Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Πάνε Αρετσού....θα έχει καλό καιρό! Που να τρέχεις τώρα στην Αθήνα ρε. Ξέρεις τι κίνηση έχει στο κέντρο της Αθήνας Δευτέρα πρωί; Άστο.....άλλωστε σύντομα θα βγει άλλη προκήρυξη.

Με τον καλό λόγο στο στόμα είσαι βλέπω!

Αντε, ευχαριστώ παιδιά και τους δυο σας!

(όσο για το που θα πάω, να ξέρεις όχι Αρετσού -δυστυχώς-. Στα χειρουργεία του Παπαγεωργίου θα είμαι. Πηγαίνω και παρακολουθώ -και συμμετέχω- μέχρι να δω φως στο τούνελ των αγροτικών και των ειδικοτήτων.)

Χαίρετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply
Πάνε Αρετσού....θα έχει καλό καιρό! Που να τρέχεις τώρα στην Αθήνα ρε. Ξέρεις τι κίνηση έχει στο κέντρο της Αθήνας Δευτέρα πρωί; Άστο.....άλλωστε σύντομα θα βγει άλλη προκήρυξη.

ρε Τάσο να σε ρωτήσω.εντάξει είναι θετικό το ότι θα βγει γρήγορα η επόμενη προκήρυξη αλλά πόσες θέσεις να χει?λογικά θα είναι πολύ λίγες.οπότε θα είναι μόνο για αυτούς με πολλά μόρια!!!τέλος πάντων

Υ.Γ το άτομο με το 1 μοριάκι είναι τζάμι δεν παίζει βύσμα καθαρη τύχη!!!!!!!!

Thanks.gifγια την υπεράσπιση! :P

δεν έβγαινε η προκήρυξη σύντομα είχαμε γκρίνιες, τώρα θα βγαίνει η προκήρυξη κάθε μήνα πάλι γκρίνιες! emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά ερώτηση. Τι γίνεται με το πιστοποιητικό υγείας για όσους πήραμε αγροτικό ? Αξίζει να μπούμε στη διαδικασία να το βγάλουμε στην Αθήνα (21 μέρες περίπου από την Νομαρχία Καλλιθέας) ή να πάμε και το βγάλουμε στον τόπο που πήραμε αγροτικό (αφού διοριστούμε) ?

Έχει εμπειρία επί τούτου κανείς ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερει παιδια κανεις τα δικαιολογητικα που χρειαζονται για το διορισμο?

θελει αλλα για το τριμηνο στο νοσοκομειο κ αλλα για το κεντρο υγειας που ανηκει το αγροτικο?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την τρίμηνη άσκηση είναι:

1. ΠΤΥΧΙΟ

2. ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ

3. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ

4. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ

5. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Α'

6. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ

7. ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ

8. ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ 1599/86 ΚΕΝΗ

Παρατηρήσεις:

1. Όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά υποβάλλονται εις διπλούν εκτός του πιστοποιητικού υγείας.

τασο ενημερωνεσαι και τα σαββατα απο το υυκα?

τι θες χαλβά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνε Αρετσού....θα έχει καλό καιρό! Που να τρέχεις τώρα στην Αθήνα ρε. Ξέρεις τι κίνηση έχει στο κέντρο της Αθήνας Δευτέρα πρωί; Άστο.....άλλωστε σύντομα θα βγει άλλη προκήρυξη.

Νεόφυτε δεν ξέρω τι συμβαίνει σε περίπτωση που δεν εμφανιστείς στην κλήρωση. Γι αυτό άλλωστε και ρώτησα, αλλά απάντηση δεν πήρα. Άκυρη η προσφορά.

Είτε εμφανιστείς είτε όχι η κλήρωση γίνεται κανονικά, απλά μπαίνει στο γραφείο ένα τυχαίο άτομο αντ'εσού.

Όσοι ενδιαφερόμενοι παρευρίσκονται στις κληρώσεις, το κάνουν όχι επειδή είναι υποχρεωτικό,

αλλά γιατί θέλουν να διασφαλίσουν ότι η διαδικασία θα γίνει όπως πρέπει, και μάλλον καλά κάνουν!

Απλά η περίπτωση του Νεόφυτου είναι διαφορετική, γιατί η θέση του είναι ούτως ή άλλως εξασφαλισμένη.

Καλή αρχή Νεόφυτε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι αυτό άντε στο Athens την Δευτέρα το πρωί για να σε δουν στην Μ.Παναγιάς αγροτικό ιατρό!

