Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

O ταχυδρόμος χτυπάει δυο φορές! :D

μη σου πω και τρεις φορες!!!

σε εμενα τον παρεδωσε στη μητερα μου χωρις να υπογραψει κανεις!!αθανατα ελληνικα ταχυδρομεια!!!

Και εμενα η μανα μου το ειχε παραλαβει!

Αχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Συναδελφοι απο τη στιγμη που ξερετε οτι εχουν σταλει οι διορισμοι δε χρειαζεται να εχεται κατι μαζι σας...στην ουσια αυτο που στελνει το υπουργειο εναι μια απλη κοινοποιηση διορισθεντων.οποτε μπορειτε να πατε στο νοσοκομειο που ανηκει το αγροτικο σας και να παρουσιαστειτε λεγοντας το ονομα σας...σιγουρα θα σας περιμενουν...καλη θητεια αν και τωρα με το 9μηνο με το που θα ξεκινησετε θα ερθει ο επομενος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί τώρα που πήρα το "πολυπόθητο" αγροτικό δεν αισθάνομαι καμία ιδιαίτερη ικανοποίηση?

Γιατί έχω αυτήν την περίεργη αίσθηση ότι το υπουργείο μας χλευάζει?

Δεν ήθελαν να πληρώνουν τους γιατρούς, αραίωσαν τραγικά της προκυρήξεις. Αυτό όμως δεν έφτανε, οπότε ο δαιμόνιος υπουργός βρήκε τη λύση: εννιάμηνο αγροτικό αντί δεκαπεντάμηνο! Δηλαδή θα μας πληρώνουν όλους 6 μήνες λιγότερο. Όμως ούτε αυτό ήταν αρκετό! Αποφασίστηκε λοιπόν να αφαιρούνται 3 επιπλέον μήνες από την ειδικότητα!! Δηλαδή 9-6=3, καταντήσαμε να παρακαλάμε και να αγωνιούμε για μία 3μηνη σύμβαση!!!! Αυτός είναι ο εξευτελισμός και η απαξίωση των νέων ιατρών.

Τώρα πια μάλλον είναι ικανοποιημένοι με τη λύση που βρήκαν-αφού 3 μήνες θα μας πληρώνουν ουσιαστικά- και αποφάσισαν να βγάζουν τις προκυρήξεις τακτικά και έγκαιρα, για να γεμίζουν με αυτό το ελάχιστο κόστος και τα ΠΙ-να ναι κι ο κοσμάκης ευχαριστημένος να τους ξαναψηφίσει. ΟΛΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτο.με ενδιαφερει να τελειωσω οσο το δυνατον πιο γρηγορα,και ναι καλυτερα 5 μιση χρονια καρδιολογια και 7000 χιλιαρικα λιγοτερα.

εξαλλου ποτε για εμενα το αγροτικο δεν ηταν πολυποθητο!!!!πολυποθητο ηταν το αγονο που καταφερα περιμενοντας αρκετα ετσι ωστε να μειωσω τον χρονο αναμονης μου

μην στεναχωριεσαι και μην απαξιωνεις τα πραγματα,ολα εχουν την αξια και την σημασια τους,εξαλλου ετσι οπως εχουν καταντησει την ιατρικη γνωριζουμε οτι καθε περσι και καλυτερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

lpap συμφωνώ μαζί σου και εγώ άγονο έβαζα σε όλες τις δηλώσεις μου και τίποτα άλλο, ακόμα και αν δεν είχα αξιώσεις να το πάρω, μόνο και μόνο για τη δεύτερη δήλωση -ακριβώς επειδή είχα καταλάβει την κοροιδία. Στο άλλο σκέλος επίτρεψέ μου να διαφωνήσω- οι 6 μήνες θα μου αναγνωριστούν στο πρώτο κομμάτι(παθολογία) άρα ΔΕΝ θα τελειώσω νωρίτερα, απλώς θα περιμένω περισσότερο μεταξύ γενικού και ειδικού μέρους. Παρ'όλα αυτά πρέπει να αναγνωρίσεις ότι το πρόβλημα είναι υπαρκτό, γιατί υπάρχουν και άλλοι που είναι σε μη άγονα ιατρεία, και μάλιστα νοικιάζουν μακριά από το σπίτι τους, μόνο και μόνο επειδή είναι πολύ κουραστική για όλους μας η ανεργία και η αναμονή.

