Jump to content

Ιδανικος/η συντροφος


Winmx

Recommended Posts

αλλεργία? Πώς τα κατάφερε? Ο άντρας στη κουζίνα δνε ξέρω τί κάνει αλλά τα κάνει όλα ανω-κάτω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Last Reply

Κάπου πρέπει να το έχω ξανααναφέρει ότι κάποτε ένας ανήρ πέρασε την πανάκριβη κρέμα ματιών που είχα στο ψυγείο για φαγώσιμη και την μαγείρεψε...

Ιδανική σύντροφος είμαι εγώ πάντως...όχι σας το λέω να μην ψάχνετε άδικα :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου πρέπει να το έχω ξανααναφέρει ότι κάποτε ένας ανήρ πέρασε την πανάκριβη κρέμα ματιών που είχα στο ψυγείο για φαγώσιμη και την μαγείρεψε...

Ιδανική σύντροφος είμαι εγώ πάντως...όχι σας το λέω να μην ψάχνετε άδικα :P:P

ΘΕΟΣ!!! Είχε δίκιο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου πρέπει να το έχω ξανααναφέρει ότι κάποτε ένας ανήρ πέρασε την πανάκριβη κρέμα ματιών που είχα στο ψυγείο για φαγώσιμη και την μαγείρεψε...

LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL.......μη μου πεις πως την εφαγε κιολας...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φτάνω σπίτι...τον βλέπω σε μια χαώδη κατάσταση να έχει μαγειρέψει καρμπονάρα...ανοίγω το ψυγείο να πάρω ένα νερό, βλέπω την κρέμα γάλακτος κλειστή και άθικτη...

'μπουμπουκάκι μου δεν έβαλες κρέμα;'

'ναι φυσικά'

'τί κρέμα έβαλες θησαυρέ μου;'

'να αυτή'

'αυτή γράφει επάνω Estee Lauder eye creme και κάνει 25.000 (τότε)!!!!'

'και δεν τρώγεται;' :lol: :lol: :lol:

ήταν όμως πολύ γλυκός πάνω στην αγνοιά του...να το ομολογήσω :)

επίσης οι άντρες έχουν μείνει κατά πολύ στο στοματικό στάδιο ψυχικής ανάπτυξης (όπου τα πάντα πρέπει να τα φάνε για να καταλάβουν τί είναι, όπως τα βρέφη)...απόδειξη ένα κουτάκι με ρουζ σε μπιλάκια το οποίο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αρσενικό το έχει δει, έχει πάει να πάρει τα μπιλάκια να τα φάει...'μηηηηη αυτά είναι ρουζ δεν τρώγονται'...και μετά μου λέτε ότι μεγαλώνουν οι άντρες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή εσύ τα' φτιαξες με ένα καθυστερημένο (Φεγγάρω πάει άσυλο;;;), δε σημαίνει ότι η πλειονότητα των ανδρών μπερδεύει τα καλλυντικά με τα γαλακτοκομικά...:P

Υ.Γ.1: δε με λες, τα κραγιόν σου τα περνάει για γρανίτες;

Υ.Γ. 2: Άσε που παίζει και η εκδοχή να το κανε επίτηδες, για να καταλάβεις ότι και καλά είναι τελείως άχρηστος και άρα να σε αναγκάζει να μαγειρεύεις εσύ αιωνίως...

Υ.Γ.3: "I'm not a smart man; but I KNOW what love is" - Forrest Gump. Με κάτι τέτοια θα σ'έριξε κι αυτός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και για οποιον δεν καταλαβε: no, nein, non, niet.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όμως κάπου κάποιος θα υπάρχει..Δεν μπορεί..Μην μου το χαλάσει κανείς.. <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Βασικα επειδη ειμαι και γω ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ παιδι....(εδω γελανε...ολοι μαζι!)...λεω δεν μπορει..ναι, ω, ναι καπου θα υπαρχεις...αγαπημενε μου...τωρα στον Αρη θα σαι...στον Πλουτωνα..στην Αφροδιτη? ..Θα χεις 3 αφτια? 20 ματια?..ισως δεν εχεις χερια ή στομα....αλλα τουλαχιστον ΥΠΑΡΧΕΙΣ...γι αυτο κι εμενα δεν με νοιαζει...θα σ αγαπω οπως κι αν εχει, οπως κι αν εισαι.....

