Jump to content

Οδηγίες προς άντρες


notbad

Recommended Posts

NM, το πρόβλημα με την όλη ιστορία είναι ότι δεν κατάλαβες 1-2 θεμελιώδη γύρω από την περίπτωση της κοπέλας:

1) Δεν είναι ΤΕΙ αισθητικής. Δε σπουδάζει μάλλον τίποτα.

2) Κατά πάσα πιθανότητα, είναι κυριολεκτικά αυτό που λέμε για όλες τις γυναίκες: πουτ...

3) Βιαζόταν και τις δυο φορές για να πάει στον πελάτη

4) Ήταν και η φίλη της στο κόλπο

5) Ήταν και τσιγκούνα και δεν πήρε ταξί απ' την αρχή παρά μόνο αφού βρήκε το θύμ... εεε το κορόιδ... εεε τον ευγενή κύριο να το μοιραστεί μαζί της

Συμπέρασμα: μη σε ανησυχεί η υπόθεση. Θα την ξαναπετύχεις, και άμα δεν είναι απασχολημένη πάλι με το πελατολόγιο θα σου μιλήσει αυτή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 473
  • Created
  • Last Reply

Σαράντο κάνε κανα edit, γιατί βλέπω να ξεσπά εμφύλιος :P

Ντάξει μωρέ, όπως είπα και πριν, δε μου την έσπασε που δεν ήθελε να βγούμε. Απλά το "Τρέξε Λόλα Τρέξε" το βρήκα λίγο αγενές, λίγο too much, ψιλοαπαράδεκτο εν γένει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κλασσικό, ανδρικό βόλεμα για να κοιμάστε ήσυχοι το βράδυ:

"έλα μωρέ, ήταν πουτάνα"

Έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε...! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Να μου κάνεις τη χάρη. Εγώ έχω βολευτεί μια χαρά και με τα "ήταν ηλίθια", "ήταν κομπλεξικιά", "ήταν λεσβία"...:P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω νομίζω την πιο σοφή κουβέντα την είπε ο Jack Berger στη Miranda Hobbs (Sex and the City) - "He's just not that into you". No hidden agendas, no hidden meanings, it's that plain.

NM μου έχει τύχει 2-3 φορές να είμαι είτε σε λεωφορείο ή μετρό και να δώ κάποιο μου να μου αρέσει απέναντι, και μέσα μου ευχόμουν να κάνει κάποια κίνηση,να μου μιλήσει τουλάχιστον αλλα αυτό δεν έγινε ποτέ, γιατι μεσα σε 3 λεπτά πολύ λίγος κόσμος λειτουργεί αυθόρμητα και τολμά. Μαγκιά σου που τόλμησες, χαμένος θα ήσουν αν δεν έλεγες τίποτα, θα ένιωθες πολύ χειρότερα και θα ήσουν πιο νευριασμένος με τον εαυτό σου απο οτι είσαι μαζί της αν δεν τολμούσες να μιλήσεις. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2) Κατά πάσα πιθανότητα, είναι κυριολεκτικά αυτό που λέμε για όλες τις γυναίκες: πουτ...

Ντροπή σας να λέτε έτσι τη μάνα σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Goldie, όπως είπε και ο Ρ. Κρόου στο L.A Confidential, "I don't give a rat's ass", whether she was into me or not. That's part of the game and I acknowledge and respect that. You know what my problem is? Whatever happened to class....?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως πλάκα - πλάκα, απο πλανόδιο καμάκι έχω γνωρίσει ένα πολύ καλό μου φίλο και κάνουμε παρέα εδώ και 6 χρόνια.

Ήμουν στη Γλυφάδα, την εποχή που δεν είχε ο κόσμος κινητά, αλλά εγώ είχα emcolgate και το χρησιμοποιούσα μόνο σε επείγουσες περιπτώσεις για να μη χρεώνομαι (π.χ να σεισμός, ξαφνική εισβόλή Τούρκων στην καρδιά της Αθήνας, κτλ). Ήμουν με μια φίλη μου και πήγαμε σε ένα καρτοτηλέφωνο να πάρουμε μια άλλη φίλη μας να έρθει να μας βρει. Καθώς περιμέναμε, σταματάνε 2 παιδιά με μια μηχανή και μου λέει ο οδηγός:

"Κοπελιά, έχεις τηλεκάρτα?"

Κι εγώ πρόθυμη να το βοηθήσω το παιδί, του λέω "ναι" και πάω να του τη δώσω.

