Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Μαρτιος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Last Reply
μηπως επειη μπορει αλλο να δηλωσαν κ αλλο να παρουν??μπα δε γινονται αυτα στην ουγκαντα...εεεε ελλαδα
γιατι βρε greg33 μηπως λεει κανεις το ονομα του και που δηλωσε για να υπαρχει τετοιος ενδοιασμος απο τους αλλους??ο καθενας μπαινει ανωνυμα εδω μεσα και λεει οτι του κατεβει η απλα θελει να περασει την ωρα του ,και εγω μπορω να πω ο τι ναναι με την ιδια λογικη!απλα δεν υπαρχει λογος να πιστευει κανεις τον οποιονδηποτε καθεται μπροστα σε μια οθονη υπολογιστη και γραφει ο τι θελει, γιαυτο θεωρω οτι αποσους εγραψαν ελαχιστοι μιλησαν ειλικρινα ,αρα δεν μπορει καποιος να βγαλει συμπερασματα ,αρα δεν υπαρχει λογος για ολη αυτη τη διαδικασια!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μηπως επειη μπορει αλλο να δηλωσαν κ αλλο να παρουν??μπα δε γινονται αυτα στην ουγκαντα...εεεε ελλαδα
γιατι βρε greg33 μηπως λεει κανεις το ονομα του και που δηλωσε για να υπαρχει τετοιος ενδοιασμος απο τους αλλους??ο καθενας μπαινει ανωνυμα εδω μεσα και λεει οτι του κατεβει η απλα θελει να περασει την ωρα του ,και εγω μπορω να πω ο τι ναναι με την ιδια λογικη!απλα δεν υπαρχει λογος να πιστευει κανεις τον οποιονδηποτε καθεται μπροστα σε μια οθονη υπολογιστη και γραφει ο τι θελει, γιαυτο θεωρω οτι αποσους εγραψαν ελαχιστοι μιλησαν ειλικρινα ,αρα δεν μπορει καποιος να βγαλει συμπερασματα ,αρα δεν υπαρχει λογος για ολη αυτη τη διαδικασια!

Ρε παιδιά, δεν μπορώ να το καταλάβω.... Η προθεσμία έληξε, εδώ γράφουμε ανώνυμα και τα ονόματά μας έτσι κι αλλιώς σε λίγο καιρό θα δημοσιευτούν τι δήλωσε ο καθένας. Για μένα είναι θέμα χρόνου. Τόσο κακό και δύσκολο είναι να είναι κάποιος λίγο ειλικρινής και να πει τί δήλωσε; Υπάρχουν παιδιά που περιμένουν τα αποτελέσματα για να κάνουν κάτι άλλο αν δεν έχουν πάρει αγροτικο και μπορεί αυτό να βοηθήσει, τουλάχιστον γνωρίζοντας ότι έχει δηλώσει τα ίδια με κάποιον άλλο με περισσότερα μόρια. Δεν μίλησε κανείς για την προκήρυξη για τα πλοία. Ούτε ανάγκασε κανένας με το ζόρι να μιλήσει κάποιος. Αλλά το να λέει ο καθένας ό,τι του κατέβει για να αποπροσανατολίσει τους άλλους δεν μπορώ να καταλάβω ποιά η σκοπιμότητα... Τι να πω ρε παιδιά ίσως μερικοί από εμάς είμαστε χαζοί ή όχι τόσο πονηροί. Αν υπάρχει κάποιος λόγος, ανοίξτε μας και εμάς τα μάτια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νομιζω εχουμε ξαναεξηγησει οτι τωρα που εχει τελειωσει η προκηρυξη μπορουμε να αλληβοηθηθουμε και να βγαλουμε, τουλαχιστον καποιοι απο εμας , την ακρη πιο γρηγορα.και φυσικα ετσι και θα τερματιστει η αγωνια νωριτερα αλλα και θα μπορεσουμε να χαραξουμε τα οποια σχεδια μας.

