Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

ηρθε ! ηρθε ! ηρθε ! ηρθε σ'εμενα σημερα !!!

δεν το πιστευω ! μετα απο 3 χρονια πανελληνιες,και 7 χρονια σχολης ηρθα η ωρα να δουλεψω !!!

τσιμπηστε με ρε παιδια μην τυχον και ονειρευομαι..

Πόλεμο-σκύλε πόσα μόρια έχεις ρε και βρήκες και στο καπάκι μετά την σχολή αγροτικό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

καλησπερα συναδελφε FotisMD !

δεν βρηκα αγροτικο με το που τελειωσα τη σχολη !

τελειωσα πριν 2 χρονια..

Εκανα τη θητεια μου (στους πεζοναυτες φυσικα ως dog of war που ειμαι emcolgate )

Μετα απ'το στρατο εχασα 2 προκηρυξεις (ειχα το θρασος να θελω αγονο βλεπεις)

..οποτε και τελικα εκανα αιτηση για απλο αγροτικο,το οποιο και πηρα !

Γαβ ! Γαβ ! Αυτα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα συναδελφε FotisMD !

δεν βρηκα αγροτικο με το που τελειωσα τη σχολη !

τελειωσα πριν 2 χρονια..

Εκανα τη θητεια μου (στους πεζοναυτες φυσικα ως dog of war που ειμαι emcolgate )

Μετα απ'το στρατο εχασα 2 προκηρυξεις (ειχα το θρασος να θελω αγονο βλεπεις)

..οποτε και τελικα εκανα αιτηση για απλο αγροτικο,το οποιο και πηρα !

Γαβ ! Γαβ ! Αυτα !

Άλλη μια διευκρίνιση κομάντος, εάν θέλεις βέβαια. Στους πεζοναύτες υπηρέτησες ως υγειονομικός ή ως στρατιώτης των ειδικών δυνάμεων;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι ευρεως γνωστη τοις πασοι η αρτια, σκληρη, συνεχομενη και συναμα ανυψωτικη για το ηθικο, εκπαιδευση της οποιας τυγχανουν οι στρατιωτες υγειονομικου, ιδιως οι οπλιτες ιατροι! Δεν υπαρχει συγκριση με αυτη των καταδρομεων, πεζοναυτων, αλεξιπτωτιστων και λοιπων φλωρων... Ν Ο Τ :Dembaaaemgreeceemwinemofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ!!!!

αφησα το ταχυδρομο να ριξει ειδοποιητηριο γιατι εχω μια αλλη εκρεμοτητα κ δεν ηθελα να παρω αμεσως το διορισμο. Οι 10 μερες που πρεπει να παρουσιαστω θα μετρανε απο την ΤΡΙΤΗ πχ που θελω να παω στο ταχυδρομειο να τον παραλαβω ,ετσι δεν ειναι;;

απαντηστε μου γιατι εχω αγχωθει λιγο κ πρεπει να παω σε αλλο νομο για το αγροτικο

!!

thanx........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ!!!!

αφησα το ταχυδρομο να ριξει ειδοποιητηριο γιατι εχω μια αλλη εκρεμοτητα κ δεν ηθελα να παρω αμεσως το διορισμο. Οι 10 μερες που πρεπει να παρουσιαστω θα μετρανε απο την ΤΡΙΤΗ πχ που θελω να παω στο ταχυδρομειο να τον παραλαβω ,ετσι δεν ειναι;;

απαντηστε μου γιατι εχω αγχωθει λιγο κ πρεπει να παω σε αλλο νομο για το αγροτικο

!!

thanx........

Φυσικά και μπορείς να το κάνεις,αν θέλεις να καθυστερήσεις να παρουσιαστείς για τον οποιοδήποτε προσωπικό σου λόγο.Έχεις 10 ημερολογιακές μέρες από την στιγμή που παραλάβεις τον διορισμό!Μην αγχώνεσαι....!

P.S.Kαι εδώ στην Ήπειρο επαναπατρισμό των αγροτικών γιατρών παρατηρώ ότι έχουμε!Από την Αθήνα βέβαια...άντε παιδιά με το καλό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ!!!!

αφησα το ταχυδρομο να ριξει ειδοποιητηριο γιατι εχω μια αλλη εκρεμοτητα κ δεν ηθελα να παρω αμεσως το διορισμο. Οι 10 μερες που πρεπει να παρουσιαστω θα μετρανε απο την ΤΡΙΤΗ πχ που θελω να παω στο ταχυδρομειο να τον παραλαβω ,ετσι δεν ειναι;;

απαντηστε μου γιατι εχω αγχωθει λιγο κ πρεπει να παω σε αλλο νομο για το αγροτικο

!!

thanx........

