Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μάρτιος 2010


foibos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Last Reply

Παρασκευή ή Δευτέρα θα πάει στην Υπουργό για υπογραφή.

Μέσα στην εβδομάδα .....όταν ευκαιρήσει θα υπογράψει την απόφαση η Μαριλίζα.

Οπότε τέλος της άλλης εβδομάδας με αρχές της μεθεπομένης θα σταλεί στην ΥΔΕ όπου παραμένει γύρω στη μία εβδομάδα το πολύ 10 ημέρες

Επομένως επιστρέφουν περίπου 4 με 7 Ιουνίου από την ΥΔΕ και πάνε στην διεκπεραίωση και στέλνονται.

Άρα μέσα Ιουνίου και μετά θα τους παραλάβουν οι ενδιαφερόμενοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα συνάδελφοι.

Ξέρει κανένας πόσος χρόνος χρειάζεται για το διορισμό των γενικών γιατρών; Έχω ακούσει 3 με 4 μήνες από τότε που βγαίνουν τα οριστικά αποτελέσματα; Ισχύει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ανακοινωση για τα αποτελεσματα της προκήρυξης

Βγήκε σήμερα στην ιστοσελίδα του υπουργείου ανακοίνωση σχετικά με μια αλλαγή για το ΚΥ Σοχού, λόγω μη αποδοχής του διορισμού από την επιτυχούσα ιατρό.

ukliam2.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απόφαση τοποθέτησης των ιατρών βρίσκεται στην ΥΔΕ και την επόμενη εβδομάδα θα σταλεί πίσω στο Υπουργείο, οπότε από 7 μέχρι 11 Ιουνίου το αργότερο θα έχει αποσταλεί στους ενδιαφερόμενους.

Επόμενη προκήρυξη πιθανόν στις 4 Ιουνίου, αλλιώς την αμέσως επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απόφαση τοποθέτησης των ιατρών βρίσκεται στην ΥΔΕ και την επόμενη εβδομάδα θα σταλεί πίσω στο Υπουργείο, οπότε από 7 μέχρι 11 Ιουνίου το αργότερο θα έχει αποσταλεί στους ενδιαφερόμενους.

Επόμενη προκήρυξη πιθανόν στις 4 Ιουνίου, αλλιώς την αμέσως επόμενη εβδομάδα.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απόφαση τοποθέτησης των ιατρών βρίσκεται στην ΥΔΕ και την επόμενη εβδομάδα θα σταλεί πίσω στο Υπουργείο, οπότε από 7 μέχρι 11 Ιουνίου το αργότερο θα έχει αποσταλεί στους ενδιαφερόμενους.

Επόμενη προκήρυξη πιθανόν στις 4 Ιουνίου, αλλιώς την αμέσως επόμενη εβδομάδα.

:)

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχουμε κανα διωρο,αν θα βγει η νεα προκ.αλλιώς από δευτέρα τριτη κτλ θα την περιμένουμε λογικά.ελπίζω να δώσουν κανα δεκαήμερο καιρό(όχι όπως 1-9-2009 με 7-9-2009)για να μαζέψουμε δικαιολογητικά και κυρίως να πληροφορηθούμε όλοι για τα διαφορα αγροτικά που σκοποεύουμε να δηλώσουμε, ωστε να μην παρατηρείται να πηγαίνουν καποιοι στα χωριά και να φεύγουν στον ένα μήνα,και να παιίρνουν τη θέση από άλλο συνάδελφο

που είχε σκοπό να κατσει κανονικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι δεν υπήρχε κάποια απάντηση,στο σχόλιο μου.Τόσο καιρό που παρατηρώ το φόρουμ,δεν το έχω ξαναδει να μην δίνεται πολύ σημασία και να μην υπάρχουν ποστ με το πότε θα βγει τελικά...κάτι μια γκρίνια βρε αδερφέ.

θα απαντήσω εγώ στον εαυτό μου η δήλωση μου και η αρχική δήλωση του τάσου.. μας έχουν καλύψει συνεπώς και οδεύουμε χαλλλαρα(Θεσ/νικη)

άντε καλή μας έξοδο και σε οσους έχουν εφημερία,να είναι ήσυχη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι δεν υπήρχε κάποια απάντηση,στο σχόλιο μου.