οσο για το επιχειρημα οτι το ανωφελο της προσπαθειας αυτης εγκειται στην ανωνυμια των nicknames,ο αντιλογος ειναι οτι κατα καποιο τροπο αυτο ελεγχεται αφου αφενος σε λιγες μερες θα επιβεβαιωθουν ή θα διαψευτουν τα γραφομενα μας (και σε περιπτωση διαψευσης θα εκτεθουν οσοι εγραφαν ψεμματα) και αφετρου κατα μια εννοια ολο και καποιους γνωριζουμε πλεον απο το gm (η εννοια του διαδικτυακου φιλου ειναι πια μια πραγματικοτητα) οποτε λιγο πολυ ειναι ελεγχομενες οι πληροφοριες. για παραδειγμα εγω ηδη εκανα την αρχη και διαψευσα τον sleepwalker που ηξερα οτι δεν ειχε δηλωσει καν αγροτικο.

λοιπον ας επανελθουμε στα των επιλογων .κανεις για γαυδο βρε παιδια, ενδιαφερεται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για παραδειγμα εγω ηδη εκανα την αρχη και διαψευσα τον sleepwalker που ηξερα οτι δεν ειχε δηλωσει καν αγροτικο.

εγώ είπα ότι δήλωσα στη Γαύδο...γιατί θεωρώ ότι είμαστε ένα :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΤΩΡΑ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΡΟΤΙΚΟ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για παραδειγμα εγω ηδη εκανα την αρχη και διαψευσα τον sleepwalker που ηξερα οτι δεν ειχε δηλωσει καν αγροτικο.

εγώ είπα ότι δήλωσα στη Γαύδο...γιατί θεωρώ ότι είμαστε ένα :lol:

ειμαστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο, ΤΕΛΟΣ!!!!!! :D

Χαχαχαχαχαχακαλο απογευμα αλλο μου μισο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΤΩΡΑ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΡΟΤΙΚΟ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

Μίλησα σήμερα με την Κυρία που είναι υπέυθυνη για τα αγροτικά και όταν την ρώτησα αν ισχύει το οτι θα βγούν σε μια εβδομάδα (όπως είχα διαβάσει κι εγώ σε σάιτ παρατάξεων και το πίστεψα ηλιθιωδώς...) απάντησε αυτολεξεί ¨"ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ (φαντάσου και τον τόνο της). Όποιος τα λέει αυτά να έρθει να κάνει και την αξιολόγηση. Κάνατε αίτηση 3000 άτομα ..." {Οπότε 1) ή αυτή λέει ψέμματα, 2)ή ο υπουργός ,3)ή η παράταξη . Τεσπα ένα από τα πέντε....}

Οπότε όπως το κόβω σε 3εβδ και βλέπουμε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή η μαγκιά από τους συναδέλφους εξ Ιταλίας , χοντρό το σουκου που έχουν μέσα στον (υυ)κο ανοχής , αλλά είναι ντροπή και αίσχος ν αλλάζουν τους όρους της διακήρυξης μετά το πέρας της .

Πόσο αφοδεμένους μας έχουν άραγε ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΤΩΡΑ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΡΟΤΙΚΟ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?

Μίλησα σήμερα με την Κυρία που είναι υπέυθυνη για τα αγροτικά και όταν την ρώτησα αν ισχύει το οτι θα βγούν σε μια εβδομάδα (όπως είχα διαβάσει κι εγώ σε σάιτ παρατάξεων και το πίστεψα ηλιθιωδώς...) απάντησε αυτολεξεί ¨"ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ (φαντάσου και τον τόνο της). Όποιος τα λέει αυτά να έρθει να κάνει και την αξιολόγηση. Κάνατε αίτηση 3000 άτομα ..." {Οπότε 1) ή αυτή λέει ψέμματα, 2)ή ο υπουργός ,3)ή η παράταξη . Τεσπα ένα από τα πέντε....}

Οπότε όπως το κόβω σε 3εβδ και βλέπουμε..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΟΥΤΕ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά, διαβάζω εδώ και ώρα τα ποστ... Να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια?

