Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Απλά μερικοί δεν έχουν καταλάβει ότι δέν είμαστε αντίπαλοι.Μακάρι να ήταν αλλιώς το σύστημα και να είχαμε όλλοι δουλειά από την πρώτη μέρα.Η υγεία πάσχει και αυτοί ασχολούνται με χαζομάρες.

Και πάλι καλή θητεία σε όσους τυχερούς πήραν αγροτικό.

Μακάρι να βγούν γρήγορα και τα επόμενα να τελειώνουμε με αυτό το θέμα και να ασχολιθούμε με τίποτα σοβαρότερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Χαιρετώ όλους τους συναδέλφους και θέλω αφενός να συγχαρώ όσους κατάφεραν να πάρουν κάποια θέση και αφετέρου να ευχηθώ ολόψυχα καλή επιτυχία σε επόμενες προκηρύξεις σε όλους τους υπολοίπους.

1. Λοιπόν, σε μένα συνέβη το εξής: Και στις δύο επιλογές μου έχω κλήρωση με το ίδιο άτομο! Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι πήρα τη θέση; <_<

Δείτε και μόνοι σας. Εγώ είμαι ο Ε.Ν.

ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Α ΘΕΣΗ ΚΛΗΡΩΣΗ 9 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Β ΘΕΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ 9 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5/10/2006

ΣΑΜΑΡΑ ΕΥΘΥΜΙΑ Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Α ΘΕΣΗ ΚΛΗΡΩΣΗ 9 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Β ΘΕΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ 9 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 5/10/2006

ΤΑΡΑΖΑ ΘΕΟΔΩΡΑ Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Α ΘΕΣΗ 5 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ // Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Β ΘΕΣΗ 5 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 23/3/2007

ΤΖΙΩΤΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Β ΘΕΣΗ 7 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ // ΔΡΑΚΟΤΡΥΠΑΣ 7 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1/1/2007

ΜΟΣΧΟΥ ΕΛΕΝΗ Μ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Β ΘΕΣΗ 3 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ // ΚΥ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ Β ΘΕΣ 3 ΚΙΛΚΙΣ 20/7/2007

2. Πάντως θέλω να πω και κάτι άλλο. Έγινε κάποια παρεξήγηση με τον τρόπο υπολογισμού των μορίων. Εγώ θεωρούσα πως είχα 11. Στο πτυχίο μου (ΑΠΘ) γράφει ημερομηνία ορκομωσίας 8/10/06 (=9 μόρια), ΑΛΛΑ ημερομηνία ΚΤΗΣΗΣ πτυχίου (με απόφαση Δ.Σ. 1/18.9.2003) 7/7/06 (=11 μόρια). Και το τρελό είναι πως στη λίστα που ανακοινώθηκε από το ΥΥΚΑ, λέει ημερομηνία πτυχίου 5/10/06, δηλαδή διαφορετική και από τις δύο προηγούμενες! Εντάξει 5/10 με 8/10 δε διαφέρουν ως προς τα μόρια, αλλά τί θα γινόταν αν είχα ίδια μόρια με κάποιον και το ποιος θα πάρει το αγροτικό θα εξαρτιόταν από την ημερομηνία πτυχίου; -στην περίπτωσή μου δεν συνέβη γιατί και η κοπέλα με την οποία ισοβάθμισα έχει ίδια ημερομηνία πτυχίου (από το ΥΥΚΑ) με μένα.

3. Γνωρίζει κανείς αν στην κλήρωση είναι απαραίτητο να παραβρεθούμε όλοι οι "ενδιαφερόμενοι"; Θα ήταν καλό να παραβρεθούμε ή δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγχαρητήρια σε όσους πήρατε αγροτικό, καλή επιτυχία για τους υπόλοιπους στην επόμενη προκήρυξη. :)

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για το emofftopic ...

Προς τον/την συνάδελφο που έλεγε οτι θα κινδυνεύει η ζωή όσων θα επισκέπτονται τα Π.Ι. κ.λ.π. ...

Μην ξεχνάς πως όλους αυτούς -άξιους ή μη- τους περάσανε οι καθηγητές στα εν Ελλάδι Πανεπιστήμια. Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται..

Έχω δει παιδιά εξαιρετικά σε γνώσεις και χαρακτήρα από το εξωτερικό. Έχω δει και γλοιώδεις συμφοιτητές μου στην Ελλάδα να διαπρέπουν.

