Jump to content

Διαδικασία και τρόπος προκήρυξης θέσεων γιατρών ΕΣΥ


ξενος

Recommended Posts

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Με τροπολογια ο Κικιλιας παρατεινει μεχρι 31.12.2021 το χρονο ισχυος απαγορευσης υποψηφιοτητας σε θεση ιατρου ΕΣΥ, στους ηδη υπηρετουντες ΕΣΥ εκτος και αν πρωτα παραιτηθουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, iceman said:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Με τροπολογια ο Κικιλιας παρατεινει μεχρι 31.12.2021 το χρονο ισχυος απαγορευσης υποψηφιοτητας σε θεση ιατρου ΕΣΥ, στους ηδη υπηρετουντες ΕΣΥ εκτος και αν πρωτα παραιτηθουν.

β. Στην επέκταση κατά δύο έτη του υφιστάμενου καθεστώτος που διέπει τους περιορισμούς στην υποβολή υποψηφιότητας για την κάλυψη θέσεων ιατρών Ε.Σ.Υ.

https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/6647-yperpshfisthke-me-eyreia-pleiopshfia-apo-th-boylh-to-nomosxedio- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --h-eniaia-tropologia-toy-ypoyrgeioy-ygeias

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 25/1/2020 at 9:35 ΜΜ, το έλυτρο said:

απο τη χοτ λαιν της Μακεδόνων η απάντηση ήσανε οτι περιμένουν να αλλάξουν οι Διοικητές των Νοσοκομείων, κατα συνέπεια και οι πρόεδροι των συμβουλίων κρίσεων (ο πρόεδρος κάθε συμβουλίου ήταν Διοικητής ή αναπλ. δ/τής) με καινούρια υπουργική απόφαση που θα πρέπει να διαυγαστεί και να συνεχίσουν οι κρίσεις των υπόλοιπων κύκλων προκηρύξεων (απο 2ο και μετά). Πλέον η απάντηση είναι Λακωνική δλδ ουδέν νεώτερο.

 

Τα συμβούλια ήταν πολύχρωμα, μιας και όταν ορίσθηκαν συγκυβερνούσαν οι "ανεξάρτητοι". Δεν ήσαντο μονο λαμόγια του αλ6.

Τροποποίηση 2η της με αριθ. πρωτ. Α1β/Γ.Π.97050/2018/12-2-2019 Απόφασης, με θέμα:

«Συγκρότηση και ορισμός μελών των Συμβουλίων Κρίσης και Επιλογής Ιατρών Ε.Σ.Υ. για θέσεις της πρωτοβάθμιας φροντίδας υγείας αρμοδιότητας 1ης και 2ης Υγειονομικής Περιφέρειας»

 

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΨΧΓ4465ΦΥΟ-9ΑΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για την 7η Υ.Π.Ε

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΨΑΚ2465ΦΥΟ-ΔΗ4

Τροποποιήθηκε από το έλυτρο
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα, γνωριζει κανεις αν παιζει ρολο η θεση στην τελικη μοριοδοτηση εφοσον ολοι θα καλεστουν για συνεντευξη; Επεξηγω: εχουν δηλωσει 6 ατομα και θα καλλεσουν 5 για την συνεντευξη. Ο 4ος και ο 5ος ισοψηφουν. Παιζει καποιο ρολο το οτι ο ενας ονομαζεται 4ος και ο αλλος 5ος; Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

19 λεπτά πριν, MPOT said:

Καλησπερα, γνωριζει κανεις αν παιζει ρολο η θεση στην τελικη μοριοδοτηση εφοσον ολοι θα καλεστουν για συνεντευξη; Επεξηγω: εχουν δηλωσει 6 ατομα και θα καλλεσουν 5 για την συνεντευξη. Ο 4ος και ο 5ος ισοψηφουν. Παιζει καποιο ρολο το οτι ο ενας ονομαζεται 4ος και ο αλλος 5ος; Ευχαριστω

