Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μάρτιος 2010


foibos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Last Reply

αδέρφια ιατροί (σλουρπ....) βοηθήστε..έχω ερώτηση.Η βεβαίωση που αποδεικνύει ότι ο χρόνος αναμονής είναι άνω του έτους αφορά μόνο τους επι θητεία αγροτικούς?....ρωτάω γιατί στην προκήρυξη αναφέρεται εντός παρενθέσεως αλλά όχι ξεκάθαρα.....(?).....εγώ είμαι υπόχρεος...ρωτάω πιο πολύ για επιβεβαίωση και μιας και δεν λειτουργούν γραφεία σαβ/κο....και προτού με κράξετε εσείς ας αυτομαστιγωθώ :withstupid::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μην αυτομαστιγωθείς κιόλας.... Ναι μόνο για τους επί θητεία είναι

Οι υπόχρεοι στέλνουν μόνο την αίτηση, αντίγραφο ταυτότητας, πτυχίου κ άδειας άσκησης επαγγέλματος

Σου το λέω σίγουρα... Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και κατι ασχετο με το θεμα αλλα σχετικο με το αμεσο μελλον!!!!πριν δηλωσετε τις προτιμησεις σας ανοιξτε ενα χαρτη της ελλαδας!!!δειτε που ειναι τα πι που δηλωνετε!!!γιατι μετα οταν τα παιρνετε και μαθαινετε οτι ειναι τερμα θεου,και δεν σας βγαινουν τα οικονομικα δεν ξερετε πως να γλιτωσετε!!!και εχω πολυ προσφατα παραδειγματα!!!!!!καλη επιτυχια σε ολους μας!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΣΗΣ η θεση πλοιου Αμυγδαλεωνα Καβαλας ειναι λαθος!ο συναδερφος που το πηρε στην προηγουμενη προκηρυξη δεν παραιτηθηκε!!!περιμενετε τις διορθωσεις!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Π.Ι. Πτολεμαΐδας - Π.Ι. Γαλάτειας (Νομός Κοζάνης)

Συνάδελφος με 8 μόρια από την περιοχή της Πτολεμαΐδας θα δηλώσει την Α' θέση Πτολεμαΐδας και την θέση στο Π.Ι. Γαλάτειας.

Συνάδελφος Γενικός Ιατρός από Θεσσαλονίκη θα δηλώσει την Β' και Α' θέση με τη σειρά που τις αναφέρω.

Αν επιθυμεί κάποιος να δηλώσει την Α' θέση Πτολεμαΐδας και έχει περισσότερα από 8 μόρια ας στείλει π.μ. ώστε να ενημερώσω το συνάδελφο να μην δηλώσει την Α' θέση της Πτολεμαΐδας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εαν καποιος/α θελει να μαθει πληροφοριες για συγκεκριμενα ιατρεια σε αρκαδια και νομο κυκλαδων,ας επικοινωνησει με π.μ.

ως συνηθως,το μηνυμα αυτο μετα την επιτελεση του σκοπου του θα αυτοκαταστραφει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση: για να δηλώσει καποιος αγροτικό θητείας περαν χρόνου αναμονης μεγαλύτερου του ενός έτους, πρέπει να έχει κανει και κομμάτι ειδικότητας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος που να δήλωσε ή να θέλει να δηλώσει Κ.Υ.Καρύστου ή Π.Ι Παραδεισίου(Εύβοια)? Αν ναι ας επικοινωνήσει μαζί μου με p.m.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αντίγραφα αν είναι επικυρωμένα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Χωρίς άδεια ασκήσεως επαγγέλματος η αίτηση είναι απορριπτέα.

