Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

Θα πρεπει να καταθεσουμε κια καποιο χαρτι που να ΛΕΕΙ ποτε ξεκιναμε ειδικοτητα(ετσι γραφει η προκυρηξη στο 14).Αυτο το χαρτι το παιρνουμε απτο νοσοκομειο που εχουμε δηλωσει?Πρωτη φορα το ζητανε αν δεν κανω λαθος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply
δεν λέμε όλα αυτά γίνονται και άλλα τόσα όποιος μπορεί στην ελλαδα κάνει εβελιν.

ώρες ώρες νομίζω διαβάζοντας εδώ μέσα ότι μερικοί λες και δεν ζουν στην ελλαδα λες και πέσανε σήμερα από τον ουρανό.

και το χειρότερο είναι ότι αυτά τα ζητάμε όλα εμείς οι ίδιοι εμείς τα προκαλούμε.

ΕΔΩ ΒΡΕ ΕΒΕΛΙΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 2 ΩΡΕΣ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ - ΠΑΟ

ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ

Εγώ καταλαβαίνω πως μερικοί από μας εστιάζουμε στο να γίνουμε καλοί σ'αυτό που επιλέξαμε να κάνουμε στη ζωή μας και άλλοι (πολύ πιο πρακτικοί,για να μην πω τίποτα άλλο,) αρκούνται στο να βρίσκουν απλά τρόπους για να παίρνουν αυτό που θέλουν πολύ εύκολα.Τελικά δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο!! Τα ίδια ως φοιτητές, τα ίδια και ως γιατροί

Αν και βάζελος σε καταλαβαίνω απόλυτα τον καημό σου, όμως τί να σου κάνει η Νετ; το κλίμα στο αλκαζάρ ειναι σαφώς ανώτερο. Υπομονή μέχρι την άλλη αγωνιστική!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εβελιν αν παίζαμε στο Αλκαζάρ δεν θα με χαλούσε καθόλου αλλά έλα που πρέπει να πάω στην τριπολη κυριακάτικα κι έχει και φωτιές.

ναι να έδειχνε τον αγώνα την ιδία ώρα άντε να το δεχτώ είναι ολυμπιακός είναι ο παο άντε καλά μα 2 ώρες πριν ρεπορτάζ τι θα λένε αν έξυσε την μύτη του ο λουα λουα και αν έκλασε ο καραγκούνης?

ιταλος αυτό που λες είναι για την κατηγορία με θητεία αν ανήκεις σε αυτήν καλό είναι να το προσκομίσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αδερφια καλημερα. ξερει κανεις να μου πει σχετικα με τους αποφοιτους Ρουμανιας - Βουλγαριας που εδωσαν ΔΙΚΑΤΣΑ , ποια ημερομηνια κτησης πτυχιου θα μετρησει ; ειναι αυτη της αναγνωρισης η της κτησης πτυχιου? κατι ακουσα για το δευτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει ακουστει οτι 8α μετραει η ημερομηνια κτησης πτυχιου,αλλα αμα ειναι ετσι κ αυτοι που πηραν ηδη το δικατσα πριν μπει το συστημα με τις ετοιμες ερωτησεις θα ζητησουν το ιδιο.Μαλλον το βλεπω να ισχυει η ημερομηνια αναγνωρισης,αλλα παλι nothing is sure...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ιταλος αυτό που λες είναι για την κατηγορία με θητεία αν ανήκεις σε αυτήν καλό είναι να το προσκομίσεις

Εχεις δικιο,δεν το ειχα προσεξει.thanks

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμαθα οτι διορισμοι δοθηκαν για τις θεσεις που ηταν ειτε κενες, ειτε οι γιατροι που τις κατειχαν ηταν ηδη σε παραταση.

Για τις υπολοιπες, μετα τις εκλογες.

Αν καποιος μπορει ας το επιβεβαιωσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδη βαρεθηκα να παιρνω τηλεφωνο το υπουργειο και ειτε να μην το σηκωνει κανεις ειτε να μιλαει συνεχεια αποφασισα Παρασκευη να παω εκει να μαθω τι γινεται για τους διορισμους..Μου ειπαν οτι εχουν σταλει πολυ λιγοι διορισμοι και συγκεκριμενα των αγροτικων που εκκενωνεται η θεση πριν τις 14/6(βλεπε ημερομηνια στην προκηρυξη διπλα σε καθε αγροτικο)...Το δικο μου ηταν κενο απο το Φλεβαρη και ο διορισμος μου ηρθε με το που γυρισα σπιτι!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας,μήπως γνωρίζει κανείς αν θα δώσουν παράταση στην προθεσμία υποβολής αιτήσεων για τα αγροτικά στην προκήρυξη του Αυγούστου που λήγει στις 04/09? Είναι συνηθισμένη πρακτική να δίνουν παράταση (απ'ότι έχω δει κατά καιρούς) ή δίνουν πάντα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα επρεπε να το ξερω. emblush .αλλα...Ποιοι ειναι οι υποχρεοι για αγροτικο και ποιοι με θητεια? :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα επρεπε να το ξερω. emblush .αλλα...Ποιοι ειναι οι υποχρεοι για αγροτικο και ποιοι με θητεια? :withstupid:
ΥΠΟΧΡΕΟΙ:αυτοι που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ κανει αγροτικο

