Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply
για το πως μετρησαν τα μορια αυτη τη φορα χωρις να ενημερωσουν κανεναν σου ειπαν?για ξαναπαρε και ρωτα και θα εκπλαγεις οπως και εγω....................

Γίνε λίγο πιο σαφής!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρωτα πως προσμετρηθηκαν τα μορια των πτυχιων απο Ρουμανια-Βουλγαρια που αναγνωριστηκαν αυτοματα την 1/1/2007 και θα δεις τι εννοω.............

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρωτα πως προσμετρηθηκαν τα μορια των πτυχιων απο Ρουμανια-Βουλγαρια που αναγνωριστηκαν αυτοματα την 1/1/2007 και θα δεις τι εννοω.............

Α οκ, δεν με αφορά, άλλωστε η ώρα είναι περασμένη.

Παρ'όλα αυτά, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που δε θες να το μοιραστείς μαζί μας?!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λέτε να μου κάνανε πλάκα; Δεν το νομίζω! Πάντως εγώ δεν έκανα καμμία πλάκα!!! Δεν θα μπορούσα άλλωστε να κάνω πλάκα για ένα θέμα που με έχει ταλαιπωρήσει τόσους μήνες. Αν τώρα αυτοί του ΥΥΚΑ κάνουν πλάκα σε αγνώστους τι να πω; γνωρίζουν και αυτοί ότι η υπομονή μας άρχισε να εξαντλείται και δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα έκαναν κάτι τέτοιο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε παιδια τι προεκυψε παλι?ποια νεα μοριοδοτηση θα μας φερει τα πανω κατω?

να μην μεινω ησυχη μια μερα.

αααααααααααα, μπα δε μπορει, ειναι τρελλοι αυτοι οι γαλατες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tα πτυχία από Ρουμανία και Βουλγαρία χωρίς ΔΟΑΤΑΠ μοριοδοτήθηκαν όπως αναφέρει ο νόμος.

1 μόριο για κάθε δίμηνο από την κτήση πτυχίου και 1 ή 2 μόρια ανάλογα τον βαθμό πτυχίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αποτελέσματα προκήρυξης υπηρεσίας υπαίθρου της 12ης Μαρτίου την άλλη εβδομάδα.

Η μοριοδότηση των αιτήσεων έχει τελειώσει.

Προσωπική εκτίμηση αποτελέσματα 14 με 18 Απριλίου.

καλη ειδηση κ δεν ειναι πρωταπριλιατικο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο υπάρχει περιπτωση να βγουν αυτή την εβδομάδα ή επιμένεις στην δηλωσή σου για 14-18?
H μοριοδότηση έχει τελειώσει. Οι λίστες δεν είναι έτοιμες. Οπότε για να κάνουν τις λίστες και να τις υπογράψει ο Ριζάς (αγκρίνος κατά Φώτη) και να τα περάσουν στην ιστοσελίδα δεν νομίζω να το κάνουν σε 3 ημέρες.

Από εβδομάδα. Απλά είπα 14-18 για να είμαι σίγουρα μέσα. Πάντως όχι μετά το Πάσχα και φυσικά ούτε τον Ιούνιο που λένε μερικοί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο υπάρχει περιπτωση να βγουν αυτή την εβδομάδα ή επιμένεις στην δηλωσή σου για 14-18?
H μοριοδότηση έχει τελειώσει. Οι λίστες δεν είναι έτοιμες. Οπότε για να κάνουν τις λίστες και να τις υπογράψει ο Ριζάς (αγκρίνος κατά Φώτη) και να τα περάσουν στην ιστοσελίδα δεν νομίζω να το κάνουν σε 3 ημέρες.

Από εβδομάδα. Απλά είπα 14-18 για να είμαι σίγουρα μέσα. Πάντως όχι μετά το Πάσχα και φυσικά ούτε τον Ιούνιο που λένε μερικοί.

γρηγοροι ηταν αυτη τη φορα.θα εμαθαν κομπιουτερ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμαθα οτι καπιοι ψιλοξερουν τα αποτελεσματα...οι κολοφαρδοι!

