Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

τωρα καλα κρασια??

εχει τελειωσει ο τρυγος κυριοι και κυριες...

ανενημερωτους σας βρισκω

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μόνο που άλλαξε από τότε που έφυγες είναι η λέξη "προκήρυξη".

κατά τα άλλα όλα τα ίδια, ακριβώς όπως πριν ένα έτος.....από καλοκαίρι θα πάμε στο νέο έτος :rolleyes:

Α ρε Τάσο Μπαμπινιώτη...πολύ λιτή η απάντησή σου,πως κι έτσι,τι έπαθες,άρρωστος είσαι?

Καμιά συνομιλία με το υπουργείο,ονόματα υπαλλήλων,τηλέφωνα με τα κονέ σου,ημερομηνία,ώρα,λίγο ειρωνεία....κάτι, δεν έχεις τίποτα?

Ααααα,τελικά εκτός από την ''προκύρηξη'' και συ άλλαξες,ξεκαβάλησες λίγο ή σοβαρεύτηκες μάλλον...μπράβο,είσαι σε καλό δρόμο.Πάντως, παρά τις διαφορές μας πάλι μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και οφείλω να σε ευχαριστήσω γιαυτό.

Αύριο θα τηλεφωνήσω και γω ο θνητός στο υπουργείο να δω τι θα μου πουν και μένα για την προκήρυξη.

Καλό βράδυ σε όλους τους ''υγιείς'' συναδέλφους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το μόνο που άλλαξε από τότε που έφυγες είναι η λέξη "προκήρυξη".

κατά τα άλλα όλα τα ίδια, ακριβώς όπως πριν ένα έτος.....από καλοκαίρι θα πάμε στο νέο έτος :rolleyes:

Α ρε Τάσο Μπαμπινιώτη...πολύ λιτή η απάντησή σου,πως κι έτσι,τι έπαθες,άρρωστος είσαι?

Καμιά συνομιλία με το υπουργείο,ονόματα υπαλλήλων,τηλέφωνα με τα κονέ σου,ημερομηνία,ώρα,λίγο ειρωνεία....κάτι, δεν έχεις τίποτα?

Ααααα,τελικά εκτός από την ''προκύρηξη'' και συ άλλαξες,ξεκαβάλησες λίγο ή σοβαρεύτηκες μάλλον...μπράβο,είσαι σε καλό δρόμο.Πάντως, παρά τις διαφορές μας πάλι μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και οφείλω να σε ευχαριστήσω γιαυτό.

Αύριο θα τηλεφωνήσω και γω ο θνητός στο υπουργείο να δω τι θα μου πουν και μένα για την προκήρυξη.

Καλό βράδυ σε όλους τους ''υγιείς'' συναδέλφους...

έβλεπα τη συζήτηση στη Βουλή και βαριόμουν να επεκταθώ :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σε όλους!

Αν ζητήσει κανείς απαλλαγή υποχρέωσης υπηρεσίας υπαίθρου αλλά κάποια στιγμή μελλοντικά θελήσει να υπηρετήσει, γίνεται ή εξαιρείται επειδή προηγήθηκε η αίτηση του; Σας ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

asia κανε ενα τηλεφωνακι η μαλλον αμα εισα στην Αθηνα περνα απο εκει και ρωτα.....Α και μην ξεχασω.Ο,τι σου πουνε ζητησε το γραπτως και με σφραγιδα !!!!!

Τροποποιήθηκε από shadow_play
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

asia κανε ενα τηλεφωνακι η μαλλον αμα εισα στην Αθηνα περνα απο εκει και ρωτα.....Α και μην ξεχασω.Ο,τι σου πουνε ζητησε το γραπτως και με σφραγιδα !!!!!

Shadow play, ειμαι Θεσσαλονικη. Τι χαζομαρα εκανα! Τη ζητησα απο Κεπ ετσι, γιατι μου ειπε καποιος γνωστος οτι αφου τη δικαιουμαι, καλο ειναι να την εχω. Φυσικα στο κεπ μου ειπαν οτι περιμενουν το οκ απο το υπουργειο. Μετα συνειδητοποιησα τι εκανα και φοβαμαι τωρα πως δε θα μπορω να κανω τα χαρτια μου αν βγει καμια προκυρηξη. Δευτερα πρωι θα παρω τηλ υπουργειο ελπιζοντας πως θα καταλαβουν, γιατι απο τηλ ξερεις, ειναι καπως ολοι τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως τώρα που το ξανασκέφτομαι, λογικά δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα να κάνεις αίτηση για αγροτικό.

Με την απαλλαγή που πήρες δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις αγροτικό, χωρίς όμως να στο απαγορεύει κανένας.

Καλύτερα όμως να ρωτήσεις στο υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως τώρα που το ξανασκέφτομαι, λογικά δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα να κάνεις αίτηση για αγροτικό.

Με την απαλλαγή που πήρες δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις αγροτικό, χωρίς όμως να στο απαγορεύει κανένας.

