Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

μπορει καποιος να μου πει απο ποια προκυρηξη και μετα ισχυει το εξαμηνο αγροτικο?

και καποιος αλλος μηπως να μου πει.. οσοι πηραν αγροτικο με τα αποτελεσματα στις 13/12/2007

ποτε αρχισαν τη θητεια τους?

:cool10:emafro emafro

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου πει απο ποια προκυρηξη και μετα ισχυει το εξαμηνο αγροτικο?

και καποιος αλλος μηπως να μου πει.. οσοι πηραν αγροτικο με τα αποτελεσματα στις 13/12/2007

ποτε αρχισαν τη θητεια τους?

:cool10:emafroemafro

μάλλον θέλεις να πεις 9μηνο αγροτικό (3+6)

από την προκήρυξη της 22ας Αυγούστου 2007 που τα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν στις 13 Δεκεμβρίου 2007 η υπηρεσία υπαίθρου είναι 9μηνη

οι συνάδελφοι αυτοί διορίστηκαν τέλη Ιανουαρίου περίπου

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορει καποιος να μου πει απο ποια προκυρηξη και μετα ισχυει το εξαμηνο αγροτικο?

και καποιος αλλος μηπως να μου πει.. οσοι πηραν αγροτικο με τα αποτελεσματα στις 13/12/2007

ποτε αρχισαν τη θητεια τους?

:cool10:emafroemafro

μάλλον θέλεις να πεις 9μηνο αγροτικό (3+6)

από την προκήρυξη της 22ας Αυγούστου 2007 που τα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν στις 13 Δεκεμβρίου 2007 η υπηρεσία υπαίθρου είναι 9μηνη

οι συνάδελφοι αυτοί διορίστηκαν τέλη Ιανουαρίου περίπου

λαθος .απο την προηγουμενη απο αυτη που αναφερεις προκηρυξη.απο οσους διοριστηκαν οκτωβριο 2007 με την προκυρηξη μαιου 2007

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάσει του Φ.Ε.Κ. 134 τεύχος Α' της 18ης Ιουνίου 2007 στην 10η σελίδα, άρθρο 21, παράγραφος 3, η υπηρεσία υπαίθρου ορίζεται σε εννιάμηνη.

Η παρούσα δημοσίευση ισχύει 60 ημέρες μετά την δημοσίευσή της.

Μετά το πέρας των 60 ημερών, η πρώτη προκήρυξη που δημοσιεύθηκε ήταν της 22ας Αυγούστου 2007.

Άλλωστε σε κάθε προκήρυξη γράφει βάσει ποιου Φ.Ε.Κ. προκηρύσονται οι κενές θέσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάσει του Φ.Ε.Κ. 134 τεύχος Α' της 18ης Ιουνίου 2007 στην 10η σελίδα, άρθρο 21, παράγραφος 3, η υπηρεσία υπαίθρου ορίζεται σε εννιάμηνη.

Η παρούσα δημοσίευση ισχύει 60 ημέρες μετά την δημοσίευσή της.

Μετά το πέρας των 60 ημερών, η πρώτη προκήρυξη που δημοσιεύθηκε ήταν της 22ας Αυγούστου 2007.

Άλλωστε σε κάθε προκήρυξη γράφει βάσει ποιου Φ.Ε.Κ. προκηρύσονται οι κενές θέσεις.

οχι για τη νπροκυρηξη αλλα για οσους διοριστουν μετα τις 60 μερες του φεκ οπως ηταν οσοι ολοι διοριστηκαν κ τον οκτωβριο 2007.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή θες να πεις πως όσοι διορίστηκαν σε θέση αγροτικού μετά από την συμμετοχή τους στην προκήρυξη της 14ης Μαΐου 2007 η οποία ήταν βάσει του Φ.Ε.Κ. του 2002 που αναφέρει 15μηνο αγροτικό, υπέγραψαν όποτε διορίστηκαν 9μηνη σύμβαση και όχι 15μηνη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή θες να πεις πως όσοι διορίστηκαν σε θέση αγροτικού μετά από την συμμετοχή τους στην προκήρυξη της 14ης Μαΐου 2007 η οποία ήταν βάσει του Φ.Ε.Κ. του 2002 που αναφέρει 15μηνο αγροτικό, υπέγραψαν όποτε διορίστηκαν 9μηνη σύμβαση και όχι 15μηνη;

ναι αυτο λεω τοση ωρα...η προκυρηξη αλλωστε ανακοινωνει κενα αγροτικα οχι τους νομους που ισχυουν η θα ισχυσουν οι οποιοι μπορουν να μεταβαλλονται μεχρι τη στιγμη που θα υπογραψεις τη συμβαση στο νοσοκομειο που θα διοριστεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή θες να πεις πως όσοι διορίστηκαν σε θέση αγροτικού μετά από την συμμετοχή τους στην προκήρυξη της 14ης Μαΐου 2007 η οποία ήταν βάσει του Φ.Ε.Κ. του 2002 που αναφέρει 15μηνο αγροτικό, υπέγραψαν όποτε διορίστηκαν 9μηνη σύμβαση και όχι 15μηνη;

