Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply
καταθέτεις εσύ τα χαρτια χώρις το πιστοποιητικο υγείας,

παιρνεις το αγροτικακι σου μετά από 4 μήνες..

και σκάω μύτη μετά εγώ (ως τσάτσος πάντα)και κάνω ένσταση για την αίτηση σου για ελλειπή δικαιολογητικα

τι λές ? θα δικαιωθώ ή όχι?

Γι΄αυτό σε γουστάρω ρε κολλητέ γιατί το μυαλό σου είναι πολύ μπροστά και πολύ βρώμικο... :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις....

εγω εχω πιστοποιητικο υγειας απο 25-1-07.λογικα εχει ισχυ εως 25-7-07.θα χρειαστει να βγαλω αλλο πιστοποιητικο εφοσον η νεα προκυρηξη ανακοινωθει εως της 24-6???ξερει κανενας να μου απαντησει??

επισηε διαβασα καπου αλλου οτι οσοι κανουνε αγροτικο θα θεωρηθει σαν 6μηνο ειδικοτητας.ισχυει αυτο???δλδ εγω που θελω να κανω ορθοπαιδικη και λογικα θα ξεκινησω με τον 1 χρονο γ.χειρουργικης στο νοσοκομειο της επιλογης μου εφοσον κανω αγροτικο θα κανω 6μηνο μονο στο νοσοκομειο???δεν με συμφερει αυτο διοτι στο αγροτικο λογικα θα τα ξυνω ενω 6 μηνες επιπλεον στο νοσοκομειο σαν ειδικευομενος χειρουργικης θα μου ειναι πιο πολυτιμοι.

και που θα το ξερουνε οτι εγω εκανα αγροτικο στο εκαστοτε νοσοκομειο????ηδη ξερω πολλους που ενω εχουνε κανει αγροτικο δεν το δηλωνουνε στα νοσοκομεια της επιλογης τους και κανουνε 12μηνη εκπαιδευση και οχι 9μηνη.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα σε ολους.θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις....

εγω εχω πιστοποιητικο υγειας απο 25-1-07.λογικα εχει ισχυ εως 25-7-07.θα χρειαστει να βγαλω αλλο πιστοποιητικο εφοσον η νεα προκυρηξη ανακοινωθει εως της 24-6???ξερει κανενας να μου απαντησει??

επισηε διαβασα καπου αλλου οτι οσοι κανουνε αγροτικο θα θεωρηθει σαν 6μηνο ειδικοτητας.ισχυει αυτο???δλδ εγω που θελω να κανω ορθοπαιδικη και λογικα θα ξεκινησω με τον 1 χρονο γ.χειρουργικης στο νοσοκομειο της επιλογης μου εφοσον κανω αγροτικο θα κανω 6μηνο μονο στο νοσοκομειο???δεν με συμφερει αυτο διοτι στο αγροτικο λογικα θα τα ξυνω ενω 6 μηνες επιπλεον στο νοσοκομειο σαν ειδικευομενος χειρουργικης θα μου ειναι πιο πολυτιμοι.

και που θα το ξερουνε οτι εγω εκανα αγροτικο στο εκαστοτε νοσοκομειο????ηδη ξερω πολλους που ενω εχουνε κανει αγροτικο δεν το δηλωνουνε στα νοσοκομεια της επιλογης τους και κανουνε 12μηνη εκπαιδευση και οχι 9μηνη.....

Δεν νομίζω να χρειαστείς άλλο πιστοποιητικό.Για τα αγροτικά κάτσε να περάσει πρώτα το μέτρο και μετά άρχισε να προβληματίζεσαι...Πάντως ναι κανένα μας δεν συμφέρει αυτό το μέτρο τόσο από επιστημονικής όσο και από οικονομικής απόψεως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως μπορείς να έχεις κάνει αγροτικό και να μη δηλώσεις το τρίμηνο στην ειδικότητα?