Κλασικο φαινομενο..... απο προηγουμενες προκηρυξεις εχω ακουσει κ εγω αρκετα ατομα να γνωριζουν αρκετες μερες πριν δημοσιευθουν επισημα τ αποτελεσματα οτι εχουν παρει αγροτικο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι από πριν λήξει η προθεσμία μη σου πω!

εγώ όταν δήλωνα γι'αγροτικό πηγαινοέρχονταν στους ορόφους του υπουργείου οι συνάδελφοι με τις αιτήσεις στο χέρι.γιατί άραγε?το πρωτόκολλο στο ισόγειο δεν είναι?που ζείτε οι υπόλοιποι?

βρείτε μέσον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι από πριν λήξει η προθεσμία μη σου πω!

εγώ όταν δήλωνα γι'αγροτικό πηγαινοέρχονταν στους ορόφους του υπουργείου οι συνάδελφοι με τις αιτήσεις στο χέρι.γιατί άραγε?το πρωτόκολλο στο ισόγειο δεν είναι?που ζείτε οι υπόλοιποι?

βρείτε μέσον.

μαλλον θα ειχε πολυ ζεστη κ τις πηγαιναν να παρουν αερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tα πτυχία από Ρουμανία και Βουλγαρία χωρίς ΔΟΑΤΑΠ μοριοδοτήθηκαν όπως αναφέρει ο νόμος.

1 μόριο για κάθε δίμηνο από την κτήση πτυχίου και 1 ή 2 μόρια ανάλογα τον βαθμό πτυχίου.

Συγνώμη αλλά από πότε έγινε από κτίση πτυχίου για Ρουμανία και Βουλγαρία? Από την ένταξη της χώρας 1/1/2007 και μετά δεν είναι η μοριοδότηση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μίλησα με την κ.Πάττα σήμερα και μου είπε ότι μέσα στη βδομάδα που διανύουμε θα βγούνε τα αποτελέσματα.Δεν είναι πρωταπριλιάτικο,από την πλευρά μου τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας πω μια προσωπική μαρτυρία :

Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 12 το μεσημέρι, πρώτος όροφος στο υυκκα, στο γραφείο του υπουργού τουρισμού στην Αριστοτέλους επικρατεί αναστάτωση

9 σύμβουλοι του τουρίστα (ζωή να έχουνε) πανικόβλητοι τρέχουν πάνω κάτω......

"Δημήτρη (όχι δεν φωνάζαν τον υπουργό) βγάλτα 10 φορές φωτοτυπίες να τα μοιράσουμε σε όλους να τελειώνουμε νωρίτερα"....μια φωνή στο βάθος του διαδρόμου.

Εγώ πάω στο πρωτόκολλο να δώσω μια αίτηση- επιστολή στον τουρίστα....."τι έγινε και τρέχουν όλοι" ρωτάω την κοπελιά στο πρωτόκολλο;

"Βγήκαν τα αποτελέσματα στα αγροτικά" μου λέει.

Μα πριν από λίγο ρώτησα την Πάτα και μου είπε πως λόγω της εχθεσινής απεργίας θα δημοσιευτούν την άλλη εβδομάδα.

"Ποια είναι η κυρία;" με ρωτάει η κοπελιά.

Α, κατάλαβα, εδώ μέσα δεν γνωρίζεστε μεταξύ σας.

Πάω να ρωτήσω αν είναι για 1-2-3-4 άντε 5 φίλους μήπως και με πούνε.

Μπαίνω μέσα......αδιαφορία (κοινώς με γράψανε στα @@)...."μήπως βγήκανε τα αγροτικά;"

"Nαι", μου λέει ο Αθανασούλιας (σύμβουλος του τουρίστα). "Μπορώ να ρωτήσω για κάποιον γνωστό μου;" "Πάρε ένα αντίγραφο και δες μου λέει"

Όμορφα λέω...θα δω και για άλλους. Είναι και ανακατεμένα, δεν ξέρω και που δήλωσαν, άντε να τους βρω. Υπομονή λέω, θα προλάβω.

Ορίστε, στην πρώτη σελίδα βλέπω έναν γνωστό μου που πήρε αγροτικό, ας το σημειώσω.