ναι αυτο λεω τοση ωρα...η προκυρηξη αλλωστε ανακοινωνει κενα αγροτικα οχι τους νομους που ισχυουν η θα ισχυσουν οι οποιοι μπορουν να μεταβαλλονται μεχρι τη στιγμη που θα υπογραψεις τη συμβαση στο νοσοκομειο που θα διοριστεις

κάνεις μεγάλο λάθος

μπορεί να διαβάζεις εσύ μόνο τις θέσεις και όχι τα "ψιλά" γράμματα

σεκάθε προκήρυξη γράφει βάσει ποιου νόμου (άρα και πόσο διάστημα διαρκεί) θα δοθούν οι θέσεις

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή θες να πεις πως όσοι διορίστηκαν σε θέση αγροτικού μετά από την συμμετοχή τους στην προκήρυξη της 14ης Μαΐου 2007 η οποία ήταν βάσει του Φ.Ε.Κ. του 2002 που αναφέρει 15μηνο αγροτικό, υπέγραψαν όποτε διορίστηκαν 9μηνη σύμβαση και όχι 15μηνη;

ναι αυτο λεω τοση ωρα...η προκυρηξη αλλωστε ανακοινωνει κενα αγροτικα οχι τους νομους που ισχυουν η θα ισχυσουν οι οποιοι μπορουν να μεταβαλλονται μεχρι τη στιγμη που θα υπογραψεις τη συμβαση στο νοσοκομειο που θα διοριστεις

κάνεις μεγάλο λάθος

μπορεί να διαβάζεις εσύ μόνο τις θέσεις και όχι τα "ψιλά" γράμματα

σεκάθε προκήρυξη γράφει βάσει ποιου νόμου (άρα και πόσο διάστημα διαρκεί) θα δοθούν οι θέσεις

πέστα Χρυσόστομε.Πάντως εδώ όλοι ρωτάν ποιος είναι ο Τάσος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή θες να πεις πως όσοι διορίστηκαν σε θέση αγροτικού μετά από την συμμετοχή τους στην προκήρυξη της 14ης Μαΐου 2007 η οποία ήταν βάσει του Φ.Ε.Κ. του 2002 που αναφέρει 15μηνο αγροτικό, υπέγραψαν όποτε διορίστηκαν 9μηνη σύμβαση και όχι 15μηνη;

ναι αυτο λεω τοση ωρα...η προκυρηξη αλλωστε ανακοινωνει κενα αγροτικα οχι τους νομους που ισχυουν η θα ισχυσουν οι οποιοι μπορουν να μεταβαλλονται μεχρι τη στιγμη που θα υπογραψεις τη συμβαση στο νοσοκομειο που θα διοριστεις

κάνεις μεγάλο λάθος

μπορεί να διαβάζεις εσύ μόνο τις θέσεις και όχι τα "ψιλά" γράμματα

σεκάθε προκήρυξη γράφει βάσει ποιου νόμου (άρα και πόσο διάστημα διαρκεί) θα δοθούν οι θέσεις

κοιταξε φιλε επιμενεις πολυ αδικα γτ μαλλον δεν γνωριζεις κανενα που να εχει διοριστει οκτωβριο 2007.ειναι πολυ ευκολο ομως να το διαπιστωσεις παρα να επιμενεις οτι εχεις δικιο.δε χρειαζεται να κουραζεσαι τοσο πολυ.

μπορει τα ψιλα γραμματα να λενε αυτο πο υ λες αλλα λενε κ αλλου που δεν εχεις δει οτι το υπουργειο μπορει να αλλαξει το χρονο υπηρεσιας υπαιθρου αναλογα με τις αναγκες.

αλλωστε εσυ ο ιδιος αναφερεις οτι ο νομος για ενννιαμηνο βγηκε ιουνιο η ιουλιο κ ελεγε οτι θα ισχυει μετα απο 60 μερες οπως λες.μηπως ο οκτωβριος ειναι πανω απο 60 μερες ????

σου εχω γραψει κ αλλου οτι 1+1=2 .....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορει καποιος να μου πει απο ποια προκυρηξη και μετα ισχυει το εξαμηνο αγροτικο?

και καποιος αλλος μηπως να μου πει.. οσοι πηραν αγροτικο με τα αποτελεσματα στις 13/12/2007

ποτε αρχισαν τη θητεια τους?

