Jump to content

Που βρισκεστε και τι ακουτε αυτη τη στιγμη????


Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή κάνω ένα μικρό διάλειμμα από τις υποχρεώσεις μου και ακούω το τραγουδάκι που γυρίζει συνεχώς στο μυαλό μου τις τελευταίες ημέρες....Μέλισσες - " Έλεγες " :

http://www.youtube.com/watch?v=OoNG_WS2jZg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Εφημερια.

Εσωτερική.

Στο αριστερό αυτί παίζει από το τηλέφωνο η φωνή της νοσηλεύτριας...."Ο πρωινός κόκκυγας ΣΟΥ (!) αρνείται να ουρήσει" ! (κατούρα ρε άχρηστε!)

Στο δεξί αυτί παίζει Emilia. I am a big big girl

http://youtu.be/wpkS2DU_qMs

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Σπίτι μετα απο 12ωρη εσωτερική. Καφες (ανθρώπινος!), τσιγάρα (όχι αγχωμένα!), το Μωρό (αααχ...το μωρο) και Madeleine Peyroux στο This is heaven to me!

http://youtu.be/GgFqvteVrMI

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ που είμαι τωρα είναι αδύνατον να ακουσω οτιδήποτε χωρίς να με πεταξουν από το παραθυρο, μου εχει κολλήσει όμως και σιγοτραγουδαω το παλιο καλό Slow Emotion Replay των The The...."Everybody knows what's going wrong with the world, I don't even know what's going on in myself", κλαίει η φυσαρμόνικα, σπαράζει πάλι απόψε το είναι μου.....12 αγωνιστικές είπαμε, ε? Φτου!

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ! Πάω να κλαφτώ στα πόδια του καραφλού Αυστραλού :) :) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πωωωωω, Κυριακή απογευμα δουλεύω σαν σκλάβος, το μυαλό μου ταξιδεύει 5000 κύμματα και 15 χώρες μακριά σε ενα κόκκινο φορεματάκι και σε ένα κόκκινο "καταρράκτη", θα βάλω στο τερμα "Να 'χαν οι καρδιές αμπάρες" και δεν πάνε να κουρευονται όλοι οι Σουηδο-Λουξεμβουργο-Αγγλο-Ιρλανδο-Γερμανο-Αμερικανο-Νεοζηλανδοί εδώ μέσα!

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sinnead O'Connor και You Made Me The Thief Of Your Heart, Daniel Day Lewis, In the Name of the Father και το Μπέλφαστ να βράζει,...... "I'll never wash these clothes, I want to keep the stain, Your blood to me is precious, nor would I spill it in vain....", ωωωωωωωω δώσε πόνο μωρή Sinnead! :) :) :)

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρίσκομαι ένα κλικ πριν το έμφραγμα και το εγκεφαλικό και δεν ακούω ουτε τη σκέψη μου. Αυτο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαλλον θα πρεπει συντομα να φέρουμε το "δικό" σου γιατρό να σε κάνει καλά. Φερνει και ειδικά βοτανα από τα Ευρώπας. Ψυχραιμία....

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψιλοβροχερή νυχτα στο Λονδινο, τραγουδώντας το " Where is my Mind?" των Pixies....

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, το μήνυμα που βρήκα μόλις άνοιξα το κινητό μου, μου έκοψε εντελλώς την ανάσα και με έκανε να την "ακούσω". Τελικά, τα δύο πράσινα, "σπαρμένα" μάτια μου έχουν λείψει πολύ περισσότερο από ότι μπορούσα να φανταστώ στη ζωή μου. Μάλλον, απίστευτα πολύ (γαμώτο...). Σύντομα θα έχουν "πρωϊνές εκπλήξεις". Αυτό! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σπίτι. Μεταξύ σφουγγαρίσματος, διαβάσματος, προσπάθειας ψυχανάλυσης του κολλητού μέσω skype και περιμένοντας το Μωρό να φανεί!

Duffy - Stepping Stone (κόλλημα!)

http://youtu.be/KFjF64Mcaao

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δουλεύει για να ακούτε όλοι σας καλύτερα (το σχόλιο αλλού για το ωτοσκόπιο-φακό το πρόσεξα, μη νομίζεις), θα φανεί όταν σταματήσουν εδώ να τον πρήζουν. Who is Duffy? Εγώ μόνο το Duffy Duck ξέρω (η σκληρή εκδίκηση του Λαμπη Λιβιεράτου χε,χε) ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκτός νοσοκομείου αλλά με τις φωτογραφίες που μου στέλνουν τα "αγόρια μου" ειναι σα να ειμαι εκει και ακούμε τον "ύμνο"μας! Luv you boys!

Έχεις πέσει με δύναμη πάνω στον ουρανό σου;
είδες ποτέ σου πόσο φως κρύβεται σε ένα τραύμα;
στα χέρια σου έκρυψες ποτέ το άδειο πρόσωπό σου;
σ' έχουν κοιτάξει σαν θεό, να σου ζητάνε θάυμα;

http://youtu.be/FB59kNj0lD8

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι! Δεν μιλάς μόνη σου. Απλώς με πέθανες. Ολοκληρωτικά. Μάλλον γι'αυτό δεν με ακούς. ;)

ΥΓ. Δεν άντεξα κι έφαγα και λίγη σοκολάτα. Το ομολογώ.

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι! Δεν μιλάς μόνη σου. Απλώς με πέθανες. Ολοκληρωτικά. Μάλλον γι'αυτό δεν με ακούς. ;)

ΥΓ. Δεν άντεξα κι έφαγα και λίγη σοκολάτα. Το ομολογώ.

Ελπίζω να περίσσεψε λίγη σοκολατα να στείλεις και σε εμάς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσπαθώ να διαβάσω, αλλά με πιάνω να σκέφτομαι γιατί έχεις πεθάνει. Μάλλον όσα χρόνια και να περάσουν, δε θα το χωνέψω ποτέ ότι έφυγες... embyebye

Τροποποιήθηκε από hemoglobin
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.