Jump to content

Σπλιτ τοπικ γενικα ιατρικα


Recommended Posts

Δεν ειναι τοπικ σταρτερ η Clemence...μπηκαν με χρονολογικησειρα τα ποστ

Ευχαριστω

Και που τα λεει τι θα κερδισει?θα φυτρωσει ποδι?λολ

Εσύ θα γίνεις γιατρός είπαμε;; :bloodomen:

Γιατρός μπορεί να γίνει..

Άνθρωπος αποκλείεται..

Το να κρίνουμε κάποιον που δεν γνωρίζουμε καν από μια φράση πολλές φορές μας οδηγεί σε τεράστια λάθη εκτίμησης, είτε τον ευνοούμε με την κρίση μας, είτε τον αδικούμε, είναι λάθος, άδικο και στην τελική δε βοηθά ούτε εμάς. Το έχω διαπιστώσει πρόσφατα. Δύσκολο είναι δηλαδή να πούμε ότι ήταν μια ατυχής παρατήρηση και να πάμε παρακάτω?

Καλό βράδυ σε όλους :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Last Reply

ΑΤΥΧΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Λυπάμαι.

Πραγματικά λυπάμαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να μην αρχισουν τα σουξου-μουξου δεν εχω κανενα προβλημα με την terina. Το αντιθετο μαλιστα. Σημερα διαβαζοντας την εφημεριδα κ μαπινοντας ξανα στο μπλογκ της κι υστερα απο επισημανση αλλου μελους θεωρησα σωστο να σβηστει το αστειο. Μπειτε στη θεση της Αμαλιας. Τετοια αστεια ισως να λεγονται προφορικα (για να διακωμωδισουμε καπως τον πονο για να μη φτασουμε να τρελαθουμε κ οι ιδιοι με τοσο πονο κ τοση αρρωστια γυρω μας) αλλα φανταστειτε να μπει η κοπελα εδω κ να δει τι λεμε. Κ μαλιστα σ ενα ιατρικο φορουμ.

terina ειλικρινα δεν σε παρεξηγησα. Οκ καφριλα κ θα σε ζητουσα να το σβησεις εσυ, αλλα δεν εχεις τη δυνατητα.

kostas19: χοντραδα αυτο που ειπες. Κανεις δεν κρινεται απο μια φραση οντως. Καφριλες λεμε ολοι. Δε σημαινει πως τις πιστευουμε.

χωρις παρεξηγηση-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως να χαλαρώσετε λίγο όλοι οι ηθικολόγοι με τους χαρακτηρισμούς?

Η κοπέλα είχε ενα point στην παρατήρησή της! Είτε θίχτηκε ο σουπερ ανθρωπισμός σας είτε όχι...

Είμαστε όλοι ανθρωπιστές αμα ακούσουμε καφρίλα ε?

Τώρα πόσες κάνουμε ή γίνονται μπροστά στα μάτια μας και τις κάνουμε γαργάρα στην κλινική πράξη δε το συζητώ...

Καλό θα ήταν να εξαντλούμε τον ανθρωπισμό μας σε πράξεις και όχι σε λόγια και χαρακτηρισμούς χωρίς να γνωρίζουμε καν τον άλλο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα πόσες κάνουμε ή γίνονται μπροστά στα μάτια μας και τις κάνουμε γαργάρα στην κλινική πράξη δε το συζητώ...

Καλό θα ήταν να εξαντλούμε τον ανθρωπισμό μας σε πράξεις και όχι σε λόγια και χαρακτηρισμούς χωρίς να γνωρίζουμε καν τον άλλο...

Το τι συνηθίζεις να κάνεις στην προσωπική σου ζωή ΔΕΝ με ενδιαφέρει.

Πίστεψε με..

Το τι κάνω εγώ στη ζωή μου ΔΕΝ το ξέρεις..

Κατανοητόν;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να μην αρχισουν τα σουξου-μουξου δεν εχω κανενα προβλημα με την terina. Το αντιθετο μαλιστα. Σημερα διαβαζοντας την εφημεριδα κ μαπινοντας ξανα στο μπλογκ της κι υστερα απο επισημανση αλλου μελους θεωρησα σωστο να σβηστει το αστειο. Μπειτε στη θεση της Αμαλιας. Τετοια αστεια ισως να λεγονται προφορικα (για να διακωμωδισουμε καπως τον πονο για να μη φτασουμε να τρελαθουμε κ οι ιδιοι με τοσο πονο κ τοση αρρωστια γυρω μας) αλλα φανταστειτε να μπει η κοπελα εδω κ να δει τι λεμε. Κ μαλιστα σ ενα ιατρικο φορουμ.

terina ειλικρινα δεν σε παρεξηγησα. Οκ καφριλα κ θα σε ζητουσα να το σβησεις εσυ, αλλα δεν εχεις τη δυνατητα.

kostas19: χοντραδα αυτο που ειπες. Κανεις δεν κρινεται απο μια φραση οντως. Καφριλες λεμε ολοι. Δε σημαινει πως τις πιστευουμε.

