Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

α)ειναι διθεσιο

β) παραιτηθηκε

τα πιο πιθανα σεναρια

και αλλο πιο πιθανο.καποιος που ειχε κανει 3λιγοτερους περιπου μηνες παλιοτερα αγροτικο λογω παραιτησης του για ειδικοτητα πχ 1 χρονο χειρουργικη.ετσι τωρα θα κανει 3 μηνες αγροτικο χωρις τριμηνο

το α δε παιζει γιατι ειναι μονοθεσιο.το β δε παιζει γιατι διεκδικουσαν το αγροτικο 10 ατομα οποτε θα το επαιρνε ο επομενος κ το γ ειναι λιγο κουφο,δηλαδη να ξαναπροκηρυχτει το ιδιο αγροτικο ενω ηδη εχει δωθει στη προηγουμενη προκηρυξη,για καποιον που θελει να συμπληρωσει 3 μηνες?δε το καταλαβαινω αυτο καθολου.

μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα τησ προκυρηξης κ να κανει καποιος το τριμηνο ο προηγουμενος που με την υποθεση ειναι υποχρεεωμενος για 3 μηνες υπολοιπο αγροτικου η θεση θα εμενε κενη αν δε ηταν στην προκυρυξη.που ειναι το κουφο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

Για το αγροτικό που λέτε πως είναι μονοθέσιο(όπως φαίνεται στα ΦΕΚ) και γιατί ξαναπροκυρήχθηκε ενώ έπρεπε να δωθεί στον επόμενο, η απάντηση:Το έχω ξανααναφέρει αλλά θα το πω ακόμη 1 φορά.Ορισμένα αγροτικά παλιότερα ήταν 2θέσια.Επειδή η 1 θέση ήταν κατειλειμμένη από γενικούς ιατρούς η θέση αυτή στα ροζ φυλλαδιάκια με τα άγονα που όλοι έχουμε σταμάτησε να αναφέρεται.Όταν λοιπόν έχουμε παραίτηση του γενικού ιατρού η θέση επαναπροκυρήσσεται.Οι εν λόγω πληροφορίες μου δόθηκαν από νοσοκομείο του νομού μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το αγροτικό που λέτε πως είναι μονοθέσιο(όπως φαίνεται στα ΦΕΚ) και γιατί ξαναπροκυρήχθηκε ενώ έπρεπε να δωθεί στον επόμενο, η απάντηση:Το έχω ξανααναφέρει αλλά θα το πω ακόμη 1 φορά.Ορισμένα αγροτικά παλιότερα ήταν 2θέσια.Επειδή η 1 θέση ήταν κατειλειμμένη από γενικούς ιατρούς η θέση αυτή στα ροζ φυλλαδιάκια με τα άγονα που όλοι έχουμε σταμάτησε να αναφέρεται.Όταν λοιπόν έχουμε παραίτηση του γενικού ιατρού η θέση επαναπροκυρήσσεται.Οι εν λόγω πληροφορίες μου δόθηκαν από νοσοκομείο του νομού μου.

δηλαδη ειναι διθεσιο φαντασμα κ φυσικα δε ξαναπροκηρυσσεται η θεση για 3 μηνες μονο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά την βεβαίωση σειράς προτεραιότητας και χρόνου αναμονής για την ειδικότητα που ζητάν σ'αυτούς που θέλουν αγροτικό με θητεία από που την παίρνουν?και όλη αυτή τη χαρτούρα που ζητάνε πότε να προλάβεις να τη μαζέψεις?μιλάμε για στρατολογίες κτλ,που μερικα παιδια που είναι αθήνα,πρέπει να τα περιμένουν από επαρχεία,δε θα προλάβουν...καλά,οταν ήταν η πρώτη αίτηση,το ήξερες και τα είχες μαζέψει από πριν...τώρα έτσι απροειδοποίητα,τρέχα γύρευε...

