Jump to content

Οδηγίες προς άντρες


notbad

Recommended Posts

We come in all shapes and all sizes (physical ,mental :D and emotional )

Η όραση βέβαια είναι η πιο απαιτητική αίσθηση...Ευτυχώς κατά κανόνα μπορείς να κοιτάζεις όσο θες...χωρίς κατ'ανάγκη να σε κοιτάζουν. :D Ή μπορεί να σε κοιτάζουν επειδή είσαι τόσο άσχημος που ξεχωρίζεις... :lol:

Επίσης μάλλον θα κατέληξες στο συμπέρασμα ότι οι γκόμενες θέλουν λεφτά,επειδή ίσως αυτό είναι που έχεις ή που ίσως κάποια μέρα έχεις ελπίδα να αποκτήσεις,σε αντίθεση με άλλα προσόντα που σου υπολείπονται.Psychoanalysis wise...

Κανείς δεν ερωτεύεται για λεφτά.Βέβαια μπορεί να παντρεύεται για λεφτά ή να κάνει σεξ (ή και να κάνει πως ερωτεύτηκε)για λεφτά,αλλά αυτό είναι άλλο.Εξυπηρετεί άλλες ανάγκες και όχι τον έρωτα.Βέβαια εσύ μπορεί να θέλεις απλά να κάνουν σεξ μαζί σου ,οπότε money works.

Ούτε η πείρα μετρά.Σιγά μη σε βαρέσει ο έρωτας κατακούτελα και να σε νοιάζει πόσες γκόμενες έχει βγάλει ο άλλος.Μάλλον θα προτιμούσες να ήσουν η μοναδική.

Κάτι που πάντως συγκινεί τις γυναίκες,είναι η δύναμη(και το θάρρος ,αλλά όχι και το θράσος).Και η δύναμη είναι κάτι που δεν έχει συγκεκριμένη πηγή.Απλά όταν ο άλλος το εκπέμπει μπορείς να το αναγνωρίσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 473
  • Created
  • Last Reply
Κάτι που πάντως συγκινεί τις γυναίκες,είναι η δύναμη(και το θάρρος ,αλλά όχι και το θράσος).Και η δύναμη είναι κάτι που δεν έχει συγκεκριμένη πηγή.Απλά όταν ο άλλος το εκπέμπει μπορείς να το αναγνωρίσεις.

Πες τα!!!! Η δύναμη..είπες τη μαγική λέξη.Αυτό είναι guys το ισχυρότερο δέλεαρ για εμάς τις γυναίκες.Μην ψάχνετε για άλλες συνταγές, δεν υπάρχουν.Ειδικά όταν βρεθούν μαζί δύο δυνατοί άνθρωποι το αποτέλεσμα είναι απλά εκρηκτικό σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν κορίτσια εγώ πολύ θα ήθελα να μου την πέσει ένας τύπος σαν τον spergeΚάτι...το τί γέλιο θα έκανα...καινούργιο συκώτι. Ειδικά εκεί που θα μου έλεγε 'είσαι και πολύ χάλια αλλά εγώ είμαι ταύρος και όλες οι γελάδες είναι καλές για μένα' χαχαχαχαχαχα

Εγώ πιο πολύ αντιπαθώ τα δήθεν καλά παιδιά τα politically correct που κουβαλάνε όλα τα κόμπλεξ της υφηλίου και που θα τα βγάλουν με την πρώτη ευκαιρία :D :D

Φυσικά υπάρχει και η κατηγορία ΄φυσιολογικός άνδρας' δεν είναι όλοι ή νεάντερταλ ή κολόπαιδα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε αφήστε τις συζητήσεις κ τις θεωρίες και βούρ στο ψητό όπως ο καθένας ξέρει κ μπορεί. Η ζωή΄+ ο έρωτας είναι πολύ απλά πράγματα. Γιατί εμείς επιμένουμε να τα δυσκολεύουμε δεν μπορώ να καταλάβω. Άντε καλοκαίρι είναι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μήπως τάσσεσαι με τις απανταχού φεμινίστριες,των οποίων οι συνεπέστερες εκπρόσωποι δηλώνουν ότι ο μόνος ριζικός τρόπος καταπολέμησης της φαλλοκρατίας είναι ο ευνουχισμός του συνόλου του ανδρικού πληθυσμού?

Η συμφωνείς με την άποψη να παίζουν τα αγόρια με κούκλες όταν βρίσκονται σε τρυφερή ηλικία για να αποκτούν πολύτιμα θηλυκά στοιχεία και να αποφεύγεται η εγκληματικότητα οι πόλεμοι κ.τ.λ.?

