Jump to content

ΝΕΤ μηνυματάκια...


Mariza

Recommended Posts

Kαι πολυ κατσαμε...επρεπε να ειχε γινει απο την προηγουμενη βδομαδα,οπως το σκεφτομουν...αμφιταλαντευτηκα...τωρα ειμαι σιγουρος...αλλωστε,εξεταζοντας το εκ των υστερων,ειναι κουραστικο να απολογεισαι χωρις λογο,να σε κατακρινουν χωρις να σε εχουν γνωρισει,να τσακωνεσαι για μαλακιες(βλ. αθλητικα),να μπλεκεσαι σε συζητησεις για το επαγγελμα που αγαπας,τις προοπτικες του οποιου στην Ελλαδα καποιοι μηδενισαν με το ετσι θελω...η κατασταση ειναι για κλαματα και οι αλλοι βριζονται,λες και ετσι θα αλλαξει κατι...Χαρηκα που "γνωρισα" 2-3 αξιολογα ατομα...μακαρι να τα γνωριζα και απο κοντα...θα το παρακολουθω το φορουμ και θα μπαινω που και που για τυπικα θεματα της σχολης...

ΥΓ.Πιο πολυ ομως χαρηκα που τα ειπαμε καπως περισσοτερο με σενα...πιο πολυ εσενα θα ηθελα να δω απο κοντα...δεν εισαι ομως οπως πριν λιγο καιρο...παγωσες...ξενερωσες?Ελπιζω να σου πηγαινουν ολα καλα...υγεια να εχεις και ο,τι επιθυμεις να το κατακτησεις...σου αξιζει emkiss

Ελα μωρε κ συ........Πωπω...ενταξει....πως κανεις ετσι.... :P Αν εξειρεσεις κατι σχολια περι "γκει" ολιγον κακογουστα δε σε βρισε κανεις....Ελα ελα ελα....κ μενα με βρισανε οταν πρωτομπηκα! Ειναι για το γουρι! :P

Κ εξαλλου δεν εχει πλακα αν δεν εχεις καποιον να μαλωνεις...αφου να φανταστεις (Ζυγος γαρ) οταν ειμαι σε μια παρεα κ ολοι συμφωνουμε κατι με πιανει...κ υποστηριζω την εκ διαμετρου αντιθετη αποψη παρολο που δεν τη συμμεριζομαι πραγματικα μονο κ μονο για να γινεται τζερτζελος κ γιατι αισθανομαι αδικια να ακουγεται μοναχα μια αποψη...ακομα κι αν ειναι καθολικα αποδεκτη....

Αντε περιμενουμε να επανελθεις! :P (περιμενουμε εγω κ το δευτερο-εγω μου καθοτι εκοψα τα χαπια τελευταιως :D ....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Amelie το έλαβα,ήταν φοβερή ,καταπληκτική.....,αληθινή ψυχογραφία!Ευχαριστώ πολύ πολύ...... emrose

Φίλε Αριανέ,μου θυμίζεις τον μικρό πρίγκιπα του Antoine de Saint-Exupery!Μόνο που είσαι Αριανός και όχι από τον πλανήτη Β612....Χάρισέ μας την παρέα σου και μην αποχωρείς.....

Ένας πιλότος πέφτει με το αεροπλάνο του στην έρημο Σαχάρα. Εκεί συναντά ένα παράξενο παιδί, το μικρό πρίγκιπα. Ο πρίγκιπας του ζητά να ζωγραφίσει ένα πρόβατο. Τότε ο πιλότος ζωγραφίζει ένα βόα που είχε καταπιεί έναν ελέφαντα. Την ίδια ζωγραφιά είχε κάνει κι όταν ήταν πολύ μικρός αλλά οι μεγάλοι νόμιζαν ότι ήταν απλώς ένα... καπέλο. Όταν δείχνει τη ζωγραφιά στον πρίγκιπα, εκείνος του λέει ότι δεν θέλει ένα βόα αλλά ένα πρόβατο, λέγοντας "Βλέπεις καθαρά μόνο με την καρδιά. Τα μάτια δεν βλέπουν την ουσία". Ο πιλότος ενθουσιάζεται και προσπαθεί να τον ικανοποιήσει, ενώ ο πρίγκιπας του διηγείται τις περιπέτειές του.