το μονο που παίζει ρόλο είναι ποιός θα ξέρει κάποιον απο το συμβούλιο κρίσης.Έτσι, αν ο 6ος είναι ο ανηψιός του κηπουρού της αποκλειστικής νοσοκόμας που προσέχει τη θεία κάποιου μέλους της επιτροπής, η θέση είναι δικιά του. Πώς? στη συνέντευξη θα πάρει τα περισσότερα μόρια (αν θα θέλουν να τηρήσουν τα προσχήματα). αλλιώς θα κάνει τη συνέντευξη σε δεύτερο χρόνο μόνος του, ή και μέσω skype

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

19 λεπτά πριν, το έλυτρο said:

το μονο που παίζει ρόλο είναι ποιός θα ξέρει κάποιον απο το συμβούλιο κρίσης.Έτσι, αν ο 6ος είναι ο ανηψιός του κηπουρού της αποκλειστικής νοσοκόμας που προσέχει τη θεία κάποιου μέλους της επιτροπής, η θέση είναι δικιά του. Πώς? στη συνέντευξη θα πάρει τα περισσότερα μόρια (αν θα θέλουν να τηρήσουν τα προσχήματα). αλλιώς θα κάνει τη συνέντευξη σε δεύτερο χρόνο μόνος του, ή και μέσω skype

Χαχχαχαχα.κλασικη Ελλαδα. Ασε μας να εψπυμε μια ελπιδα!Φανταζομαι τον 6ο δεν θα τον καλεσουν για συνεντευξη ομως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 

51 λεπτά πριν, MPOT said:

Χαχχαχαχα.κλασικη Ελλαδα. Ασε μας να εψπυμε μια ελπιδα!Φανταζομαι τον 6ο δεν θα τον καλεσουν για συνεντευξη ομως!

για 1η και 2η υπε αναφερεσαι?πηραν παλι τα πραγματα μπρος στη Μακεδόνων?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

14 hours ago, MPOT said:

Καλησπερα, γνωριζει κανεις αν παιζει ρολο η θεση στην τελικη μοριοδοτηση εφοσον ολοι θα καλεστουν για συνεντευξη; Επεξηγω: εχουν δηλωσει 6 ατομα και θα καλλεσουν 5 για την συνεντευξη. Ο 4ος και ο 5ος ισοψηφουν. Παιζει καποιο ρολο το οτι ο ενας ονομαζεται 4ος και ο αλλος 5ος; Ευχαριστω

Η βαθμολογια της συνεντευξης προστιθεται στην ηδη υπαρχουσα απο την οποια προκυπτει η σειρα καταταξης.Αν εννοεις οτι ισοψηφουν στην συνεντευξη,προηγειται παλι ο τεταρτος.Αν εννοεις οτι πανε στην συνεντευξη με ιδιο αριθμο μοριων,οχι,δεν εχει καμμια σημασια ο αυξοντας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

https://www.healthreport.gr/wp-content/uploads/2020/02/προσληψεις-1.pdf

 Καθορισμός κριτηρίων επιλογής και διαδικασίας υποβολής υποψηφιοτήτων, αξιολόγησης και επιλογής για θέσεις κλάδου ιατρών και οδοντιάτρων Ε.Σ.Υ.

 

Ενδεικτικές αλλαγές

1) Δηλωση προτιμήσεων για 1 μόνο ΥΠΕ (1η και 2η ΥΠΕ θεωρούνται ξεχωριστές πλέον)

2) Τα  δικαιολογητικά, με τα οποία αποδεικνύονται τα απαιτούμενα τυπικά και μοριοδοτούμενα προσόντα πλεον επισυνάπτονται ηλεκτρονικά στην αίτηση  σε αρχεία μορφής Pdf ή JPEG  μέχρι 2 MB

3) Στη συνεντευξη καλουνται 5πλασιοι του αριθμου των θεσεων. πχ για 3 θεσεις καρδιολογιας 15 ατομα 