Αυτά άραγε είναι αληθινές "απόψεις" ή αποκύημα της παράνοιας ενός ανθρώπου που θέλει απλώς να δικαιολογήσει τις δικές του ακραίες θέσεις; Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλές γυναίκες που πιστεύουν αυτά τα πράγματα και γι'αυτό φρόντισες να αποκτήσεις μηχανισμούς άμυνας, από φόβο μήπως σε ευνουχίσουν; Αποφέυγεις όλες τις γυναίκες που κρατάνε μαχαίρια; Για σύνελθε λίγο... :huh:

Πιστεύεις ότι οι γυναίκες είναι τίποτα αιθέρια πλάσματα με μεγάλη ευαισθησία και ρομαντισμό?Οτι θέτουν τη σαρκική επιθυμία σε δεύτερη μοίρα?Οτι προσφέρουν το σεξ σαν χάρη? Οχι,βέβαια.Διότι όπως λέει και ο ποιητής, Και ας παν να λεν οι βλάμισσες κι όλες οι φεμινούδες, τι το κουνέλι είναι γλυκό κι ωραίο όταν το πνίγεις.

Γιατί θέλουν όλες να κοιμηθούν με τους ροκ-σταρ?Γιατί προτιμούν τους άντρες με πολλές σχέσεις?Αφού θέλουν δέσμευση και σεβασμό.

Δες όσα λέει η Νικόλ Κιντμαν στον Τομ Κρουζ στην ταινία 'Ματια ερμητικά κλειστά' για να ρίξουμε μια ματιά στην άβυσσο της γυναικείας ψυχολογίας.

.?

Το ότι η Νικόλ Κίντμαν μαστουρωμένη του είπε ότι κάποτε φαντασιώθηκε να γαμήσει έναν πιλότο (ή ήτανε πλοίαρχος) δεν είναι μια "ματιά στην άβυσσο της γυναικείας ψυχολογίας". Και εδώ έγκειται η διαφορά ανάμεσα σε μένα και σένα, δεν ΥΠΑΡΧΕΙ "άβυσσος". Οι υποτιθέμενες διαφορές στον τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς μεταξύ των φύλων, αν υπάρχουν, είναι γιατί καλλιεργήθηκαν για αιώνες από ανθρώπους με τις δικές σου απόψεις. Δεν είναι επίκτητο ένα αγόρι να βλέπει τις γυναίκες σαν πουτάνες, όταν ο μπαμπάκας του με τα πρώτα σκιρτήματα της εφηβείας το διαβεβαιώνει γι'αυτό. Ούτε για ένα κορίτσι είναι επίκτητο να θέλει δέσμευση και "ρομαντζάδα", όταν ο οικογενειακός και κοινωνικός του περίγυρος όπως και τα μέσα, αυτό το διαβεβαιώνουν ότι πρέπει να θέλει.

Για μένα το σεξ είναι ΑΝΑΓΚΗ που δεν πρέπει να καταπιέζεται για κανένα λόγο, ούτε στους μεν, ούτε στις δε.

Για τις ψυχολογικές 'μπαρούφες' χρησιμοποίησα βασικά γνωστά σχήματα της ψυχαναλυτικής θεωρίας.Η μήπως αμφισβητείς και τον επιστημονικό χαρακτήρα της ψυχανάλυσης?

Για τις ψυχολογικές μπαρούφες χρησιμοποίησες μια αυθαίρετη "στατιστικοποίηση" των δικών σου εμπειριών και υποθέσεων και συμπερασμάτων για το τι σκεφτόταν η γκόμενα την ώρα που της την έπεφτες. Αν δεν είναι έτσι, δε προκαλώ να κατονομάσεις τα "βασικά γνωστά σχήματα της ψυχαναλυτικής θεωρίας" και τα σημεία στα οποία τα χρησιμοποίησες.

Δεν αμφισβητώ την ψυχανάλυση. Αμφισβητώ την εγκυρότητά της στα χέρια σου.

Οσο για τις εξισώσεις οι γκόμενες φυσικά δεν έχουν καμιά σχέση με μάζα και ταχύτητα.Η βασική εξίσωση είναι γκόμενα=λεφτάΧχρόνος.Και επειδή χρόνος =λεφτά η γκόμενα είναι λεφτά εις το τετράγωνο.Επειδή η σχέση λεφτάΧχρόνος μεγιστοποιείται με το γάμο οι γκόμενες τείνουν στο γάμο.Θα ήταν ενδιαφέρουσα μία μικροοικονομία της γκόμενας για παράδειγμα πόσο επηρρεάζεται ο οριακός συντελεστής απόκτησης γκόμενας μετά μια ποσοστιαία μεταβολή του επιτοκίου. Δυστυχώς τα θέματα αυτά δεν έχουν αναλυθεί ακόμα με την απαιτούμενη σοβαρότητα.

