Jump to content

Να ποιοί δε θέλουν τις εξετάσεις για έναρξη ειδικότητας


palaiologos

Recommended Posts

Η κλινική του καθηγητή ορθοπεδικής για τον οποίο συζητάμε.

...

By the way... η καλύτερη ορθοπεδική στην Ιταλία και μιά από τις καλύτερες σε όλη την Ευρώπη είναι το Ινσιτούτο Ορθοπεδικής Rizzoli

Ο μαλιζος ο καθηγητής που ήταν εκεί και τώρα είναι στο πανεπιστημιακό στην Λάρισα καλός δεν λέω αλλά το χρήμα τον χάλασε κι αυτόν…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 490
  • Created
  • Last Reply

Γιατί έχω την εντύπωση πως όλα τα μαργαρητάρια πάνε στη Λάρισα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ποση ειναι η π^*τσ@ μου το ξερει το emkwlos σου που στο χω κανει οσο τη λιμνη των Ιωαννινων,σκατηβλαχε GIANNIΩΤΗ!!! :antegeia::antegeia::antegeia:

Δεν εχω κατι με το Σουκακο...Ενας συμφοιτητης μου ειχε προβλημα με το ποδι του και ανεβαινε ειδικα Γιαννενα για το Σουκακο,ο οποιος ουτε χρηματα του επαιρνε(φοιτητης ιατρικης).Στο ιατρειο του γινοταν το σωσε,πηγαινες να σε δει πρωι και εφευγες νυχτα!

Εγω απλα απαντησα γιατι εφυγε απο Γιαννενα και λεω οτι διαβασα πως τον διωξανε μαλλον γιατι ηταν διπλοθεσιτης και στις ΗΠΑ.Παντως το αρθρο στο Κυριακατικο Βημα για τους διπλοθεσιτες καθηγητες των επαρχιακων πανεπιστημιων που δε παταγανε ποτε ηταν.Αν ειναι ψεματα,τα παραπονα αλλου,γιατι να βγαλω απ τη κοιλια μου τετοια πραγματα?Τωρα αν εσενα σε ειχε γκομενα ο Σουκακος και αρπαζεσαι ετσι,εμεις δε φταιμε... emboredemboredembored !!!

Σορρυ παιδια για τα γαλλικα μου,αλλα προκληθηκα emskaw

Ρε καραγκιοζακο απο τη στιγμη που λες οτι ΜΑΛΛΟΝ τον διωξανε καλυτερα να το βουλωνεις γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ. Αρα απο τη στιγμη που αυτος ο ανθρωπος εχει βοηθησει παρα πολυ κοσμο αμισθι κι οχι μονο φοιτητες ιατρικης κι αναμεσα σε αυτους ειναι και γνωστοι σου τοτε γιατι βγαινεις και λες ΜΑΛΑΚΙΕΣ?

Και για να σου λυθει η απορια δεν τον εδιωξε κανεις. Εκλεχτηκε στην θεση του καθηγητη στην Αθηνα απλά και μόνο για λογους prestige. Ακολουθησε με αρκετα χρόνια καθυστερηση την ίδια πορεία με τον κολλητό του το Μουτσοπουλο. Καταλαβες ΑΡΧΙΑΥΝΑΝΑ?

Εγώ έχω το κουράγιο να είμαι συνεπής σε όλα τα παραπάνω... πότε θα βρεθώ στην άλλη άκρη του Ατλαντικού?

Νομίζω πως από τα παραπάνω φαίνεται πόσο άβγαλτος είσαι...

Επίσης θα έπρεπε να το ξέρεις... αν κάνεις την ειδικότητα σε μιά χώρα, θα είναι πιό απλό να την ασκήσεις εκεί. Αν φεύγεις από εκεί που έκανες την ειδικότητα (ΗΠΑ, Ελλάδα, Ιταλία κλπ) έχει νόημα, όταν πάς σε μιά υποανάπτυκτη χώρα (για να φέρεις τα φώτα) ή όταν λόγοι οικογενειακοί ή οικονομικοί είναι το συμφέρον.

Ας πάρουμε το περίφημο παράδειγμα του Σπύρου... ξέρουμε όλοι πλέον πώς πήγαν τα πράγματα ή τουλάχιστον πώς είναι στην πραγματικότητα, αφού αγνοήσουμε τα γλυκά παραμυθάκια.

