Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

...Νέους γάμους άκουσα,νέα μόρια άκουσα...

Καλή κωλοφαρδία!

Ειμαι διαθεσιμη για γαμο ως την Πεμπτη.(να προλαβουμε)

Νομιμοποιήθηκε στην Ελλάδα ο γάμος μεταξύ γυναικών?Αν ναι, count on me!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply
...Νέους γάμους άκουσα,νέα μόρια άκουσα...

Καλή κωλοφαρδία!

Ειμαι διαθεσιμη για γαμο ως την Πεμπτη.(να προλαβουμε)

Νομιμοποιήθηκε στην Ελλάδα ο γάμος μεταξύ γυναικών?Αν ναι, count on me!

Εγω το εβαλα για τους ανδρες του φορουμ.Μα αν νομιμοποιηθηκε...γιου καουντ ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αβάδιστα

Ζητείται άμεσα γυναίκα ανεξαρτήτως ηλικίας, εμφανίσεως, οικονομικής κατάστασης, με σκοπό το γάμο, το αργότερο έως τις 29/5..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αβάδιστα

Ζητείται άμεσα γυναίκα ανεξαρτήτως ηλικίας, εμφανίσεως, οικονομικής κατάστασης, με σκοπό το γάμο, το αργότερο έως τις 29/5..

Αντιγραφεα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βικη,αν και κανω ειδ/τα και οχι αγροτικο,σε παντρευομαι {με το αζημιωτο βεβαια}.

Προλαβαινουμε μεχρι τις αγγελιες και το Δημαρχειο εως την Πεμπτη.

Φειδου χρονου

:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αβάδιστα

Ζητείται άμεσα γυναίκα ανεξαρτήτως ηλικίας, εμφανίσεως, οικονομικής κατάστασης, με σκοπό το γάμο, το αργότερο έως τις 29/5..

http://www.evanss.gr/index.php?option=com_...53&Itemid=1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βικη,αν και κανω ειδ/τα και οχι αγροτικο,σε παντρευομαι {με το αζημιωτο βεβαια}.

Προλαβαινουμε μεχρι τις αγγελιες και το Δημαρχειο εως την Πεμπτη.

Φειδου χρονου

:lol:

Μες το ρομαντισμο οι γιατροι παντα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αβάδιστα

Ζητείται άμεσα γυναίκα ανεξαρτήτως ηλικίας, εμφανίσεως, οικονομικής κατάστασης, με σκοπό το γάμο, το αργότερο έως τις 29/5..

Κωσταακηη!! I do!! Ελπιζω να χεις και 2-3 παιδια ε??!!! Κανας αλλος χηρος με παιδια?!! :))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μες το ρομαντισμο οι γιατροι παντα..

''...στα ονειρα μου θα γυρνας

φεγγαρι λυπημενο

κι οταν κρυωνεις και πονας

εγω θα σε ζεσταινω...''

απο Τσαλικη

emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου λέει "μέσα στον ρομαντισμό είστε" και απαντάς με Τσαλίκη.

Και μετά λέμε ότι οι γυναίκες είναι υπερβολικές :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι αλλα οι στιχοι?

Τους αγνοουμε?

Και ο Τσαλικης ειναι επισης ιατρος οποτε ειναι 2 απαντησεις μαζι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Νέους γάμους άκουσα,νέα μόρια άκουσα...

Καλή κωλοφαρδία!

Ειμαι διαθεσιμη για γαμο ως την Πεμπτη.(να προλαβουμε)

οκ baby,

5 τα μόρια του γάμου

και 1 το δικό μου (αλλά τι ένα...)

6 μόρια στο άψε σβήσε!!!

και Honeymoon Σρι-Λανκα

καβατζώνουμε και κανα μούλικο κι είμαστε κομπλέ...

ο νέος τρόπος να ζητήσεις σε γάμο μια γιατρίνα:

- ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΩ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μες το ρομαντισμο οι γιατροι παντα..

''...στα ονειρα μου θα γυρνας

φεγγαρι λυπημενο

κι οταν κρυωνεις και πονας

εγω θα σε ζεσταινω...''

απο Τσαλικη

emrose

Κατασυγκινημενη..

οκ baby,

5 τα μόρια του γάμου

και 1 το δικό μου (αλλά τι ένα...)

6 μόρια στο άψε σβήσε!!!

και Honeymoon Σρι-Λανκα

καβατζώνουμε και κανα μούλικο κι είμαστε κομπλέ...

Αν δωσει και περισσοτερα μορια για παιδι ετσι πολλοι που ειμαστε οι γιατροι στην ελλαδα ο κωστακης θα λυσει το δημογραφικο προβλημα ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσείς γελάτε αλλά συνάδελφοί μας έχουν κάνει πολιτικό γάμο για αυτά τα μόρια. Άλλωστε τί είναι ένα διαζύγιο σήμερα. Δίνει ασφάλεια στο δεύτερο σύζυγο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ baby,

5 τα μόρια του γάμου

και 1 το δικό μου (αλλά τι ένα...)