Τη βάρκα λεν Μαρίτσα, τη σκούνα Βαγγελή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε αφήστε τις συζητήσεις κ τις θεωρίες και βούρ στο ψητό όπως ο καθένας ξέρει κ μπορεί. Η ζωή΄+ ο έρωτας είναι πολύ απλά πράγματα. Γιατί εμείς επιμένουμε να τα δυσκολεύουμε δεν μπορώ να καταλάβω. Άντε καλοκαίρι είναι...

Μία ψήφος από μένα emclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Στην προσπάθεια να με αντικρόύσουν οι γυναίκες του φόρουμ ομολογούν ουσιαστικά πως έχω δίκιο.Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στις γυναίκες και ένας από τους λόγους οι άνθρωποι δεν εμπιστεύονται τις γυναίκες δικηγόρους.

Ομολογούν ότι τους έλκει η δύναμη.Αυτή είναι μια σημαντική πρόταση,ένα βήμα πιο μπροστά από την πρόταση θέλουμε έναν άντρα να μας προστατεύει ή να μας κάνει να νιώθουμε ασφάλεια,προτάσεις που ίσως παρερμηνευθούν από τους άντρες.Ακόμα και η πρόταση θέλουμε ο άντρας να έχει δύναμη, είναι δυσνόητη για το αντρικό φύλο και αρκετά διφορούμενη.Τι είδους δύναμη εννοούν οι γυναίκες?Σωματική δύναμη,υλική ευμάρεια ή ψυχικό σθένος?Δύναμη που εξασκείται πάνω τους ή πάνω σε άλλους?

Ολα όσα έγραψα συνιστούν ακριβώς τρόπους για να δείξει ένας άντρας ισχύ.Οταν δεν θυσιάζετε όλο σας το χρόνο,τα ενδιαφέροντα τους φίλους σας για εκείνη δείχνετε ισχυρός.Οταν δεν κερνάτε εύκολα,έχετε πολλές κοπέλες και δεν τους αφιερώνετε πολύ χρόνο φαίνεστε δυνατός.Οι γυναίκες το αντιλαμβάνονται και νιώθουν περισσότερη έλξη για εσάς γιατί δεν είστε δεδομένος.

Καταλαβαίνετε λοιπόν πόσο μεγάλο σφάλμα διαπράττουν τα καλά παιδιά όταν από φυσική τάση και επιθυμία να φανούν σωστοί κάνουν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που πρέπει π.χ. κερνούν τις κοπέλες,τηλεφωνούν συνέχεια,αποφεύγουν τους καυγάδες κ.τ.λ.Η σωστή αυτή συμπεριφορά εκλαμβάνεται από τις γυναίκες ως αδυναμία και προσπαθεια χειραγώγησής τους.Γρήγορα εγκαταλείπουν τον καλό για καποιον πιο σέξυ,πιο περιπετειώδη με πραγματικές αντιδράσεις που δε φοβάται να εκδηλώσει τη σεξουαλικότητά του.Είναι ακριβώς ο κάφρος,το χειρότερο είδος άντρα που οι γυναίκες ακολουθούν σταθερά προς κατάπληξη και απογοήτευση των αντρών που δεν καταλαβαίνουν γαιτί όσο περισσότερα υλικά αγαθά προσφέρουν τόσο χειροτερεύουν τα πράγματα.

Ηδη κάποιες κοπέλες του φόρουμ εξέφρασαν την απέχθειά τους για τα καλά παιδιά και τα κόμπλεξ που θεωρούν οτι κουβαλούν.

Συνεπώς σκοπός είναι να αντιγράψετε μερικές συμπεριφορές των κάφρων που τους καθιστούν πιο γοητευτικούς για λόγους που ίσως να μην καταλαβαίνετε και όχι να γίνετε εντελώς κάφροι οι ίδιοι.

Η συμβουλή να είστε ο εαυτός σας είναι η χειρότερη που μπορεί να σας δοθεί.Σκεφτείτε να ξεκινήσετε π.χ. μαθήματα οδήγησης και στην ερώτηση πώς πρέπει να οδηγώ ο δάσκαλος να σας απαντήσει πρέπει να είστε ο εαυτός σας.Τι γνώμη θα σχηματίζατε για αυτό το δάσκαλο?Το ίδιο συμβαίνει και με τις συμβουλες για το καμάκι.Συνήθως αυτά που μας υπαγορεύει το ένστικτο και η λογική να κάνουμε είναι ότι ακριβώς πρέπει να αποφεύγουμε γιατί εμείς οι άντρες στηριζόμαστε περισσότερο σε λογικούς συλλογισμούς π.χ. αν της κάνω ένα ακριβό δώρο θα μου κάτσει,ενώ οι γυναίκες ενεργούν με βάση συναισθηματικές παραστάσεις που είναι πλήρως ακαταννοήτες για εμάς τους άντρες και η προσπάθεια να τις καταννοήσουμε είναι άσκοπη όπως και η προσπάθεια π.χ. να νιώσουμε ένα συναίσθημα π.χ. πόνο μέσα από μια περιγραφή του πόνου.

