Jump to content

περαιτερω μειωση ειδικοτητας για οσους εχουν κανει αγροτικο;;;


otrellaras

Recommended Posts

υπαρχει νεο εγγραφο με ημερομηνια 14 απριλιου του υπουργειου που ξεκαθαριζει σε ποιες ειδικοτητες αναγνωριζεται το επιπλεον τριμηνο και πως...

Οταν θα εχω χρονο να το σκαναρω θα το ανεβασω..(ειμαι εφημερια)

Υ.Γ. Ολες οσες εχουν κομματι παθολογιας η χειρουργικης ακομα και ενσωματομενο (πχ γεν.Ιατρικη, μικροβια κτλ) αναγνωριζεται.

Και για γενικη ιατρικη;

Καλά ειναι εντελώς μλκες!

Περιμένουμε να το σκανάρεις!

thanks

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι που δεν έγινε σαφές....Αυτοί που κάνουν τώρα ειδικότητα παθολογία ή χειρουργική και έχουν ολοκληρώσει το αγροτικό οφείλουν να φύγουν 3 μήνες νωρίτερα ή μόνο αν επιθυμούν αναγνωρίζουν τους 6 μήνες;Προκύπτει από κα΄που αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελευταία φορά το ξαναλέω μήπως και γίνει κατανοητό.

Το "κατ' επιλογή" που αναφέρει στην εγκύκλιο δε σημαίνει ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ο ειδικευόμενος, αλλά το ότι θα επιλέξει σε ποια από τις δύο ειδικότητες θα αναγνωρίσει το επιπλέον τρίμηνο.

Και στην εγκύκλιο της αναγνώρισης του τριμήνου αναφερόταν η έκφραση "κατ' επιλογή". Τότε όποιος ήθελε αναγνώριζε το τρίμηνο; Όχι.

Επομένως για όσους έχουν ολοκληρώσει την υπηρεσία υπαίθρου αναγνωρίζονται 3 μήνες για όλες τις ειδικότητες και επιπλεόν 3 μήνες για όσες έχουν ως παθολογία ή χειρουργική ως αρχικό μέρος της ειδικότητάς τους (συμπεριλαμβανομένου και των ιδίων ως πλήρη ειδικότητα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι που δεν έγινε σαφές....Αυτοί που κάνουν τώρα ειδικότητα παθολογία ή χειρουργική και έχουν ολοκληρώσει το αγροτικό οφείλουν να φύγουν 3 μήνες νωρίτερα ή μόνο αν επιθυμούν αναγνωρίζουν τους 6 μήνες;Προκύπτει από κα΄που αυτό;

όταν άρχισες την ειδικότητα έκανες σύμβαση για 5 χρόνια και 9 μήνες. Τώρα θα αναγνωριστεί και ένα τρίμηνο επιπλέον και θα απολυθείς 3 μήνες νωρίτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και για γενικη ιατρικη;

Καλά ειναι εντελώς μλκες!

Περιμένουμε να το σκανάρεις!

thanks

Ναι και για γενικη ιατρικη

Είναι κάτι πιο καινούριο απο αυτό που ήδη ξέραμε;

Ναι ειναι κατι καινουργιο οχι ως προς τα δεδομενα αλλα ειναι σαφεστατο και ξεκαθαρο..Πλεον δεν υπαρχουν περιθωρια αμφισβητησης απο κανενα νοσοκομειο και μπορουν οσοι περιμενουν σε λιστα και τα νοσοκομεια δεν το εφαρμοζουν να καταφυγουν νομικα εναντι του νοσοκομειου

υπαρχει νεο εγγραφο με ημερομηνια 14 απριλιου του υπουργειου που ξεκαθαριζει σε ποιες ειδικοτητες αναγνωριζεται το επιπλεον τριμηνο και πως...

Οταν θα εχω χρονο να το σκαναρω θα το ανεβασω..(ειμαι εφημερια)

Υ.Γ. Ολες οσες εχουν κομματι παθολογιας η χειρουργικης ακομα και ενσωματομενο (πχ γεν.Ιατρικη, μικροβια κτλ) αναγνωριζεται.

Το κειμενο σκαναριστικε και ανεβηκε εδω

http://drtsili.blogspot.com/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε η εγκύκλιος αυτή είναι δημοσιευμένη εδώ και άνα μήνα στο forum. Δες ΕΔΩ

Και να ρωτήσω και κάτι άσχετο......

Ποιος καλός συνάδελφος δημοσίευσε τις νέες θέσεις ειδικότητας στο link που παράθεσες;

Πρέπει να είναι εξπέρ στις αντιγραφές..... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δευτέρα, 19 Μάϊος 2008

Κατανομή των νέων θέσεων ιατρικών ειδικοτήτων ανά νοσοκομείο

Posted by Dr tSiLi at 11:14 μμ

θα του πήρε του ντου ρου τσίλι πολύ ώρα να τις γράψει :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οσον αφορα τη προηγουμενη δημοσιευση δεν την ειχα δει.Δεν βρισκεται στο τοπικ με τη νομοθεσια και ετσι απλα μου ξεφυγε.

Θεωρησα απλα λογικο να αναφερω κατι που εγινε γνωστο στα νοσοκομεια μολις χτες..(τουλαχιστον εδω στο ρεθυμνο χτες εφτασε η επιστολη αυτη και φανταζομαι η ημερομηνια δε διαφερει και πολυ απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο). Τωρα αν καποιοι εχουν αλλου προσβασεις οπως προφανως αυτοι του ygeianet καλα κανουν και τις εχουν....