Ας κοιτάξουμε ο καθένας την δική του καμπούρα.

Πώς μπορούμε να πείσουμε για το "καταπληκτικό" επίπεδο των πανεπιστημίων μας, όταν οι διδάσκοντές μας αποτελούν τους κύριους υπαίτιους για όσα κατηγορούμε????

Καλή αρχή στους επιτυχόντες, υπομονή και μια καλύτερη τύχη σους υπόλοιπους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκουσα κάτι για ΡουμανοΒουλγαρίες και μου ανάψανε πάλι τα λαμπάκια.Ρε παιδιά αν τα αγροτικά βγαίνανε 2 φορές τον μήνα όπως παλαιότερα νομίζετε ότι θα είχαμε τώρα αυτό το μπάχαλο?Εντάξη δώσατε πανελλήνιες και περάσατε και εμείς δώσαμε και δεν περάσαμε και πήγαμε και δώσαμε εξετάσεις έξω και περάσαμε.Το πρόβλημά σας πού είναι?Και εξετάσεις δώσαμε όταν ήρθαμε και χρόνια από τις αναμονές χάσαμε και μόρια από το αγροτικό μας κόβουν για να σας δώσουν ένα αβαντάζ.Πότε θα τελειώσετε με αυτή την καραμέλα.Τί φταίω εγώ και το κάθε παιδί που τελείωσε έξω που μας καθηστερούσαν όταν ήρθαμε και έτυχε τώρα να έχουμε μαζεμένα κάποια λίγα μόρια???Δηλαδή σας υποσχέθηκε κανείς ότι με το που θα πάρετε το πτυχίο θα σας περιμένει και το αγροτικό ή η θέση για ειδικότητα?Τα ίδια με εσάς τραβάμε και εμείς και για περισάτερο καιρό.

Όσον αφορά το επίπεδο της εκπαίδευσης δεν θα το συζητήσω καθόλου γιατί είναι ανάξιο λόγου.Δηλαδή για όλον τον κόσμο είμαστε ικανοί και άξιοι γιατροί και για την Ελλάδα είμαστε επικύνδυνοι?Γιά σοβαρευτήτε και κοιτάξτε να δούμε τί θα κάνουμε μαζί για να βάλουμε σε μία τάξη το μπάχαλο.

Τα νοσοκομεία έχουν έλειμα σε ιατρούς και μας παραμυθιάζουν για να τρώνε οι δικοί τους.

SORRY για το off topic αλλά η ίδια καραμέλα πρωί βράδυ!!!!Φτάνει πιά!!!!!Λές και εδώ δέν υπάρχουν άτομα που τέλειώσανε χάρης στις γνωριμίες του μπαμπά ή του θείου ή όποιουδήποτε άλλου.....Σταματίστε να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας!!!!!!

Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις το ποσοστό των εισακτέων στις "ΡουμανοΒουλγαρίες" σε σύγκριση με αυτό των εγχώριων Ιατρικών σχολών... Αλλά καλύτερα μην πεις γιατί δεν είναι προς τιμήν σου. Η ουσία του προβλήματος έγκειται στο ότι η αγορά εργασίας του ελλαδιστάν αντέχει να απορροφήσει μόνο αυτούς που εκπαιδεύτηκαν εντός των συνόρων και με τους εκ "ΡουμανοΒουλγαριών" προερχόμενους έχει υπερκορεστεί. Εννοείται ότι ως αυτονόητο δεν χρειαζόταν κανείς να μου το υποσχεθεί!

Είμαι ο τελευταίος που θα ισχυριστεί πως η εκπαίδευση των ιατρών στην Ελλάδα δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα, αλλά-όταν ακόμα και μια χώρα με ένα τέτοιο σύστημα εκπαίδευσης σας υποδέχεται με τόση επιφυλακτικότητα-η απαξία ή η αξία σας είναι φανερή.

Υ.Γ.: Δεν σε αντιμετωπίζω ως εχθρό αλλά ως κάποιον που δεν με ανταγωνίζεται με ίσους όρους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που πήραν αγροτικό, καλή επιτυχία στην επόμενη προκήρυξη για όσους δε τα καταφέραμε τώρα!!!

