Jump to content

ΝΕΤ μηνυματάκια...


Mariza

Recommended Posts

Αντε τωρα να εψαχνα να βρω που να το κολλησω...

Αρθρο του Alberto Infelise στην ιταλικη εφημεριδα του Μετρο.(σε ελευθερη μεταφραση-δικη μου)

"Κανε πισω

Αναλατη Ζωη"

Χρειαζεται να ειμαστε ανεκτικοι στη ζωη. Να προσπαθουμε να συμβιωνουμε με τις διαστροφες των αλλων, ακομη και με εκεινες που μας φαινονται πιο αηδιαστικες, με την προυποθεση οτι αυτες οι διαστροφες δεν προκαλουν βλαβη ή βια σε αλλους. Αλλα οταν ξεπερνιουνται τα ορια, λεμε φθανει. Εκει πανω, στα υψηλα πατωματα, αποφασιστηκε οτι στο ψωμι πρεπει να υπαρχει λιγοτερο αλατι.

Τι περιμενουμε για να επαναστατησουμε? Να μας υποχρεωσουν να τρωμε το μουσακα χωρις τηγανιτες μελιτζανες? Να μας επιβαλουν τα τυρια χωρις λιπαρα? Τα μακαρονια χωρις σαλτσα? Το καλοκαιρι διχως ηλιο? Τον ερωτα διχως σεξ? Το φεστιβαλ του Σαν Ρεμο χωρις τη Λορεντανα Μπερτε?

Τα τελευταια χρονια εχει επεκταθει αυτη η επικινδυνη φιλοσοφια της απαρνησης των ωραιων πραγματων. Ο κοσμος περιφανευεται που μαγειρευει χωρις αλατι, που εχει να καταπιει ζαχαρη απο το 1978, που δεν ερωτευεται, που προτιμαει να μην κανει ερωτα για να μην καταστρεψει τα παντα (πια παντα? και πώς αναλωνεσαι?)

Πρεπει να αρματωθουμε με χαμογελο και να πολεμησουμε αυτην την επιθεση των διαρκως αδυνατων, διαρκως ηρεμων, διαρκως ετοιμων να διδαξουν ηθικη, διαρκως κατατονικων κλωνων και να τους αντεπιτεθουμε με τις δικες μας τηγανοτσικνισμενες, γεματες απο αλατι χοντρο σα χιονι, καμηλοορδες, που ξεχειλιζουν απο κοκκινα και λιπαρα κρεατα, απο τουρτες Ζαχερ κι απο ερωτες τρελους και ξεδιαντροπα παθιασμενους. Ολε.

σας το αφιερωνω

emkiss

ΥΓ Γεια σου κι εσενα ΝτιΚουλου!...οπως βλεπεις δεν αντεξα και πολυ μακρια σου!

Τροποποιήθηκε από neurodiab
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντε τωρα να εψαχνα να βρω που να το κολλησω...

Αρθρο του Alberto Infelise στην ιταλικη εφημεριδα του Μετρο.(σε ελευθερη μεταφραση-δικη μου)

"Κανε πισω

Αναλατη Ζωη"

Χρειαζεται να ειμαστε ανεκτικοι στη ζωη. Να προσπαθουμε να συμβιωνουμε με τις διαστροφες των αλλων, ακομη και με εκεινες που μας φαινονται πιο αηδιαστικες, με την προυποθεση οτι αυτες οι διαστροφες δεν προκαλουν βλαβη ή βια σε αλλους. Αλλα οταν ξεπερνιουνται τα ορια, λεμε φθανει. Εκει πανω, στα υψηλα πατωματα, αποφασιστηκε οτι στο ψωμι πρεπει να υπαρχει λιγοτερο αλατι.

Τι περιμενουμε για να επαναστατησουμε? Να μας υποχρεωσουν να τρωμε το μουσακα χωρις τηγανιτες μελιτζανες? Να μας επιβαλουν τα τυρια χωρις λιπαρα? Τα μακαρονια χωρις σαλτσα? Το καλοκαιρι διχως ηλιο? Τον ερωτα διχως σεξ? Το φεστιβαλ του Σαν Ρεμο χωρις τη Λορεντανα Μπερτε?

Τα τελευταια χρονια εχει επεκταθει αυτη η επικινδυνη φιλοσοφια της απαρνησης των ωραιων πραγματων. Ο κοσμος περιφανευεται που μαγειρευει χωρις αλατι, που εχει να καταπιει ζαχαρη απο το 1978, που δεν ερωτευεται, που προτιμαει να μην κανει ερωτα για να μην καταστρεψει τα παντα (πια παντα? και πώς αναλωνεσαι?)

Πρεπει να αρματωθουμε με χαμογελο και να πολεμησουμε αυτην την επιθεση των διαρκως αδυνατων, διαρκως ηρεμων, διαρκως ετοιμων να διδαξουν ηθικη, διαρκως κατατονικων κλωνων και να τους αντεπιτεθουμε με τις δικες μας τηγανοτσικνισμενες, γεματες απο αλατι χοντρο σα χιονι, καμηλοορδες, που ξεχειλιζουν απο κοκκινα και λιπαρα κρεατα, απο τουρτες Ζαχερ κι απο ερωτες τρελους και ξεδιαντροπα παθιασμενους. Ολε.

σας το αφιερωνω

emkiss

ΥΓ Γεια σου κι εσενα ΝτιΚουλου!...οπως βλεπεις δεν αντεξα και πολυ μακρια σου!