Και μου λέει: "Ωραία, πάρε τη μαμά σου να της πεις ότι το βράδυ δε θα πας σπίτι" :D

Εκείνη τη στιγμή τα έχασα για να είμαι ειλικρινής (ήμουν και μικρή μωρέ!), βέβαια μεταξύ μας ποτέ δεν έγινε τίποτα, αλλά κάναμε απίστευτη παρέα μέχρι να φύγει για Γαλλία κι ακόμα έχουμε επαφή!

Πάντως, αυτό ήταν έξυπνο καμάκι, αν το συγκρίνω δηλαδή με κάτι άλλα κουλά του στυλ "μωρό μου, πού πας? έλα να σε πάω" και "πω πω τι παίδαρος είσαι εσύ", αλλά ο βλαξ δεν το εκτίμησα τότε κι έτσι έχασα την ευκαιρία μου!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Here are some pick-up lines to use as a last-ditch resource:

(Delivered rapid-fire fast!) Hi! Do you have a boyfriend? Would you like a better one? Answer the second question first!

(To a woman in a tight outfit at a party or bar!) Hi! That's a great outfit you're almost wearing!

(To woman with great legs in any situation!) Excuse, but I just wanted to tell you, if God made anything nicer than your legs (or smile) he's saving it for himself!

The word of the day is legs. Let's go back to my place and spread the word.

Let's go back to my place, order some pizza and fuck. *SLAP*. Okay, how about chinese?

I like every bone in your body, especially mine.

Nice shoes. Wanna fuck?

I'm not trying to pressure you. I don't want to have sex without mutual consent. Oh and by the way, you have my consent.

Let's go to my place and do the things I'll tell everyone we did anyway.

All those curves, and me with no brakes.

If I told you you had a beautiful body, would you hold it against me?

Is it hot in here or is it just you?

Why don't you sit on my lap and we'll talk about the first thing that pops up.

Hey babe, I was hoping you could help me out for a sec (pause)? You see a snake just bit my nads and I need you to suck the poison out.

Can you help me? I have to pee and the doctor said I can't lift anything heavy.

I like your legs so much I'm going to name them. This one is Christmas and this one is New Years. Can I see you in between the holidays?

Do you believe in love at first sight...or do I have to walk by again?

Pardon me, I seem to have lost my phone number. Can I borrow yours?

If I were to ask you for sex, would your answer be the same as the answer to this question?

Excuse me, I just noticed you noticing me and I just wanted to give you notice that I noticed you too.

(As you walk by, turn around and say:) Excuse me, did you just touch my ass? No? Damn!

Do you know the difference between a hamburger and a blow job? No! Well in that case, d'ya wanna do lunch?

Excuse me, miss, do you give head to strangers? No. Well, then, allow me to introduce myself.

Fuck me if I am wrong, but haven't we met before?

Is it cold in here, or are you just happy to see me? (For the uninitiated - this references to erect nipples and is a redo of the classic Mae West line "Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me?":)

That shirt is very becoming on you, and if I was on you, i'd becumming too!

Shall we talk or continue flirting from a distance?

(in case you caught some of her "signs", but once again, you are better off using anything but a pick-up line to start a conversation).

What does it feel like to be the most beautiful girl in this room?

(major supplication, but might work if she is cute and not drop-dead gorgeous)

You know, you might be asked to leave soon. You're making the other women look really bad. (same as above)

You're ugly, but there's something about you that intrigues me.

(to be used on a real drop-dead gorgeous beauty only)

What would you do if I kissed you right now?

(not that good for a pick-up line, but a definate step in the right direction in case you've been chatting for a while;)

He: I'd like to call you. What's your number?

She: It's in the phone book.

He: But I don't know your name.

She: That's in the phone book too.

Q: Wha'dya say to a little fuck?

A: Go away, little fuck.

He: So what do you do for a living?

She: Female impersonator.

Her, after hearing a pick-up line:

"I liked your approach. Now let's see your departure."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως ΝΜ το οτι δεν είπε ένα γειά δεν είναι θέμα φύλου είναι θέμα χαρακτήρα....

Έγραφα και εγώ κάτι φιλοσοφίες χθες....δεν καταφερα να τις στείλω τελικά.. :(

Δεν θυμάμαι πως ήταν το καλυτερο καμάκι που μου έχουν κάνει αλλα προσωπικά μαρέσει να μου μιλάνε στα ίσα...σχεδόν!!

Για παράδειγμα είχα βγεί μια φορά με παρέα ξαδέρφης, άγνωστα τα παιδιά σε μένα...

σε κάποια φάση πάω με έναν από αυτούς στο περιπτερο για τσιγαρα κτλ (τστσ γιατρός και καπνίζω τρομαρα μου!!).

