Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μάρτιος 2010


foibos

Recommended Posts

Μπορείς απλά να τον πάρεις ένα τηλέφωνο ή να πας να τον βρεις και να συνεννοηθείς μαζί του. Δε νομίζω ότι θα έχει κανένα πρόβλημα απλά να σου αφήσει το χαρτάκι. Να φοβάσαι τους γείτονες ή καμιά θεία σου μήπως το παραλάβουν εν αγνοία τους!

Να βρω το τηλέφωνο του ταχυδρόμου δύσκολο...Νόμιζα ότι το γράμμα του διορισμού ήταν συστημένο και άρα δεν μπορεί να το αποδεχθεί κανείς πλην εμού...

Θεια δεν έχω, οι γείτονες με αντιπαθούν...θα πιάσω την έβγα της γειτονιάς, για καλό και για κακό..

Ίσως να πάω να μιλήσω αύριο στο ταχυδρομείο..........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδια αν χαθει το ροζ βιβλιαριο του τσαυ τι κανεις?

πρεπει να παρεις τηλ στο τσαυ να δεις τι γινεται σ αυτη την περιπτωση..

να το πω κ εδω ξανα...

Ποσο τραγικο ειναι που σε καποιους οι διορισμοι εχουν σταλει απο την προηγουμενη Παρασκευη?????

Ποσο τραγικο ειναι που την ιδια στιγμη-ημερα Παρασκευη αργα το μεσημερι στο Υπουργειο μου ελεγαν οτι ειναι αδιανοητο να παρω διορισμο κ οτι δεν ειναι ετοιμοι?

Αυτη ειναι η Ελλαδα που ζουμε,η Ελλαδα της αξιοκρατιας σε ολα τα επιπεδα..

Καλη θητεια σε οσους πηραν αγροτικο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια...Για να οργανωνομαστε λιγακι....Εχετε παραλαβει εσεις διορισμους?????Και εαν ναι,ποτε?Παιρνω τηλεφωνο στο υπουργειο και εχοθν τον τηλεφωνητη........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλοι οι διορισμοί στάλθηκαν την Δευτέρα, εντός της εβδομάδας θα λάβουν όλοι την ειδοποίηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επόμενη προκήρυξη πιθανόν στις 4 Ιουνίου, αλλιώς την αμέσως επόμενη εβδομάδα.

Η προκήρυξη καθυστερεί επειδή προσθέτουν πολλά επί θητεία.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποσο τραγικο ειναι που σε καποιους οι διορισμοι εχουν σταλει απο την προηγουμενη Παρασκευη?????

Ποσο τραγικο ειναι που την ιδια στιγμη-ημερα Παρασκευη αργα το μεσημερι στο Υπουργειο μου ελεγαν οτι ειναι αδιανοητο να παρω διορισμο κ οτι δεν ειναι ετοιμοι?

Αυτη ειναι η Ελλαδα που ζουμε,η Ελλαδα της αξιοκρατιας σε ολα τα επιπεδα..

Καλη θητεια σε οσους πηραν αγροτικο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup emarup emarup

Μ αρεσει που εχεις παρει φορα κ κραζεις χωρις να ξερεις καν τι παιζει..

Εισαι εντελως ασχετος με το ολο συστημα φιλε συναδελφε avramopoulos γι αυτο καλυτερα μαθε να ακους κ να μαθαινεις προτου βγεις φορα παρτιδα να βριζεις.

Οσοι εχουμε παρει αγονα αγροτικα φυσικα κ παιζει ρολο το ποτε θα παρουμε τον διορισμο στα χερια μας .. γιατι την ιδια στιγμη παρουσιαζομαστε, κανουμε αναληψη υπηρεσιας κ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ειδικοτητας..Πρωτη φορα το ακους αυτο "συναδελφε'?Τι σου κανει εντυπωση ? Πως μπορεις να βγαινεις να βριζεις για κατι που δεν γνωριζεις?Ετσι κανεις κ με τους ασθενεις σου??Αυτο ειναι το ηθος που εχεις?

Ακομα κ εναν να προλαβεις στην σειρα αναμονης μεταφραζεται σε μηνες κερδους...Ουτε αυτο το ξερεις??