Με υπεύθυνη δήλωση δική σας είτε βεβαίωση από τη διεύθυνση υγείας της νομαρχίας ότι έχετε καταθέσει δικαιολογητικά για την έκδοσή της άδειας δεν γίνεται δεκτή η αίτησή σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης, για όσους έχουν κάνει μέρος του αγροτικού ή είναι σε παράταση ειδικότητας καλό θα ήταν να προσκομίσουν και τις αντίστοιχες βεβαιώσεις. Δεν είναι υποχρεωτικό αλλά αν υπάρχουν είναι ευπρόσδεκτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

valina δεν είναι καθόλου ευπρόσδεκτα πίστεψέ με! :rolleyes:

Και τι σόι βεβαίωση είναι αυτή που αναφέρει πως είναι κάποιος συνάδελφος σε παράταση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά, Τάσο είχα μόνο τη βεβαίωση για τους 5μήνες αγροτικό που έκανα και μου είπαν να την καταθέσω. Με ρώτησαν αν είχα βεβαίωση παράτασης ειδικότητας από το νοσοκομείο που είμαι τώρα, δεν είχα και μου είπαν ότι δεν πειράζει. Όπως και να έχει, αρκεί να καταθέσεις τα δικαιολογητικά που αναγράφονται επισήμως στην προκήρυξη. Για τα υπόλοιπα, στην παρούσα φάση τουλάχιστον, συμπληρώνεις ανάλογα την υπεύθυνη δήλωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

valina στα δικαιολογητικά που ζητάει για να πάρεις μέρος στην προκήρυξη δε ζητάει τέτοιες βεβαιώσεις.

Στην υπεύθυνη δήλωση-αίτηση γράφεις πόσους μήνες υπηρέτησες στο ΕΣΥ (είτε ως αγροτικός ιατρός, είτε ως ειδικευόμενος) ώστε να γνωρίζουν σε περίπτωση που σε επιλέξουν για κάποια θέση, στην απόφαση τοποθέτησης να σε βάλουν στη λίστα με τους συναδέλφους που θα τοποθετηθούν κατευθείαν στο Κ.Υ. ή Π.Ι.

Βεβαίωση "παράτασης ειδικότητας" δεν υπάρχει. Στο τέλος της ειδικότητας λαμβάνεις πιστοποιητικό ευδόκιμης άσκησης, βεβαίωση την οποία υποχρεούται ο ιατρός να την καταθέσει στο νοσοκομείο κατά το διορισμό του.

Ακόμα και αν δεν είσαι σε παράταση, αλλά ένα μήνα ακόμα και δύο πριν την ολοκλήρωση της ειδικότητας μπορείς να λάβεις μέρος στην προκήρυξη χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Κανείς στο νοσοκομείο που θα διοριστείς δεν ελέγχει το πότε ολοκλήρωσες την ειδικότητα και αν την ημέρα που δήλωσες αγροτικό ήσουν σε παράταση ή όχι.

Το ότι επιτρέπουν σε ειδικευόμενους που είναι σε παράταση μόνο να λάβουν μέρος στην προκήρυξη γίνεται ώστε να διασφαλίσουν το ότι όταν σταλούν οι διορισμοί οι συνάδελφοι αυτοί θα μπορούν να διοριστούν.

Με την καθυστέρηση όμως των αποτελεσμάτων και της αποστολής των διορισμών μπορούν κάλε στα και ειδικευόμενοι που βρίσκονται ακόμα και 3 μήνες πριν την ολοκλήρωση της ειδικότητας να συμμετέχουν στην προκήρυξη.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Πήρε σήμερα ένας φίλος μου τηλ στο υπουργείο και του είπαν ότι τα αποτελέσματα ίσως να βγούνε τέλη Απρίλη,αλλά δεν ξέρουν σίγουρα γιατί ακόμα δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με τις αιτήσεις.Τώρα θα ξεκινήσουν σιγά σιγά να τις περνάνε στον υπολογιστή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει κανένας νεώτερα για το πότε βγάζουν αποτελέσματα (έστω πρόχειρα) της προκήρυξης? Είναι κάπως νωρίς αλλά ρωτάω γιατί στα τηλέφωνα δεν απαντούν, πρέπει να δώσω και μια απάντηση στο αφεντικό μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Προσωρινά Αποτελέσματα Προκήρυξης Κ.Υ & Π.Ι. της 19ης Μαρτίου 2010 την προσεχή Τετάρτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια σας και χαρα σας αγαπητοι συναδελφοι..... :rolleyes: να ρωτησω με την σειρα μου εντελως καλοπιστα και χωρισ καμια διαθεση γκρινιας για το εξαιρετο ....σλουρπ ..υπουργειο υγείας μας.ρωτω απο απλη περιεργεια και για να μαθω,γιατι σιγουρα καποια αιτια θα υπαρχει (sic) για την καθυστερηση σε ολη τη διαδικασια του ''αγροτικου΄΄...και οποιος γνωριζει πραγματικα 8α ηθελα να με διαφωτισει...