Καταπληκτικό!!!!!!!!!!!

emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping emclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρθρο του Alberto Infelise στην ιταλικη εφημεριδα του Μετρο.(σε ελευθερη μεταφραση-δικη μου)

"Κανε πισω

Αναλατη Ζωη"

Απο που διαβασες την εφημεριδα αυτη?Ελλαδα δεν εισαι?

Εχει σαιτ?Θελω ιταλια... emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα είναι αγάπη, αλλά ποια???

ΖΩΗ είναι η ύπαρξη της αγάπης.

Λογική είναι η αγάπη που υπολογίζει.

Μελέτη είναι η αγάπη που αναλύει.

Επιστήμη είναι η αγάπη που ερευνά.

Φιλοσοφία είναι η αγάπη που σκέφτεται.

Θρησκεία είναι η αγάπη που αναζητάει το Θεό.

Αλήθεια είναι η παντοτινή αγάπη.

Ιδανικό είναι η αγάπη που ανεβάζει.

Πίστη είναι η αγάπη που μεταδίδεται.

Ελπίδα είναι η αγάπη που ονειρεύεται.

Καλοσύνη είναι η αγάπη που βοηθάει.

Αδελφικότητα είναι η αγάπη που αγκαλιάζει.

Θυσία είναι η υπέρτατη αγάπη.

Συμπάθεια είναι η αγάπη που χαμογελάει.

Δουλειά είναι η αγάπη που χτίζει.

Απάρνηση είναι η αγάπη που εγκαταλείφθηκε.

Αδιαφορία είναι η αγάπη που κρύβεται.

Απελπισία είναι η αγάπη που χάνει τον έλεγχο.

Πάθος είναι η αγάπη που χάνει την ισορροπία.

Ζήλια είναι η αγάπη που πληγώθηκε.

Υπερηφάνεια είναι η αγάπη που τραυματίστηκε.

Πρόκληση είναι η αγάπη που υποβαθμίστηκε.

Τέλος, το μίσος, που σίγουρα πιστεύεις ότι είναι το αντίθετο της αγάπης,

δεν είναι τίποτε άλλο από την αγάπη που πληγώθηκε βαθιά.

Μου το έστειλαν με e-mail.Μου αρέσει πολύ και γι' αυτό αποφάσισα να το μοιραστώ μαζί σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλο ξεκινημα μπεμπα!

δεν θα μπορούσε παρά να είναι καλό όταν στην πρώτη μου μέρα είχα τη χαρά να συναντήσω την πιο σούπερ παρουσία του φόρουμ!!!!

07320a74247c6c8c5bf53a8f60108355.gif

πολλά πολλά φιλάκια!!!!!!!!!

emiloveyou

Τροποποιήθηκε από princess_dimitra
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλες τις φιλενάδες μου,σε όλους τους φίλους μου και ειδικά

στις facebook φιλενάδες μου!! emiloveyouemiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemiloveyou emiloveyou emiloveyou

smiley%20sun.gif

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! emjump emjump emjump

Τροποποιήθηκε από princess_dimitra
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη Flo... emshy

Γιατί όταν έχουμε τα χάλια μας πρέπει να την πληρώνουν αυτοί που δε μας φταίνε σε τίποτα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ, Β, Ν.. ευχαριστώ... Μπορεί χωρίς εσάς να τα είχα παρατήσει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

agapi?...πες αλευρι...η neurodiab σε γυρευει...! emkiss

Τροποποιήθηκε από neurodiab
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό τριήμερο σε όλους.

Να περάσετε μια υπέροχη Καθαρή Δευτέρα και ακόμα καλύτερα την Κυριακή στις παρελάσεις των καρναβαλιών.

ΚΑΛΑ ΚΟΥΛΟΥΜΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΑ ΚΟΥΛΟΥΜΑ ΠΑΙΔΕΣ...και μη φατε πολυ καλαμαρακι και σας ανεβει η χοληστερινη(...εισαστε και καποιας ηλικιας!!)

παω κι εγω...στο χωριο...να με πρηξουν οι θειοι κι οι γειτονες με τις αδιακριτες ερωτησεις τους..."ποτε θα παντρευτεις?""που δουλευεις τωρα?""τι να παρω για τον σφαχτη?""γιατι δε κανεις αγροτικος εδω?"(λες κι ειναι στο χερι μου δηλ...αλλα τι να τους εξηγεις?)

emkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkissemkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ, Β, Ν.. ευχαριστώ... Μπορεί χωρίς εσάς να τα είχα παρατήσει..

Συγχαρητήρια ! ! ! ! ! ! !! !!! !! ! ! !! !

emrose emrose emrose

ΥΓ Και σε παρακαλούμε να επανέλθεις δριμύτερη στο φόρουμ! !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί είπες ότι σου χρωστάω?!??! Σοκολάτα?!?!?! Έλα εσύ και θα σε πετάξω μέσα σε ολόκληρο κουβά!!! 3Δ..you were so fuckin' right..

Άσχετο: Ε-ε-έρχεται!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ζητω οι απεργιες.τα σκουπιδια κοντευουν να μας πνιξουν!!! :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες σήμερα.

dcool αν γιορτάζεις ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ γεμάτα υγεία και ευτυχία.

και στην φίλη ........ από τον Βόλο Χρόνια Πολλά και σύντομα να τελειώσεις το αγροτικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.