Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply
μήπως βλέπεις πολλές ταινίες?

Tι εγινε Φωταρα;! Αναγνωρισες το πτυχιο σου με 2500 απαντημενες απο αλλους ερωτησεις και εσυ με αλλους 1050 φρακαρατε τις λιστες αναμονης τον Οκτωβρη(9/10/2006) και τωρα πουλαμε και πνευμα στο greekmeds;!

Ε ρε τι σου ειναι ο ανθρωπος!

ΥΣ: Αν αυτο συνεβαινε την περιοδο που δηλωνες ειδικοτητα θα μας ειχες πρηξει τα @@ με αποριες και γκρινιες εδω μεσα!Τωρα ομως ειπαμε, γιναμε ανθρωποι με αναγνωρισμενο πτυχιο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tι εγινε Φωταρα;! Αναγνωρισες το πτυχιο σου με 2500 απαντημενες απο αλλους ερωτησεις και εσυ με αλλους 1050 φρακαρατε τις λιστες αναμονης τον Οκτωβρη(9/10/2006) και τωρα πουλαμε και πνευμα στο greekmeds;!

Ε ρε τι σου ειναι ο ανθρωπος!

ΥΣ: Αν αυτο συνεβαινε την περιοδο που δηλωνες ειδικοτητα θα μας ειχες πρηξει τα @@ με αποριες και γκρινιες εδω μεσα!Τωρα ομως ειπαμε, γιναμε ανθρωποι με αναγνωρισμενο πτυχιο!

OFFTOPIC και OFFSIDE

Ότι θα το βλέπαμε και αυτό ήμουν σίγουρος.......

Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι το που τελείωσε. Ίσως έκανε το ίδιο όταν απαντούσε εκείνος. (ακόμη κι αν δεν το έκανε....υπάρχει λογική σε αυτή την αντιπαράθεση;)

ΑΜΠΡΑ ΚΑΤΑΜΠΡΑ......σκεφτείτε πως δεν γράφετε στο γκρικμεντς αλλά στο e-doatap.gr.......ΑΜΠΡΑ ΚΑΤΑΜΠΡΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γερικο μυαλο μου λεει οτι δεν ειναι και τοσο τυχαιο να μην ανοιγει μερες τωρα η σελιδα του Αριστοτελειου με τις αναμονες στην επαρχια και ολα τα τηλεφωνα νοσοκομειων και νομαρχιων ανα την Ελλαδα.

Μην ξεχναμε οτι σε λιγες μερες θα δηλωσουν ειδικοτητα οσοι περασαν ΔΙΚΑΤΣΑ τον Δεκεμβρη...Καπως πρεπει να τους δυσκολεψουμε και αυτους που αυτες τις μερες ψαχνουν που και τι θα δηλωσουν...

Να μου το θυμηθειτε οτι με το που δηλωσουν αυτοι λιγο μετα θα ξανανοιξει η σελιδα!Και θα σου πουν μετα απο το τρομερο και αδιαφθορο Αριστοτελειο οτι ειχε προβλημα o server....

Πολεμος χαρακωματων σε επιπεδο μυστικων υπηρεσιων θυμιζει! :bloodomen:

αν σου πω οτι το σκεφτηκα και εγω αυτο εν μερει θα με πιστεψεις???εγω πιστευα οτι θα ητανε περισσοτερο για να μην παρουν πρεφα τα αγροτικα κτλ.πονηρο μυαλο εχουμε ε???χε,χε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπα τιποτα ακομη

περασα σημερα απο το υπουργειο και ου ειπανε τελος της αλλης βδομαδας.μαλιστα μου ειπανε οτι προβλεπουν περι τα 2500 ατομα να δηλωνουν..χαμος δλδ..οποιος προλαβε τον κυριο ειδεν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περασα σημερα απο το υπουργειο και ου ειπανε τελος της αλλης βδομαδας.μαλιστα μου ειπανε οτι προβλεπουν περι τα 2500 ατομα να δηλωνουν..χαμος δλδ..οποιος προλαβε τον κυριο ειδεν

λογικα θα ειναι λιγοτεροι

αν σκεφτει κανεις οτι και παααααρα πολλοι την κανουν για στρατο στις 12/2

αλλα γενικα θα ειναι τεραστια η ζητηση

αν αθροισει κανεις τους αποφοιτους και τους δοαταπ του τελευταιου 4μηνου

τα 2000 νεα ατομα ειναι στο νερο

βαλε και τους πιο παλιους...