Κάτι ανάλογο ισχύει και για τον superman από το Ioannina team.

By the way, αν το Ioannina team έχει κάνα site βάλε το link (δεν έχω όρεξη to google it).

Το να με χαρακτηριζεις εσυ άβγαλτο δεν με ενοχλει καθολου....Η διαφορά μας είναι ότι εγώ μιλάω για πράγματα και πρόσωπα που γνωρίζω από πρώτο χέρι ενώ εσύ απλά και μόνο βασιζεσαι σε φήμες και κοινότοπες λογικες. Έτσι κατα αυτό τον τρόπο βγάζεις και εύκολα συμπεράσματα για το οτιδήποτε. Όσο για τα διδάγματά σου μπορείς να τα κρατήσεις για τον εαυτό σου.....

Αν είχες καθηγητη το Σουκακο και το μυαλο σου επαιρνε στροφες μπορεί και να πήγαινες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:splats: Επειδή κουράστηκα να σου πω μόνο ότι την προηγούμενη εβδομάδα τσακωνόταν μαζί του φίλος μου παθολογοανατόμος εκεί επειδή ήθελε να μαϊμουδέψει τη διάγνωση σε όγκο για να τη δημοσιεύσει σε ξένο περιοδικό-ο Σουκάκος,όχι ο φίλος μου-ενώ ήταν κάτι τελείως άλλο απ'αυτό που ήθελε να το παρουσιάσει.Έτσι γεννιέται ένας θρύλος...Τον Σιαμόπουλο τον χαρακτήρισα εξαίρετο δάσκαλο.Είναι.Αλλά υποθέτω ότι μόνο οι χειρουργοί μπορεί να είναι "θρύλοι".Λες και το καλός γιατρός από μόνο του δεν είναι πολύ μεγάλος έπαινος ή λειψό.Εγώ πάντως καλός γιατρός επιθυμώ να γίνω και όχι ο Τζέσε Τζέημς.Και ακόμα δεν απάντησες γιατί αν είναι τόσο καλά τα Γιάννινα έφυγε και πήγε στο πραγματικά και περα από κάθε χαρακτηρισμό άθλιο ΚΑΤ.

Φίλε μήπως μπερδεύεις το Σιαμόπουλο με τον Ελισάφ?Όσο για τους ισχυρισμους σου εννοειται οτι περιμενουμε περισσότερα στοιχεία. Γιατί καλη η λασπη ,αλλά γιατι δε μας περιγραφεις το περιστατικο αφου εισαι γνωστης? Μοναχα μην ειναι σαν εναν αλλο που κατηγορουσε τους αποφοιτους ελληνικων σχολων οτι ενω ο ξαδερφός του ειχε καταγματα σε δυο μεταταρσια ο γυψος που του τοποθετηθηκε αφηνε το ενα ακαλυπτο. Νομιζω ότι και εντελως αδαης να ειναι καποιος καταλαβαινει οτι κατι τετοιο ειναι πρακτικα αδυνατο. Ε τι λες κι εσυ μηπως τα παραλες? Να μαιμουδεψει το πλακακι? Και καλα οι reviewers τοσο μαπες ειναι ? Δε θα το παιρναν πρέφα? Αφου ξερεις οτι καθε αρθρο που στελνεται περναει απο ψιλοκοσκινο. Διορθωσεις επι διορθωσεων και δε συμμαζευεται.Αλλά περιμενω να ακουσω τι εχεις να πεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε καραγκιοζακο απο τη στιγμη που λες οτι ΜΑΛΛΟΝ τον διωξανε καλυτερα να το βουλωνεις γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ. Αρα απο τη στιγμη που αυτος ο ανθρωπος εχει βοηθησει παρα πολυ κοσμο αμισθι κι οχι μονο φοιτητες ιατρικης κι αναμεσα σε αυτους ειναι και γνωστοι σου τοτε γιατι βγαινεις και λες ΜΑΛΑΚΙΕΣ?

Και για να σου λυθει η απορια δεν τον εδιωξε κανεις. Εκλεχτηκε στην θεση του καθηγητη στην Αθηνα απλά και μόνο για λογους prestige. Ακολουθησε με αρκετα χρόνια καθυστερηση την ίδια πορεία με τον κολλητό του το Μουτσοπουλο. Καταλαβες ΑΡΧΙΑΥΝΑΝΑ?