6 μόρια στο άψε σβήσε!!!

και Honeymoon Σρι-Λανκα

καβατζώνουμε και κανα μούλικο κι είμαστε κομπλέ...

ο νέος τρόπος να ζητήσεις σε γάμο μια γιατρίνα:

- ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΩ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα Μόρια του γάμου είναι 5? Γιατί εγώ νομίζω οτι είναι 4!Ξέρει κάνεις να μας πεί στα σίγουρα;

δεν το γνωρίζω , τυχαία είπα τα 5 μόρια

αλλά αξίζει να διαβάσεις το τόπικ "συνδικαλιστής λαμόγιο 1 ή 2 "

για να δεις πως κατάφερε ο εν λόγω κύριος με το δικό του "μόριο" να πάρει έδρα λέκτορα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα Μόρια του γάμου είναι 5? Γιατί εγώ νομίζω οτι είναι 4!Ξέρει κάνεις να μας πεί στα σίγουρα;

Τα μόρια του γάμου είναι 4.

Για κάθε παιδί 3.

Βαθμός πτυχίου. Άριστα 2, Λίαν καλώς 1.

Εντοπιότητα 4.

Συνυπηρέτηση 4.

Για κάθε 2μηνο από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου 1 μόριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια που θα βρω τη λιστα με τα αγονα μη βαλω κανενα κατα λαθος?

http://www.cso.auth.gr/Greek/Baseis/Agr/Agrotika.gr.htm

απεφυγε και τα παρακάτω δυο

γιατι δε τα βγαζει η λιστα του cso

(+ πι καστου ν.λευκαδας

+ πι γεωργιτσιου ν.λακωνιας)

δεν ειμαι σιγουρος τι παιζει με αυτα τα δυο

(δε με απασχολησαν και δεν το εψαξα, οποιον ενδιαφέρουν ας χτυπησει ενα τηλεφωνο..)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια που θα βρω τη λιστα με τα αγονα μη βαλω κανενα κατα λαθος?

http://www.cso.auth.gr/Greek/Baseis/Agr/Agrotika.gr.htm

απεφυγε και τα παρακάτω δυο

γιατι δε τα βγαζει η λιστα του cso

(+ πι καστου ν.λευκαδας

+ πι γεωργιτσιου ν.λακωνιας)

δεν ειμαι σιγουρος τι παιζει με αυτα τα δυο

(δε με απασχολησαν και δεν το εψαξα, οποιον ενδιαφέρουν ας χτυπησει ενα τηλεφωνο..)

Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους.

Σήμερα το πρωί είχα μια εκπληκτική εμπειρία: πήγα με μια φίλη μου να δηλώσουμε αγροτικά στο Υπουργείο (ο καλός Θεούλης να το κάνει)...Και μου δημιουργήθηκαν οι εξής απορίες γι'αυτό θα ήθελα τη βοήθειά σας καλοί μου άνθρωποι..

1) Γιατί άραγε πήρε παράταση η προκήρηξη? Μήπως για να βολευτούν κάποιοι που δεν προλάβαιναν την προηγούμενη προθεσμία?

2) Γιατί ενώ εμείς δεν είμαστε ακόμα ούτε 25 ετών όλοι όσοι ήταν σήμερα εκεί ήταν άνω των 40?

3) Γιατί ενώ στην αρχή απάλλαξαν από την υποχρέωση του αγροτικού αυτούς που γράφτηκαν στο 1ο έτος των σχολών πριν το 1974-νομίζω- μετά το αναίρεσαν και τώρα δηλώνουν όλοι?

Και έρχομαι εγώ η ηλίθια να ρωτήσω..ένας συνάδελφος που ήταν 1ο έτος το 1974 τώρα δε θα είναι 50 ετών?? τι έκανε τόσα χρόνια και δεν εκπλήρωσε την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου?? και τώρα στα 50 θυμήθηκε να το κάνει??που δούλευε τόσα χρόνια??

Υπάρχει κάτι που χάνω??

Και όταν τολμήσαμε να ρωτήσουμε πότε θα βγουν αυτά τα αποτελέσματα(δηλαδή πριν ή μετά το Δεκαπενταύγουστο..) οι αντιπαθέστατες κυρίες στο γραφειο 2 που κοντεύουν να σαπίσουν στις καρέκλες τους από την ξεκούραση με απίστευτο ύφος απάντησαν πως εμείς φταιμε γιατί τις ενοχλούμε συνέχεια και γιατί ΕΜΕΙΣ φέραμε τους Δικατσάδες κατά χιλιάδες (προτιμώ να μην το σχολιάσω γιατί τρέφω απίστευτο μίσος για το ζήτημα αυτό) και δεν προλαβαίνουν.. Είπαν πως σκοτώνονται στη δουλειά να μας εξυπηρετήσουν, ότι αν είμαστε πολλοί θέλουν πάνω από 2 μήνες να τα βγάλουν.(κοινώς θα πέσει ΠΟΛΥ μαγείρεμα πάλι...τύφλα να έχει ο Μαμαλάκης).

