Jump to content

Τα "πρέπει" στη ζωή μας


Spider

Recommended Posts

Πρεπει η μαριζα και ο 7 να μου λενε τι γινεται στο φορουμ για να μην χρειαζεται να εχω την αγωνια και περιεργεια να ερθω να διαβασω αυτο το θρεντ για να καταλαβω τι ελεγαν σημερα στο ΗΚΓ.... :)

Επι του θεματος που θιχτηκε... δεν εχω διαβασει ποτε αυτο το θρεντ... με βρισκει παγερα αδιαφορο και δεν εχω μπει στον κοπο να το ανοιξω... Ομοιως για το μ'αρεσει/δεν μ'αρεσει. Αυτο δεν σημαινει οτι το φορουμ παει κατα διαολου, ή οτι τα ατομα που γραφουν στα θρεντ αυτα ειναι χειροτερα απο εμενα και δεν αξιζει να γραφουν στο φορουμ γιατι αποτελουν μιασματα για την ελληνικη λογοτεχνικη κοινοτητα.... whatever

Εφοσον τα θρεντ αυτα συντηρουνται, εξυπηρετουν καποιο σκοπο, δηλαδη την ακατασχετη παπαρολογια. Δεν με αφορα η παπαρολογια και δεν συμμετεχω, αλλα εφοσον οπως ειπε ο 7, περιοριζεται εντος σαφως ορισμενων παπαρολογικων θρεντς, τοτε δεν με ενοχλει και θα ηταν εντελως και απολυτως φασιστικο να ζητησω να σταματησουν να παπαρολογουν! Ολοι ξερουμε τι ειπε ο Βολταιρος... βαριεμαι να το γραφω :D

Τωρα, για ενδιαφεροντα θεματα, βασιλικη ΔΙΑΦΩΝΩ, οπως ειχα πει και την προηγουμενη φορα που εθιξες το θεμα... Η Ηρα (off the top of my head) σχεδον καθημερινα ποσταρει θεματα απο τις εφημεριδες με αρκετο ενδιαφερον. Της απανταει κανεις? Νομιζω πολυ σπανια και νομιζω οτι εγω συνηθως κατι σχολιαζω, μου απανταει και τελος... Σημερα ανοιξα εγω ενα θεμα για τη σχεση Μπους και ΝΥTimes και πριν 1-2 μερες μπαχαλεψα ενα θεμα (το οποιο ο σοφος μοντ εκανε καινουριο τοπικ) για τον Κουφοντινα κτλ με αρκετη συμμετοχη...

Παντως... οφειλω να πω... οτι προτιμω να διαβαζω παπαρολογικα ποστ της μιας γραμμης, απο σεντονια... δεν εχω τετοια πολυτελεια χρονου, διαυγεια μυαλου και ρητορικες ικανοτητες :D Χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι οσοι σεντονολογουν πρεπει να σταματησουν επειδη εγω δεν τους διαβαζω!!! Προφανως και οχι, γιατι μεταξυ τους οι σεντονολογοι τα βρισκουν και μιλανε, οπως ακριβως και οι παπαρολογοι, χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και κλικα ομως! Μπορει να μην γνωριζονται καν, απλα επικοινωνουν στο ιδιο μηκος κυματος...

Προσωπικα δεν ανηκω σε καμια απο τις δυο κατηγοριες, αλλα αυτο επισης δεν σημαινει οτι πρεπει να απαγορευτει η παπαρολογια και η σεντονολογια!

Επισης, προσωπικες συζητησεις που δεν καταλαβαινει ο αλλος, παντα υπηρχαν, παντα θα υπαρχουν και δεν γινεται τιποτε περι αυτου. Δεν βρισκω ομως και τον λογο να γινει κατι... Πρεπει δηλαδη το φορυμ να γινει ενα παγερο μερος ανταλλαγης αποψεων για την κομφορμιστικη στρουκτουρα και το κοινωνικο αντεργκραουντ? Η μηπως θελουμε να ειναι μια e-κοινοτητα, το οποιο σημαινει οτι θα υποδεχεται τους νεους, αλλα παραλληλα δεν θα πρεπει να διαγραφει το παρελθον της.

