Jump to content

Ποια λεξη ή φραση σας εκφραζει αυτη τη στιγμη?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Created
  • Last Reply

καληνυχτα embye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι?! emno

Απόγνωση..! Αγαπημένοι συνάδελφοι, πρώτη φορά επικοινωνώ μαζί σας, αν και συχνά-πυκνά σας "διαβάζω" από τότε που ανακάλυψα την ιστοσελίδα σας πριν από ένα χρόνο περίπου. Ανήκω κι εγώ στους "τελειωμένους", σύμφωνα με τον εύστοχο χαρακτηρισμό σας, είμαι λίγο μεγαλύτερή σας, έχω τελειώσει ειδικότητα πριν λίγους μήνες, και ένιωσα την ανάγκη να πω τη λέξη που με εκφράζει αυτήν ακριβώς τη στιγμή: ΑΠΟΓΝΩΣΗ, όταν μετά από τόσα χρόνια σκληρής δουλειάς, εξετάσεων, σπασίματος νεύρων, ξενυχτιών (προς πληροφόρησή σας, είμαι από Ιατρική Αθήνας) άλλη μία επαγγελματική πόρτα σου κλείνει στα μούτρα ή, αν ανοίξει, ανοίγει για συνθήκες εργασίας ευτελιστικές και αναξιοπρεπείς σε σχέση που αγαπά και που έχει καθένας μας αγωνιστεί... Δε θέλω να σας μαυρίσω την ψυχή, οι περισσότεροι από σας δίνετε ήδη εξετάσεις και ολόψυχα σας εύχομαι τα καλύτερα. Όμως, και επειδή εκτιμώ τόσο πολύ το χιούμορ και τη φρεσκάδα που αναδίδει η σελίδα σας, πείτε μου κάτι βρε παιδιά... να γελάσω λίγο, να ξεχαστώ, γιατί από κλάμα.. έχω ήδη πήξει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό δεν είναι λέξη ή φράση, ξεκινάς ολόκληρη συγγραφή βιβλίου :P:D Ok, κακό humor, μην απελπίζεσαι, έχεις σκεφτεί να ανοίξεις δικό σου ιατρείο; Ανάλογα βέβαια και την ειδικότητα που έχεις. Ή ενδεχομένως να κάνεις εξειδίκευση στο εξωτερικό ή να γράψεις κάποιο βιβλίο στην τελική για τη ζωή των ειδικευομένων; ;) Βάλε εμένα ως υποψήφιο αναγνώστη ;)

Welcome :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ασχετο.... αλλα το δικο μου "γιατι?!" πηγαινε στο οτι πληροφορηθηκα κατι πολυ δυσαρεστο για την υγεια ενος συγγενικου προσωπικου μιας αγαπημενης μου φιλης . . . κι επειδη τελευταιως εχουνε συμβει διαφορα ευτραπελα. . . δεν θελω ν' ακουσω αλλο δυσαρεστο emconfused

ANnie συμφωνω με τους υπολοιπους.... keep walking γι αυτους που σε εχουν αναγκη και σε χρειαζονται και ολα τ' αλλα γραφτα στα παλια σου τα παπουτσια. Κανεις δεν θα σου πει "ευχαριστω" στην τελικη, αλλα οποιος βρεθει και στο πει θα στο πει μεσα απο την καρδια του. Το θεμα ειναι να κανεις κατι που αγαπας και να σε γεμιζει. . . Να ειναι γεματη η καρδουλα σου μ' αυτο που κανεις--αυτο αξιζει τελικα. ....... Ολα τ' αλλα ειναι ου-τοπικα. Καλη συνεχεια και θα τη βρεις την ακρη αν αυτο αγαπας :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ασχετο.... αλλα το δικο μου "γιατι?!" πηγαινε στο οτι πληροφορηθηκα κατι πολυ δυσαρεστο για την υγεια ενος συγγενικου προσωπικου μιας αγαπημενης μου φιλης . . . κι επειδη τελευταιως εχουνε συμβει διαφορα ευτραπελα. . . δεν θελω ν' ακουσω αλλο δυσαρεστο emconfused

ANnie συμφωνω με τους υπολοιπους.... keep walking γι αυτους που σε εχουν αναγκη και σε χρειαζονται και ολα τ' αλλα γραφτα στα παλια σου τα παπουτσια. Κανεις δεν θα σου πει "ευχαριστω" στην τελικη, αλλα οποιος βρεθει και στο πει θα στο πει μεσα απο την καρδια του. Το θεμα ειναι να κανεις κατι που αγαπας και να σε γεμιζει. . . Να ειναι γεματη η καρδουλα σου μ' αυτο που κανεις--αυτο αξιζει τελικα. ....... Ολα τ' αλλα ειναι ου-τοπικα. Καλη συνεχεια και θα τη βρεις την ακρη αν αυτο αγαπας :)

