Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

ερωτηση:εχει καποιος το νομο,φεκ,βουλευμα,τροπολογια,συγχωροχαρτι οτι ειναι τελοσπςντων που γραφει σε ποσα χλμ ακριβως επεκτεινεται η περιοχη ευθυνης σου απο το ιατρειο σου οταν κανεις αγροτικο?δεν αναφερομαι σε αγονο.νομιζω 30-40 αλλα δεν ειμαι σιγουρος

βρηκα με μια πολυ προχειρη αναζητηση αυτο http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=6988 αλλα αναφερεται σε αγονο και ειναι και αρκετα χρονια πριν

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Οι γιατροί, υπόχρεοι υπηρεσίας υπαίθρου (αγροτικοί ιατροί) που υπηρετούν στα Κ.Υ. τα Π.Ι. και στα Π.Π.Ι., υποχρεούνται να παρέχουν τις υπηρεσίες τους καθημερινά στην κοινότητα ή στον δήμο όπου είναι η έδρα του Κ.Υ., ή του Π.Ι. ή του Π.Π.Ι. σε πρωινή οκτάωρη απασχόληση, όπως και στην περιοχή ευθύνης τους σε τακτές και ισότιμα κατανεμημένες επισκέψεις που καθορίζονται από την εποπτεύουσα αρχή.

(Σχετ. το Υ4α/οικ.8972/6-8-96 έγγραφο του Υ.Υ.Π & Κ.Α και)

2. Οι αγροτικοί ιατροί των Περιφερειακών ιατρείων μπορούν να διαμένουν μέσα στα όρια ευθύνης του ιατρείου τους, εφόσον αδυνατούν να εξεύρουν κατάλληλη κατοικία στην κοινότητα διορισμού τους , μετά από έγκριση της υπηρεσίας στην οποία υπάγονται. (Το Α3α/οικ.5518/28-3-90 εγκ.Υ.Υ.&Π.

4. Μετά το πέρας του ωραρίου στα αγροτικά ιατρεία διαμένουν είτε στην έδρα του Ιατρείου είτε στην περιοχή ευθύνης τους εφόσον υπάρχει στέγη που πληροί στοιχειώδεις προϋποθέσεις διαμονής με εξαίρεση όσων συμμετέχουν σε πρόγραμμα εφημερίας της υπερκείμενης υγειονομικής μονάδας και μόνο για την ημέρα εφημερίας τους. Σε αντίθετη περίπτωση και μόνο με άδεια του εποπτεύοντος Νοσοκομείου (Ν.2071/92 άρθρο 23) δύνανται να διαμένουν και εκτός της περιοχής ευθύνης των. (Σχετ.το Υ4α/οικ.8972/6-8-96 έγγραφο του Υπουργείου Υγείας και Πρόνοιας)

Η περιοχή ευθύνης Γιάννη μου δεν υπολογίζεται σε χιλιόμετρα. Είναι τα αγροτικά ιατρεία τα οποία εξυπηρετείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασομ σευχαριστω μα για την ακριβεια δεν το διετυπωσα σωστα.δεν ψαχνω ακριβως την περιοχη ευθυνης,το κατα πρεπει να μενεις η οχι στο χωριο μετα την ληξη του οκταωρου(πλεον επταωρου) θελω,αναφερομενος σε καθημερινη καθως και τα σκ εαν δεν εφημερευεις.αυπνιες συναδελφε αυπνιες??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε μου Γιάννη, συνάδελφοι που υπηρετούν σε άγονο εξαφανίζονται μετά το 8ωρο (2ωρο για την ακρίβεια) ή ακόμα πιο συγκεκριμένα εξαφανίζονται εντελώς.

Εσύ με ρωτάς πόσο μακριά μπορείς να βρίσκεσαι μετά το πέρας του 8ωρου ενώ είσαι σε κανονικό ιατρείο;

Το επίδομα ετοιμότητας, 100 ευρουλάκια αν δεν κάνω λάθος, να το βάλουν στον κώλο τους που θα με αναγκάσουν να είμαι στο ιατρείο μετά το πέρας του κανονικού ωραρίου.

Αλήθεια πως θα σε βρούνε αν σε ψάξουν; Σου πρόσφερε κινητό ή σταθερό η υπηρεσία;

υ.γ. πήρα 2 stilnox αλλά ακόμα να κοιμηθώ!