Καλύτερα όμως να ρωτήσεις στο υπουργείο.

Ελπίζω να είναι όπως τα λες, marouska. Να δω τι θα μου πουν Δευτέρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

asia, έχεις το δικαίωμα να συμμετέχεις κανονικά σε οποιαδήποτε προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - sas paidia ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - hthela poly ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - gnwmh sas ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - kati poy apasxolei

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agrotikos iatros se p.i mathainw oti apo to nosokomeio sxediazoun ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - me baloun 9 synexomenes efhmeries ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - K.Y poy ypagomai. An epahtheutoun ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - plhrofories moy pws prepei ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - energhsw kata ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - gnwmh sas? proswpika skeftomai ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - paraiththw. Palakalw poly apanthste moy grhgora Sas eyxaristw poly ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - xronia ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika -.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για κατι που με απασχολει Ειμαι αγροτικος ιατρος σρ π/ι/ Μαθαινω οτι απο την διοικηση του νοσοκομειου σχεδιαζουν να με βαλουν 9 συνεχομενες εφημεριες. Αν επαληθευτουν οι πληροφοριες μου πως πρεπει να αντιδρασω? προσωπικα σκεφτομαι να παραιτηθω Σας παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα Σας ευχαριστω και χρονια πολλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Είπα να το ρωτήσω εδώ μπας και βοηθηθεί και κάποιος στο μέλλον αν έχει την ίδια απορία.

Από όσο ξέρω μέσα σε ένα μήνα από το διορισμό στο τρίμηνο ( ή στο ΠΙ ) πρέπει ο αγροτικός να μεταγραφεί στον ιατρικό σύλλογο του νομού που εργάζεται.

Αυτή η διαδικασία γίνεται εξ ολοκλήρου στον τοπικό ιατρικό σύλλογο ; Ή πρέπει κάποιος να πάει πρώτα στον Ιατρικό Σύλλογο ( π.χ Αθήνας ) να διαγραφεί , και μετά να πάει να ξαναγραφτεί στο Ι.Σ. Ευβοιας π.χ ;

Αν τελικά χρειάζεται ένα πάρε δώσε με τον ΙΣΑ είναι υποχρεωμένος να πληρώσει και τη συνδρομή ( αν δεν την έχει πληρώσει ήδη ) ;

Με απλά λόγια . Πήρα αγροτικό. Ξέρω ότι πρέπει να γραφτώ στο ΙΣ του νομού που θα πάω. Για να γίνει αυτό πρέπει να πάω να τα σκάσω στον ΙΣΑ ( μιας και δεν πληρωσα τη συνδρομή τον Φεβρουάριο ) και να διαγραφώ σε 1-2 μήνες ......;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα να το ρωτήσω εδώ μπας και βοηθηθεί και κάποιος στο μέλλον αν έχει την ίδια απορία.

Από όσο ξέρω μέσα σε ένα μήνα από το διορισμό στο τρίμηνο ( ή στο ΠΙ ) πρέπει ο αγροτικός να μεταγραφεί στον ιατρικό σύλλογο του νομού που εργάζεται.

Αυτή η διαδικασία γίνεται εξ ολοκλήρου στον τοπικό ιατρικό σύλλογο ; Ή πρέπει κάποιος να πάει πρώτα στον Ιατρικό Σύλλογο ( π.χ Αθήνας ) να διαγραφεί , και μετά να πάει να ξαναγραφτεί στο Ι.Σ. Ευβοιας π.χ ;

Αν τελικά χρειάζεται ένα πάρε δώσε με τον ΙΣΑ είναι υποχρεωμένος να πληρώσει και τη συνδρομή ( αν δεν την έχει πληρώσει ήδη ) ;

Με απλά λόγια . Πήρα αγροτικό. Ξέρω ότι πρέπει να γραφτώ στο ΙΣ του νομού που θα πάω. Για να γίνει αυτό πρέπει να πάω να τα σκάσω στον ΙΣΑ ( μιας και δεν πληρωσα τη συνδρομή τον Φεβρουάριο ) και να διαγραφώ σε 1-2 μήνες ......;

Πάς στον ΙΣΑ πληρώνεις κανονικά +το πρόστιμο και μετά κάνεις διαγραφή και παίρνεις ένα χαρτί που λέει ότι διαγράφηκες την τάδε του μηνός και έχεις πληρώσει για το 2009 και το πάς στον σύλλογο της περιοχής που θα πάς.Εκεί θα κάνες κανονικά εγγραφή αλλά δεν θα πληρώσεις τίποτα, τα κανονίζουν αυτοί με τον ΙΣΑ.Όταν με το καλό τελειώσεις και από εκεί πάλι κάνεις το ίδιο.Επλίζω να μή ξέχασα κάτι

