Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Λοιπόν εγώ πήρα τηλέφωνο και ρώτησα πολύ συγκεκριμένα στο γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου, όπου φαίνεται να τους είχαν ρωτήσει κι άλλοι. Μου είπαν ότι θα διοριστώ κανονικά να κάνω το τρίμηνο στο νοσοκομείο και αν όταν τελειώσει το τρίμηνο δεν έχει λήξει η σύμβαση του προηγούμενου ιατρού, τότε θα περιμένω λίγο μέχρι να λήξει η σύμβασή του για να ορκιστώ στο χωριό. Αυτά. Κάτι μου λέει βέβαια ότι με αυτό τον τρόπο, τη 2η δήλωση για ειδικότητα θα μπορώ την κάνω μετά το τρίμηνο... Θα δούμε.

σε ποιο νοσοκομειο συναδελφε στο ειπαν αυτο?

πραγματι τα εχουν κανει μπορντελο.

το θεμα ειναι οτι ο διορισμος ισχυει , ειναι υποχρεωμενοι να παρουν τα χαρτια μας και αυτο θα γινει νομικα.

στο υυκα προλαβαινουν καποιοι να πανε να πιεσουν?

εγω σημερα μιλησα με καποια κυρια απο την νομικη υπηρεσια του υυκα , και μου το ειπε ξεκαθαρα οτι πρεπει να δεχθουν τα χαρτια και μαλλον... θα βγει διευκρινηση σε λιγες...μερες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Φωτάρα αν σου πω πως είχα πλέον ανησυχήσει γιατί αργεί η ενημερωτική εγκύκλιος, πες την αλλιώς τροποποίηση ή διευκρίνηση.

Αυτή η λέξη πλεόν ακολουθεί κάθε Φ.Ε.Κ. και ανακοίνωση του υπουργείου υγείας.

Ένα Φ.Ε.Κ. και μετά η τροποπόιηση και φυσικά η εγκύκλιος.....μέχρι να δούμε την διευκρίνηση.

Μην βρίζεις Φώτη....ΕΙΣΑΙ ΙΑΤΡΟΣ είπαμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγώ περιμένω τις ειδήσεις στις 8 αύριο να σε δω με μοζαϊκ στη φάτσα και από κάτω ο τίτλος "ο κατηγορούμενος" αγροτικός ιατρός! embond

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α μπα δεν θα τους κανω την χαρη.

αυτοι εχουν κανει το μεγα σκανδαλο ,απο οσους συναδελφους δεχθηκαν τον διορισμο διοτι ταχαμου δηθεν οι θεσεις ανοιγαν , δεν εδιωξαν και αυτους που ειναι στο χωριο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν εγώ πήρα τηλέφωνο και ρώτησα πολύ συγκεκριμένα στο γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου, όπου φαίνεται να τους είχαν ρωτήσει κι άλλοι. Μου είπαν ότι θα διοριστώ κανονικά να κάνω το τρίμηνο στο νοσοκομείο και αν όταν τελειώσει το τρίμηνο δεν έχει λήξει η σύμβαση του προηγούμενου ιατρού, τότε θα περιμένω λίγο μέχρι να λήξει η σύμβασή του για να ορκιστώ στο χωριό. Αυτά. Κάτι μου λέει βέβαια ότι με αυτό τον τρόπο, τη 2η δήλωση για ειδικότητα θα μπορώ την κάνω μετά το τρίμηνο... Θα δούμε.

σε ποιο νοσοκομειο συναδελφε στο ειπαν αυτο?

πραγματι τα εχουν κανει μπορντελο.

το θεμα ειναι οτι ο διορισμος ισχυει , ειναι υποχρεωμενοι να παρουν τα χαρτια μας και αυτο θα γινει νομικα.

στο υυκα προλαβαινουν καποιοι να πανε να πιεσουν?

εγω σημερα μιλησα με καποια κυρια απο την νομικη υπηρεσια του υυκα , και μου το ειπε ξεκαθαρα οτι πρεπει να δεχθουν τα χαρτια και μαλλον... θα βγει διευκρινηση σε λιγες...μερες.

Χάος δηλαδή ! Δε βαριέσαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν εγώ πήρα τηλέφωνο και ρώτησα πολύ συγκεκριμένα στο γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου, όπου φαίνεται να τους είχαν ρωτήσει κι άλλοι. Μου είπαν ότι θα διοριστώ κανονικά να κάνω το τρίμηνο στο νοσοκομείο και αν όταν τελειώσει το τρίμηνο δεν έχει λήξει η σύμβαση του προηγούμενου ιατρού, τότε θα περιμένω λίγο μέχρι να λήξει η σύμβασή του για να ορκιστώ στο χωριό. Αυτά. Κάτι μου λέει βέβαια ότι με αυτό τον τρόπο, τη 2η δήλωση για ειδικότητα θα μπορώ την κάνω μετά το τρίμηνο... Θα δούμε.