Τροποποιήθηκε από ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν διαφωνω φιλτατε.εδω εχουμε μετατρεψει ως δια μαγειας το πενθημερο σε τετραημερο,τριημερο και ακομα και σε διημερο,μην σου πω και μονοημερο ακομα ακομα στα π.ι!μιλαμε για μη ευκλειδιες γεωμετριες οπως καταλαβαινεις...

φαντασου σε κεντρο υγειας που μενδιαφερει,οπου στο κατω κατω δεν καλυπτει ενας και μοναδικος γιατρος το χωριο,μα 4 η 5.

μια συζητηση ειχαμε εδω με τους συναδελφους και ειπα να μαθω κατι παραπανω

σταματα στα 2 αν θες την γνωμη μου,μετα αναφερονται διαταραχες μνημης,ειδικα σε ατομα προχωρημενης ηλικιας(γκουχ γκουχ ποιος ηρθε??)

Τροποποιήθηκε από ξενος
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιάννη μου στο ελλαδιστάν όταν ο κάθε άσχετος (γράφω κόσμια σήμερα) διοικητής Νοσοκομείου και ο κάθε πανάσχετος διευθυντής Κ.Υ. δεν είναι ικανοί να διοικήσουν τότε σίγουρα θα βρίσκονται μερικά ΛΑΜΟΓΙΑ-ΒΑΡΕΜΕΝΟΙ "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ" που θα το εκμεταλλεύονται.

Εσύ κοίτα να τιμάς το επάγγελμά σου και τον εαυτό σου και δεν πρόκειται κανείς ΜΑΛΑΚΑΣ να έχει τα ΑΡΧΙΔΙΑ να σου πει τίποτα ακόμα και αν πήδηξες το βράδυ μακριά από το ιατρείο σου και εκτός περιοχής ευθύνης.

σταματα στα 2 αν θες την γνωμη μου,μετα αναφερονται διαταραχες μνημης,ειδικα σε ατομα προχωρημενης ηλικιας(γκουχ γκουχ ποιος ηρθε??)

2 κουτιά Γιάννημ να μην με πειράξουν; Θα μου δώσεις και μια πραζόλη μήπως και το σώσουμε το παλικάρι; Τροποποιήθηκε από ηεβωδσ ακδσωβλδσβωλσΒΞΔΛ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α ολα κι ολα.αν δεν παρεις κολλυριο,πραζολη δεν εχει.αντε να σε γραψω ενα εμβολιο αν δεν θες κολλυριο.πιο κατω δεν βγαινω

ουτως η αλλως θεωρητικη ειναι η ολη κουβεντα,μακρια απο την περιοχη ευθυνης μου κανω γουτσου γουτσου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιάννημ δεν ξέρω αν το πρόσεξες....αλλά είμαστε σε λάθος ενότητα.

Τέσπα, το συμπέρασμα το έβγαλα απ' όλη τη συζήτηση.

ΚΑΙ Ο ξενος ΠΗΔΑΕΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ζητησω ταπεινα συγνωμη απτους συμφορουμιτες μας που ανεχονται τοσην ωρα την ακατασχετη φλυαρολογια μου.παω να συνεχισω την εφημερια μου σκεφτομενος τις πιθανες επιπτωσεις του ξενοπηδηματος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ

Έλληνας γιατρός που εφημερεύει και για να ποστάρει στο greekmeds χρεώνει το ελληνικό δημόσιο 130+ ευρώ.

Κάτι τέτοια βλέπει ο ΓΑΠ και θα πάρει δραστικά μέτρα.

Παράλληλα από το πρώτο εξάμηνο του 2010 θα καθιερωθεί διπλογραφικό σύστημα καταγραφής των προμηθειών σε όλα τα νοσοκομεία.

Θεσπίζεται επίσης η ηλεκτρονική συνταγογράφηση στα ταμεία, επαναφέρεται η λίστα φαρμάκων και μπαίνουν ορκωτοί λογιστές στα ασφαλιστικά ταμεία.

Εγώ να προσθέσω να κόψει το internet από τα νοσοκομεία τις βραδυνές ώρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια να ρωτησω κατι αν γνωριζει κανενας. σε μια προκηρυξη αναγραφεται και η πιθανη ενδεικτικη ημερομηνια. αυτη η ημερομηνια αναφερεται στην ημερομηνια αναληψης καθηκοντων στο αγροτικο ιατρειο οποτε υπολογιζουμε οτι τρεις μηνες νωριτερα θα αρχισουμε το τριμηνο εκπαιδευσης? Η ειναι η ημερομηνια που θα ξεκινησουμε το τριμηνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για 567η φορά...