χωρις παρεξηγηση-

μπραβο της παντως της κοπελας που ενω φανταζομαι δεν εχει και πολυ χρονο ζωης ακομα,βρηκε χρονο να κατσει να γραψει τα blogs.εμενα αλλα θα με ενδιαφεραν σε τετοια περιπτωση.πολυ πιο σημαντικα και σπουδαια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τι συνηθίζεις να κάνεις στην προσωπική σου ζωή ΔΕΝ με ενδιαφέρει.

Πίστεψε με..

Το τι κάνω εγώ στη ζωή μου ΔΕΝ το ξέρεις..

Κατανοητόν;;

Βας βας βααααςςς........ ο Παρασκεεευαας βας βας....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να μην αρχισουν τα σουξου-μουξου δεν εχω κανενα προβλημα με την terina. Το αντιθετο μαλιστα. Σημερα διαβαζοντας την εφημεριδα κ μαπινοντας ξανα στο μπλογκ της κι υστερα απο επισημανση αλλου μελους θεωρησα σωστο να σβηστει το αστειο. Μπειτε στη θεση της Αμαλιας. Τετοια αστεια ισως να λεγονται προφορικα (για να διακωμωδισουμε καπως τον πονο για να μη φτασουμε να τρελαθουμε κ οι ιδιοι με τοσο πονο κ τοση αρρωστια γυρω μας) αλλα φανταστειτε να μπει η κοπελα εδω κ να δει τι λεμε. Κ μαλιστα σ ενα ιατρικο φορουμ.

terina ειλικρινα δεν σε παρεξηγησα. Οκ καφριλα κ θα σε ζητουσα να το σβησεις εσυ, αλλα δεν εχεις τη δυνατητα.

kostas19: χοντραδα αυτο που ειπες. Κανεις δεν κρινεται απο μια φραση οντως. Καφριλες λεμε ολοι. Δε σημαινει πως τις πιστευουμε.

χωρις παρεξηγηση-

μπραβο της παντως της κοπελας που ενω φανταζομαι δεν εχει και πολυ χρονο ζωης ακομα,βρηκε χρονο να κατσει να γραψει τα blogs.εμενα αλλα θα με ενδιαφεραν σε τετοια περιπτωση.πολυ πιο σημαντικα και σπουδαια!

Οταν καποιος εκτιθεται μεσα σ ενα δημοσιο φορυμ λογικο και επομενο να υπαρχει η κριτικη απο διαφορους, οπως ετυχε και απο μενα. Δεν εχει το δικαιωμα κανενα κοριτσακι δηθεν ευαισθητο που ονειρευεται να γινει η καλη για ολους γιατρος που θα βοηθησει τον κοσμο να σβηνει τα μηνυματα καθενος. Συμφωνοι ως εδω?

Τελικα τωρα που το εσβησες αλλαξε κατι? το ποδι σιγουρα δε φυτρωσε, αλλα μηπως μειωθηκε ο 'πονος΄της κοπελας? που παρεπιπτοντως υπαρχει περιπτωση να διαβασει το φορουμ εδω. Φανταζεσαι τι θα γινει αν το διαβασει?

ευτυχως υπαρχουν και κατι ευαισθητες σαν την νερντανελ που κανουν καλες πραξεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπραβο της παντως της κοπελας που ενω φανταζομαι δεν εχει και πολυ χρονο ζωης ακομα,βρηκε χρονο να κατσει να γραψει τα blogs.εμενα αλλα θα με ενδιαφεραν σε τετοια περιπτωση.πολυ πιο σημαντικα και σπουδαια!

Για την ίδια αυτό είναι το "πιο σημαντικό και σπουδαίο"

Για σένα άλλο.

Για μένα πάλι, μάντεψε, άλλο.

Σε σοκάρει η διαφορετικότητα της αξιολόγησης των προτεραιοτήτων των ανθρώπων;

Γιατί να έχεις δίκιο εσύ και όχι Αμαλία.