:cool10:emafroemafro

μάλλον θέλεις να πεις 9μηνο αγροτικό (3+6)

από την προκήρυξη της 22ας Αυγούστου 2007 που τα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν στις 13 Δεκεμβρίου 2007 η υπηρεσία υπαίθρου είναι 9μηνη

οι συνάδελφοι αυτοί διορίστηκαν τέλη Ιανουαρίου περίπου

λαθος .απο την προηγουμενη απο αυτη που αναφερεις προκηρυξη.απο οσους διοριστηκαν οκτωβριο 2007 με την προκυρηξη μαιου 2007

Ναι ρε παιδιά έτσι είναι, μην τρελαίνεστε. Πώς και τί δεν ξέρω, αλλά αυτοί που πήραν ΠΙ με την προκήρυξη του Μαίου 2007 διορίστηκαν Οκτώβριο με 9μηνο.

ΥΓ. Τάσο ωραία τραγουδάκια

Τροποποιήθηκε από marianna81
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδή θες να πεις πως όσοι διορίστηκαν σε θέση αγροτικού μετά από την συμμετοχή τους στην προκήρυξη της 14ης Μαΐου 2007 η οποία ήταν βάσει του Φ.Ε.Κ. του 2002 που αναφέρει 15μηνο αγροτικό, υπέγραψαν όποτε διορίστηκαν 9μηνη σύμβαση και όχι 15μηνη;

ναι αυτο λεω τοση ωρα...η προκυρηξη αλλωστε ανακοινωνει κενα αγροτικα οχι τους νομους που ισχυουν η θα ισχυσουν οι οποιοι μπορουν να μεταβαλλονται μεχρι τη στιγμη που θα υπογραψεις τη συμβαση στο νοσοκομειο που θα διοριστεις

κάνεις μεγάλο λάθος

μπορεί να διαβάζεις εσύ μόνο τις θέσεις και όχι τα "ψιλά" γράμματα

σεκάθε προκήρυξη γράφει βάσει ποιου νόμου (άρα και πόσο διάστημα διαρκεί) θα δοθούν οι θέσεις

κοιταξε φιλε επιμενεις πολυ αδικα γτ μαλλον δεν γνωριζεις κανενα που να εχει διοριστει οκτωβριο 2007.ειναι πολυ ευκολο ομως να το διαπιστωσεις παρα να επιμενεις οτι εχεις δικιο.δε χρειαζεται να κουραζεσαι τοσο πολυ.

μπορει τα ψιλα γραμματα να λενε αυτο πο υ λες αλλα λενε κ αλλου που δεν εχεις δει οτι το υπουργειο μπορει να αλλαξει το χρονο υπηρεσιας υπαιθρου αναλογα με τις αναγκες.

αλλωστε εσυ ο ιδιος αναφερεις οτι ο νομος για ενννιαμηνο βγηκε ιουνιο η ιουλιο κ ελεγε οτι θα ισχυει μετα απο 60 μερες οπως λες.μηπως ο οκτωβριος ειναι πανω απο 60 μερες ????

σου εχω γραψει κ αλλου οτι 1+1=2 .....

πράγματι δεν γνωρίζω κάποιον από την σειρά εκείνη που διορίστηκαν τον οκτώβριο

δεν αμφισβητώ αυτό που λες, απλά επισημαίνω το τι λέει ο νόμος και ότι κανονικά θα έπρεπε να κάνουν 15μηνο

τεσπα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπηρετώ σε διθέσιο Π.Ι. και σε λίγες μέρες αρχίζω παράταση. Ο άλλος αγροτικός έχει παραιτηθεί και η Β' θέση είναι κενή. Ο αντικαταστάτης μου έρχεται σε λίγες μέρες και ο αγροτικός που θα πάρει την άλλη θέση ( που είναι κενή ) θα αργήσει και θα έρθει περίπου ένα μήνα μετά. Το ερώτημα είναι αν μπορώ να κάνω παράταση καλύπτοντας την άλλη θέση ( Β' ) που θα παραμείνει κενή για ένα μήνα ώσπου να έρθει ο άλλος αγροτικός, παρόλο που ο δικός μου αντικαταστάτης θα έρθει άμεσα και τυπικά θα πρέπει να φύγω άμεσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο και ρώτα για να πάρεις την πιο υπεύθυνη απάντηση

