Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει τέλος πάντων κάποιο ωράριο?

7:30-15:00

Δεν θα λαμβάνω ΚΑΝΕΝΑ επίδομα ετοιμότητας.

Όλοι οι αγροτικοί λαμβάνουν το επίδομα ετοιμότητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για την ορκωμοσία το ήξερα, η κατάληξη με έκαιγε! Ευχαριστώ!

κάνε κι εσύ την αίτηση την τελευταία ημέρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικά με το "Επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου (όπου θα αναφέρεται η αριθμητική βαθμολογία)": Έχω το αντίγραφο του πτυχίου μου από την Ιατρική Αθηνών (το οποίο φυσικά δεν αναγράφει αριθμητική βαθμολογία), καθώς και μία επίσημη αναλυτική βαθμολογία από τη Σχολή, την οποία πήρα λίγο μετά την ορκωμοσία. Αρκούν το επικυρωμένο αντίγραφο του πτυχίου και ένα επικυρωμένο αντίγραφο αυτής της αναλυτικής;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από μήνυμα της tik-tak ΕΔΩ

πιστοποιητικό πτυχιούχου (το ζητάς από τη γραμματεία της σχολής. Κάνεις αιτηση στη γραμματεία και συνήθως απαιτείται χρόνος 1 εβδομάδας για την εκδοσή του. Σε αυτο αναγράφεται ο ακριβής βαθμός πτυχίου)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κύριοι καλησπέρα.

Θέλω να ρωτήσω κάτι που νομίζω πως αποσχολεί ή έχει απασχολήσει και άλλους στο παρελθόν.

Αν μέχρι να τελειώσει η προθεσμία κατάθεσης δικαιολογητικών για τη νέα προκύρηξη (που όπου να'ναι θα βγει) δεν έχεις στα χέρια σου το απολυτήριο του στρατού(εγώ πχ το παίρνω 11 απρίλη) μπορείς να καταθέσεις ένα πιστοποιητικό απ'τη μονάδα/διοικητή που να πιστοποιεί πως απολύομαι 11 Απρίλη οπότε να μπορώ να "συμμετέχω" στην προκύρηξη;

Ένας συνάδελφος μου έλεγε πως με τη νέα εγκύκλιο μπορείς να το κάνεις αρκεί να το έχεις μέχρι να σου έρθει ο διορισμός.Δεν έχω μπορέσει όμως να βρω κάτι τέτοιο.Αύριο θα πάρω τηλ και στο Υπουργείο να δω,απλά έλεγα μήπως τυχόν έχει κανείς κάτι υπόψην του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό γράφει η νέα κανονιστική:

2.3. Απαραίτητη για τους άρρενες ιατρούς είναι η εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων ή η νόμιμη αναβολή από το στρατό τουλάχιστον για χρονικό διάστημα ενός (1) έτους από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης.

Και αυτό γράφει στα απαραίτητα δικαιολογητικά:

Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α' (η αναβολή στράτευσης θα πρέπει να είναι διάρκειας πλέον του ενός (1) έτους από την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης), ή σχετική βεβαίωση οριστικής απόλυσης από τη Μονάδα τους (για άρρενες).

Δεν είναι ανάγκη, ούτε συναδέλφους να ακούς, ούτε τηλέφωνα στο υπουργείο να παίρνεις, αρκεί μία ανάγνωση των απαραίτητων εγγράφων-ανακοινώσεων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι ανάγκη, ούτε συναδέλφους να ακούς, ούτε τηλέφωνα στο υπουργείο να παίρνεις, αρκεί μία ανάγνωση των απαραίτητων εγγράφων-ανακοινώσεων.

Απλά καμιά φορά προσπαθείς να "πιαστείς" από κάπου για να έχεις μια ελπίδα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν βγει η προκήρυξη του Μαρτίου, θα αναρτηθεί αυθημερόν στην ιστοσελίδα του Υπουργείου ή θα πρέπει να πληροφορηθούμε με άλλο τρόπο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα τη βρεις στο greekmeds στο επόμενο λεπτό από τη δημοσίευση στην ιστοσελίδα του υπουργείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κυνηγάτε τη νομαρχία υποθέτω...

Άλλη ερώτηση: Προσωρινά αποτελέσματα για ενστάσεις κλπ θα βγουν; Έχετε καμία ιδέα; Ρωτάω για να υπολογίσω στο περίπου ένα χρονοδιάγραμμα. Μιας και δεν έχεις πλέον δικαίωμα να αρνηθείς την τοποθέτηση μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων. Λέω μήπως βγουν πιο γρήγορα τα οριστικά αποτελέσματα αυτή τη φορά... Ας πουν οι έμπειροι καμιά θεωρία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι βρε, δεν τα θέλω νωρίτερα, αργότερα τα θέλω ;) Μην τα βγάλουν σε ένα μήνα και τρέχουμε και δε φτάνουμε! (Δεδομένου ότι και το τρίμηνο πλέον οι περισσότεροι το κάνουν στο τέλος...)

Καλή επιτυχία σε όλους! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν παίζει να βγουν τόσο σύντομα, εδώ η προηγούμενη προκήρυξη πήρε κανένα δίμηνο να βγαλει αποτελέσματα, τώρα που μεσολαβεί και Πασχα... καλή Ανασταση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δεν ήξερα τίποτα για το πιστοποιητικό πτυχιούχου, καθώς δεν έχω ξαναδηλώσει αγροτικό. Καθώς μάλλον δεν υπάρχει χρόνος να πάρω το πιστοποιητικό από τη γραμματεία για να δηλώσω μέχρι την Τρίτη, τι γίνεται?

Δεν αρκεί η αναλυτική?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριν 1 βδομαδα παρέδωσα σφραγίδες και πήρα τη βεβαίωση ολοκλήρωσης της υπηρεσίας υπαιθρου.

Εκεί η διοικητικός του ΚΥ μου ανακοίνωσε ότι η προσπάθεια για παρατάσεις δεν έχει λήξει και υπάρχει πιθανότητα να δοθούν εξαιτίας της τεράστιας ελλείψεως στην περιοχή...

Έμαθα μάλιστα ότι ο Διευθυντής κατέβηκε Αθήνα για αυτό το θέμα. Θεωρείτε ότι υπάρχει κάποια πιθανότητα ή μας δουλεύουν πάλι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντί να περιμένεις να ενημερωθείς από διευθυντή και γραφείο προσωπικού θα σου πρότεινα να ενημερωθείς από το αρμόδιο γραφείο που αν εγκρίθηκε η παράτασή σου θα το γνωρίζει σίγουρα.

2105236047

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.