Jump to content

EΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ


xasapis

Recommended Posts

Ο κύριος "ΔΕΝ" που αναφέρεις τι πραγματική διαφορά έχει λοιπόν με τη φανταστική φίλη μου τη βιολόγα; (θα τη βρεις να κάθεται μερικές σελίδες και αρκετά ποστ παραπάνω)

@karanti_maria:

Έλα τώρα, αφού γουστάρεις με αυτά που κάνει το ΠΑΣΟΚ τωρα.. πες αλήθεια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 786
  • Created
  • Last Reply

Ολοι μας εχουμε κουραστει απο το διαβασμα και τις εξετασεις.

Σιγά τα ωά...Ο μέσος πτυχιούχος ιατρικής στην Ελλάδα δεν μπορεί να υπερηφανεύεται για τον αριθμό των εξετάσεων που υποβλήθηκε και τη συνεπαγόμενη εξαντλητική, ατελείωτη μελέτη και διάβασμα.

Ελεος πια, βαρέθηκα να το ακούω αυτό.

Η πλειοψηφία ( και δεν νομίζω να υπάρχει ένας νοήμων άνθρωπος που να το αμφισβητεί )των σύγχρονων πτυχιούχων ακολούθησε λίγο πολύ το δρόμο που παραδοσιακά πλέον έχει ταυτιστεί με το σύγχρονο Νεοέλληνα.

Της ήσσονος προσπάθειας!

Ετσι είτε θέλουμε να το βλέπουμε είτε όχι, η πλειοψηφία ( εγω θα έλεγα πάνω απο τα 2/3- συμπεριλαμβάνω τους πάντες, εγχώριους και μη )

ΔΕΝ έδωσε πανελλήνιες,

ΔΕΝ υπεβλήθη σε εξετάσεις με μαθήματα αλυσίδας/προαπαιτούμενα ( ελάχιστες εξαιρέσεις)

ΔΕ διάβασε ουσιαστικά με ζήλο αλλά αρκέστηκε σε ΣΟΣάκια,

ΔΕΝ αναζήτησε κάτι παραπάνω από το χαριστικό 5 της βάσης και του "είναι τελευταίο μάθημα κε Καθηγητά" ,

ΔΕΝ έδωσε εξετάσεις με περιορισμένο αριθμο αποτυχιών, πέραν του οποίου ακολουθεί διαγραφή/παρακολούθηση του έτους από την αρχη΄,

ΔΕΝ σκοτίστηκε ιδιαίτερα γιατί τα φράγκα αγοράζουν τα πάντα ( ιδιαίτερα όταν αυτά δεν είναι πολλά)

ΔΕΝ υπεβλήθη σε εξονυχιστικό έλεγχο της επάρκειας/ανεπάρκειας του από τους εξεταστές λόγω της αδιαφορίας/τεμπελίας/βολέματος/οικονομικής τους εξαθλίωσης

ΔΕΝ έδωσε την παραμικρή εξέταση για την άδεια άσκησης επαγγέλματος, έναρξη ειδικότητας, εγγραφή σε τοπικό σύλλογο, ολοκλήρωση μερικού κομματιού ειδικότητας.

ΔΕΝ έχασε την ευκαιρία να "αξιοποιήσει" ένα κονέ με κομματική παράταξη, ένα σκονάκι, ένα διπλανό/μπροστινό με περίεργη κλίση στο γραπτό του.

ΔΕ σπούδασε σε δυτική χώρα που έχει αυστηρές προδιαγραφές στον ποιοτικό έλεγχο των νέων ιατρών που παράγει

Ας συνέλθουμε λίγο.

Καλή η συνδικαλιστικού τύπου "πιπίλα" των ατελείωτων εξετάσεων που υποβαθμίζουν το πτυχίο μας αλλά μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας.

Ναι υπάρχουν και καλοί, μελετηροί γιατροί που μελετησαν και αντιμετώπισαν τις επι μέρους εξετάσεις στα μαθήματα της σχολής τους με το δέοντα σεβασμό. Οχι όμως γιατί υποχρεώθηκαν.

Περισσότερο από προσωπική επιλογή, ψυχαναγκασμό, ανασφάλεια, σπασικλοσύνη, ευφυία κλπ ( δεν το εξέταζω και ελάχιστα με νοιάζει ).