4) πολλές αλλαγες στην μοριοδότηση των προσόντων (υποδιπλασιαστηκε η μοριοδοτηση του ιδιωτικου ιατρείου, αυξήθηκε λίγο η μοριοδοτηση σε ΠΦΥ και νοσοκομεία, αυξήθηκαν τα μόρια του διδακτορικού κτλ)

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το 1 ισχυε και πριν,σε μια μονο δηλωναμε ετσι κι αλλιως

Ουσιαστικα μονο οτι ξεχωριζει την 1η με την 2η ειναι το νεο

Τροποποιήθηκε από ξενος
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

13 ώρες πριν, iceman said:

https://www.healthreport.gr/wp-content/uploads/2020/02/προσληψεις-1.pdf

 Καθορισμός κριτηρίων επιλογής και διαδικασίας υποβολής υποψηφιοτήτων, αξιολόγησης και επιλογής για θέσεις κλάδου ιατρών και οδοντιάτρων Ε.Σ.Υ.

 

Ενδεικτικές αλλαγές

1) Δηλωση προτιμήσεων για 1 μόνο ΥΠΕ (1η και 2η ΥΠΕ θεωρούνται ξεχωριστές πλέον)

2) Τα  δικαιολογητικά, με τα οποία αποδεικνύονται τα απαιτούμενα τυπικά και μοριοδοτούμενα προσόντα πλεον επισυνάπτονται ηλεκτρονικά στην αίτηση  σε αρχεία μορφής Pdf ή JPEG  μέχρι 2 MB

3) Στη συνεντευξη καλουνται 5πλασιοι του αριθμου των θεσεων. πχ για 3 θεσεις καρδιολογιας 15 ατομα 

4) πολλές αλλαγες στην μοριοδότηση των προσόντων (υποδιπλασιαστηκε η μοριοδοτηση του ιδιωτικου ιατρείου, αυξήθηκε λίγο η μοριοδοτηση σε ΠΦΥ και νοσοκομεία, αυξήθηκαν τα μόρια του διδακτορικού κτλ)

 καλά απο τη μια τα κριτηρια ειχαν ξεμεινει απο το 1997 ,μεχρι πριν δυο χρονια που αλλαξαν το 2018 και ερχεται η ΝΔ να βαλει τη δικια της πινελια και να τα αλλαξει?Σαν να λεμε οποιο κομμα ανεβαινει στην εξουσια να τα τροποποιει?

Και ενταξει να δεκτω ως καλύτερη την ηλεκτρονική αιτηση για τη μειωση της γραφειοκρατειας κτλ, αλλα αυτο με τις βεβαιωσεις προυπηρεσιας οπου αναγραφεται <<Θα φέρει υπογραφή του Δ/ντη Κλινικής, Δ/ντη Ιατρικής Υπηρεσίας και Διοικητή ή Διοικητικού Δ/ντη>> θα πρεπει να τσεκαρω τα χαρτια μου(απο το πρωι πλεον) αν εχουν μπει οι σφραγιδες και των τριων.αν θυμαμαι κακα το γραφειο προσωπικου σου δινει μια βεβαιωση προυπηρεσίας ως επιμελητης που δεν πρεπει να ειχε και τις τρεις υπογραφες (ενω ως ειδικευομενος πρεπει να τις ειχε μου οταν τις μαζευαμε δεξια και αριστερα στους διαδρομους των νοσοκομείων).

Εξτρα φορτος στο συτημα, θεωρω πως ειναι η εκδοση βεβαιωσεων προυπηρεσίας αλλα νεοδημοκρατιστικο  τροπο  με τις τρεις υπογραφες.( και αν ο δντης της κλινικης εχει φυγει?)( κρατω ομως μια επιφυλαξη αν στις επισημες βεβαιωσεις που εχω απο νοσοκομεια υπηρχαν οι υπογραφες οπως τα θελει η ΝΔ).
 