Ειδες? Παντα υπαρχει ελπιδα! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Βασικα επειδη ειμαι και γω ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ παιδι....(εδω γελανε...ολοι μαζι!)...λεω δεν μπορει..ναι, ω, ναι καπου θα υπαρχεις...αγαπημενε μου...τωρα στον Αρη θα σαι...στον Πλουτωνα..στην Αφροδιτη? ..Θα χεις 3 αφτια? 20 ματια?..ισως δεν εχεις χερια ή στομα....αλλα τουλαχιστον ΥΠΑΡΧΕΙΣ...γι αυτο κι εμενα δεν με νοιαζει...θα σ αγαπω οπως κι αν εχει, οπως κι αν εισαι.....

Ειδες? Παντα υπαρχει ελπιδα! B)

Σίγουρα η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία μα σιγά σιγά αρχίζει και χάνεται..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

The One is somewhere out there my friend...in the outer space...? maybe..?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδες? Παντα υπαρχει ελπιδα! B)

Mπαααααααα πέθανε κι αυτή όπως ο έρωτας!!!!

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ερωτας Σοφακι δεν πεθανε..τον αυτοκτονησαν...!

Ελπιδα παντα υπαρχει...αν ειναι και ξανθια..(χεχε!)...εκει θα μας καταντησουν!! :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Για να μάθετε γρήγορα και απλά αν αξίζει να ασχοληθείτε με μια σχέση, η σεναριογράφος του ''Sex and the City'' προτείνει μια γρήγορη μέθοδο με ερωτήσεις:

5 απλές ερωτήσεις προς εκείνον:

Απλά νεοελληνικά: τι εννοείς όταν λες ''θα σου τηλεφωνήσω''?

Μαθηματικά: κάνοντας σεξ με πόσες μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου μονογαμικό? :unsure:

Ψυχολογία: εκτός από τον καθαρό ΤΡΟΜΟ, ποιές άλλες αντιδράσεις μπορείς να σκεφτείς στο άκουσμα της φράσης: ''σ΄αγαπώ''?

Οικονομία: ποιός πληρώνει το τραπέζι αν Εκείνη κερδίζει περισσότερα από σένα και πόσος χρόνος μεσολαβεί μέχρι να τη μισήσεις γι΄αυτό?

Φυσική: βρες τρόπο να βολέψεις τις κρέμες και τα aftershave σου στο μισό χώρο του μπάνιου ακριβώς, γνωρίζοντας πολύ καλά ότι Εκείνη χρειάζεται ΟΛΟ το διαθέσιμο χώρο.

5 απλές ερωτήσεις προς εκείνη:

Απλά νεοελληνικά: όταν λες ''δε βιάζομαι να παντρευτώ'' τι ακριβώς εννοείς με τη λέξη βιάζομαι? :wacko:

Μαθηματικά: ο χρόνος που χρειάζεσαι για να καταλάβεις αν κάποιος με τον οποίο βγαίνεις είναι ένας πιθανός σύζυγος είναι περισσότερος ή λιγότερος από όσο κάνεις για να καταλάβεις (και να αγνοήσεις) τα σήματα κινδύνου? :splats:

Ψυχολογία: εκτός από τον καθαρό ΤΡΟΜΟ, ποιές άλλες αντιδράσεις μπορείς να σκεφτείς στο άκουσμα της φράσης: ''έχω ανάγκη από λίγο χρόνο μόνος''?

Οικονομία: πόσα θα ήσουν πρόθυμη να πληρώνεις για ένα διαμέρισμα στο οποίο δε θα πήγαινες ποτέ, μόνο και μόνο για να μην συνειδητοποιήσει Εκείνος ότι ζεις στο δικό του?

Φυσική: βρες τρόπο να βολέψεις τα καλλυντικά σου στο μισό χώρο του μπάνιου, διατηρώντας την ψευδαίσθηση ότι όταν ξυπνάς είσαι τόσο τέλεια που δεν έχεις ανάγκη τίποτα απ΄όλα αυτά. emblush

Κάτω τα στυλό - ή χωρίζετε ή παντρεύεστε :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Υπάρχει... και για μένα είναι αυτό που λέμε "αδελφή ψυχή".