(ας σταματήσουν οι γκρίνιες βρε παιδιά...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκουσα κάτι για ΡουμανοΒουλγαρίες και μου ανάψανε πάλι τα λαμπάκια.Ρε παιδιά αν τα αγροτικά βγαίνανε 2 φορές τον μήνα όπως παλαιότερα νομίζετε ότι θα είχαμε τώρα αυτό το μπάχαλο?Εντάξη δώσατε πανελλήνιες και περάσατε και εμείς δώσαμε και δεν περάσαμε και πήγαμε και δώσαμε εξετάσεις έξω και περάσαμε.Το πρόβλημά σας πού είναι?Και εξετάσεις δώσαμε όταν ήρθαμε και χρόνια από τις αναμονές χάσαμε και μόρια από το αγροτικό μας κόβουν για να σας δώσουν ένα αβαντάζ.Πότε θα τελειώσετε με αυτή την καραμέλα.Τί φταίω εγώ και το κάθε παιδί που τελείωσε έξω που μας καθηστερούσαν όταν ήρθαμε και έτυχε τώρα να έχουμε μαζεμένα κάποια λίγα μόρια???Δηλαδή σας υποσχέθηκε κανείς ότι με το που θα πάρετε το πτυχίο θα σας περιμένει και το αγροτικό ή η θέση για ειδικότητα?Τα ίδια με εσάς τραβάμε και εμείς και για περισάτερο καιρό.

Όσον αφορά το επίπεδο της εκπαίδευσης δεν θα το συζητήσω καθόλου γιατί είναι ανάξιο λόγου.Δηλαδή για όλον τον κόσμο είμαστε ικανοί και άξιοι γιατροί και για την Ελλάδα είμαστε επικύνδυνοι?Γιά σοβαρευτήτε και κοιτάξτε να δούμε τί θα κάνουμε μαζί για να βάλουμε σε μία τάξη το μπάχαλο.

Τα νοσοκομεία έχουν έλειμα σε ιατρούς και μας παραμυθιάζουν για να τρώνε οι δικοί τους.

SORRY για το off topic αλλά η ίδια καραμέλα πρωί βράδυ!!!!Φτάνει πιά!!!!!Λές και εδώ δέν υπάρχουν άτομα που τέλειώσανε χάρης στις γνωριμίες του μπαμπά ή του θείου ή όποιουδήποτε άλλου.....Σταματίστε να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας!!!!!!

Αλήθεια γιατί δεν έκανες και ειδικότητα εκει???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή επιτυχία στους επιτυχόντες...με τους...άλλους τα λέμε στις επόμενες προκυρήξεις...respect κολοκύθι-μαζί σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε με τις ανακλήσεις αδειών το 2004 και το 2007 που είχε υποσχεθεί το υ.υ για τους αυτόματα αναγνωρισμένους χωρίς δικατσά και χωρίς τριετή προϋπηρεσία και χωρίς κανένα έλεγχο απο το υπουργείο με την ανοχή των νομαρχιών? Ξεχάστηκαν όλα? :splats::splats:

'Μετά τη συνάντηση της υπ.Παιδείας κας Μ.Γιαννάκου με τον υπ. και τον υφυπ. Υγείας κους Κακλαμάνη και Γιαννόπουλο αντίστοιχα, η πρώτη δήλωσε ότι όλοι οι φέροντες πτυχία (και ιατρικής και οδοντιατρικής) των νέων κρατών μελών θα πρέπει να έχουν και 3 χρόνια προϋπηρεσία στη χώρα όπου απέκτησαν το πτυχίο, ώστε να τους αναγνωριστούν εργασιακά δικαιώματα στην Ελλάδα. Απέδωσε το ότι χορηγήθηκαν άδειες άσκηση ιατρικής σε τέτοιους πτυχιούχους σε ασυνεννοησία μεταξύ των νομαρχιών και του υπ. Υγείας, ενώ ανέφερε ότι θα αποσταλεί κοινή εγκύκλιος του υπ.παιδείας και του υπ.υγείας στις νομαρχίες, η οποία θα αφορά αυτό το θέμα.'

Τίποτα δε κάνανε ενώ χαρακτηρίζανε ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ τις άδειες των αυτόματα αναγνωρισμένων ΟΛΟΙ οι αρμόδιοι των υπουργείων σε όλα τα μμε.Και τίποτα δεν έγινε για να κερδίσουν ψήφους κτλ.

