Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

καλησπέρα! Συνάδελφος πάντως για διορισμό στο Νοσοκομειο Κιλκίς περίμενε 40 ημέρες. Άκουσα επίσης ότι ο Λοβέρδος έδωσε εντολή να προχωρήσουν οι διορισμοί πιο γρηγορα...ίδωμεν....

Παιδια κανενα νεο απο το μετωπο εχουμε???τι γινεται με τους διορισμους στην Αθηνα?Σταλθηκαν οι διορισμοι του Δεκεμβριου? ΜΑΝΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα! Συνάδελφος πάντως για διορισμό στο Νοσοκομειο Κιλκίς περίμενε 40 ημέρες. Άκουσα επίσης ότι ο Λοβέρδος έδωσε εντολή να προχωρήσουν οι διορισμοί πιο γρηγορα...ίδωμεν....

Δεν υπάρχει διορισμός που να στάλθηκε σε ενδιαφερόμενο του οποίου η θέση άνοιξε πριν από 40 ημέρες.

Λιγότερο από 3 μήνες δεν υπάρχει διορισμός το τελευταίο τρίμηνο στο υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια κανενα νεο απο το μετωπο εχουμε???τι γινεται με τους διορισμους στην Αθηνα?Σταλθηκαν οι διορισμοι του Δεκεμβριου? ΜΑΝΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!

Γιατί δεν περνάς μία βόλτα από το υπουργείο ώστε να μάθεις τι ακριβώς συμβαίνει και να ενημερώσεις και όσους ενδιαφέρονται;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια κανενα νεο απο το μετωπο εχουμε???τι γινεται με τους διορισμους στην Αθηνα?Σταλθηκαν οι διορισμοι του Δεκεμβριου? ΜΑΝΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!

Γιατί δεν περνάς μία βόλτα από το υπουργείο ώστε να μάθεις τι ακριβώς συμβαίνει και να ενημερώσεις και όσους ενδιαφέρονται;

Τασο μολις γυρισα απο το υπουργειο..Μου ειπαν οτι πολλοι απο τους διορισμους Δεκεμβριου εχουν σταλθει ηδη και στελνονται αυτες τις μερες και οι υπολοιποι αλλα νομιζω οτι με κοροιδευουν γιατι δεν ξερω κανεναν γνωστο μου που να εχει λαβει διορισμο...Μηπως καποιος απο το φορουμ γνωριζει κατι παραπανω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από 20 Δεκεμβρίου (τοτε πηγαν τα χαρτια στο υπουργείο) για νοσοκομείο Αττικής και μου είπαν σήμερα ότι τα χαρτιά μου βρίσκονται στο γενικό λογιστήριο από 17 Μαρτίου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το διάστημα στέλνονται αποφάσεις για θέσεις που εκκενώθηκαν τον μήνα Δεκέμβριο. Ήδη συνάδελφοι έχουν παραλάβει τις αποφάσεις που οι θέσεις τους εκκενώθηκαν αρχές Δεκεμβρίου. Μέχρι το Πάσχα το αργότερο θα αποσταλούν οι αποφάσεις που αφορούν κενές θέσεις του 2010. Από γιορτή σε γιορτή λειτουργεί το σύστημα :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικό δημοσίευμα

Κίνδυνος για τη λειτουργία του Μεταμοσχευτικού Κέντρου στο Λαϊκό

23/03/2011

«Είναι υποχρέωση των αρμοδίων υπηρεσιών του Υπουργείου σας να δώσουν άμεση λύση και να προστατέψουν το μεγαλύτερο Μεταμοσχευτικό Κέντρο της χώρας. Το θέμα αφορά ανθρώπινες ζωές».

Με αυτό τον τρόπο κλείνει την επιστολή της προς τον υπουργό Υγείας Ανδρέα Λοβέρδο η Εθνική Συνομοσπονδία Ατόμων με Ειδικές ανάγκες, για το πολύ σοβαρό θέμα του Μεταμοσχευτικού Κέντρου του «Λαϊκού» Νοσοκομείου, που υπάρχουν δικαιολογημένοι φόβοι ότι θα κλείσει.