Στη διαδρομή γυρνάει και μου λέει στο άσχετο λιγο..."Μ'αρέσεις και θαθελα να σε γνωρίσω καλύτερα..να βγουμε κτλ..., δεν ξέρω αν αυτό είναι αμοιβαίο.." :huh:

Εγώ σάστισα γιατί δεν το περίμενα αλλά και γιατι από εμφάνιση δεν μου έκανε και ιδιαίτερη εντύπωση το παιδί... Παρ' όλα αυτά λόγω της ευθύτητας του, έδωσα τηλ και βγήκαμε... Οφείλω να ομολογήσω οτι δεν έχασα!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κάποια ήταν (και είναι) αρκετά τρελή για να'ναι μαζί μου, αποκλείιιιιιεται.....

Είστε τελικά όλες η παράνοια προσωποποιημένη...

Έλα που παραπονιέσαι κιόλας…. :rolleyes:

Αφού ,όπως ομολογείς, οι τρελές είναι ο τύπος σου…. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην δινεται οδηγιες στους άντρες για να υπαχρουν οι κοιμισμενοι και να τους τρωμε εμεις τις γκομενες

ΝΜ25 πιάσε άλλη στάση, τόσες στάσεις εχουμε, λεωφορεια, μετρο, τραμ, τρολευ, θα βρεθει κάποια που δεν θα εχει αγορι και δεν θα φοβηθει απο την τρομακτικη θωρια σου :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οδηγίες προς άντρες, λοιπόν...

Aν ενοχλήσεις τη γυναίκα σου, σου αρχίζει τη γκρίνια...

Aν της την σπάσεις ακόμα περισσότερο, σου κάνει μούτρα και είναι αμίλητη... Δεν νομίζεις ότι αξίζει την επιπλέον προσπάθεια; :D

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Κοπελιά, έχεις τηλεκάρτα?"

Κι εγώ πρόθυμη να το βοηθήσω το παιδί, του λέω "ναι" και πάω να του τη δώσω.

Και μου λέει: "Ωραία, πάρε τη μαμά σου να της πεις ότι το βράδυ δε θα πας σπίτι" 

ΑΑΑΑχ μου θυμίζει κι εμένα ένα που μου είχαν πει...

NM άκου να μαθαίνεις τί έπρεπε να πεις ;)

" Μου αρέσεις"

" Έχω αγόρι"

" Α και δεν θες να τον κερατώσεις ε;"

" Όχι βέβαια"

" Ωραία πάρτον τηλέφωνο και πες του ότι χωρίζετε "

:P:P:P:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΑΑΑχ μου θυμίζει κι εμένα ένα που μου είχαν πει...

NM άκου να μαθαίνεις τί έπρεπε να πεις  ;)

" Μου αρέσεις"

" Έχω αγόρι"

" Α και δεν θες να τον κερατώσεις ε;"

" Όχι βέβαια"

"  Ωραία πάρτον τηλέφωνο και πες του ότι χωρίζετε "

πάρε τηλέφωνο τον κερατά, καλύτερα τώρα παρά μετά... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χεχε καλό αλλά μου το είχαν πει πριν από χμ χμ...θα είναι και 5 χρόνια οπότε δεν είχαν επηρεαστεί από το άσμα :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θυμήθηκα κάτι ατάκες από καμάκια που μου είχαν στείλει με μειλ. Πάει ένας τύπος σε μια κοπέλα:

Αυτό: Μου δίνεις το τηλέφωνο σου?

Αυτή: Το έχει ο τηλεφωνικός κατάλογος!

Αυτός: Μου χαρίζεις το όνομα σου?

Αυτή: Το έχει κ αυτό ο τηλεφωνικός κατάλογος.

:-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποια μέρα στον κήπο της Εδέμ, η Εύα φωνάζει προς τον ουρανό:

- Πνεύμα έχω ένα πρόβλημα!

- Τι πρόβλημα Εύα;

- Ξέρω ότι με δημιούργησες και μου χάρισες αυτόν τον υπέροχο κήπο και όλα αυτά τα θαυμάσια ζώα και αυτό το φαιδρό φίδι, εγώ όμως δεν είμαι ευτυχισμένη.

- Γιατί συμβαίνει αυτό Εύα;

- Επειδή είμαι μόνη και βαρέθηκα μέχρι θανάτου τα μήλα!

- Εύα σ’ αυτή την περίπτωση, έχω μια λύση. Θα δημιουργήσω για σένα έναν άντρα.