καλυτερα το λοττο

και αν σου κατσει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περασα σημερα απο το υπουργειο και ου ειπανε τελος της αλλης βδομαδας.μαλιστα μου ειπανε οτι προβλεπουν περι τα 2500 ατομα να δηλωνουν..χαμος δλδ..οποιος προλαβε τον κυριο ειδεν

ειναι τουλαχιστον υποπτο το ολο σκηνικο. Δεν ειμαι ατομο συνομωσιας αλλα εδω και 20 ημερες τραβανε το σχοινι και πλεον ακουγεται τουλαχιστον υποπτο. Πριν απο 18 ημερες που ειχα παει μ ειπανε το μεγιστο σε 10 ημερες θα ειναι η προκηρυξη. Μετα το αναβαλανε για σημερα και τωρα για την αλλη παρασκευη?Ειναι φανερο οτι υπαρχει σκοπιμοτητα, ισως να αφησουν να δηλωσουν και αυτοι που θα απολυθουν τον φεβρουαριο, πραγμα εντελως αδικο και ανηθικο γιατι δεν εγινε με εμας που απολυθηκαμε το νοεμβριο και χασαμε τσαμπα τοσους μηνες. Βλεπω ομως να μην υπαρχει και αντιδραση απο εδω πραγμα που σημαινει ειτε οτι ειμαστε ελαχιστοι αυτοι που μειναμε χωρις αγροτικο ειτε οτι καποιοι βολευονται απο αυτη την παρατεταμενη καθυστερηση.Δεν ειναι δυνατον η προκηρυξη πλεον να ειναι ανα τριμηνο και μαζι με το διορισμο να χανεις μισο χρονο για να ξεκινησεις. Πλεον δηλαδη ειμαστε στους 21 μηνες??Που ειναι οι εκπροσωποι?Μαλλον αραχωβα...και δεν χιονισε κι ολας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

DrFuck ειναι κατι εκατονταδες που δηλωνουν αγροτικο (τον Οκτωμβριο ξεπερασαν τους χιλιους) , οι κατι δεκαδες γιατροι αντε 100 ατομα που απολυομαστε Φεβρουαριο σε πειραξαν? Δηλαδη επειδη εγινε μλκια με εσας του Νοεμβριου πρεπει να γινει και τωρα????

ΥΓ : Μηπως απολυθηκες απ το 401 ?????

ΥΓ2 : Σχετικα με τα μορια υπαρχει καποια ενημερωση ????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

DrFuck ειναι κατι εκατονταδες που δηλωνουν αγροτικο (τον Οκτωμβριο ξεπερασαν τους χιλιους) , οι κατι δεκαδες γιατροι αντε 100 ατομα που απολυομαστε Φεβρουαριο σε πειραξαν? Δηλαδη επειδη εγινε μλκια με εσας του Νοεμβριου πρεπει να γινει και τωρα????

ΥΓ : Μηπως απολυθηκες απ το 401 ?????

ΥΓ2 : Σχετικα με τα μορια υπαρχει καποια ενημερωση ????

δεν με απασχολουν τα ατομα που απολυονται το φεβρουαριο αλλα δεν μπορει να ισχυει διαφορετικα για δυο γκρουπ ιδιων ατομων. Δηλαδη το θεωρεις εσυ δικαιο να μας κοροιδευουν το νοεμβριο, να τελειωνει η προκυρηξη μια εβδομαδα πριν απολυθουμε και τωρα να τραβανε το μαραφετι τοσο διαστημα πιθανως γιατι στη σειρα σου να βρισκονται ατομα σημαντικα που πρεπει να δηλωσουν?Αν ειναι ετσι ρε φιλε τοτε να μην σκαμε και για αυτους που μπαινουν απο την πισω πορτα γιατι μπροστα στους εκατονταδες ιατρους μονο καμια 10αρια ειναι. Οταν ισχυει κατι πρεπει να ισχυει για ολους ειτε καλο ειτε κακο, δεν μπορει να το διαμορφωνουμε αναλογως πως μας βολευει

ΥΓ: Ακουσες να απολυθηκα απο 401? Δεν μας λες σε ποια μοναδα πηγες εσυ παραμεθωριο??Εγω παντως ΤΘ Γκατζωλια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1ον δεν καταλαβαινω το επιθετικο σου υφος!

2ον, συμφωνα με την δικια σου λογικη οταν σε αυτο το κρατος γινονται αδικιες (ειμαι σιγουρος οτι δεν εγιναν για να βλαψουν 80-100 ατομα,απλα ετυχε και ταν οντως αδικια) , για να ισοσταθμιστει πρεπει να συνεχιζει να γινεται????? Αν ναι ειλικρινα απορω με τη λογικη σου...