Δεν τους παρουσιάζεις το χαρτί προυπηρεσίας αγροτικού(ούτε τριμήνου).

Από το ΙΚΑ και το ΤΣΑΥ δε φαίνεται αυτό?(βέβαια στην Ελλάδα ΟΛΑ γίνονται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως μπορείς να έχεις κάνει αγροτικό και να μη δηλώσεις το τρίμηνο στην ειδικότητα?

Δεν τους παρουσιάζεις το χαρτί προυπηρεσίας αγροτικού(ούτε τριμήνου).

Ναι αλλά δεν πρέπει να το καταθέσεις ούτε στο υπουργείο γιατι τότε ο φάκελος σου πηγαίνοντας στο Νοσοκομείο

θα το καταστήσει ολοφάνερο στην υπηρεσία προσωπικού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά δεν μπορείς να το κρύψεις το αγροτικό..

Φαίνεται ακόμα και στο ροζ βιβλιάριο του ΤΣΑΥ..

Αν βρήκε άκρη κάποιο λαμόγιο, δεν ισχύει και για τους κοινούς θνητούς..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όπως προείπα η αίτηση για τα αγροτικά έχει αλλάξει και θα την ανεβάσουν ακι στο νετ προφανώς μαζί με τηην νέα προκύρηξη ίσως.

είναι αίτηση μπρος πίσω και εκτός απο τα κλασσικά που γράφαμε σε καέθ άιτηση έχει κουτάκια ελέγχου των πιστοποιητικών που ζητούνται στο Pdf αρχείο που έβαλε κάποιος παραπάνω.

όποιος θέλει κάνει μια βόλτα απο το υπουργείο στο ισόγειο εκεί που παίρνουμε τις αιτήσεις.και εγώ τυχαία το ανακάλυψα προχθές.

το ερώτημα που γεννάται είναι ότι πρέπει κάθε φορά να προσκομίζουμε τα δικαιολογιτικά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

fotis, YOU ARE A GENIOUS!!!

Degrelle' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

Και κάτι ακόμα μήπως έχετε παραφρονήσει τελείως?

Μέχρι να πάω στο αγροτικό από την στιγμή που είδα τα όνομα μου στους επιτυχόντες έχω βγάλει 100 χαρτιά και τα έχω καταθέσει πάρε εσύ όλους τους δικηγόρους του διαβόλου και πάνε να μου κανείς πρόβλημα τσατσος να δούμε θα μπορέσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι να πάω στο αγροτικό από την στιγμή που είδα τα όνομα μου στους επιτυχόντες έχω βγάλει 100 χαρτιά και τα έχω καταθέσει πάρε εσύ όλους τους δικηγόρους του διαβόλου και πάνε να μου κανείς πρόβλημα τσατσος να δούμε θα μπορέσεις?

φώτη μου,

εγώ ένα πράγμα λέω:

όσα χαρτιά και αν καταθέσεις, αν τα χαρτιά αύτα δεν είναι ακριβώς οτι ζητάει η προκήρυξη-η όποια προκήρυξη- τότε δυστυχώς είσαι εκτεθειμένος απέναντι στον οποιοδήποτε να αμφισβητήσει την ορθότητα της αίτησής σου.

και δε θα χρειαστεί ούτε δικηγόρος..

έχω δει να ακυρώνονται αριθμοι πρωτοκόλλου για λεπτομέρειες που δε φαντάζεσαι..

(όπως από λανθασμένη σφραγίδα υπαλλήλου κεπ σε αντιγραφό πτυχίου.....ωωωω ναι....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι να πάω στο αγροτικό από την στιγμή που είδα τα όνομα μου στους επιτυχόντες έχω βγάλει 100 χαρτιά και τα έχω καταθέσει πάρε εσύ όλους τους δικηγόρους του διαβόλου και πάνε να μου κανείς πρόβλημα τσατσος να δούμε θα μπορέσεις?