Δλδ εαν η βεβαιωση που εχω προ διετιας απο το γραφειο προσωπικου εχει μονο απο τον διοικητικό δντη και στρογγυλη δεν ισχυει? (και σαφως μπορει και να εχω και μια ξεχωρη απο τον διευντη, αλλα οχι ομως σε ενα φυλλο και των τριων)

Η φαση  μου θυμιζει το μπαχαλο με τις βεβαιωσεις απο την υπηρεσία υπαιθρου που ενω μπορει να ηταν απο το κεντρο υγειας ή επαρχιακο νοσοκομειο με ολες τις τζιφρες,  ακύρωναν κοσμο επειδη δεν υπηρχε πιστοποιηση απο το υπουργειο (λες και το κεντρο υγειας ή το επαρχιακο νοσοκομειο δεν ηταν νομιμος φορεας για να το πιστοποιησει), για να ερθει μετα μια κωλοτουμπα πως οκ θα τα δεχτουμε και ας ειναι απο διαφορετική εκδιδουσα αρχή.

------------------------------------------------------------------------

Αλλο θεμα ειδα πως τα εκανε ταληρακια καποια πραγματα η ΝΔ πχ τον χρονο απο εξαμηνα προυπηρεσιας , τα μετρα σε μηνες λες και θα αλλαξει κατι αν πολλαπλασιασεις τον συντελεστη επι ενα εξαμηνο ή επι εξι μηνες ( λες και θα μεγαλωσει ή οχι η προυπηρεσία σου).

Τα  μορια βεβαια  λογω διαφορετικών συντελεστών αλλαζουν, αλλα αυτο μου φαινεται πιο πολυ σαν καθυστερηση, ωστε αντι  να βγαλουν καμια προκήρυξη,, να πουνε να μωρε   αλαξαμε τα κριτηρια βρε  παιδια και για αυτο μας πηρε χρονο (το οτι στα νοσοκομεια ειναι τρεις και ο κουκος, δεν φταιμε εμεις αλλα οι προηγουμενες κυβερνησεις).
 

μου θυμιζει οτι εγινε με τα τεπ που διαβαζαμε αυτον τον καιρο, πανε πισω οι φακελλοι τον οκτωβριο για να ξαναγυρισουν χωρις μεταβολές τον νοεμβριο του 2019.

τελικα για αλλο λογο, θα πω και εγω  <<τι πιπες ειναι αυτες>> .

εεε σορυ ο συριζα ειχε το μτπτυχιακο 30 και το δδκτορικο 60 μορια και ηρθε η ΝΔ μετα απο σκεψη να το κανει 20 και 70?(αν λεμε  ξαναγινουν εκλογες και βγει αλλο κομμα, μηπως θα γινει 15 και 45 αντιστοιχα?)

Εμενα μου φαινεται τοσο φαιδρο , οσο αν αυριο πουν στο λυκειο πως βαζουμε το αριστα το 30 και οχι το 20 (ετσι για τους τυπους και για να εχουμε να  λεμε πως φεραμε την εξελιξη ).

Νοιωθω πως θα μου πειτε καλως ήρθα (δυστυχως ομως εχω καλοερθει καιρο και μηπως στην τελική  να μου πειτε καλώς να φυγω?(Μετα βεβαια θα πουμε προδοτη οποιον παει στο εξωτερικο και πως κοιταει την παρτη του, οπως  και απο την αλλη οποιος αποφασισει να μεινει πως κανει γυρους τους θριαμβους αν κυνηγησει ενα ΦΕΚοχαρτο.) 

Και θα  το κυνηγησει γιατι πρεπει και να ζησει απο αυτο που διαλεξε και ως επαγγελμα,αλλα δυστυχως  ειμαστε οι ιδιοι που το εχουμε σπηλωσει με τα φακελακια με <<ευχες>>  εντος  και για αυτο μας αντιμετωπιζει η κοινωνια ετσι οπως μας αντιμετωπιζει. 

Και το περι γυρων του θριαμβου και τα σχετικα για τους γιατρους  δεν τα ειπε προσφατα το καβουρι στο φορουμ αυτο. Η αληθεια ειναι πως αυτο επικρατει εξω στην κοινωνια και επιμενω πως την ευθυνη για αυτο την εχουμε πρωτα οι γιατροι-οποιος καταλαβε καταλαβε.