Οσον αφορα τις θεσεις της ειδικοτητας δε καταλαβαινω το σχολιο σου και πανω απο ολα το ειρωνικο υφος..

Εγω προσωπικα που τις εψαχνα μαζι με κατι συναδελφους στο νοσοκομειο προχτες δε τις εβρισκα. Αν ο φιλος tsili (και καλα εκανε κατα τη γνωμη μου) σωστο να τις αναδημοσιευσει στο blog του απο εκει που τις βρηκε εχει καθε δικαιωμα. Σημασια εχει να ενημερωνεις οταν μπορεις και αυτη ακριβως τη λογικη εχουν τα blogs. Δεν ειναι ουτε φορουμ ουτε site..

Αν διεκδικει καποιος το copyright της πρωτοδημοσιευσης να το χαιρεται. ποτε δε το διεκδικησαμε...Και αυτο δεν το εχει σιγουρα οποιος απλα σκαναρισε τις κυριακατικες εφημεριδες με το abby fine reader...

Θα επρεπε να το εχει το υπουργειο....αλλα...

Y.Γ. Θα μπορουσα φυσικα να σε φερω και σε επαφη μαζι του να ανταλλαξετε ο καθενας την εφημεριδα πληροφορησης αλλα φανταζομαι οτι μπορεις να το κανεις και μονος σου αφου ειναι μελος αυτου του φορουμ εδω και παρα πολλα χρονια......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να καταλάβω: Αναγνωρίζεται σε όλους το επιπλέον τρίμηνο; Ή μόνο σε αυτούς που κάνουν πλήρη παθολογία-χειρουργική; Συγκεκριμένα, σε εμένα που κάνω ορθοπεδική και ήδη έχει αφαιρεθεί το τρίμηνο πριν το αγροτικό απο τη χειρουργική μου, θα μου αφαιρεθεί και ένα τρίμηνο απο την ορθοπεδική;

ΝΑ ΧΑΡΩ ΔΗΛ. Ή ΟΧΙ;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οσον αφορα τη προηγουμενη δημοσιευση δεν την ειχα δει.Δεν βρισκεται στο τοπικ με τη νομοθεσια και ετσι απλα μου ξεφυγε.

Θεωρησα απλα λογικο να αναφερω κατι που εγινε γνωστο στα νοσοκομεια μολις χτες..(τουλαχιστον εδω στο ρεθυμνο χτες εφτασε η επιστολη αυτη και φανταζομαι η ημερομηνια δε διαφερει και πολυ απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο). Τωρα αν καποιοι εχουν αλλου προσβασεις οπως προφανως αυτοι του ygeianet καλα κανουν και τις εχουν....

Οσον αφορα τις θεσεις της ειδικοτητας δε καταλαβαινω το σχολιο σου..

Εγω προσωπικα που τις εψαχνα μαζι με κατι συναδελφους στο νοσοκομειο προχτες δε τις εβρισκα. Αν ο φιλος tsili (και καλα εκανε κατα τη γνωμη μου) σωστο να τις αναδημοσιευσει στο blog του απο εκει που τις βρηκε εχει καθε δικαιωμα.Σημασια εχει να ενημερωνεις οταν μπορεις..

Αν διεκδικει καποιος το copyright της πρωτοδημοσιευσης να το χαιρεται. Του το χαριζουμε...

Θα επρεπε να το εχει το υπουργειο....αλλα...

μάλλον δεν κατάλαβες κάτι

1. το κείμενο αυτό έχει σταλεί στα νοσοκομεία πριν ένα μήνα

2. τις θέσεις με τον τρόπο που τις δημοσίευσε ο τσίλι και τον χρόνο που το δημοσίευσε απλά με ξάφνιασε όταν είδα το post

για δες λίγο ΕΔΩ σου θυμίζει κάτι; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να καταλάβω: Αναγνωρίζεται σε όλους το επιπλέον τρίμηνο; Ή μόνο σε αυτούς που κάνουν πλήρη παθολογία-χειρουργική; Συγκεκριμένα, σε εμένα που κάνω ορθοπεδική και ήδη έχει αφαιρεθεί το τρίμηνο πριν το αγροτικό απο τη χειρουργική μου, θα μου αφαιρεθεί και ένα τρίμηνο απο την ορθοπεδική;

ΝΑ ΧΑΡΩ ΔΗΛ. Ή ΟΧΙ;;;;

εσύ θα κάνεις κανονικά την ορθοπεδική

αν τώρα έκανες τον χρόνο της χειρουργικής θα έκανες ένα τρίμηνο λιγότερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. το κείμενο αυτό έχει σταλεί στα νοσοκομεία πριν ένα μήνα

Δεν εχει σημασια ποτε στελνεται ενα κειμενο απο το υπουργειο αλλα ποτε τα νοσοκομεια το λαμβανουν.. Και για να καταλαβεις τη διαδικασια αφου σταλει απο την αρμοδια υπηρεσια του υπουργειου συνηθως καμια βδομαδα μετα (μετρανε παντα οι εργασιμες μερες) απο την μερα που αναγραφεται πανω, παει πρωτα στις ΔΥΠΕ που που αφου το περασουν απο κανα δυο γραφεια το μστελνουν στα νοσοκομεια.. Ολα αυτα με κανονικο ταχυδρομειο...

Απο εκει περνει γνωση ο διοικητης και μετα πρωτοκολληται στα εισερχομενα. Η διαδικασια σαφως οταν μεσολαβει και πασχα και πρωτομαγια και απεργιες μπορει καλλιστα να φτασει τις 30 ημερολογιακες μερες.. (Προσωπικα εχω δει και πολυ χειροτερα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.