Εχω ερθει σε... χμ... 2 συναντησεις νομιζω... Καλα περασα, αλλα δεν μπορω να πω οτι αισθανομαι την ολιβ ή την Αthena ή τον κωστα καθολου κοντα μου, γιατι απλα δεν τους εχω ξαναδει ποτε... (καλα τον κωστα τον ειδα τυχαια στην σχολη πριν κανα 2-3 μερες, αλλα το point ειναι οτι ματια που δεν βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται)

Αν περιμενει καποιος να κανει φιλους απο το φορουμ, ειναι δικη του ευθυνη να προσπαθησει για αυτο. Δικη του ευθυνη να παει στην φορουμοσυναντηση για να γνωρισει κοσμο κτλ. Μπορω να πω οτι αισθανομαι μεγαλυτερη οικοιοτητα με τον φιλιππο γιατι γενικα συμφωνω με τα ποστ του, οταν εγραφε, και γιατι τον εχω δει καμποσες φορες στη σχολη και τον χαιρεταω και με χαιρεταει και μιλαμε... Χωρις την προσωπικη επαφη με ενα τηλεφωνο, φιλιες δεν γινονται και αρα παντα ο νεος θα αισθανεται στην απεξω... Μπορει ομως ανετοτατα να παρει το MSN της μαριζας και να κανει τσατ και να περασει καλα μαζι της και να βγουν εξω κτλ... Δικη του επιλογη ειναι και ειδικα ορισμενα ατομα οπως η μαριζα, η winmx, η λιλιαν, προσφερονται ιδιαιτερα για τετοια πραγματα... Εγω παλι, ουτε το κυνηγησα, ουτε με ενδιαφερει ιδιαιτερα να το κυνηγησω... Την λιλιαν και την μαριζα και τον ελφ τους ηξερα απο πριν, τον σοβ τον γνωρισα και βγηκαμε 2-3 φορες μαζι, κατα τα αλλα, δεν το κυνηγησα να γνωρισω κοσμο, αλλα δεν με αποθαρρυνε κατι! Απλα δεν μπορω να πω οτι με ενδιεφερε να μπω στην διαδικασια αυτη...

Αν γινοταν μια φορουμοσυναντηση μπορει να ερχομουν, βασικα απο περιεργεια, αλλα οχι με την επιθυμια να κανω καποια μακροχρονια φιλια με καποιον. Θα ηταν καλοδεχουμενο αν συνεβαινε, αλλα δεν με ενδιαφερει να το κυνηγησω...

Ακουγομαι κυνικος και σκατοψυχος? Ειμαι! Δεν θελω να προσβαλλω καποιον, απλα θελω να εξηγησω πως σκεφτομαι εγω. Ενας αρκετα αποστασιοποιημενος απο τους υπολοιπους ανθρωπος που ποσταρει αρκετα συχνα... Σε MSN μιλαω με την μαριζα, αλλα οπως ειπα την ξερω απο πριν. Εχω μιλησει 2-3 φορες με την γουιν, τον γουατκινς (προεκλογικως!!), τον ροαδραννερ νομιζω, την τζουλιετ και κανα δυο αλλους, αλλα δεν μπαινω στο μιρκ, δεν με νοιαζει να μπω και δεν θα κανω γενικα τσατ με αγνωστους, γιατι ειτε σας αρεσει ειτε οχι, μου ειστε παντελως αγνωστοι και δεν καιγομαι ιδιαιτερα να σας γνωρισω!

Αν ενα νεο μελος ψαχνει για φιλους ομως, ειναι χαλαρα πανευκολο να τους βρει! Ας γραψει λιγο στα διαφορα θεματα γενικου περιεχομενου, ακομα και αν δεν καταλαβαινει τα προσωπικα αστεια, ας μιλησει στο μσν με κανεναν και μετα ας ανταλλαξει τηλεφωνα! ΕΛΕΟΣ, δεν ειμαστε παιδακια του δημοτικου να μας γνωρισουν οι γονεις μας για να κατσουμε να παιξουμε μαζι! Οποιος ψαχνει, βρισκει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Last Reply

και για να επιστρεψουμε στο τοπικ....

πρεπει να παω να κοιμηθω για να μπορεσω αυριο να ανοιξω τα ματακια μου να παω μαθημα

