Jump to content

Φοιτητής ιατρικής με οικογένεια και παιδί


Roula1

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Θα ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία φοιτήτρια (φοιτητής) ιατρικής εδω που να έχει παράλληλα οικογένεια με παιδί.  

Πώς ανταπεξερχεται στις υποχρεώσεις? Εμπειρίες ή κάποια συμβουλή? Ευχαριστώ. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδί δεν έχω, έχω όμως σχέση και είχα πολλές υποχρεώσεις επειδή η ιατρική δεν ήταν το πρώτο μου πτυχίο. Μια χαρά γίνεται αλλά με πολύ κόπο. Τα 6 χρόνια μην τα σκέφτεσαι ως σύνολο, προσπάθησε να σπας την σχολή σε μικρές μπουκίτσες χαχα.

Θέλει πρόγραμμα, δεν έχεις περιθώρια για κοπάνες και άσκοπες απουσίες γιατί μπορεί να χρειαστεί να λείψεις μια μέρα πχ για λόγο που αφορά σύζυγο ή παιδί. Και να ξέρεις ότι οι δικοί σου θα σε στηρίξουν αλλά ταυτόχρονα όλων οι ζωές προχωράνε και δεν υπάρχουν για εμάς να περιμένουν πότε θα τελειώσουμε. Να θυμάσαι να περνάς χρόνο με τον/την άντρα/γυναίκα σου και με το παιδί σου.

Ε και είναι και θέμα οικονομικό. Άλλο να έχεις άτομο να πηγαινοφέρνει το παιδί σε δραστηριότητες, βοήθεια με το διάβασμα και άλλο να φοβάσαι να ανάψεις το καλοριφερ για το ταμείο είναι μείον.

Οπότε με μια λέξη πειθασρχία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.