Jump to content

ΝΕΤ μηνυματάκια...


Mariza

Recommended Posts

Επειδη πολυ χαρτομαντηλο επεσε και δεν μπορω εχω να θεσω 2 φιλοσοφικα ερωτηματα:

1. Μια φορα ηταν ενας βασιλιας και στα τελευταια του αντι να αφησει διαθηκη σαν κανονικος ανθρωπος, ακριβως γτ ηταν βασιλιας, φωναξε τα διδυμα παιδια του Σον και Ρον (τετοια φαντασια ο αρχων) να του βαλει την εξης δοκιμασια: "θα παρετε απο μια καμηλα. Οποια καμηλα τερματισει 2η εκεινος θα παρει το βασιλειο μου". Ετσι κι εγινε. Καθονουσαν οι Σαν και Ρον πανω στις καμηλες χωρις να το κουνανε ρουπι. Δεν ηξεραν τι να καναν. Οποτε ενας γερος που στεκοταν παρακει τους φωναξε. Μετα απ αυτο οι δυο νεοι ορμησαν με τις καμηλες τους προς το παλατι! Τι τους ειπε ο γερος??

2. Η Μαρια η ασχημη ειναι οντως "ασχημη"???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:

1. Ο γέρος παίρνει τη δικιά του καμήλα "Μπεν Τζονσον" και τρεχει σφαίρα προς τον τερματισμό. Αρα όποιος από τους γιούς τερματίσει μπροστά από τον άλλον θα τερματίσει δεύτερος!

2. Δεν ξέρω αν είναι άσχημη, αλλά σίγουρα είναι Μαρία :withstupid:emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Υποθέτω, αλλάξτε τις καμήλες σας.

2)Είναι η κλασική εκδοχή της "όμορφης" εσωτερικά που αναδεικνύεται και όμορφη εξωτερικά, αποδεικνύοντας πως η εσωτερική ομορφιά είναι που μετράει. Ποιός όμως μπορεί να κοιμηθεί μαζί της, έτσι όπως δείχνει αρχικά? Ζητείται ήρωας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εναλλακτική απάντηση στην ερώτηση 1

Ο γέρος φώναξε: "όποιος βγεί πρώτος θα πάρει την κόρη μου"

ΥΓ: το όνομα του γέρου ήταν Αντονιο ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το οσκαρ παει στο βετεριναριαν

Τωρα χεστε με αν η Μαρια ειναι τοσο ασχημη που δεν θα κοιμοταν κανεις μαζι της. Να τανε η αλλη χοντρελω, με κοιλουμπα να, με τριχες, με σπυρια, φαφουτα και ψιλοκαραφλη...οκ...να πω...Βγαζει την εσωτερικη της ομορφια και δεν παιρνεις Σιλροτον οταν ανοιγεις την ΤV! Αλλα γυαλια-Μουσχουρη, σιδερακια και μαλλι αχτενιστο δεν σε κανουν ασχημη αγαπητη μου-σε κανουν απλα Αμερικανομεξικανικο σηριαλ!

Τροποποιήθηκε από nerdanel
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου κάνουν εντύπωση τα λόγια αγάπης και απόγνωσης που ανταλλάσονται μεταξύ σας. Θα είχαν αξία αν τα λέγατε, σε ένα και μόνο ένα, άνδρα στη ζωή σας. Επειδή όμως είμαι σίγουρος, πως τα ίδια πράγματα θα ξαναειπωθούν και για άλλους γκόμενους, τότε εξ'ορισμού ακυρώνονται.

Βγαίνει συνεπώς αβίαστα το συμπέρασμα, πως οι περισσότεροι σ'αυτή τη ζωή δεν είναι ερωτευμένοι, αλλά απλά θέλουν να είναι ερωτευμένοι. Γιαυτό άλλωστε δύσκολα βλέπεις εκεί έξω, ένα ζευγάρι που να σε κάνει να νιώσεις ζήλια, γιαυτό που έχουν και μοιράζονται. Κι όλα αυτά ξεκινούν, επειδή όλοι έμαθαν να συμβιβάζονται...

Ευτυχισμένος είναι μόνο ο ηλίθιος του χωριού. Κυνικός βαφτίζεται πάντα αυτός που λέει τις αλήθειες.

Τροποποιήθηκε από veterinarian
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου κάνουν εντύπωση τα λόγια αγάπης και απόγνωσης που ανταλλάσονται μεταξύ σας. Θα είχαν αξία αν τα λέγατε, σε ένα και μόνο ένα, άνδρα στη ζωή σας. Επειδή όμως είμαι σίγουρος, πως τα ίδια πράγματα θα ξαναειπωθούν και για άλλους γκόμενους, τότε εξ'ορισμού ακυρώνονται.

Πιστευω πως δεν ειναι καθολου δυσκολο να ερωτευθει κανεις και να πονεσει απο ερωτα πανω απο μια φορα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγαίνει συνεπώς αβίαστα το συμπέρασμα, πως οι περισσότεροι σ'αυτή τη ζωή δεν είναι ερωτευμένοι, αλλά απλά θέλουν να είναι ερωτευμένοι.

Ανεκαθεν το πιστευα αυτο...Κ ποτε δεν καταλαβα πως ειναι δυνατον καποιος να δεχεται να καταπιεζεται "δεν θα βγεις με τις φιλες σου, που εισαι?, δεν θα πατε κοριτσοπαρεα διακοπες, φορα αλλα ρουχα, δες αλλες ταινιες, δεν θα παμε στο μπαρακι που σ αρεσει...κτλκτλκτλτκλτλ) απο καποιον γκομενο μονο κ μονο γιατι τα ιδια θα λες στον αλλο. Αυτο ειναι οι σχεσεις αγαπης κ ερωτα? Μια αλληλοκαταπιεση και αμοιβαιες απαγορευσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστευω πως δεν ειναι καθολου δυσκολο να ερωτευθει κανεις και να πονεσει απο ερωτα πανω απο μια φορα.....