Eυχαριστώ πολύ τους συναδέλφους και - ελπίζω - νέους διαδικτυακούς φίλους doctcom, loser, nerdanel, που ανταποκρίθηκαν άμεσα και γενναιόψυχα στο μήνυμά μου. Με καλύψατε παιδιά, ειδικά nerdanel, σε δικαιώνω στο "γιατί" που αρθρώνεις και για το λόγο που το αρθρώνεις... τίποτα δεν αξίζει περισσότερο από την ίδια τη ζωή, και όσο αυτή υπάρχει, η "απόγνωση" είναι μάλλον ύβρις και παραίτηση... Ναι, αγαπώ αυτό που κάνω, ήταν στόχος ζωής, και όντως, κάποτε με ανταμείβει για όλα το "ευχαριστώ" ατόμων που μπορεί να εκτιμήσουν και το ελάχιστο, εκεί που προσωπικά ίσως να θεωρώ ότι δεν έκανα και τίποτα σημαντικό. Έτσι είναι η επιστήμη μας και η πράξη της: απρόβλεπτη, αγχωτική, σκληρή, πολλές φορές αχάριστη, αλλά ΠΑΝΤΑ ενδιαφέρουσα, ανθρωποκεντρική με όλη τη σημασία της λέξης, και στο τέλος ΛΥΤΡΩΤΙΚΗ. Και πάλι ευχαριστώ παιδιά! Τα ξαναλέμε σύντομα. Καληνύχτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρεεε,τι γλυκος ανθρωπος!

μεσα στο παραπονο της, μπαινει και γραφει 2 γραμμες με καλη διαθεση/

μπραβο ρε Annie emflowers

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eυχαριστώ πολύ τους συναδέλφους και - ελπίζω - νέους διαδικτυακούς φίλους doctcom, loser, nerdanel, που ανταποκρίθηκαν άμεσα και γενναιόψυχα στο μήνυμά μου. Με καλύψατε παιδιά, ειδικά nerdanel, σε δικαιώνω στο "γιατί" που αρθρώνεις και για το λόγο που το αρθρώνεις... τίποτα δεν αξίζει περισσότερο από την ίδια τη ζωή, και όσο αυτή υπάρχει, η "απόγνωση" είναι μάλλον ύβρις και παραίτηση... Ναι, αγαπώ αυτό που κάνω, ήταν στόχος ζωής, και όντως, κάποτε με ανταμείβει για όλα το "ευχαριστώ" ατόμων που μπορεί να εκτιμήσουν και το ελάχιστο, εκεί που προσωπικά ίσως να θεωρώ ότι δεν έκανα και τίποτα σημαντικό. Έτσι είναι η επιστήμη μας και η πράξη της: απρόβλεπτη, αγχωτική, σκληρή, πολλές φορές αχάριστη, αλλά ΠΑΝΤΑ ενδιαφέρουσα, ανθρωποκεντρική με όλη τη σημασία της λέξης, και στο τέλος ΛΥΤΡΩΤΙΚΗ. Και πάλι ευχαριστώ παιδιά! Τα ξαναλέμε σύντομα. Καληνύχτα!

Ετσι ειναι Αννι μου. . . Στο ξαναλεω. Αυτο που κανεις--αφου σ' αρεσει τοσο, το κανεις για σενα. Το κανεις οσο καλυτερα μπορεις για να εισαι ευτυχισμενη εσυ με τον εαυτο σου. Οπως μου πε καποτε καποιος "σ' αυτο το επαγγελμα θα ακους συνεχεια παραπονα και βρισιες και ελαχιστα ευχαριστω". . . Αλλα νομιζω γι αυτα τα ελαχιστα "ευχαριστω" αξιζει ολο το ζορι και η προσπαθεια. Μην σε νοιαζουν ουτε τα συστηματα, ουτε οι μαλακες, ψηλομυτηδες συναδερφοι, ουτε τα λαμογια φαρμακοδογλειφτες.... Τιποτα απ' ολα αυτα. Φυσικα και θα στεναχωριεσαι. Φυσικα και θα θελεις να τα σπασεις ολα. Ξερω περιπτωση πατερα συμφοιτητη μου που επειδη δεν βοηθησε τον γιο του να παρει καλη θεση αγροτικου κτλ κτλ [ο γιος του αξιοπρεπης φοιτητης με μεγαλη αγαπη για την επιστημη] και προς τιμην του του ανθρωπου... τον εδιωξαν απο διευθυντη... Και πολλα παρομοια. Κλεισε αυτια. Κανε πως δεν βλεπεις. Οσο μπορεις. Και να σε νοιαζουν μοναχα οι ασθενεις σου. Καποιοι απο αυτους ουτε που θα καταλαβουν, ακομα κι αυτοι, τι καλο τους εχεις κανει. Δεν πειραζει. Ας εχεις την εκτιμηση εκεινων των συναδελφων σου που αξιζει, ας εχεις την αγαπη στα ματια των ασθενων σου εκεινων που θα καταλαβουν. . . και μετα θα βρεις τη δυναμη να συνεχισεις και τη δυναμη να πεις πως καλα εισαι εδω που εισαι emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup have i already told you emiloveyou ?

Ja ja, αλλα ειμαι παιδι που θελει ν' ακουει συνεχεια ποσο πολυ τ αγαπουν B)

σχετικα ασχετο: η φραση που μ' εκφραζει ειναι "απαλεψια-απελπισια-ωιμεζ-ΔΕΝ ΘΕΛΩ" :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γουστάρω!!!!!!!!!Τα άπαντα του William Gibson σε e-book!!!!

Πςςςςςςςςς!!!!!!!!!!

edit:Profiterol να στείλω πμ; ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ααααααααααα νύστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γουστάρω!!!!!!!!!Τα άπαντα του William Gibson σε e-book!!!!

Πςςςςςςςςς!!!!!!!!!!

edit:Profiterol να στείλω πμ; ;)

Καλά κ το ρωτάς?????????

Δε μπορώ να κοιμηθώ απόψε... μα με τίποτα λέμε... ουααααααααααααααααα!!!!!!!!!

Σκατά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ουφ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.