3ον, πιστευω πως η καθυστερηση δεν εχει να κανει καθολου με τους γιατρους φανταρους, αλλα με το τι θα γινει με τις αυτοματες αναγνωρισεις πτυχιως εκ Ρουμανιας-Βουλγαριας, καθως και με πιθανη αλλαγη της αποφασης περι υπολογισμου των μοριων αυτων...

4ον, ρωτησα μηπως απολυθηκες απ το 401 και τυχον σε ξερω...

5ον, Λημνο υπηρετησα (730 χλμ μακρια απ το σπιτι μου...). Σου κανει η μηπως επρεπε να με στειλουν στο Αφγανισταν???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθυστερούν για να προλάβουν να δηλώσουν και οι δικατσαδες που πέρασαν τον Δεκέμβριο και ίσως όσοι αλεξιπτωτιστές καταφέρουν και πάρουν αυτόματες αναγνωρίσεις. Η απόφαση για τον υπολογισμό των μορίων πρέπει να αλλάξει.

Δε γίνεται να υπολογιστούν τα μόρια όλων αυτών από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου. Ας γίνει από τη στιγμή που πήραν άδειες άσκησης στις χώρες που τελείωσαν, αφού υποτίθεται ότι αυτόματη αναγνώριση γίνεται για τα επαγγελματικά δικαιώματα. Αυτό σημαίνει ότι έχουν άδεια άσκησης στη χώρες που τελείωσαν και τη μεταφέρουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tι εγινε Φωταρα;! Αναγνωρισες το πτυχιο σου με 2500 απαντημενες απο αλλους ερωτησεις και εσυ με αλλους 1050 φρακαρατε τις λιστες αναμονης τον Οκτωβρη(9/10/2006) και τωρα πουλαμε και πνευμα στο greekmeds;!

Ε ρε τι σου ειναι ο ανθρωπος!

ΥΣ: Αν αυτο συνεβαινε την περιοδο που δηλωνες ειδικοτητα θα μας ειχες πρηξει τα @@ με αποριες και γκρινιες εδω μεσα!Τωρα ομως ειπαμε, γιναμε ανθρωποι με αναγνωρισμενο πτυχιο!

το ποιος είναι άνθρωπος και καλλιεργημένος μάλιστα το ανέδειξες με τα γραπτα σου δειγματα εδω.

800 τελειώσαν το καλοκαίρι αν θέλεις χώνεψε το. 1260 κατοχύρωσαν το μάθημα αλλά δεν απέκτησαν και πτυχίο.

δεν φράκαρα κανένα σύστημα εγώ ούτε κανείς από τους 800 , το σύστημα είναι γαμημένο από το 1990 και από ποιο πριν ,απλά τότε δεν σε πείραζε εσένα και όσους σκέπτονται σαν εσένα ,.αν έκανες 10-12 χρόνια να τελειώσεις μια ειδικότητα 4-5 ετών γιατί σε κρατούσαν σαν υπεράριθμο και δούλευες , αυτό όμως σταμάτησε πολλά χρόνια πριν και όχι από εμάς τούς 800 του καλοκαιριού.

το πως διάβασα τις 2,500 ερωτήσεις το ξέρω εγώ και όχι εσύ οπότε θες πάντως έλα να συναντηθούμε να έχω μαζί και την τράπεζα και τις συζητάμε μια μια τις ερωτήσεις πρόσωπο με πρόσωπο να δούμε τι θα ξέρεις εσύ και τι θα ξέρω εγώ ο ``παπαγάλος`` όπως με χαρακτηρίζεις , εκεί θα δούμε τι ψάρια πιάνεις η αν απλά έχεις υπολογιστή και πίσω από το μόνιτορ τρως πατατακια και έχεις σπυράκια από την..... οπότε να μην ασχολουμε και μαζί σου γιατί είσαι χαμένος χρόνος.

το Υ.Σ δεν το κατάλαβα καθόλου. πάντα θα διεκδικώ κάτι καλύτερο για εμένα και όλους τους συναδέλφους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποσο σου πηρε να σκεφτεις αυτη τη μπαρουφα που εγραψες;!

Εσυ περασες με 2500 ετοιμες απαντημενες απο αλλους ερωτησουλες απο αλλους και μιλας ρουμανογιατρε που με δοσεις αγορασες το πτυχιο σου και που εξαιτιας σου παιρνει η μπαλα ολους οσους σπουδασαν εξω!