Τροποποιήθηκε από drspeed
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πληρώνεις τον σύλλογο κανονικά ενώ δεν εργάστηκες όλο αυτό το διάστημα?είχα ρωτήσει κάπου και μου απάντησε ο Τάσος αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς μου είπε..θα το ψάξω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πηγα στον ΙΣΑ μια μερα πριν ληξει η προθεσμια.ηθελα νανεωσω την εγγραφη μου και να ζητησω διαγραφη.μου επαν πως αφου θα εγγραφω σε αλλον συλλογο δεν χρειαζεται να τους πληρωσω.ετοιμασαν ετσι την διαγραφη μου και πληρωσα στον συλλογο του νομου που πηγα.προστιμο δεν πληρωσα αν και οταν πηγα στον νεο συλλογο ειχε ληξει η προθεσμια.δεν δουλευα ολον τον χρονο,ομως πληρωσα κανονικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα να το ρωτήσω εδώ μπας και βοηθηθεί και κάποιος στο μέλλον αν έχει την ίδια απορία.

Από όσο ξέρω μέσα σε ένα μήνα από το διορισμό στο τρίμηνο ( ή στο ΠΙ ) πρέπει ο αγροτικός να μεταγραφεί στον ιατρικό σύλλογο του νομού που εργάζεται.

Αυτή η διαδικασία γίνεται εξ ολοκλήρου στον τοπικό ιατρικό σύλλογο ; Ή πρέπει κάποιος να πάει πρώτα στον Ιατρικό Σύλλογο ( π.χ Αθήνας ) να διαγραφεί , και μετά να πάει να ξαναγραφτεί στο Ι.Σ. Ευβοιας π.χ ;

Αν τελικά χρειάζεται ένα πάρε δώσε με τον ΙΣΑ είναι υποχρεωμένος να πληρώσει και τη συνδρομή ( αν δεν την έχει πληρώσει ήδη ) ;

Με απλά λόγια . Πήρα αγροτικό. Ξέρω ότι πρέπει να γραφτώ στο ΙΣ του νομού που θα πάω. Για να γίνει αυτό πρέπει να πάω να τα σκάσω στον ΙΣΑ ( μιας και δεν πληρωσα τη συνδρομή τον Φεβρουάριο ) και να διαγραφώ σε 1-2 μήνες ......;

Για να διαγραφτείς θα πρέπει να πληρώσεις την συνδρομή του ΙΣΑ που ανέρχεται στο ποσό των 90€ και επιπλέον 1,35€ που αντιστοιχεί στο 1,5% μηνιαίο πρόστιμο.

Εγγραφή στον Ιατρικό Σύλλογο Εύβοιας πρέπει να κάνεις πριν διοριστείς στο νοσοκομείο Χαλκίδας ώστε να καταθέσεις βεβαίωση μέλους του ιατρικού συλλόγου Εύβοιας. Η ετήσια συνδρομή είναι 80€ στον Ιατρικό Σύλλογο Εύβοιας.

Η διαδικασία είναι να ζητήσεις από τον Σύλλογο που ήδη ανήκεις να στείλει τον φάκελό σου στον Σύλλογο που θα εργαστείς και όχι το αντίστροφο.

Οπότε ..........πηγαίνεις στην Σεβαστουπόλεως τους σκας το εκατοσταράκι, σου δίνουν 8.65€ ρέστα, ζητάς να σου στείλουν τον φάκελο στην Χαλκίδα και......ΚΑΛΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ......ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΔΙΑΚΟΜΙΔΕΣ!

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Γεια σας, είμαι ο Φιντέλιο, το παρδαλό κατσίκι. Εύχομαι καλή και γρήγορη τοποθέτηση σε όλους τους νεοδιόριστους αγροτικούς, αλλά και σωστή προετοιμασία ενόψει των καθηκόντων (και των ευθυνών) τους, ώστε να μη γελάω μαζί τους.

Τροποποιήθηκε από Fidelio
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας, είμαι ο Φιντέλιο, το παρδαλό κατσίκι. Εύχομαι καλή και γρήγορη τοποθέτηση σε όλους τους νεοδιόριστους αγροτικούς, αλλά και σωστή προετοιμασία ενόψει των καθηκόντων (και των ευθυνών) τους, ώστε να μη γελάω μαζί τους.

Τι ειπες, ρε; :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eννοώ να προετοιμαστούν σωστά για να μην μας κάνουν:

- Να γελάμε με τις "διαγνώσεις" τους

- Να ξεκαρδιζόμαστε με τις συνταγές τους

- Να τραβάμε τα μαλλιά μας με τις παραπομπές τους και τα παραπεμπτικά σημειώματα τους

- Να μην μπορούμε να τους εμπιστευτούμε να εξετάζουν ούτε ένα απλό κρυολόγημα

- Να γεμίζουν τους δύσμοιρους ασφαλισμένους με τσουβάλια από άχρηστα φάρμακα χωρίς να καταλαβαίνουν γιατί τα δίνουν

...και άλλα παρόμοια. Με τη έναρξη της Υπηρεσίας Υπαίθρου, τα ψέμματα τελείωσαν!

Τροποποιήθηκε από Fidelio
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.