Για καποιον που ειδα οτι ρωταει για τα "θητειας",απ'οτι ξερω τα διεκδικουν οι υποχρεοι οπως και τα υπολοιπα,ειναι θεμα προτιμησης (περιοχη,αποσταση,αγονο κτλ) οπως και με τα υπολοιπα.Για αυτους που δεν ειναι πλεον υποχρεοι,η ειναι ειδικευμενοι,η εχουν κανει παλιοτερα αγροτικο,ειναι τα μονα που δικαιουνται να δηλωσουν.Αυτοι,δεν ειναι και υποχρεωμενοι να κανουν 3μηνο σε νοσοκομειο.Σε περιπτωση που ενα τετοιο αγροτικο το διεκδικει υποχρεος,εχει προτεραιοτητα,ασχετως μοριων.Αν εισαι υποχρεος δηλαδη ειναι θεμα επιλογης,αν οχι ειναι η μοναδικη λυση εαν ακομα θες να κανεις αγροτικο.Για το χαρτι νομιμου απαλλαγης απ'το αγροτικο,φανταζομαι πως θα το παρεχει το υπουργειο,αυτο χειριζεται την ολη διαδικασια ετσι κι αλλιως.Οποιος γνωριζει κατι διαφορετικο για τα παραπανω,μην ντραπει,ας το μοιραστει μαζι μας!

Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι έχουν ξανακάνει αίτηση για αγροτικό πρέπει να ξανακαταθέσουν όλα τα δικαιολογητικά απο την αρχή, ή αρκεί μόνο η αίτηση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετο με τα πιο πάνω αλλά έχω μια απορία και παράλληλα να κάνω μια παρατήρηση! Τώρα με τις "πολλαπλές απαλλαγές και ελαφρύνσεις" σε ότι αφορά την υπηρεσία υπαίθρου τα τελευταία χρόνια ο μόνος λόγος κατά την άποψη μου για να κάνει κάποιος αγροτικό είναι τα προνόμια που δίνει το άγονο αγροτικό και εξηγούμαι.

Αν κάποιος δεν πάρει άγονο δεν μπορώ να δω και πολλά καλά σε αυτή την ιστορία.

Οι περισσότεροι όμως χρησιμοποιούν επιχειρήματα όπως:

1)" το κάνω για την εμπειρία που πρόκειται να αποκτήσω". Δε λέω μέχρι ένα σημείο είναι σωστό

αλλά λίγο "υπερτιμημένο". Οι πρακτικές γνώσεις που αποκτάει κάποιος περιορίζονται στο πρώτο 3μηνο. Τώρα τι μαθαίνει σε αυτό είναι μια άλλη υπόθεση αφού συνήθως αντιμετωπίζεται σαν το παιδί για όλες τις δουλειές και όχι σαν εκπαιδευόμενος.

2) "για τις οικονομικές απολαβές". Αυτό είναι σωστό υπό μια πολύ συγκεκριμένη προϋπόθεση, ότι θα κάνεις αγροτικό κοντά στο σπίτι σου άρα δεν θα έχεις πολλά έξοδα. Φίλοι οι οποίοι έκαναν αγροτικό σε νησιά και γενικά μακριά από τον τόπο της κύριας κατοικίας τους μάλλον χρεωμένοι έφυγαν από το αγροτικό παρά με ρευστό στην τσέπη.

3)"να αισθανθώ ιατρός" . Εγώ δεν μπορώ να πω ότι αισθάνθηκα κάτι τέτοιο όταν έκανα την θητεία μου. Οι περισσότεροι ντόπιοι ασθενείς και μη δεν σε αντιμετωπίζουν σαν κάποιο που θα τους λύσει το όποιο πρόβλημα υγείας

αλλά σαν έναν διεκπεραιωτή δημόσιο υπάλληλο για συνταγογράφηση και ρυθμιστή της κυκλοφορίας των περιστατικών(καταλαβαίνεται τι εννοώ)

4) "να απαλλάξω την οικογένεια μου από την οικονομική μου επιβάρυνση". Αυτό είναι σωστό. Σίγουρα όμως κάποιος θα μπορούσε να βρει κάποια άλλη δουλειά ώστε να μην γίνεται βάρος άσχετα με το αν αυτή του αρέσει η όχι.