Γιατί να μην έχω εγώ δίκιο και εσεις οι δύο λάθος.

Και το να έχεις άλλα ενδιαφέροντα, σου δίνει το δικαίωμα να την ειρωνεύεσαι για το πρόβλημα της;

Οταν καποιος εκτιθεται μεσα σ ενα δημοσιο φορυμ λογικο και επομενο να υπαρχει η κριτικη απο διαφορους, οπως ετυχε και απο μενα. Δεν εχει το δικαιωμα κανενα κοριτσακι δηθεν ευαισθητο που ονειρευεται να γινει η καλη για ολους γιατρος που θα βοηθησει τον κοσμο να σβηνει τα μηνυματα καθενος. Συμφωνοι ως εδω?

Τελικα τωρα που το εσβησες αλλαξε κατι? το ποδι σιγουρα δε φυτρωσε, αλλα μηπως μειωθηκε ο 'πονος΄της κοπελας? που παρεπιπτοντως υπαρχει περιπτωση να διαβασει το φορουμ εδω. Φανταζεσαι τι θα γινει αν το διαβασει?

ευτυχως υπαρχουν και κατι ευαισθητες σαν την νερντανελ που κανουν καλες πραξεις.

Μάλλον δεν είναι το πρόβλημα σου η Αμαλία..

Ή θες να προκαλέσεις (τα πας περίφημα) ή απλά σιχαίνεσαι όλο τον κόσμο...

Λύσε μου την απορία..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλοί μου άνθρωποι.....αν σας είναι εύκολο, να διαβάσετε λίγο τις οδηγίες προς mods και να σκεφτείτε απλώς και με τον χρόνο σας αν όλα πήγαν καλά....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1oν-Δεν αμφισβητησα την αποφαση κανενος μοντ-οκ?

2ον-τερινα τ ονειρο μου ειναι να γινω χορευτρια στο Μπροντγουει κ ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ!

3ον-Εννοειται πως ο καθενας δεχεται κριτικη γι αυτο κ ασβησα το "αστειο" σου (κ οχι την αποψη σου περι μιζεριας) που ενδεχομενως θα πληγωνε την Αμαλια ή την οποια σαν-την-Αμαλια που θα το διαβαζε....Τι να κανουμε? μερικοι καρκινοπαθεις κ αναπηροι ειναι "μιζεροι"...δεν μιλανε τι ομορφα που ειναι τα λουλουδακια, γαλαζιος ο ουρανος...κτλ. Μην το παιρνεις προσωπικα.

4ον-Καφριλες λεμε ολοι...αλλα σε φορουμ κ δη ιατρικο ας μη γραφονται. Θα εκτεθουμε.

Το τοπικ αφορα την Αμαλια--παρακαλω να σταματησουν οι καυγαδες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1oν-Δεν αμφισβητησα την αποφαση κανενος μοντ-οκ?

2ον-τερινα τ ονειρο μου ειναι να γινω χορευτρια στο Μπροντγουει κ ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ!

3ον-Εννοειται πως ο καθενας δεχεται κριτικη γι αυτο κ ασβησα το "αστειο" σου (κ οχι την αποψη σου περι μιζεριας) που ενδεχομενως θα πληγωνε την Αμαλια ή την οποια σαν-την-Αμαλια που θα το διαβαζε....Τι να κανουμε? μερικοι καρκινοπαθεις κ αναπηροι ειναι "μιζεροι"...δεν μιλανε τι ομορφα που ειναι τα λουλουδακια, γαλαζιος ο ουρανος...κτλ. Μην το παιρνεις προσωπικα.

ΝΑΙ,εχεις απολυτο δικιο!Στους καρκινοπαθεις και γενικοτερα στους αναπηρους πρεπει να λεμε σε ολα ναι και να μην φερνουμε αντιρρησεις.Δεν ειναι σωστο...πληγονονται

μπραβο της παντως της κοπελας που ενω φανταζομαι δεν εχει και πολυ χρονο ζωης ακομα,βρηκε χρονο να κατσει να γραψει τα blogs.εμενα αλλα θα με ενδιαφεραν σε τετοια περιπτωση.πολυ πιο σημαντικα και σπουδαια!

Για την ίδια αυτό είναι το "πιο σημαντικό και σπουδαίο"

Για σένα άλλο.

Για μένα πάλι, μάντεψε, άλλο.