Αλήθεια σε μεγάλο βαθμό, όμως σκέψου ότι ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν στις λίστες και άτομα που κόπιασαν για να πάρουν πτυχίο και αναγκάστηκαν να χαραμίσουν χρόνια από την ζωή τους περιμένοντας. Αν ήσουν στην θέση τους θα σου άρεσε? Επίσης από όλα όσα αναφέρεις βλέπω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα το εντοπίζεις στην πορεία μέχρι την απόκτηση του πτυχίου. Μήπως λοιπόν εκτός από εξετάσεις για έναρξη ειδικότητας πρέπει να αλλάξει ριζικά και η ευκολία απόκτησης πτυχίου ιατρικής?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιο λογικό να ξαναδίναμε εξετάσεις για να ξαναπάρουμε το πτυχίο μας πάντως, παρά να δίνουμε έναν διαγωνισμό για θέσεις ειδικότητας.

Άσε που έτσι πάνε και στο διάλο αυτοί που υπερασπίζονται το πτυχίο.

Μπορεί να χαρεί και η φίλη μου η βιολόγα που σας είπα.

Ας καγχάσω πάντως. Που ξεφυτρώσαν όλοι σαν τα μανιτάρια. Εγώ τό χω πει. Όποιος θέλει να πάει έξω και θαυμάζει τα ξένα συστήματα, στο καλό. Μη ξανάρθει όμως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιο λογικό να ξαναδίναμε εξετάσεις για να ξαναπάρουμε το πτυχίο μας πάντως, παρά να δίνουμε έναν διαγωνισμό για θέσεις ειδικότητας.

Άσε που έτσι πάνε και στο διάλο αυτοί που υπερασπίζονται το πτυχίο.

Μπορεί να χαρεί και η φίλη μου η βιολόγα που σας είπα.

Ας καγχάσω πάντως. Που ξεφυτρώσαν όλοι σαν τα μανιτάρια. Εγώ τό χω πει. Όποιος θέλει να πάει έξω και θαυμάζει τα ξένα συστήματα, στο καλό. Μη ξανάρθει όμως.

Συμφωνώ με τη λογική σου...πιστεύω ότι το ποιό δίκαιο είναι να μπουν εξετάσεις οι οποίες θα απαιτούν μια minimum βαθμολογία για να διατηρηθεί ο γιατρός στη λίστα... έτσι από τη μια θα εξασφαλιστεί ότι θα κάνουν ειδικότητα οι ικανοί και από την άλλη δεν θα αδικηθούν παιδιά που είναι στη λίστα αρκετά χρόνια (π.χ. 2-3) και αναμένεται ή είναι κοντά στο να ξεκινήσουν...προφανώς τις εξετάσεις θα έδιναν και οι νέοι απόφοιτοι για να μπουν στη λίστα..έτσι νομίζω εξυπηρετεί και τις δύο πλευρές (νέοι απόφοιτοι, γιατορί στην αναμονή) και μπαίνει επιτέλους και η αξιολόγηση ως προαπαιτούμενο για ειδίκευση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μην μονοπωλήσω τη κουβέντα (έχω κατηγορηθεί και για ναρκισσισμό αν και μάλλον ιδέα μεγαλείου θα το έλεγα)

Προφανώς δε μιλούσα σοβαρά, αν διαβάσεις λίγα ποστ παραπάνω θα καταλάβεις τι εννοώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέμπτη 30 Ιουνίου θα ψηφιστεί.

Παρασκευή 31 θα αποσταλεί στο εθνικό τυπογραφείο.

Σάββατο 1 Ιουλίου θα είναι η πρώτη εξεταστική.

Θέματα sos θα βγούνε μέχρι αρχές Ιουνίου.

Έχουν βγει ήδη sos. pm maria karanti for more details

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά μην μονοπωλήσω τη κουβέντα (έχω κατηγορηθεί και για ναρκισσισμό αν και μάλλον ιδέα μεγαλείου θα το έλεγα)

Προφανώς δε μιλούσα σοβαρά, αν διαβάσεις λίγα ποστ παραπάνω θα καταλάβεις τι εννοώ

Εγώ όμως μιλάω σοβαρά...:-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε και μπήκαν εξετάσεις!