5) σε όλα αυτά θα πρέπει να συνυπολογίζεται και οι διάφοροι κίνδυνοι για ατυχήματα, κυρίως τροχαία αλλά και

επαγγελματικού τύπου.

6) διάφορα άλλα επιχειρήματα που ισχύουν για τον κάθε ένα ατομικά (σκοπός μου ήταν να προβληματίσω αυτούς που τα χρησιμοποιούν για την ορθότητα τους και όχι να τα παραθέσω εδώ όλα)

Αν τα βάλεις όλα κάτω μάλλον δε θα μπορούσε να δικαιολογηθεί αυτή η τρέλα με τα μη άγονα αγροτικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 σύμφωνα με την απόφαση ΔΙΑΔΠ/Α/10050/20-4-2007

(ΦΕΚ629/25-4-2007τ.Β) (Αντικατάσταση ποινικού μητρώου).

Tι σημαίνει αυτό που γραφει στην παρενθεση?

Εγώ αντιλαμβάνομαι ότι με την Υπεύθυνη Δήλωση δε χρειάζεται κανείς να προσκομίσει το αντίγραφο ποινικού μητρώου.

Όποιος ξέρει στα σίγουρα ας βοηθήσει.Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 σύμφωνα με την απόφαση ΔΙΑΔΠ/Α/10050/20-4-2007

(ΦΕΚ629/25-4-2007τ.Β) (Αντικατάσταση ποινικού μητρώου).

Tι σημαίνει αυτό που γραφει στην παρενθεση?

Εγώ αντιλαμβάνομαι ότι με την Υπεύθυνη Δήλωση δε χρειάζεται κανείς να προσκομίσει το αντίγραφο ποινικού μητρώου.

Όποιος ξέρει στα σίγουρα ας βοηθήσει.Ευχαριστώ

Ναι μετα το ΦΕΚ του απριλιου μπορεις να κανεις υπευθυνη δηλωση αντι να προσκομισεις αντιγραφο ποινικου μητρωου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Report: Reported Post from ΑΓΡΟΤΙΚΑ???????, Today, 12:34 από το μέλος don't worry

καλημερα,συγχαρητηρια για το πληρως ενημερωμενο forum σας!!ειναι η πρωτη φορα που γραφω,γιατι παντα οι πληροφοριες σας ειναι εγκυρες και καλυπτεται οποια πιθανη απορια μπορει εχει καποιος.θα ηθελα αν ξερει καποιος να μας ενημερωσει για το περιβοητο πιστοποιητικο υγειας και αρτιμελειας που ζητειται ως απαραιτητο δικαιολογητικο για τα αγροτικο.θα πρεπει τωρα με την αλλαγη που εκαναν στο υπουργειο να ξανακαταθέσουμε νεο πιστοποιητικο;προσπαθω να τους τηλεφωνησω από το πρωι αλλα ουτε που εχουν την καλοσυνη να το σηκωσουν.pls ας απαντησει καποιος.ευχαριστω εκ των προτερων!!

Δες λίγο εδώ και εδώ post # 661

PS: don't worry σου έχω στείλει πμ, αν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις μέσω του φόρουμ στείλε μου mail :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διευκρίνιση για την κατάθεση δυο δικαιολογητικών.

1. Η βεβαίωση από το οικείο πανεπιστήμιο όπου θα αναγράφεται το έτος Α εγγραφής για τους γεννηθέντες μέχρι το 1976, ΔΕΝ είναι απαραίτητο να κατατεθεί, ΕΦΟΣΟΝ προκύπτει από το πτυχίο η συγκεκριμένη ημερομηνία. Συνήθως, και στη δική μου περίπτωση συγκεκριμένα, φαίνεται στο συνημμένο έγγραφο με την αναλυτική βαθμολογία όλων των ετών.

2. Το πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας, όπως ίσχυε και για τις προηγούμενες προκηρύξεις, θεωρείτε συμπληρωματικό έγγραφο το οποίο ΔΕΝ είναι απαραίτητο να συμπεριλαμβάνεται στην αίτηση, αλλά θα κατατεθεί από τον διορισθέντα στο νοσοκομείο.