φώτη μου,

εγώ ένα πράγμα λέω:

όσα χαρτιά και αν καταθέσεις, αν τα χαρτιά αύτα δεν είναι ακριβώς οτι ζητάει η προκήρυξη-η όποια προκήρυξη- τότε δυστυχώς είσαι εκτεθειμένος απέναντι στον οποιοδήποτε να αμφισβητήσει την ορθότητα της αίτησής σου.

και δε θα χρειαστεί ούτε δικηγόρος..

έχω δει να ακυρώνονται αριθμοι πρωτοκόλλου για λεπτομέρειες που δε φαντάζεσαι..

(όπως από λανθασμένη σφραγίδα υπαλλήλου κεπ σε αντιγραφό πτυχίου.....ωωωω ναι....)

Τσατσος

Την ώρα που καταθέτω αίτηση στο υπουργείο για δεύτερη ή τρίτη , τέταρτη φορά δεν είμαι καλυμμένος νομικά ότι όσα έχω καταθέσει στην αρχική μου αίτηση ισχύουν?

Για ακολούθησε την σκέψη μου και πες μου αν έχω λάθος

Είναι δυνατόν να έχω αλλάξει πιστοποιητικό γεννήσεως?

Είναι δυνατόν αφού έχω καταθέσει απολυτήριο τύπου Α από τον Ε.Σ να έχω πάει ξανά φαντάρος?

Για το πτυχίο οι Έλληνες απόφοιτοι ή το χαρτί του δοαταπ όσοι είμαστε από εξωτερικό τι αλλαγές να έχουμε κάνει?

Το ποινικό μητρώο ναι μπορεί να έχει αλλάξει άλλωστε έχει ισχύ μόνο για 3 μήνες αλλά ακόμα και για αυτό το χαρτί μου έχουν πει όχι μόνο από το υπουργείο αλλά και σε άλλες υπηρεσίες –νομαρχία κλπ..- ότι και αυτοί το αναζητούν υπηρεσιακά .

Οκ το πιστοποιητικό υγειάς και αρτιμέλειας είναι ένα θέμα αλλά με τις αναμονές ανάμεσα σε προκήρυξη-ανακοίνωση αποτελεσμάτων , δεν φτάνουν οι 6 μήνες διαρκείας αυτού του πιστοποιητικού , για αυτό το υπουργείο δεν μας ζητά νέο κάθε 6 μηνο που περνά τουλάχιστο έτσι μου έχουν πει για αυτό το χαρτί και η ρουφαγαλα αλλά και άλλοι υπάλληλοι εκεί μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωτάρα πρόσεξε λίγο το τελευταίο σημείο που σου λέει ο tsatsos.Α και ένα άκομη κλασσικό λάθος που γίνεται λόγω βιασύνης μερικών αλλά κυρίως λόγω έλλειψης προσοχής και ενδιαφέροντος στα κατά τόπους ΚΕΠ:διπλοεπικυρωμένα πιστοποιητικά.Δεν το λέω εγώ,ο υπάλληλος στο ΚΕΠ της πόλης μου,μου το είπε.Πολλά μπορούν να γίνουν απλά δεν νομίζω να φτάσει το πράγμα τόσο μακρυά...Βέβαια μην πιαστούμε και από το θέμα της εγκυρότητας διαφόρων πιστοποιητικών(δες μεταδημότευση) :lol: :lol: :lol: Εκεί γίνεται μύλος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά υπάρχει τρόπος να βρούμε άκρη σε όλο αυτό το χαμό ή άδικα παλεύουμε?