Άντε και πέρασε κάποιος στην ειδικότητα που θέλει

Ποίος είναι αυτός που θα τον εκπαιδεύσει??? Ο ίδιος ανεπαρκής που το κάνει και τώρα.

Ποίος σοβαρός άνθρωπος θα δεχτεί να δώσει εξετάσεις για να ειδικευτεί πχ στην χειρουργική στην Κόρινθο.Πάτε καλά

Προσωπικά λίγο με νοιάζει τί θα γίνει με τις εξετάσεις.Εγώ κάνω ειδικότητα.Το θέμα είναι ότι μετά θα δείτε πάλι τα διάφορα κομματόσκυλα να σας αρπάζουν τις θέσεις μέσα από τα χέρια.Τώρα δεν τους βολεύουν οι λίστες και τόσο για αυτό κάνουν κάθε φορά διάφορες αλχημείες.

Μήπως είδατε τα ονόματα της επιτροπής που φτιάξανε για την «εκπαίδευση» και καλά στο ΕΣΥ? Μήπως βλέπετε κάποιο γνωστό όνομα οι λίγο παλαιότεροι. Μήπως κάποιος φωνάζει και πράττει ανάλογα με το τι τον βολεύει???

Ναι λοιπόν να μπουν εξετάσεις αλλά πρώτα να γίνουν τα νοσοκομεία αναλόγου επιπέδου και όχι να έχουν φτάσει να μην υπάρχουν φλεβοκαθετήρες και γάζες ή να χρωστάνε εφημερίες 8 μηνών στους ειδικευόμενους.Υπάρχουν νοσοκομεία που δίνουν χειρουργικές ειδικότητες αλλά ποτέ δεν βάζουν χειρουργεία βλέπε Γ.Ν Σερρών Γ.Ν Καβάλας και πολλά ακόμα που για να δουν χειρουργείο οι ΩΡΛ και οι ουρολόγοι πρέπει να γίνει θαύμα.Παθολογικές κλινικές και μονάδες που υπάρχουν μόνο στα χαρτιά αλλά παρ'όλα αυτά «εκπαιδεύουν» ιατρούς.

Ποιος λοιπόν θα δεχτεί να δώσει εξετάσεις για να πάει σε ένα τέτοιο νοσοκομείο.

Πχ εγώ τρέχω εδώ και 4 μήνες για να προμηθευτεί το νοσοκομείο 1 γαμωκεφαλή υπερήχων4.000-8.000€(το μηχάνημα το έχουν και το βλέπουν 60.000€) για να μπορέσω να εκπαιδευτώ καλύτερα και έναν γαμωνευροδιεγέρτη 1500€ μπας και μάθουμε τίποτα.Αν λοιπόν είχα δώσει εξετάσεις για αυτό το νοσοκομείο όχι απλά θα απαιτούσα να υπάρχουν όλα τα παραπάνω αλλά θα απαιτούσα να είναι και ολοκαίνουρια και η τελευταία λέξη της τεχνολογίας.Τώρα κάνω ότι και οι περισσότεροι ειδικευόμενοι(μαζεύουμε λεφτά για να πάμε 15-20-30 μέρες στο εξωτερικό με καμία εκπαιδευτική άδεια μπάς και δούμε πως δουλεύουν σε κανένα κράτος τις προκοπής)

Για αυτό το πράγμα θέλετε ρε εξετάσεις.Φωνάξτε λίγο να στρώσουν πρώτα τα υπόλοιπα και μετά να μπούν όχι 1 αλλά 10 εξετάσεις

Σιγά μη δώσει κάποιος και USMLE για να κάνει ειδικότητα στην Χαλκιδική.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συμφωνησω απολυτα με τον drspeed. Εγω ειμαι ειδικευομενος Παθολογικης οποτε ουτε και εμενα με αγγιζει το θεμα το εξετασεων.

Τι εξετασεις και για ποια εκπαιδευση? Ποιος ειναι αυτος που θα κατσει να εκπαιδευσει?Αυτος που ειναι στο σπιτακι του αραχτος,μεσα στην απολυτη ηρεμια του, που το μονο που τον ενδιαφερει απο το Νοσοκομειο και την Κλινικη ειναι να μπορει να βγαζει "ο χασαν" ο ειδικευομενος την δουλεια?