Οσον αφορα ολες τις υπολοιπες π@...ιες που γραφεις.. ειναι συντοπιτης μου αυτος που πηρε διορισμο στα χερια του κ παρουσιαστηκε την δευτερα κ δηλωσε το επομενο κομματι ειδικοτητας .Το εμαθα γιατι σε μικρες κοινωνιες αυτα μαθαινονται ξερεις...Κ φυσικα αποδεικνυεται εφοσον ειναι απτους λιγους που το ονοματακι τους φαινεται να εχει δηλωσει το επομενο κομματι ημερα Δευτερα .. τη στιγμη που ολοι οι υπολοιποι ξεραμε οτι οι διορισμοι Παρασκευη δεν δοθηκαν.

Χαιρετω κ μαθε να εισαι λιγοτερο υστερικος...ειδικα με συναδελφους αν οχι με τους παντες...μπορεις να ζητησεις βοηθεια κ απο καποιον ειδικο για διαχειριση θυμου

:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1ον: says who????? (κάποιος "δικός σου" σου είπε για κάποιον "δικό του" ετσι???)

2ον: είδες τον διορισμό με τα μάτια σου κ το λες αυτό??? (προφανώς κ ΟΧΙ)

3ον: Αν ΝΑΙ τότε γιατί δν πήγες ο ίδιος στο ΥΥΚΑ να τους το τρίψεις στη μούρη ή έστω να τους το πεις (έστω κ ανώνυμα από το τηλέφωνο ότι ξέρεις αυτήν την περίπτωση??? (Έφαγες όμως τη μούντζα τηλεφωνικά κ έρχεσαι κ κλαψωμουνίζεις στο greekmeds)

4ον: Αν ΝΑΙ, πάλι, μπορείς να μου εξηγήσεις (καθότι όντας γκαγκαούγκανος κ χωριάτης δν πολυκαταλαβαίνω) ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΓΑΜ..ΝΟ ΛΟΓΟ να βάλει κάποιος βύσμα για να πάρει απλά το διορισμό του πιο γρήγορα στα χέρια του, κ ακόμα πιο πολυ, για ποιον γαμ..νο λόγο, ο υπάλληλος που έκανε τη λαμογια να βάλει στον ντουρβά το κεφάλι του??? Για να διοριστεί ο άλλος νωρίτερα από εμάς κ να πάρει το μισθό του 15 μέρες νωρίτερα???? ΟΥΑΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ!!!!!!! ΝΑΙ ΑΞΊΖΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!!!!

Η απάντηση ξέρεις ποια είναι ???? Οτι ήσουν, είσαι κ θα είσαι ένα ΝΕΥΡΩΤΙΚΟ ΣΚΑΤΟΦΥΤΟ που ποτέ δν πρόκειται να αλλάξει και το μόνο πράγμα για το οποίο έχει ιδρώσει ποτέ το αυτάκι σου αφορά σε μαθήματα-εξεταστικές και φανταστικά λαμογια που προσπαθούν να σε πατήσουν κάτω εσένα τον-ην πανάξιο-α!!!!!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ, ΤΙΣ ΔΟΛΟΠΛΟΚΙΕΣ Κ ΤΟ "ΚΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ" ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ! ! ! Στρεψε το δαχτυλο κ στην παρταρα σου καμια φορα!!!

Ακούω αυτά τα σκατα χρόνια τωρα κ ορκιζομαι αν ξαναδω κατι τετοιο εδω μεσα θα βγω την ιδια στιγμη από την οθονη αυτου που τα εχει γραψει και αφου του δωσω να φαει τα κουμπια απο το πληκτρολογιο 8α τον βαλω να αυτοκολονοσκοπηθει και να τα βγάλει παλι ενα ενα........

Εγω τον διορισμο πηγα Αθηνα κ τον πηρα.Οπως ειπε κ ο Τασος Δευτερα τους εστειλαν απο το Υπουργειο.Υπηρχαν αρκετοι συναδελφοι που περιμεναν στο Υπουργειο μαζι με μενα για τον ιδιο λογο.οσο για τα κουμπια που με απειλεις εμμεσως οτι θα φαω... αναρωτιεμαι τι θα κανεις οταν σε πιανουν τα νευρα σου κ εχεις ασθενη απεναντι σου..Καλη συνεχεια κ καλα μυαλα :rolleyes::D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί ήταν έτοιμοι την Παρασκευή, στο γραφείο "διεκπεραίωσης". Όποιος πήγε από εκεί είχε δικαίωμα να τον παραλάβει. Το υπουργείο τους έστειλε Δευτέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί ήταν έτοιμοι την Παρασκευή, στο γραφείο "διεκπεραίωσης". Όποιος πήγε από εκεί είχε δικαίωμα να τον παραλάβει. Το υπουργείο τους έστειλε Δευτέρα.