«Παρατηρείται αδικαιολόγητη καθυστέρηση στο διορισμό ειδικευόμενων ιατρών σε αυτό. Δικαιολογημένοι οι φόβοι και η κραυγή αγωνίας του Πανελλήνιου Συνδέσμου Νεφροπαθών, εάν αναλογιστούμε ότι παρά την ίδια κραυγή αγωνίας του Σωματείου Ηπατομεταμοσχευθέντων, το Μεταμοσχευτικό Κέντρο Ήπατος, του ιδίου νοσοκομείου, έκλεισε με ανυπολόγιστες συνέπειες για όσους βρίσκονται σε μακροχρόνιες λίστες αναμονής και για τους ήδη μεταμοσχευθέντες που χρειάζονται συνεχή ιατρική παρακολούθηση», σημειώνει μεταξύ άλλων η Συνομοσπονδία.

Παράλληλα ζητά από τον υπουργό Υγείας Ανδρέα Λοβέρδο την εξαίρεση του τομέα της Υγείας από την τήρηση της αναλογίας του 1/5 στις προσλήψεις, για να μην κλείσει το Κέντρο: «Η διακοπή λειτουργίας του μεγαλύτερου Μεταμοσχευτικού Κέντρου δεν μπορεί να δικαιολογηθεί από καμία άποψη, Ούτε λόγω “μνημονίου”, ούτε λόγω δημοσιονομικών ελλειμμάτων, ούτε λόγω της επιβολής του 1 προς 5 που ισχύει στις προσλήψεις του δημοσίου, μέτρο από το οποίο θεωρείται ηθικά, κοινωνικά και ανθρώπινο δίκαιο να εξαιρεθεί ο χώρος της υγείας, ιδιαίτερα σε ότι αφορά χρόνια πάσχοντες, οι οποίοι διατηρούνται στη ζωή μέσω μακροχρόνιας και δια βίου θεραπευτικής αγωγής».

Τροποποιήθηκε από anastasiostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από 20 Δεκεμβρίου (τοτε πηγαν τα χαρτια στο υπουργείο) για νοσοκομείο Αττικής και μου είπαν σήμερα ότι τα χαρτιά μου βρίσκονται στο γενικό λογιστήριο από 17 Μαρτίου

Πώς έμαθες από πότε είναι στο λογιστήριο? Υπάρχει κάποιο τηλ?

Εγώ είμαι υπο διορισμό από 23Δεκέμβρη, τα χαρτιά έφτασαν στο υπουργείο 5 Γενάρη και σήμερα το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι στην Ηγεσία του Υπουργείου για υπογραφές και όταν ρώτησα πόσο ακόμα περίπου θα περιμένω είπαν 20 ημέρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από 20 Δεκεμβρίου (τοτε πηγαν τα χαρτια στο υπουργείο) για νοσοκομείο Αττικής και μου είπαν σήμερα ότι τα χαρτιά μου βρίσκονται στο γενικό λογιστήριο από 17 Μαρτίου

Πώς έμαθες από πότε είναι στο λογιστήριο? Υπάρχει κάποιο τηλ?

Εγώ είμαι υπο διορισμό από 23Δεκέμβρη, τα χαρτιά έφτασαν στο υπουργείο 5 Γενάρη και σήμερα το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι στην Ηγεσία του Υπουργείου για υπογραφές και όταν ρώτησα πόσο ακόμα περίπου θα περιμένω είπαν 20 ημέρες.

Πως έμαθες πως τα χαρτιά σου είναι στην Ηγεσία (πολύ μου αρέσει το "ήττα" κεφαλαίο :D ). Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από 20 Δεκεμβρίου (τοτε πηγαν τα χαρτια στο υπουργείο) για νοσοκομείο Αττικής και μου είπαν σήμερα ότι τα χαρτιά μου βρίσκονται στο γενικό λογιστήριο από 17 Μαρτίου

Πώς έμαθες από πότε είναι στο λογιστήριο? Υπάρχει κάποιο τηλ?

Εγώ είμαι υπο διορισμό από 23Δεκέμβρη, τα χαρτιά έφτασαν στο υπουργείο 5 Γενάρη και σήμερα το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι στην Ηγεσία του Υπουργείου για υπογραφές και όταν ρώτησα πόσο ακόμα περίπου θα περιμένω είπαν 20 ημέρες.