Τα παραπάνω αποτελούν προφορικές διευκρινήσεις των υπαλλήλων του γραφείου 2 υπεύθυνου για τα αγροτικά. Πολλά έχουν δει τα μάτια μας, αλλά δεν πιστεύω πως οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι διασπείρουν ψευδή ενημέρωση. Όποιος θέλει μπορεί να διασταυρώσει τις πληροφορίες κατ'ιδίαν και να επιβεβαιώσει τα λεγόμενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διευκρίνιση για την κατάθεση δυο δικαιολογητικών.

1. Η βεβαίωση από το οικείο πανεπιστήμιο όπου θα αναγράφεται το έτος Α εγγραφής για τους γεννηθέντες μέχρι το 1976, ΔΕΝ είναι απαραίτητο να κατατεθεί, ΕΦΟΣΟΝ προκύπτει από το πτυχίο η συγκεκριμένη ημερομηνία. Συνήθως, και στη δική μου περίπτωση συγκεκριμένα, φαίνεται στο συνημμένο έγγραφο με την αναλυτική βαθμολογία όλων των ετών.

2. Το πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας, όπως ίσχυε και για τις προηγούμενες προκηρύξεις, θεωρείτε συμπληρωματικό έγγραφο το οποίο ΔΕΝ είναι απαραίτητο να συμπεριλαμβάνεται στην αίτηση, αλλά θα κατατεθεί από τον διορισθέντα στο νοσοκομείο.

Τα παραπάνω αποτελούν προφορικές διευκρινήσεις των υπαλλήλων του γραφείου 2 υπεύθυνου για τα αγροτικά. Πολλά έχουν δει τα μάτια μας, αλλά δεν πιστεύω πως οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι διασπείρουν ψευδή ενημέρωση. Όποιος θέλει μπορεί να διασταυρώσει τις πληροφορίες κατ'ιδίαν και να επιβεβαιώσει τα λεγόμενα.

+εμενα ακριβως τα ιδια μου ειπαν σημερα το μεσημερι που περασα απο κει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα!κ καλως σας βρηκα.

συγνωμη αν εχει αναφερθει ηδη,αλλα λιγο που εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικο.

η απορια μου ειναι η εξης

υπαρχει καποιος νομος που να απαγορευει να δηλωσεις αγροτικο σε περιπτωση που η θεση της ειδικοτητας ανοιγει σε διαστημα μικροτερο του ενος ετους??ρωτησα χτες μια κυρια στο γραφειο 2(νομιζω) στο υπουργειο κ μου το επιβεβαιωσε χωρις να θυμαται επακριβως τον νομο κ με εστειλε για να σιγουρευτω στην κ. ρουφαγαλα η οποια μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο κ μπορω να δηλωσω.ψιλο ο'τι να'ναι κοινως emconfused

γνωριζει κανεις οτιδηποτε επι του θεματος??σημειωτεον οτι η θεση στο νοσοκομειο που θα κανω ειδικοτητα ανοιγει αρχες μαρτιου του '08.κ κατι ακομα,μετα το περας της ειδικοτητας ειναι υποχρεωτικο να ολοκληρωσεις το αγροτικο?

ευχαριστω προκαταβολικα κ παλι συγνωμη αν εχει αναφερθει :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1Δεν υπαρχει καποιος νομος που να απαγορευει να δηλωσεις αγροτικο σε περιπτωση που η θεση της ειδικοτητας ανοιγει σε διαστημα μικροτερο του ενος ετους.

2Αν θέλεις να διοριστείς στο ΕΣΥ, ναι. Αν δε θελεις , οχι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα!κ καλως σας βρηκα.

συγνωμη αν εχει αναφερθει ηδη,αλλα λιγο που εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικο.