Εδώ είναι η ένστασή μου. Ερωτεύεσαι μόνο μία φορά ή αν είσαι τυχερή 2?. Οι υπόλοιπες είναι σχέσεις ανάγκης, συμφέροντος, τύχης ή απλής βαρεμάρας. Ο έρωτας είναι μοναδικός από τη φύση του.

Μετά από χρόνια ή δεν θυμάσαι καν το όνομα του άλλου, ή γελάς με τον εαυτό σου, για αυτά που έλεγε και έκανε όταν χώρισες.

Έχω άδικο?

ΥΓ. Και αν θέλεις να μάθεις, αν αυτός που βρήκες είναι αυτός που ψάχνεις, τότε υπάρχει η κατάλληλη ερώτηση:

"Ποιόν θα διάλεγες να έρθει μαζί σου, σε ένα ερημικό νησί και να ζήσει για 10 χρόνια χωρίς άλλη ανθρώπινη ψυχή τριγύρω, και να τον βλέπεις, ακούς, ζεις κάθε μέρα και κάθε μέρα να είναι ακόμη περισσότερο όμορφη, ενδιαφέρουσα και μοναδική, από τις άλλες?"

Πόσοι μπορούν να πούν ότι έχουν δώσει τη σωστή απάντηση σ'αυτό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιμενω πως μπορει κανεις να ερωτευθει περισσοτερες απο μια φορες.Οχι αμετρητες ισως.

Ο ερωτας ομως μπορει να ειναι τυφλος.Ερωτευεσαι και χωρις να ξερεις καλα τον αλλον.

Οταν ερθουν κι αλλα συναισθηματα, οπως η αγαπη, η συντροφικοτητα, τοτε μπορεις ρεαλιστικα να πεις ναι θελω η εστω -μπορω να παω στον νησι-το ερημικο - με αυτον τον ανθρωπο!

Σιγουρα θελουμε κι ερωτευομαστε!Αλλα πρεπει καποιος να μας εμπνευσει..Αν δε θελει κανεις εξαλλου μπορει και να μη δει τιποτε γυρω του...πχ. τα λουλουδια που ανθιζουν (!)....ολα ειναι θεμα διαθεσης.

Η συνεχιση της σχεσης θελει και προσπαθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανέκαθεν ήμουν της άποψης πως η πρώτη φορά που ερωτεύεσαι-προσοχή, μιλάμε για έρωτα- είναι εύκολη -δεν ξέρεις πολλά, είναι πρωτόγνωρο το συναίσθημα, το "αγγίζεις" για πρώτη φορά..-, η δεύτερη πάρα πολύ δύσκολη και η τρίτη σχεδόν απίθανη..(για να μην πω εντελώς απίθανη και το αποκλείσω, αφήνω την ελάχιστη πιθανότητα του αστάθμητου και απρόβλεπτου παράγοντα,γιατί η ζωή τα φέρνει όπως θέλει εκείνη). Η ερώτηση που έθεσε ο veterinarian, τολμώ να πω ότι αποτελεί αλάνθαστο κριτήριο..

Όσο για μένα..περιμένω τη δεύτερη..αν έρθει ποτέ.

Τροποποιήθηκε από mafia
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I had my Lap top stolen today..I haven't freaked out yet...No, . no..I haven't saved my last documents..Fine..Is there any bridge around , to fall or should i go directly to tames????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα μετά από πολύ καιρό, νιωθω μια ανεξήγητη νοσταλγία. Και για σένα και για σένα. emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νιωθω τοσο εντονη την αναγκη να επικοινωνησω μαζι σου... Ενα sms ισως μου αρκει...

ΔΕΝ πρεπει ομως. Ξερω οτι με κρατας πισω, συναισθηματικα καθηλωμενη.

Εξαλλου, τι μου προσφερει τελικα αυτη η επικοινωνια? Απλα ψευδαισθησεις emdown

Τερμα τα πισωγυρισματα, μονο μπροστα πλεον. embye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θυμάσαι..? Ώρα σου καλή, όπου και να'σαι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρατήστε τους έρωτες, είναι εφήμεροι, μάταιοι και φευγαλέοι,αγοράστε ένα Πλέιστέσιον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρατήστε τους έρωτες, είναι εφήμεροι, μάταιοι και φευγαλέοι,αγοράστε ένα Πλέιστέσιον.

τί λες τώρα..εδώ έχουμε καεί από warcraft.. Από τότε, μακριά από τις μηχανές του σατανά!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια συναυλια που αξιζει να ακουσει κανεις ! Τωρα σε απευθειας μεταδοση, απο το Β'Προγραμμα, αφιερωμενη στον Μανο Χατζιδακη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά τί είπε ο γέρος σε εκείνους τους δύο γιους με τις καμήλες; Με την απορία έμεινα. :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά τί είπε ο γέρος σε εκείνους τους δύο γιους με τις καμήλες; Με την απορία έμεινα. :D

Κάτι ότι πριν απ' αυτούς είχε ξεκινήσει ένας άλλος με καμήλα... Κάτι τέτοιο. Ο βετ το είχε βρει νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mafia μου που έχεις εξαφανιστεί?? Οι εφαρμογές φταίνε??? emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.