Πήρα τηλέφωνο στο τμήμα ειδικοτήτων να ρωτήσω για τον διορισμό μου και μου το είπαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α, μάλιστα, σε ευχαριστώ. εμένα μου είπαν είναι στην ηγεσία και τίποτα περισσότερο. Τώρα τι εννοούν ακριβώς ηγεσία δεν ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τα στέλνουν για υπογραφή σε μένα xrysa, τίποτα ιδιαίτερο...μια τζίφρα και μετά τα δίνω πίσω :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι υπό διορισμό από 20 Δεκεμβρίου (τοτε πηγαν τα χαρτια στο υπουργείο) για νοσοκομείο Αττικής και μου είπαν σήμερα ότι τα χαρτιά μου βρίσκονται στο γενικό λογιστήριο από 17 Μαρτίου

Πώς έμαθες από πότε είναι στο λογιστήριο? Υπάρχει κάποιο τηλ?

Εγώ είμαι υπο διορισμό από 23Δεκέμβρη, τα χαρτιά έφτασαν στο υπουργείο 5 Γενάρη και σήμερα το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι στην Ηγεσία του Υπουργείου για υπογραφές και όταν ρώτησα πόσο ακόμα περίπου θα περιμένω είπαν 20 ημέρες.

Ναι για ποιο νοσοκομειο ομως ?Για νοσοκομειο στην Αττικη μιλας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Aiming to finish with December by the end of the week and start with Jan next week.

Last update from yesterday.

I hope I helped.

Εγώ άλλα έμαθα, Ότι δεν έχουν τελειώσει με διορισμούς Δεκέμβρη ακόμη. Τι αληθεύει λοιπόν? Και μιλάω για νοσοκομεία Αττικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Aiming to finish with December by the end of the week and start with Jan next week.

Last update from yesterday.

I hope I helped.

Εγώ άλλα έμαθα, Ότι δεν έχουν τελειώσει με διορισμούς Δεκέμβρη ακόμη. Τι αληθεύει λοιπόν? Και μιλάω για νοσοκομεία Αττικής.

Ναι καλα,,εδω υπαρχει συναδερφος που εχει χασει την προθεσμια για να παρουσιαστει απο τις 12/2 και εχουμε 28/3 και ακομα οι αχρηστοι απο το υπουργειο δεν τον εχουν διαγραψει..Οταν μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι η διαγραφη του θα γινει 'οταν βρουν χρονο '...Ειναι απαντηση αυτη????Τελικα μηπως πρεπει να μπουν συγκεκριμενα χρονοδιαγραμματα για τις διαδικασιες διορισμου και διαγραφης????? Γιατι αργουν τοσο πολυ να τον διαγραψουν???Μηπως αργουν σκοπιμως διοτι ετσι κερδιζουν χρηματα ή απλα ειναι τεμπελιδες οι υπαλληλοι????Και μετα λεμε γιατι εχουμε μεγαλες αναμονες!!!!2 μηνες για να διαγραψεις καποιον ???ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!Θα ξαναμιλησω αυριο με το υπουργειο διοτι αυτα ειναι απαραδεκτα πραγματα...Οι διορισμοι εχουν ξεπερασει τους 3 μηνες και ο κ.Υπουργος κοιμαται....Αμεση εντολη για επισπευση διαδικασιων διορισμου κ.υπουργε...Κανενας διορισμος δεν πρεπει να διαρκει πανω απο 1 μηνα αλλα ξεχασα: ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ...

Τροποποιήθηκε από llion7
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα και εγώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με τα τμήματα ειδικοτήτων.Οπότε για όσους περιμένουν διορισμό έμαθα τα ακόλουθα.

Για νοσοκομεία της επαρχίας:'Εχουν αρχίσει να αποστέλλονται οι διορισμοί για θέσεις που κενώθηκαν μέσα-τέλη Ιανουαρίου.

Για νοσοκομεία της Αττικής:Εδώ η κατάσταση είναι εντελώς απρόβλεπτη και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.Λόγω των προσωποπαγών θέσεων ο κάθε διορισμός είναι μια ξεχωριστή περίπτωση και η τελευταία πληροφόρηση είναι οτι θα αρχίσουν να επιστρέφουν τα χαρτιά των συναδέλφων που δεν έχουν υπογραφεί οι διορισμοί τους σε προσωποπαγή θέση στη νομαρχία και από εκεί θα γίνει ανακατανομή ανάλογα με τις θέσεις που έχουν κενωθεί στο αντίστοιχο νοσοκομείο.Για παράδειγμα στην περίπτωση μου επειδή εκκρεμούν 4 διορισμοί και ο πρώτος είναι για προσωποπαγή θέση θα επιστραφούν τα χαρτιά όλων στη νομαρχία και ο τελευταίος υπό διορισμό θα επιστρέψει στη λίστα αναμονής.Επειδή επικρατεί ένα μπάχαλο,το λιγότερο,το πότε θα διοριστούν τελικά οι υπό διορισμό είναι άγνωστο γιατί ακόμα δεν ξέρουν ποιοι θα είναι τελικά οι υπό διορισμό.