Θέλοντας να γνωρίσει τον κόσμο, ο μικρός πρίγκιπας ξεκινά το ταξίδι του από το μοναχικό και μικροσκοπικό πλανήτη του, πάνω στον οποίο υπάρχουν εκείνος, κάτι περίεργα φυτά και... ένα τριαντάφυλλο! Πρώτος του σταθμός ένας ακόμα μοναχικός πλανήτης με μόνο κάτοικο ένα βασιλιά. Το ταξίδι συνεχίζεται αλλά πάντα ο μικρός πρίγκιπας συναντά μοναχικούς πλανήτες, γνωρίζοντας διαδοχικά έναν επιδειξία, ένα μεθύστακα, έναν επιχειρηματία, ένα φανοφόρο και ένα γεωγράφο, που τον παροτρύνει να επισκεφτεί τη Γη.

Όταν φτάνει εκεί, η μία έκπληξη διαδέχεται την άλλη. Ένα φίδι είναι η πρώτη του επαφή με τον πλανήτη. Ψάχνοντας να βρει τους ανθρώπους βρίσκει ένα κήπο με τριαντάφυλλα. Τότε, απογοητευμένος διαπιστώνει ότι το δικό του τριαντάφυλλο δεν είναι μοναδικό. Εκείνη τη στιγμή συναντά μια αλεπού. Μέρα με τη μέρα, οι δυο τους αποκτούν μια ιδιαίτερη σχέση φιλίας, μια φιλία που όχι μόνο του μαθαίνει πώς να δημιουργεί σχέσεις αλλά και πως κάθε πλάσμα είναι μοναδικό, όπως το λουλούδι του!

Όταν ο μικρός πρίγκιπας τελειώνει την εξιστόρησή του, έχει έρθει πια η ώρα να γυρίσει στον πλανήτη του. Έχει περάσει άλλωστε ένας χρόνος από τότε που ήρθε στη Γη. Ο πιλότος λυπάται αλλά ο μικρός πρίγκιπας του λέει ότι ποτέ δεν θα τον χάσει. Αρκεί να κοιτά τ' αστέρια...

Τα θέματα που αναπτύσσονται αποδεικνύουν πως μάλλον μαθήματα στους ενήλικες ήθελε να δώσει ο Antoine de Saint-Exupery....μέσα από τη μεταφορική υφή του παραμυθιού!

Κατάλαβες απόλυτα τι εννοώ και εγώ,με αυτόν τον συσχετισμό! emtoklasikoemdrunk

Τροποποιήθηκε από Ιωνάθαν Λίβινγκστον
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarright Του ΚΜΔ του το πήρα το παλτουδάκι, δε θα κρυώσει :P Και μαζί με τα δικά μου ψώνια, συνολικά ξόδεψα.... και 10' στα μαγαζιά emdevil

έτσι έτσι!!!! emiloveyouemgoalemthanx GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP GAP B)B)B)

Μάστορααααααααααα τελικά κατάλαβα ποιο σταθμό έλεγες... Πράγματι ανακαινισμένο αγγλικό μετρό, γιουπι γιαγια :P αλλά δεν ήταν στην Silverling, ήταν στη Jubilee στο Westminster. Ομολογώ εντυπωσιακό σε σχέση με τη φρικαλεώδη μπίχλα του υπολοίπου δικτύου.. αααα και ξέρεις τι βρώμαγε τελικά την Κυριακή? Σταυλίλα...μάλιστα emanakatevomai

Να προσθέσω ότι το παράθυρό μου είχε θραύσματα από σφαίρες στα τζάμια :blink: στο μπάνιο χωρούσα μόνο αν έμπαινα πλαγιαστά (ΔΕΝ έχω παχύνει πια τόσο πολύ) emdevil και το πάτωμα ήταν επικλινές :blink::blink: αλλά τι με νοιάζει, λες και έμενα πολύ μέσα :lol:

Ζματς, φεύγωωωωωωωωωωωωωω emkiss

αν θυμάμαι καλά περνάει και η ασημένια από εκεί...περνάνε 2 γραμμές εκεί, η καινούρια έχει και στις αποβάθρες τις καινούριες πλαστικές πόρτες που ανοίγουν μαζί με του μετρό.... οπότε δεν έχει mind the gap.. :P

Σταυλίλα ε; πάντως βρώμαγε... είναι απίστευτο το πόσο βρωμιάρηδες μπορούν να είναι οι Άγγλοι όταν πίνουν.....

