Jump to content

EΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ


xasapis

Recommended Posts

...στις προθέσεις του Υπουργείου είναι η αποσύνδεση του πτυχίου από την άδεια άσκησης επαγγέλματος και (απ'ότι κατάλαβα) η διενέργεια εξετάσεων για απόκτηση άδειας ασκήσεως και έναρξη ειδικότητας.

Σωστά. 2 διαφορετικές εξετάσεις είναι.

Αν περάσεις την πρώτη, λαμβάνεις την Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος σε όλη την Ελληνική Επικράτεια, ή τις Χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, αν θέλεις.

Είναι επιταγή της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μια και μείναμε η μοναδική Χώρα-μέλος που εξακολουθεί να τις μοιράζει αδιάκριτα, σε όλους, χωρίς εξετάσεις.

Αν περάσεις τη δεύτερη, λαμβάνεις θέση για την έναρξη της Ειδικότητας που επιθυμείς σε Νοσοκομείο της Ελληνικής Επικράτειας.

Είναι αίτημα όλων των Ιατρικών Συλλόγων της Χώρας, της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών, πολλών Επαγγελματικών Ενώσεων, συνδέσμων νέων Ιατρών, Ενώσεων ασθενών, του Συλλόγου Νεφροπαθών, του Συλλόγου Καρκινοπαθών, της Επιτροπής Σοφών του Υπουργείου Υγείας, αρκετών Ασφαλιστικών Ταμείων, όλων των Κομμάτων της Βουλής πλην των μαρξιστο/κομμουνιστο/σταλινικών και μεγάλου μέρους της Ελληνικής Κοινωνίας.

Η ΟΕΝΓΕ απόσο γνωρίζω ήταν ανέκαθεν αντίθετη με την εισαγωγή εξετάσεων για έναρξη ειδικότητας, το ίδιο και οι περισσότεροι ιατρικοί σύλλογοι. Αφού το λέει όμως η επιτροπή σοφών και οι Επαγγελματικές ενώσεις τι καθόμαστε και συζητάμε?

Η ΟΕΝΓΕ

...στις προθέσεις του Υπουργείου είναι η αποσύνδεση του πτυχίου από την άδεια άσκησης επαγγέλματος και (απ'ότι κατάλαβα) η διενέργεια εξετάσεων για απόκτηση άδειας ασκήσεως και έναρξη ειδικότητας.

Σωστά. 2 διαφορετικές εξετάσεις είναι.

Αν περάσεις την πρώτη, λαμβάνεις την Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος σε όλη την Ελληνική Επικράτεια, ή τις Χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, αν θέλεις.

Είναι επιταγή της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μια και μείναμε η μοναδική Χώρα-μέλος που εξακολουθεί να τις μοιράζει αδιάκριτα, σε όλους, χωρίς εξετάσεις.

Αν περάσεις τη δεύτερη, λαμβάνεις θέση για την έναρξη της Ειδικότητας που επιθυμείς σε Νοσοκομείο της Ελληνικής Επικράτειας.

Είναι αίτημα όλων των Ιατρικών Συλλόγων της Χώρας, της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών, πολλών Επαγγελματικών Ενώσεων, συνδέσμων νέων Ιατρών, Ενώσεων ασθενών, του Συλλόγου Νεφροπαθών, του Συλλόγου Καρκινοπαθών, της Επιτροπής Σοφών του Υπουργείου Υγείας, αρκετών Ασφαλιστικών Ταμείων, όλων των Κομμάτων της Βουλής πλην των μαρξιστο/κομμουνιστο/σταλινικών και μεγάλου μέρους της Ελληνικής Κοινωνίας.

Η ΟΕΝΓΕ απόσο γνωρίζω ήταν ανέκαθεν αντίθετη με την εισαγωγή εξετάσεων για έναρξη ειδικότητας, το ίδιο και οι περισσότεροι ιατρικοί σύλλογοι. Αφού το λέει όμως η επιτροπή σοφών και οι Επαγγελματικές ενώσεις τι καθόμαστε και συζητάμε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 786
  • Created
  • Last Reply

Είναι αίτημα όλων των Ιατρικών Συλλόγων της Χώρας, της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών, πολλών Επαγγελματικών Ενώσεων, συνδέσμων νέων Ιατρών, Ενώσεων ασθενών, του Συλλόγου Νεφροπαθών, του Συλλόγου Καρκινοπαθών, της Επιτροπής Σοφών του Υπουργείου Υγείας, αρκετών Ασφαλιστικών Ταμείων, όλων των Κομμάτων της Βουλής πλην των μαρξιστο/κομμουνιστο/σταλινικών και μεγάλου μέρους της Ελληνικής Κοινωνίας.