Επισης κανένα σύστημα έκδοσης αποτελεσμάτων δεν άλλαξε για να επιταχυνθούν οι διαδικασίες και πως είμαστε αφελείς και ενενημέρωτες γιατί πιστεύουμε κάθε βλακεία που διαβάζουμε στο διαδίκτυο.

Θα ήθελα τα σχόλιά σας γιατί εγώ μετάνιωσα που δεν είχα μαζί μου μια αυτοσχέδια μολότωφ- τουλάχιστον να τις κάνει να σηκωθούν από τις θέσεις τους γιατί κινδυνεύουν από κατακλίσεις!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους.

Σήμερα το πρωί είχα μια εκπληκτική εμπειρία: πήγα με μια φίλη μου να δηλώσουμε αγροτικά στο Υπουργείο (ο καλός Θεούλης να το κάνει)...Και μου δημιουργήθηκαν οι εξής απορίες γι'αυτό θα ήθελα τη βοήθειά σας καλοί μου άνθρωποι..

1) Γιατί άραγε πήρε παράταση η προκήρηξη? Μήπως για να βολευτούν κάποιοι που δεν προλάβαιναν την προηγούμενη προθεσμία?

2) Γιατί ενώ εμείς δεν είμαστε ακόμα ούτε 25 ετών όλοι όσοι ήταν σήμερα εκεί ήταν άνω των 40?

3) Γιατί ενώ στην αρχή απάλλαξαν από την υποχρέωση του αγροτικού αυτούς που γράφτηκαν στο 1ο έτος των σχολών πριν το 1974-νομίζω- μετά το αναίρεσαν και τώρα δηλώνουν όλοι?

Και έρχομαι εγώ η ηλίθια να ρωτήσω..ένας συνάδελφος που ήταν 1ο έτος το 1974 τώρα δε θα είναι 50 ετών?? τι έκανε τόσα χρόνια και δεν εκπλήρωσε την υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου?? και τώρα στα 50 θυμήθηκε να το κάνει??που δούλευε τόσα χρόνια??

Υπάρχει κάτι που χάνω??

Και όταν τολμήσαμε να ρωτήσουμε πότε θα βγουν αυτά τα αποτελέσματα(δηλαδή πριν ή μετά το Δεκαπενταύγουστο..) οι αντιπαθέστατες κυρίες στο γραφειο 2 που κοντεύουν να σαπίσουν στις καρέκλες τους από την ξεκούραση με απίστευτο ύφος απάντησαν πως εμείς φταιμε γιατί τις ενοχλούμε συνέχεια και γιατί ΕΜΕΙΣ φέραμε τους Δικατσάδες κατά χιλιάδες (προτιμώ να μην το σχολιάσω γιατί τρέφω απίστευτο μίσος για το ζήτημα αυτό) και δεν προλαβαίνουν.. Είπαν πως σκοτώνονται στη δουλειά να μας εξυπηρετήσουν, ότι αν είμαστε πολλοί θέλουν πάνω από 2 μήνες να τα βγάλουν.(κοινώς θα πέσει ΠΟΛΥ μαγείρεμα πάλι...τύφλα να έχει ο Μαμαλάκης).

Επισης κανένα σύστημα έκδοσης αποτελεσμάτων δεν άλλαξε για να επιταχυνθούν οι διαδικασίες και πως είμαστε αφελείς και ενενημέρωτες γιατί πιστεύουμε κάθε βλακεία που διαβάζουμε στο διαδίκτυο.

Θα ήθελα τα σχόλιά σας γιατί εγώ μετάνιωσα που δεν είχα μαζί μου μια αυτοσχέδια μολότωφ- τουλάχιστον να τις κάνει να σηκωθούν από τις θέσεις τους γιατί κινδυνεύουν από κατακλίσεις!!!