Τώρα αυτοί που αναγνωρίστηκαν έτσι έχουν ίσα δικαιώματα με όλους..... emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε με τις ανακλήσεις αδειών το 2004 και το 2007 που είχε υποσχεθεί το υ.υ για τους αυτόματα αναγνωρισμένους χωρίς δικατσά και χωρίς τριετή προϋπηρεσία και χωρίς κανένα έλεγχο απο το υπουργείο με την ανοχή των νομαρχιών? Ξεχάστηκαν όλα? :splats::splats:

'Μετά τη συνάντηση της υπ.Παιδείας κας Μ.Γιαννάκου με τον υπ. και τον υφυπ. Υγείας κους Κακλαμάνη και Γιαννόπουλο αντίστοιχα, η πρώτη δήλωσε ότι όλοι οι φέροντες πτυχία (και ιατρικής και οδοντιατρικής) των νέων κρατών μελών θα πρέπει να έχουν και 3 χρόνια προϋπηρεσία στη χώρα όπου απέκτησαν το πτυχίο, ώστε να τους αναγνωριστούν εργασιακά δικαιώματα στην Ελλάδα. Απέδωσε το ότι χορηγήθηκαν άδειες άσκηση ιατρικής σε τέτοιους πτυχιούχους σε ασυνεννοησία μεταξύ των νομαρχιών και του υπ. Υγείας, ενώ ανέφερε ότι θα αποσταλεί κοινή εγκύκλιος του υπ.παιδείας και του υπ.υγείας στις νομαρχίες, η οποία θα αφορά αυτό το θέμα.'

Τίποτα δε κάνανε ενώ χαρακτηρίζανε ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ τις άδειες των αυτόματα αναγνωρισμένων ΟΛΟΙ οι αρμόδιοι των υπουργείων σε όλα τα μμε.Και τίποτα δεν έγινε για να κερδίσουν ψήφους κτλ.

Τώρα αυτοί που αναγνωρίστηκαν έτσι έχουν ίσα δικαιώματα με όλους..... emkafes

Να μπορούσα να έδινα εξετάσεις δικατσα και να σε ειχα απέναντι μου σαν ενα debate. Να μετρούσαμε τις γνώσεις μας. Τέλειωσα στη Ρουμανία και είμαι υπερήφανος για αυτό. Ξέρεις εκεί που έγινε χθες η διάσκεψη κορυφής των κρατών μελών του ΝΑΤΟ. Μια χώρα που ειλικρινά σε πολλά σημεία υπερτερεί της δικιάς μας παρ`όλο που έγινε δημοκρατία πριν 10 χρόνια. Ξέρεις τι μου θυμίζετε όσοι τελειώσατε Ελλάδα??? Την Εθνική ελλάδος άρσης βαρών. Πολλά παλαμάκια και μετά Ντοπέ και έξω γίδα απ`το όργωμα. Θα μας βρεις μπροστά σου. Και δεν σου το εύχομαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε με τις ανακλήσεις αδειών το 2004 και το 2007 που είχε υποσχεθεί το υ.υ για τους αυτόματα αναγνωρισμένους χωρίς δικατσά και χωρίς τριετή προϋπηρεσία και χωρίς κανένα έλεγχο απο το υπουργείο με την ανοχή των νομαρχιών? Ξεχάστηκαν όλα? :splats::splats:

'Μετά τη συνάντηση της υπ.Παιδείας κας Μ.Γιαννάκου με τον υπ. και τον υφυπ. Υγείας κους Κακλαμάνη και Γιαννόπουλο αντίστοιχα, η πρώτη δήλωσε ότι όλοι οι φέροντες πτυχία (και ιατρικής και οδοντιατρικής) των νέων κρατών μελών θα πρέπει να έχουν και 3 χρόνια προϋπηρεσία στη χώρα όπου απέκτησαν το πτυχίο, ώστε να τους αναγνωριστούν εργασιακά δικαιώματα στην Ελλάδα. Απέδωσε το ότι χορηγήθηκαν άδειες άσκηση ιατρικής σε τέτοιους πτυχιούχους σε ασυνεννοησία μεταξύ των νομαρχιών και του υπ. Υγείας, ενώ ανέφερε ότι θα αποσταλεί κοινή εγκύκλιος του υπ.παιδείας και του υπ.υγείας στις νομαρχίες, η οποία θα αφορά αυτό το θέμα.'