Πάψε πουλάκι μου να γράφεις μαλακίες. emeleos

Το να γράφεις πολλά αβάσιμα στοιχεία δε σημαίνει πως γράφεις κάτι σημαντικό και ότι προσφέρεις στη συζήτηση.

Δώσε σε παρακαλώ ένα link κάποιου από αυτούς που αναφέρεις που ζητάνε εξετάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αίτημα όλων των Ιατρικών Συλλόγων της Χώρας, της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών, πολλών Επαγγελματικών Ενώσεων, συνδέσμων νέων Ιατρών, Ενώσεων ασθενών, του Συλλόγου Νεφροπαθών, του Συλλόγου Καρκινοπαθών, της Επιτροπής Σοφών του Υπουργείου Υγείας, αρκετών Ασφαλιστικών Ταμείων, όλων των Κομμάτων της Βουλής πλην των μαρξιστο/κομμουνιστο/σταλινικών και μεγάλου μέρους της Ελληνικής Κοινωνίας.

Πάψε πουλάκι μου να γράφεις μαλακίες. emeleos

Το να γράφεις πολλά αβάσιμα στοιχεία δε σημαίνει πως γράφεις κάτι σημαντικό και ότι προσφέρεις στη συζήτηση.

Δώσε σε παρακαλώ ένα link κάποιου από αυτούς που αναφέρεις που ζητάνε εξετάσεις.

emrockonemrockonemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα υπάρχουν και για αυτήν εξετάσεις λοιπόν. Τέλεια. Και ρωτώ: Εάν περάσω τις εξετάσεις για άδεια ασκήσεως Ιατρού, και τις εξετάσεις για ειδικότητα, γιατί να μη μπορώ να ασκηθώ αφού θα έχω αποδείξει την αξία μου ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΚΡΙΘΗΚΑΤΕ ΑΝΑΞΙΟΙ;

Να μη πω τα ξέρετε, ότι αυτό που ισχύει στην Αμερική δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που προτείνω εδώ.

ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ. ΜΗ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ.

Δεν πας στο Πασαλιμάνι να δεις αν κουνιούνται οι βάρκες, που θα μας πεις και ανάξιους εμάς που περάσαμε ιατρική και την τελειώσαμε, σε αντίθεση με σένα;

Και έχουμε και άδεια άσκησης επαγγέλματος, έχουμε κάνει αγροτικό, ειδικότητα, έχουμε τίτλο ειδικότητας και θέση στο ΕΣΥ (ναι, αυτή που ονειρεύεσαι - μόνο που χρειαστήκαμε κάπου 15 με 20 χρόνια για να το πετύχουμε ξέρεις). Κι όσοι γράφουν εδώ και είναι ακόμα φοιτητές ή ειδικευόμενοι, μια χαρά θα προχωρήσουν στη συνέχεια, ενώ εσύ όχι.

Ξέρεις γιατί; Επειδή είσαι ΒΙΟΛΟΓΟΣ. Χελόοου;;;

Εντάξει, πολλοί ονειρεύονται να μπουν στην ιατρική με πλάγιους τρόπους, αλλά λίγοι έχουν τέτοια ασύλληπτη έλλειψη επαφής με την πραγματικότητα όπως εσύ, σε βαθμό που να ονειρεύονται... θέση γιατρού χωρίς καν να πάνε ιατρική!

Πάνω που νόμιζα ότι τα είχα ακούσει όλα στο εργαστήριο, έρχεσαι εσύ και κερδίζεις επάξια το Χρυσό βατόμουρο!

ΥΓ: Για την Αμερική περίμενε να έρθει η φίλη μου η notbad να σου ξηγήσει το όνειρο γιατί βαριέμαι να το κάνω εγώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναρκισσισμός

Δεν νομίζω να έχουμε ναρκισσισμό εδώ, συνάδερφε. Μάλλον κάποια μορφή παραληρήματος. Θα ήθελα και την άποψη των ψυχιάτρων του φόρουμ. Κρίμα και καθόμουν και απαντούσα σοβαρά ως τώρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δώσε σε παρακαλώ ένα link κάποιου από αυτούς που αναφέρεις που ζητάνε εξετάσεις.

Να εδώ, διαβάστε το πιο πρόσφατη επιστολή που έστειλαν όλοι στον Υπουργό Υγείας, στο 14.