Να απαντήσει κάποιος σε τι;

Στο αν θα βγει η προκήρυξη Δευτέρα ή Τρίτη; Έτοιμη είναι και περιμένουν το ok από την ηγεσία του υπουργείου.

Στο πόσες ημέρες θα έχεις τη δυνατότητα να καταθέσεις δικαιολογητικά; 5 ημέρες πιστεύω πως είναι αρκετές, κακώς δίνονται παραπάνω.

Τα δικαιολογητικά οφείλεις να τα έχεις έτοιμα και όχι να ζητάς 10 ημέρες για να βγάλεις δυο φωτοτυπίες emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όντως πέντε μέρες είναι αρκετές για συλλόγή δικαιολογητικών,τα οποία όπως λες ήδη οι περισσότεροι τα εχουμε έτοιμα.

όμως σε ελάχιστες περιπτώσεις, μια από αυτές και εγώ που θέλω να κάνω αίτηση επί θητεία και είμαι στην παράταση του αγροτικού είναι οριακές για τον εξής λόγο.

πχ.κανεις αγροτικό στην κρήτη και σου λένε απο το γρ. προσωπικού ότι λόγω φόρτου εργασίας την βεβαιωση παραίτησης την παίρνεις την επομένη της αίτησεωςς για παραίτηση.(2 μερες)

φεύγεις μια και καλή με (ιχ και πλοιο) για πειραιά και το νοσοκομείο που έχεις ειδικότητα ειναι Ξανθη και από εκεί φτάνοντας την 3η μέρα σου λένε επίσης ότι βεβαίωση αναμονής για ειδικότητα την παίρνεις την άλλη μέρα (4η μέρα) λόγω φορτου εργ.

μετά τρέχεις οριακά 5η ημερα να υποβαλλεις τα χαρτια στο υπουργείο.

και πάλι προλαβαίνεις δηλαδή (κρήτη ξάνθη και μόνιμη κατοικία χαλκίδα π.χ.)...αλλά κουβέντα να γίνεται.

εδώ στην προκηρυξη της 27-1-09 είχαν δώσει οι ιδιοι απο το υπουργείο παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων μέχρι 16-2-10,λόγω των πολλών αιτήσεων και φόρτου εργ. όπως ανέφεραν οι κύριοι του υπουργείου.

κλείνοντας 20 μέρες είναι πολλές,αλλά και πέντε λίγες για αυτό οι δέκα πιστεύω είναι εντάξει για όλους.

όσον αφορα το πότε θα βγει η αίτηση,ας περιμένουμε δε διαφωνώ να δώσει το οκ η ηγεσία του υπουργείου...αφου ειναι ήδη έτοιμη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι τέτοια διαβάζω και μετά μου απαντάνε "αν θες μην απαντάς, δεν είναι ανάγκη να ειρωνεύεσαι".

Το να έχεις έτοιμη ήδη από τώρα τη βεβαίωση από το γραφείο προσωπικού που θα κάνεις ειδικότητα το σκέφτηκες καθόλου;

Όσο αφορά τη βεβαίωση παραίτησης μπορείς να τη λάβεις και σε 5 λεπτά. Είναι ο τρόπος που το ζητάς...που το απαιτείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα...εγω παντως τοσο καιρο που μαζευα τα χαρτια για τον διορισμο τπτ δεν εγινε ευκολα κ γρηγορα... μια απιστευτη γραφειοκρατια για ανουσια πραγματα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο χαρτί είναι αυτό που έκανε πάνω από μία ημέρα για να το βάλεις στο φάκελό σου;

Εκτός του πιστοποιητικού υγείας που αν είσαι επαρχία και αυτό μπορεί εντός της ίδιας ημέρας να το έχεις βγάλει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πιστοποιητικο υγειας 10 μερες εκανα να το βγαλω... μονο κ μονο για να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη με καθυστερησε 1 βδομαδα..για να μην πω για το 2ωρο που περιμενα να με εξετασει η επιτροπη..

Επισης αλλη μια μερα εφαγα στην εφορια για να βγαλω την βεβαιωση οτι δεν ασκω ελευθερο επαγγελμα μπλα μπλα μπλα.

