαν πισω απο την ανωνυμια,καποιος ριχνει λασπη σε δικο σου ατομο εσυ πως θ`αντιδρουσες???...πιστευεις πως εαν στη θεση του ονοματος του Τρακατελλη,γινοταν αναφορα κατ`αυτον τον τροπο,χωρις στοιχεια σε ονομα φιλου η` συγγενικου προσωπου(καθηγητη η` μεγαλογιατρου)ενος αλλου χρηστη,τι ειδους αντιδρασεις θα υπηρχαν???.. εξευγενισμένες ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup να σου απαντήσω εγώ? Αν το δικό μου άτομο είχε λερωμένη τη φωλιά του(όπως επιβεβαιώνεις κ εσύ για τον εν λόγω καθηγητή) θα αποσιωπούσα το θέμα. Το να κινήθεί κάποιος ανωνυμα εναντίον του καθηγητή, μέσα απο ένα σαιτ δεν λέέι τίποτα. Να αρχίσει να ανησυχεί αυτός που είναι ένοχος αν κινηθεί δικαστικά το θέμα. Τέλοσπάντων, όσο τα βάζεις με τους καθηγητές χάνεις τον καιρό σου. Το θέμα είναι πώς θα φύγουμε απο την ψωροκώσταινα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

So, are you Dumb as a horse?

....Δεν γνωριζα οτι τα αλογα ειναι χαζα...αλλα εχω μια απορια!!!το Ptca ειναι τα αρχικα του Prima Testa di Cazzo Avariata???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διότι αν δεν είναι, η πορεία της δεν διαφέρει και πολύ από αυτήν που θα είχε αν η Ελλάδα είχε μια ιδιωτική Ιατρική σχολή

(Oh my god, what a concept…)

Όχι απαραίτητα. Αν οι ιδιωτικές ιατρικές γινόντουσαν από άτομα που είχαν όραμα και οι υπηρεσίες τους ήταν for profit θα φροντίζαν να βάζουν ή να προωθούν τους πιο άξιους γιατί αλλιώς θα χάναν πελατεία. Το να βγάζεις απόφοιτους που είναι άσχετοι και δυνητικά μπορεί ν'αμαυρώσουν τ'όνομά σου δεν θα συνέφερε.

Επίσης, πόσοι άλλοι ρε παιδιά τελειώνουν με την άλφα ή βήτα διευκόλυνση με την Τρακατέλινα τα βάλατε; :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....Δεν γνωριζα οτι τα αλογα ειναι χαζα...

I know!

Apparently not compared to you!

I would expect you to be impressed with their intelligence…

So how is that lawsuit coming along?

Is he on the first plane here to file it?

Or is he going via Interpol?

Let us know

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όπως επιβεβαιώνεις κ εσύ για τον εν λόγω καθηγητή)

....Μα δεν επιβεβαιωνω τιποτα!!!!... Την ευνοια των καθηγητων την δεχονται πολλοι και με ποικιλους τροπους!!!Η παραμορφωση και διαστρέβλωση της αληθειας σε βαθμο κακουργηματος ομως ειναι ανανδρο και πρόστυχο!!!!Και επειδη ο συγκεκριμενος καθηγητης δεν είχε λερωμένη τη φωλιά του,δεν εχω λογο ν`αποσιωπήσω!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο και να μου σπάει τα νέυρα ο σπεργκ, δεν μπορώ να καταλάβω που παραποίησε την αλήθεια αφού ΟΣΑ λέει τα επιβεβαίωνεις:

Όπως μας λές:

1)Όντως οι κόρες του σπουδάσανε Ουγγαρία-Ρουμανία

2)Όντως ήρθανε με μετεγγραφή εξωτερικού (με εξετάσεις όπως λές)

3)Όντως όπως λές τελειώσανε στα 6 χρόνια και βοηθηθήκανε από του καθηγητές όπως λές (και δυστυχώς θεωρείς και σωστό)

Ντάξει δεν απάντησες στο αν κάνουν διδακτορικό όπως είπε ο σπεργκ. Αλλά η ουσία είναι ότι εσύ τον φίλο σου τον εξέθεσες περισσότερο ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ ΟΛΑ ΟΣΑ Ο ΣΠΕΡΓΚ είπε. Το μόνο που έκανες ήταν να αντιπαλευθείς την ειρωνία...