Και να  κλεισω πως η υπαρξη του καβουριου κανει πιο ρεαλιστικο τον ωραιοποιημενο κοσμο  αυτου του φορουμ και για αυτο του αναγνωριζω οτι γραφει και σε τοπικ που δεν ειναι στα νερα που εχει συνηθισει (ουτε τα ξερει βεβαια απο μεσα τα πραγματα) δεχομενος οτι μπορει να ειναι εστω και ανωνυμα <<δακτυλοδεικτουμενος>> .

 

 

Τροποποιήθηκε από asta na pane
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

 καλά απο τη μια τα κριτηρια ειχαν ξεμεινει απο το 1997 ,μεχρι πριν δυο χρονια που αλλαξαν το 2018 και ερχεται η ΝΔ να βαλει τη δικια της πινελια και να τα αλλαξει?Σαν να λεμε οποιο κομμα ανεβαινει στην εξουσια να τα τροποποιει?

Και ενταξει να δεκτω ως καλύτερη την ηλεκτρονική αιτηση για τη μειωση της γραφειοκρατειας κτλ, αλλα αυτο με τις βεβαιωσεις προυπηρεσιας οπου αναγραφεται <<Θα φέρει υπογραφή του Δ/ντη Κλινικής, Δ/ντη Ιατρικής Υπηρεσίας και Διοικητή ή Διοικητικού Δ/ντη>> θα πρεπει να τσεκαρω τα χαρτια μου(απο το πρωι πλεον) αν εχουν μπει οι σφραγιδες και των τριων.αν θυμαμαι κακα το γραφειο προσωπικου σου δινει μια βεβαιωση προυπηρεσίας ως επιμελητης που δεν πρεπει να ειχε και τις τρεις υπογραφες (ενω ως ειδικευομενος πρεπει να τις ειχε μου οταν τις μαζευαμε δεξια και αριστερα στους διαδρομους των νοσοκομείων).

Εξτρα φορτος στο συτημα, θεωρω πως ειναι η εκδοση βεβαιωσεων προυπηρεσίας αλλα νεοδημοκρατιστικο  τροπο  με τις τρεις υπογραφες.( και αν ο δντης της κλινικης εχει φυγει?)( κρατω ομως μια επιφυλαξη αν στις επισημες βεβαιωσεις που εχω απο νοσοκομεια υπηρχαν οι υπογραφες οπως τα θελει η ΝΔ).
 

Δλδ εαν η βεβαιωση που εχω προ διετιας απο το γραφειο προσωπικου εχει μονο απο τον διοικητικό δντη και στρογγυλη δεν ισχυει? (και σαφως μπορει και να εχω και μια ξεχωρη απο τον διευντη, αλλα οχι ομως σε ενα φυλλο και των τριων)

Η φαση  μου θυμιζει το μπαχαλο με τις βεβαιωσεις απο την υπηρεσία υπαιθρου που ενω μπορει να ηταν απο το κεντρο υγειας ή επαρχιακο νοσοκομειο με ολες τις τζιφρες,  ακύρωναν κοσμο επειδη δεν υπηρχε πιστοποιηση απο το υπουργειο (λες και το κεντρο υγειας ή το επαρχιακο νοσοκομειο δεν ηταν νομιμος φορεας για να το πιστοποιησει), για να ερθει μετα μια κωλοτουμπα πως οκ θα τα δεχτουμε και ας ειναι απο διαφορετική εκδιδουσα αρχή.

------------------------------------------------------------------------

Αλλο θεμα ειδα πως τα εκανε ταληρακια καποια πραγματα η ΝΔ πχ τον χρονο απο εξαμηνα προυπηρεσιας , τα μετρα σε μηνες λες και θα αλλαξει κατι αν πολλαπλασιασεις τον συντελεστη επι ενα εξαμηνο ή επι εξι μηνες ( λες και θα μεγαλωσει ή οχι η προυπηρεσία σου).