Τονίζω οτι επειδή κάθε περίπτωση είναι διαφορετική για να είστε σίγουροι επικοινωνήστε με το υπουργείο για να δείτε τι ισχύει τελικά για σας.Συμβουλή μου καλέστε μετά τις 1.30 στα γνωστά τηλέφωνα.Νωρίτερα δε σηκώνουν κανένα τηλέφωνο από ότι κατάλαβα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα και εγώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με τα τμήματα ειδικοτήτων.Οπότε για όσους περιμένουν διορισμό έμαθα τα ακόλουθα.

Για νοσοκομεία της επαρχίας:'Εχουν αρχίσει να αποστέλλονται οι διορισμοί για θέσεις που κενώθηκαν μέσα-τέλη Ιανουαρίου.

Για νοσοκομεία της Αττικής:Εδώ η κατάσταση είναι εντελώς απρόβλεπτη και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.Λόγω των προσωποπαγών θέσεων ο κάθε διορισμός είναι μια ξεχωριστή περίπτωση και η τελευταία πληροφόρηση είναι οτι θα αρχίσουν να επιστρέφουν τα χαρτιά των συναδέλφων που δεν έχουν υπογραφεί οι διορισμοί τους σε προσωποπαγή θέση στη νομαρχία και από εκεί θα γίνει ανακατανομή ανάλογα με τις θέσεις που έχουν κενωθεί στο αντίστοιχο νοσοκομείο.Για παράδειγμα στην περίπτωση μου επειδή εκκρεμούν 4 διορισμοί και ο πρώτος είναι για προσωποπαγή θέση θα επιστραφούν τα χαρτιά όλων στη νομαρχία και ο τελευταίος υπό διορισμό θα επιστρέψει στη λίστα αναμονής.Επειδή επικρατεί ένα μπάχαλο,το λιγότερο,το πότε θα διοριστούν τελικά οι υπό διορισμό είναι άγνωστο γιατί ακόμα δεν ξέρουν ποιοι θα είναι τελικά οι υπό διορισμό.

Τονίζω οτι επειδή κάθε περίπτωση είναι διαφορετική για να είστε σίγουροι επικοινωνήστε με το υπουργείο για να δείτε τι ισχύει τελικά για σας.Συμβουλή μου καλέστε μετά τις 1.30 στα γνωστά τηλέφωνα.Νωρίτερα δε σηκώνουν κανένα τηλέφωνο από ότι κατάλαβα.

Τι γινεται ρε παιδια με τους διορισμους????Πρεπει να εχουν αποσταλει πριν το Πασχα διοτι αν αργησουν λιγο και επειδη μιλαμε για δημοσιο και ολοι θα παρουν αδειες , τοτε καλο Μαιο ....Εχουμε κανενα νεο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λογικα αυτοι που ηταν υπο διορισμο στο πρωτο δεκαπενθημερο του γεναρη (χωρις να υπαρχουν προσωποπαγεις στα νοσοκομεια τους) για τα νοσοκομεια αττικης,θα παραλαβουν το διορισμό τους πριν το πασχα.

οσοι ηταν στο δευτερο δεκαπενθημερο μετα το πασχα.

ομως οι υπολοιποι που ηταν υπο διοριμο φεβρουαριο και οι ακομα πιο τυχεροι που επρεπε να ειναι υπο διορισμό

απο μαρτιο,αλλα τα χαρτια τους κολλησαν λογω των προσωποπαγων (και που ακομα μεχρι και για κανα δεκαημερο δεν ξερουμε τι θα γινει)

οταν με το καλο βγουν υποδιορισμο να περιμενουν πεντε μηνες και... για να τακτοποιηθουν ο σωρος των χαρτιων ολων οσων μαζευτηκαν.

οποτε πρωτο μελημα για οσους βγουν υπο διορισμό μεσα στον απριλη,να κλεισουν τις διακοπες του αυγουστου οπουδηποτε στον πλανητη επιθυμουν

και επειτα απο σεπτεμβριο όπως ανοιγουν και τα σχολεια ας περιμενουν το χαρτι του διορισμού.

ps λετε να ερθουν τα χαρτια τον νοεμβριο,οπως ειχε δηλωσει παλαιοτερα ο Λοβερδος οτι αυτόν τον μηνα καθε ετους διοριζονται οι ειδικευομενοι..