Τίποτα δε κάνανε ενώ χαρακτηρίζανε ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ τις άδειες των αυτόματα αναγνωρισμένων ΟΛΟΙ οι αρμόδιοι των υπουργείων σε όλα τα μμε.Και τίποτα δεν έγινε για να κερδίσουν ψήφους κτλ.

Τώρα αυτοί που αναγνωρίστηκαν έτσι έχουν ίσα δικαιώματα με όλους..... emkafes

Να μπορούσα να έδινα εξετάσεις δικατσα και να σε ειχα απέναντι μου σαν ενα debate. Να μετρούσαμε τις γνώσεις μας. Τέλειωσα στη Ρουμανία και είμαι υπερήφανος για αυτό. Ξέρεις εκεί που έγινε χθες η διάσκεψη κορυφής των κρατών μελών του ΝΑΤΟ. Μια χώρα που ειλικρινά σε πολλά σημεία υπερτερεί της δικιάς μας παρ`όλο που έγινε δημοκρατία πριν 10 χρόνια. Ξέρεις τι μου θυμίζετε όσοι τελειώσατε Ελλάδα??? Την Εθνική ελλάδος άρσης βαρών. Πολλά παλαμάκια και μετά Ντοπέ και έξω γίδα απ`το όργωμα. Θα μας βρεις μπροστά σου. Και δεν σου το εύχομαι.

μην τσατιζεσαι ειναι γνωστη τακτικη καποιων που τελειωσαν εδω.οχι ολων.απλα να ξερεις θα συναντησεις κ τετοιους,γραψτους κ συνεχισε.αυτοι θα σου δωσουν πιστοποιητικο ιατρικων φρονημτων?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα... Το θέμα είναι πως μαζεύεις τα 9 μόρια.... Κ μέχρι τότε τί κάνεις..... Απελπισία το σύστημα... Να πω και εγώ συγχαρητήρια στους τυχερούς της μέρας! Κ καλή τύχη στην επόμενη για μας τους υπόλοιπους...

δεν ξερω αν ειδες προηγουμενα ποστ,ο τασος ειπε για τα αζητητα περιπου 100 θα βγει προκηρυξη κ σε κανα μηνα η επομενη

Εγω περιμενα εναμιση χρονο γιαυτα τα 9 μορια :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝΑΨΑΝ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ.ΘΑ ΧΥΘΕΙ.....ΜΕΛΑΝΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΣΤΑ ΠΟΣΤ

ΜΙΣΟ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΤΗΝ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΑ.

ΣΛΙΠ-ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΕ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΣΤ ΝΤΕΝΕΚΕΔΕΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα... Το θέμα είναι πως μαζεύεις τα 9 μόρια.... Κ μέχρι τότε τί κάνεις..... Απελπισία το σύστημα... Να πω και εγώ συγχαρητήρια στους τυχερούς της μέρας! Κ καλή τύχη στην επόμενη για μας τους υπόλοιπους...

δεν ξερω αν ειδες προηγουμενα ποστ,ο τασος ειπε για τα αζητητα περιπου 100 θα βγει προκηρυξη κ σε κανα μηνα η επομενη

Εγω περιμενα εναμιση χρονο γιαυτα τα 9 μορια :(

ετσι ειναι.το πηρες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα... Το θέμα είναι πως μαζεύεις τα 9 μόρια.... Κ μέχρι τότε τί κάνεις..... Απελπισία το σύστημα... Να πω και εγώ συγχαρητήρια στους τυχερούς της μέρας! Κ καλή τύχη στην επόμενη για μας τους υπόλοιπους...

δεν ξερω αν ειδες προηγουμενα ποστ,ο τασος ειπε για τα αζητητα περιπου 100 θα βγει προκηρυξη κ σε κανα μηνα η επομενη

η επόμενη πολύ νωρίτερα...τα αζήτητα την επόμενη εβδομάδα!

μόνο μία ερώτηση, αν θες απαντάς!

