Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

11η εντολή: ου μπλέξεις

απάντηση....

Σε περίπτωση μη αποδοχής του διορισμού ή διακοπής της υποχρεωτικής εκπαίδευσης και υπηρεσίας υπαίθρου, σε επόμενη διεκδίκηση θέσεων σε Κ.Υ. και Π.Ι. οι υποψήφιοι δεν έχουν δικαίωμα επιλογής αλλά διορίζονται ή τοποθετούνται εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση των σχετικών υποχρεώσεών τους σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. που η Υπηρεσία κρίνει ότι πρέπει να καλυφθούν Τελειο, αρα στην επομενη προκηρυξη εχουν εξασφαλισει αγροτικο!!

είδες την ΔΡΗ που πήρε αζήτητο και είπες να ρωτήσεις ε; Ειδα το ΑΖΗΤΗΤΟ και ειπα να ρωτησω, αν ηθελα να ρωτησω για την κοπελα θα την ρωτουσα απευθειας αφου την γνωριζω κιολας!

Δεν μπορείς να ζητήσεις να σε τοποθετήσουν σε αζήτητο! Μηπως ειναι για εκεινους που εχουν μηδενιστει σε προηγουμενες?

1. Πρέπει να έχει πάρει αγροτικό, να μην πάει ώστε να την τοποθετήσουν σε αζήτητο στην επόμενη (όπου τη στείλουν-συνήθως στο νομό που διαμένει, και αν έχει)

2. Αχ, αυτές οι γνωριμίες.......ούτε η κάπτεν τόσες, μόνο μην μου ρίξετε την κυβέρνηση pleaseeeeeeeeeeeeeee

3. Με αντιλαμβάνεσαι πλήρως και αρχίζω να ανησυχώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 512
  • Created
  • Last Reply
Το λοιπον, η κατασταση εχει ως εξης:

Φιλη μου βρηκε μολις δουλεια που την περιμενε απο καιρο και δε θελει να χασει.

Πηρε ομως και το αγροτικο που εβαλε τα χαρτια της, ετσι...απο συνηθεια, αφου ειναι 1 χρονος και, που προσπαθει η κοπελα...

Τωρα σκεφτεται πως να μην δεχτει το αγροτικο και παραλληλα να μην εχει κυρωσεις οπως μηδενισμο μοριων???

...

Εν ολιγοις, "Τασο των Αγροτικων", τι επιπτωσεις θα εχει η αρνηση του αγροτικου? Θα μηδενιστει απο θεμα μοριων?

ΥΓ: δικη μου ερωτηση αλλα οχι λιγοτερο χαζη απ'την παραπανω, τελικα μπορουμε να δηλωσουμε ΑΖΗΤΗΤΟ ή οχι? Κι αν θα μπορουσαμε να δηλωσουμε Αζητητο-ΑΓΟΝΟ???ε?ε?

ΑΧΑΧΑΧΑ ΡΕ ΘΕΡΙΟ ΣΕΡΟΤΟΝΙΝΗ ΕΣΥ ΜΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΣ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΚΕΤΟ "ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ " ΕΣΥ ΤΟ ΕΠΙΑΣΕΣ ΣΑΝ ΤΟ "ΙΩΑΝΝΑ ΤΗΣ ΛΩΡΑΙΝΗΣ" ΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΤΑΣΟΣ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΛΟΙΠΟΝ.

ΑΕΛ, μην του κολλας και πολυ, γιατι φοβαμαι οτι θα μας κοψει την πιστωση στην παροχη υπηρεσιων πληροφοριας... Το Τασο, με το γαντι παρακαλω! Δεν υπαρχει κι αλλος που να εχει εμβαθυνει τοοοοοοοοοσο πολυ στο θεμα "Αγροτικο"...και να ειναι διαθεσιμος 24/7!

Τασο, μην τον ακους, μονο καμια απεργια μη μας κανεις γιατι καηκαμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ααααα δεν με παει!!! :P

ετσι κι αλλιως δεν ειναι για μενα το αγροτικο.....οποτε σιγα μην θυσιασω τα μανολο μου!!! :lol:

χοχοχοχοχο :P

δε θέλω να στο πω απότομα...αλλά δες ΕΔΩ emiloveyou
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΕΛ, μην του κολλας και πολυ, γιατι φοβαμαι οτι θα μας κοψει την πιστωση στην παροχη υπηρεσιων πληροφοριας... Το Τασο, με το γαντι παρακαλω! Δεν υπαρχει κι αλλος που να εχει εμβαθυνει τοοοοοοοοοσο πολυ στο θεμα "Αγροτικο"...

