Jump to content

Διαδικασία και τρόπος προκήρυξης θέσεων γιατρών ΕΣΥ


ξενος

Recommended Posts

On 26/3/2019 at 8:08 ΜΜ, iceman said:

 

Αυριο απιθανο να βγει κατι. Δεδομενου οτι μεχρι σημερα ηταν οι ενστασεις, θα περιμενουν αλλες 2-3 μερες μηπως ερθει καποια συστημενη ενσταση της τελευταιας στιγμης.

Απο εβδομαδα το νωριτερο.

1/4 εως 5/4 όντως  θα βγαινουν ανα ειδικότητες  και νοσοκομεία οι κρίσεις για τα τεπ.

εχει βγει η μοριοδότηση.

τωρα αν θελουν να βαζουν τελευταιες πινελιες, είναι αλλο αυτό.

Αλλά πλεόν θα αρχισουν να βγαινουν.

Το υπουργείο πιέζει και για αυτα τα αποτελεσματα για τους τεπίτες, να χρεωθεί και αυτό προεκλογικά καθώς και να το δεσει και με την αλλαγή του συστηματος εφημεριων στην Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

23 minutes ago, allios said:

1/4 εως 5/4 όντως  θα βγαινουν ανα ειδικότητες  και νοσοκομεία οι κρίσεις για τα τεπ.

εχει βγει η μοριοδότηση.

τωρα αν θελουν να βαζουν τελευταιες πινελιες, είναι αλλο αυτό.

Αλλά πλεόν θα αρχισουν να βγαινουν.

Το υπουργείο πιέζει και για αυτα τα αποτελεσματα για τους τεπίτες, να χρεωθεί και αυτό προεκλογικά καθώς και να το δεσει και με την αλλαγή του συστηματος εφημεριων στην Αττική. 

Συμφωνω .Ολα αρχισαν να κινουνται ανελπιστα γρηγορα απο την βδομαδα που περασε..Ευτυχως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα μάτια σας μόνο...

1η ΥΠΕ

http://www.1dype.gov.gr/?p=6334

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΞΑΝΑΝΟΙΓΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

 Ειχαμε κανει με αφορμη σχολιο του allios μεγαλη συζητηση σχετικα με το αν παιζει ρολο η σειρα προτιμησης που εχει δηλωσει καθε υποψηφιος στη τελικη επιλογη.

Βασει ΦΕΚ ειχαμε πει οτι δεν παιζει ρολο και πραγματι απο αποτελεσματα 5ης, 6ης, 7ης ΥΠΕ ειχαμε επιβεβαιωθει.

ΑΛΛΑ ειχα απορια πως ξεκινησε αυτο το θεμα.

Τελικα το ιδιο το Υπουργειο ειχε στειλει διευκρινιστικη εγκυκλιο στις ΥΠΕ στις 12/12/18 ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ.doc οπου ελεγε οτι ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ η προτιμηση (εχει παραδειγμα στο τελος του εγγραφου)!!!! Η 1η ΥΠΕ απο οτι ειδα λαμβανει υποψη το συγκεκριμενο εγγραφο.

ΑΛΛΑ καποιες ΥΠΕ επειδη καταλαβανε (μιλησα τηλ με μια απο αυτες και εμαθα την ιστορια) το νομικο παραλογο του πραγματος (δεν μπορει μια υπουργικη εγκυκλιος να ΑΚΥΡΩΝΕΙ νομο του κρατους) στειλανε ερωτηματα στο Υπουργειο και το Υπουργειο ΑΝΑΚΑΛΕΣΕ το προηγουμενο εγγραφο. 

ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Αν δειτε οτι βγηκαν αποτελεσματα με βαση τη προτιμηση και σας θιγουν, κυνηγηστε το!!!

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για την 6η ΥΠΕ

http://www.dypede.gr/2019/04/02/πρακτικο-αναρτησησ-αρχικησ-μοριοδοτ-2-37/

Τροποποιήθηκε από ξενος
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επι της διαδικασιας διορισμου : Σημερα πηρα τηλεφωνο στο Υπουργειο Υγειας εκ μερους συναδελφου που επελεγη γυρω στις 20 Ιανουαριου για την θεση που ειχε υποβαλλει αιτηση.

Μου ειπαν οτι εχουν στειλει τον φακελο στο Οικονομικων και περιμενουν εγκριση.Μου ειπαν επισης,οτι μολις παραλαβουν πισω τον φακελο,θα ενημερωσουν το Νοσοκομειο και θα το στειλουν για φεκ.