Πραγματικά πιστεύετε ότι είναι τόσο δύσκολο να βγουν αποτελέσματα μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα, πχ 2-3 εβδομάδες? Ακόμη κι αν οι αιτήσεις είναι 3000? Σιγά δηλαδή, στο 2008 είμαστε, δεν υπάρχει μηχανοργάνωση στο υπουργείο? Δεν έχουν υπολογιστές και κατάλληλο λογισμικό για τέτοια δουλειά?(καλά, ρητορική ερώτηση...)

Εμένα μια καθυστέρηση άνω του μήνα μου βρωμάει. Προσωπικά θα παίρνω κάθε μέρα τηλ στο υπουργείο για να τους σπάω τα νεύρα και να τους λέω να τα βγάλουν γρήγορα... Ούτως ή άλλως, άνεργη είμαι και θα είμαι... Δήλωσα με 2 μόρια Αιτωλ/νία αλλά δεν το' χω... Ξέρω ότι δε θα βγάλω τίποτα, αλλά μου την έχει βιδώσει η αναλγησία τους... Στην τελική τελική, διορισμοί δεν τρέχουν αυτόν τον καιρό, αφού άργησε η προκήρυξη τόσο καιρό, άρα η μόνη τους δουλειά είναι να βγάλουν αποτελέσματα... Δηλαδή το Υπ. Παιδείας πως έβγαζε μέσα σε μήνα τα αποτελέσματα γραπτών Πανελλαδικών εξετάσεων τόσων παιδιών?

Και πραγματικά, πίστευα μέσα από διάφορες συζητήσεις ότι η κατάργηση εντοπιότητας θα επέφερε περισσότερες αντιδράσεις, εξεπλάγην όταν διαπίστωσα πόσο χαλαρά αντιμετωπίστηκε το θέμα. Δηλαδή, μόνο εγώ σκέφτηκα ότι η κατάργηση της εντοπιότητας έγινε για να βολευτούν οικείοι? Φυσικά αποδείξεις γι αυτό δεν υπάρχουν, αλλά, ή μας έπιασαν στον ύπνο και μείναμε χωρίς δυνατότητα αντίδρασης (νομίζω έπρεπε να προειδοποιήσουν για κατάργηση και να ξεκινήσει από την επόμενη προκήρυξη) ή ποστάρουν εδώ μόνο συνάδελφοι χωρίς εντοπιότητα ή με πολλά μόρια που δεν θίγονται από την κατάργηση. Προσωπικά, επηρεάστηκα, με εντοπιότητα 50% θα έπιανα... Τι να πω... Πού όμως πιο κατάλληλη ευκαιρία για κατάργηση εντοπιότητας από μια προκήρυξη 1100 θέσεων.

Και τέλος, το υπουργείο προφανώς κάνει ό,τι γουστάρει... Το θέμα είναι ότι πρέπει να δεσμευτούν με χρονοδιάγραμμα. Δεν πρέπει? Είναι τώρα κατάσταση αυτή να είμαστε σε επιφυλακή για το πότε θα αποφασίσει η Κα Πάτα και κάθε κυρία Πάτα να δουλέψει πιο γρήγορα ή ο προϊστάμενός της να αναθέσει τη δουλειά σε κάποιον πιο κατάλληλο?

Προφανώς είναι η πρώτη μου προκήρυξη και ίσως κάποιοι πείτε ότι τζάμπα απογοητεύομαι και παθαίνω υστερία, άλλοι συνάδελφοι περιμένουν μήνες και μήνες, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συμβιβαζόμαστε και να είμαστε δέσμιοι γραφειοκρατών και βυσματιών.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ιατρικαρια νέα είσαι ακόμα , μετά από 3-4 διακηρύξεις , τα νεύρα σου θα έχουν γίνει τσατάλια και δεν θα σε απασχολούν αυτά τα περιττά ερωτήματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

iatrikaria ειλικρινα καθως σε διαβαζα ημουν σιγουρη πριν ολοκληρωσω το κεμενο σου οτι εισαι "πρωταρα". και αυτο οχι επειδη ειμαι πανεξυπνη (που ειμαι μπουχαχαχα) αλλα λογω της "εμπειριας" μου πια στο θεμα των αγροτικων μιας και αυτη η προκηρυξη πρεπει να ειναι η εκτη μου(εχω χασει και το λογαριασμο)