2105236047 ή 2105226481

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα σας. Θα θελα να μου πειτε για το πιστοποιητικο υγειας αν πρεπει να το στειλω με την αιτηση στο υπουργειο η μονο στο νοσοκομειο διορισμου?Και κατι ακομη πρεπει να το κανω σε νοσοκ νομαρχιας που υπαγομαι η μπορω και σε κεντρο υγειας? Εκτος απο rx θωρακος τι αλλο? Αλλαζει απο νομαρχια σε νομαρχια οποτε και να ζητησω απο τη δικια μου τι θελει?Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bγαλε το πιστοποιητικό πρώτα και στη συνέχεια(και αφού μαζέψεις και την υπόλοιπη απαραίτητη χαρτούρα) το παραδίδεις στο νοσοκομείο διορισμού.Όσον αφορά το που θα το κάνεις η απάντηση έιναι μία και μόνο μία,στη διεύθυνση υγείας...τώρα αν εννοείς που μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις,η απάντηση είναι και σε ΚΥ και σε νοσοκομείο και συνήθως χρειάζονται Rx θώρακος,γενική αίματος και 2-3 ψωτογραφίες(σου δίνουν 2 κόπιες+την φώτο που απαιτείται στην θεωρημένη Rx).Αυτά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα σας. Θα θελα να μου πειτε για το πιστοποιητικο υγειας αν πρεπει να το στειλω με την αιτηση στο υπουργειο η μονο στο νοσοκομειο διορισμου?Και κατι ακομη πρεπει να το κανω σε νοσοκ νομαρχιας που υπαγομαι η μπορω και σε κεντρο υγειας? Εκτος απο rx θωρακος τι αλλο? Αλλαζει απο νομαρχια σε νομαρχια οποτε και να ζητησω απο τη δικια μου τι θελει?Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας

:rolleyes:

Το πιστοποιητικό υγείας το βγάζεις εφόσον επιτύχεις να καταλάβεις κάποια θέση. Το καταθέτεις την ημέρα τοποθέτησης στο νοσοκομείο και δεν χρειάζεται όταν καταθέτεις τα δικαιολογητικά για την προκήρυξη.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bγαλε το πιστοποιητικό πρώτα και στη συνέχεια(και αφού μαζέψεις και την υπόλοιπη απαραίτητη χαρτούρα) το παραδίδεις στο νοσοκομείο διορισμού.Όσον αφορά το που θα το κάνεις η απάντηση έιναι μία και μόνο μία,στη διεύθυνση υγείας...τώρα αν εννοείς που μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις,η απάντηση είναι και σε ΚΥ και σε νοσοκομείο και συνήθως χρειάζονται Rx θώρακος,γενική αίματος και 2-3 ψωτογραφίες(σου δίνουν 2 κόπιες+την φώτο που απαιτείται στην θεωρημένη Rx).Αυτά...

[/quote

Να στε καλα για τις απαντησεις σας. Λεμε αν βγει καμια προκυρηξη, να ξερω τι πρεπει να κανω.. Πιστευα πως στα δικαιολογητικα για την αιτηση συμπεριλαμβανονταν και το πιστοποιητικο υγειας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και 2-3 ψωτογραφίες

emarup

Αυτές από που τις παίρνω? :lol:emkiss

Από το ψωτογραφείο φυσικά...αρκεί να βρεις καλό ψωτογράφο για να είναι πετυχημένες...lol

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το ψωτογραφείο φυσικά...αρκεί να βρεις καλό ψωτογράφο για να είναι πετυχημένες...lol

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Εντάξει τότε, θα ψάξω στον κατάλογο, στο "ψ"! :withstupid:emcolgate

ΥΓ: συγνώμη για το emofftopic , δε θα συνεχίσει, απλά μου άρεσε η απάντηση του συνάδελφου και είπα να δώσω 1 συνέχεια emcolgate , πάντως για κοιτάξτε κι αυτά που έβαλα στις ειδικότητες για Ελλάδα... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμαν ρε παιδια, ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος. Φανταστειτε να ηθελε να γραψει... φωλιά!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας (από την Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή της

Νομαρχίας του τόπου κατοικίας). (Θα κατατεθεί στο νοσοκομείο διορισμού από τον

διορισθέντα).

Δεν καταλαβα ρε παιδια,αυτο το πιστοποιητικο υγειας, δεν πρεπει να το στειλω με τα δικαιολογητικα στο υπουργειο οταν και αν, βγει προκυρηξη? Sorry, που το ξαναρωταω αλλα κανω τα χατια απο τωρα γιατι μετα θα ειμαι εξωτερικο. Σας ευχαριστω πολυ πολυ

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνε βγάλτο όσο το δυνατό πιο γρήγορα και στείλτο από τώρα στο υπουργείο. Το λέει ξεκάθαρα άλλωστε στην προκήρυξη.

"το πιστοποιητικό υγείας το καταθέτεις μία εβδομάδα νωρίτερα από τη δημοσίευση της προκήρυξης στο υπουργείο και ΟΧΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνε βγάλτο όσο το δυνατό πιο γρήγορα και στείλτο από τώρα στο υπουργείο. Το λέει ξεκάθαρα άλλωστε στην προκήρυξη.

"το πιστοποιητικό υγείας το καταθέτεις μία εβδομάδα νωρίτερα από τη δημοσίευση της προκήρυξης στο υπουργείο και ΟΧΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ"

Πλακα μου κανεις?Μαλλον,ε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.