Το ζητούν οι ίδιοι, δεν τους το επιβάλει κανείς...

http://isth.gr/images/uploads/file/1_merged.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνατε αυτό που απεχθάνεστε περισσότερο. ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑΤΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΑΣ. Υπερασπιστήκατε ότι έχει αξία. Και μάλιστα μεγαλύτερη από αυτή των εξετάσεων.

Υπερασπιστήκατε τη σημασία του απέναντι σε όποιες άλλες εξετάσεις, δοκιμασίες, τεστ, κάστρα του Τακέσι πριν ή μετά από αυτό.

Κοίτα να δεις. Βιολόγος ή όχι, σκασίλα μου κιόλας, εγώ το έχω παραδεκτεί. Αισθάνομαι τους γιατρούς σαν μια μεγάλη οικογένεια. Οπως και για την οικογένειά του ο καθένας έχει το δικαίωμα να παραπονιέται, να βρίζει κλπ κλπ, ουαί κι αλλοίμονο αν έρθει ένας ΞΕΝΟΣ να του βρίσει την οικογένεια. Φυσικά και θα την υπερασπιστεί.

Από κει και πέρα, όταν δεν υπάρχει ξένος μπροστά είμαστε ελεύθεροι να πλακωνόμαστε μεταξύ μας, όπως συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δώσε σε παρακαλώ ένα link κάποιου από αυτούς που αναφέρεις που ζητάνε εξετάσεις.

Να εδώ, διαβάστε το πιο πρόσφατη επιστολή που έστειλαν όλοι στον Υπουργό Υγείας, στο 14.

Το ζητούν οι ίδιοι, δεν τους το επιβάλει κανείς...

http://isth.gr/images/uploads/file/1_merged.pdf

Το λέει ξεκάθαρα νομίζω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ:

Αναφέρεται συχνά,ότι στις προθέσεις του Υπουργείου είναι η αποσύνδεση του πτυχίου από την άδεια άσκησης επαγγέλματος και (απ'ότι κατάλαβα) η διενέργεια εξετάσεων για απόκτηση άδειας ασκήσεως και έναρξη ειδικότητας,δηλαδή συνδέεται η άδεια άσκησης επαγγέλματος με είσοδο στην ειδικότητα.

Για κάποιον,όμως,που ενδιαφέρεται να συνεχίσει στο εξωτερικό μετά τη λήψη πτυχίου,πώς θα μπορέσει να ξεκινήσει ειδικότητα σε άλλη χώρα,όταν προαπαιτούμενη είναι η άδεια άσκησης επαγγέλματος εκεί;

Απ'όσο γνωρίζω από παιδιά,που έχουν ήδη φύγει,έχουν χρησιμοποιήσει την άδεια άσκησης επαγγέλματος-την οποία έχουν μεταφράσει-και την έχουν στείλει με τα υπόλοιπα απαραίτητα χαρτιά,για να ξεκινήσουν ειδικότητα έξω.

Αν δεν δίνουν εδώ την άδεια ασκήσεως με το πτυχίο-όπως γίνεται τώρα-,στην ουσία δεν κλείνουν την οποιαδήποτε οδό διαφυγής στο εξωτερικό,ακόμα και για όποιον εξαρχής το ήθελε;

Αν κάνω κάποιο λάθος,παρακαλώ διορθώστε με,αλλά είναι μια απορία,που έχω,απ'όταν πρωτοδιάβασα τα σχετικά άρθρα με τις προθέσεις του Υπουργείου.

Θα ακολουθήσει την ίδια οδό με τους υπόλοιπους αποφοίτους των Ελληνικών ιατρικών σχολών (δλδ εξετάσεις εδώ, αν τελικά το προχωρήσουν προς τα εκεί), ή θα δώσει τις αντίστοιχες εξετάσεις στην χώρα-προορισμό.

Δεν σου κλείνει καμία πόρτα, απλά δυσκολεύει την πρόσβαση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δώσε σε παρακαλώ ένα link κάποιου από αυτούς που αναφέρεις που ζητάνε εξετάσεις.

Να εδώ, διαβάστε το πιο πρόσφατη επιστολή που έστειλαν όλοι στον Υπουργό Υγείας, στο 14.

Το ζητούν οι ίδιοι, δεν τους το επιβάλει κανείς...

http://isth.gr/images/uploads/file/1_merged.pdf

Επανεξέταση του θεσμικού πλαισίου εκπαίδευσης των ιατρών

Αν εσύ κατάλαβες πως αυτοί οι "όλοι" ζητάνε εξετάσεις για την έναρξη ειδικότητας ή την απόκτηση άδειας ασκήσεως επαγγέλματος με αυτό που δημοσίευσες τότε συγγνώμη αλλά τα ελληνικά σου είναι "φτωχά". emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επανεξέταση του θεσμικού πλαισίου εκπαίδευσης των ιατρών

"Ιατρική εκπαίδευση Ιατρών"= προπτυχιακή + ειδικότητα.