Αλλιώς βλέπω την Σαμαρά να λιάζεται στην Χαλκιδική το καλοκαίρι στο αγροτικό ιατρείο κι εσύ μέσα στην κάψα της συμπρωτεύουσας.

Τώρα σοβαρά, Τάσο, εσύ προτείνεις να κατέβω την Δευτέρα, ε;

Nεόφυτε καλό είναι να κατέβεις και επ'ευκαιρίας αναφέρω το δικό μου παράδειγμα:Την 1η φορά που έκανα αίτηση(α παρεπιπτόντως ακόμη δεν έχω κάνει αγροτικό...) ισοβάθμισα για άγονο με μια κοπέλα-ψιλογνωστή συμφοιτήτρια-.Και εγώ λοιπόν δεν φαντάστηκα πως ήταν απαραίτητο να παραστώ στην κλήρωση πιστεύοντας τόσο στην αξιοπιστία του συστήματος αλλά αν θέλεις και επειδή πίστευα πως και η κοπέλα θα έκανε το ίδιο λόγω του γεγονότος πως έμενε αρκετά μακριά από την Αθήνα(τι αφελής που ήμουν...).Βέβαια για τον φόβο των Ιουδαίων έπεισα έναν κολλητό μου φοιτητή στην Αθήνα(καμία σχέση με Ιατρική) να παραστεί αντί εμού... το παιδί σοκαρίστηκε την ημέρα της κλήρωσης μια που όπως με ενημέωνε live τηλεφωνικώς στην κλήρωση είχε κατέβει το μισό σόι της εν λόγω κοπέλας (αλλά κ άλλων ενδιαφερομένων) και διαρκώς προσπαθούσαν με φιλοφρονήσεις κια διάφορα άλλα τρικ να επήρεάσουν τους διενεργούντες την κλήρωση...δεν ξέρω κατά πόσο τα τρικ είχαν αποτέλεσμα,δεν ξέρω καν αν υποκρύπτονταν δόλος στην όλη διαδικασία πάντως εγώ το άγονο το έχασα...κάνε λοιπόν μια βόλτα,πιές και κανενα καφεδάκι,δεν χάνεις τπτ...καλή τύχη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γενικα ετσι που τα ειδα τα 9 μορια εξασφαλιζαν αγροτικο

Έχασα άγονο για ένα μόριο. Είχα 8 και το διεκδικούν με κλήρωση δύο άτομα που έχουν 9 μόρια και κτήση πτυχίου 1/1/2007.Πώς βγαίνουν αυτά τα 9 μόρια; Όλοι με άριστα το πήραν; Eγώ έχω κτήση πτυχίου 30/11/06. Έχει κανεις καμιά γνώμη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι αυτό άντε στο Athens την Δευτέρα το πρωί για να σε δουν στην Μ.Παναγιάς αγροτικό ιατρό!

Αλλιώς βλέπω την Σαμαρά να λιάζεται στην Χαλκιδική το καλοκαίρι στο αγροτικό ιατρείο κι εσύ μέσα στην κάψα της συμπρωτεύουσας.

Τώρα σοβαρά, Τάσο, εσύ προτείνεις να κατέβω την Δευτέρα, ε;

Nεόφυτε καλό είναι να κατέβεις και επ'ευκαιρίας αναφέρω το δικό μου παράδειγμα:Την 1η φορά που έκανα αίτηση(α παρεπιπτόντως ακόμη δεν έχω κάνει αγροτικό...) ισοβάθμισα για άγονο με μια κοπέλα-ψιλογνωστή συμφοιτήτρια-.Και εγώ λοιπόν δεν φαντάστηκα πως ήταν απαραίτητο να παραστώ στην κλήρωση πιστεύοντας τόσο στην αξιοπιστία του συστήματος αλλά αν θέλεις και επειδή πίστευα πως και η κοπέλα θα έκανε το ίδιο λόγω του γεγονότος πως έμενε αρκετά μακριά από την Αθήνα(τι αφελής που ήμουν...).Βέβαια για τον φόβο των Ιουδαίων έπεισα έναν κολλητό μου φοιτητή στην Αθήνα(καμία σχέση με Ιατρική) να παραστεί αντί εμού... το παιδί σοκαρίστηκε την ημέρα της κλήρωσης μια που όπως με ενημέωνε live τηλεφωνικώς στην κλήρωση είχε κατέβει το μισό σόι της εν λόγω κοπέλας (αλλά κ άλλων ενδιαφερομένων) και διαρκώς προσπαθούσαν με φιλοφρονήσεις κια διάφορα άλλα τρικ να επήρεάσουν τους διενεργούντες την κλήρωση...δεν ξέρω κατά πόσο τα τρικ είχαν αποτέλεσμα,δεν ξέρω καν αν υποκρύπτονταν δόλος στην όλη διαδικασία πάντως εγώ το άγονο το έχασα...κάνε λοιπόν μια βόλτα,πιές και κανενα καφεδάκι,δεν χάνεις τπτ...καλή τύχη.