Τασο οχι..την Παρασκευη δε ηταν τπτ ετοιμο για το ευρυ κοινο.Ηταν δικος μου ανθρωπος εκει 12-2 κ μαλιστα του την ειπαν στο γραφειο διεκπεραιωσης που ζητουσε κ ξαναζητουσε τον διορισμο μου..Και φυσικα δεν δεχονται κανεναν πριν τις 12..

Παντως εκτος απο μενα δεν εχει παρουσιαστει αλλος στο νοσοκομειο ακομα..Οι διορισμοι δεν εχουν φτασει ακομα στους παραληπτες μεσω ταχυδρομ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν σου λένε ήταν έτοιμοι θέλω να καταλαβαίνεις. Το ότι δεν σου τον έδωσαν δε θα σου πω εγώ το λόγο. Κάποιοι όμως τον έλαβαν..κυρίως "άγονοι".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν σου λένε ήταν έτοιμοι θέλω να καταλαβαίνεις. Το ότι δεν σου τον έδωσαν δε θα σου πω εγώ το λόγο. Κάποιοι όμως τον έλαβαν..κυρίως "άγονοι".

:( τι να πω... σημερα δεν ειναι καλη μερα για μενα... εχω φαει φρικη με τις διακομιδες... emnoemnoemno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε φίλε το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι?? ότι δν μπορώ τη συνεχόμενη μιζέρια!!! Και ναι μπορει η φανταστική μου διάνοια να μην προέβλεψε την περίπτωση που μου λες αλλα κ πάλι δν είμαι εγώ ο ΥΣΤΕΡΙΚΟΣ (ειμαι αντρας οπότε αποκλείομαι!!!). Αν έχεις πραγματικά μεγάλο πρόβλημα σου ανέφερα τι θα έπρεπε να κανεις : ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΞΕΦΤΙΛΑ ΠΟΥ ΈΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Κ ΤΩΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ "ΧΟΡΗΓΙΑ". Και μετα βγες όπου γουσταρεις να πανηγυρισεις με τα σκυλεμενα τους τομαρια!!!! ΖΜΠΟΥΤΣΑΜ Κ ΚΑΡΑΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ!!!! Το να περιμενεις ηλεκτρονικη συμπόνοια κ καντίλια για όλους αυτους ΔΝ ΒΟΗΘΑ ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ Κ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΟΠΩς ΕΣΥ!!!!! Π Ρ Α Ξ Η συναδελφε!!!!!

Εμένα μου έτυχε παρόμοια περιπτωση για το Γενικό κομματι της ειδικότητας μου όπου Δαπιτοσκυλο που ορκίστηκε την ίδια μερα μαζί μου δήλωσε σε 2 νοσοκομεία κ την επόμενη απέσυρε απο αυτό που του έδινε μεγαλυτερη αναμονη!! Ξέρεις τι κέρδισε??? 2 μηνες νωρίτερα από εμενα !!! Ξερεις τι έχασε?? την αξιοπρέπειά του γτ όπου σταθω κ όπου βρεθώ λέω τι έκανε για να κερδισει 2 γαμημενους μήνες!!! ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΕ ΤΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑΣ Κ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΝ ΔΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΓΙΑ ΜΗΝΥΣΕΙΣ (εγω τουλ δν γουσταρα για τετοια σκατοϋπόθεση να τους τα σκασω...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε φίλε το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι?? ότι δν μπορώ τη συνεχόμενη μιζέρια!!! Και ναι μπορει η φανταστική μου διάνοια να μην προέβλεψε την περίπτωση που μου λες αλλα κ πάλι δν είμαι εγώ ο ΥΣΤΕΡΙΚΟΣ (ειμαι αντρας οπότε αποκλείομαι!!!). Αν έχεις πραγματικά μεγάλο πρόβλημα σου ανέφερα τι θα έπρεπε να κανεις : ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΞΕΦΤΙΛΑ ΠΟΥ ΈΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Κ ΤΩΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ "ΧΟΡΗΓΙΑ". Και μετα βγες όπου γουσταρεις να πανηγυρισεις με τα σκυλεμενα τους τομαρια!!!! ΖΜΠΟΥΤΣΑΜ Κ ΚΑΡΑΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ!!!! Το να περιμενεις ηλεκτρονικη συμπόνοια κ καντίλια για όλους αυτους ΔΝ ΒΟΗΘΑ ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ Κ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΟΠΩς ΕΣΥ!!!!! Π Ρ Α Ξ Η συναδελφε!!!!!