Πάμε παρακάτω.......

Κι εκεί που έψαχνα, άκουγα τους 9 να ψάχνουν μέσα στις 33 σελίδες αποτελέσματα ονόματα που είχαν σημειωμένα.

"Μα καλά δεν είναι με αλφαβητική σειρά" λέει η κυρία μπροστά μου; "Μια ώρα ένα όνομα να βρω".

"Να σας βοηθήσω" της λέω. "Είναι αλφαβητικά, αλλά ανάλογα το μέρος που δήλωσαν. Αν ξέρετε που δήλωσαν έχει καλώς, αλλιώς θα ψάχνετε όλες τις σελίδες".

Και αρχίζουν τα τηλέφωνα.....

"Κύριε......ο........πήρε αγροτικό στο......."

Τι στο δάολο σκέφτηκα, μάλλον έτυχε να τον γνωρίζουν τον ......του κυρίου .......

Άλλο τηλέφωνο......τα ίδια......

Τι στο διάολο, όλοι που πήραν αγροτικό έδωσαν και τηλέφωνο στους συμβούλους του τουρίστα για να ενημερωθούν;

Και μέσα στην αναμπουμπούλα.......είπα κι εγώ να αποχωρήσω.......με τα αποτελέσματα ανά χείρας.

Ρώτησα ευγενικά πότε θα δημοσιευτούν στο site του υπουργείου και μου είπαν την επομένη.

Πήγα κι εγώ όμορφα όμορφα σε ένα internet cafe και τα σκάναρα και τα πόσταρα στο forum που είχα την δυνατότητα δίνοντας και στο εδώ το link.

Τώρα το συμπέρασμα είναι δικό σας.......

Πολλοί που πήραν αγροτικό πως ενημερώθηκαν από τους συμβούλους του τουρίστα;

Πάντως και αυτή τη φορά θα κοιτάξω να επισκεφτώ την Αριστοτέλους πριν βγουν τα αποτελέσματα.

Tα πτυχία από Ρουμανία και Βουλγαρία χωρίς ΔΟΑΤΑΠ μοριοδοτήθηκαν όπως αναφέρει ο νόμος.

1 μόριο για κάθε δίμηνο από την κτήση πτυχίου και 1 ή 2 μόρια ανάλογα τον βαθμό πτυχίου.

Συγνώμη αλλά από πότε έγινε από κτίση πτυχίου για Ρουμανία και Βουλγαρία? Από την ένταξη της χώρας 1/1/2007 και μετά δεν είναι η μοριοδότηση?

συγγνώμη

Κτήση δοαταπ ή ένταξη.

Μίλησα με την κ.Πάττα σήμερα και μου είπε ότι μέσα στη βδομάδα που διανύουμε θα βγούνε τα αποτελέσματα.Δεν είναι πρωταπριλιάτικο,από την πλευρά μου τουλάχιστον.
Κι όμως, μπορεί να λέει αλήθεια. Είναι η πρώτη φορά μετά από 7 μήνες στη θέση αυτή που είπε κάτι που μπορεί να ισχύσει!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο μήπως γνωρίζεις αν υπάρχει μοριοδότηση για την βαθμολογία και για αυτούς που έχουν τελειώσει Ουγγαρία, Τσεχία κλπ.. δηλαδή από τις χώρες που εντάχτηκαν 1/5/2004? Εννοείται μόνο με την αυτόματη και όχι με ΔΟΑΤΑΠ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο υφυπουργός τουρισμού είπε ξεκάθαρα (το ξεκάθαρα το εκλαμβάνει ο καθένας με τον δικό του τρόπο) :

OΛΑ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΘΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΤΟΥΣ.

Ο Θεός και η ψυχή του αν ήξερε τι εννοούσε.

Και για 1200 διορισμένους μέσα στο 2007 είπε προχθές στη Βουλή και όταν του υπενθύμισα πως στο συρτάρι του έχει κάτι υπόλοιπες θέσεις ξεχασμένες μου είπε πως είναι θέμα ημερών.

Την Πυθία την καταλαβαίνω......τους τουρίστες εκεί μέσα όχι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.