Jump to content

Άριστοι ως μαθητές, μέτριοι σαν φοιτητές


lefkander

Recommended Posts

emarup βρε εγώ θέλω να είμαι ο κακός! Για φαντάσου να είναι κανένας κακός κακός... Εξάλλου, όπως ξανάπα, το φόβο μου νά΄χετε (όχι εσύ βέβαια, γιατί ο Ζούπερμαν νικάει ντους κακούς :P)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Last Reply
Προσπάθησα τόσο πολύ που ήμουν μέχρι και υπότροφος το πρώτο έτος. Δεν πλήρωσα φοιτητικούς φόρους.

Γιατί επιμένεις ότι δεν προσπάθησα απλά σε άλλο επίπεδο; Μου φαίνεται τόσο τραγικό αυτό που κάνεις, σα να σου λέω εγώ πως είσαι αποτυχημένος γιατί δεν είσαι στο Χάρβαρντ για ειδικότητα αλλά κάπου χαμένος στο Midwest με αγελάδες.

Δεν σε θεωρεί κανείς αποτυχημένο.

Ευθυνόφοβο που δεν έδωσες πανελλήνιες ή που δεν εκμεταλλεύθηκες τη οικονομική άνεση των γονέων σου να πας σε κάποιο καλύτερο πανεπιστήμιο (από αυτά που ανοίγουν πόρτες) - ίσως. :P

Οι άνθρωποι όμως αλλάζουν. :)

Ίσως όταν είδες πως ειδικότητα μετά στην Ελλάδα θα έκανες το... 2020 να έστρωσες το κεφάλι σου για να βρεις αλλού. :rolleyes:

Ένας καλός βαθμός πτυχίου δείχνει δουλεία

ανεξάρτητα του πόσο «εύκολο» ή «δύσκολο» θεωρείται το πανεπιστήμιο σου. ;)

Όσο για τις αγελάδες, θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είμαι στο Midwest.

Είπαμε βορειοδυτικές πολιτείες... (τόση φασαρία έγινε για το πού είμαι βρε wizard :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Λευκαντερούλη εσύ έπρεπε να ευχαριστείς το παιδί... εκεί που σε είχαν εσένα για τον "κακό" του φόρουμ τώρα βρήκαν άλλο! Εσύ τώρα είσαι αγγελούδι σε σύγκριση!  :lol:  emkiss  emcat

Κακος ο Λευκαδερος; :blink: Μουχαχαχαχα στριμμενο αντερο ισως....αλλα κακος; embaaaembaaaembaaa Δε ειδες τι αγγελουδι ειναι καλε;

Καλε emermm !Καποιο θαυμα εγινε ;) ;Τοσα λιγα ποστ...... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουμε 37° γι'αυτό... :P Όλοι έιναι έξω για καφέ (αν δε διαβάζουν για κανα μάθημα).... :P Μόνο εγώ είμαι με ζεστά-πορτοκαλάδες-μυξομάντηλα και πυρετό... emcrybabyemill

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:lol::lol::lol::lol: 37 έξω, 37 και μέσα; :lol::lol:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άντε βρε τζουλ περαστικά :P

α και θέλω να σου πώ ότι οι βάσεις δεν δείχνουν ποιά είναι καλύτερη σχολή και ποιά όχι. Δείχνουν και αυτό αλλά κυρίως γεωγραφική κατανομή των υποψηφίων (πχ οι θεσσαλονικείς που δεν περάσανε ιατρική θεςς προτιμούν να πάνε λάρισα αντί για πάτρα και οι αθηναίοι που δεν περάσανε αθ πάτρα αντί για θεςς).

Χαρακτηρηστικό, η ιατρική κρήτης που θεωρείται η καλύτερη και η ποιο δύσκολη έχει τη δεύτερη χαμηλότερη βάση. Ενώ η ιατρική λάρισας που δεν έχει και το καλύτερο όνομα είναι αμέσως κάτω από την πάτρα.... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιστημονικά δεν έχει αποδειχτεί ακόμα ότι οι καλοί μαθητές τα πα΄νε καλά στο πανεπιστήμιο :lol: . Στο σχόλείο μπορείς άνετα να παπαγαλίσεις, να τριφτείς στον καθηγητή και να βγάλεις ένα 18. Να παπαγαλίσεις στις πανελλήνιες (μόνο αυτό χρειάζεται στις πανελλήνιες) και να περάσεις σε καλή σχολή. Στο πανεπιστήμιο όμως, δε φτάνει η παπαγαλία (ε΄κτός και αν είσαι νομική και γράφεις με ανοιχ΄τό τον κώδικα :P ). Πρέπει να σου κόβει και λίγο και πρέπει να είσαι ικανός να κάτσεις να συγκεντρωθείς ώστε να καταλάβεις τι διάολο διαβάζεις, αλλιώς χέσε μέσα Πολυχρόνη που δεν γίναμε ευζώνοι. Όσοι έχουν τελειώσει την ιατρική, ξέρουν :P