Όσο ο σπεργκ είναι φιλελευθεροφασίστας άλλο τόσο εσύ δεν λές κάτι ουσιαστικό... Πρόσεχε γιατί εσένα βλέπω να εκτείθεσαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλα και εγω θα σου κανω μια ερωτηση και θα ηθελα να μου απαντησεις με το χερι στην καρδια!!....εαν πισω απο την ανωνυμια,καποιος ριχνει λασπη σε δικο σου ατομο εσυ πως θ`αντιδρουσες???

- Αν οι κατηγορίες ήταν αληθείς, όπως είπε και ο angelospower, θα σιωπούσα.

- Αν δεν ήμουν σίγουρος αλλά πίστευα πως ήταν αληθείς πάλι θα σιωπούσα.

Μπορεί να έλεγα και έναν καλό λόγο για τον άνθρωπο και να έφερνα σαν παράδειγμα μια κατάσταση όπου να ξέρω στα σίγουρα πως έκανε κάτι θετικό.

- Αν δεν ήμουν σίγουρος αλλά πίστευα πως ήταν ψευδείς θα έλεγα απλά πως από όσο ξέρω δεν είναι έτσι τα πράγματα (έτσι έχουν πει ορισμένοι για παράδειγμα για την «πρώτη» κυρία).

Πως η κόρη είναι όντως παρεξηγημένο αστέρι, διαβαστερή και αξιόλογη. Πως δεν παρανόμησε ποτέ, ούτε έφαγε την θέση άλλου πιο άξιου. Και πως, έστω, μπορεί το 8 να έγινε 9 σε κάποια προφορική εξέταση στην σχολή, αλλά στις κατατακτήριες όντως πέρασε με την αξία της γιατί το γραπτό της ήταν ανώνυμο και δεν έμαθε από πριν τα θέματα.

- Αν ήμουν σίγουρος πως ήταν ψευδείς θα έκανα τα παραπάνω και ταυτόχρονα θα ενημέρωνα το πρόσωπο που θίγεται για τις κατηγορίες, ώστε αν θέλει να κινηθεί νομικά εναντίον όποιου τον διαβάλλει.

Δεν θα δημοσιοποιούσα όμως αυτήν την ενέργεια μου στο φόρουμ και σαφώς δεν θα την χρησιμοποιούσα σαν εκφοβισμό προς τον λασπολόγο για να σταματήσει να λέει ότι λέει.

Το μέγα ερώτημα στην κουβέντα, επαναλαμβάνω, είναι αν η εν λόγω γιατρός είναι επικίνδυνη/άσχετη και ανεβαίνει με τις πλάτες του μπαμπά;

Γιατί αν είναι μια καλή γιατρός που είχε απλά περισσότερες ευκαιρίες εξαιτίας του ονόματος της, τότε, όσο και αν δεν μου αρέσει το γεγονός, δεν βλέπω κάτι το εξαιρετικά παράλογο στην πορεία της. Άλλωστε σε μια ελεύθερη αγορά, με ιδιωτικές σχολές, εφ’όσον είχε το μεράκι να ασχοληθεί, θα τα κατάφερνε εξίσου καλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το μέγα ερώτημα στην κουβέντα, επαναλαμβάνω, είναι αν η εν λόγω γιατρός είναι επικίνδυνη/άσχετη και ανεβαίνει με τις πλάτες του μπαμπά;

Γιατί αν είναι μια καλή γιατρός που είχε απλά περισσότερες ευκαιρίες εξαιτίας του ονόματος της, τότε, όσο και αν δεν μου αρέσει το γεγονός, δεν βλέπω κάτι το εξαιρετικά παράλογο στην πορεία της. Άλλωστε σε μια ελεύθερη αγορά, με ιδιωτικές σχολές, εφ’όσον είχε το μεράκι να ασχοληθεί, θα τα κατάφερνε εξίσου καλά.