Σε εμάς δέχτηκαν άτομο που ανοίγει τον Ιούλιο. Και έκανε και 2η δήλωση μαλιστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν εγώ πήρα τηλέφωνο και ρώτησα πολύ συγκεκριμένα στο γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου, όπου φαίνεται να τους είχαν ρωτήσει κι άλλοι. Μου είπαν ότι θα διοριστώ κανονικά να κάνω το τρίμηνο στο νοσοκομείο και αν όταν τελειώσει το τρίμηνο δεν έχει λήξει η σύμβαση του προηγούμενου ιατρού, τότε θα περιμένω λίγο μέχρι να λήξει η σύμβασή του για να ορκιστώ στο χωριό. Αυτά. Κάτι μου λέει βέβαια ότι με αυτό τον τρόπο, τη 2η δήλωση για ειδικότητα θα μπορώ την κάνω μετά το τρίμηνο... Θα δούμε.

Dr carter αυτο που σου ειπαν ουσιαστικα ειναι παρανομο , γιατι σου δωσαν απαντηση λες και το τριμηνο στο νοσοκομειο ειναι ιδιωτικου δικαιου. Κανονικα δεν πρεπει να διοριστεις καθολου μεχρι να τελειωσει η συμβαση του προηγουμενου.

Φανταζομαι οτι αν εχεις αγονο δημιουργουνται και ανισοτητες μια και αν κανει αυτη την παρανομια το νοσοκομειο σου , σου δινουν προβαδισμα εναντι αυτον οπου ολα θα γινουν με το γραμμα του νομου

NO offence ετσι?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΠΟΥΡΔΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ) ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?

ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ?? ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ... ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ( ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ... ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ...)

PS.

Εχω βαρεθει να κραζω για την συμβαση δημοσιου δικαιου.......

Ας κραζει και καποιοσ αλλος νιωθω τοσο μονος...................................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα τι γινεται χνουτς?ασε το κραξιμο.

ετσι θα μεινουμε να περασουν οι 10 μερες και μετα τι?

ειναι δυνατον εν ετη 2008 με το ΦΕΚ διορισμου στα χερια μου ν ακουσω μια υπαλληλο του νοσοκομειου να μου λεει με λογια και οχι με γραπτες αποδειξεις να ξαναπαω τον ιουλιο να πιασω δουλεια....?

πανε καλα?

θα φανε κοπρανα τελος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα τι γινεται χνουτς?ασε το κραξιμο.

ετσι θα μεινουμε να περασουν οι 10 μερες και μετα τι?

ειναι δυνατον εν ετη 2008 με το ΦΕΚ διορισμου στα χερια μου ν ακουσω μια υπαλληλο του νοσοκομειου να μου λεει με λογια και οχι με γραπτες αποδειξεις να ξαναπαω τον ιουλιο να πιασω δουλεια....?

πανε καλα?

θα φανε κοπρανα τελος.

Αυτη εκφραζει τον νομο οπως πρεπει ομως ρε παιδια...Δυο ατομα δεν μπορουν καταλαμβανουν την ιδια θεση

Τι να πω....

Ακομα και να ζητησετε αλλαγη στην συμβαση (κατι το οποιο εχει ζητηθει απο τον σεπτεμβρη) θα σας γραψουν κανονικα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ ολα αυτα.

το ΦΕΚ διορισμου που εχουμε στα χερια μας τι ειναι κωλο-σφουγγι ή εχει καποια αξια οταν λεει οτι σε 10 μερες πιανω δουλεια?

και κανεις προσεξε να δεις δεν μιλαει για ορθογραφικο λαθος στο ΦΕΚ μα κανεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε Φώτη, πάνε στην αρμόδια που σου έστειλε το κωλόχαρτο και ζήτα της εξηγήσεις.

Ποιό είναι το ορθογραφικό λάθος του Φ.Ε.Κ.;

xnouts....συμφωνώ σε όλα μαζί σου, έχεις απόλυτο δίκαιο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο λεω τασο οτι δεν υπαρχει κανενα λαθος στο ΦΕΚ ειναι δυνατον στην βουλη που τα συντασσουν να κανουν βλακιες?