Τα  μορια βεβαια  λογω διαφορετικών συντελεστών αλλαζουν, αλλα αυτο μου φαινεται πιο πολυ σαν καθυστερηση, ωστε αντι  να βγαλουν καμια προκήρυξη,, να πουνε να μωρε   αλαξαμε τα κριτηρια βρε  παιδια και για αυτο μας πηρε χρονο (το οτι στα νοσοκομεια ειναι τρεις και ο κουκος, δεν φταιμε εμεις αλλα οι προηγουμενες κυβερνησεις).
 

μου θυμιζει οτι εγινε με τα τεπ που διαβαζαμε αυτον τον καιρο, πανε πισω οι φακελλοι τον οκτωβριο για να ξαναγυρισουν χωρις μεταβολές τον νοεμβριο του 2019.

τελικα για αλλο λογο, θα πω και εγω  <<τι πιπες ειναι αυτες>> .

εεε σορυ ο συριζα ειχε το μτπτυχιακο 30 και το δδκτορικο 60 μορια και ηρθε η ΝΔ μετα απο σκεψη να το κανει 20 και 70?(αν λεμε  ξαναγινουν εκλογες και βγει αλλο κομμα, μηπως θα γινει 15 και 45 αντιστοιχα?)

Εμενα μου φαινεται τοσο φαιδρο , οσο αν αυριο πουν στο λυκειο πως βαζουμε το αριστα το 30 και οχι το 20 (ετσι για τους τυπους και για να εχουμε να  λεμε πως φεραμε την εξελιξη ).

 

Αναλυτικα δεν εχω δει κ τοσο τα νεα κριτηρια, για οτι αλλο κουλο ή κ σωστο υπαρχει.

Παντως κ σε μενα το αρχικο νοσοκομειο που ημουν, περι προυπηρεσιας ειχα κοινο χαρτι για παραταση με τιτλο ειδικοτητας στη α κλινικη κ επικουρικος στη β κλινικη με σφραγιδα διοικητικου δντη κ στρογγυλη.

Οντως που να τρεχεις να τους βρισκεις για τρειςυπογραφες

Κ που να τρεχει καποιος αν εκανε κ κανα επικουρικο αγονο/μακρια απο τον τοπο του.

Θα ξαναδημιουργηθουν θεματα ,οπως βιωσα κ με τα τεπ με αγροτικο κ ακυρωσεις-ενστασεις.

 

Ισως να γινεται κ επι τουτου για καθυστερησεις οπως λες.

Μπορεις να απευθυνθεις κ στο υπουργειο βεβαια...

Ωστοσο βημα βημα απο μαρτη κ περα θα βγει για γιατρους (το ξερουν καλα το κολπο με τις καθυστερησεις γενικα κ αλλωστε το ειχαν πει/διαβασει σε καποια φυλλαδα παραπληροφορησης: ως τον Μαιο θα βγουν οι νεες θεσεις κοντα στα γενεθλια της προκηρυξης του ιουνιου 2019 που δεν βγηκε ποτε.

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

https://virus.com.gr/wp-content/uploads/2020/02/ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ-ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ-ΙΑΤΡΩΝ.pdf

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΩΝ ΙΑΤΡΩΝ Ε.Σ.Υ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΜΕΧΡΙ 28/02/2020

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 8/2/2020 at 1:22 ΠΜ, asta ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - pane said:

Και ενταξει να δεκτω ως καλύτερη την ηλεκτρονική αιτηση για τη μειωση της γραφειοκρατειας κτλ, αλλα αυτο με τις βεβαιωσεις προυπηρεσιας οπου αναγραφεται <<Θα φέρει υπογραφή του Δ/ντη Κλινικής, Δ/ντη Ιατρικής Υπηρεσίας και Διοικητή ή Διοικητικού Δ/ντη>>

ναι τι ειναι και αυτο παλι.

ΜΙλαμε για περιπτωσεις που ειναι και δεκα χρονια πισω.

που να ψαχνεις να τους  βρισκεις.