Γιατί τα βάλατε όλοι με τον προφέσορα? Ρε, δεν σας κάθεται η γκόμενα και ξεσπάσατε στο παιδί. Μ'αρέσει που το παίζετε και γαμιάδες! Κάντε σεξ όχι πόλεμο στον προφέσορα! :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ από την πικρή εμπειρία μου στο πανεπιστήμιο το γλύψιμο, το τρίψιμο και η παπαγαλία μετράνε ΠΟΛΥ περισσότερο στην ιατρική από το σχολείο...

Μάλλον τα έχεις μπλέξει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως, έχω πρόχειρα αρκετά παραδείγματα μέτριων μαθητών, που μάλιστα θεωρούσα και μετρίων νοητικών ικανοτήτων (τα ξεχωρίζω γιατί άλλο μέτριος μαθητής, άλλο μέτριο μυαλό) και που τελικά κατάφεραν να τα πηγαίνουν μια χαρά στο Πανεπιστήμιο. Οι περισσότεροι εξ αυτών πέρασαν σε κάποια άλλη Ιατρική Σχολή και ήρθαν με μεταγραφή εσωτερικού (με γονείς Πανεπιστημιακούς) ή στο εξωτερικό και ήρθαν με μεταγραφή εξωτερικού.

Σημασία έχει, τελικά, αν δίνεις την εντύπωση ότι κόβει το μυαλό σου και αν εμπνέεις αυτόματα τον σεβασμό των συναδέλφων σου και όχι τι βαθμούς έχεις.

ΥΓ: Να συμπληρώσω, για όσους αγχώνονται για τους βαθμούς τους στη Σχολή και ειδικά τους νεότερους, ότι πολλά από τα μεγάλα "ονόματα" της Ιατρικής στην Ελλάδα, με διάσημα παραδείγματα ιατρούς Μητσοτάκηδων, Παπανδρέιδων και δεν συμμαζεύεται, ήταν και μέτριοι μαθητές και μετριότατοι φοιτητές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο πανεπιστήμιο όμως, δε φτάνει η παπαγαλία (ε΄κτός και αν είσαι νομική και γράφεις με ανοιχ΄τό τον κώδικα  :P ). Πρέπει να σου κόβει και λίγο και πρέπει να είσαι ικανός να κάτσεις να συγκεντρωθείς ώστε να καταλάβεις τι διάολο διαβάζεις, αλλιώς χέσε μέσα Πολυχρόνη που δεν γίναμε ευζώνοι. Όσοι έχουν τελειώσει την ιατρική, ξέρουν  :P

ε μια χαρά αρκεί και η παπαγαλία στο πανεπιστήμιο! αρκεί και παρα-αρκεί :lol: και μάλιστα στην Ιατρική :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 37 έξω, 37 και μέσα;  :lol:  :lol:

Άστα μαστορα...ακριβώς η ίδια θερμοκρασία....τι να λέμε τώρα.... :(

άντε βρε τζουλ περαστικά  :P

α και θέλω να σου πώ ότι οι βάσεις δεν δείχνουν ποιά είναι καλύτερη σχολή και ποιά όχι. Δείχνουν και αυτό αλλά κυρίως γεωγραφική κατανομή των υποψηφίων (πχ οι θεσσαλονικείς που δεν περάσανε ιατρική θεςς προτιμούν να πάνε λάρισα αντί για πάτρα και οι αθηναίοι που δεν περάσανε αθ πάτρα αντί για θεςς).