- Τι είναι ο άντρας;

- Θα είναι ένα ελαττωματικό πλάσμα με πολλά κακά γνωρίσματα. Θα λέει ψέματα, θα εξαπατάει και θα είναι επαρμένο. Με λίγα λόγια θα σου κάνει τη ζωή δύσκολη. Αλλά... θα είναι μεγαλύτερος, γρηγορότερος και θα του αρέσει να κυνηγάει και να σκοτώνει. Θα φαίνεται χαζός όταν θυμώνει, αλλά από τη στιγμή που παραπονιέσαι θα τον δημιουργήσω με τέτοιο τρόπο που να ικανοποιεί τις φυσικές σου ανάγκες. Θα είναι ανόητος και θα διασκεδάζει με πράγματα παιδικά όπως να παλεύει και να κλωτσάει την μπάλα. Δεν θα είναι ιδιαίτερα ευφυής και έτσι θα χρειάζεται τη συμβουλή σου για να σκέφτεται καλύτερα.

- Ακούγεται θαυμάσιο αποκρίθηκε η Εύα με ειρωνικά σηκωμένο το φρύδι της. «Μήπως υπάρχει καμιά δυσκολία;»

- Βασικά θα τον έχεις υπό έναν όρο...

- Ο οποίος είναι...;

- Όπως είπα θα είναι περήφανος, αλαζόνας και νάρκισσος... Έτσι, πρέπει να τον αφήσεις να πιστεύει ότι τον έφτιαξα πρώτο. Απλώς να το θυμάσαι, είναι το μικρό μας μυστικό...Ξέρεις τώρα, σαν Γυναίκα προς γυναίκα!...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Νομίζω ότι αυτά θα πρέπει να αρχίζουν να διδάσκονται στα δημοτικά επιτέλους... :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

" Μου αρέσεις"

" Έχω αγόρι"

" Α και δεν θες να τον κερατώσεις ε;"

" Όχι βέβαια"

"  Ωραία πάρτον τηλέφωνο και πες του ότι χωρίζετε "

Δεν ξέρω, αλλά άμα ήμουν στη θέση σας και μου το λέγανε αυτό, ενστικτωδώς θα μου βγαινε κάτι σε "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα"...

Τι να πει κανείς... :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω νομίζω την πιο σοφή κουβέντα την είπε ο Jack Berger στη Miranda Hobbs (Sex and the City) - "He's just not that into you". No hidden agendas, no hidden meanings, it's that plain.

NM μου έχει τύχει 2-3 φορές να είμαι είτε σε λεωφορείο ή μετρό και να δώ κάποιο μου να μου αρέσει απέναντι, και μέσα μου ευχόμουν να κάνει κάποια κίνηση,να μου μιλήσει τουλάχιστον αλλα αυτό δεν έγινε ποτέ, γιατι μεσα σε 3 λεπτά πολύ λίγος κόσμος λειτουργεί αυθόρμητα και τολμά. Μαγκιά σου που τόλμησες, χαμένος θα ήσουν αν δεν έλεγες τίποτα, θα ένιωθες πολύ χειρότερα και θα ήσουν πιο νευριασμένος με τον εαυτό σου απο οτι είσαι μαζί της αν δεν τολμούσες να μιλήσεις.  :rolleyes:

Το πιο σωστό απ' όλα, αν και δύσκολο στην πράξη! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω, αλλά άμα ήμουν στη θέση σας και μου το λέγανε αυτό, ενστικτωδώς θα μου βγαινε κάτι σε "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα"...

Τι να πει κανείς...  :mellow:

Κοίτα εκτός της έξυπνης ατάκας , που σαφώς είναι υπέρ του άλλου, το βασικό πάντα είναι να σου κάνει το κλικ νίτρο κοσμοπόλιταν κλπ. Δηλαδή να υπάρχει η χημεία...αν δεν υπάρχει αυτή όοοοτι και να πεις δεεεεν θα πέσει, αν υπάρχει τόση χημεία όση σε love at first sight όοοοτι και να πεις αυτή θα πέσει ;) Σε μέτριες καταστάσεις μια έξυπνη ατάκα σου δίνει πιθανότητες B)

Για την ιστορία εγώ δεν πήρα τηλέφωνο...έστειλα sms

:P:P:P:P:P:lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μετά; Και μετά; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικά ΝΜ σε θαυμασα !και γιατι της μίλησες και γιατι το έκανες όμορφα και διακριτικά!και θεωρώ μάλλον υπερβολική και άδικη την αντιδραση της , όχι μονο σαν απάντηση σε ένα φλερτ αλλα έτσι κι αλλιως ένα αντιο , ένα γεια ποτέ δεν έπεσε βαρυ !ουφ πόσο φοβομαστε οι άνθρωποι να μιλήσουμε , να ανακαλύπτουμε νέους ανθρώπους!κριμα .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.