η απορια μου ειναι η εξης

υπαρχει καποιος νομος που να απαγορευει να δηλωσεις αγροτικο σε περιπτωση που η θεση της ειδικοτητας ανοιγει σε διαστημα μικροτερο του ενος ετους??ρωτησα χτες μια κυρια στο γραφειο 2(νομιζω) στο υπουργειο κ μου το επιβεβαιωσε χωρις να θυμαται επακριβως τον νομο κ με εστειλε για να σιγουρευτω στην κ. ρουφαγαλα η οποια μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο κ μπορω να δηλωσω.ψιλο ο'τι να'ναι κοινως emconfused

γνωριζει κανεις οτιδηποτε επι του θεματος??σημειωτεον οτι η θεση στο νοσοκομειο που θα κανω ειδικοτητα ανοιγει αρχες μαρτιου του '08.κ κατι ακομα,μετα το περας της ειδικοτητας ειναι υποχρεωτικο να ολοκληρωσεις το αγροτικο?

ευχαριστω προκαταβολικα κ παλι συγνωμη αν εχει αναφερθει :rolleyes:

Όπως και να έχει ο αυτοκράτορας έχει δίκιο...Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι προς τι η βιασύνη σου???Γιατί εάν κατάλαβα καλά δεν πήρες αγροτικό τώρα και το σκέφτεσαι για την επόμενη προκυρηξη.Όμως λες πως ειδικότητα αρχίζεις αρχές του 2008.Τι δλδ καίγεσαι να προλάβεις 1-2 μήνες αγροτικό?Μήπως σε πιάνει ο νέος νόμος οριακά για το όριο ηλικίας και πας να τους κάνεις έτσι τη μόντα???Δεν ρωτάω από κακία ή καχυποψία αλλά από περιέργεια για να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι πως να πράξουμε σε ανάλογες περιπτώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα!κ καλως σας βρηκα.

συγνωμη αν εχει αναφερθει ηδη,αλλα λιγο που εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικο.

η απορια μου ειναι η εξης

υπαρχει καποιος νομος που να απαγορευει να δηλωσεις αγροτικο σε περιπτωση που η θεση της ειδικοτητας ανοιγει σε διαστημα μικροτερο του ενος ετους??ρωτησα χτες μια κυρια στο γραφειο 2(νομιζω) στο υπουργειο κ μου το επιβεβαιωσε χωρις να θυμαται επακριβως τον νομο κ με εστειλε για να σιγουρευτω στην κ. ρουφαγαλα η οποια μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο κ μπορω να δηλωσω.ψιλο ο'τι να'ναι κοινως emconfused

γνωριζει κανεις οτιδηποτε επι του θεματος??σημειωτεον οτι η θεση στο νοσοκομειο που θα κανω ειδικοτητα ανοιγει αρχες μαρτιου του '08.κ κατι ακομα,μετα το περας της ειδικοτητας ειναι υποχρεωτικο να ολοκληρωσεις το αγροτικο?

ευχαριστω προκαταβολικα κ παλι συγνωμη αν εχει αναφερθει :rolleyes:

Όπως και να έχει ο αυτοκράτορας έχει δίκιο...Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι προς τι η βιασύνη σου???Γιατί εάν κατάλαβα καλά δεν πήρες αγροτικό τώρα και το σκέφτεσαι για την επόμενη προκυρηξη.Όμως λες πως ειδικότητα αρχίζεις αρχές του 2008.Τι δλδ καίγεσαι να προλάβεις 1-2 μήνες αγροτικό?Μήπως σε πιάνει ο νέος νόμος οριακά για το όριο ηλικίας και πας να τους κάνεις έτσι τη μόντα???Δεν ρωτάω από κακία ή καχυποψία αλλά από περιέργεια για να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι πως να πράξουμε σε ανάλογες περιπτώσεις.

εγω προτεινω να βαλει λουκετο το υγειας κ να δεχεται prive μονο τα λαμογια.να τους δινει θεσεις-αγροτικα-ειδικοτητες κ οι υπολοιποι να τρωμε ξυλο απο φουσκωτους στη πορτα κ να λεμε κ ευχαριστω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

thanx αυτοκρατορα!

@nok

"Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι προς τι η βιασύνη σου???Γιατί εάν κατάλαβα καλά δεν πήρες αγροτικό τώρα και το σκέφτεσαι για την επόμενη προκυρηξη.Όμως λες πως ειδικότητα αρχίζεις αρχές του 2008.Τι δλδ καίγεσαι να προλάβεις 1-2 μήνες αγροτικό?"