Τασο, μην τον ακους, μονο καμια απεργια μη μας κανεις γιατι καηκαμε.

Τον φίλο σου τον ΑΕΛ πες του πως από τη μέρα που πήρε αγροτικό την είδε αλλιώς.....και απλά σχολιάζει....ποικιλοτρόπος.

Το Τάσο, Μαρία θέλει "ν" στο άρθρο.......αχ, βρε invitro με παράτησες μόνο μου.

Εγώ απεργία δεν κάνω, ας ρίξει άλλος τον μπουλούκο. Τατούλης του gm άλλος είναι! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Τάσο, Μαρία θέλει "ν" στο άρθρο.......αχ, βρε invitro με παράτησες μόνο μου.

τασε δε σου φτανει που σε προσεχω εγω μεχρι να επανελθει η vitriol?

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Τάσο, Μαρία θέλει "ν" στο άρθρο.......αχ, βρε invitro με παράτησες μόνο μου.

τασε δε σου φτανει που σε προσεχω εγω μεχρι να επανελθει η vitriol?

:P

το ξέρω....και είσαι και διακριτικήThanks.gifemiloveyou
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΕΛ, μην του κολλας και πολυ, γιατι φοβαμαι οτι θα μας κοψει την πιστωση στην παροχη υπηρεσιων πληροφοριας... Το Τασο, με το γαντι παρακαλω! Δεν υπαρχει κι αλλος που να εχει εμβαθυνει τοοοοοοοοοσο πολυ στο θεμα "Αγροτικο"...

Τασο, μην τον ακους, μονο καμια απεργια μη μας κανεις γιατι καηκαμε.

Τον φίλο σου τον ΑΕΛ πες του πως από τη μέρα που πήρε αγροτικό την είδε αλλιώς.....και απλά σχολιάζει....ποικιλοτρόπος.

Το Τάσο, Μαρία θέλει "ν" στο άρθρο.......αχ, βρε invitro με παράτησες μόνο μου.

Εγώ απεργία δεν κάνω, ας ρίξει άλλος τον μπουλούκο. Τατούλης του gm άλλος είναι! :lol:

κι αυτό θέλει ω μαναρια μου :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ποικιλοτρόπως

ΤΟ ΕΜΑΘΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ, αρα ανακεφαλαιωνουμε, εσυ-χαμενο κορμι που μας διαβαζεις, ανοιξε τα ματια σου και κοιτα καλα τι εγραψε ο "Τασος Νομικος"- αν θες αρνεισαι το αγροτικο και στην επομενη εχεις εξασφαλισει αλλο, που θα ειναι και στο Νομο που μενεις (αντε το πολυ να ειναι στον παραδιπλα Νομο ή στην αλλη ακρη της χωρας, αφου ουτως ή αλλως μακρια ειχες βαλει και σ'αυτην)

Ενταξει, θα μηδενιστεις, αλλα δεν τρεχει τιποτα, αφου στην επομενη ολο και καποιο κοκκαλακι (ΟΥΠΣ!- αγροτικουλι ηθελα να πω) θα περισσεψει και για σενα!

Πριν αρχισεις να σκεφτεσαι και να υπολογιζεις ποτε θα ειναι η επομενη προκηρυξη... βαλε 1 ποτηρακι κρασακι, χαλαρωσε και σκεψου οτι παντα θα υπαρχει ο Τασος που θα μπριζωνει και θα εχουμε αγροτικα ανα 18μερα πλεον!

ΥΓ: λες να μπορει να σωσει και το ΕΣΥ?-το κρατος?-την Υφηλιο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και κάτι εντός θέματος, για να μην απαντάω δεν ξέρω ξεχωριστά στον καθένα

ΔΕΝ ΞΕΡΩ πότε θα σταλούν οι διορισμοί

ΔΕΝ ΞΕΡΩ πότε θα βγει η επόμενη προκήρυξη

Για περισσότερες πληροφορίες emarright2899199045_4814a11c13_o.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ, αρα ανακεφαλαιωνουμε, εσυ-χαμενο κορμι που μας διαβαζεις, ανοιξε τα ματια σου και κοιτα καλα τι εγραψε ο "Τασος Νομικος"- αν θες αρνεισαι το αγροτικο και στην επομενη εχεις εξασφαλισει αλλο, που θα ειναι και στο Νομο που μενεις
Είχα ανησυχήσει πως αρχίζεις και με καταλαβαίνεις, αλλά ευτυχώς διαπιστώνω πως δεν με κατάλαβες καθόλου.