Το να με χαρακτηριζεις εσυ άβγαλτο δεν με ενοχλει καθολου....Η διαφορά μας είναι ότι εγώ μιλάω για πράγματα και πρόσωπα που γνωρίζω από πρώτο χέρι ενώ εσύ απλά και μόνο βασιζεσαι σε φήμες και κοινότοπες λογικες. Έτσι κατα αυτό τον τρόπο βγάζεις και εύκολα συμπεράσματα για το οτιδήποτε. Όσο για τα διδάγματά σου μπορείς να τα κρατήσεις για τον εαυτό σου.....

Αν είχες καθηγητη το Σουκακο και το μυαλο σου επαιρνε στροφες μπορεί και να πήγαινες.

Ρε γιουσουφακι του Σουκακου,

Το ΜΑΛΛΟΝ αφορουσε το αν ειναι αυτο που ειπα η λογω ιατρικης αμελειας.Επειδη ομως δυσκολο αυτο,λογικα ειναι επειδη τα ετρωγε και στις ΗΠΑ.Αλλο ενδεχομενο ΔΕΝ υπαρχει...Και εν τελει αυτο δεν ειναι και το μεγαλυτερο εγκλημα του κοσμου,αντιθετα δειχνει την αξια του ως επιστημονα.Και αν νομιζεις οτι δε θα κανε κατι τετοιο ο καθε Σουκακος,τοτε τον εχεις μπερδεψει με τον οσιο Εφραιμ emeleos!!!Ειναι καλος ανθρωπος,γιατρος και δασκαλος,αλλα οχι και αγιος η μαλακας να αφησει την εδρα στις ΗΠΑ!!! :antegeia::antegeia::antegeia:

Εγω δε σε εβρισα και απορω με την εμμονη σου...Τι διαλο,συγγενης σου ειναι η emkiss3 ?

ΜΑΛΑΚΟΚΑΒΛΗ GIANNIOTH... emkeratasemkeratasemkeratas:antegeia::antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είχες καθηγητη το Σουκακο και το μυαλο σου επαιρνε στροφες μπορεί και να πήγαινες.

Θα έπρεπε να έχω και μπαμπά που να μετράει (ή μαμά ή τουλάχιστον μπάρμπα)...

Ξέρεις πόσοι είναι οι φοιτητές με μυαλό που να παίρνει στροφές, οι οποίοι έτυχε να είχαν καθηγητή τον Σουκάκο (ή τον κάθε Σουκάκο)? Δυστυχώς ή ευτυχώς τα κριτήρια επιλογής είναι πιό περίπλοκα. Θα το μάθεις πάνω σου... αν είσαι εύστροφος, μα κοινός θνητός... γιατί αν είσαι ήδη με τις πλάτες σε ασφάλεια, σιωπώ ήρεμα.

Τα διδάγματά μου δεν τα κρατάω για τον εαυτό μου, γιατί αλλιώς δεν θα έγραφα στο φόρουμ. Αυτό βέβαια σημαίνει πως δεν είσαι υποχρεωμένος να τα διαβάσεις... όπως όλοι μας, ακούμε μόνο αυτό που νομίζουμε.

Ανάλογη στάση με τη δική σου είχαν κάποιοι και απέναντι στον Σπύρου... ποιά είναι η γνώμη σου? Ειδικά τώρα που η υπόθεση Σπύρου πέρασε από διάφορα στάδια και οι μυθολογίες έχασαν το βάρος τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε γιουσουφακι του Σουκακου,

Το ΜΑΛΛΟΝ αφορουσε το αν ειναι αυτο που ειπα η λογω ιατρικης αμελειας.Επειδη ομως δυσκολο αυτο,λογικα ειναι επειδη τα ετρωγε και στις ΗΠΑ.Αλλο ενδεχομενο ΔΕΝ υπαρχει...Και εν τελει αυτο δεν ειναι και το μεγαλυτερο εγκλημα του κοσμου,αντιθετα δειχνει την αξια του ως επιστημονα.Και αν νομιζεις οτι δε θα κανε κατι τετοιο ο καθε Σουκακος,τοτε τον εχεις μπερδεψει με τον οσιο Εφραιμ emeleos!!!Ειναι καλος ανθρωπος,γιατρος και δασκαλος,αλλα οχι και αγιος η μαλακας να αφησει την εδρα στις ΗΠΑ!!! :antegeia::antegeia::antegeia:

Εγω δε σε εβρισα και απορω με την εμμονη σου...Τι διαλο,συγγενης σου ειναι η emkiss3 ?