Αντε τωρα στο χωριο σου εξω απο τη Λαρισα διεδωσε οτι εισαι "ιατρος" μπας και σου βρει η μανα σου καμια νυφη και ελα μετα να μου πεις οτι ξερεις και ιατρικη και οτι δεν εχω και μπιμπικια οργιο που αντι να μαζευεις πατατες και μπαμπακι εγινες ιατρος επειδη ψωμολυσαγαν οι Ρουμανοι για λιγα US dollars που εσυ ειχες την καλοσυνη να τους δινεις και να χαιρεσαι!

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

ΥΣ1:Την ειπα στον δηθεν ιατρο Φωτη επειδη εκανε ειρωνικο σχολιακι στο post μου (εγραψε "βλεπεις πολλες ταινιες" στο σχολιο μου για το site του Αριστοτελειου.Κοινως με προκαλεσε)

ΥΣ2: Για αλλη μια φορα τονιζω οτι δεν επιδιωκω να γινω συμπαθης σε ενα ανωνυμο forum.Εδω ανωνυμα εκφραζουμε αποψεις και οτιδηποτε αλλο.Η ζωη ειναι εξω οχι στο internet και εκει επιδιωκω να ειμαι συμπαθης και ανεκτος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το πως διάβασα τις 2,500 ερωτήσεις το ξέρω εγώ και όχι εσύ οπότε θες πάντως έλα να συναντηθούμε να έχω μαζί και την τράπεζα και τις συζητάμε μια μια τις ερωτήσεις πρόσωπο με πρόσωπο να δούμε τι θα ξέρεις εσύ και τι θα ξέρω εγώ

Κοίτα φίλε μου που οι Τσεχο-Βαλκάνιοι τύποι σαν τον Φωτάκη, που η μόνη τους επαφή με την Ιατρική είναι οι έτοιμες 2500 ερωτήσεις πολ/λής, κομπάζουν κι από πάνω για τις γνώσεις τους... :splats::splats::splats:

Τώρα το ότι στα νοσοκομεία είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως (κατά γενική ομολογία ακόμη και των ίδιων), και -ευτυχώς- για να φέρνουν τα εργαστηριακά, δεν έχει και μεγάλη σημασία. Στην τελική συνάδελφοί μας είναι τα καημένα που ξεποδαριάζονται όλη μέρα. Δικαιούνται το "MD" που έχει κοτσάρει ο Φωτάκης

ΥΓ. Δεν συνηθίζω να αντιπαρατίθεμαι, αλλά δεν κρατήθηκα μετά από αυτά που γράφτηκαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νταζλεντ είσαι εκτός τόπου και χρόνου ναι το σχόλιο σου για το οτι το Α.Π.Θ κατέβασε τον σερβερ για την σελίδα του CSO για τον λόγο που λες είναι πολύ τραβηγμένο και δείχνει τα κολλήματα που έχεις και την προκατάληψη ότι όλοι σε κυνηγάνε στην ελλαδα αν δεν πάρεις εσύ το ακουστικό στο χέρι και να ξεπαραδιαστείς στα τηλέφωνα ανά την ελλαδα και περιμένεις από την σελίδα του CSO να ενημερωθείς για να αποφασίσεις που θα πας για ειδικότητα είσαι άξιος της μοίρας σου , και αν το έκανε για αυτό τον λόγο που λες το κατέβασμα του σερβερ πολύ καλά έπραξε το Α.Π.Θ αν άτομα του επιπέδου σου περιμένουν από εκεί ενημέρωση τεμπελχανάδες που λέμε εμείς στα βαμβάκια .

όσο για την πρόσκληση που σου έκανα την αποφεύγεις νταζλεντ.

όσο για εσένα εντεβορ καλύτερα να παίζεις κομπολόι παρά να γράφεις .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φωτακη αγορινα μου...

για κοιτα με

ναι βρε εμενα

ναι , ναι εδω , καλα κοιτας παλικαρι μου

τωρα ακουσε με προσεκτικα...

μπορεις?

αμα μπραβο το αγορι μου...

κοιτα με...

ακουσε με...

και μετα επανελαβε μετα απο μενα...

αντε να σε χαρωωω.

λοιποοον

αυτο το τοπικ ειναι για τα αγροτικααα

ναι βρε αγορινα μου , για τα αγροτικααα

οποτε , κανεις δεν θελει τα τηλεφωνα των διευθ υγιεινης

προκειμενου να τους πρηζει τ αρχιδια για να δηλωσει ειδικοτητααα

παει η ειδικοτητα φωτακη μου,μια φορα δηλωσαμε , τοτε τον οκτωβρη

και να σου πω ενα μυστικο?