Αυτό ΕΣΥ το κατάλαβες, ΕΓΩ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: λες να μπορει να σωσει και το ΕΣΥ?-το κρατος?-την Υφηλιο?
Κλέβω εγώ τη δόξα από τα αξιόλογα στελέχη του Ι.Σ.Α;

Γεννημένοι σωσίες όλοι τους :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απάντηση....

Σε περίπτωση μη αποδοχής του διορισμού ή διακοπής της υποχρεωτικής εκπαίδευσης και υπηρεσίας υπαίθρου, σε επόμενη διεκδίκηση θέσεων σε Κ.Υ. και Π.Ι. οι υποψήφιοι δεν έχουν δικαίωμα επιλογής αλλά διορίζονται ή τοποθετούνται εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση των σχετικών υποχρεώσεών τους σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. που η Υπηρεσία κρίνει ότι πρέπει να καλυφθούν Τελειο, αρα στην επομενη προκηρυξη εχουν εξασφαλισει αγροτικο!!

1. Πρέπει να έχει πάρει αγροτικό, να μην πάει ώστε να την τοποθετήσουν σε αζήτητο στην επόμενη (όπου τη στείλουν-συνήθως στο νομό που διαμένει, και αν έχει)

1. Δηλαδη, το παραπανω ΔΕΝ ισχυει?

3. Αρα, ξανακανω την ερωτηση, περικαλω, για να αντιλαβου με απλα-λαϊκα δυτικων προαστιων ελληνικουλια... δηλ. αν αρνηθει στην επομενη προκηρυξη ΔΕΝ θα μπει σε Κενο Φαρμ-Ιατρειο? (γιατι ολα δεν γυριζουν γυρω μου....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αϊ σιχτιρ, κουραστηκα....

Λοιπον, ο,τι καταλαβες-καταλαβες φιλεναδα... τα υπολοιπα θα στα πουν απο πρωτο χερι τα σαϊνια (οπως τα λεει κι το Τασο) του ΥΥΚΑ!

Ω!Τασε! Σ'Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω!ΩΩΩΩΩΩΩμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!

Καλα Κρασια & Γλεντια για οσους το πηραν το πολυποθητο Κωτετσο-ιατρειο!

Οι υπολοιποι... τον Πουλο, δεν εχει κωκω γι'αποψε!

Καληνυχτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσύ βλέπω χρειάζεσαι μαθήματα για τα βασικά.....μην σε αγχώνει τα ίδια ρωτούσε ένα χρόνο και η πρώην προϊσταμένη των αγροτικών, η οποία πληρώνονταν.

Λοιπόν, στην κλήρωση συμμετέχουν όσοι έχουν τα ίδια μόρια, αλλά έχουν και την ίδια ημερομηνία πτυχίου ή αναγνώρισης ΔΟΑΤΑΠ ή αναγνώρισης επαγγελματικών δικαιωμάτων.

υ.γ. δε νομίζω να μην ξέρεις τι εστί ΔΟΑΤΑΠ; :o

ξερω,ξερω!πριν μπω εδω σε εσας πιστευα πως ηξερα αρκετα αλλα διαβαζω τοσα εδω που συνεχως αποριες μου προκυπτουν!ευχαριστω παντως!περιμενετε το επομενο μου χτυπημα! emwhip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανακεφαλαίωση λοιπόν :

1. Τα αγροτικό το παίρνει όποιος έχει τα πιο πολλά μόρια, δεν έχει καμμία σημασία αν το έχεις δηλώσει 1η ή 2η προτίμηση ( επειδή κάποιοι ρωτάνε και αυτό )

2. Σε περίπτωση που υπάρχει ισοβαθμία στα μόρια, το παίρνει αυτός με την παλαιότερη ημερομηνία πτυχίου

3. Σε περίπτωση που και η ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι η ίδια γίνεται κλήρωση

4. Αυτοί που δίπλα στο ονοματάκι τους λέει ΘΗΤΕΙΑ σημαίνει πως έχουν κάνει ήδη αγροτικό και πάνε για δεύτερο, όπου αν έχουν ας πούμε 50 μόρια και κάτσει απέναντι τους ένας ΥΠΟΧΡΕΟΣ ( αυτοί είναι αυτοί που δεν έχουν κάνει αγροτικό και πάνε για το πρώτο ) με 5 μόρια, ο υπόχρεος έχει προτεραιότητα και το παίρνει αυτός ακόμα και με την τρελή αυτή διαφορά μορίων.