Για ποιες εξετασεις και για ποια Νοσοκομεια? Γι' αυτα που δεν εχουν χαρτια να σκουπισεις τα χερια σου, γι' αυτα τα νοσοκομεια που εχουν γαντια που βαφουν αυγα, για τα νοσοκομεια που δεν εχουν μασκες και πολλα αλλα..?

Μηπως υπαρχουν αλλα, ποιο σοβαρα προβληματα που θα πρεπει πρωτα να διορθωθουν?

Και οκ, ας μπουν εξετασεις! Ποσο αξιοκρατικες μπορει να ειναι σε ενα κρατος και ενα συστημα τοσο διεφθαρμενο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχετε όλοι δίκιο ο καθένας για διαφορετικούς λόγους.Να πιέσουμε όλοι για καλύτερη εκπαίδευση στην ειδικότητα κ στην αξιολόγηση των επιμελητών!Αλλιώς...Τιμπουκτού :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως είδατε τα ονόματα της επιτροπής που φτιάξανε για την «εκπαίδευση» και καλά στο ΕΣΥ? Μήπως βλέπετε κάποιο γνωστό όνομα οι λίγο παλαιότεροι. Μήπως κάποιος φωνάζει και πράττει ανάλογα με το τι τον βολεύει???

Στην επιτροπή συμμετέχει ο ειδικευόμενος Ντίνος Νικολάου που το 2000 συμμετέχει στην συντονιστική επιτροπή της κατάληψης ενάντια στις εξετάσεις για ειδικότητα. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις εδω και τωρα, η κατασταση με τις αναμονες ειναι τραγελαφος. οι επιτυχόντες προχωρουν και οι αποτυχοντες προβλημα τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις εδω και τωρα, η κατασταση με τις αναμονες ειναι τραγελαφος. οι επιτυχόντες προχωρουν και οι αποτυχοντες προβλημα τους

καλέ μου arhiatros ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα που μπήκες σε μια σχολή ενώ είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο πως το επάγγελμα είναι υπερκορεσμένο και η αναμονή τεράστια!

Επιτέλους πάντως...να λένε και κάποιοι ότι το θέλουν για να μην περιμένουν και όχι "για το καλό του ασθενή" (το οποίο διασφαλίζεται και με εξετάσεις τύπου finals -για όσους επιμένουν πως το χαρτί της Ιατρικής σχολής είναι μπακαλόχαρτο)

Στο καλό, arhiatros, πάνε έξω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις εδω και τωρα, η κατασταση με τις αναμονες ειναι τραγελαφος. οι επιτυχόντες προχωρουν και οι αποτυχοντες προβλημα τους

καλέ μου arhiatros ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα που μπήκες σε μια σχολή ενώ είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο πως το επάγγελμα είναι υπερκορεσμένο και η αναμονή τεράστια!

Επιτέλους πάντως...να λένε και κάποιοι ότι το θέλουν για να μην περιμένουν και όχι "για το καλό του ασθενή" (το οποίο διασφαλίζεται και με εξετάσεις τύπου finals -για όσους επιμένουν πως το χαρτί της Ιατρικής σχολής είναι μπακαλόχαρτο)

Στο καλό, arhiatros, πάνε έξω

Δε με υποχρεωνει κανενας να παω εξω, περασα με πανελληνιες στη χωρα μου και απαιτω να ειδικευτω εδω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις εδω και τωρα, η κατασταση με τις αναμονες ειναι τραγελαφος. οι επιτυχόντες προχωρουν και οι αποτυχοντες προβλημα τους

καλέ μου arhiatros ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα που μπήκες σε μια σχολή ενώ είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο πως το επάγγελμα είναι υπερκορεσμένο και η αναμονή τεράστια!

Επιτέλους πάντως...να λένε και κάποιοι ότι το θέλουν για να μην περιμένουν και όχι "για το καλό του ασθενή" (το οποίο διασφαλίζεται και με εξετάσεις τύπου finals -για όσους επιμένουν πως το χαρτί της Ιατρικής σχολής είναι μπακαλόχαρτο)

Στο καλό, arhiatros, πάνε έξω

Δε με υποχρεωνει κανενας να παω εξω, περασα με πανελληνιες στη χωρα μου και απαιτω να ειδικευτω εδω

Και γω αλλά χλωμό το βλέπω... :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις εδω και τωρα, η κατασταση με τις αναμονες ειναι τραγελαφος. οι επιτυχόντες προχωρουν και οι αποτυχοντες προβλημα τους

καλέ μου arhiatros ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα που μπήκες σε μια σχολή ενώ είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο πως το επάγγελμα είναι υπερκορεσμένο και η αναμονή τεράστια!