Σε σοκάρει η διαφορετικότητα της αξιολόγησης των προτεραιοτήτων των ανθρώπων;

Γιατί να έχεις δίκιο εσύ και όχι Αμαλία.

Γιατί να μην έχω εγώ δίκιο και εσεις οι δύο λάθος.

Και το να έχεις άλλα ενδιαφέροντα, σου δίνει το δικαίωμα να την ειρωνεύεσαι για το πρόβλημα της;

Οταν καποιος εκτιθεται μεσα σ ενα δημοσιο φορυμ λογικο και επομενο να υπαρχει η κριτικη απο διαφορους, οπως ετυχε και απο μενα. Δεν εχει το δικαιωμα κανενα κοριτσακι δηθεν ευαισθητο που ονειρευεται να γινει η καλη για ολους γιατρος που θα βοηθησει τον κοσμο να σβηνει τα μηνυματα καθενος. Συμφωνοι ως εδω?

Τελικα τωρα που το εσβησες αλλαξε κατι? το ποδι σιγουρα δε φυτρωσε, αλλα μηπως μειωθηκε ο 'πονος΄της κοπελας? που παρεπιπτοντως υπαρχει περιπτωση να διαβασει το φορουμ εδω. Φανταζεσαι τι θα γινει αν το διαβασει?

ευτυχως υπαρχουν και κατι ευαισθητες σαν την νερντανελ που κανουν καλες πραξεις.

Μάλλον δεν είναι το πρόβλημα σου η Αμαλία..

Ή θες να προκαλέσεις (τα πας περίφημα) ή απλά σιχαίνεσαι όλο τον κόσμο...

Λύσε μου την απορία..

Θα απαντησω με κατι δικο σου κωστακ19

Το τι κάνω εγώ στη ζωή μου ΔΕΝ το ξέρεις..

Κατανοητόν;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ με τον κώσταςκ19. Για εμένα η φράση 'θα φυτρώσει πόδι;laughing out loud' είναι δείγμα απίστευτης αναισθησίας και κακογουστιάς terina (για εμένα...για εσένα είναι αστείο προφανώς).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχεις μπει ποτε στη θεση της Αμαλιας?θα μπορουσες να σκεφτεις τι περναει?αυτο μονο πες μου

Θέλεις να πεις πως είναι ψεύτικο το όλο σκηνικό για να εξυπηρετήσει συγκεκριμένους σκοπούς; Πως η συμπεριφορά της δεν χαρακτηρίζει άνθρωπο που περνάει όσα ισχυρίζεται πως περνάει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τερινα...τερινα....εχω δει νεους να πεθαινουν απο καρκινο....ξερω πολυ καλα πως ειναι. οκ? δεν ειπα πως ειπες κατι κακο-αν εσυ γουσταρεις να λες καφριλες μπροστα σε καποιον που πεθαινει καλως--αλλα να του τα πεις καταμουτρα. οταν τον δεις στα ματια. οχι ετσι. Η Αμαλια δεν μιζεριαστηκε σε σενα....οποιος θελει διαβαζει το μπλογκ της κ το τελευταιο που χρειαζεται ειναι κριτικη κ περιπαιχτικα σχολια.

Η κοπελα αυτη ειναι ενα μαθημα ζωης. Κ οκ αν διαβασες τι λεει...ειναι κλεισμενη σπιτι με μονη συντροφια τον υπολογιστη της γτ δεν μπορει να κινειται εξω εξαιτιας πολλων παραγοντων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχεις μπει ποτε στη θεση της Αμαλιας?θα μπορουσες να σκεφτεις τι περναει?αυτο μονο πες μου

Θέλεις να πεις πως είναι ψεύτικο το όλο σκηνικό για να εξυπηρετήσει συγκεκριμένους σκοπούς; Πως η συμπεριφορά της δεν χαρακτηρίζει άνθρωπο που περνάει όσα ισχυρίζεται πως περνάει;

Πολυ Λαμψη επρεπε να βλεπες εσυ

τερινα...τερινα....εχω δει νεους να πεθαινουν απο καρκινο....ξερω πολυ καλα πως ειναι. οκ? δεν ειπα πως ειπες κατι κακο-αν εσυ γουσταρεις να λες καφριλες μπροστα σε καποιον που πεθαινει καλως--αλλα να του τα πεις καταμουτρα. οταν τον δεις στα ματια. οχι ετσι. Η Αμαλια δεν μιζεριαστηκε σε σενα....οποιος θελει διαβαζει το μπλογκ της κ το τελευταιο που χρειαζεται ειναι κριτικη κ περιπαιχτικα σχολια.