ΘΗΤΕΙΑ:αυτοι που ΕΧΟΥΝ κανει αγροτικο

Γεια σας,μήπως γνωρίζει κανείς αν θα δώσουν παράταση στην προθεσμία υποβολής αιτήσεων για τα αγροτικά στην προκήρυξη του Αυγούστου που λήγει στις 04/09? Είναι συνηθισμένη πρακτική να δίνουν παράταση (απ'ότι έχω δει κατά καιρούς) ή δίνουν πάντα?
Δε γινεται παντα,οποτε θα σε συμβουλευα εστω και τη τελευταια στιγμη να δηλωσεις.Μη το διακινδυνευεις.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά το θέμα είναι ότι θα μπορώ να δηλώσω αγροτικό στις 06/09 γιατί τελειώνω από ειδικότητα στις 05/09,οπότε αν δε δοθεί παράταση δεν προλαβαίνω...

Μια διευκρίνιση επίσης, υπόχρεοι είναι και αυτοί που έχουν κάνει αγροτικό αλλά δεν το έχουν ολοκληρώσει λόγω παραίτησής τους απ'αυτό επειδή άνοιξε η θέση τους για ειδικότητα,όπως εγώ δηλαδή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά το θέμα είναι ότι θα μπορώ να δηλώσω αγροτικό στις 06/09 γιατί τελειώνω από ειδικότητα στις 05/09,οπότε αν δε δοθεί παράταση δεν προλαβαίνω...

Μια διευκρίνιση επίσης, υπόχρεοι είναι και αυτοί που έχουν κάνει αγροτικό αλλά δεν το έχουν ολοκληρώσει λόγω παραίτησής τους απ'αυτό επειδή άνοιξε η θέση τους για ειδικότητα,όπως εγώ δηλαδή...

μέσα είσαι παβλιτο

το μαρακι τι κάνει ρε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά να ρωτήσω κάτι: Αν κάποιος δεν αποδεχθεί τη θέση του για αγροτικό, ενώ έχει κάνει αίτηση προηγουμένως υφίσταται κυρώσεις. Μήπως ξέρει κανείς για πόσο διάστημα? Διάβασα σε έγγραφο του υπουργείου οτι "δε δικαιούται να δηλώσει συγκεκριμένη θέση για την επόμενη διεκδίκηση και τοποθετείται ανάλογα με τις ανάγκες της υπηρεσίας". Δηλ. μόνο για την επόμενη προκύρηξη? Η αύτο θα ισχύει και σε κάθε επόμενη προκύρηξη? Έστω και αν η επόμενη κατάθεση αίτησης γίνει μετά από 2 χρόνια από την αρχική την οποία απέρριψε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλους! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να δοθεί παράταση για τη δήλωση των αγροτικών λόγω των πυρκαγιών των τελευταίων ημερών; Μέχρι πριν λίγο το site του υπουργείου δεν είχε καμία ανακοίνωση σχετικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα!

γνωριζει κανεις αν μετα το 3μηνο παραιτηθεις λογω εναρξης ειδικοτητας,εισαι υποχρεωμενος να ολοκληρωσεις το αγροτικο μετα το περας της ειδικοτητας η οχι??

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορει να αναφέρεται σε κάποιο post αλλά βαριέμαι να τα διαβάσω όλα...

Θα κάνω τώρα πρώτη φορά τα χαρτιά μου για αγροτικό αλλά επειδή δεν είναι δυνατό να πάω αυτοπροσώπως στην Αθήνα και δεν εχω κάποιον δικό μου να πάει από το υπουργείο,θα τα στείλω με courrier.Γενικά όλοι μου λένε πως θα έπρεπε την πρώτη φορά να πάω αυτοπροσώπως αλλά δεν βρήκα σχετική οδηγία στη σελίδα του υπουργείου...Τί παίζει με τον αριθμό πρωτοκόλλου;Είναι δυνατόν να μου τον πούνε τηλεφωνικώς;Τί προβλήματα παίζει να έχω επειδη θα τα στείλω με courrier;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορει να αναφέρεται σε κάποιο post αλλά βαριέμαι να τα διαβάσω όλα...

Θα κάνω τώρα πρώτη φορά τα χαρτιά μου για αγροτικό αλλά επειδή δεν είναι δυνατό να πάω αυτοπροσώπως στην Αθήνα και δεν εχω κάποιον δικό μου να πάει από το υπουργείο,θα τα στείλω με courrier.Γενικά όλοι μου λένε πως θα έπρεπε την πρώτη φορά να πάω αυτοπροσώπως αλλά δεν βρήκα σχετική οδηγία στη σελίδα του υπουργείου...Τί παίζει με τον αριθμό πρωτοκόλλου;Είναι δυνατόν να μου τον πούνε τηλεφωνικώς;Τί προβλήματα παίζει να έχω επειδη θα τα στείλω με courrier;

λοιπον τα χαρτια σου μπορει να τα δωσει οποισδηποτε και να παρει Α.Π. ακομα και το κουριερ !!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.