Χαρακτηρηστικό, η ιατρική κρήτης που θεωρείται η καλύτερη και η ποιο δύσκολη έχει τη δεύτερη χαμηλότερη βάση. Ενώ η ιατρική λάρισας που δεν έχει και το καλύτερο όνομα είναι αμέσως κάτω από την πάτρα.... :lol:

Θενξ για τα περαστικά, πρέπει να είμαι καλά μέχρι Κυριακή βράδυ, αλλιώς λε πουλ :D

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις ιατρικές Αθήνας και επαρχίας, εγώ για τις νομικές μιλάω (το είπα άλλωστε και σε προηγούμενο ποστ μου με bold). emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε προφ...εγώ πάλι, αδυνατώ να καταλάβω το πώς ξαφνικά - κι ενώ δείχνεις να "περιφρονείς" και να απαξιώνεις το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα σε κάθε του βαθμίδα - ενδιαφέρεσαι για το αν θα μπουν ή όχι εξετάσεις για ειδικότητα...

Ώπα. Κάνεις λάθος ή έκανα λάθος αν σου πέρασα αυτό το μήνυμα. Το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα (κυρίως στην τριτοβάθμια του βαθμίδα) θεωρητικά θα μπορούσε να δουλεύει τέλεια. Απλά δεν υπάρχουν οι ασφαλιστικές δικλείδες και οι μηχανισμοί ελέγχου να το εγγυηθούν αυτό.

Πιστεύεις δηλαδή ότι αυτοί που σε απέτρεψαν να δώσεις αξιοκρατικά τις κενές νοήματος - κατ' εσέ - Πανελλαδικές, θα μεταμορφωθούν ξαφνικά σε αναγεννησιακούς φωστήρες που θα δώσουν στην ιατρική ειδικότητα στην Ελλάδα τη χαμένη της αίγλη; Πιστεύεις δηλαδή ότι θα είναι τιμή σου ( για σένα και για το βαρύ, όπως λές, CV σου ) να μετάσχεις σε μια τέτοια διαδικασία ;

Ρε παιδιά γιατί αδυνατείτε να καταλάβετε αυτό που λέω τόση ώρα; Το να φύγω έξω για τις σπουδές μου το σκεφτόμουν από την 3η γυμνασίου, πολύ πιο πριν αποφασίσω οριστικά και αμετάκλητα (2α λυκείου) ότι θα είναι Ιατρική ο απώτερός μου σκοπός.

Καταρχάς για μένα αν είσαι γάτος αυτή τη στιγμή δεν κάνεις ειδικότητα Ελλάδα, εξ ου και το 99% των γιων/θυγατέρων καθηγητών στέλνουν τα παιδιά τους έξω για να πάρουν αυτό το έξτρα+ (δημοσιεύσεις, μια τεχνική, κλπ) που χρειάζεται μετά να ξεχωρίσουν και να τσιμπήσουν και θέση στην επόμενη προκήρυξη.

Εγώ δεν θα κάνω ειδικότητα στην Ελλάδα. Το δήλωσα, απλά θέλω τις εξετάσεις για να δω που βρίσκομαι και να βουλώσω ορισμένους που κατά καιρούς εξισώνουν τη Ρώμη με τη Ρουμανία επειδή και οι δύο αρχίζουν από Ρο. :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόβλημά μου είναι ό,τι αντιφάσκεις. Από τη μια λες πόσο δύσκολο είναι να ζεις προπτυχιακός σε μια ξένη χώρα με εντελώς διαφορετικό σύστημα (κάτι που εμείς δε θα ζήσουμε) και από την άλλη λες ότι αυτό ήθελες. Νόμιζα ότι οι άνθρωποι θέλανε πάντα το πιο εύκολο και βολικό γι'αυτούς. Μάλλον εσύ επέλεξες το δρόμο της Αρετής :huh:

Σε πληροφορώ πως η Ιταλία έχει τρομακτικά κοινό σύστημα με την Ελλάδα. Παρόμοιες εξεταστικές, παρόμοια κατανομή εξαμήνων, κλπ. Οι διαφορές είναι σε κάτι έξτρα που έχουμε εμείς εδώ:

πχ. βάση στο 6 (18 στα 30), blocchi (να μην μπορείς να γραφτείς στο επόμενο έτος αν δεν περάσεις κάποια μαθήματα-credits), αυστηρή προπαιδευτικότητα-αλυσίδα μαθημάτων, και φυσικά την πτυχιακή διατριβή (tesi).

Για την άδεια άσκησης επαγγέλματος δε μιλάω γιατί έρχεται μετά.