Φυσικά και μπορείς να το κάνεις,αν θέλεις να καθυστερήσεις να παρουσιαστείς για τον οποιοδήποτε προσωπικό σου λόγο.Έχεις 10 ημερολογιακές μέρες από την στιγμή που παραλάβεις τον διορισμό!Μην αγχώνεσαι....!

P.S.Kαι εδώ στην Ήπειρο επαναπατρισμό των αγροτικών γιατρών παρατηρώ ότι έχουμε!Από την Αθήνα βέβαια...άντε παιδιά με το καλό!

ευχαριστω για την απαντηση.Μου ειπαν καποιοι οτι εξαρταται απο το καθε νοσοκομειο ξεχωριστα πως θα μετρησει τις μερες γιαυτο αγχωθηκα κ ειπα να το τσεκαρω εδω. Μακαρι να ειναι ετσι,δεν εχω την πολυτελεια να το χάσω από μαλακία....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στους πεζοναυτες υπηρετησα ως γιατρος..

Φυσικα και δεν περασα πεν (προχωρημενη εκπαιδευση νεοσυλλεκτων), και ως αποτελεσμα αυτου ημουν απλα "στρατιωτης υγειονομικου".

Καταλαβαινετε λοιπον οτι τον μπερε και τα πεζοναυτοσημα τα φοραγα χαριστικα. Ουσιαστικα δεν ηθελα να τα φοραω αφου αισθανομουν οτι δεν τ'αξιζα. Συν το οτι παντα μ'αρεσε να παλευω για καθετι στη ζωη μου, και οχι να μου "χαριζουν" κατι που δεν αξιζω. Ελα ομως που ο διοικητης επεμενε να τα φοραω. Αρχικα εκανα το μουρλο και δεν τα φορεσα,αλλα οταν με ξαναειδε μου το ξαναπε με τροπο που δεν μ'επαιρνε να κανω διαφορετικα..

Τωρα σ'ολη μου τη θητεια δεν εκανα ΤΙΠΟΤ'ΑΠΟΛΥΤΩΣ που να εχει σχεση με στρατιωτικη εκπαιδευση. Το μονο που εκανα στους πεζοναυτες ηταν να λειωσω στην δουλεια (ιατρικου περιεχομενου) . Απο εκει και περα το μονο που'κανα ηταν να τρωω κρουασαν στο φορειοφορο ! emcolgate !

Οποτε το "dog of war" ως nickname σαφως και δεν αναφερεται στην στρατιωτικη μου θητεια. Αναφερεται στον "πολεμο" που εγω και ολοι εσεις εχουμε υποστει μεχρι να γινουμε γιατροι και να φτασουμε ως εδω..

Εναν πολεμο που ολοι ζησαμε,ζουμε και θα ζουμε..

Εναν πολεμο με χιλιες δυο δυσκολιες και αντιξοοτητες..

Εναν πολεμο ομως απο τον οποιο ΑΡΝΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΜΕ ! ΘΑ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ !!

Με την εννοια αυτη κυριοι συναδελφοι ολοι μας ειμαστε dogs of war..

ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τώρα μάλιστα........

Παρεμπιπτόντως, αν και έχουμε βγει εντελώς εκτός θέματος, είναι ΤΠΕΝ όπου Τ=τμήμα. Ή αλλιώς, Τώρα Πεθαίνει Ένας Νέος. emnuke

Και προφανώς δεν είναι μόνο το ΤΠΕΝ που κάνει τους ειδικοδυναμίτες, και τους δίνει το δικαίωμα να φορέσουν τα διακριτικά.

Είμαστε οι πεζοναύτες οι τρελοί οι αργοναύτες. ;)

Στα υπόλοιπα πόσο δίκαιο έχεις.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ξερει κανεις off the record αν εχει παρει το αγροτικο η οχι στην τρεχουσα προκηρυξη? Κοινως εχει κανεις ιδεα ποτε θα ειναι ετοιμα τα αποτελεσματα ανεπισημα και ποτε επισημα??

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στους πεζοναυτες υπηρετησα ως γιατρος..

Φυσικα και δεν περασα πεν (προχωρημενη εκπαιδευση νεοσυλλεκτων), και ως αποτελεσμα αυτου ημουν απλα "στρατιωτης υγειονομικου".

Καταλαβαινετε λοιπον οτι τον μπερε και τα πεζοναυτοσημα τα φοραγα χαριστικα. Ουσιαστικα δεν ηθελα να τα φοραω αφου αισθανομουν οτι δεν τ'αξιζα. Συν το οτι παντα μ'αρεσε να παλευω για καθετι στη ζωη μου, και οχι να μου "χαριζουν" κατι που δεν αξιζω. Ελα ομως που ο διοικητης επεμενε να τα φοραω. Αρχικα εκανα το μουρλο και δεν τα φορεσα,αλλα οταν με ξαναειδε μου το ξαναπε με τροπο που δεν μ'επαιρνε να κανω διαφορετικα..