πρεπει να διαβασω για τα νευρα, για να μπορεσω να παω σε ενα παρτυ το σαββατο :(

πρεπει να παω στο σπιτι ενος φιλου μου που ειναι εξωτερικο για να παραλαβω μια επιστολη.... βαριεμαι απιστευτα γιατι ειναι ψιλοταξιδι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να σταματήσουν να πυροβολούν στον αέρα κάθε φορά που ο Βάζελος βάζει γκολ... :P (αμάν ρε π emcensored στη τι βαζελοφωλιά το Ζωγράφου-σίτυ...) :bloodomen::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πωπωωωω, μιλάμε δε βγαίνει νόημα... Είπαμεεεεε!!! Πρώτον δεν ενοχλεί ο χαβαλές, πχ να γελάμε όλοι με τον Bush ή με το θέμα για τις πίπες. Εκεί και ένας άσχετος μπορεί να πει τη βλακεία του. Το θέμα είναι ότι είναι βαρετό ο καθένας να λέει το προσωπικό του πρόγραμμα σε περισσότερα από ένα θέματα!!! Και ξαναλέω... Μπορούν να γράφουν όλοι ό,τι θέλουν. Μπορώ κι εγώ να μπω κι να γράψω ότι χέστηκα ρε φίλε αν έχεις να ξυπνήσεις αύριο πρωί. Κανένας δεν έκανε λογοκρισία, ούτε είπαμε να μη γίνεται πλάκα...ίσα ίσα που είναι από τα πιο βασικά συστατικά επιτυχίας του forum. Α! Επίσης το ότι δεν απαντάμε σε ένα άρθρο δε σημαίνει ότι δε μας αρέσει που μπήκε. Και στο πρόγραμμα της tv δεν απαντάμε, αλλά εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ χρήσιμο.

Μια κριτική ειπώθηκε και βγήκαν στη φόρα απίστευτα ψυχολογικά προβλήματα! Συγγνώμη ρε παιδιά... Και στην τελική, δεν είμαι ο θεός. Σταματήστε να λογοκρίνετε τη γνώμη μου κι εσείς. Αν είναι μαλακία θα το κρίνουν όσοι τη διαβάζουν...δε χρειάζεται τέτοιος χαμός! Δηλαδή δεν έπρεπε να το πω επειδή διαφωνείτε;;; emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να σταματήσουν να πυροβολούν στον αέρα κάθε φορά που ο Βάζελος βάζει γκολ... :P (αμάν ρε π emcensored στη τι βαζελοφωλιά το Ζωγράφου-σίτυ...) :bloodomen:  :splaaaats:

Χαχαχαχα! Ζούλεια ψώραααα!!!! :antegeia: (π.χ. αυτό το πρέπει είναι φυσιολογικότατο και μπορεί να το διαβάσει οποιοσδήποτε χωρίς να βαρεθεί, χωρίς ταυτόχρονα να είναι σπουδή πάνω στον Ουμπέρτο Εκο...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.........Αν περιμενει καποιος να κανει φιλους απο το φορουμ, ειναι δικη του ευθυνη να προσπαθησει για αυτο. Δικη του ευθυνη να παει στην φορουμοσυναντηση για να γνωρισει κοσμο κτλ. Μπορω να πω οτι αισθανομαι μεγαλυτερη οικοιοτητα με τον φιλιππο γιατι γενικα συμφωνω με τα ποστ του, οταν εγραφε, και γιατι τον εχω δει καμποσες φορες στη σχολη και τον χαιρεταω και με χαιρεταει και μιλαμε... Χωρις την προσωπικη επαφη με ενα τηλεφωνο, φιλιες δεν γινονται και αρα παντα ο νεος θα αισθανεται στην απεξω... Μπορει ομως ανετοτατα να παρει το MSN της μαριζας και να κανει τσατ και να περασει καλα μαζι της και να βγουν εξω κτλ... Δικη του επιλογη ειναι και ειδικα ορισμενα ατομα οπως η μαριζα, η winmx, η λιλιαν, προσφερονται ιδιαιτερα για τετοια πραγματα... Εγω παλι, ουτε το κυνηγησα, ουτε με ενδιαφερει ιδιαιτερα να το κυνηγησω... Την λιλιαν και την μαριζα και τον ελφ τους ηξερα απο πριν, τον σοβ τον γνωρισα και βγηκαμε 2-3 φορες μαζι, κατα τα αλλα, δεν το κυνηγησα να γνωρισω κοσμο, αλλα δεν με αποθαρρυνε κατι! Απλα δεν μπορω να πω οτι με ενδιεφερε να μπω στην διαδικασια αυτη...

Ακουγομαι κυνικος και σκατοψυχος? Ειμαι! Δεν θελω να προσβαλλω καποιον, απλα θελω να εξηγησω πως σκεφτομαι εγω. Ενας αρκετα αποστασιοποιημενος απο τους υπολοιπους ανθρωπος που ποσταρει αρκετα συχνα...  Σε MSN μιλαω με την μαριζα, αλλα οπως ειπα την ξερω απο πριν. Εχω μιλησει 2-3 φορες με την γουιν, τον γουατκινς (προεκλογικως!!), τον ροαδραννερ νομιζω, την τζουλιετ και κανα δυο αλλους, αλλα δεν μπαινω στο μιρκ, δεν με νοιαζει να μπω και δεν θα κανω γενικα τσατ με αγνωστους, γιατι ειτε σας αρεσει ειτε οχι, μου ειστε παντελως αγνωστοι και δεν καιγομαι ιδιαιτερα να σας γνωρισω!