δυστυχως οι ρυθμοι του λατρεμενου ΥΥΚΑ ειναι τουλαχιστον αργοι.καθε φορα τα ιδια. σε 20 μερες, σε ενα μηνα θα ειναι δημοσιευμενα.εεε οσο περναγαν οι προκηρυξεις τοοοσο αυξανονταν και τα μεσοδιαστηματα.

προσωπικα ποτε δεν καταλαβα ποια ειναι η διαφορα του τωρα απο το παρελθον.μια ζωη ακουω για την πληθωρα των γιατρων.οποτε οπως ειμαστε πολλοι τωρα πανω κατω εξισου πολλοι ηταν και παλιοτερα.μαλλον κατι αλλο θα πρεπει να συμβαινει.

εκτιμω οτι καποιοι φωστηρες του ΥΚΚΑ σκεφτηκαν οτι καπως ετσι μπορουν να εξοικονομησουν πορους για το λατρεμενο ιδρυμα με την εξης εννοια:αν ολα λειτουργουσαν ευρυθμα οπως πριν περιπου 2 χρονια και προγενεστερα (δηλαδη εγκαιρα αποτελεσματα και νεα προκηρυξη καθε δευτερη εβδομαδα, ναι ναι ναι μια φορα και εναν καιρο σε μια χωρα που λεγονταν ελλαδα συνεβαινε και αυτο.) το υπουργειο θα επρεπε να πληρωνει ταυτοχρονα δυο ομαδες γιατρων και τους τριμηνητες και τους παρατασικους. ενω τωρα που η παραταση εχει γινει ατυπο καθεστως και οι προκηρυξεις εχουν αραιωσει προκλητικα το υκκα ουσιαστικα για ενα τουλαχιστον διαστημα πληρωνει μοναχα τους παρατασικους αφου οι τριμηνητες δεν υπαρχουν.

φυσικα και ολοι αναγνωριζουμε οτι ειναι αδιανοητο ενα υπουργειο νευραλγικης σημασιας οπως το ...λατρεμενο, μιας προηγμενης (λεμε τωρα)χωρας να μην εχει ακομα συστημα μηχανοργανωσης . αχχχχ!this is ελαδισταν!

τεσπα.

ας ελπισουμε οτι οι φωστηρες για μια φορα θα κανουν καλα τη δουλεια τους και θα τα βγαλουν συντομα (λεμε τωρα).

οσον για την εντοπιοτητα , στην αρχη και εγω σκεφτηκα οτι εγινε για να εξυπηρετηθουν καποιοι εκ των μεγαλων αστεων που δεν ειχαν εντοπιοτητα. τελικα μετα που το ειδα πιο ψυχραιμα το πραγμα σκεφτηκα οτι τελικα ειναι μια η αλλη.απλα τωρα εχει γινει μεγαλυτερη σπαζοκεφαλια γιατι κατα μια εννοια ειναι απροβλεπτο το ευρος του target group!

ιδωμεν!

αντε καλη μας επιτυχια και καλα αποτελεσματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μηπως επειη μπορει αλλο να δηλωσαν κ αλλο να παρουν??μπα δε γινονται αυτα στην ουγκαντα...εεεε ελλαδα
γιατι βρε greg33 μηπως λεει κανεις το ονομα του και που δηλωσε για να υπαρχει τετοιος ενδοιασμος απο τους αλλους??ο καθενας μπαινει ανωνυμα εδω μεσα και λεει οτι του κατεβει η απλα θελει να περασει την ωρα του ,και εγω μπορω να πω ο τι ναναι με την ιδια λογικη!απλα δεν υπαρχει λογος να πιστευει κανεις τον οποιονδηποτε καθεται μπροστα σε μια οθονη υπολογιστη και γραφει ο τι θελει, γιαυτο θεωρω οτι αποσους εγραψαν ελαχιστοι μιλησαν ειλικρινα ,αρα δεν μπορει καποιος να βγαλει συμπερασματα ,αρα δεν υπαρχει λογος για ολη αυτη τη διαδικασια!