ΜΑΛΑΚΟΚΑΒΛΗ GIANNIOTH... emkeratasemkeratasemkeratas:antegeia::antegeia::antegeia:

Μου αρεσει που λες ότι άλλο ενδεχομενο ΔΕΝ υπαρχει.Δηλαδη το να εχει μεινει μια εδρα κενη και να τη διεκδικησει καποιος δεν ειναι καθολου λογικο παρα μονο εαν καποιοι τον κυνηγουν. Ε όχι φίλε δεν εφυγε ουτε για ιατρικη αμελεια ουτε γιατι ειναι διπλοθεσιτης ουτε για οτιδηποτε αλλο απο αυτα που σκεφτεσαι οταν τον παιζεις. Διότι πολυ απλά αν ισχυε οτιδηποτε από όλα αυτά θα τον ακολουθουσε και στην Αθήνα. Εκτός εαν εσυ όταν βγαινεις απο την Πελοποννησο ότι κι αν εχεις κανει παραγραφεται. Visiting professor είναι ο ανθρωπος όπως και πολύ άλλοι αν εσύ αυτό το λες διπλοθεσία.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά GIANNIOTIS, βγάλε την ψωλή του Σουκάκου απ'το ορθό σου και μετά έλα να μιλήσουμε. <_<

Βρήκες κι εσύ τον μέντορά σου (την κότα που κάνει τα χρυσά αυγά) και νομίζεις ότι θα γίνεις μεγάλος και τρανός. Τ'ακούω βερεσέ αυτά για τους βοηθούς και τους υποβοηθούς στα εργαστήρια Ανατομίας. Κι εγώ μια απ'τα ίδια στη Νευρολογική είμαι αν το πας έτσι κι αν πας να δεις πόσα hits έχει ο διευθυντής μας (Nappi) στη PubMed θα ζαλιστείς.

Δε θα σε στείλει ο καθηγητής σου όμως στις ΗΠΑ (και μάλιστα σε καλή κλινική), θα πρέπει μόνος σου να το κερδίσεις αν έχεις κλινική προϋπηρεσία, δημοσιεύσεις, εργαστηριακή εμπειρία, καλούς βαθμούς και USMLE, κλπ.

Έχεις; Ή περιμένεις ο Σουκάκος να κάνει το ψυχικό;

Πάντως για να κλαίγεσαι απ'το πρωί ως το βράδυ εδώ για μια κοπέλα που πήρε το πτυχίο της στα Ιωάννινα έστω με προστάτη στη γυναίκα μου λέει πως φοβάσαι τον ανταγωνισμό από πολύ χαμηλότερα... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα έπρεπε να έχω και μπαμπά που να μετράει (ή μαμά ή τουλάχιστον μπάρμπα)...

Ξέρεις πόσοι είναι οι φοιτητές με μυαλό που να παίρνει στροφές, οι οποίοι έτυχε να είχαν καθηγητή τον Σουκάκο (ή τον κάθε Σουκάκο)? Δυστυχώς ή ευτυχώς τα κριτήρια επιλογής είναι πιό περίπλοκα. Θα το μάθεις πάνω σου... αν είσαι εύστροφος, μα κοινός θνητός... γιατί αν είσαι ήδη με τις πλάτες σε ασφάλεια, σιωπώ ήρεμα.

Τα διδάγματά μου δεν τα κρατάω για τον εαυτό μου, γιατί αλλιώς δεν θα έγραφα στο φόρουμ. Αυτό βέβαια σημαίνει πως δεν είσαι υποχρεωμένος να τα διαβάσεις... όπως όλοι μας, ακούμε μόνο αυτό που νομίζουμε.