Σίγουρα είναι και θέμα τύχης να τον βρεις αλλά είναι και θέμα του πόσο θέλουν και οι δύο να επενδύσουν στη σχέση αυτή. Πιστεύω πως για να πετύχει μια σχέση (ή ένας γάμος) πρέπει να το θέλουν και οι δυο πολύ και άλλο τόσο να το προσπαθούν. Μόνο έτσι χτίζεις σε γερά θεμέλια, τα οποία δεν κλονίζονται εύκολα απο τα προβλήματα της ζωής.

Ξεκινώντας μια σχέση θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για το ότι η σχέση (ή ο γάμος) σημαίνει πολλούς συμβιβασμούς. Το ζητούμενο είναι αυτοι να γίνονται εκατέρωθεν (χωρίς απαραίτητα να μετράμε ποιος έκανε τους περισσότερους!) και με δική μας επιθυμία, ως συνεισφορά μας σε αυτή τη σχέση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρνούμαι να πιστέψω πως δεν υπάρχει! Κι ας έχουν κάνει ό,τι περνούσε από το χέρι τους όλοι όσοι γνώρισα μέχρι σήμερα για να πειστώ για το αντίθετο!

Υπάρχει ιδανική σχέση...όταν είστε και οι δυο τόσο ερωτευμένοι που βλέπετε αστράκια... όταν παρά τα αστράκια βλέπεις τον άλλον πεντακάθαρα ... και αυτά που βλέπεις δε σε ενοχλούν... όταν θες να αλλάξεις τον κόσμο για χάρη του αλλά είσαι απόλυτα βέβαιη μέσα σου ότι και εκείνος το ίδιο θέλει...και στην τελική και τίποτα να μην αλλάξει δεν πειράζει καθόλου γιατί είστε μαζί... όταν νιώθεις ασφαλής ( η ασφάλεια είναι θεμελιώδες συστατικό μιας τέτοιας σχέσης για μένα)... και δεν ψάχνεσαι να βρεις τι συμβαίνει κάθε τρεις και λίγο...όταν σε σέβεται και σε νοιάζεται και σε φροντίζει χωρίς να του το ζητάς (μόνο έτσι έχει αξία!) και εσύ κάνεις ακριβώς τα ίδια για εκείνον...όταν γεμίζετε τα άλμπουμ σας με ευτυχισμένες φωτογραφίες και τις μέρες σας με χαμόγελα και ματιές που λένε κωδικοποιημένα πράγματα μόνο για σας τους δύο...

Κοροιδέψτε με όσο θέλετε!!! Είμαι χαζορομαντική του κερατά και πιστεύω ακόμη!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι πολυ σπανιο φαινομενο (σαν να κερδιζεις το τζακποτ στο τζοκερ) αλλα σιγουρα υπαρχει. Και προσοχη, ιδανικος δε σημαινει τελειος. Τελειοι συντροφοι σιγουρα δεν υπαρχουν (κανεις ανθρωπος δεν ειναι τελειος εξ ορισμου) αλλα ιδανικοι υπαρχουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπαααα...όλοι τελικά είμαστε μονάδες....ο ιδανικός σύντροφος είναι μια χρήσιμη ψευδαίσθηση. Καλό όμως είναι να υπάρχει και ρομαντισμός και ελπίδα. Άλλωστε η ελπίδα είναι ο καλύτερος σύντροφος (και ο χειρότερος σύμβουλος). Πάντως ακόμα και τώρα στα γεράματα αναρωτιέμαι τι εννοεί κάποιος όταν αναφέρεται σε ιδανικό σύντροφο. Ακόμα δεν έχω καταλάβει για τι πράγμα μιλάμε (ε, ψιτ! Μη πεταχτει κάποιος/α στο σημείο αυτό! Δεν αναφέρομαι στον αρχικό ενθουσιασμό των πρώτων μηνών, νταξει? Ιδανικοί είναι όλοι και όλες στην αρχή...) Θαυμάζω τους ανθρώπους που το λένε αλλά δε τους πιστεύω (αλλά και δεν υπονοώ ότι συνειδητά ψεύδονται). Ίσως τελικά να φταίει και ο ακραίος κυνισμός μου.

ΥΓ: η φίλη μου η Κατερίνα χώρισε απο τον συζυγό της προχτές. Όλοι λέγαν ότι ήταν ιδανικό ζευγάρι :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει...

αλλά κάτω από κάποιες προϋποθέσεις...

βλ. αγάπη, σωστό timing, υπομονή, κατανόηση, διάθεση να είσαι με κάποιον... κλπ... κλπ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.