Επιτέλους πάντως...να λένε και κάποιοι ότι το θέλουν για να μην περιμένουν και όχι "για το καλό του ασθενή" (το οποίο διασφαλίζεται και με εξετάσεις τύπου finals -για όσους επιμένουν πως το χαρτί της Ιατρικής σχολής είναι μπακαλόχαρτο)

Στο καλό, arhiatros, πάνε έξω

Δε με υποχρεωνει κανενας να παω εξω, περασα με πανελληνιες στη χωρα μου και απαιτω να ειδικευτω εδω

τελικά απαιτείς να ειδικευτείς εδώ, ή απαιτείς να ειδικευτείς πριν από συναδέλφους σου που πήραν πτυχίο νωρίτερα? (με το κόλπο των εξετάσεων)

δικό σου πρόβλημα, ξαναλέω

ΥΓ: και άσε αυτά με τις Πανελληνίες. Κι εγώ με Πανελλήνιες πέρασα και, απ'ότι βλέπω, στην ίδια σχολή με σένα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξετασεις εδω και τωρα, η κατασταση με τις αναμονες ειναι τραγελαφος. οι επιτυχόντες προχωρουν και οι αποτυχοντες προβλημα τους

καλέ μου arhiatros ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα που μπήκες σε μια σχολή ενώ είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο πως το επάγγελμα είναι υπερκορεσμένο και η αναμονή τεράστια!

Επιτέλους πάντως...να λένε και κάποιοι ότι το θέλουν για να μην περιμένουν και όχι "για το καλό του ασθενή" (το οποίο διασφαλίζεται και με εξετάσεις τύπου finals -για όσους επιμένουν πως το χαρτί της Ιατρικής σχολής είναι μπακαλόχαρτο)

Στο καλό, arhiatros, πάνε έξω

Δε με υποχρεωνει κανενας να παω εξω, περασα με πανελληνιες στη χωρα μου και απαιτω να ειδικευτω εδω

τελικά απαιτείς να ειδικευτείς εδώ, ή απαιτείς να ειδικευτείς πριν από συναδέλφους σου που πήραν πτυχίο νωρίτερα? (με το κόλπο των εξετάσεων)

δικό σου πρόβλημα, ξαναλέω

Δίκιο έχει ο user111. Αρχίατρε αν μου ξαναδώσεις τα χρόνια που έφαγα στην αναμονή δίνω εξετάσεις χαλαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιος ειναι αυτος που θα κατσει να εκπαιδευσει?Αυτος που ειναι στο σπιτακι του αραχτος,μεσα στην απολυτη ηρεμια του, που το μονο που τον ενδιαφερει απο το Νοσοκομειο και την Κλινικη ειναι να μπορει να βγαζει "ο χασαν" ο ειδικευομενος την δουλεια?

Αν γινόταν αξιολόγηση αυτού του λαμόγιου Επιμελητή του ΕΣΥ, με εξετάσεις, δε θα είχες αντιμετώπιση "Χασάν".

...για ποια Νοσοκομεια? Γι' αυτα που δεν εχουν χαρτια να σκουπισεις τα χερια σου, γι' αυτα τα νοσοκομεια που εχουν γαντια που βαφουν αυγα, για τα νοσοκομεια που δεν εχουν μασκες και πολλα αλλα?

Αν γινόταν αξιολόγηση της καταλληλότητας των Νοσοκομείων και της ικανότητας των Διοικητών αυτών, με εξετάσεις, δε θα υπήρχαν αυτές οι Τριτοκοσμικές συνθήκες στα Δημόσια Νοσοκομεία!

Και οκ, ας μπουν εξετασεις! Ποσο αξιοκρατικες μπορει να ειναι σε ενα κρατος και ενα συστημα τοσο διεφθαρμενο?

