Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

Καλά κάνω εγώ και φεύγω φαντάρος...Δεν νομίζω να έβλεπα άσπρη μέρα με αυτή την προκύρηξη...

Φώτη περιμένω εδώ και ώρα μια απάντηση στο topic της ΑΕΛ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν χρειάστηκε ποτέ να ποστάρω γιατί οι απαντήσεις σας ήταν κατατοπιστικότατες.

Συμβαίνει το εξής και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Στη νέα προκήρυξη υπάρχει το ΠΙ Χανδράς στο νομό Λασιθίου το οποίο, σύμφωνα με τα τελευταία αποτελέσματα, το πήρε ένας συνάδελφος με 16 μόρια. Το συγκεκριμένο αγροτικό είναι άγονο. Η απορία μου είναι γιατί το ξαναέβγαλαν; Υπάρχει περίπτωση να παραιτήθηκε ο συνάδελφος; Αν παραιτήθηκε, τότε το αγροτικό δεν πηγαίνει στον επόμενο με τα περισσότερα μόρια; Ο επόμενος είμαι εγώ, γι' αυτό και με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο.

Παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν χρειάστηκε ποτέ να ποστάρω γιατί οι απαντήσεις σας ήταν κατατοπιστικότατες.

Συμβαίνει το εξής και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Στη νέα προκήρυξη υπάρχει το ΠΙ Χανδράς στο νομό Λασιθίου το οποίο, σύμφωνα με τα τελευταία αποτελέσματα, το πήρε ένας συνάδελφος με 16 μόρια. Το συγκεκριμένο αγροτικό είναι άγονο. Η απορία μου είναι γιατί το ξαναέβγαλαν; Υπάρχει περίπτωση να παραιτήθηκε ο συνάδελφος; Αν παραιτήθηκε, τότε το αγροτικό δεν πηγαίνει στον επόμενο με τα περισσότερα μόρια; Ο επόμενος είμαι εγώ, γι' αυτό και με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο.

Παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

οσο αφορα το 1994 1995 να πουμε οτι υπαρχει μια ασαφια.στη νεα προκηρυξη λενε οτι απαλλασονται οι μεχρι 1994-1995 κ αναφερουν το νομο 1997 κατι ο οποιος μιλαει γενικα για τροποποιηση των αγροτικων μπλα μπλα μπλα αναλογα με τις αναγκες του κεσυ μπλα μπλα χωρις να αναφερει το 1994-1995 1 ετος εγγραφης για απαλλαγη.ομως υπαρχει ενας νεος νομος του 2006 που συμπληρωνει τον 1997 κ λεει πως απαλλασονται αυτοι μεχρι ΚΑΙ 1994-1995.ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ?ΜΕΧΡΙ 1994-1995 Η ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 1994-1995?η δεν ισχυουν καν αυτα που λενε συμφωνα με το νομο του 1997?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εργαζομαι σε τουριστικο ιατρειο και εχω ασφαλεια τσαυ....μπορω να κανω αιτηση για αγροτικα?και αν κανω μπορω να την αποσυρω πριν την εκδοση των αποτελεσματων χωρις να χασω τα μορια μου....διοτι αν ολα ειναι εδω οπως μου λενε...σιγα μην φυγω για την κατω ραχουλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν χρειάστηκε ποτέ να ποστάρω γιατί οι απαντήσεις σας ήταν κατατοπιστικότατες.

Συμβαίνει το εξής και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Στη νέα προκήρυξη υπάρχει το ΠΙ Χανδράς στο νομό Λασιθίου το οποίο, σύμφωνα με τα τελευταία αποτελέσματα, το πήρε ένας συνάδελφος με 16 μόρια. Το συγκεκριμένο αγροτικό είναι άγονο. Η απορία μου είναι γιατί το ξαναέβγαλαν; Υπάρχει περίπτωση να παραιτήθηκε ο συνάδελφος; Αν παραιτήθηκε, τότε το αγροτικό δεν πηγαίνει στον επόμενο με τα περισσότερα μόρια; Ο επόμενος είμαι εγώ, γι' αυτό και με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο.

Παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

Καλά θα κάνεις να τους τηλ. και να ρωτήσεις.Παίζει πάντα το ενδεχόμενο το εν λόγω αγροτικό να ήταν 2θέσιο παλιότερα και να έχουμε τώρα αποχώρηση του γενικού γιατρού που είχε αυτά τα χρόνια τη 1 θέση,οπότε η θέση επαναπροκυρήσσεται.Απλά μια σκέψη κάνω,καλό είναι να τους τηλ. άμεσα(εννοώ το Κ.Υ. ή στο Νοσοκομείο στο οποίο υπάγεται το αγροτικό).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια σε ολους.να ρωτησω κατι

απολυομαι απο στρατο λιγο μετα

τις 23 που ληγει η προθεσμια για αγροτικο.

υπαρχει καποιος τροπος να δηλωσω?

και πως μπορω να μαθω ποια αγροτικα ειναι αγονα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν καταλαβα καλα για οσους εχουν ξαναδηλωσει θελουν παλι ολα τα δικαιολογητικα ?και το πιστοποιητικο υγειας ακομα?

ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ, ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ 6ΜΗΝΟ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ Η ΟΧΙ; ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια σε ολους.να ρωτησω κατι

απολυομαι απο στρατο λιγο μετα

τις 23 που ληγει η προθεσμια για αγροτικο.

υπαρχει καποιος τροπος να δηλωσω?