Τελοσπάντων....ίσως ναχει και τα καλά του. Ελπίζω στο τέλος του εννιαμήνου να στείλω κανένα πιο αισιόδοξο post... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολυποθητο ηταν το αγονο που καταφερα περιμενοντας αρκετα ετσι ωστε να μειωσω τον χρονο αναμονης μου

Πάντως, όσοι από δω μέσα έχουν αίσθηση του χιούμορ θα έχουν ήδη αντιληφθεί το οξύμωρο σχήμα πιστεύω.

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολυποθητο ηταν το αγονο που καταφερα περιμενοντας αρκετα ετσι ωστε να μειωσω τον χρονο αναμονης μου

Πάντως, όσοι από δω μέσα έχουν αίσθηση του χιούμορ θα έχουν ήδη αντιληφθεί το οξύμωρο σχήμα πιστεύω.

:rolleyes:

ποιο ειναι το οξυμωρο?

οτι με το αγονο μειωνεις τον χρονο αναμονης?

τοτε γιατι ολοι επιζητουν το αγονο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο εγώ καταλαβαίνω τον Μπαμπινιώτη του forum... :D

Περιμένεις πολύ (να πάρεις το άγονο) για να μειώσεις το χρόνο αναμονής (στην ειδικότητα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο εγώ καταλαβαίνω τον Μπαμπινιώτη του forum... :D

Περιμένεις πολύ (να πάρεις το άγονο) για να μειώσεις το χρόνο αναμονής (στην ειδικότητα).

:anavwfwties:

αυτο ειναι το επιπεδο της ιατρικης μας(να εξηγουμε και τα πιο απλα) :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια τι γινετε?

ακουω πως σε πολους ηρθε ο διορισμος.

μηπως πρεπει να ανυσηχω που εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα??

που μπορω να παρω τηλ. να ρωτησω?

Ούτε σε μένα ήρθε τίποτα. Λογικά αν δε βιάζεσαι λόγω αγόνου, δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.

Κάνε μια βόλτα απτό γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου σου, μπορεί να σε διορίσουν και χωρίς να σου έρθει. Η απόφαση διορισμού δεν είναι ατομική, αλλά κοινή για όλους. Αυτό σημαίνει ότι ακόμα και σε έναν να έχει έρθει στο νοσοκομείο σου, την έχουν πρωτοκολλήσει και ισχύει και για σένα. Καλό ξεκίνημα σε όλους μας.

Λοιπον, για να ξεκαθαριζουν τα πραγματα...

Εαν σας ηρθε ο διορισμος, ενω η συμβαση του προηγουμενου γιατρου δεν εληξε( και σε οσα νοσοκομεια ακολουθουν το γραμμα του νομου) δεν μπορειτε να διοριστειτε... Δεν μπορουν δυο ατομα να καταλαμβανουν την ιδια θεση στο δημοσιο...( ξερετε, τωρα χαρη στον Αβραμοπουλο ολες οι συμβασεις ειναι δημοσιου δικαιου- χωριο και τριμηνο στο νοσοκομειο) Βεβαια υπαρχουν νοσοκομεια οπου με διαφορα κολπακια κρατουν τους παλιους αγροτικους ενω οι νεοι ξεκινουν τριμηνο... Αν δεν ειστε σε ενα απο αυτα, τοτε παιζει οι διορισμοι σας να αργησουν ωσπου να τελιωσουν οι παλιοι....Αλλα εσεις εχετε καθε δικαιωμα να ΠΡΗΞΕΤΕ τις διευθυνσεις προσωπικου .......

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ:ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΕΣΥ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ!

emhelp

Δηλαδη σε εκεινους που η θεση ανοιγει Ιουνιο -Ιουλιο,δεν θα ξεκινησουν αμεσα τη τριμηνια?(Εντος του δεκαημερου?)Ευχαριστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το υυκα ειναι για πολυ χλεμπα , και φτυσιμο μεχρι αηδιας.