Κάνεις λάθος ΝΜ25.Η αντρική και γυναικεία κοσμοαντίληψη και νοοτροπία δεν είναι θέμα εκπαίδευσης αλλά θέμα γονιδίων.Οι αντρικές στάσεις που αναφέρεις αναπτύχθηκαν μέσα από διαδικασία φυσικής επιλογής.Γιατί οι γυναίκες δεν έχουν ενδιαφέρον για τα σπορ ή τους υπολογιστές και οι άντρες βαριούνται το shopping?

Ούτε οι γυναίκες βλέπουν το σεξ σα φυσική ανάγκη ούτε πρόκειται να μάθουν να το βλέπουν έτσι.Εσύ θεωρείς το σεξ φυσική ανάγκη γιατί είσαι άντρας.Οι γυναίκες βλέπουν το σεξ όπως οι άντρες τα ρομαντικά δείπνα.Κανένας άντρας δε θέλει να δειπνήσει χωρίς το κατάλληλο άτομο,όταν όμως αυτό υπάρχει το κάνει ευχαρίστως.Εάν η κοπέλα προσφέρει λιγότερο σεξ από όσο ο άνρας πιστεύει ότι δικαιούται,ο άντρας θα είναι δυσαρεστημένος και θα ξεσπάσουν συγκρούσεις.Το ίδιο θα συμβεί όταν η κοπέλα νιώσει ότι οι ανάγκες της παραμελούνται ενώ η ίδια προσφέρει αφειδώς σεξ.

Εάν από όσα έχω γράψει συνάγεται οτι θεωρώ τα χρήματα ως μέσο γοητείας τότε προφανώς έχω παρερμηνευθεί από όσους χρησιμοποιούν εύκολα κλισέ για να στηρίξουν τις απόψεις τους.

Δεν έχω καμιά επιθυμία να εμπλακώ σε προσωπικές αντιπαραθέσεις και προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.Εάν κάποιος που υποστηρίζει ότι για την επιτυχία με τις τουρίστριες το Α και το Ω είναι η εμφάνιση, βάλλεται ως άσχημος,θα μπορούσε εύκολα να υποθέσει ότι όσες αντιδρούν στα όσα γράφει είναι μάλλον σαβούρες σε εμφάνιση με μεγάλο εγωισμό διότι οι hot babies μάλλον θα συμφωνούσαν με τις συμβουλές που δίνω.Δεν μπαίνω όμως σε τέτοιες ατραπούς διότι οι άντρες έχουν κάποιο τακτ,κάτι που σε ορισμένες γυναίκες προφανώς απουσιάζει.

Οι απαντήσεις δίνονται πάντα στην πράξη για αυτό εξασκηθείτε καθημερινά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνεις λάθος ΝΜ25.Η αντρική και γυναικεία κοσμοαντίληψη και νοοτροπία δεν είναι θέμα εκπαίδευσης αλλά θέμα γονιδίων.Οι αντρικές στάσεις που αναφέρεις αναπτύχθηκαν μέσα από διαδικασία φυσικής επιλογής.Γιατί οι γυναίκες δεν έχουν ενδιαφέρον για τα σπορ ή τους υπολογιστές και οι άντρες βαριούνται το shopping?

Η χαρτογράφηση του ανθρώπινου γονιδώματος έληξε πριν από μερικά χρόνια και δεν αποκαλύφθηκε κανένα γονίδιο shopping/σπορ/ενασχόλησης με υπολογιστή. Αλλά ακόμα κι αν είναι κρυμμένα κάπου, αυτό θα σήμαινε ότι οι αθλήτριες και οι γυναίκες-απόφοιτοι του ΕΜΠ, της Πληροφορικής, των ΤΕΙ Πληρ/Πολυμέσων, πλείστων άλλων σχολών όπως και οι...γυναίκες μοντέρ (Θέλμα Σούνμεϊκερ - μόνιμη μοντέρ του Σκορσέζε/ Όσκαρ για "Οργισμένο Είδωλο"/"Aviator") έχουν υποστεί μετάλλαξη.