Μια μερα ακομα για διαγραφη απτον συλλογο ,ταξιδι κ εγγραφη στον νεο.. (1 βδομαδα εκαναν να στειλουν τα χαρτια μου στον νεο συλλογο υπηρεσιακα).

Βαλε ολες αυτες τις μερες μαζι..ουσιαστικα ετρεχα απτη μερα που βγηκαν τα οριστικα αποτελεσματα μεχρι κ προχθες..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι τέτοια διαβάζω και μετά μου απαντάνε "αν θες μην απαντάς, δεν είναι ανάγκη να ειρωνεύεσαι".

Το να έχεις έτοιμη ήδη από τώρα τη βεβαίωση από το γραφείο προσωπικού που θα κάνεις ειδικότητα το σκέφτηκες καθόλου;

Όσο αφορά τη βεβαίωση παραίτησης μπορείς να τη λάβεις και σε 5 λεπτά. Είναι ο τρόπος που το ζητάς...που το απαιτείς.

δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες,είναι στιγμές που όλοι έχουμε διαβάσει ερωτήσεις και απορίες που θεωρούμε οτι δεν θα έπρεπε να γίνονται, ο καθένας για δικούς τους λόγους.Ανάλογα,όμως με διάφορες κουλές κατάστασεις,συμπεριφορές και γραφειοκρατικές διαδικασίες γεννιούνται ανάλογα ζητήματα που απασχολούν τον καθένα μας προσωπικά.

μακάρι να υπήρχε ένας κωδικός πχ τάσος να λες και να κλείνεις το μάτι και να σε εξυπηρετούν στη στιγμή..

εγώ δεν τηλ στο νοσ για τη βεβαιωση αναμονής ειδικότητας(πχ.ξανθη),αλλά συνάδελφος αγροτικός στη παράταση,που σκοπεύει να δηλώσει και αυτός επί θητεία και πήρε στο αντιστοιχο νοσοκομείο του είπαν ότι για το σκοπό που θέλει τη βεβαιώση,θα του τη δώσουν μόνο από την πρωτη μέρα που θα βγει η προκήρυξη και ούτε μια δυο μέρες νωρίτερα.Και αυτό γιατί και σε μια μέρα μέσα μπορεί να πέσει η αναμονή του κατά 6 μήνες (πχ απο 15 μήνες σε 9) αν διαγραφεί έστω και ένας και έτσι δεν θα δικαιούται να δηλώσει στο αγροτικό επί θητεία.

τώρα ξέρω αν θέλει την κάνει την αιτηση,του τη δίνουν,αλλά δεν ξέρω αν και στο υπουργείο όταν την πάει καιέχει ημερομηνία νωρίτερα της προκηρύξεως αν οι κύριοι εκεί,έχουν την ίδια γνώμη με αυτούς του γρ προσωπικού του νοσοκομείου του.

τι να πω...θα του πω να δοκιμάσει...<<τάσος>> να πει.

εγώ θα τηλ από δευτέρα στο δικό μου νοσ...και εγώ τασος θα πω, να δοκιμάσω αν πιάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο Υπ.Υγείας και μου είπανε πως σήμερα έστειλαν τους διορισμους για τους υπόχρεους θητείας. Με το καλό λοιπόν....

Υ.Γ. Βρε Τάσο λες και τον καφέ με την ίδια επιτυχία που προβλέπεις τις ημερομηνίες αποστολής των διορισμών?? Μάθε τέχνη....http://www.greekmeds.gr/forum/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά να ρωτήσω...ο διορισμος πως έρχεται στο σπίτι??Μας το φέρνει ο ταχυδρόμος στο σπίτι, οπότε να κρύβομαι από αυτόν ή θα μας έρθει ειδοποίηση ότι υπάρχει συστημένο στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μας??Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς απλά να τον πάρεις ένα τηλέφωνο ή να πας να τον βρεις και να συνεννοηθείς μαζί του. Δε νομίζω ότι θα έχει κανένα πρόβλημα απλά να σου αφήσει το χαρτάκι. Να φοβάσαι τους γείτονες ή καμιά θεία σου μήπως το παραλάβουν εν αγνοία τους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.