και πως μπορω να μαθω ποια αγροτικα ειναι αγονα?

Αν δεν απολυθείς δε γίνεται τίποτα. Τα άγονα αγροτικά μπορείς να τα βρεις στο cso.auth.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...iksi_052007.pdf

Αν καταλαβα καλα το 94-95 δεν ισχυει για τα θητειας. Αν γνωριζει καποιος ας μας διαφωτισει.

Αν καταλαβα καλα για οσους εχουν ξαναδηλωσει θελουν παλι ολα τα δικαιολογητικα ?και το πιστοποιητικο υγειας ακομα?

ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ, ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ 6ΜΗΝΟ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ Η ΟΧΙ; ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

Εβγαλα ενα πιστοποιητικο προσφατα και η νομαρχια μου ειπε οτι εχει ισχυ 1 χρονου. Ρωτησε το

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

you are welcome...

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?

you are welcome...

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια ερώτηση και από μένα:

στην προκύρηξη διαβάζουμε τα παρακάτω:

''ΝΟΜ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ:

ΝΟΣ.ΠΥΡΓΟΥ:

Κ.Υ. Ανδρίτσαινας για το Π.Ι. Αμπελιώνα (2θέσεις) (29-6-07 Α) &(Ν Β) ''

το (Ν Β) σημαινει νεα θεση β....

πως ειναι νεα θέση άγονου?

(αφου τα ΦΕΚ που αναφερει οτι ισχυουν στο τέλος της προκηρυξης ειναι τα γνωστα παλαιά τέσσερα)

:anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

τσατσος είμαι και ρωτάω,να μην ρωτησω?

περιμένω τους προβληματισμους σας....

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

α)ειναι διθεσιο

β) παραιτηθηκε

τα πιο πιθανα σεναρια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

α)ειναι διθεσιο

β) παραιτηθηκε

τα πιο πιθανα σεναρια

και αλλο πιο πιθανο.καποιος που ειχε κανει 3λιγοτερους περιπου μηνες παλιοτερα αγροτικο λογω παραιτησης του για ειδικοτητα πχ 1 χρονο χειρουργικη.ετσι τωρα θα κανει 3 μηνες αγροτικο χωρις τριμηνο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

α)ειναι διθεσιο

β) παραιτηθηκε

τα πιο πιθανα σεναρια

και αλλο πιο πιθανο.καποιος που ειχε κανει 3λιγοτερους περιπου μηνες παλιοτερα αγροτικο λογω παραιτησης του για ειδικοτητα πχ 1 χρονο χειρουργικη.ετσι τωρα θα κανει 3 μηνες αγροτικο χωρις τριμηνο

το α δε παιζει γιατι ειναι μονοθεσιο.το β δε παιζει γιατι διεκδικουσαν το αγροτικο 10 ατομα οποτε θα το επαιρνε ο επομενος κ το γ ειναι λιγο κουφο,δηλαδη να ξαναπροκηρυχτει το ιδιο αγροτικο ενω ηδη εχει δωθει στη προηγουμενη προκηρυξη,για καποιον που θελει να συμπληρωσει 3 μηνες?δε το καταλαβαινω αυτο καθολου.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

you are welcome...

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?

you are welcome...

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

Για ποιο αγροτικο ακριβως μιλας φιλε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση για ένα φίλο:την βεβαίωση σειράς προτεραιότητας και χρόνου αναμονής για την ειδικότητα που ζητάν σ'αυτούς που θέλουν αγροτικό με θητεία από που την παίρνουν?και όλη αυτή τη χαρτούρα που ζητάνε πότε να προλάβεις να τη μαζέψεις?μιλάμε για στρατολογίες κτλ,που μερικα παιδια που είναι αθήνα,πρέπει να τα περιμένουν από επαρχεία,δε θα προλάβουν...καλά,οταν ήταν η πρώτη αίτηση,το ήξερες και τα είχες μαζέψει από πριν...τώρα έτσι απροειδοποίητα,τρέχα γύρευε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

you are welcome...

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?

you are welcome...

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?

ρε παιδια να ρωτησω κατι?γιατι αγροτικο μιας θεσης ξαναπροκηρυσσεται τωρα μαιο,ενω ειχε προκηρυχτει και το φεβρουαριο το ιδιο αγροτικο ακριβως?αυτο τι σημαινει?κ ενω φαινεται στα αποτελεσματα του φεβρουαριου οτι δωθηκε σε ενα παιδι!γιατι γινεται αυτο?

Για ποιο αγροτικο ακριβως μιλας φιλε?

γεωργιτσιου νομ.λακωνιας.ξερει καποιος να πει τι γινεται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες να ρωτησω και γώ κάτι,ποιά η διαφορά του αγροτικού του Υπόχρεου και του αγροτικού με θητεία;Ποιοί έχουν δικαίωμα να δηλώσουν το ένα και ποιοί το άλλο;Τέλος,θέλω προσωπικές εμπειρίες σας,ποιά τα υπέρ και τα κατά του ενός και ποιά του άλλου;είναι κάποιο καλύτερο απο το άλλο;.....για να μην με πάρετε με τις κλωτσιές σας λέω οτι κάπου μέσα στο site γίνονται αναφορές και σχόλια αλλά μη με παρεξηγείτε ψιλοβαριέμαι να ψάξω και είναι και αργά και πρέπει να βγώ!...θα εκτιμήσω κάθε απάντηση και πληροφορία που θα δώσετε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.