Ανάλογη στάση με τη δική σου είχαν κάποιοι και απέναντι στον Σπύρου... ποιά είναι η γνώμη σου? Ειδικά τώρα που η υπόθεση Σπύρου πέρασε από διάφορα στάδια και οι μυθολογίες έχασαν το βάρος τους.

Δυστυχώς δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατι δε γνωριζω. Τα μονα που που έχω ακουσει είναι τα γνωστα λαικης καταναλωσης σχολια ότι χειρουργει μεθυσμενος και τα συναφη. Αλλά όπως έχω επαναλάβει καλό είναι μιλάει κανείς όταν γνωρίζει κάτι από πρώτο χέρι και πληρες λεπτομερειων.Όχι μου είπε ο φίλος ή η θεια μου ή μαλλον το είδα στην εφημερίδα....Λίγη αξιοπιστία δε βλάπτει...Όσο για τα κριτήρια επιλογής μη κουράζεις το κεφάλι σου με τα συνηθισμένα. Τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά .Γιατί πολύ απλά έχουν εμφανιστεί πολλά παιδάκια μπαμπακομαμάδων συστημένα από χίλιες δυο πλευρές και έχουν φύγει άπρακτα. Τις προυποθέσεις στις ανέλυσα πιο πάνω και τις πληρούσαν ελάχιστοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρεσει που λες ότι άλλο ενδεχομενο ΔΕΝ υπαρχει.Δηλαδη το να εχει μεινει μια εδρα κενη και να τη διεκδικησει καποιος δεν ειναι καθολου λογικο παρα μονο εαν καποιοι τον κυνηγουν. Ε όχι φίλε δεν εφυγε ουτε για ιατρικη αμελεια ουτε γιατι ειναι διπλοθεσιτης ουτε για οτιδηποτε αλλο απο αυτα που σκεφτεσαι οταν τον παιζεις. Διότι πολυ απλά αν ισχυε οτιδηποτε από όλα αυτά θα τον ακολουθουσε και στην Αθήνα. Εκτός εαν εσυ όταν βγαινεις απο την Πελοποννησο ότι κι αν εχεις κανει παραγραφεται. Visiting professor είναι ο ανθρωπος όπως και πολύ άλλοι αν εσύ αυτό το λες διπλοθεσία.....

Κανεις πολυ μεγαλο λαθος αν νομιζεις οτι το ψαχνουν στην Αθηνα αν τον ακολουθει διπλοθεσια...Εδω κλεινει μια επιχειρηση που εχει λαβει του κοσμου τις επιδοτησεις,φεσωνει τους εργατες και ανοιγει ξανα με αλλο ονομα & παλι απ την αρχη & δε μιλα κανεις!Το Σουκακο θα ψαξουν?Η ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ?Visiting και παπαριες...Ασε μας ρε φιλε.Στη Θρακη αλλοι καθηγητες δε πατανε ποτε γιατι εχουν εδρα και στην Αθηνα :splats: !!!Αλλα στο δικο σου συμπαν αυτα δε γινονται στην Ελλαδα... :splats::splats::splats: .Λες και λειπεις εσυ στην Ιταλια και οχι ο Prof.Wizzard και δε ξερεις... emeleos

By the way,γιατι να τον παιζω?Μια χαρα βολευομαι με το emkwlos σου!!! :antegeia::antegeia::antegeia:

ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το εξής link: http://www.ama-assn.org/vapp/freida/spcsts...238,260,00.html

FREIDA Online specialty training statistics information

Orthopaedic Surgery

Academic year 2004

Residents

Total number of active residents/fellows 3,085

Average number of residents/fellows 20.2

Average percent female 9.2%

Average percent international medical graduates 2.1%

2.1% του 3085 σημαίνει πως υπήρχαν 65 απόφοιτοι μη αμερικάνικων πανεπιστημίων που έκαναν ειδικότητα ορθοπαιδικής στις ΗΠΑ πέρυσι ........................ Επειδη μιλαμε για ειδικοτητα ορθοπεδικου και U.S.A,παραθετω τα παραπανω στοιχεια.....ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του ;) Τα παραπανω τα αντεγραψα απο post του usmeds......στον οποιο ζηταω προκαταβολικα συγνωμη, διοτι δεν πληρωσα για τα πνευματικα δικαιωματα :P

emarup And you can safely assume that about 90% OF that 2, 1% are

US citizens who simply studied outside the US (Caribbean and Europe)

......Ειναι η ολοκληρωμενη απαντηση των παραπανω στοιχειων........ Το post αυτο ειναι μια ευγενικη προσφορα του Ptca :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Oh my little fegarw what are you talking about?