Εχετε ιδεα ποσος χρονος χρειαζεται μεχρι την αναληψη υπηρεσιας;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν λες επελέγη,τι εννοείς;

Στις 15 Μάρτη πέρασα από συνέντευξη.Οπως έχω ξαναγράψει,ρώτησα εκείνη την ημέρα την γραμματέα και μου είπε πως σε 2 με 2,5 μήνες,θα αναλάβω υπηρεσία

Χθες με πήραν τηλέφωνο για το εάν αποδέχομαι την θέση.Για πολλοστή φορά,μου επανέλαβε απαντώντας σε ερώτησή μου ότι σε 2,5 μήνες περίπου να υπολογίζω πως θα παρουσιαστώ για δουλειά για να το πω απλά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

19 minutes ago, ξενος said:

Όταν λες επελέγη,τι εννοείς;

Στις 15 Μάρτη πέρασα από συνέντευξη.Οπως έχω ξαναγράψει,ρώτησα εκείνη την ημέρα την γραμματέα και μου είπε πως σε 2 με 2,5 μήνες,θα αναλάβω υπηρεσία

Χθες με πήραν τηλέφωνο για το εάν αποδέχομαι την θέση.Για πολλοστή φορά,μου επανέλαβε απαντώντας σε ερώτησή μου ότι σε 2,5 μήνες περίπου να υπολογίζω πως θα παρουσιαστώ για δουλειά για να το πω απλά...

Η συνεντευξη του συναδελφου ηταν 8 Ιανουαριου.Την υπευθυνη δηλωση για την αποδοχη της θεσης,την εκανε 27 Ιανουαριου.. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άρα είμαστε κάτω από 2,5 μήνες, μετρώντας από τις 27 Γενάρη... Υποθέτω όμως πως το διάστημα αυτό θα παίζει αναλόγως και της ΥΠΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι,συμφωνω. Αν και,το θεμα φευγει απο τις αρμοδιοτητες της ΥΠΕ οταν ο φακελος παει πια στο Υπουργειο..Αυτο ρωταω,η διαδρομη Υπουργειο Υγειας-Λογιστηριο-Υπουργειο Υγειας -ΦΕΚ ,ποσο καιρο παιρνει; διοτι οι 2,5 μηνες μου φαινονται ουτοπια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, ανναπλα said:

επι της διαδικασιας διορισμου : Σημερα πηρα τηλεφωνο στο Υπουργειο Υγειας εκ μερους συναδελφου που επελεγη γυρω στις 20 Ιανουαριου για την θεση που ειχε υποβαλλει αιτηση.

Μου ειπαν οτι εχουν στειλει τον φακελο στο Οικονομικων και περιμενουν εγκριση.Μου ειπαν επισης,οτι μολις παραλαβουν πισω τον φακελο,θα ενημερωσουν το Νοσοκομειο και θα το στειλουν για φεκ.

Εχετε ιδεα ποσος χρονος χρειαζεται μεχρι την αναληψη υπηρεσιας;;

Εκει που πηρες,

Σου ειπαν κ για τα τεπ;

Ή δεν ασχολιοντουσαν με τεπιτες η εν λογω κυρια,κυριος;

 

Παμε αυριο για τη μεση της εβδομαδας,λες να ηταν ενα απλο

Θα βγουν τα τεπ

Θα

Θα

Θα 

Σε φαση τι ψυχη εχει ενα θα;

Υγ:δεν λεω για σενα,εσυ μεταφερεις λεγομενα κ χαρας στην υπομονη σκυ,που μπαινεις στον κοπο..

Απλα λεω για αυτο το

Θα βγουνε

Θα

Θα

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 ώρες πριν, iceman said:

ΞΑΝΑΝΟΙΓΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

 Ειχαμε κανει με αφορμη σχολιο του allios μεγαλη συζητηση σχετικα με το αν παιζει ρολο η σειρα προτιμησης που εχει δηλωσει καθε υποψηφιος στη τελικη επιλογη.

Βασει ΦΕΚ ειχαμε πει οτι δεν παιζει ρολο και πραγματι απο αποτελεσματα 5ης, 6ης, 7ης ΥΠΕ ειχαμε επιβεβαιωθει.

ΑΛΛΑ ειχα απορια πως ξεκινησε αυτο το θεμα.

Τελικα το ιδιο το Υπουργειο ειχε στειλει διευκρινιστικη εγκυκλιο στις ΥΠΕ στις 12/12/18 ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ.doc οπου ελεγε οτι ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ η προτιμηση (εχει παραδειγμα στο τελος του εγγραφου)!!!! Η 1η ΥΠΕ απο οτι ειδα λαμβανει υποψη το συγκεκριμενο εγγραφο.