Τωρα σ'ολη μου τη θητεια δεν εκανα ΤΙΠΟΤ'ΑΠΟΛΥΤΩΣ που να εχει σχεση με στρατιωτικη εκπαιδευση. Το μονο που εκανα στους πεζοναυτες ηταν να λειωσω στην δουλεια (ιατρικου περιεχομενου) . Απο εκει και περα το μονο που'κανα ηταν να τρωω κρουασαν στο φορειοφορο ! emcolgate !

Οποτε το "dog of war" ως nickname σαφως και δεν αναφερεται στην στρατιωτικη μου θητεια. Αναφερεται στον "πολεμο" που εγω και ολοι εσεις εχουμε υποστει μεχρι να γινουμε γιατροι και να φτασουμε ως εδω..

Εναν πολεμο που ολοι ζησαμε,ζουμε και θα ζουμε..

Εναν πολεμο με χιλιες δυο δυσκολιες και αντιξοοτητες..

Εναν πολεμο ομως απο τον οποιο ΑΡΝΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΜΕ ! ΘΑ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ !!

Με την εννοια αυτη κυριοι συναδελφοι ολοι μας ειμαστε dogs of war..

ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ !

ΧΟΥΑ

72 AIR BORN ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ ΚΙΚΛΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΟΜΑΝΤΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΜΠΕΡΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α χα χα ! συμφωνω συναδελφε FotisMD !

..οπως λεει και το στιχακι που ακουγα αρκετα συχνα..

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΟΜΜΑΝΤΑ,ΠΑΡΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ !

α χα χα..

καλο απογευμα συναδελφε !

in combat,there is no mercy.. show none.. expect none..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Γνωριζετε σε ποσες μερες ερχεται ο διορισμος απο την ανακοινωση των αποτελεσματων???

Απο ποτε ξεκιναει καποιος τη...συλλογη ακτινογραφιων,πιστοποιητικων υγειας κτλ?

Ευχαριστω....... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωριζετε σε ποσες μερες ερχεται ο διορισμος απο την ανακοινωση των αποτελεσματων???

Απο ποτε ξεκιναει καποιος τη...συλλογη ακτινογραφιων,πιστοποιητικων υγειας κτλ?

Ευχαριστω....... ;)

normal σε 40 ημέρες. τώρα λόγου 15 Αύγουστου ίσως αργήσουν λίγο

Για πιστοποιητικό χρειάζεσαι Α/α και Γενική ούρων, τα καταθέτεις και το πιστοποιητικό το έχεις την αμέσως εργάσιμη μέρα.Σε 2-3 μέρες τελειώνεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Δε βλέπω και πολλά posts...Μαλλον οι greekmeds κανουν διακοπές!! Υπάρχει καμια ενημέρωση για την ημερομηνία ανακοίνωσης και λήξης της επόμενης προκήρυξης?? Θα λείψω μια βδομάδα εξωτερικό (19-25) και έχω αγχωθεί κάπως! Δικαιολογημένα??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα! Δε βλέπω και πολλά posts...Μαλλον οι greekmeds κανουν διακοπές!! Υπάρχει καμια ενημέρωση για την ημερομηνία ανακοίνωσης και λήξης της επόμενης προκήρυξης?? Θα λείψω μια βδομάδα εξωτερικό (19-25) και έχω αγχωθεί κάπως! Δικαιολογημένα??

Μην ανησυχείς καθόλου!Ακόμη και σήμερα να έβγαινε που δεν πρόκειται,σίγουρα η διορία θα είναι τουλάχιστον 10 μέρες και θυμίζω ότι την προηγούμενη φορά πήρε και παράταση.προλαβαίνεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καθόλου?μάλλον.του αγίου ποτέ όπως πάντα θα βγει.καλά εσύ ακόμα για αγροτικό περιμένεις?δεν παντρεύτηκες?(αστειάκι...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ Κ ΑΡΤΙΜΕΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΄Η ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΑΦΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην τελευταία αίτηση που κάναμε δεν χρειαζόταν, το βγάζεις αργότερα ,κατά το διορισμό στο νοσοκομείο. Το ίδιο θα ισχύσει και τώρα, εκτός και αν γράφει κάτι διαφορετικό η επόμενη προκήρυξη. Σε κάθε περίπτωση, θα ενημερωθείς και από το forum μετά τη δημοσίευση, don t worry!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.