Όταν σε ένα παιδί ανεξαρτήτως φύλου απο τη στιγμή που γεννιέται του εμφυσάς κάποια πρότυπα σκέψης, συμπεριφοράς, τακτικής και καλλιεργείς επιλεκτικά τις κλίσεις του κατά τις κοινωνικο-θρησκευτικές επιταγές, τότε επόμενο είναι να εκδηλώνει στερεότυπη συμπεριφορά. Όταν τα κορίτσια μεγαλώνουν παίζοντας με κούκλες, φορέματα, κουζινικά και καλλυντικά, ενώ τα αγόρια με μπάλες, όπλα, αυτοκίνητα, όταν η φυσιολογική σωματική υπεροχή των αγοριών ενισχύεται με το να τα εγγράφεις σε ομάδες μπάσκετ/ποδοσφαίρου ενώ στα κορίτσια λες "δεν πειράζει-κορίτσι είναι-δεν το χρειάζεται", τότε επόμενο είναι τα κλισέ που μας αραδιάζεις να γίνονται πραγματικότητα. Αν οι γονείς άφηναν τα παιδιά να ανακαλύψουν μόνα και να επιλέξουν τα παιχνίδια τους, αν τα ανέτρεφαν ισότιμα, τότε τίποτα από αυτά δεν θα ήταν αλήθεια.

Βαριόμαστε το σόπινγκ;;; Για δώσε μου εμένα 300Ε και άφησέ με έξω από τα "Μετρόπολις"....

Ούτε οι γυναίκες βλέπουν το σεξ σα φυσική ανάγκη ούτε πρόκειται να μάθουν να το βλέπουν έτσι.Εσύ θεωρείς το σεξ φυσική ανάγκη γιατί είσαι άντρας.Οι γυναίκες βλέπουν το σεξ όπως οι άντρες τα ρομαντικά δείπνα.Κανένας άντρας δε θέλει να δειπνήσει χωρίς το κατάλληλο άτομο,όταν όμως αυτό υπάρχει το κάνει ευχαρίστως.Εάν η κοπέλα προσφέρει λιγότερο σεξ από όσο ο άνρας πιστεύει ότι δικαιούται,ο άντρας θα είναι δυσαρεστημένος και θα ξεσπάσουν συγκρούσεις.Το ίδιο θα συμβεί όταν η κοπέλα νιώσει ότι οι ανάγκες της παραμελούνται ενώ η ίδια προσφέρει αφειδώς σεξ.

Τότε κάνε τον κόπο να εξηγήσεις την ύπαρξη δονητών όπως και το γεγονός ότι η μέση γυναίκα αυνανίζεται εβδομαδιαίως. Εκτός κι αν το αμφισβητείς, οπότε σε παραπέμπω σε πολλαπλά επεισόδια του "Sex&The City"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πω πω ....ακομα και στο περι ανεμων σεντονια!κοιτα να δεις τι εχασα....παω να τα εκτυπωσω κ να τα μελετησω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ούτε οι γυναίκες βλέπουν το σεξ σα φυσική ανάγκη ούτε πρόκειται να μάθουν να το βλέπουν έτσι.Εσύ θεωρείς το σεξ φυσική ανάγκη γιατί είσαι άντρας.Οι γυναίκες βλέπουν το σεξ όπως οι άντρες τα ρομαντικά δείπνα.Κανένας άντρας δε θέλει να δειπνήσει χωρίς το κατάλληλο άτομο,όταν όμως αυτό υπάρχει το κάνει ευχαρίστως.Εάν η κοπέλα προσφέρει λιγότερο σεξ από όσο ο άνρας πιστεύει ότι δικαιούται,ο άντρας θα είναι δυσαρεστημένος και θα ξεσπάσουν συγκρούσεις.Το ίδιο θα συμβεί όταν η κοπέλα νιώσει ότι οι ανάγκες της παραμελούνται ενώ η ίδια προσφέρει αφειδώς σεξ.

Από τα μεγαλύτερα κλισέ που έχω ακούσει.

Εάν από όσα έχω γράψει συνάγεται οτι θεωρώ τα χρήματα ως μέσο γοητείας τότε προφανώς έχω παρερμηνευθεί από όσους χρησιμοποιούν εύκολα κλισέ για να στηρίξουν τις απόψεις τους.

Λεφτά= Ισχύς

Ισχύς= Γοητεία

Αν αυτό δεν ήταν αλήθεια, δε θα υπήρχε κανένας λόγος να βλέπουμε συνέχεια γύρω μας νεαρές αιθέριες υπάρξεις να κυκλοφορούν με μεσήλικες λεφτάδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στις γυναίκες και ένας από τους λόγους οι άνθρωποι δεν εμπιστεύονται τις γυναίκες δικηγόρους.