Μπορεί να είναι αξιοκρατικότατες, αρκεί να μην εμπλέκονται άνθρωποι στη διόρθωση των γραπτών, αλλά ηλεκτρονικοί υπολογιστές, όπως έχω γράψει αναλυτικότατα λίγο πιο πάνω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία απορία όσο αφορά τις ερωτήσεις που θα θέσουν στις εξετάσεις οι εξεταστές.....

Αυτές θα είναι από μία τράπεζα ερωτήσεων που θα την δημιουργήσουν καθηγητές των ιατρικών σχολών. Υπάρχει περίπτωση αυτές που θα πέσουν στην εξέταση να μην είναι γνωστές από την παραμονή στους ίδιους τους καθηγητές.....άρα και στα δικά τους άτομα;

Ρητορικό το ερώτημα.....μην απαντήσετε :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία απορία όσο αφορά τις ερωτήσεις που θα θέσουν στις εξετάσεις οι εξεταστές.....

Αυτές θα είναι από μία τράπεζα ερωτήσεων που θα την δημιουργήσουν καθηγητές των ιατρικών σχολών. Υπάρχει περίπτωση αυτές που θα πέσουν στην εξέταση να μην είναι γνωστές από την παραμονή στους ίδιους τους καθηγητές.....άρα και στα δικά τους άτομα;

Ρητορικό το ερώτημα.....μην απαντήσετε :rolleyes:

Αρα τι λεμε για εξετασεις??? Για να δημιουργηθει παλι πελατειακο κρατος????Να χρειαζεται βυσμα για να ξεκινησεις ειδικοτητα?μια χαρα ειναι οι λιστες αναμονης...Αργουν αλλα επικρατει σχετικη αξιοκρατεια..Οι εξετασεις βολευουν τα παιδια των μεγαλογιατρων που φυσικα θα τα περνανε με τι μια ενω ο μαλακας ο γιατρουδακος ο γιος του περιπτερα θα παιρνει το μπουλο!!!!Ξυπνατε ρε!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο ολα οσα ακουγονται προς το παρον αυτο που σκεφτονται ειναι να κανουν τις επιστημονικες εταιριες ( τουλ τισ σοβαρες ) νομικα προσωπα δημοσιου δικαιου και αυτες να αναλαμβανουν την εκπαιδευση στους εικικευομενους..... Ισως και αυτες να δινουν τα θεματα για τις εξετασεις..... παντως στις προτασεις παιζει και η προφορικη συνεντευξη!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτές θα είναι από μία τράπεζα ερωτήσεων που θα την δημιουργήσουν καθηγητές των ιατρικών σχολών. Υπάρχει περίπτωση αυτές που θα πέσουν στην εξέταση να μην είναι γνωστές από την παραμονή στους ίδιους τους καθηγητές.....άρα και στα δικά τους άτομα;

Υπάρχει!

Από μια τράπεζα 20.000 ερωτήσεων, ο ηλεκτρονικός υπολογιστής θα διαλέγει τυχαία (random) 200 ερωτήσεις.

Ούτε οι ίδιοι οι Καθηγητές δε θα γνωρίζουν ποιες ερωτήσεις θα πέσουν...

Έτσι γίνεται σε όλες τις Χώρες της Ευρώπης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ούτε οι ίδιοι οι Καθηγητές δε θα γνωρίζουν ποιες ερωτήσεις θα πέσουν...

Σκέφτηκες ποτέ όταν κοιμάσαι να αλλάξεις πλευρό. Παρατηρώ ότι με το να μην αλλάζεις πλευρό γράφεις μαλακίτσες. :anavwfwties:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

" ....παντως στις προτασεις παιζει και η προφορικη συνεντευξη!!!...."

αχχαχααχχαχααχχααχχααχαχ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!!!Φανταζεστε το γιο του καθηγητη να μπαινει μεσα στο γραφειο και να του παιρνει συνεντευξη ο μπαμπας του????Λετε να τον κοψει?????χααχχχαχαχα Ρε ξυπνατε ρε!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιχειρηματα τυπου "να μη μπουνε εξετασεις γιατι αν θα μπουνε θα ειναι αναξιοκρατικες και διατρητες αρα καλυτερα να παραμεινει το συστημα ως εχει τωρα" ειναι ο ορισμος της μιζεριας, της ηττοπαθειας και του κλασσικου ελληνικου ραγιαδισμου. Ειμαστε πραγματικα αξιοι της μοιρας μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.