φαινεται να διακατεχομαι απο καποια βιασυνη στο συγκεκριμενο ποστ?η θεση μου ανοιγει τον μαρτιο του '08,αρα λογικα γυρω στον μαιο θα εχω διοριστει(wishfull thinking).συνεπως αν μου κατσει αυτη τη φορα το αγροτικο,μιας κ ναι προφανως δεν πηρα τωρα,θα κανω πανω-κατω ενα 6μηνο!

"Μήπως σε πιάνει ο νέος νόμος οριακά για το όριο ηλικίας και πας να τους κάνεις έτσι τη μόντα???"

δυστυχως οχι.

@aidia

"εγω προτεινω να βαλει λουκετο το υγειας κ να δεχεται prive μονο τα λαμογια.να τους δινει θεσεις-αγροτικα-ειδικοτητες κ οι υπολοιποι να τρωμε ξυλο απο φουσκωτους στη πορτα κ να λεμε κ ευχαριστω!"

κ χωρις λουκετο μια χαρα νομιζω οτι τα δεχεται prive.

τεσπα.καλη επιτυχια,βασικα τυχη,σε οσους δηλωσετε κ καλο καλοκαιρι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

thanx αυτοκρατορα!

@nok

"Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι προς τι η βιασύνη σου???Γιατί εάν κατάλαβα καλά δεν πήρες αγροτικό τώρα και το σκέφτεσαι για την επόμενη προκυρηξη.Όμως λες πως ειδικότητα αρχίζεις αρχές του 2008.Τι δλδ καίγεσαι να προλάβεις 1-2 μήνες αγροτικό?"

φαινεται να διακατεχομαι απο καποια βιασυνη στο συγκεκριμενο ποστ?η θεση μου ανοιγει τον μαρτιο του '08,αρα λογικα γυρω στον μαιο θα εχω διοριστει(wishfull thinking).συνεπως αν μου κατσει αυτη τη φορα το αγροτικο,μιας κ ναι προφανως δεν πηρα τωρα,θα κανω πανω-κατω ενα 6μηνο!

"Μήπως σε πιάνει ο νέος νόμος οριακά για το όριο ηλικίας και πας να τους κάνεις έτσι τη μόντα???"

δυστυχως οχι.

@aidia

"εγω προτεινω να βαλει λουκετο το υγειας κ να δεχεται prive μονο τα λαμογια.να τους δινει θεσεις-αγροτικα-ειδικοτητες κ οι υπολοιποι να τρωμε ξυλο απο φουσκωτους στη πορτα κ να λεμε κ ευχαριστω!"

κ χωρις λουκετο μια χαρα νομιζω οτι τα δεχεται prive.

τεσπα.καλη επιτυχια,βασικα τυχη,σε οσους δηλωσετε κ καλο καλοκαιρι!

Η ιδια περιπτωση ισχυει+για μενα.Σε ποια ειδικοτητα εχεις δηλωσει,μηπως ειναι η ιδια?+γω θα δηλωσα γιατι ειμαι οριακα με τις καινουριες αποφασεις απο θεμα ηλικια+1ου ετους εγγραφης
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βγηκε νεα ανακοινωση απο το mohaw....αιτησεις μεχρι 29/5 κ οχι μεχρι 24/5 που ελεγε η προηγουμενη.αρκει να το διασταυρωσουμε ισως γιατι μπορει να ειναι κ λαθος.αν γνωριζει καποοιος σιγουρα ασ το γραψει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αιτήσεις μέχρι 29/5!

Ακόμα θα μπορούν να δηλώσουν όλοι και αυτοί που αποκλείονταν με πρώτο έτος πριν το 94-95! Οπότε δε χρειάζεται ούτε βεβαίωση για τους γεννημένους πριν το 76. Καλή τύχη σε όλους αν γίνεται. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγα στο υπουργείο σήμερα και απογοητεύτηκα με το χαμό που γινόταν...Νέους γάμους άκουσα,νέα μόρια άκουσα...

Καλή κωλοφαρδία!

Αντίο αγροτικό!Αντίο δουλειά!Για γερά νεύρα η ιατρική...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.