Ρε παιδιά, δεν μπορώ να το καταλάβω.... Η προθεσμία έληξε, εδώ γράφουμε ανώνυμα και τα ονόματά μας έτσι κι αλλιώς σε λίγο καιρό θα δημοσιευτούν τι δήλωσε ο καθένας. Για μένα είναι θέμα χρόνου. Τόσο κακό και δύσκολο είναι να είναι κάποιος λίγο ειλικρινής και να πει τί δήλωσε; Υπάρχουν παιδιά που περιμένουν τα αποτελέσματα για να κάνουν κάτι άλλο αν δεν έχουν πάρει αγροτικο και μπορεί αυτό να βοηθήσει, τουλάχιστον γνωρίζοντας ότι έχει δηλώσει τα ίδια με κάποιον άλλο με περισσότερα μόρια. Δεν μίλησε κανείς για την προκήρυξη για τα πλοία. Ούτε ανάγκασε κανένας με το ζόρι να μιλήσει κάποιος. Αλλά το να λέει ο καθένας ό,τι του κατέβει για να αποπροσανατολίσει τους άλλους δεν μπορώ να καταλάβω ποιά η σκοπιμότητα... Τι να πω ρε παιδιά ίσως μερικοί από εμάς είμαστε χαζοί ή όχι τόσο πονηροί. Αν υπάρχει κάποιος λόγος, ανοίξτε μας και εμάς τα μάτια.

αγαπητη μου εχεις δικιο,γυρνα λιγο πισω να δεις.καθε μερα μπαινουμε καμια χιλιαδα,εε μονο 10 ειπαμε που δηλωσαμε.ουτε για ψεμματα δεν λενε.... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το με 20-40 μόρια χάσανε 300 συνάδελφοι από Ρουμανία στην προηγούμενη προκήρυξη αγροτικό σου λέει τίποτα;

ευχαριστω που μου απαντησες στο ποστ. Περιμενω με αγωνια αν εχεις καποιες απαντησεις σε αυτα που σε ρωτησα γιατι στο υπουργειο δε βγαζω τηλεφωνο. Σε ανταλλαγμα προσφερω διακοπες σε μια ....κουκκιδα στο αιγαιο....

emiloveyou

Λυπάμαι, αλλά δεν κατάφερα να μάθω λόγω της στάσης εργασίας. Την Παρασκευή θα μάθω σίγουρα και θα σου πω, αν και δεν πολυκατάλαβα το post σου. Με επιφύλαξη λοιπόν από όσα κατάλαβα!

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΜΗΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ Η ΕΝΝΙΑΜΗΝΟ ΜΙΑ Κ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΥΓΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 12ΜΗΝΙΤΕΣ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΑΓΟΝΟ. ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΣΕ ΑΠΛΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΚΑΝΕ 7 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΕ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ , ΩΣΤΟΣΟ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑΝ ΧΑΡΤΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ Κ ΔΕ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΦΕΚ 134 Α' , ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΕΙ ΕΤΣΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 3+6.ΑΠΛΩΣ ΔΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ, ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΡΙΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΟ 12ΜΗΝΟ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ THANX ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ... emeleos

Λοιπόν δεσποινής....

1ον: για να αναγνωριστεί 6μηνο ειδικότητας από το αγροτικό σου στην χειρουργική, πρέπει να ολοκληρώσεις το αγροτικό (σε σένα 12 μήνες, όσο είναι η σύμβασή σου).

