Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

φωτη οχι πως δε σε πιστευω αλλα εαν τυχει σε εμενα αυτο την παρασκευη η τη δευτερα που θα παω θα τον φαω τον υπαλληλο!και εχω μια πεινα!!!!

ο κανιβαλισμός είναι παράνομος στην χώρα μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΥΤΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ.

ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΦΥΓΕΙ Ο ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΜΕΝ.

Α ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΕΚ ΠΟΥ ΤΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ , ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΦΕΚ ΜΕ ΝΟΥΜΕΡΟ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ Χ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φωτη οχι πως δε σε πιστευω αλλα εαν τυχει σε εμενα αυτο την παρασκευη η τη δευτερα που θα παω θα τον φαω τον υπαλληλο!και εχω μια πεινα!!!!

ο κανιβαλισμός είναι παράνομος στην χώρα μας

εγω θα τον φαω και ας ειμαι παρανομος!!!αλλωστε ολοι παρανομοι ειναι σε αυτη τη χωρα!!!!ενας ακομη δεν αλλαζει την ισορροπια!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΥΤΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩ.

ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΦΥΓΕΙ Ο ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΜΕΝ.

Α ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΕΚ ΠΟΥ ΤΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ , ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΦΕΚ ΜΕ ΝΟΥΜΕΡΟ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ Χ..

Aυτό Φώτη πες την διοικητική υπάλληλο να στο δείξει σε νόμο.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aυτό Φώτη πες την διοικητική υπάλληλο να στο δείξει σε νόμο.

αυτο τασο το εκανα για να λαβω μια απαντηση ασε μου το κινητο σου παρε το δικο μου τηλ και θα ειμαστε στεντ-μπαι αμα μαθω κατι να σ ενημερωσω.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φώτη....απλά θα σου πω αυτό! Με απογοητεύεις! Ρε τράβα σπάστα εκεί μέσα που κάθεσαι και αλλάζεις τηλέφωνα; Γκόμενο θέλει η....(δεν βρίζω είπαμε)!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποτε θα παμε να τα σπασουμε!!!!!!!!!!!!!!!! :cool11::P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τεταρτη θα με δεις στα καναλια.

Πως θα σε αναγνωρισουμε?!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τεταρτη θα με δεις στα καναλια.

Πως θα σε αναγνωρισουμε?!!

θα ξεχωριζω θα ειμαι αυτος με το πλακακι ή μοζαικ στην φατσα μου και με τον τιτλο απο κατω ο κατηγορουμενος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τεταρτη θα με δεις στα καναλια.

Πως θα σε αναγνωρισουμε?!!

θα ξεχωριζω θα ειμαι αυτος με το πλακακι ή μοζαικ στην φατσα μου και με τον τιτλο απο κατω ο κατηγορουμενος.

Στο "ΘΕΜΑ" ομως θα βγεις φατσα φορα!! :lol::lol::P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανένας άλλος που να διοριστηκε ενώ η θέση του ανοίγει αργότερα?Για πείτε ρε παιδιά γιατί νομίζω τα έχουν κάνει μπάχαλο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανένας άλλος που να διοριστηκε ενώ η θέση του ανοίγει αργότερα?Για πείτε ρε παιδιά γιατί νομίζω τα έχουν κάνει μπάχαλο

Διευκρινίζω ότι το να περάσω από εκεί για να διοριστώ μου το είπαν τηλεφωνικά. Δεν έχω διοριστεί ακόμη. Τώρα αν πάω εκεί και με διώξουν, τι να πω... Όλα να τα περιμένεις από το ελληνικό κράτος. Τη Δευτέρα θα ξέρω σίγουρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανένας άλλος που να διοριστηκε ενώ η θέση του ανοίγει αργότερα?Για πείτε ρε παιδιά γιατί νομίζω τα έχουν κάνει μπάχαλο

Διευκρινίζω ότι το να περάσω από εκεί για να διοριστώ μου το είπαν τηλεφωνικά. Δεν έχω διοριστεί ακόμη. Τώρα αν πάω εκεί και με διώξουν, τι να πω... Όλα να τα περιμένεις από το ελληνικό κράτος. Τη Δευτέρα θα ξέρω σίγουρα.

και εγώ σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το νοσοκομείο στο οποίο θα κάνω το τρίμηνο μου είπαν να πάω κανονικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά ψυχραιμία.

το όλο θέμα έχει να κάνει με μια παλιά αλλά κ μια καινούρια ρύθμιση.Η παλιά είναι η κλασσική που έλεγε ότι ο νέος αγροτικός περιμένει τον παλαιό να τελειώσει για να διοριστεί.Αν δηλαδή ο παλαιός τελειώνει 1/6 κ εσύ πας 15/5 περιμένει 15 μέρες. Όμως αυτό παλαιότερα δεν ήταν πρόβλημα γιατί ο καινούριος πήγαινε με τον πρώτο διορισμό ως ειδικευόμενος οπότε το πολύ πολύ από τη μέρα που τελείωνε το τρίμηνο μέχρι να πάει στο ιατρείο μεσολαβούσαν λίγες μέρες.