Despite Fegarw’s unconscious accomplishment to focus this thread on Trakatelina, The big question is how well would our current academics fare in a TRULY ‘free academic market’? Let alone their kids!

So I guess you need to work that in the equation ,before making such comparisons

Perhaps one would at least know that the people in a position to pull strings for their kids would be worthy of being in that position.

[And BTW, many have come close to that, at least just as close as the US has, by introducing real competitiveness and real appraisal mechanisms to their PUBLIC institutions

Privatization, which you keep advocating, is not the only route]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα είναι πώς θα φύγουμε απο την ψωροκώσταινα.

Αυτά είναι και τα δικά μου σχέδια, αλλά.... να φύγουμε εμείς, να έρθει ο Τσαλίκης...;;;

ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ ΡΕ

:antegeia:emeleosemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup όπου φύγει φύγει. Οι γονείς μου πάντως αν χρειαστεί (χτύπα ξύλο) θα πάνε σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Αλίμονο σε αυτούς που θα πέσουν στα χέρια των τσαλίκιδων... Ζωή σε μάς
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΜΜμ μ'αρέσει η κοινωνική ευσυνειδησία κάποιοων αυτόκλητων σωτήρων και θεματοφύλακων της αξιοκρατίας εδώ μέσα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πηγαίνοντας την κουβέντα ένα βήμα παραπέρα (αχ πάντα εκεί καταλήγουμε) θα ρωτήσω ποιος θα μου πει εμένα αν η εν λόγω γιατρός είναι επικίνδυνη/άσχετη ή καλή;

Ο πατέρας της; Οι κατατακτήριες που έδωσε; Τα μαθήματα που πέρασε;

Αυτό που λείπει λοιπόν από την καριέρα της (και συνεπώς την κάνει ύποπτη) είναι ο δίκαιος και αξιοκρατικός της έλεγχος.

Η αναφορά στην ιδιωτική εκπαίδευση δεν έγινε επειδή πιστεύω πως είναι μονόδρομος. Μονόδρομος είναι η ελεύθερη και ανταγωνιστική αγορά είτε είναι δημόσια, είτε ιδιωτική όπως πολύ σωστά είπε ο ptca.

Τώρα αν είναι εφικτή η εξυγίανση της δημοσίας πανεπιστημιακής εκπαίδευσης στην Ελλάδα ή χρειάζεται την βοήθεια της ιδιωτικής πρωτοβουλίας για να ταράξει τα νερά είναι ένα ερώτημα που θέλει πολύ κουβέντα και που είναι και λίγο

emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΜΜμ μ'αρέσει η κοινωνική ευσυνειδησία κάποιοων αυτόκλητων σωτήρων και θεματοφύλακων της αξιοκρατίας εδώ μέσα...

Ελπίζω το σχόλιο να μην είναι για εμένα :P

Μία και το έφερε η κουβέντα όμως περιμένω ακόμα να ακούσω τα επιχειρήματα σου σε ένα post που σου έγραψα πριν από λίγο καιρό (link)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπα στον άγγελο πάει και το ποστ του που τον νοιάζει μόνο το ότι "τουλάχιστον οι γονείς του θα πάνε σε ιδιωτικό νοσοκομείο""

Α και μ'αρέσει και η βλακεία της φεγγάρω'ς χεχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ο καθένας ενδιαφέρεται για τους συγγενείς κ τους συνανθρώπους του. Τώρα πώς συνδέεται αυτό με την αξιοκρατία, δεν το κατάλαβα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.