I can’t read it in English pls wrote it in Romanian

και ομως μου φαινεται περιεργο :o .....Εσεις της Ρουμανιας,πρεπει να γνωριζετε απταιστα την γλωσσα της χωρας που εχει ως επισημο νομισμα το $$$$$$$$ :Pemoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια ότι τα Ρουμάνικα είναι όμοια με τα Ιταλικά κι όποιος ξέρει Ιταλικά μαθαίνει ευκολότατα Ρουμάνικα...(!!!;;;):lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια ότι τα Ρουμάνικα είναι όμοια με τα Ιταλικά κι όποιος ξέρει Ιταλικά μαθαίνει ευκολότατα Ρουμάνικα...(!!!;;;):lol:

Σ`αυτο δεν μπορω να σου απαντησω ACupOfCoffee,γιατι δεν ακουσα κανεναν μεχρι στιγμης να μιλαει Ρουμανικα ;) .....Βεβαια,απο την αλλη, μπορει να ισχυει αυτο που λες γιατι οι Ιταλοι οταν δεν πηγαινουν ταξιδια <<<<αναψυχης!!!>>>>σε Κουβα,Αγ.Δομινικο,Μπαλι κ.τ.λ,προτιμουν την Ρουμανια(κατα κυριο λογο),Τσεχια και Ουγγαρια emoops;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανεις πολυ μεγαλο λαθος αν νομιζεις οτι το ψαχνουν στην Αθηνα αν τον ακολουθει διπλοθεσια...Εδω κλεινει μια επιχειρηση που εχει λαβει του κοσμου τις επιδοτησεις,φεσωνει τους εργατες και ανοιγει ξανα με αλλο ονομα & παλι απ την αρχη & δε μιλα κανεις!Το Σουκακο θα ψαξουν?Η ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ?Visiting και παπαριες...Ασε μας ρε φιλε.Στη Θρακη αλλοι καθηγητες δε πατανε ποτε γιατι εχουν εδρα και στην Αθηνα :splats: !!!Αλλα στο δικο σου συμπαν αυτα δε γινονται στην Ελλαδα... :splats::splats::splats: .Λες και λειπεις εσυ στην Ιταλια και οχι ο Prof.Wizzard και δε ξερεις... emeleos

By the way,γιατι να τον παιζω?Μια χαρα βολευομαι με το emkwlos σου!!! :antegeia::antegeia::antegeia:

ΤΕΛΟΣ

Βλεπω ότι το να λες ΜΑΛΑΚΙΕΣ είναι κατι που γουσταρεις τρελά (πέρα από τον κώλο μου γιατί αυτό το έχουμε εμπεδώσει). Το παράδειγμα με την επιχείρηση είναι πέρα για πέρα επιτυχημένο!!

Δεν μας λες και κανα ονομα ρε ΚΟΛΟΜΠΑΡΑ ναι ναι απο αυτούς τους καθηγητες που εχουν έδρα και στην Αθήνα και στην Αλεξανδρούπολη. Μήπως εχουν και στο πανεπιστήμιο Πελοποννήσου και δε το εχουνε παρει χαμπαρι ακομα?Γιατί δε πας να τους το πεις να χαρουν για το ΜΑΛΑΚΑ που θα εχουν για φοιτητη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά GIANNIOTIS, βγάλε την ψωλή του Σουκάκου απ'το ορθό σου και μετά έλα να μιλήσουμε. <_<

Βρήκες κι εσύ τον μέντορά σου (την κότα που κάνει τα χρυσά αυγά) και νομίζεις ότι θα γίνεις μεγάλος και τρανός. Τ'ακούω βερεσέ αυτά για τους βοηθούς και τους υποβοηθούς στα εργαστήρια Ανατομίας. Κι εγώ μια απ'τα ίδια στη Νευρολογική είμαι αν το πας έτσι κι αν πας να δεις πόσα hits έχει ο διευθυντής μας (Nappi) στη PubMed θα ζαλιστείς.