στελνει τους διορισμους σε ολους , πας νοικιαζεις σπιτι αν εισαι απο αλλη περιοχη , τρεχεις μαζευεις την χαρτουρα και στο τελος σου λεει ελα για δουλεια σε 3 μηνες.

ρε δεν πανε να !#$!@$@#%#$^$%&%^*&^*(&%(*&%)*&^(*_&)*(#$ ολοι τους εκει μεσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Nα ρωτήσω κάτι Φώτημ;......

ξέρω, ξέρω.....να ρωτρήσω θα πεις

σου εστάλει ο διορισμός; και έλεγε να πας σε 10 μέρες; και νοίκιασες σπίτι; και μάζεψες την χαρτούρα; (μόνο πιστοποιητικό υγείας χρειάζεται) :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω οχι τασο αλλα αλλοι το εχουν κανει που ερχονται για αγροτικο στην λαρισα και αλλα 2 παιδια που πανε σε νησι.

ναι και την χαρτουρα μαζεψαν , σημερα πηγαν για υπογραφες αλλα....

στις πατα την πορτα....βαρα της την πορτα στο κεφαλι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη βρε φιλαράκο. Στο έγγραφο που σου ήρθε τι γράφει; Να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο για ανάληψη καθηκόντων εντός 10 ημερολογιακών ημερών;

Εάν δεν παρουσιαστείς βάσει νόμου χάνεις το αγροτικό και τα μόρια για τις επόμενες προκηρύξεις. Αυτό το γνωρίζει ο υπεύθυνος του γραφείου προσωπικού στο νοσοκομείο;

Εάν το γνωρίζει πες του να να αρχίσει να ετοιμάζει τον διορισμό σου για να μην έχει ο ίδιος πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη βρε φιλαράκο. Στο έγγραφο που σου ήρθε τι γράφει; Να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο για ανάληψη καθηκόντων εντός 10 ημερολογιακών ημερών;

Εάν δεν παρουσιαστείς βάσει νόμου χάνεις το αγροτικό και τα μόρια για τις επόμενες προκηρύξεις. Αυτό το γνωρίζει ο υπεύθυνος του γραφείου προσωπικού στο νοσοκομείο;

Εάν το γνωρίζει πες του να να αρχίσει να ετοιμάζει τον διορισμό σου για να μην έχει ο ίδιος πρόβλημα.

μπορεις σε παρακαλω να ερθεις αυριο να το πεις στην κυρια Λελα αυτο στο Γ.Ν.Λαρισας και στην πατα στο υπουργειο γιατι εγω αμα παω θα δαγκωσω αυτια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ Φώτημ τα έκοψα τα ναρκωτικά μετά το τηλεφώνημα της κυρίας Παπανότη.

Μου είπε να μην εκφράζομαι απρεπώς. Τι σόι ιατρός είμαι λέει που βρίζω;

Οπότε καταλαβαίνεις, δεν θέλω να βρίσω γιατί δεν θέλω να ξαναδεχτώ παρόμοιο τηλεφώνημα.

Εγώ πάντως Φώτημ, αν μου ερχόταν ο διορισμός ΘΑ ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ στην διοικητικό υπάλληλο του νοσοκομείου να μου πει το λόγο που δεν δέχεται το έγγραφο του υπουργείου....και εννοείται ΕΓΓΡΑΦΩΣ.

Φώτημ.....μην βρίζεις αγορίναμ.......ΕΙΣΑΙ ΙΑΤΡΟΣ και δεν κάνει να βρίζεις. Δίξε ανωτερότητα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ Φώτημ τα έκοψα τα ναρκωτικά μετά το τηλεφώνημα της κυρίας Παπανότη.

Μου είπε να μην εκφράζομαι απρεπώς. Τι σόι ιατρός είμαι λέει που βρίζω;

Οπότε καταλαβαίνεις, δεν θέλω να βρίσω γιατί δεν θέλω να ξαναδεχτώ παρόμοιο τηλεφώνημα.

Εγώ πάντως Φώτημ, αν μου ερχόταν ο διορισμός ΘΑ ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ στην διοικητικό υπάλληλο του νοσοκομείου να μου πει το λόγο που δεν δέχεται το έγγραφο του υπουργείου....και εννοείται ΕΓΓΡΑΦΩΣ.