τελικα το ειχε πει λαθος...ή κατι ηξερε από τοτε και το δηλωσε...και εμεις απλως γελαγαμε...

α ρε γατε Λοβερδε με τα κολπα σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά είμαι υπό διορισμό εδώ και 4,5 μήνες...φυσικά τα χαρτιά μου δεν τα έχουν αγγίξει ακόμη!! Θα σου έλεγα λοιπόν ότι εσύ δεν υπερβάλλεις καθόλου...ο Λοβέρδος και σύσσωμο το υπουργείο του υπερβάλλουν με το δημοφιλές σπόρ του τακατακατακατακατακαταααά! emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

valina, είσαι υπό διορισμό επί 4,5 μήνες;

Μήπως πριν από σένα ήταν υπό διορισμό σε προσωποπαγή θέση κάποιος συνάδελφος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι βρε Τάσο. Ωστόσο η συγκεκριμένη προσωποπαγής συστάθηκε αρχές Οκτώβρη, δηλαδή 5 μήνες πριν την δημοσίευση του περίφημου ΦΕΚ περί κατάργησης των προσωποπαγών θέσεων. Ε, νομίζω το παρατράβηξαν... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να επαναλάβω την περίπτωση που ισχύει στο νοσοκομείο όπου ήμουν (Αθήνα); Άνθρωπος βρίσκεται υπό διορισμό επί 8μηνο, ναι, καλά ακούσατε, από τον περασμένο ΑΥΓΟΥΣΤΟ! Χωρίς ανάκληση διορισμού, χωρίς καθόλου προσωποπαγείς θέσεις στην λίστα, χωρίς τίποτα. Πλέον παίζουν στοιχήματα για το τι ρεκόρ παραμονής σε κατάσταση "υπό διορισμό" θα χτυπήσει η συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι βρε Τάσο. Ωστόσο η συγκεκριμένη προσωποπαγής συστάθηκε αρχές Οκτώβρη, δηλαδή 5 μήνες πριν την δημοσίευση του περίφημου ΦΕΚ περί κατάργησης των προσωποπαγών θέσεων. Ε, νομίζω το παρατράβηξαν... emeleos

Οι διορισμοί για νοσοκομεία της Αττικής έμειναν αρκετά πίσω από το καλοκαίρι χωρίς καμία δικαιολογία.

Με τη μη έγκαιρη έγκριση κονδυλίων για τις προσωποπαγείς θέσεις δημιουργήθηκαν επιπλέον καθυστερήσεις. Τώρα με την κατάργησή τους και την επιστροφή των φακέλων στη νομαρχία καθυστέρησαν ακόμα περισσότερο.

Λόγω "εμπειρίας" σου προτείνω τη μοναδική λύση που ο διορισμός "τρέχει" στο παραμάγαζο της αριστοτέλους.

Προσωπική επαφή από πολύ κοντά......κατεβάζεις καντήλια Αρβανίτου....Μπραβάκο.....Τιμοσίδη.....και ο διορισμός δεν κάνει 10 μέρες για να πάει από το ισόγειο στον δεύτερο όροφο.

Απλά θα σου αναφέρω πως συνάδελφος στη Φλώρινα που η θέση του άδειασε 2 Φεβρουαρίου έλαβε την απόφαση τοποθέτησης την προηγούμενη εβδομάδα, διάστημα δύο μήνες δηλαδή καθυστέρησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να επαναλάβω την περίπτωση που ισχύει στο νοσοκομείο όπου ήμουν (Αθήνα); Άνθρωπος βρίσκεται υπό διορισμό επί 8μηνο, ναι, καλά ακούσατε, από τον περασμένο ΑΥΓΟΥΣΤΟ! Χωρίς ανάκληση διορισμού, χωρίς καθόλου προσωποπαγείς θέσεις στην λίστα, χωρίς τίποτα. Πλέον παίζουν στοιχήματα για το τι ρεκόρ παραμονής σε κατάσταση "υπό διορισμό" θα χτυπήσει η συγκεκριμένη περίπτωση.

Και υπάρχουν άλλοι συνάδελφοι στη λίστα που.....κάθονται; Σε αυτές τις περιπτώσεις δε φταίει ούτε το Υπουργείο ούτε η νομαρχία αλλά οι ίδιοι που περιμένουν τη Δευτέρα Παρουσία emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.