ΑΛΛΑ καποιες ΥΠΕ επειδη καταλαβανε (μιλησα τηλ με μια απο αυτες και εμαθα την ιστορια) το νομικο παραλογο του πραγματος (δεν μπορει μια υπουργικη εγκυκλιος να ΑΚΥΡΩΝΕΙ νομο του κρατους) στειλανε ερωτηματα στο Υπουργειο και το Υπουργειο ΑΝΑΚΑΛΕΣΕ το προηγουμενο εγγραφο. 

ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Αν δειτε οτι βγηκαν αποτελεσματα με βαση τη προτιμηση και σας θιγουν, κυνηγηστε το!!!

 

 

μπορείς να αναφέρεις (ονομαστικά δεν γίνεται, αλλα με ΑΔΤ) που η 1η υπε  λαμβανει υποψη το συγκεκριμενο εγγραφο.

σε ποια κρίση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

9 minutes ago, ανναπλα said:

 

Προσεξτε οτι ο 70/307 περασε συνεντευξη για το Μεταξα αλλα πηρε θεση στο Αγια Σοφια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 hours ago, iceman said:

 

Προσεξτε οτι ο 70/307 περασε συνεντευξη για το Μεταξα αλλα πηρε θεση στο Αγια Σοφια.

Αν κάποιος υποψήφιος βρίσκεται μεταξύ των πέντε πρώτων για περισσότερες από μία θέσεις, υποβάλλεται σε συνέντευξη μία (1) φορά και η βαθμολογία που θα λάβει ισχύει για όλες τις θέσεις για τις οποίες έχει θέσει υποψηφιότητα. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έχω καταλάβει καλά, μπορούν να προτείνουν μία θέση σε έναν υποψήφιο από τους 5 πρώτους,ακόμα και έαν δεν την έχει δηλώσει,προκειμένου να μην μείνει αυτή κενή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

23 hours ago, iceman said:

ΞΑΝΑΝΟΙΓΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

 Ειχαμε κανει με αφορμη σχολιο του allios μεγαλη συζητηση σχετικα με το αν παιζει ρολο η σειρα προτιμησης που εχει δηλωσει καθε υποψηφιος στη τελικη επιλογη.

Βασει ΦΕΚ ειχαμε πει οτι δεν παιζει ρολο και πραγματι απο αποτελεσματα 5ης, 6ης, 7ης ΥΠΕ ειχαμε επιβεβαιωθει.

Τελικα το ιδιο το Υπουργειο ειχε στειλει διευκρινιστικη εγκυκλιο στις ΥΠΕ στις 12/12/18 ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ.doc οπου ελεγε οτι ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ η προτιμηση (εχει παραδειγμα στο τελος του εγγραφου)!!!! Η 1η ΥΠΕ απο οτι ειδα λαμβανει υποψη το συγκεκριμενο εγγραφο.

ΑΛΛΑ καποιες ΥΠΕ επειδη καταλαβανε (μιλησα τηλ με μια απο αυτες και εμαθα την ιστορια) το νομικο παραλογο του πραγματος (δεν μπορει μια υπουργικη εγκυκλιος να ΑΚΥΡΩΝΕΙ νομο του κρατους) στειλανε ερωτηματα στο Υπουργειο και το Υπουργειο ΑΝΑΚΑΛΕΣΕ το προηγουμενο εγγραφο. 

 

Μιλησα σημερα τηλεφωνικα με γραμματεα Συμβουλιου Κρισεων της 1ης ΥΠΕ.

Eμμενει στην αποψη της οτι ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ η προτιμηση. Tο βρισκει και η ιδια παραλογο αλλα αυτες ειναι οι οδηγιες που εχουν λαβει απο το Υπουργειο.

Η ιδια δεν ξερει κατι για ανακληση της σχετικης εγκυκλιου.

Οταν της ανεφερα οτι η 6η ΥΠΕ κανει το ακριβως αντιθετο, απλα δεν την ενοιαξε.

ΟΠΟΤΕ αλλιως γινονται οι διορισμοι στην Αττικη αλλιως στην Πελοποννησο!!!!

 

Edit: Μολις μιλησα με αρμοδιο γραφειο του Υπουργειου Υγειας  που ειχε στειλει την εν λογω εγκυκλιο .

      Η καλη κυρια 😁 στο τηλεφωνο μου ειπε "δεν παιζει ρολο η προτιμηση, εχουμε ανακαλεσει το εν λογω εγγραφο"

      Μαλιστα ηθελε να μαθει ποια κακη γραμματεας στην 1η ΥΠΕ συνεχιζε να κανει λαθος (δεν θυμομουν ονομα) και μου το εκλεισε το τηλεφωνο ωστε να διορθωσει αμεσα το ζητημα!!!🤗🤗

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ALLIOS ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΧΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑΣ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 04.04.2019       Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 11.04.2019

Τροποποιήθηκε από ανναπλα
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.