πηρα τηλ και μιλησα σημερα με την νομικη υπηρεσια του υυκα και μου ειπαν κακος που δεν μου δεχονται τα χαρτια στο νοσοκομειο τους εδωσα τα στοιχεια μου τηλ και ολα και ειπαν θα μ ενημερωσουν αυριο....

λες να με παρουν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο αγαπητός κύριος Βούκαλης είναι αρμόδιος της νομικής υπηρεσίας που μεταφράζει τα Φ.Ε.Κ. βάσει των δικών του ελληνικών. Και όταν του λες.....υπάρχει προηγούμενο....σου απαντάει .....δεν γνωρίζω.

Γιατί δεν έβαλες την υπάλληλο του νοσοκομείου να πάρει τηλέφωνο την κα Πάτα να συνεννοηθούν; Ξέρω ζητάω πράγματα παράλογα-αδιανόητα αλλά λέω μια γνώμη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο αγαπητός κύριος Βούκαλης είναι αρμόδιος της νομικής υπηρεσίας που μεταφράζει τα Φ.Ε.Κ. βάσει των δικών του ελληνικών. Και όταν του λες.....υπάρχει προηγούμενο....σου απαντάει .....δεν γνωρίζω.

Γιατί δεν έβαλες την υπάλληλο του νοσοκομείου να πάρει τηλέφωνο την κα Πάτα να συνεννοηθούν; Ξέρω ζητάω πράγματα παράλογα-αδιανόητα αλλά λέω μια γνώμη.

Ναι ρε Φωτάρα αν ερχόσουν σε επαφή με τους δύο υπαλλήλους του ΥΥΚΚΑ που αναφέρει ο Τάσος θα την είχες βρει την άκρηηηηηηη.............

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr carter αυτο που σου ειπαν ουσιαστικα ειναι παρανομο , γιατι σου δωσαν απαντηση λες και το τριμηνο στο νοσοκομειο ειναι ιδιωτικου δικαιου. Κανονικα δεν πρεπει να διοριστεις καθολου μεχρι να τελειωσει η συμβαση του προηγουμενου.

Φανταζομαι οτι αν εχεις αγονο δημιουργουνται και ανισοτητες μια και αν κανει αυτη την παρανομια το νοσοκομειο σου , σου δινουν προβαδισμα εναντι αυτον οπου ολα θα γινουν με το γραμμα του νομου

NO offence ετσι?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΠΟΥΡΔΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ) ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ?

ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ?? ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ... ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ( ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ... ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ...)

PS.

Εχω βαρεθει να κραζω για την συμβαση δημοσιου δικαιου.......

Ας κραζει και καποιοσ αλλος νιωθω τοσο μονος...................................

Τι να σου πω φίλε μου. Εγώ θα πάω εκεί και αν με διορίσουν καλώς. Αν όχι, και μου πουν πέρνα ξανά σε 1, 2, 10 μήνες, πάλι καλώς. Αρκεί να μου το δώσουν γραπτώς. Δεν θα τρελαθώ κιόλας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καρτερ εδω ειναι που σε στελνουν , τιποτα δεν εχουν να σου δωσουν γραπτως...

το λεει το ΦΕΚ...

ελα να διοριστεις σε 2 μηνες ασε μου και το κινητο σου να ειμαστε στεντ-μπαι....

κατι τετοια θ ακουσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ Η ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΠΑΝΕ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ; ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ; ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΟ;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ Η ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΠΑΝΕ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ; ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ; ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΟ;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ;;;;;;;;;;;;;;

μα κανεις δεν τους υπολογιζει βεβαια!!!

ευλογες και ευστοχες οι αποριες σου αλλα απαντηση ποιος θα σου δωσει μου λες????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ Η ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΠΑΝΕ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ; ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ; ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΟ;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ;;;;;;;;;;;;;;

μα κανεις δεν τους υπολογιζει βεβαια!!!

ευλογες και ευστοχες οι αποριες σου αλλα απαντηση ποιος θα σου δωσει μου λες????????

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΡΑΠΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ... ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν η Πάτα αυθαιρετεί οι πολίτες σιωπούν.

Πάτα γερά πάρτους τα μυαλά.....μήπως και βάλεις κι εσύ.

Εγώ ακόμα δεν βρίζω...κάνω υπομονή και περιμένω να δω τι ανακοίνωση θα βγάλει (αν βγάλει) το αρμόδιο τμήμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν υπαρχει κανενα θεμα ετσι μας ειπαν στο νοσοκομειο λαρισας ο υποδιοικητης ενημερωθηκε απο το υυκα μας ειπε , ολοι θα μπουν κανονικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.