Jump to content

Ποια λεξη ή φραση σας εκφραζει αυτη τη στιγμη?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Is it a sign of the times?

Is man an intelligent beast trained to commit legitimate crimes?

I go through history's pages and see how profit was guirding empires to slay places. Years of fire, strife and sorrow while the so-called benefactors were snatching lands.

From the crusaders to the conquistodores, disrespectful conquerors treating natives like whores.

Today I hear Lebanese babies cry, i see imperialistic minds crossing the line. Smart bombs, stolen moments they chew other countries riches as if they were rodents.mankind is in an open war with nature we intervene without respecting the structure.

People! They're cutting down Amazons trees and mother earth still counts her casualties.

If I could change something in th world I would turn the sea blue again and feed the poor.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...σκυλοβαριεμαι?... emnysta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θελω να φυγω για αλλη γη...αλλα μερη!!! :(:(:(:(:(emno
Passa bene! Buon viaggio! Auguro ad' essere realizzato quello che vuoi! :P

Το ξεσκισες το ιταλικο..."Ti auguro di realizzare quello che vuoi"/"Passa bene"=δε λεγεται στα ιταλικα/"Buon viaggio"=το πετυχες....

ασ'το δεν ειναι για σενα... μαλλον πρεπει να πω σε καποια να σου μαθει και ιταλικα!!! embaaa

ή τουλαχιστον να σε τραβηξει μακρια απ'τον υπολογιστη... ελα,παρ'την συνοδο σου και βγαινουμε ολοι μαζι αποψε!!! emkafes

...και για το τοπικ δηλωνω...

"Τι τα θες? αυτα εχει η ζωη, να γελας και να κλαις, βραδυ και πρωι!"... μαλλον ειμαστε αλανια???!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

TA NEΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βαριεμαι!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια ειναι η ουσια ,γ..ται η εξουσια :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλε γτ μου φερνουν ολοι δωρα πουτσες? :unsure: αρκουδακια, οδοντοβουρτσες, σφουγγαριστρες.... αμαν πια!!!! αφου γω κατα βαθος ειμαι ευαισθητο με ροζ φορεματακια και αγαπημενο αναγνωσμα την "Ωραια Κοιμωμενη"... :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aπροσδόκητη χαρά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ αρεσει που καθε μερα-αν θελω να γινω και λιγο περισσοτερο αισιοδοξη καθε στιγμη -μου δινεται η δυνατοτητα να συνειδητοποιησω οτι δεν υπαρχουν ορια στην ανθρωπινη φαντασια,δημιουργικοτητα,διανοηση μπλα μπλα... :wub:

θα προτιμουσα ομως αντι να κοιταω τους αλλους γυρω μου (καποιες) φορες ενθουσιασμενη, να προσπαθουσα λιγο περισσοτερο να αναπτυξω τη δικια μου φαντασια,δημιουργικοτητα,διανοηση... emconfused

<<οι "μεγαλοι" ανθρωποι ασχολουνται με ιδεες , οι "μεσαιοι" με τα γεγονοτα και οι "μικροι" με τους αλλους....>>

να αυτη η φραση με εκφραζει... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.