Βασικά ο κόσμος δεν θέλει το πιο εύκολο και βολικό γι'αυτόν όπως λες, αλλά το καλύτερο με βάση κάποιες θυσίες. Η πρώτη κατηγορία είναι οι "φυγόπονοι" για μένα. Και όχι δεν υποννοώ ότι αυτός που δίνει πανελλαδικές είναι φυγόπονος, αλλά ούτε κι αυτός που αποφασίζει να πάει σοβαρά σε ένα καλό πανεπιστήμιο εξωτερικού.

Με την ίδια λογική, Κύπριοι και Κρητικοί και Λαρισαίοι (και....και...και...) αποφασίζουν να έρθουν Αθήνα να σπουδάσουν. Άλλο όμως άλλη πόλη και άλλο άλλη χώρα. Και να σε πω, αφού Μπάρι και Ηράκλειο σου κάνει το ίδιο, γιατί δε διάλεξες το δεύτερο;;; Θα'χες και καλύτερο αυτοκίνητο....

Γιατί οι θυσίες και οι σιγουριά του να μπεις δεν ήταν ίδιες με Ιταλία. Προτιμώ να γαμιέμαι μέσα [στο πανεπιστήμιο] παρά έξω, περιμένοντας μ'ελπίδα μόρια στην Έκθεση (το μάθημα μου μ'εκαιγε). Τέσπα, και άλλο Ηράκλειο άλλο La Sapienza.

ΒΤW, Ρώμη έχει τόσους πολλούς Κρητικούς (φοιτητές) που πραγματικά το λέμε τα "Μικρά Χανιά". :P

Δεν έχω πρόβλημα για μονοετές η διετές Master, 1 ή 2 χρόνια είναι.

Ή πενταετές Ph.D. ή ειδικότητα στο εξωτερικό, εφόσον μπορώ να αυτοσυντηρούμαι (ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ), έστω και με μια μικρή βοήθεια. Οι γονείς είναι γονείς και θέλουν να ενισχύσουν, αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα τους φάω όσα έκαναν χρόνια να μαζέψουν για να κάνω εγώ το γούστο μου.

Εγώ δεν κάνω το γούστο μου, κάνω τις σπουδές μου, όπως εσύ. Τα λεφτά που παίρνεις σε PhD έξω (εκτός από ΗΠΑ/ΗΒ) δε σου φτάνουν στις περισσότερες περιπτώσεις ούτε για ζήτω, ιδιαίτερα αν είσαι στην παραγωγική ηλικία των 30 με μικρή οικογένεια.

Γι'αυτό μη μου το παίζεις βιοπαλαιστής, οι γονείς μου μπορούσαν, με στείλαν. Ξέρω το παιδί αυτών που έχουν την ΑΓΝΟ στη Θεσσαλονίκη και τον στείλαν στο Boston University (για premed)... "άσχετος" αυτός (μαθητής του 13) και όμως πήγε και med school μετά. Εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω γιατί το κασέ μετά ξεφεύγει για ΗΠΑ. Αλλά Ιταλία μπορούσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον εχουμε και λεμε 219 απαντησεις .......Prof.Wizard 54

Μηπως να κανω εντιτ τον τιτλο και να βαλω "Διαλογο με τον Prof.Wizard ......πως και γιατι πηγε στην Ιταλια;"

Εμένα κατηγόρησε ο "γιατρός του 6" ως "γιατρό του 16". Εννοείται θα είναι η πλειοψηφία των απαντήσεων δικές μου, μάλιστα επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει το multi-quote reply.

1. Ορκίστηκα πέρυσι και οι περισσότεροι φίλοι μου-συμμαθητές σπουδάζουν ακόμα (έτσι για να δεις την ευκολία του ΕΚΠΑ).

Και στο ΑΠΘ έχει αιώνιους φοιτητές. Κι εδώ Ρώμη...

(έτσι για να δεις την ευκολία του La Sapienza).

2. Δεν κατανοώ γιατί οι φοιτητές δεν αποτελούν αντικειμενική πηγή. Στο κάτω-κάτω βιώνουν το προβλημα.

Συναισθηματική φόρτιση, υποκειμενισμός, βραχυπρόθεσμη ενασχόληση με τα θέματα των πανεπιστημίων μετά την αποφοίτηση.

