Jump to content

Τα "πρέπει" στη ζωή μας


Spider

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Last Reply

Πρεπει να πάρω το "πρεπει" από το "ι" και να το γδάρω ίσα με το "π" που είπε και ο ποιητής......

(Σήμερα δεν ειμαι καλά...... emnoemnoemno )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Πρεπει να βαλω τη ζωη μου σε μια ταξη...

Πρεπει να βαλω το μυαλο μου σε μονοπατια που δε βγαζουν ολο ευθεια στην παρανοια...

Πρεπει να σπασω επιτελους να σπασω αυτο το "αυγο"...καιρος δεν ειναι?

(...Η ζωη καθε ανθρωπου ειναι ενας δρομος προς τον εαυτο του, η προσπαθεια ενος δρομου, η υποψια ενος μονοπατιου. Κανενας ανθρωπος δεν υπηρξε ποτε απολυτα ο εαυτος του...Ολοι κουβαλαμε υπολειμματα απο τη γεννηση μας, βλεννες, τσοφλια ενος αρχεγονου κοσμου, μεχρι το τελος μας....Herman Hesse-Demian...)

Πρεπει επιτελους να ξεκινησω γερμανικα φετος για να διαβασω αυτα τα υπεροχα λογια στην "πρωτογονη" μορφη τους...(οσο καλη κι αν ειναι η μεταφραση ποτε δεν φτανει την ομορφη, ειλικρινη τραχυτητα του πρωτοτυπου)

Πρεπει να ακολουθησω επιτελους τα πρεπει μου για να μην ξαναχαθω μεσα σε δρομους που καινε...γιατι κανεις δεν θα ερθει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει η ιστορία να επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει..να διαβάσω μα δεν μπορώ να συγκεντρωθώ..

Πρέπει..να είμαι καλά μα δεν τα καταφέρνω.. :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη ρωτάς το γιατί...που λέει και ο συμπαθής (υπό την επήρρεια αλκοόλ) Πάνος Κιάμος...:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να διαβάσω και ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!! emnysta

Πρέπει να σε καταλαβαίνω μα κουράστηκα.. :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρέπει να διάξω τα "πρέπει"

Πρέπει να καταφέρω αυτό που είπες..! :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρεπει να μου φτιαξεις κι εμενα το κομπιούτερ μου!!!!!!θέλω τις φατσούλες , τα χρωματακαι μου , τις βόλτες μου στα quote!

πρέπει να μας αγαπάμε πρώτα εμείς , καποιες φορές ειναι δύσκολο γιατι κάνουμε το λαθος να προσδιορίζουμε την αυτοεκτίμηση μας μέσα απο τις προσδοκίες των άλλων αλλα αυτο είναι λάθος !απο μόνη της η λέξη αυτοεκτίμηση κουβαλαει μια εσωτερική διεραγασια αποδοχής όσων εμείς θέλουμε , αγαπάμε , μας κανουν ευτυχισμένους ,όσων ειμαστε .

πρεπει να μην καταργήσουμε όλα τα πρέπει ,αλλα να κραταμε αυτα που αληθεια έχουν σημασια για τη ζωή μας και τον τρόπο που επιλέγουμε να την βιωσουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να κοιμηθώ μα δεν μπορώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρεπει να μην μπορει να κοιμηθει κανεις για να χω και γω παρεα....

Πρεπει.....αλλα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ ΠΟΤΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρεπει να ανοιξω γυμναστηρια εκει που συχναζει ο Μπαμπουλας!!...και οι φιλοι του! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.