Δε θα σε στείλει ο καθηγητής σου όμως στις ΗΠΑ (και μάλιστα σε καλή κλινική), θα πρέπει μόνος σου να το κερδίσεις αν έχεις κλινική προϋπηρεσία, δημοσιεύσεις, εργαστηριακή εμπειρία, καλούς βαθμούς και USMLE, κλπ.

Έχεις; Ή περιμένεις ο Σουκάκος να κάνει το ψυχικό;

Πάντως για να κλαίγεσαι απ'το πρωί ως το βράδυ εδώ για μια κοπέλα που πήρε το πτυχίο της στα Ιωάννινα έστω με προστάτη στη γυναίκα μου λέει πως φοβάσαι τον ανταγωνισμό από πολύ χαμηλότερα... :rolleyes:

Ρε φιλε είπα εγω πουθενα πιο πανω οτι μιλαω για τον εαυτο μου? Ή μήπως για τις προυποθεσεις που μου αραδιάζεις είπα κατι διαφορετικό? Δύο φίλοι μου είχαν την τύχη να κανουν όλα τα παραπάνω όντας απόφοιτοι της Ιατρικης Ιωαννινων. Αν σου είναι τοσο δύσκολο να δεχθεις ότι ένα όνομα όπως του Σουκακου έχει τη δεουσα βαρυτητα για να σε βοηθησει ακομα κι οταν οι βαθμοι σου στα usmle δεν ειναι και οι καλυτεροι εγω δε φταιω σε τιποτα.Όμως η πραξη αλλα εχει δειξει. Οποτε μην αναλωνεσαι σε αστοχες επιθεσεις εναντιον μου. Έχεις μια τάση πάντως να φτυνεις τους πάντες και να θες είσαι ο καλύτερος. Έχεις σκεφτεί οτι μπορει καποιοι άλλοι να είναι καλυτεροι απο σενα και να είναι και πανελληνιονίκες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια ότι τα Ρουμάνικα είναι όμοια με τα Ιταλικά κι όποιος ξέρει Ιταλικά μαθαίνει ευκολότατα Ρουμάνικα...(!!!;;;):lol:

''Οι Ρουμάνοι θεωρούν τους εαυτούς τους λατινική φυλή, που μιλάει μια λατινογενή γλώσσα και βρίσκεται μέσα σε μια θάλασσα Σλάβων, ξεχασμένη από τον υπόλοιπο λατινικό κόσμο ... Η ρουμανική γλώσσα, παρόλο που είναι γεμάτη σλαβικές, τουρκικές και ελληνικές λέξεις, είναι λατινογενής. Και ο ρουμανικός λαός. στην πολιτική, στις προσωπικές σχέσεις, ακόμα και στις κινήσεις του στόματος και των χεριών του, εκφράζει μια αισθησιακή θεατρικότητα που θυμίζει τους Ιταλούς - ένα στυλ συμπεριφοράς που ένας περιηγητής απλώς δεν συναντά αλλού στην Ανατολική Ευρώπη.''

Από το βιβλίο του Robert D. Κaplan ''Φαντάσματα των Βαλκανίων''.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε φιλε είπα εγω πουθενα πιο πανω οτι μιλαω για τον εαυτο μου? Ή μήπως για τις προυποθεσεις που μου αραδιάζεις είπα κατι διαφορετικό? Δύο φίλοι μου είχαν την τύχη να κανουν όλα τα παραπάνω όντας απόφοιτοι της Ιατρικης Ιωαννινων.

Α τώρα έγιναν και φίλοι σου... :rolleyes:

Εγώ ξέρω δεκαδύο από Θεσσαλονίκη που να έχουν φύγει για ειδικότητα ή εξειδίκευση στην Ορθοπαιδική Αμερική, αυτό τί σημαίνει, ότι όλα είναι χάρη στον Πουρνάρα; Για ηρέμησε λίγο, πολύ σημασία δίνεις στο μεγαλοδύναμο Σουκάκο και όταν θα αρχίσουν να έρχονται τα denials από τις αιτήσεις θα πέσεις στη λίμνη να πνιγείς... :wacko:

Αν σου είναι τοσο δύσκολο να δεχθεις ότι ένα όνομα όπως του Σουκακου έχει τη δεουσα βαρυτητα για να σε βοηθησει ακομα κι οταν οι βαθμοι σου στα usmle δεν ειναι και οι καλυτεροι εγω δε φταιω σε τιποτα.