"Θεσμικό πλαίσιο"= σχετικοί νόμοι και διατάξεις.

Ξέρεις πολλούς Νόμους και Διατάξεις που να ορίζουν την Ιατρική Ειδικότητα, που να μην έχουν σχέση με την πρόσβαση σε αυτήν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πες μου ότι με μία δόση sex θα λογικευτείς και θα θυσιάσω το κορμί μου.

Τι είναι αυτά που γράφεις και θες να σε πάρουν σοβαρά οι συνάδελφοι;

Θεσμικό πλαίσιο εκπαίδευσης των ιατρών γράφει όχι των φοιτητών, οπότε το "προπτυχιακή" πάει περίπατο, μόνο εσύ το καταλαβαίνεις έτσι.

Η πρόταση αναφέρεται για την εκπαίδευση και μόνο, εσύ μόνο κατάλαβες πως αναφέρεται σε εξετάσεις για έναρξη ειδικότητας.

Γιατροί δεν είναι μόνο οι ειδικευόμενοι ξέρεις, είναι και οι αγροτικοί και οι επικουρικοί και οι επιμελητές.....

Και για να τελειώνω το θέμα, κάνε ένα τηλέφωνο αύριο στον αξιαγάπητο :splats: πρόεδρο του ΙΣΘ και ρώτα τι εννοεί και τότε έλα να μας μεταφράσεις τι εστί "Επανεξέταση του θεσμικού πλαισίου εκπαίδευσης των ιατρών".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατροί δεν είναι μόνο οι ειδικευόμενοι ξέρεις, είναι και οι αγροτικοί και οι επικουρικοί και οι επιμελητές.....

Μακάρι να θεσπιστούν εξετάσεις και για αυτούς.

Να ξεκαθαρίσει ο τόπος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατροί δεν είναι μόνο οι ειδικευόμενοι ξέρεις, είναι και οι αγροτικοί και οι επικουρικοί και οι επιμελητές.....

Μακάρι να θεσπιστούν εξετάσεις και για αυτούς.

Να ξεκαθαρίσει ο τόπος!

Πραγματικά άρχισα να έχω κνησμό στο δεξί μου...Το σπίτι όλο μύρισε τσουρέκια!!! Πως την έχεις δεί? Λυτρωτής της ιατρικής επιστήμης? Αφού βρήκες λύση για να καθαρίσει ο τόπος, εφόσον σε ενοχλέι τόσο πολύ το σύστημα του επαγγέλματος τράβα δούλεψε για τον δήμο. Στη τελική ποιά είσαι εσύ που μπορείς και χρησιμοποιείς τέτοιους χαρακτηρισμούς? Σε ενοχλούν οι συνάδελφοι σου? να το πώ χύμα? ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΑΥΓΟ? ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ!!! Άντε τράβα λοιπόν στο ΥΥΚΑ και ούρλιαξε εκεί. Εδώ μόνο προκλητική μπορείς να είσαι. Σε Ελληνικό Πανεπ. τελείωσα, τα βρίσκω το ίδιο ζόρικα με τον καθένα εδώ όμως δεν σκυλιάζω έτσι και αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ΄με ενδιαφέρει να βρεθεί λύση. Επειδή όμως φιλοδοξίες δεν έχεις μόνο εσύ μαζέψου και μίλα λογικά και όχι σαν καμιά θειά της γειτονιάς που ουρλιάζει όλη μέρα ότι όλοι τα τρώνε.

Μα επιτέλους δεν υπάρχει ένας Admin εδώ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως, δεν νομίζω να πιστεύει κάποιος εδώ μέσα ότι όπως έχουν τα πράγματα, οποιαδήποτε αλλαγή γίνει στην Υγεία, (πού φτάσαμε), δεν θα γίνει κάτω από τη δαμόκλειο σπάθη του ελλείματος και της μείωσης αυτού.

Η Ελλάδα έχει ξαναπτωχεύσει 5-6 φορές από τότε που συστάθηκε ως κράτος, και βέβαια και εκείνες τις φορές έκανε να προσλάβει δημόσιους υπαλλήλους κάτι (πολλά) χρόνια και στην υγεία. Τι μας κάνει να νομίζουμε ότι αυτή τη φορά είναι διαφορετική; Ένα κράτος που κλείνει τα νοσοκομεία του, όπως το Αιγηνίτειο και το Αρεταίειο τι ακριβώς χρησιμότητα έχει; Να μειώνει το έλλειμα; Χ*στηκα.