από που ξέρεις αν πέρασαν δικατσά ή όχι;

Απο την στιγμή που κάποιος έδωσε ΔΙΚΑΤΣΑ λαμβάνεται ως ημερομηνία λήψης πτυχίου η ημερομηνία

που πέρασε τις εξετάσεις αυτές

Σε κάθε άλλη περίπτωση λαμβάνεται ως ημερομηνία λήψης πτυχίου η 1/1/2007

Να σου πω μονο οτι υπηρξαν παιδια που περασαν το Δικατσα τοτε! 1/1/2007

Ορίστε; Δηλαδή ο Λεοντάρης έκανε Πρωτοχρονιά στην Πλατεία Καραϊσκάκη και μοίραζε αναγνωρίσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε με τις ανακλήσεις αδειών το 2004 και το 2007 που είχε υποσχεθεί το υ.υ για τους αυτόματα αναγνωρισμένους χωρίς δικατσά και χωρίς τριετή προϋπηρεσία και χωρίς κανένα έλεγχο απο το υπουργείο με την ανοχή των νομαρχιών? Ξεχάστηκαν όλα? :splats::splats:

'Μετά τη συνάντηση της υπ.Παιδείας κας Μ.Γιαννάκου με τον υπ. και τον υφυπ. Υγείας κους Κακλαμάνη και Γιαννόπουλο αντίστοιχα, η πρώτη δήλωσε ότι όλοι οι φέροντες πτυχία (και ιατρικής και οδοντιατρικής) των νέων κρατών μελών θα πρέπει να έχουν και 3 χρόνια προϋπηρεσία στη χώρα όπου απέκτησαν το πτυχίο, ώστε να τους αναγνωριστούν εργασιακά δικαιώματα στην Ελλάδα. Απέδωσε το ότι χορηγήθηκαν άδειες άσκηση ιατρικής σε τέτοιους πτυχιούχους σε ασυνεννοησία μεταξύ των νομαρχιών και του υπ. Υγείας, ενώ ανέφερε ότι θα αποσταλεί κοινή εγκύκλιος του υπ.παιδείας και του υπ.υγείας στις νομαρχίες, η οποία θα αφορά αυτό το θέμα.'

Τίποτα δε κάνανε ενώ χαρακτηρίζανε ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ τις άδειες των αυτόματα αναγνωρισμένων ΟΛΟΙ οι αρμόδιοι των υπουργείων σε όλα τα μμε.Και τίποτα δεν έγινε για να κερδίσουν ψήφους κτλ.

Τώρα αυτοί που αναγνωρίστηκαν έτσι έχουν ίσα δικαιώματα με όλους..... emkafes

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το Φ.Ε.Κ. 181 τεύχος Α΄της 2/8/2007 και την κοινοποίηση της ευρωπαϊκής οδηγίας του ΥΥΚΚΑ στις Δ/νσεις Υγείας με Αρ. Πρωτ. Υ7/2965 της 9/6/1993. Μετά αν θες το συζητάμε σε άλλο topic!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι έγινε με τις ανακλήσεις αδειών το 2004 και το 2007 που είχε υποσχεθεί το υ.υ για τους αυτόματα αναγνωρισμένους χωρίς δικατσά και χωρίς τριετή προϋπηρεσία και χωρίς κανένα έλεγχο απο το υπουργείο με την ανοχή των νομαρχιών? Ξεχάστηκαν όλα? :splats::splats:

'Μετά τη συνάντηση της υπ.Παιδείας κας Μ.Γιαννάκου με τον υπ. και τον υφυπ. Υγείας κους Κακλαμάνη και Γιαννόπουλο αντίστοιχα, η πρώτη δήλωσε ότι όλοι οι φέροντες πτυχία (και ιατρικής και οδοντιατρικής) των νέων κρατών μελών θα πρέπει να έχουν και 3 χρόνια προϋπηρεσία στη χώρα όπου απέκτησαν το πτυχίο, ώστε να τους αναγνωριστούν εργασιακά δικαιώματα στην Ελλάδα. Απέδωσε το ότι χορηγήθηκαν άδειες άσκηση ιατρικής σε τέτοιους πτυχιούχους σε ασυνεννοησία μεταξύ των νομαρχιών και του υπ. Υγείας, ενώ ανέφερε ότι θα αποσταλεί κοινή εγκύκλιος του υπ.παιδείας και του υπ.υγείας στις νομαρχίες, η οποία θα αφορά αυτό το θέμα.'