5. Όσα μόρια και να έχεις, όσες φορές και αν έχεις κάνει αγροτικό, αν το δηλώσει Γενικός Ιατρός το παίρνει αυτός.

6. Αν δηλώσουν δύο Γενικοί Ιατροί το ίδιο αγροτικό το παίρνει αυτός που έχει παλαιότερο τίτλο ειδικότητας (όπως με την ημερομηνία πτυχίου)

Συγχαρητήρια σε όσους πήραν, καλή τύχη σε όσους δεν τους έκατσε, είναι τελείως πόκα το σύστημα! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια καλησπερα....Εχει την καλοσυνη να μου πει καποιος που βρισκω ενα link που να λεει τα απαιτουμενα δικαιολογητικα για διορισμο αγροτικου ιατρου?

Ευχαριστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΠΤΥΧΙΟΥ

2. ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ

3. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ/ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

4. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ (ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΑ)

5. ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΠΟΙΝΙΚΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ (ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΑ)

6. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΥΠΟΥ Α'

7. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΤΙΜΕΛΕΙΑΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ:

Α)ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΘΩΡΑΚΟΣ

Β)ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟ

Γ)ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ

Δ)ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΔΕΚΟ Η' ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ε)ΔΥΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

8.ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ ΤΣΑΥ

9.ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΙΚΑ

10.ΑΦΜ

11.ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ

12.ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ 1599/86 ΚΕΝΗ

Ψάχνουμε και λίγο τριγύρω, όλα εκεί γραμμένα είναι. Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σου ζητηθούν όλα, αλλά αυτά είναι όλα όσα αναφέρονται από δω και από κει μαζεμένα. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΜΗΝΗ ΑΣΚΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

1. Απόφαση τοποθέτησης.

2. Πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας.

3. Βεβαίωση εγγραφής στον Ιατρικό Σύλλογο που υπάγεται το Νοσοκομείο.

4. Υπεύθυνη Δήλωση θεωρημένη από τη Δ.Ο.Υ. ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμισθη θέση.

5. Αριθμό Μητρώου (Α.Μ.) Τ.Σ.Α.Υ.

6. Μία φωτογραφία

7. Αριθμό λογαριασμού τραπέζης για τη μισθοδοσία (ανάλογα με ποια τράπεζα συνεργάζεται το νοσοκομείο)

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατί μερικοί με 11 μόρια πάνε σε κλήρωση με αυτούς που έχουν 12 και μερικοί όχι?

ευχαριστώ

μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

θα το κρατήσεις μυστικό συνάδελφε emconfused
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και ποτε με το καλο η καινουργια προκυρηξη?εχουμε να καλυψουμε και αλλο αγονο εκτος απο το δικο μας.

Τασο σβησε τα μυνηματα σου,μου εχει σπασει τα νευρα να ειναι συνεχεια γεματο το inbox τις τελευταιες μερες

Τζάμπα τα έσβησα μάλλον, π.μ. ακόμα να πάρω. :anavwfwties:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και ποτε με το καλο η καινουργια προκυρηξη?εχουμε να καλυψουμε και αλλο αγονο εκτος απο το δικο μας.

Τασο σβησε τα μυνηματα σου,μου εχει σπασει τα νευρα να ειναι συνεχεια γεματο το inbox τις τελευταιες μερες

Τζάμπα τα έσβησα μάλλον, π.μ. ακόμα να πάρω. :anavwfwties:

σημερα εφημερευεω και θα σου στειλω απο εκει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά "μαγειρεμένα" και "μαγειρεμένα" διαβάζω, μου ανοίγει η όρεξη και φαγητό δεν βλέπω!!! Τι θα γίνει πια?

Καλή αρχή σε όσους ξεκινάνε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.