Εκ νεου χαρτια κτλ λες και αυτα που ειχαμε ειναι ακυρα/παρατυπα/παρανομα. Μαλλον αμα εισαι λαμογιο, εισαι λαμογιο τελος (σ ακολουθει παντου).

 

Και τα κουλα συνεχιζονται.

υγ: δεν μπορεσα να κρατηθω-το ποσταρα και εδω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια απο που διερρευσε αυτο το χαρτι της προκηρυξης? δεν το βρισκω σε καποιο επισημο site!

μου κανει εντυπωση που οι προκηρυξεις απο τα νοσοκομεια πρεπει να βγουν ως αυριο!!!

και μεχρι 28/2 οι αιτησεις. δηλαδη οσοι πρεπει να βγαλουν καποιο χαρτι προυπηρεσιας με τις "σωστες" υπογραφες πρεπει να πιεσουν ΠΟΛΥ τα γραφεια προσωπικου.

7 μηνες τα ξυνανε στο Υπουργειο και τωρα αποφασισαν να τελειωσουν τις δηλωσεις μεσα σε 20 μερες???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 λεπτά πριν, iceman said:

ρε παιδια απο που διερρευσε αυτο το χαρτι της προκηρυξης? δεν το βρισκω σε καποιο επισημο site!

μου κανει εντυπωση που οι προκηρυξεις απο τα νοσοκομεια πρεπει να βγουν ως αυριο!!!

και μεχρι 28/2 οι αιτησεις. δηλαδη οσοι πρεπει να βγαλουν καποιο χαρτι προυπηρεσιας με τις "σωστες" υπογραφες πρεπει να πιεσουν ΠΟΛΥ τα γραφεια προσωπικου.

7 μηνες τα ξυνανε στο Υπουργειο και τωρα αποφασισαν να τελειωσουν τις δηλωσεις μεσα σε 20 μερες???

Ναι ενταξει οντως κουλο και αυτο ετσι οπως γραφτηκε.

Απο οτι ακουω υπηρχε πολύπερισσοτερος καιρος απο την αναγγελια της προκήρυξης μεχρι να εβγαινε κανονικα.

Επιτηδες το κανουν?

Και παλι οντως τοσα χρονια εδιναν ολοι τις βεβαιωσεις προυπηρεσιας.Και τωρα αυτες δεν ισχυουν?Καθε κυβερνηση θα βγαζει και δικες της?Μονο τα χαρτια που θα χρειαστουν για τις νεες βεβαιωσεις  και οι τοσες σφραγιδες σε κανουν να λες ημαρτον.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 6/2/2020 at 8:51 ΠΜ, ξενος said:

Η αποκλειστικη νοσκοκόμα έχει κηπουρό??

μάθε, αν θές, πόσο χρεώνει το 8ωρο μια αποκλειστική και κάνε σύγκριση με το μισθό του 60χρονου διευθυντή της κλινικής που δουλεύει. βάλε κάτω μετά τα εξτρά και για τους 2 τους (νύχτα στο νοσοκομείο 8ωρη η αποκλειστική και το πρωί αποκλειστική σε σπίτι) και δές αν έχει κηπουρό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, iceman said:

ρε παιδια απο που διερρευσε αυτο το χαρτι της προκηρυξης? δεν το βρισκω σε καποιο επισημο site!

μου κανει εντυπωση που οι προκηρυξεις απο τα νοσοκομεια πρεπει να βγουν ως αυριο!!!

και μεχρι 28/2 οι αιτησεις. δηλαδη οσοι πρεπει να βγαλουν καποιο χαρτι προυπηρεσιας με τις "σωστες" υπογραφες πρεπει να πιεσουν ΠΟΛΥ τα γραφεια προσωπικου.

7 μηνες τα ξυνανε στο Υπουργειο και τωρα αποφασισαν να τελειωσουν τις δηλωσεις μεσα σε 20 μερες???

ανεπισημο

https://virus.com.gr/apokleistiko-pos-katanemontai-947-theseis-giatron- ## no greeklish please&#33; ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika -/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.