γιατι τετοια καθυστερηση στην ανακοινωση των προκυρηξεων,των προσωρινων και των τελικων αποτελεσματων...?ειναι θεμα ελλειψης προσωπικου :unsure: ,ειναι ο ογκος της δουλειασ τοσο μεγαλοσ και η μεθοδος που ακολουθειται χρονοβορος η μηπως ειναι θεμα πολιτικης του υπουργειου να καθυστερει εσκεμμενα τις προσληψεις....τα φωτα σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο περιεργεια ρε παιδι μου.....μπορει να θελουν οι ανθρωποι να ειναι προσεκτικοι και να θελουν να ελαχιστοποιησουν τις ενστασεις και να ειναι η διαδικασια ακριβης και διαφανης...τι να πω...οτι ξερετε μοιραστειτε το παρακαλω emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα σου δώσω μία απλή απάντηση.....

2 άτομα για να κάνουν έλεγχο σε 1000 αιτήσεις με ελλειπή στοιχεία, λανθασμένα στοιχεία.

Όταν ΙΑΤΡΟΙ δεν είναι ικανοί να συμπληρώσουν μία αίτηση και να αποστείλουν τα σωστά δικαιολογητικά τότε πάλι καλά που βγάζουν αποτελέσματα.

Θα χαιρόμουν πολύ αν "κόβανε" τις ανυπόγραφες αιτήσεις, τις αιτήσεις που είναι συμπληρωμένες λάθος κτλ, αλλά τότε θα έμεναν πάρα πολλά κενά ιατρεία.

......ένα ακόμα τραγελαφικό παράδειγμα....η αποστολή δέματος, ναι ναι...ΔΕΜΑΤΟΣ με courier που περιελάμβανε την πολυσέλιδη προκήρυξη και όλα τα δικαιολογητικά που καταθέτεις στο νοσοκομείο την ημέρα διορισμού (και την ακτινογραφία) χωρίς να έχει συμπληρώσει την αίτηση....ΑΥΤΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απαντας με σιγουρια που μου δειχνει οτι ξερεις πως λειτουργει η συγκεκριμενη υπηρεσια..οποτε θα συνεχισω τις παρατηρησεις μου,ισως χιλιοεπωμενες. ...

αν συμβαινει οντως αυτο μας δινει ενα εξαισιο παραδειγμα του πως κατανεμονται οι ανθρωπινοι ποροι στο δημοσιο....αλλα και πως αντιλαμβανονται τη δουλεια τους οι διοικητικοι και πολιτικοι προισταμενοι των υπηρεσιων......

σε ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση και θα ηθελα να μου απαντησεις χωρις περιστροφες κατα ποσο διαβλητο

ειναι αυτο το συστημα τοποθετησης των ιατρων..... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν σου πω πως συγγενικό πρόσωπο υπαλλήλου ούτε αυτή τη φορά πήρε αγροτικό (η τρίτη προκήρυξη) :rolleyes: ίσως καταλάβεις.

Κάποτε αγροτικό έκανε όποιος είχε πολλά μόρια και όποιος είχε μπάρμπα στην Αριστοτέλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.