Ναι ε? Τότε πώς εξηγείς το γεγονός ότι οι γυναίκες δικηγόροι και δικαστές είναι περισσότερες από τους άντρες? :splaaaats:

Ομολογούν ότι τους έλκει η δύναμη.Αυτή είναι μια σημαντική πρόταση,ένα βήμα πιο μπροστά από την πρόταση θέλουμε έναν άντρα να μας προστατεύει ή να μας κάνει να νιώθουμε ασφάλεια,προτάσεις που ίσως παρερμηνευθούν από τους άντρες.Ακόμα και η πρόταση θέλουμε ο άντρας να έχει δύναμη, είναι δυσνόητη για το αντρικό φύλο και αρκετά διφορούμενη.Τι είδους δύναμη εννοούν οι γυναίκες?Σωματική δύναμη,υλική ευμάρεια ή ψυχικό σθένος?Δύναμη που εξασκείται πάνω τους ή πάνω σε άλλους?

Ολα όσα έγραψα συνιστούν ακριβώς τρόπους για να δείξει ένας άντρας ισχύ.Οταν δεν θυσιάζετε όλο σας το χρόνο,τα ενδιαφέροντα τους φίλους σας για εκείνη δείχνετε ισχυρός.Οταν δεν κερνάτε εύκολα,έχετε πολλές κοπέλες και δεν τους αφιερώνετε πολύ χρόνο φαίνεστε δυνατός.Οι γυναίκες το αντιλαμβάνονται και νιώθουν περισσότερη έλξη για εσάς γιατί δεν είστε δεδομένος.

Καταλαβαίνετε λοιπόν πόσο μεγάλο σφάλμα διαπράττουν τα καλά παιδιά όταν από φυσική τάση και επιθυμία να φανούν σωστοί κάνουν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που πρέπει π.χ. κερνούν τις κοπέλες,τηλεφωνούν συνέχεια,αποφεύγουν τους καυγάδες κ.τ.λ.Η σωστή αυτή συμπεριφορά εκλαμβάνεται από τις γυναίκες ως αδυναμία και προσπαθεια χειραγώγησής τους.Γρήγορα εγκαταλείπουν τον καλό για καποιον πιο σέξυ,πιο περιπετειώδη με πραγματικές αντιδράσεις που δε φοβάται να εκδηλώσει τη σεξουαλικότητά του.Είναι ακριβώς ο κάφρος,το χειρότερο είδος άντρα που οι γυναίκες ακολουθούν σταθερά προς κατάπληξη και απογοήτευση των αντρών που δεν καταλαβαίνουν γαιτί όσο περισσότερα υλικά αγαθά προσφέρουν τόσο χειροτερεύουν τα πράγματα.

......

Γιατί οι γυναίκες δεν έχουν ενδιαφέρον για τα σπορ ή τους υπολογιστές και οι άντρες βαριούνται το shopping?

Ούτε οι γυναίκες βλέπουν το σεξ σα φυσική ανάγκη ούτε πρόκειται να μάθουν να το βλέπουν έτσι.Εσύ θεωρείς το σεξ φυσική ανάγκη γιατί είσαι άντρας.Οι γυναίκες βλέπουν το σεξ όπως οι άντρες τα ρομαντικά δείπνα.

Δηλαδή εγώ που δε με έλκει η δύναμη, δε γουστάρω να με κερνάνε, δε μ'αρεσει να με φτύνουν ούτε να είναι κάφροι, και που βλέπω το σεξ σαν φυσική ανάγκη (διότι το σκέτο σεξ ναι, είναι φυσική ανάγκη) τι είμαι? Μάλλον δεν είμαι γυναίκα :bloodomen:

Και όταν ο δικός μου σε κάποια στιχομυθία μου είπε "Εμείς δεν κάναμε ποτέ σκέτο σεξ, αλλά κάναμε έρωτα" και παρεξηγήθηκε όταν πέταξα την ατάκα "πήδημα"... μάλλον είναι αδερφάρα ε? :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μα πού ήσουν κρυμμένη;;; ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑ...

Πωπωπω...όταν ακούω τη φράση " κάναμε έρωτα ", χαλιέμαι κομμάτι...δεν ξέρω...ίσως γιατί τόσο ρομάντζο μου φέρνει στο μυαλό τον Πάριο και ανακατεύομαι...δεν ξέρω... :splaaaats:

JUL γερά! Συνέχισε τη διαπαιδαγώγηση των αρρένων! :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ε? Τότε πώς εξηγείς το γεγονός ότι οι γυναίκες δικηγόροι και δικαστές είναι περισσότερες από τους άντρες? :splaaaats:

Πως το ξέρεις;; Τους έχεις μετρήσει;;

Αλλά και έτσι να είναι φυσικο μου φαίνεται γιατι οι γυναίκες είναι καλύτρες στα παραμύθια... :P:P