Το όνομα του Σουκάκου έχει τη δέουσα βαρύτητα στην Ελλάδα και ακόμα πιο συγκεκριμένα στα Ιωάννινα που είναι ο μονόφθαλμος ανάμεσα στους τυφλούς. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις εσύ, και που άρχισε η αντιπαράθεσή μας, είναι ότι η θεωρία σου «καλύτερα στα Ιωάννινα παρά στο Μιλάνο για όποιον θέλει Ορθοπαιδική στις ΗΠΑ» απλά... δεν ισχύει! <_<

Όμως η πραξη αλλα εχει δειξει. Οποτε μην αναλωνεσαι σε αστοχες επιθεσεις εναντιον μου. Έχεις μια τάση πάντως να φτυνεις τους πάντες και να θες είσαι ο καλύτερος.

Φτύνω μονάχα αυτούς που έχουν το θράσος να το παίζουν καλύτεροι όταν είναι δέκα φορές πιο τραγικοί φοιτητές από μένα (ανεξάρτητα αν είναι μέσα ή έξω) και μου τη λένε για το τί έκανα 17 χρονών στις Πανελλαδικές που δε μ'ενδιαφέραν.

Έχεις σκεφτεί οτι μπορει καποιοι άλλοι να είναι καλυτεροι απο σενα και να είναι και πανελληνιονίκες?

Χλωμό... αλλά ως επιστήμων το αναλογίζω ως στατιστικά πιθανό. :)

Είναι αλήθεια ότι τα Ρουμάνικα είναι όμοια με τα Ιταλικά κι όποιος ξέρει Ιταλικά μαθαίνει ευκολότατα Ρουμάνικα...(!!!;;;):lol:

Ναι, η περίφημη ρωμαϊκή επαρχία της Δακίας...

Βέβαια όσο κοντά είναι τα ιταλικά με τα ρουμανικά άλλο τόσο είναι τούρκικα με τα ελληνικά.

Κατάλαβες χαϊβάνι; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχεις σκεφτεί οτι μπορει καποιοι άλλοι να είναι καλυτεροι απο σενα και να είναι και πανελληνιονίκες?

Χλωμό ... αλλά ως επιστήμων το αναλογίζω ως στατιστικά πιθανό.

:lol:emclapemheheemlmfao

γουιζαρντ, οταν γραφεις (σε αλλο σημειο) οτι οδηγεις FIAT, αναφερεσαι στο αυτοκινητο ή στο καλαμι σου ? :rolleyes::lol::lol::lol:

sorry man, αλλα εκεινο το "χλωμο" emeek ειναι απαιχτο! emclapemheheemlmfao

φιλικα παντα. :cool11::cool10: keep posting! emitalyemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαίρομαι που έδωσες ιδιαίτερη σημασία στο πιο γλαφυρό μέρος της συζήτησης. Ο σκοπός μου επιτεύχθη. :)

Πώς καθορίζεις τον καλύτερο φοιτητή;

-Όταν στην Ελλάδα δεν έχετε υποχρεωτικές παρουσίες,

-όταν δεν υπάρχει αλυσίδα μαθημάτων (κλίκαρε στην υπογραφή μου) και μπορείς να τελειώνεις χρωστώντας Ανατομία 1 (!!),

-όταν η βάση σας είναι ένας βαθμός λιγότερο απ'τη δικιά μας,

-όταν στους θαλάμους μπαίνετε διπλάσιοι και τριπλάσιοι από μας,

-όταν οι εξετάσεις σας είναι οι περισσότερες γραπτές και γίνεται της αντιγραφής το κάγκελο,

-όταν διαβάζετε από απαρχαιωμένα βιβλία που σας δίνουν τζαμπαντάν οι αυθεντίες...

Ωραία. Εγώ είμαι φοιτητής με γενικό το 9 στη Ρώμη κι ο GIANNIOTIS φοιτητής του 9 στην πόλη των Ασημουργών. Ποιός είναι καλύτερος; emardown

Α βέβαια, ο πανελληνιονίκης φυσικά... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.