Στο μπάνιο σου εσένα είχε μοκέτα όπως το δικό μας;;;;; :P Ναι, μοκέτα στο μπάνιο...για να είμαι σίγουρος πως πατάω στην σαπίλα 100άδων που πέρασαν από εκεί πριν από μένα..... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχαχαχαχαχαχα mind the gap.... fuck the gap.... guide the map κλπ κλπ.... :lol:

Όχι μοκέτα δεν είχε, αλλά είχε τουβού που έπιανε ΑΝΤ1 και έτσι είδα x-files την Κυριακή... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχαχαχαχαχαχα mind the gap.... fuck the gap.... guide the map κλπ κλπ.... :lol:

Όχι μοκέτα δεν είχε, αλλά είχε τουβού που έπιανε ΑΝΤ1 και έτσι είδα x-files την Κυριακή... :P

emarup

''fuck the map'' όχι ??? :o

Πάντως το χειρότερο in the UK ever ήταν τα χωριστά βρυσάκια ζεστού-κρύου που υπάρχουν ακόμα παντού ... μέχρι να ανακαλύψω στρατηγική επιβίωσης τα χέρια και το πρόσωπό μου είχαν μαζί εγκαύματα και κρυοπαγήματα :(

Τέλειες με παγωμένο british sense of humour ήταν πάντα οι διαφημίσεις τους B)

Καμμιά καλή μπύρα? Καμιά εξήγηση για τη χρονολογία που γράφουν πάνω τα ποτήρια τους? Έφερα ένα μαζί από το άχτι μου που δεν έμαθαααααα :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ: Αγοράκι, πολύ με παρεξήγησες... Δεν το περίμενα από εσένα αυτό emno (πολλά δεν περίμενα, αλλά δεν βαριέσαι..). Και να νομίζεις τόσο καιρό πως ήμουν εναντίον σου...Τι κρίμα... emconfused Και να αναγκαστείς, κακόμοιρό μου, να κάνεις ύπουλες επιθέσεις, πιστεύοντας πως εγώ είχα πέσει στο επίπεδό σου πολύ πριν από εσένα..; Τι να πω, αγοράκι... Τέλος πάντων. Υποθέτω πως όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Αλλά δεν μπορώ να μην αποκαταστήσω την εικόνα μου στα μάτια σου. Δεν μπορώ να μην ακυρώσω τον εγωκεντρισμό σου, τουλάχιστον στον βαθμό που αφορούσε τη σχέση σου με το άτομό μου. Σου λέω λοιπόν. Όλα αυτα τα μηνύματα δεν ήτανε για σένα, αγοράκι. Είχαμε κι άλλα προβλήματα αν δεν το θυμάσαι και καθώς ήμουν χαμένη στο διάστημα, ήσουν ο τελευταίος με τον οποίο μπορούσα να ασχοληθώ. Λυπάμαι που γκρεμίζω το τόσο εξαίσιο παρελθόν σου, καθώς και αυτή την (πως να το πω τώρα...) ξεχωριστή εικόνα που είχες για εμένα και για την επαφή μας, αλλά κι εγώ δεν είμαι τέλεια, ούτε λειτουργώ με υπολογισμό.

Αλλά κοίτα να δεις.. :mellow: Το μετάνιωσα ήδη που σε πλήγωσα με αυτή την αποκάλυψη.. emstupid:( Γι'αυτό θα επανορθώσω αμέσως! Οπότε.. οφείλω να παραδεχτώ πως χθες, τουλάχιστον 4 ώρες σε σκεφτόμουν, αγοράκι, και δεν ήμουν και μόνη. Το ξέρω πως είμαι αδικαιολόγητη, αλλά δεν μπορούσα να μην το ομολογήσω... emblush Και σκέφτηκα να σου στείλω ένα μήνυμα από εδώ με την ελπίδα πως θα το διαβάσεις. Και ναι, αγοράκι, αυτό το μήνυμα είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για ΕΣΕΝΑ-

ΣΕ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ, ΑΓΟΡΑΚΙ! ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ Σ' ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ! :splaaaats::antegeia:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλημέρα σας! :)emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΑΡΙΑΝΕ??Δε νομίζω να φεύγεις επειδή νταξ,το παρατράβηξα λίγο παραπάνω σε εκείνο το τόπικ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! emblush

ΚΑΤΣΕ ΡΕ!!ΠΑΣ ΚΑΛΑ??