Δηλαδή εγώ που δε με έλκει η δύναμη, δε γουστάρω να με κερνάνε, δε μ'αρεσει να με φτύνουν ούτε να είναι κάφροι, και που βλέπω το σεξ σαν φυσική ανάγκη (διότι το σκέτο σεξ ναι, είναι φυσική ανάγκη) τι είμαι? Μάλλον δεν είμαι γυναίκα :bloodomen:

Και όταν ο δικός μου σε κάποια στιχομυθία μου είπε "Εμείς δεν κάναμε ποτέ σκέτο σεξ, αλλά κάναμε έρωτα" και παρεξηγήθηκε όταν πέταξα την ατάκα "πήδημα"... μάλλον είναι αδερφάρα ε? :antegeia:

Αν παρεξηγήθηκε έγινε διοτι εμεις οι αντρες θεωρουμε τις γυναίκες πιο τρυφερες και ευαίσθητες απο οτι πραγματικά είναι και σιγουρα δεν περιμένουμε να ακουσουμε κατι τετοιο απο την κοπέλα μας..

Π.Χ.

Εγω μια φορα που είπα στην πρώην μου πήδημα έγινε χαμος γιατι δεν "πηδιομασταν" οπως μου είπε αλλά κάναμε έρωτα.. και συμπλήρωσε "Στο γήπεδο πάτε για να πηδάτε την αντιπαλή ομάδα και όχι την κοπέλα σας.."

Και η αλήθεια ειναι οτι μου άρεσε που με διωρθωσε γιατι κάφρος μου αρέσει να είμαι με την παρέα μου κ οχι με την κοπέλα μου.. :wub::wub:emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Χρυschό μου μιλάνε οι στατιστικές και εκτός των άλλων, η νομική είναι πήχτρα στο θηλυκό. Του κερατά, 8 χρόνια στα έδρανα, αν υπήρχαν περισσότεροι άντρες να'σαι σίγουρος ότι κάτι θα είχε πάρει το μάτι μου :bloodomen:

emarright 7άκο έεεεεεεεεετσι.. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς παρασυθήκαμε στο ολισθηρό έδαφος της γυναικείας ψυχολογίας ο΄που κάθε συμπέρασμα είναι σχεδόν αυθαίρετο.

Το ότι υπάρχουν περισσότερες γυναίκες δικηγόροι δε δε δειχνει ότι ο κόσμος τις εμπιστεύεται.Πόσες είναι παρά αρείω πάγω ή συγκρίνονται σε όγκο και βαθμό σοβαρότητας υποθέσεων με άντρες μεγαλοδικηγόρους?

Ενας τρόπος προσέγγισης κάπως διφορούμενος είναι το cold approach π.χ. γεια σου είμαι ο Γιώργος,τι θα έλεγες για ένα πήδημα?Στις 100 γυναίκες οι 30 θα σας χαστουκίσουν,οι 40 θα βρίσουν,οι 28 θα γυρίσουν την πλάτη,η μία όμως θα σας χαμογελάσει και η άλλη θα απαντήσει θετικά.Ετσι γλιτώνουμε πολύ χρόνο που πιθανόν να σπαταλούσαμε σε άσκοπο φλερτ.Κάνουμε αμέσως εμφανείς τις προθέσεις μας και βρίσκουμε αμέσως τις θετικά διακείμενες κοπέλες.

Πολλοί το έχουν εφαρμόσει και κάποτε πετυχαίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν όμως τους έλεγες "Γεια σου είμαι ο Γιώργος, έχω αυτοκίνητο 30.000ευρώ, έχω σπίτι κ θέλω να σε πηδήξω" τα νούμερα αντιστρέφονται!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:lol: Συν το ότι αν θυμάμαι καλά πρόπερσι, όλες οι υποψήφιες για δικαστικό σώμα ήταν γυναίκες... Και επιπλέον ας μη βγάζουμε συμπεράσματα από την ηλίθια συμπεριφορά ορισμένων..γιατί κι εγώ επειδή ξέρω 2-3 (5-10-100... :P ) μαλάκες άντρες δεν τους βάζω όλους στο ίδιο καζάνι! emeleos Ο ερωτας και η μαλακία δεν έχουν ηλικία ούτε πατρίδα ούτε φύλο ούτε όρια! (Jul speaking)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ερωτας και η μαλακία δεν έχουν ηλικία ούτε πατρίδα ούτε φύλο ούτε όρια! (Jul speaking)