Κι ας τσακωνόμαστε εδώ, είναι δίκαιες, δεν είναι, το πτυχίο είναι πιο σημαντικό, όχι είναι οι εξετάσεις, και άλλα που μόνο φαιδρά θα μπορούσαν να είναι. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Μας πηδάνε και εμείς ευχόμαστε να μη μας δείρουν κι από πάνω.

Βρήκε ευκαιρία κάθε καρυδιάς καρύδι και ξετσουτσούνισε μόλις ακούστηκε το μαγικό καμπανάκι "εξετάσεις". Μόνο που αυτή τη φορά δεν είναι σαν κάθε άλλη και αυτό απευθύνεται και προς τις δύο πλευρές.

"Είμαστε διατεθιμένοι να μειώσουμε το κοινωνικό κράτος και την αγοραστική δύναμη του Έλληνα προκειμένου να μη χάσουμε την αξιοπιστία μας στις αγορές" George

Και μου λέει η άλλη ήρθε η ώρα για εξετάσεις στους αγροτικούς.. Πείτε μου τώρα, εγώ φταίω που της έκανα πλάκα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τέτοια ώρα τέτοια λόγια.

...ήρθε η ώρα για εξετάσεις στους αγροτικούς...

Το οτι υπάρχει Οικονομική Κρίση, δε σημαίνει πως αλλαγές που έπρεπε να είχαν γίνει εδώ και δεκαετίες δε θα πρέπει να τρέξουν, όσο το δυνατόν γρηγορότερα!

Θέλεις δε θέλεις, τις εξετάσεις θα σου τις επιβάλει η Ευρωπαϊκή Ένωση.

Πρέπει να διασφαλιστεί από άχρηστους Ιατρούς που μπορούν πλέον να ταξιδεύουν ελεύθερα εκτός συνόρων για να εξασκήσουν το επάγγελμα, στις Χώρες τους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

υπάρχει κάτι νεότερο για τις εξετάσεις για ειδικότητα?

ισχύει τελικά ότι από 30 ιουνίου θα ψηφιστεί νομοσχέδιο?

κ εαν ναι από πότε θα μπεί σε εφαρμογή?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέμπτη 30 Ιουνίου θα ψηφιστεί.

Παρασκευή 31 θα αποσταλεί στο εθνικό τυπογραφείο.

Σάββατο 1 Ιουλίου θα είναι η πρώτη εξεταστική.

Θέματα sos θα βγούνε μέχρι αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέμπτη 30 Ιουνίου θα ψηφιστεί.

Παρασκευή 31 θα αποσταλεί στο εθνικό τυπογραφείο.

Σάββατο 1 Ιουλίου θα είναι η πρώτη εξεταστική.

Θέματα sos θα βγούνε μέχρι αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέματα sos θα βγούνε μέχρι αρχές Ιουνίου.

Όχι ρε γαμώτο, έχω κλείσει ιστιοπλοϊκό μέχρι 5 Ιουλίου. Πότε έχουμε ορίσει τη συνέλευση να ψηφίσουμε για επαναληπτική εξεταστική;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέμπτη 30 Ιουνίου θα ψηφιστεί.

Παρασκευή 31 θα αποσταλεί στο εθνικό τυπογραφείο.

Σάββατο 1 Ιουλίου θα είναι η πρώτη εξεταστική.

Θέματα sos θα βγούνε μέχρι αρχές Ιουνίου.

Χααααχαχαχαχαχαχαχχα!!! ηδη αρχισαν οι φημεσ βλεπω για τα θεματα ΣΟΣ!!! Αθανατη Ελλαδα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπάρχει κάτι νεότερο για τις εξετάσεις για ειδικότητα?

ισχύει τελικά ότι από 30 ιουνίου θα ψηφιστεί νομοσχέδιο?

κ εαν ναι από πότε θα μπεί σε εφαρμογή?

Ε ναι λοιπόν νέος γύρος συζητήσεων για τις εξετάσεις. Εδώ δεν ξέρουμε αν σε ένα μήνα θα έχουμε πτωχεύσει(που λέει ο λόγος) και θες να σου πούμε πότε θα ψηφιστεί νομοσχέδιο για τις εξετάσεις, με πόσες ψήφους θα περάσει, από πότε θα ισχύσει, ποια θα είναι η ύλη και δεν ξέρω τι άλλο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ύστερα από τόσες σελίδες συζήτησης επί του θέματος, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα σου απαντήσει κανείς σοβαρά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.