Η κοπελα αυτη ειναι ενα μαθημα ζωης. Κ οκ αν διαβασες τι λεει...ειναι κλεισμενη σπιτι με μονη συντροφια τον υπολογιστη της γτ δεν μπορει να κινειται εξω εξαιτιας πολλων παραγοντων.

Πρεπει να ανηκει στους λιγους τοτε!Μακαρι να την ειχα μπροστα μου την Αμαλια,να της ελεγα και αυτα και αλλα τοσα πολυ πιο ρεαλιστικα πραγματα!Τι να κανω δηλ? Να καθομαι να δινω ψευτικες ελπιδες?παρηγορια στον αρρωστο?εχω βγαλει τον οικτο απ το λεξιλογιο μου λυπαμαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξερω τι λετε, αλλά εγώ προσωπικά το θεώρησα (και το εχω ξαναπει) ένα πολύ πετυχημένο αστείο...

και δε νομίζω ότι φημίζομαι για την τάση μου να κοροιδεύω καρκινοπαθείς...το αντίθετο θα ελεγα

Σβήστηκε-έμεινε δεν εχει σημασία, μπορούμε νομίζω να πάμε παρακάτω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κοπελα αυτη ειναι ενα μαθημα ζωης. Κ οκ αν διαβασες τι λεει...ειναι κλεισμενη σπιτι με μονη συντροφια τον υπολογιστη της γτ δεν μπορει να κινειται εξω εξαιτιας πολλων παραγοντων.

Μαθημα ζωης θα ητανε αν δεν ηταν σπιτι της κλεισμενη μπροστα σ'εναν υπολογιστη

Τοτε πιστεψε με θα ημουνα η πρωτη που θα της ελεγα μπραβο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχεις μπει ποτε στη θεση της Αμαλιας?θα μπορουσες να σκεφτεις τι περναει?αυτο μονο πες μου

Θέλεις να πεις πως είναι ψεύτικο το όλο σκηνικό για να εξυπηρετήσει συγκεκριμένους σκοπούς; Πως η συμπεριφορά της δεν χαρακτηρίζει άνθρωπο που περνάει όσα ισχυρίζεται πως περνάει;

Πολυ Λαμψη επρεπε να βλεπες εσυ

Ήταν ο μόνος λόγος που μπόρεσα να σκεφτώ για να δικαιολογήσω το σχόλιό σου. Όχι πως θα συμφωνούσα και πάλι.

Προσπάθησε να καταλάβεις τι λες. Για ποιόν το λες. Πως το λες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τερινα...τερινα....εχω δει νεους να πεθαινουν απο καρκινο....ξερω πολυ καλα πως ειναι. οκ?

Ενα δάκρυ κύλισε στο μάγουλό μου... Στο δικό σας?

εμεις φοραμε μασκαρα που δεν ειναι αδιαβροχη κ προσεχουμε... :rolleyes:

καθε αλλο παρα οικτο αισθανομαι για την Αμαλια.

το γτ ειναι μπροστα σ εναν υπολογιστη κ οχι να τρεχει να πιασει το Μαη εκεινη το ξερει....

καληνυχτα--δεν ηθελα να προσβαλλω κανεναν (αντιθετα εσυ τερινα κ εσυ cadaver μου τα σουρατε...εχε χαρη που ειμαι ενα ευαισθητο κοριτσακι.... :rolleyes: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τερινα...τερινα....εχω δει νεους να πεθαινουν απο καρκινο....ξερω πολυ καλα πως ειναι. οκ?

Τωρα εσυ εισαι σοβαρη?κανε edit σ αυτο ρε!ελεος!ποσο καλα ξερεις πως ειναι?το εχεις βιωσει?ασε μας ρε κοπελα μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τερινα...τερινα....εχω δει νεους να πεθαινουν απο καρκινο....ξερω πολυ καλα πως ειναι. οκ?

Τωρα εσυ εισαι σοβαρη?κανε edit σ αυτο ρε!ελεος!ποσο καλα ξερεις πως ειναι?το εχεις βιωσει?ασε μας ρε κοπελα μου

το τι εχω περασει εγω το ξερω. οταν χανεις δικα σου ατομα απο καρκινο στα 27, οταν βλεπεις νεους να πεθαινουν σε 1 βδομαδα μεσα εγω μονο ξερω ποσο μου κοστισε. σας αφηνω κ embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.