Εμένα μου έτυχε παρόμοια περιπτωση για το Γενικό κομματι της ειδικότητας μου όπου Δαπιτοσκυλο που ορκίστηκε την ίδια μερα μαζί μου δήλωσε σε 2 νοσοκομεία κ την επόμενη απέσυρε απο αυτό που του έδινε μεγαλυτερη αναμονη!! Ξέρεις τι κέρδισε??? 2 μηνες νωρίτερα από εμενα !!! Ξερεις τι έχασε?? την αξιοπρέπειά του γτ όπου σταθω κ όπου βρεθώ λέω τι έκανε για να κερδισει 2 γαμημενους μήνες!!! ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΕ ΤΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑΣ Κ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΝ ΔΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΓΙΑ ΜΗΝΥΣΕΙΣ (εγω τουλ δν γουσταρα για τετοια σκατοϋπόθεση να τους τα σκασω...)

Νομιζεις οτι δεν τον εχω ηδη ξεμπροστιασει?

Αλλα γιατι να μην τον κραξω κ λιγο στο φορουμ ? :rolleyes:

Δεν περιμενω συμπονοια απο κανεναν in real life ποσο μαλλον σ ενα απροσωπο φορουμ...

Δεν ειναι θεμα μιζεριας...ειναι το οτι εχω βαρεθει μια ζωη να πηγαινω με το σταυρο στο χερι κ μια ζωη να μενω μαλακας.Αυτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γράψτε βρε και κανένα όνομα να ανέβει λίγο το forum. Το δαπιτόσκυλο, ο φίλος της "καλά παλαιά κρασιά"...ονόματα δεν έχουν; :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραια μας ηρθε ο διορισμος.......Μετα τι???????Για να βαλω και εδω την ερωτηση που εκανα σε αλλο ποστ..Επειδη ακρη δν εχω βγαλει...Στο ΤΣΑΥ ποτε ολοκληρωνουμε την εγγραφη,με το διορισμο που μας ερχεται ή πρωτα ορκιζομαστε στο νοσοκομειο και μετα?Επισης,σε επαρχια που δν εχει αντιπροσωπεια ΤΣΑΥ τι κανουμε?Πρεπει να παμε Αθηνα?Και τελος,πρεπει να γραφτουμε και στο ΙΚΑοπως παλια,ή πια δν γινεται αυτο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραια μας ηρθε ο διορισμος.......Μετα τι???????Για να βαλω και εδω την ερωτηση που εκανα σε αλλο ποστ..Επειδη ακρη δν εχω βγαλει...Στο ΤΣΑΥ ποτε ολοκληρωνουμε την εγγραφη,με το διορισμο που μας ερχεται ή πρωτα ορκιζομαστε στο νοσοκομειο και μετα?Επισης,σε επαρχια που δν εχει αντιπροσωπεια ΤΣΑΥ τι κανουμε?Πρεπει να παμε Αθηνα?Και τελος,πρεπει να γραφτουμε και στο ΙΚΑοπως παλια,ή πια δν γινεται αυτο?

ικα δεν χρειαζεται..

στις πρωτευουσες νομων υπαρχει τσαυ κ καφες κ ολα :)

Για να οκιστεις στο νοσοκομ θα πρεπει να εχεις τον αριθμο Τσαυ εκτος απτα υπολοιπα χαρτια που χρειαζονται.

Παρε τηλ στο γραφειο προσωπικου του νοσοκ που παρουσιαζεσαι κ ρωτα τι κ τι θελουν να τους καταθεσεις για να κανεις αναληψη υπηρεσιας.

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ !!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γράψτε βρε και κανένα όνομα να ανέβει λίγο το forum. Το δαπιτόσκυλο, ο φίλος της "καλά παλαιά κρασιά"...ονόματα δεν έχουν; :anavwfwties:

3 ονοματα ειναι .. που ξερω σιγουρα

κ δηλωσαν κ οι 3 την Δευτερα.

Συγκεντρωνω τα απαραιτητα στοιχεια που χρειαζονται για να χασουν λιγακι τον υπνο τους .Δεν ειμαι κακια :rolleyes: απλα μ αρεσει η αξιοκρατια emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.