Κανείς δεν θέλει ένα καλύτερο πανεπιστήμιο, οι περισσότεροι ζητούν ένα πιο εύκολο πανεπιστήμιο. Άντε κάνε γκάλοπ εσύ στη σχολή σου ν'αυξηθούν τα υποχρεωτικά (έστω κι αν γίνει καλύτερος διαμοιρασμός) και πάρε τις απαντήσεις. Υπάρχει και thread πάνω σ'αυτό.

3. Για την Κομοτηνή σφωνώ, αλλά κάποτε που το έψαχνα είχα ακούσει ότι έχει καλά διδακτορικά Εγκληματολογίας :P

Αυτό μας έλειπε να μη συμφωνούσες. Κολλητοί μου έχουν σπουδάσει εκεί και η κατάσταση ήταν για γέλια. Οι καθηγητές βάζαν τα μαθήματα όλα δυο μέρες της εβδομάδας και τις υπόλοιπες ήταν στα γραφεία τους για άσκηση επαγγελματικού- εξωτερικού- έργου. :o

4. Δεν είπε κανείς ότι η νομική του ΑΠΘ είναι για γέλια (για κλάματα ίσως :P ok just kidding) παρά μόνο ότι ε πώς να το κάνουμε...μια άλφα ευκολία έναντι του ΕΚΠΑ την έχει...αν εσύ έχεις στυλώσει τα πόδια όμως και δε θέλεις να σου βγάλουμε άχρηστη τη γυναίκα σου, νταξ μωρέ, είμαστε ελέφαντες που μια ζωή έχει μεγαλύτερη βάση η Αθήνα από τη Σαλόνικα, και στην Αθήνα όποιος τελειώσει στα 6 χρόνια πάλι καλά λέει (όχι μόνο εξαιτίας ντιβών (sic!) καθηγητών)... γιατί φοιτητική ζωή στη Σαλονίκη κάνεις κι όχι στη Σόλωνος.

Τ'ακούω βερεσέ. Τα ίδια λένε και οι Ρωμαίοι εδώ για τη Νομική τους. Σας έχει πιάσει "οξεία πρωτευουσίτιδα" για μένα. Είναι φαιδρό. Κυρίως τη ζημιά την κάνουν κάτι big-names που έχετε ως faculty αλλιώς κανείς δεν μπορεί ν'αποδείξει ότι διδακτική κι έρευνα γίνεται καλύτερα σ'ένα μεγάλο-πρωτευουσιάνικο πανεπιστήμιο απ'ό,τι σ'ένα μικρό.

Δεν σε θεωρεί κανείς αποτυχημένο.

Ευθυνόφοβο που δεν έδωσες πανελλήνιες ή που δεν εκμεταλλεύθηκες τη οικονομική άνεση των γονέων σου να πας σε κάποιο καλύτερο πανεπιστήμιο (από αυτά που ανοίγουν πόρτες) -  ίσως.  :P

ΜΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΕΞΩ.

Ρε γιατί λες συνέχεια τα ίδια και τα ίδια;

emeleos

Η οικονομική άνεση των γονιών μου ήταν για Ευρωπαϊκή Ένωση (ως Βρετανία), όχι για ΗΠΑ. BTW, 3η λυκείου έκανα SAT και πήρα μερικές υποτροφίες για premed (με το 16 μου, μιας που είχα αρκετά extracurricular να χώσω στο CV) αλλά κανείς δεν εγγυείται το med μετά. Και med school χωρίς υποτροφία δεν μ'έπαιρνε.

Οι άνθρωποι όμως αλλάζουν.  :)

Ίσως όταν είδες πως ειδικότητα μετά στην Ελλάδα θα έκανες το... 2020 να έστρωσες το κεφάλι σου για να βρεις αλλού.  :rolleyes:

Καλός φοιτητής είμαι απ΄το πρώτο έτος. Δεν ήξερα τότε για αναμονές.

Ένας καλός βαθμός πτυχίου δείχνει δουλεία

ανεξάρτητα του πόσο «εύκολο» ή «δύσκολο» θεωρείται το πανεπιστήμιο σου. ;)

Χαίρομαι που συμφωνείς. What's the catch?

Όσο για τις αγελάδες, θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είμαι στο Midwest.