Φώτημ.....μην βρίζεις αγορίναμ.......ΕΙΣΑΙ ΙΑΤΡΟΣ και δεν κάνει να βρίζεις. Δίξε ανωτερότητα!

αν δεν δεχτούν τα χαρτιά μου την Παρασκευή θα τους προτείνω να αυτοκτονήσουν με χαλβαδόπιτες

και λουκούμια που είναι τα πιο γνωστά προιόντα της συγκεκριμένης περιοχής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το υυκα ειναι για πολυ χλεμπα , και φτυσιμο μεχρι αηδιας.

στελνει τους διορισμους σε ολους , πας νοικιαζεις σπιτι αν εισαι απο αλλη περιοχη , τρεχεις μαζευεις την χαρτουρα και στο τελος σου λεει ελα για δουλεια σε 3 μηνες.

ρε δεν πανε να !#$!@$@#%#$^$%&%^*&^*(&%(*&%)*&^(*_&)*(#$ ολοι τους εκει μεσα.

Γεια σας παιδιά! Διαβάζω τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας στο forum εδώ και καιρό και είπα σήμερα να γράψω και εγώ. Σχετικά με τα όσα έγραψε ο ΑΕΛ, θέλω να κάνω μία ερώτηση. Είναι δυνατόν, να έχει έρθει ο διορισμός, που σαφώς ορίζει ότι αν δεν παρουσιαστείς στο νοσοκομείο εντός 10 ημερών, χάνεις το αγροτικό σου, τα μόρια, τη γυναίκα σου κλπ κλπ, και να πας στο νοσοκομείο και να σου πουν έλα ξανά σε ένα τριμηνάκι;;;;

Και να έχεις πληρώσει και για σπίτι;;;;;

Και αν, όντως συνέβη, μέχρι πότε θα γίνονται τα πάντα σε αυτή τη χώρα σε βάρος των πολιτών της;;;; Ελεος!!! Δεν γίνεται να κινηθούν νομικά τα παιδιά που αντιμετώπισαν αυτή την κατάσταση; Να αποζημειωθούν οικονομικά για τα έξοδά τους;

Αυτά είχα να πω προς το παρόν...

Φιλικά

doc ωχ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το υυκα ειναι για πολυ χλεμπα , και φτυσιμο μεχρι αηδιας.

στελνει τους διορισμους σε ολους , πας νοικιαζεις σπιτι αν εισαι απο αλλη περιοχη , τρεχεις μαζευεις την χαρτουρα και στο τελος σου λεει ελα για δουλεια σε 3 μηνες.

ρε δεν πανε να !#$!@$@#%#$^$%&%^*&^*(&%(*&%)*&^(*_&)*(#$ ολοι τους εκει μεσα.

Γεια σας παιδιά! Διαβάζω τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας στο forum εδώ και καιρό και είπα σήμερα να γράψω και εγώ. Σχετικά με τα όσα έγραψε ο ΑΕΛ, θέλω να κάνω μία ερώτηση. Είναι δυνατόν, να έχει έρθει ο διορισμός, που σαφώς ορίζει ότι αν δεν παρουσιαστείς στο νοσοκομείο εντός 10 ημερών, χάνεις το αγροτικό σου, τα μόρια, τη γυναίκα σου κλπ κλπ, και να πας στο νοσοκομείο και να σου πουν έλα ξανά σε ένα τριμηνάκι;;;;

Και να έχεις πληρώσει και για σπίτι;;;;;

Και αν, όντως συνέβη, μέχρι πότε θα γίνονται τα πάντα σε αυτή τη χώρα σε βάρος των πολιτών της;;;; Ελεος!!! Δεν γίνεται να κινηθούν νομικά τα παιδιά που αντιμετώπισαν αυτή την κατάσταση; Να αποζημειωθούν οικονομικά για τα έξοδά τους;

Αυτά είχα να πω προς το παρόν...

Φιλικά

doc ωχ!

εδώ είμαστε θέατρο του παραλόγου φίλε μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.