Η ενδεικτική ημερομηνία που αναγράφεται δίπλα σε κάθε ιατρείο είναι η ημερομηνία που εκπληρώνει τον χρόνο υπηρεσίας υπαίθρου ο προηγούμενος ιατρός.

Αγροτικό ξεκινάς εφόσον σου έρθει ο διορισμός...όταν σου έρθει....και άμα σου έρθει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΡΙΜΗΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥ.

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ 1,5 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΥ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΦΕΚ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από αναζήτηση στο search (πάνω δεξιά) με τον όρο "τρίμηνο" βγήκαν τοπικ όπου το θέμα συζητείται:

http://www.greekmeds...70&#entry350770

http://www.greekmeds...55&#entry364755

για το Αγροτικό και από την ενότητα: Ιατρική νομοθεσία

http://www.greekmeds...showtopic=20139

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΡΙΜΗΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥ.

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ 1,5 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΥ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΦΕΚ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ?

Ο διοικητης εχει το δικαιωμα να σε στειλει,αλλα εχει την υποχρεωση να σε ξαναγυρισει πισω για να κανεις τον υπολοιπο 1,5 μηνα που σου μενει...Και ναι υπαρχει σχετικο Φεκ που το αναφερει ρητα...Και εμενα μου εκαναν το ιδιο και με εστειλαν πιο νωρις στο ΚΥ,αλλα τους εδωσα το ΦΕΚ στη μουρη και το βουλωσαν και θα με γυρισουν πισω στο νοσοκομειο για να ολοκληρωσω το τριμηνο...Απλα προσεχε να φυγεις με επισημη αποσπαση και οχι στο μιλητο ....Ζητα τους να σου δωσουν το χαρτι με την επισημη αποσπαση μην σε πιασουν κοροιδο....Αντε καλη δυναμη....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να αναφέρεσαι στο ΦΕΚ 262 Α/2008, νόμος 3730, άρθρο 23:

...

Οι περιπτώσεις Α΄ και Δ΄ της παραγράφου 3 του άρθρου

21 του ν. 3580/2007 αντικαθίστανται αντίστοιχα ως εξής:

«3.Α. Η κατά το άρθρο 1 του α.ν. 67/1968 (ΦΕΚ 303 Α΄)

υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου ορίζεται δωδεκάμηνη

για τους υπόχρεους ιατρούς. Οι ιατροί αυτοί υπηρε−

τούν υποχρεωτικώς το πρώτο τρίμηνο από αυτό το

χρονικό διάστημα, στον παθολογικό και χειρουργικό

τομέα του νοσοκομείου, στο οποίο υπάγεται το Περι−

φερειακό Ιατρείο ή Κέντρο Υγείας, όπου έχουν τοπο−

θετηθεί και αμείβονται κατά το χρονικό αυτό διάστημα

ως υπεράριθμοι ιατροί υπόχρεοι υπηρεσίας υπαίθρου,

σε προσωρινά συνιστώμενες, με την απόφαση του δι−

ορισμού τους, θέσεις. Το υπολειπόμενο εννεάμηνο ο

υπόχρεος υπηρετεί στο Περιφερειακό Ιατρείο ή Κέντρο

Υγείας, όπου έχει τοποθετηθεί. Κατά την περίοδο της

υποχρεωτικής υπηρεσίας υπαίθρου ο ιατρός δικαιούται

κανονικής άδειας δεκαπέντε (15) ημερών. Σε εξαιρετικές

περιπτώσεις, με αιτιολογημένη απόφαση του Διοικητή

του Νοσοκομείου στο οποίο υπάγονται, η τρίμηνη το−

ποθέτηση των υπόχρεων ιατρών στον παθολογικό και

χειρουργικό τομέα του νοσοκομείου δύναται να λάβει

χώρα και μετά το πρώτο τρίμηνο της υποχρεωτικής

δωδεκάμηνης υπηρεσίας υπαίθρου και έως τρεις (3)

μήνες πριν τη λήξη αυτής.

Δ. Η ως άνω δωδεκάμηνη υποχρεωτική υπηρεσία υπαί−

θρου δύναται να μειώνεται ή να αυξάνεται με απόφαση

του Υπουργού Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, που

δημοσιεύεται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, κατά

κατηγορίες υπόχρεων ή υγειονομικών υπηρεσιών.»