...........

ολα καλα κ ωραια Αζραι γνωμη σου ειναι κ την ακουμε....αλλα δε μου αρεσε που το εθεσες σε προσωπικο επιπεδο (το εβαλα σε bold).....προσφερονται για τετοια πραγματα;;;πως βγαζεις τετοια συμπερασματα με 2 φορες που μιλησαμε;

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τώρα το πρόσεξα αυτό!!! Ε ναι λοιπόν, όλοι σας ξέρουν δα και του λόγου σας ότι είστε... βολικές στο... chat!!! emeleosemeleosemeleos:withstupid::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμ... σορρυ winmx δεν ηθελα να σε θιξω, απλα μου φανηκες ανθρωπος αρκετα προσηνης και πανω κατω σαν την Μαριζα σε στυλ. Εννοω δηλαδη οτι εισαι κοινωνικη και ερμ.... ροζ-λαγουδιστικη... Κακως ανεφερα το νικ σου γιατι πραγματι δεν σε ξερω, οποτε δεν επρεπε να εχω βγαλει συμπερασματα.... mea culpa και ζητω συγνωμη

Και οχι βασιλικη, το να λες οτι διαφωνεις δεν το απαγορευσε κανεις. Απλα και οι υπολοιποι λενε οτι διαφωνουν μαζι σου! Αλλα αν δεν απαντας για να σχολιασεις ενα ενδιαφερον θεμα, τοτε γιατι ακριβως να ανοιξει ο αλλος το θεμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχαχαχα! Ζούλεια ψώραααα!!!!  :antegeia: 

Πρέπει να αλλάξεις χρώμα στη γραμματοσειρά σου τότε ..... :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά δεν είμαι και σε πολλή διάθεση να συνεχίσω το ματς... :(

Το μόνο που είπα, είναι ότι λογικά δε θα έπρεπε να ενοχλούμαστε με τις φίφες που γράφονται στα "ελαφρά" θέματα και να ανοίγουμε εμείς κάτι ενδιαφέρον αν τα υπάρχοντα δε μας καλύπτουν...

αυτα... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρέπει να μην τα παίρνετε όλα σε προσωπικό επίπεδο

πρέπει να φτιάξουμε τη διάθεση του 7άκου :)emelaela

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ λέω ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάμε να παίξουμε ένα ΚΙΝΟ για να ξελεγράρουμε... :anavwfwties::cool10:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά δεν είμαι και σε πολλή διάθεση να συνεχίσω το ματς... :(

Το μόνο που είπα, είναι ότι λογικά δε θα έπρεπε να ενοχλούμαστε με τις φίφες που γράφονται στα "ελαφρά" θέματα και να ανοίγουμε εμείς κάτι ενδιαφέρον αν τα υπάρχοντα δε μας καλύπτουν...

αυτα... :wacko:

Όχι όχιιιι, είπες κι ότι με μισείς και θέλεις να πεθάνω και να με κρεμάσουν στο Σύνταγμα και να με κουτσουλάνε τα περιστέεεεριααααα... emnoemcryemcryemcryemcryemcryemcryemcryemcryemcry (ή κάπως έτσι, αυτό πάντως ήταν το νόημα! emblush)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχει delete?????

οχι και κανονικά ούτε edit έπρεπε να έχει για να προσέχουμε περισσότερο όλοι τι λέμε και τι γράφουμε

Πρέπει να προσέχουμε τι λέμε... και πως το λέμε !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μεγαλοπροφέσορα από πάνω , μη μου μπαχαλεύεις το θέμα μου που έχει ουσιά,ντάξει?

:o:P:lol:B);)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Θα έρθουμε 1-3 Δεκέμβρη :D Πρέπει να έρθετε κι εσείς να με καμαρώσετε στη μεγάλη αίθουσα του συνεδριακού :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup emarup Για νέο μας το λές???? :huh:

Ή μήπως μας το λές για να ζουλέψουμε???

Γιατί αν το λές για να ζουλέψουμε...να ξέρεις όοοοτι...τα κατάφερες... :(

Πρέπει όμως να στρωθώ στο διάβασμα... emfyto

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε όχι και καθήκον καλέ... ;) Ευχαρίστηση πρέπει να είναι (ελπίζω δηλαδή... emdevil )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει τώρα...!

Αυτές οι έννοιες συμπλέκονται και συνδέονται ταυτοχρόνως!

Πρέπει να το καταλάβουμε αυτό :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.