2ον: για να μην χάσει το δικαίωμα που απέκτησες με τον διορισμό σου στο άγονο αγροτικό, δηλαδή την απόκτηση του δικαιώματος να δηλώσεις και το δεύτερο μέρος της ειδικότητάς σου, θα πρέπει να ολοκληρώσεις το 12μηνο αγροτικόκαι να καταθέσεις βεβαίωση ολοκλήρωσης 12μηνου αγροτικού.

Αν δεν ολοκληρώσεις το 12μηνο αγροτικό, έστω και για μία ημέρα, χάνεις το προνόμιο αυτό και ακυρώνεται η δεύτερη αίτηση που έκανες για την ειδικότητα.

Εύχομαι να έγινα κατανοητός. Κουράγιο....σκέψου ότι έρχεται καλοκαίρι και στο νησί είναι καλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το με 20-40 μόρια χάσανε 300 συνάδελφοι από Ρουμανία στην προηγούμενη προκήρυξη αγροτικό σου λέει τίποτα;

ευχαριστω που μου απαντησες στο ποστ. Περιμενω με αγωνια αν εχεις καποιες απαντησεις σε αυτα που σε ρωτησα γιατι στο υπουργειο δε βγαζω τηλεφωνο. Σε ανταλλαγμα προσφερω διακοπες σε μια ....κουκκιδα στο αιγαιο....

emiloveyou

Λυπάμαι, αλλά δεν κατάφερα να μάθω λόγω της στάσης εργασίας. Την Παρασκευή θα μάθω σίγουρα και θα σου πω, αν και δεν πολυκατάλαβα το post σου. Με επιφύλαξη λοιπόν από όσα κατάλαβα!

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΑΜΗΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ Η ΕΝΝΙΑΜΗΝΟ ΜΙΑ Κ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΥΓΧΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 12ΜΗΝΙΤΕΣ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΑΓΟΝΟ. ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΣΕ ΑΠΛΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΚΑΝΕ 7 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΕ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ , ΩΣΤΟΣΟ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑΝ ΧΑΡΤΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ Κ ΔΕ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΦΕΚ 134 Α' , ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΕΙ ΕΤΣΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 3+6.ΑΠΛΩΣ ΔΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ, ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΡΙΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΟ 12ΜΗΝΟ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ THANX ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ... emeleos

Λοιπόν δεσποινής....

1ον: για να αναγνωριστεί 6μηνο ειδικότητας από το αγροτικό σου στην χειρουργική, πρέπει να ολοκληρώσεις το αγροτικό (σε σένα 12 μήνες, όσο είναι η σύμβασή σου).

2ον: για να μην χάσει το δικαίωμα που απέκτησες με τον διορισμό σου στο άγονο αγροτικό, δηλαδή την απόκτηση του δικαιώματος να δηλώσεις και το δεύτερο μέρος της ειδικότητάς σου, θα πρέπει να ολοκληρώσεις το 12μηνο αγροτικόκαι να καταθέσεις βεβαίωση ολοκλήρωσης 12μηνου αγροτικού.

Αν δεν ολοκληρώσεις το 12μηνο αγροτικό, έστω και για μία ημέρα, χάνεις το προνόμιο αυτό και ακυρώνεται η δεύτερη αίτηση που έκανες για την ειδικότητα.

Εύχομαι να έγινα κατανοητός. Κουράγιο....σκέψου ότι έρχεται καλοκαίρι και στο νησί είναι καλά!

τασο,καποιο νεο για τις θεσεις παιζει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

greg33 δες λίγο τον τίτλο του θέματος....

και για να μην ρωτήσεις και στην άλλη ενότητα θα σου πω ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

greg33 δες λίγο τον τίτλο του θέματος....

και για να μην ρωτήσεις και στην άλλη ενότητα θα σου πω ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ.

καλα ρε συ ολα ειναι τοσο οργανωμενα κ τοσο σωστα ωστε η μοναδικη παρασπονδια ειμαι εγω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.