Τίποτα δε κάνανε ενώ χαρακτηρίζανε ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ τις άδειες των αυτόματα αναγνωρισμένων ΟΛΟΙ οι αρμόδιοι των υπουργείων σε όλα τα μμε.Και τίποτα δεν έγινε για να κερδίσουν ψήφους κτλ.

Τώρα αυτοί που αναγνωρίστηκαν έτσι έχουν ίσα δικαιώματα με όλους..... emkafes

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το Φ.Ε.Κ. 181 τεύχος Α΄της 2/8/2007 και την κοινοποίηση της ευρωπαϊκής οδηγίας του ΥΥΚΚΑ στις Δ/νσεις Υγείας με Αρ. Πρωτ. Υ7/2965 της 9/6/1993. Μετά αν θες το συζητάμε σε άλλο topic!

ε ρε μπλιετ σας αφισα ενα απογευμα μονου σας και τρογεσται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα... Το θέμα είναι πως μαζεύεις τα 9 μόρια.... Κ μέχρι τότε τί κάνεις..... Απελπισία το σύστημα... Να πω και εγώ συγχαρητήρια στους τυχερούς της μέρας! Κ καλή τύχη στην επόμενη για μας τους υπόλοιπους...

δεν ξερω αν ειδες προηγουμενα ποστ,ο τασος ειπε για τα αζητητα περιπου 100 θα βγει προκηρυξη κ σε κανα μηνα η επομενη

Εγω περιμενα εναμιση χρονο γιαυτα τα 9 μορια :(

ετσι ειναι.το πηρες?

Nαι :)

Καλη επιτυχια σε ολους ευχομαι και καλη συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκουσα κάτι για ΡουμανοΒουλγαρίες και μου ανάψανε πάλι τα λαμπάκια.Ρε παιδιά αν τα αγροτικά βγαίνανε 2 φορές τον μήνα όπως παλαιότερα νομίζετε ότι θα είχαμε τώρα αυτό το μπάχαλο?Εντάξη δώσατε πανελλήνιες και περάσατε και εμείς δώσαμε και δεν περάσαμε και πήγαμε και δώσαμε εξετάσεις έξω και περάσαμε.Το πρόβλημά σας πού είναι?Και εξετάσεις δώσαμε όταν ήρθαμε και χρόνια από τις αναμονές χάσαμε και μόρια από το αγροτικό μας κόβουν για να σας δώσουν ένα αβαντάζ.Πότε θα τελειώσετε με αυτή την καραμέλα.Τί φταίω εγώ και το κάθε παιδί που τελείωσε έξω που μας καθηστερούσαν όταν ήρθαμε και έτυχε τώρα να έχουμε μαζεμένα κάποια λίγα μόρια???Δηλαδή σας υποσχέθηκε κανείς ότι με το που θα πάρετε το πτυχίο θα σας περιμένει και το αγροτικό ή η θέση για ειδικότητα?Τα ίδια με εσάς τραβάμε και εμείς και για περισάτερο καιρό.

Όσον αφορά το επίπεδο της εκπαίδευσης δεν θα το συζητήσω καθόλου γιατί είναι ανάξιο λόγου.Δηλαδή για όλον τον κόσμο είμαστε ικανοί και άξιοι γιατροί και για την Ελλάδα είμαστε επικύνδυνοι?Γιά σοβαρευτήτε και κοιτάξτε να δούμε τί θα κάνουμε μαζί για να βάλουμε σε μία τάξη το μπάχαλο.

Τα νοσοκομεία έχουν έλειμα σε ιατρούς και μας παραμυθιάζουν για να τρώνε οι δικοί τους.

SORRY για το off topic αλλά η ίδια καραμέλα πρωί βράδυ!!!!Φτάνει πιά!!!!!Λές και εδώ δέν υπάρχουν άτομα που τέλειώσανε χάρης στις γνωριμίες του μπαμπά ή του θείου ή όποιουδήποτε άλλου.....Σταματίστε να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας!!!!!!

Αλήθεια γιατί δεν έκανες και ειδικότητα εκει???