Σε θέλουμε!!

Αν ήξερα ότι είσαι τόσο ευαίσθητο δε θα'λεγα τπτ. :mellow:

Btw,Ιωννάθαν ποιός απ'όλους είμαι εγώ??(όχι για να ξέρω ποιός είμαι σε ένα απ'τα πιο αγαπημένα μου βιβλία :P -α,και το spoiler δεν ήταν απαραίτητο ως το τέλος,το βιβλίο έχει απίστευτη λυρικότητα για να το σκοτώνεις μέσα σε 25 γραμμές)

Τροποποιήθηκε από a_panayiotou
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Btw,Ιωννάθαν ποιός απ'όλους είμαι εγώ??(όχι για να ξέρω ποιός είμαι σε ένα απ'τα πιο αγαπημένα μου βιβλία :P -α,και το spoiler δεν ήταν απαραίτητο ως το τέλος,το βιβλίο έχει απίστευτη λυρικότητα για να το σκοτώνεις μέσα σε 25 γραμμές)

Άννα,....Ιωνάθαν Λίβινγκστον είναι το όνομα μου,και όχι Ιωννάθαν! :P

Δεν θα σου κάνω όμως ψυχογράφημα,εγώ ένας γλάρος!Διάλεξε έναν ήρωα ,όποιον θέλεις και σε αντιπροσωπεύει καλύτερα!Ποιος είναι αυτός ο ήρωας, που ενώ είναι ακατέργαστο διαμάντι, θέλει να υποδύεται κάποιον άλλο ρόλο;Αυτόν να πάρεις!Εγώ προσπάθησα να είμαι σύντομος!Δεν μου αρέσουν τα ποστ σιδηροδρομικού τύπου!

Amelie,έτσι,έτσι..... emrockon

Τροποποιήθηκε από Ιωνάθαν Λίβινγκστον
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

''fuck the map'' όχι ??? :o

Πάντως το χειρότερο in the UK ever ήταν τα χωριστά βρυσάκια ζεστού-κρύου που υπάρχουν ακόμα παντού ... μέχρι να ανακαλύψω στρατηγική επιβίωσης τα χέρια και το πρόσωπό μου είχαν μαζί εγκαύματα και κρυοπαγήματα :(

Τέλειες με παγωμένο british sense of humour ήταν πάντα οι διαφημίσεις τους B)

Καμμιά καλή μπύρα? Καμιά εξήγηση για τη χρονολογία που γράφουν πάνω τα ποτήρια τους? Έφερα ένα μαζί από το άχτι μου που δεν έμαθαααααα :angry:

Πωωωωωωωωωωω αυτό με τα χωριστά βρυσάκια τι βλακεία, δηλ emeleos

Εμμμμμμμ εμένα μ'αρέσει το κρυόκωλο βρετανικό τους χιούμορ, ανακάλυψα μάλιστα 1 σήριαλ αντίστοιχο του Μίστερ Μπην με πρωταγωνιστή έναν καρδινάλιο που πίστευε στους εξωγήινους :splats:

Μπύρα...ιδέα δεν έχω, παίζει να ήπια συνολικά μία Γκίννες (all time classic) embeer την οποία γνώρισα στο πολυαγαπημένο μου Δουβλίνο :wub:

Χρονολογία πάνω στα ποτήρια??? Καλά, πού ζούσα? Τπτ δεν πήρα χαμπάρι?

emarright Ιωνάθαν: και πού'σαι ακόμα, ετοιμάζεται μεγάαααααααααααααααααλο πανηγύρι!!! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Όποιος δε μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δε μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου..." emrose

"Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου..."

"Έχεις το δικαίωμα να ρίξεις τον εαυτό σου όσο χαμηλά θέλεις και να τον σηκώσεις πάλι όποτε θελήσεις εσύ. Να θυμάσαι όμως ότι μόνο εσύ έχεις αυτό το δικαίωμα.." emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

And I missed it? emnoemcrybaby:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ!!!! ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ!!! :P

Από την κοιλάδα των καμένων τροφοδοτικών, όπου παραλίγο να του σπάσει τα χέρια ένας κορεάτης μάστερ κάμποσες φορές και αφού κάθησε να διαβάσει μικρόβια (αλλά που μυαλό) γύρισε ζωντανός για να ξαναρχίσει πάλι να ποστάρει..........

Όσο για σένα............emkissing

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.