Η εφαρμογή της παρούσας έχει αναδρομική ισχύ από

6 Απριλίου 2008.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσον αφορα τις παρατασεις. Σε λιγους μηνες τελειωνει η θητεια μου. Μπορω να παρω παραταση και για αλλη κενη θεση που μπορει να προκυψει στο ΚΥ που υπαγομαι ή μονο για την θεση που εχω μπορω να ζητησω παραταση?

Αν καποιος το γνωριζει θα με βοηθουσε αν μου ελεγε και το ΦΕΚ. Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανονιστική Απόφαση Γ.Π.οικ. 8246/21-01-2009

Σε Κ.Υ η Π.Ι. που προβλέπονται περισσότερες της μίας θέσεις, δύναται με απόφαση του Υπουργού Υγείας και Κοιν. Αλληλεγγύης να παραταθεί ο χρόνος παραμονής των υπηρετούντων, μέχρι της οριστικής κάλυψης του συνόλου του θέσεων που προβλέπονται και όχι περισσότερο από δώδεκα (12) μήνες.

http://www.yyka.gov.gr/health/prokirykseis/agrotikoi-iatroi/kanonistiki-apofasi-g.p.oik.-8246-21-01-2009/view

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Αγαπητοι συναδελφοι,χρειαζομαι επειγοντως τα φωτα σας!Εχω θεση Περιφερικου Ιατρειου και ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καπου οδηγια-νομος που να προβλεπει οτι θα πρεπει να καλυπτω για καποιες μερες την εβδομαδα πρωινα στο Κεντρο Υγειας.Απο τη στιγμη που ο διορισμος μου ειναι για θεση περιφερικου ιατρειου,μου φαινεται παραλογο να πρεπει να βρισκομαι στο ΚΥ,ειδικα απο τη στιγμη που οι θεσεις του ΚΥ ειναι καλυμενες απο συναδελφους αγροτικους.Αν αρνηθω να παω θα εχω κυρωσεις?Παρακαλω παραθεστε μου σχετικο ΦΕΚ αν υπαρχει.Αν εχειν συζητηθει το θεμα αυτο,θα με βοηθουσε πολυ να μου δωσετε το σχετικο link.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τοχουμε ξανακουβεντιασει αυτο το θεμα.γινεται, οπως γινεται και το αναποδο,δηλαδη απο κεντρο υγειας σε περιφερειακο ιατρειο.ειναι αποφαση του διευθυντη σου και εχει το δικαιωμα να το κανει.δεν μας ειπες βεβαια για ποιο λογο θα γινει στην περιπτωση σου.το φεκ δεν το ξερω μα οτι επιτρεπεται επιτρεπεται.απο τη στιγμη που προκυπτουν αναγκες,πρεπει να το κανεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστω για την απαντηση,αν και δεν ηταν αυτο που ηλπιζα να ακουσω...Το θεμα ειναι οτι για προσωπικους λογους που αφορουν τη συμπεριφορα του διευ8υντη απεναντι μου δεν επι8υμω να βρισκομαι στο ΚΥ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστω για την απαντηση,αν και δεν ηταν αυτο που ηλπιζα να ακουσω...Το θεμα ειναι οτι για προσωπικους λογους που αφορουν τη συμπεριφορα του διευ8υντη απεναντι μου δεν επι8υμω να βρισκομαι στο ΚΥ...

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=28628

Επίσης, όπως έχουν αναφέρει πολλοί, για οποιαδήποτε μετακίνηση, απόσπαση, πάντα να ζητάς γραπτή εντολή, ποτέ προφορικά μόνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

1.καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να ρωτησω αν το ποιστοποιητικο γεννησης πρεπει να το υποβαλουμε και στην αιτηση για το αγροτικο η μοναχα στο νοσοκομειο οταν αν διοριστουμε?

2.στην προκυρηξη για αγροτικο εχουν προτεραιοτητα οι υποχρεοι που δεν εχουν κανει γενικο κομματι ειδικοτητας σε σχεση με αυτους τους ειδικευομενους που ειναι στη παραταση της ειδικοτητητας και δηλωνουν για αγροτικο?ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΙΟΝΕΚΤΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ??

3.ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΚΕΙ που λεει προυπηρεσια στο ΕΣΥ(ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ) Η ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΤΙ ΑΠΤΑ ΔΥΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΧΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤς ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΟΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑς ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ Η ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΤΑΝ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Τροποποιήθηκε από OYROLOGOS
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.