Μη το παραξηλώσουμε κιόλας... Μπήκαμε με απολυτήριο 12 (στην Ελλάδα άλλωστε πλέον σε πολλά ΤΕΙ δεν περνάς με τέτοιο απολυτήριο) και πανελλήνιες ασσο-δυο. Καιρός να έρθουμε να ολοκληρώσουμε την σε υψηλά επίπεδα εκπαίδευσή μας στα Ελληνικά νοσοκομεία παρέα με τους κακομοίρηδες συναδέλφους μας του 20... Και υπάλληλος να είσαι με τα χρόνια δεν παίρνεις προαγωγή; Από το 1999 παλεύουμε να περάσουμε το Δικατσά. Έχουμε την εμπειρία στο τσεπάκι μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αχ αχ αχ αχ αχ βαχ βαχ

βρε gio?? είδες μέχρι την δική σου επιλογή και μετά δεν πήγες παρακάτω....

τελευταία σελίδα γράφει κάτω κάτω....ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2008 10π.μ. στον δεύτερο όροφο στο γραφείο της κα Παπανότη.....(έναντι γραφείο υπουργού)

επειδή προβλέπεται πολύς κόσμος θα σας δεχτεί ο Αβράμο για καφέ !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αχ αχ αχ αχ αχ βαχ βαχ

βρε gio?? είδες μέχρι την δική σου επιλογή και μετά δεν πήγες παρακάτω....

τελευταία σελίδα γράφει κάτω κάτω....ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2008 10π.μ. στον δεύτερο όροφο στο γραφείο της κα Παπανότη.....(έναντι γραφείο υπουργού)

επειδή προβλέπεται πολύς κόσμος θα σας δεχτεί ο Αβράμο για καφέ !

Εχεις πολύ πλάκα! αλήθεια δε το είδα μου έπεσε το εγκεφαλικό που με 10 μόρια πάω κλήρωση και το έκλεισα.thanks!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και πλάκα έχω και μεγάλο πρόβλημα για το καλοκαίρι....

Που να πάω διακοπές το καλοκαίρι;

ΜΥΚΟΝΟ, ΣΚΙΑΘΟ, ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ, ΚΑΛΥΜΝΟ, ΓΑΥΔΟ, ΨΑΡΡΑ, ΥΔΡΑ, ΚΑΦΑΛΛΟΝΙΑ, ΡΟΔΟ....;

όλα τα αγροτικά τώρα τα έδωσαν;.....και του χρόνου που θα πάω;

Y.Γ. χάλασε και το κότερο γμτ! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και πλάκα έχω και μεγάλο πρόβλημα για το καλοκαίρι....

Που να πάω διακοπές το καλοκαίρι;

ΜΥΚΟΝΟ, ΣΚΙΑΘΟ, ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ, ΚΑΛΥΜΝΟ, ΓΑΥΔΟ, ΨΑΡΡΑ, ΥΔΡΑ, ΚΑΦΑΛΛΟΝΙΑ, ΡΟΔΟ....;

όλα τα αγροτικά τώρα τα έδωσαν;.....και του χρόνου που θα πάω;

Y.Γ. χάλασε και το κότερο γμτ! :anavwfwties:

εγω μονο σε βουνο μπορω να σε καλεσω,πως λεμε πηρα τα βουνα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το Φ.Ε.Κ. 181 τεύχος Α΄της 2/8/2007 και την κοινοποίηση της ευρωπαϊκής οδηγίας του ΥΥΚΚΑ στις Δ/νσεις Υγείας με Αρ. Πρωτ. Υ7/2965 της 9/6/1993. Μετά αν θες το συζητάμε σε άλλο topic!

Λάθος ερμηνεία του νόμου έγινε απο το 2004 και ηλιθιωδώς υιοθετήθηκε αυτή η λογική απο τις άσχετες νομαρχίες η χωρίς τριετία και επικυρώθηκε η παρανομία απο βλακεία και ανάγκη ψήφων το καλοκαίρι του 2007.Και το 2004 το υπουργείο και οι σύλλογοι ζήτησαν ανάκληση αδειών.Και το σεπτέμβριο του 2007 ο πανελλήνιος ιατρικός σύλλογος ζήτησε ανάκληση αδειών.Κάτσε τώρα να κλείνεις ραντεβού με τη παρεούλα σου στα νησάκια και στα βουνά και απόλαυσε τη βλακεία του νόμου 181 και των υπευθύνων που τον έβγαλαν παραβλέποντας παράνομα την τριετία για ψήφους και που σε όρισε γιατρό απο το πουθενά χωρίς εξετάσεις.... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.