Είπαμε βορειοδυτικές πολιτείες... (τόση φασαρία έγινε για το πού είμαι βρε wizard  :P )

Αν δεν είσαι Ανατολική ή Δυτική ακτή σε καλό-γνωστό πανεπιστήμιο/νοσοκομείο δεν πιάνεις μία. :P:P

emarup τόσο γελοίο μου φαίνεται εμένα να μου τα χώνεις επειδή δεν είμαι Αθήνα emarup

BTW, πέρα απ'την πλάκα, ότι και να λέει κανείς για Αμερική, προτιμώ σε καλό μικρό πανεπιστημιακό νοσοκομείο σε Βρετανία ή Γερμανία παρά σε μέτριο νοσοκομείο Midwest. Υπάρχει και κάτι που λέγεται ζωή αμή τι άλλο... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στο τελευταίο με το Μιδουέστ σφωνώ. Μας το λεγε κι ο δεν θυμάμαι πως το λένε: αν είναι να πάτε στην Κωλοπετινίτσα, καλύτερα να κάτσετε στη δικιά σας...

Κι εγώ έχω φίλους που κάνουν παθολογία και χειρουργική στο ΓΝΝ Πρέβεζας, και δεν βρίσκω να είναι χειρότερα από το ΓΝΝ Des Moines στο PGY1 :P

Όλα κι όλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά έχεις δίκιο (ξανά μετά από πολλά posts) και όχι μόνο: οι ΗΠΑ έχουν το εφέ ("πού ήσουν, Αμερική... α καλός θα είσαι") λες και όλα στις ΗΠΑ είναι κορυφαία. Περιμένω πως και πως το καινούργιο έργο του Michael Moore που θα δείχνει τα στραβά κι ευτράπελα της Υγείας των ΗΠΑ, που σίγουρα δεν είναι μόνο θέμα social security.

Από κει και πέρα, δεν είναι μόνο ότι "ντάξει να είσαι Αμερική" αλλά και πού είσαι στην Αμερική (χεχ, και Ουρουγουάη στην Αμερική είναι αν το πάμε έτσι). Επίσης η ζωή είναι τόσο διαφορετική που αν πας μόνος σου στην "Κωλοπετινίτσα" 5-6 χρόνια θα φρικάρεις.

usmeds, άντε ας το πάρει το ποτάμι, πού είσαι; Άσε τα μυστήρια, τί φοβάσαι, μη σου φάμε τη θέση; Northwestern είπες... να υποθέσω Seattle ή Portland έτσι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΕΞΩ.

Ρε γιατί λες συνέχεια τα ίδια και τα ίδια;

emeleos

καλά καλά :lol:

και για ειδικότητα έξω (υποτίθεται) έχεις αποφασίσει, αλλά θες (λές) να δώσεις και εξετάσεις για ειδικότητα εδώ (για να μάς μπεις και καλά στο μάτι) :splaaaats:

emeleos ο,τι θες λες μόνο και μόνο για να έχεις τον τελευταίο λόγο emeleos

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για σένα δεν έχει. :P

Εσύ θες να παρατήσουμε αυτό το thread. :o  emermm

Πές καλύτερα οτι δεν έχεις επιχειρήματα και δε ξέρεις τι να μου απαντήσεις... :P

Παραδέξου το λοιπόν!!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά καλά  :lol:

Καλάθια και πανέρια. :)

και για ειδικότητα έξω (υποτίθεται) έχεις αποφασίσει, αλλά θες (λές) να δώσεις και εξετάσεις για ειδικότητα εδώ (για να μάς μπεις και καλά στο μάτι)  :splaaaats:

Ούτε υποτίθεται, ούτε λέω, ούτε για να σας μπω και καλά στο μάτι. Είναι σίγουρο απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα τη χώρα (εκτός Ελλάδας), θα είναι πολλοί παράγοντες που θα παίξουν ρόλο.

:splaaaats::splaaaats::splaaaats:

emeleos ο,τι θες λες μόνο και μόνο για να έχεις τον τελευταίο λόγο emeleos

:antegeia:

:splaaaats::withstupid::splaaaats::antegeia:

Αφού δε με διαβάζεις (κι αν διαβάζεις σίγουρα δεν καταλαβαίνεις τι γράφω για να λες το παραπάνω) τί αγχώνεσαι; Μάσα μια V6, φόρα και τις γυναικείες σου μπότες και χόρευε. Σαμπρελοπαπουτσοσαλάτα μου τα κάνεις πάντα. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.