έχεις δίκαιο εν μέρει!

Γίνονταν πουστιές επί ημερών Κοκκινάκη. Και όχι φυσικά, δεν ήταν ανάγκη να φτάσεις μέχρι την κλήρωση. Άλλαζες την αίτηση πριν τα αποτελέσματα.

Τώρα με την μηχανογράφιση είναι σχεδόν αδύνατο.

Όσο αφορά τον Νεόφυτο δεν είναι ανάγκη να έρθει. Ακόμα και αν το χάσει θα κάνει αγροτικό στο ίδιο ιατρείο με την συνάδελφο που είναι στην κλήρωση. Είναι γραφτό να την συναντήσει!001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ απλά ανέφερα το παράδειγμα μου για να ιντριγκάρω και λίγο το topic...πέσαμε πολύ...χαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι γιατροί έχουν εγγραφεί στο Α΄ έτος των ιατρικών σχολών μέχρι το ακαδημαϊκό έτος 1996-1997 απαλλάσονται από την υποχρέωση Υπηρεσίας υπαίθρου σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.2519/1997 αρθ.26 παρ.3 (Φ.Ε.Κ. 165/21-8-1997 τ. Α΄).

Τυχόν υποβληθείσες αιτήσεις δεν λαμβάνονται υπόψη.

ΠΡΟΣΟΧΗ : δεν ισχύει κάτι τέτοιο ακόμα.....αλλά ......σήμερα....αύριο....ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο με απογοητεύεις...νομίζω το συγκεκριμένο έχει αναφερθεί ξανά σε άλλο topic(αν δεν κάνω λάθος).Θέλω κάτι πιο φρεσκο...σπαρταριστό...επί του πιεστηρίου που λένε και στο χωριό μου...χεχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ή σε άλλο forum το διάβασες, που δεν νομίζω ή κάνεις κάποιο λάθος.

κολοκυθάκι σε ποια σελίδα είναι αυτό που λες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι γιατροί έχουν εγγραφεί στο Α΄ έτος των ιατρικών σχολών μέχρι το ακαδημαϊκό έτος 1996-1997 απαλλάσονται από την υποχρέωση Υπηρεσίας υπαίθρου σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.2519/1997 αρθ.26 παρ.3 (Φ.Ε.Κ. 165/21-8-1997 τ. Α΄).

Τυχόν υποβληθείσες αιτήσεις δεν λαμβάνονται υπόψη.

ΠΡΟΣΟΧΗ : δεν ισχύει κάτι τέτοιο ακόμα.....αλλά ......σήμερα....αύριο....ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!

εγω γραφτηκα στη σχολη σεπτεμβριο του 1996 και πηρα χθες αγροτικο.δηλαδη να το ξεχασω?????????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά.....γιατί το κάνετε αυτό;

το γράφω ξεκάθαρα.....ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ!

ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ!

Στην προκήρυξη που έλαβες εσύ μέρος, αν την διάβασες όλη λέει ξεκάθαρα πως θα ληφθούν υπόψιν και οι αιτήσεις που έκαναν και αυτοί που έκαναν εγγραφή πρώτου έτους το 1994-1995.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά.....γιατί το κάνετε αυτό;

το γράφω ξεκάθαρα.....ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΟΜΑ!

ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ!

Στην προκήρυξη που έλαβες εσύ μέρος, αν την διάβασες όλη λέει ξεκάθαρα πως θα ληφθούν υπόψιν και οι αιτήσεις που έκαναν και αυτοί που έκαναν εγγραφή πρώτου έτους το 1994-1995.

οκ ρε τασο,σε ευχαριστω.γιατι προς στιγμην τρομαξα.να σε ρωτησω κατι αλλο.σε προηγουμενες προκυρηξεις στα δικαιολογητικα ηθελαν και βεβαιωση για το ετος εγγραφης στη σχολη,εγω ειχα παρει μαλιστα.σε αυτην ομως δεν την ανεφεραν στα δικαιολογητικα και ασφαλως δεν την εδωσα.τι σημαινει αυτο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

......................................................... :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.