δεν προκρειται να ξαναδηλωσουμε...

ενταξει ως εδω αστερι μου?

παμε παρακατω

το τοπικ λοιπον ματακια μου,

ειναι για τα αγροτικααα

και τα παιδια αναρωτιουνται για την ιστοσελιδα,

γιατι εκει αναρτωνται και οι προκηρυξεις για τα αγροτικααα

ναι βρε ζωουλα μου , τα θυμασαι τα αγροτικα ?

αυτα που καποιος μπαρμπας σου ειπε πως πρεπει να κανεις ,

αφου καταθεσεις χαρτια για ειδικοτητα?

ναι, θυμηθηκες? αστερι μου εσυ...

και που λες , αυτα τα αγροτικακια ,αργησανε τα ρημαδια να βγουνε...

ναι τα ατιμουτσικα...

και γι αυτο οοολοι σ αυτο το τοπικ

εκφραζουν την απορια τους

που οχι μονο δεν βγηκαν...

αλλα δεν ανοιγουν και οι ιστοσελιδες που οφειλουν να μας ενημερωσουν για την προκηρυξηηη

γι αυτο αγορακι μου αθωο ,

το οτι εσυ νομιζεις πως η ιστοσελιδα επεσε ...

για να μην βρισκουν καποιοι τηλεφωνα

για να δηλωσουν ειδικοτητα...

ειναι λαθος αστερακι μου

γλυκο μου παιδι ,

που μονο εσυ νομιζεις πως το πιασες το νοημα

και αρχιζεις να ειρωνευεσαι τους παντες...

παρε λοιπον μια καλη δοση ειρωνειας γι αποψε απο μενα...

βυζαξε το δαχτυλακι σου ,

και πεσε κοιμησου αγορινα μου

γιατι μαλλον τετοια ωρα το "ρετιρε" δεν πολυδουλευει

φιλακια μαναρακι μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όσο για εσένα εντεβορ καλύτερα να παίζεις κομπολόι παρά να γράφεις .

Φωτάκη, συνέχισε να παίζεις το πουλάκι σου.

Αυτό (και ίσως κάποιες από τις 2500 Δοαταπο-ερωτήσεις) είναι τα μόνα που ξέρεις καλά.

Αντε καλή σου νύχτα "γιατράρα" και μη μας ζαλίζεις άλλο τα π@π@ρι@.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έσπασαν την είσοδο του κτιρίου

Επίθεση κουκουλοφόρων με πέτρες και μπογιές στο υπουργείο Υγείας

Επίθεση στο υπουργείο Υγείας πραγματοποίησαν το απόγευμα της Κυριακής 30 περίπου κουκουλοφόροι, οι οποίοι πέταξαν μπογιές και πέτρες στην είσοδο του κτίριου προκαλώντας μικρές ζημιές.

Ο φρουρός του κτιρίου πρόλαβε και έκλεισε την πόρτα, για να αποτρέψει την είσοδο των κουκουλοφόρων στο κτίριο.

τώρα θα έχουν και καλή δικαιολογία για την καθυστέρηση των αγροτικών.........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βαμμος εμ δεν διαβάζεις ποιος γράφει τι εμ λες και άσχετα σχόλια και ειρωνικά σε λάθος ανθρώπους.

όλα όσα γράφεις ότι ``ισχυρίζομαι`` εγώ για την σελίδα του γραφείου διασύνδεσης τα έχει πει ο νταζλεντ για δες καλύτερα.

τώρα όσο για τα αγροτικά προχτές πήγα στο υπουργείο και διαπίστωσα κι εγώ όσα έχει γράψει δεν θυμάμαι ποιος πριν μερικά ποστ ,τα αγροτικά δεν βγαίνουν γιατί περιμένουν να δουν τι τελικά συμφωνία θα υπογράψει η ελλαδα με τα δυο νέα μέλη της Ε.Ε και αν θα μας αναγνωρίσουν τα μόρια αναδρομικά όσο δεν θα το γνωρίζουν αυτό νέα προκήρυξη δεν θα βγει , στην αρχή η Κ. Ρουφαγαλα μου είπε ότι ίσως βγουν από την επομένη εβδομάδα μετά με την παρουσία ενός ακόμα συναδέλφου ο οποίος ρώτησε το ίδιο είπε ότι είναι άγνωστο πότε θα βγουν για τον τον λόγο που έγραψα παραπάνω.

εντεβορ είσαι προκλητικός και άσχετος με το θέμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.