Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Έχει ακουσει κανεις τι γινεται με τη λίστα της Παιδιατρικής στο Αγία Σοφία...? έχουν να διορίσουν άτομο από το Σεπτεμβριο σύμφωνα με τη νομαρχια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξερει κανεις τι γινεται με διορισμουσ στη επαρχια? Γινονται κανονικα οπως πριν σε 60 περιπου ημερες η παει μακρυα η βαλιτσα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφοι ξερει κανεις συμφωνα με πιο νομο ενας ειδικευομενος που βρισκεται σε παραταση μπορει να παραμηνει στη θεση του (οταν ερθει ο αντακαταστατης του) επειδη υπαρχει κενη θεση στην ιδια ειδικοτητα ? Δηλ μεχρι να συμπληρωθουν οι κενες θεσεις ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιού Ιανουαρίου; Εμείς του Δεκεμβρίου ακόμα περιμένουμε

καλημερα ξανα!ποιο ειναι το τηλεφωνο που πηρες στο λογιστηριο για να ρωτησεις? εμαθες κανενα νεο για το

τι γινεται με τους διορισμους μας? Αν μαθεις τιποτα ή σου ερθει ειδοποιηση ενημερωσε αν σου ειναι ευκολο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε επαρχιακό νοσοκομείο, για θέση που κενώθηκε στις αρχές απριλίου, η τοπική νομαρχία είπε για 2,5 μήνες αναμονή.

Στην ίδια κλινική, σε θέσεις που κενώθηκαν τέλος νοεμβρίου και τέλος δεκεμβρίου, οι διορισμοί ήρθαν το μάρτιο, οπότε μιλάμε για 3,5 και 2,5 μήνες αντίστοιχα.

Από Δευτέρα θα μας πει (;;;) το υπουργείο νεώτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφοι ξερει κανεις συμφωνα με πιο νομο ενας ειδικευομενος που βρισκεται σε παραταση μπορει να παραμηνει στη θεση του (οταν ερθει ο αντακαταστατης του) επειδη υπαρχει κενη θεση στην ιδια ειδικοτητα ? Δηλ μεχρι να συμπληρωθουν οι κενες θεσεις ?

Διάβασε εδώ "παράταση"

Υ.Γ. θερμή παράκληση, κάντε πρώτα ένα search, πολλές φορές είναι πιο γρήγορες οι απαντήσεις ;-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν...της θέσης μου προηγείτο μια προσωποπαγής θέση, σήμερα έμαθα από το ΥΥΚΑ ότι τα χαρτιά μου επέστρεψαν στη νομαρχία :wacko: . 5+ μήνες αναμονής με αποτέλεσμα όχι απλώς τίποτα αλλά ένα βήμα πίσω, το οποίο μεταφράζεται σε επιπλέον καθυστέρηση .Το τηλέφωνο της νομαρχίας όπου μπορεί κανείς να μάθει αν τα χαρτιά του έχουν σταλεί στο Υπουργείο είναι το 210/6984317 ? Το σηκώνουν ποτέ? Γιατί 12.30 με 14.00 που έπαιρνα σήμερα δεν...δεν...δεν emno.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν...της θέσης μου προηγείτο μια προσωποπαγής θέση, σήμερα έμαθα από το ΥΥΚΑ ότι τα χαρτιά μου επέστρεψαν στη νομαρχία :wacko: . 5+ μήνες αναμονής με αποτέλεσμα όχι απλώς τίποτα αλλά ένα βήμα πίσω, το οποίο μεταφράζεται σε επιπλέον καθυστέρηση .Το τηλέφωνο της νομαρχίας όπου μπορεί κανείς να μάθει αν τα χαρτιά του έχουν σταλεί στο Υπουργείο είναι το 210/6984317 ? Το σηκώνουν ποτέ? Γιατί 12.30 με 14.00 που έπαιρνα σήμερα δεν...δεν...δεν emno.

εγραφα πατησα backspace και βαρεθηκα να τα ξαναγραψω παλι αναλυτικοτερα

5 μηνες ησουν υπο διορισμό?

θα μπεις τωρα στη λιστα αναμονης?

θα παρεις αλλη οργανικη θεση που ανοιξε και θα περιμενεις και παλι κανα τετραμηνο πενταμηνο για αθηνα?

και αλλη μια απορια... αν τα χαρτια του ατομου με την προσωποπαγη θεση κολλησαν λογιστηριο καιμετα του ειπαν οτι τωρα καταργειται και θα παρει την οργανικη σου θεση,τα χαρτια του θα συνεχισουν απο το λογιστηριο και μετα ή από την αρχη και θα περιμενει παλι και αυτο κανα τετραμηνο για ΑΘΗΝΑ?

υγ.τελικα εκανα καλα που το πατησα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ερωηση...αν καποιος πριν απο μενα κανει ανακληση, ποσο καιρο κανει να ερθει η ανακληση? Τα χαρτια του τα εστειλαν 18/4.

Τροποποιήθηκε από fotmd
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περι ανακλησης...ξερει κανεις να μου πει ποσο καιρο παιρνει να ερθει η ανακληση?

Τροποποιήθηκε από fotmd
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τα τωρινά δεδομένα, σε πόσο καιρό θα μου έρθει ο διορισμός. Πριν από λίγες μέρες άλλαξε το status μου σε "υπο διορισμο". Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τα τωρινά δεδομένα, σε πόσο καιρό θα μου έρθει ο διορισμός. Πριν από λίγες μέρες άλλαξε το status μου σε "υπο διορισμο". Ευχαριστώ πολύ

Εξαρταται αν μιλαμε για κεντρο η επαρχια...κεντρο κανε υπομονη απο 3-4 μηνες και πανω...και περιφερεια 2-3 μηνες! Τωρα αν χειροτερεψει και αλλο η κατασταση... υπομονη! Αυτο κανουμε ολοι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει κανείς ιδέα γιατί αυξήθηκαν οι αναμονές στο Α.Σοφία; Αναμονή φίλου αυξήθηκε κατά 15 ολόκληρες θέσεις! :o

Έχει απαντηθεί το ερώτημά σου ΕΔΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και τελικα το πολυποθητο χαρτι του διορισμου ηρθε... emgoal αλλα εγω λειπω:P εχει κανενας ιδεα ποσο μενει το συστημενο στο ταχυδρομειο και αν μπορει να το παραλαβει αλλο ατομο με εξουσιοδοτηση??? ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για θέση που άνοιξε αρχές Μαρτίου σε νοσοκομείο της επαρχίας ο διορισμός έφτασε σε 2 μήνες και 10 ημέρες. 10 ημέρες διήρκησε η διαδρομή νοσοκομείο-νομαρχία-υπουργείο, σε 1 μήνα και 10 ημέρες βγήκε η απόφαση τοποθέτησης και σε 20 μέρες περίπου από τότε ο διορισμός έφτασε στα χέρια του παραλήπτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.