συμφωνώ απολυτότατα. σε πάω Τζούλ. Εννοείται πώς δεν κρίνομαι απο ένα δυο γυναίκες όλες τις υπόλοιπες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν Julliete οι δικαστίνες έχουν τη δική σου επιχειρηματολογία και λογική,τρέμω για το μέλλον της ελληνικής δικαιοσύνης.Οταν υποστηρίζω ότι ο κόσμος δεν εμπιστεύεται τις γυναίκες δικηγόρους και εσύ αντιτείνεις ότι οι γυναίκες δικηγόροι είναι περισσότερες και οι δικαστίνες περισσότερες και αυτά τα θεωρείς επιχειρήματα ενώ δεν έχουν καμία σχέση με το αν ο κόσμος εμπιστεύεται ή όχι τις γυναίκες,εμφανίζονται λόγοι αμφιβολίας για τις ικανότητές σου στη λογική κατάστρωση προτάσεων και πειστικών επιχειρημάτων.Από τη στιγμή που φοιτάς στη νομική σχολή όπου υποτίθεται ότι διδάσκεσαι παρόμοιες τεχνικές και μεθόδους ακόμα και μέσα από το πνεύμα των νόμων και των νομικών βιβλίων, οι αμφιβολίες για τις δικηγορικές σου ικανότητες εντείνονται.

Αν πιστεύεις ότι αξίζεις σα νομικός,αντέκρουσε τη γνώμη ότι ο κόσμος δεν εμπιστεύεται τις γυναίκες δικηγόρους,με σοβαρά επιχειρήματα.Μέχρι τότε άσε όσους τεκμηριώνουν τις απόψεις τους καλύτερα,να εκφράζονται χωρίς αντίλογο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sberqbiet δεν έχει να κάνει το φύλο στην επαγγελματική καταξίωση. Κ μια γυναίκα το ίδιο με έναν άντρα μπορεί να επιτύχει. Απλά οι γυναίκες είναι λίγο πιο άυτχες επειδή φορτώνονται το βάρος της οικογένειας που τουσ στερεί την επιτυχία στον επαγγελματικό χώρο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με την ευκαιρία, όχι δε σκοπεύω να επιτύχω ως νομικός, οπότε μάλλον ατύχησες στην περίπτωση αυτή..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είναι έτσι angelospower και η επαγγελματική επιτυχία δεν έχει σχέση με το φύλο,γιατί οι γυναίκες ισχυρίζονται ότι παραγνωρίζονται,αδικούνται και λαμβανουν χαμηλότερους μισθούς στους χώρους εργασίας?Γιατί θέλουν να προσλαμβάνεται σταθερό ποσοστό γυναικών ανεξαρτήτως αν υπάρχουν άντρες υποψήφιοι με περισσότερα προσόντα?

Εμμέσως παραδέχεστε το άτοπο του φεμινισμού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρ' αρείω πάγω δε σημαίνει κάτι - απλά ότι ένας δικηγόρος έχει συμπληρώσει κάποια χρόνια στο επάγγελμα και μπορεί να παρασταθεί στο Ανώτατο Δικαστήριο (επειδή τα συμπλήρωσε κι όχι επειδή είναι καλός / έδωσε εξετάσεις κλπ).

Γενικά η τάση για την πλειοψηφία των γυναικών αποφοίτων νομικής είναι διοικητικές θέσεις / γάμος, παιδιά, σκυλιά / δικαστικό, γιατί τέτοιου είδους εργασία γλιτώνει τα άγχη και τα ωράρια της δικηγορίας και τους αφήνει χρόνο για άλλα πράγματα. Γι' αυτό εξάλλου και ζουν περισσότερα χρόνια από μας: safe life τα ρημάδια!

Η προσέγγιση "Καλημέρα, θες; Δίνω..." έχει την ίδια επιτυχία είτε κάνει 5.000 είτε 30.000 είτε 50.000 ευρώ το αυτοκίνητο που μόλις πάρκαρες... Αυτή που ανέφερε ο spergebiet. Αν όμως είσαι ο Νίκος και της τραγουδήσεις το "Οι φίλοι μου μου το'χαν πει, άσε ρε Νίκο τη Ναζλί" το σκορ θα φτάσει σε επίπεδα Γιουβέντους - Ολυμπιακός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε ξερω τι λετε αλλα αυτο που βλεπω εγω εξω οταν βγαινω ειναι 3 γυναικοπαρεες ανα 1 αντροπαρεα(να μην πω μπακουροπαρεα...) Παιδια υπαρχει ελλειψη ανδρων λενε οι γυναικες.....Βουρ στο πατσα......Εχει για ολους και για ολα τα γουστα....Οποτε μη μασατε και να μη γουσταρει η μια, στανταρ θα γουσταρει η παραδιπλα....Και να μη γουσταρει η παραδιπλα θα γουσταρει εκεινη που καθεται στο μπαρ....Ορεξη να υπαρχει και τα κονε βγαινουν ανετα.... :cool05:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.