Η καινούρια ρύθμιση είναι αυτή που ανακάτωσε τα πράγματα,καθώς τώρα ο νέος διορίζεται στη θέση του παλιού αγροτικού κατ΄ευθείαν!βέβαια σε πολλά νοσοκομεία ,δεν ξέρω με ποιά πατέντα, δεν το κάνουν έτσι.Στο νοσοκομείο που δουλεύω εγώ πχ όταν ήρθαν οι εννιαμηνίτες αγροτικοί έμειναν κανονικά κ οι παλιοί αγροτικοί.Αλλού φυσικά τους έδιωχναν.είναι προφανέστατα ηλιθιοδέστατη ρύθμιση που κανείς δεν μπορεί να καταλάβει.Στο τέλος θα αρχίσουμε να πιστεύουμε τα τρελά σενάρια ότι το κάνουν για να κόβουν μισθούς από δω κ από εκεί στα πλαίσια της λιτότητας!τες πα

Οπότε προφανώς τώρα δεν υπάρχει κάτι νέο παρά η εφαρμογή αυτών των ηλιθιωδών ''νόμων''.Δηλ προσπάθησαν να βελτιώσουν τις καταστάσεις κ έπεσαν πάνω στις ηλίθιες ρυθμίσεις τους.Ανικανότητα στο έπακρο...

Υπομονή κ ψάξτε το όσο μπορείτε,γιατί υπάρχουν νοσοκομείο που έχουν κ τους καινούριους αλλά κ τους παλιούς!

Άρα γίνεται

Καλά κουράγια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,

ο αγροτικός διορίζεται κανονικά στο νοσοκομείο την ημερομηνία που αναγράφεται στην προκήρυξη (ημερομηνία κένωσης).

Το όλο πρόβλημα πιστεύω δημιουργήθηκε από την υπεύθυνο που έστειλε τους διορισμούς και όφειλε σε κάθε διορισμό να αναγράφει την ημερομηνία παρουσίασης στο νοσοκομείο για τοποθέτηση. Αντί αυτού η υπεύθυνη προτίμησε να στείλει "60 σελίδες διορισμό" στον καθένα με την ίδια ΕΝΤΟΛΗ παρουσίασης σε 10 εργάσιμες ημέρες.

Θα μπορούσε να σταλεί ξεχωριστά στον κάθε επιτυχόντα μια σελίδα με την ημερομηνία που όφειλε να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο.

1000 θέσεις δόθηκαν από 60 σελίδες ο κάθε διορισμός 60.000 φωτοτυπίες αντί 1000. Κατά τα άλλα μειώνει το υπουργείο το δημόσιο έλλειμα.

Μπορεί ο υπεύθυνος που έστειλε τους διορισμούς και ζήτησε από τους συναδέλφους να παρουσιαστούν εντός 10 ημερών να μας απαντήσει ποιος θα πληρώσει τα έξοδα που έκαναν οι συνάδελφοι που προνόησαν να βρουν κατοικία; Ξέρω, ξέρω....."ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ" θα απαντήσει η κυρία που είναι υπεύθυνη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν εγώ πήρα τηλέφωνο και ρώτησα πολύ συγκεκριμένα στο γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου, όπου φαίνεται να τους είχαν ρωτήσει κι άλλοι. Μου είπαν ότι θα διοριστώ κανονικά να κάνω το τρίμηνο στο νοσοκομείο και αν όταν τελειώσει το τρίμηνο δεν έχει λήξει η σύμβαση του προηγούμενου ιατρού, τότε θα περιμένω λίγο μέχρι να λήξει η σύμβασή του για να ορκιστώ στο χωριό. Αυτά. Κάτι μου λέει βέβαια ότι με αυτό τον τρόπο, τη 2η δήλωση για ειδικότητα θα μπορώ την κάνω μετά το τρίμηνο... Θα δούμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να καταλάβεις τι μπουρδέλο κατάσταση υπάρχει σήμερα στο θέμα αγροτικά....

Σε άλλα νοσοκομεία ο δ/της ζητάει-αναγκάζει τους αγροτικούς ιατρούς να πάνε πριν την συμπλήρωση του τριμήνου στα χωριά και σε άλλα τους κρατάει μέχρι να απολυθεί ο συνάδελφος από το αγροτικό ιατρείο.

Δεν θέλει μόνο θέληση για να αλλάξουν τα πράγματα στο αγροτικό.....θέλει κάτι παραπάνω. ΜΥΑΛΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θέλει μόνο θέληση για να αλλάξουν τα πράγματα στο αγροτικό.....θέλει κάτι παραπάνω. ΜΥΑΛΟ!

που να το βρουν ρε τασο αυτο?ειναι δυσευρετο στην εποχη μας!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.