Αγαπητή Lydia25, τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα αντιλαμβάνεσαι.Το ΦΕΚ που αναφερόταν σε αυτή την περίπτωση που περιγράφεις λέει τα εξής:Όσοι είναι γεννημένοι μέχρι το 1976 και έχουν γραφτεί στις Ιατρικές Σχολές στο πρώτο έτος μέχρι και το Πανεπ.έτος 1994-1995,απαλλάσονται από την υπηρεσία υπαίθρου και ώς εκ τούτου αιτήσεις που πληρούν αυτές τις 2 προυποθέσεις,δεν θα γίνονται αποδεκτές.Αυτό έλεγε το υπουργείο.Απλές πράξεις λοιπόν,1976 + 18 ετών που μπαίνεις στο Πανεπ. = 1994.1994 + 6 χρόνια να το τελειώσεις(στην καλύτερη περίπτωση) = 2000.2000 +6 χρόνια ακόμα =2006-2007.Τι θέλει να πεί το υπουργείο λοιπόν,ότι όλοι όσοι είναι από 30-31 και πάνω δεν θα γίνονταν δεκτές οι αιτήσεις τους.Αυτό δεν είναι δίκαιο για πάρα πολλούς λόγους.Γιατί κάποιοι δεν τελειώνουν στα 18 το λύκειο αλλά στα 18+αφού έχουν "χάσει"χρονιά(δεν έχουν μείνει, απλά έχουν χάσει χρονιά,ελπίζω να καταλαβαίνεις).Ακόμα πάρα πολλοί δεν μπήκαν στις Ιατρικές Σχολές με την πρώτη,κάποιοι μπήκαν με τη δεύτερη,με την τρίτη,ακόμα και με την τέταρτη(και δεν είναι λίγοι αυτοί,είναι κάμποσοι).Άλλοι πάλι μπήκαν στις Ιατρικές σχολές με κατατακτήριες εξετάσεις από αεί ή τεί,άρα έχουν "χάσεϊ" και αυτοί από 3 ώς 4 χρόνια στην καλύτερη περίπτωση(και αυτοί δεν είναι λίγοι όπως καταλαβαίνεις).Έχουμε και τους δικατσάδες, που κάνανε κάμποσα χρόνια μέχρι να "αναγνωρίσουν" τα πτυχία τους(αυτοί και αν είναι πάρα πολλοί).Εχουμε και αυτούς που κάνανε 12+χρόνια μέχρι να τελειώσουν την Ιατρική,γιά πάρα πολλούς λόγους,από τους σοβαρότερους(προβλ.υγείας,οικον.προβλήματα,οικογ.προβλήματα,εργασία κ.α) μέχρι τους γελοιότερους(κωλοβάρεμα κ.α),να σου θυμίσω ότι αυτούς όλους το υπουργ.παιδείας τους ονόμασε "συνταξιούχους" φοιτητές και θέλει να τους διαγράψει από τις σχολές....και ήταν ένας απο τους βασικούς λόγους που έγιναν και οι φοιτητ. κινητοποιήσεις τον τελευταίο χρόνο.Από ότι αποδείχτηκε και αυτοί δεν ήταν λίγοι.Υπάρχουν και άλλες πολλές περιπτώσεις όπως κάποιοι οι οποίοι ξεκίνησαν πρώτα ειδικότητα πρίν 5-6 χρόνια (π.χ ακτινολογία) και μετά ήθελαν να πάνε αγροτικό,ούτε αυτοί μπορούσαν να καταθέσουν χαρτιά(μήμπως νομίζεις οτι και αυτοί ήταν λίγοι?οχι).Υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι είπαν δεν θα δηλώσω τώρα αγροτικό θα περιμένω κάνα δυό χρονάκια,να μαζέψω τα μόριά μου και να πάρω το άγονο που θέλω γιά να καταθέσω και το δεύτερο γενικό μέρος της ειδικότητας που θέλω(μήμπως νομίζεις ότι και αυτοί είναι λίγοι?όχι!).Τέλος υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις ανθρώπων που το 1 ή το 2 ή και τα 2 κριτήρια τους έθιγε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!Ολοι αυτοί αγαπητή μου είναι σε αριθμό οι διπλάσιοι και παραπάνω από τους 25 άρηδες ή 26 άρηδες που τελείωσαν τώρα.Επειτα άλλο είναι να λές δεν είναι υποχρεωτικό,αλλά όποιος θέλει πάει,και άλλο να λές ότι δεν είναι υποχρεωτικό και απαγορεύω να καταθέσεις δικαιολογητικά.Στο κάτω κάτω της γραφής τα κονδύλια γιά τα αγροτικά έχουν βγεί και έχουν εγκριθεί,κάνείς δεν έχει το δικαίωμα (ούτε νόμος υπάρχει) που να λέει ότι η Lydia που είναι 25 ετών μπορεί να πάει αγροτικό ενώ ο spindoctor που είναι 31 και τελειώσε μαζί με τη Lydia,απαγορεύεται!!!Πώς το βλέπεις αυτό;σου φαίνεται έντιμο;Ελπίζω να σε διαφώτισα λίγο και σου εύχομαι καλύ επιτυχία στη δήλωση αγροτικού που έκανες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.