Mάλλον άδικα παλεύουμε στην τελική...Είναι αυτό που λέμε να μην σου τύχει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρώτη φορά το ακούω,anyway για τα αγροτικά στις 15 θα ανακοινωθούν

&

Άκουσα οτι θα βγούν στις 15, με κάθε επιφύλαξη πάντα!!!

this info came to me from a validating member (http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showuser=5762)

Να ρωτησω αν τυχον ξερειs απο αλλεs φορεs:απτην μερα τηs προκυρηξηs ποσο καιρο μετα βγαινουν τα αποτελεσματα?βασικα ρωτω αν ξερειs ,γιατι ενδιαφερομαι για την προκυρηξη που οπωs ειπεs μαλλον θα βγει στιs 15 μαιου.Δηλαδη αν βγει 15 μαιου,μεχρι τον ιουλιο θα εχουν βγει τα αποτελεσματα(αν τυχον ξερειs).sorry για την λεπτομερεια που σε ρωτω,αλλα ρωτω γιατι αν δεν εχουν βγει ωσ τελοs ιουλιου,θα σπασω την αναβολη(που εχω ωσ το τελοσ του 2008) και θα παω στρατο.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ clemence

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρώτη φορά το ακούω,anyway για τα αγροτικά στις 15 θα ανακοινωθούν

&

Άκουσα οτι θα βγούν στις 15, με κάθε επιφύλαξη πάντα!!!

this info came to me from a validating member (http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showuser=5762)

Να ρωτησω αν τυχον ξερειs απο αλλεs φορεs:απτην μερα τηs προκυρηξηs ποσο καιρο μετα βγαινουν τα αποτελεσματα?βασικα ρωτω αν ξερειs ,γιατι ενδιαφερομαι για την προκυρηξη που οπωs ειπεs μαλλον θα βγει στιs 15 μαιου.Δηλαδη αν βγει 15 μαιου,μεχρι τον ιουλιο θα εχουν βγει τα αποτελεσματα(αν τυχον ξερειs).sorry για την λεπτομερεια που σε ρωτω,αλλα ρωτω γιατι αν δεν εχουν βγει ωσ τελοs ιουλιου,θα σπασω την αναβολη(που εχω ωσ το τελοσ του 2008) και θα παω στρατο.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ clemence

Φρέσκος,φρέσκος έτσι???Λοιπόν fish emfish ,εάν έχουν βγει μέχρι 15 Ιουλίου θα είναι νορμάλ(στο 2μηνο παίζει συνήθως).Αυτό με την παραδοχή ότι θα βγουν στις 15 Μαιου οι θέσεις,γιατί εάν δεις στο topic τις υποθέσεις που κάναμε και για τις προηγούμενες φορές θα καταλάβεις ότι φρόντιζαν διαρκώς να μας διαψεύδουν... emgademis .Τώρα αυτό που κάνει εντύπωση είναι που είσαι σίγουρος ότι δεν προλαβαίνεις και την επόμενη.Γιατί???Χαλαράάά emthumbsup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρώτη φορά το ακούω,anyway για τα αγροτικά στις 15 θα ανακοινωθούν

&

Άκουσα οτι θα βγούν στις 15, με κάθε επιφύλαξη πάντα!!!

this info came to me from a validating member (http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showuser=5762)

Να ρωτησω αν τυχον ξερειs απο αλλεs φορεs:απτην μερα τηs προκυρηξηs ποσο καιρο μετα βγαινουν τα αποτελεσματα?βασικα ρωτω αν ξερειs ,γιατι ενδιαφερομαι για την προκυρηξη που οπωs ειπεs μαλλον θα βγει στιs 15 μαιου.Δηλαδη αν βγει 15 μαιου,μεχρι τον ιουλιο θα εχουν βγει τα αποτελεσματα(αν τυχον ξερειs).sorry για την λεπτομερεια που σε ρωτω,αλλα ρωτω γιατι αν δεν εχουν βγει ωσ τελοs ιουλιου,θα σπασω την αναβολη(που εχω ωσ το τελοσ του 2008) και θα παω στρατο.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ clemence

Σου απάντησα με πμ ... η πληροφορίες είναι από άλλο μέλος που (μάλλον) δε μπορεί ακόμα να γράψει και μου τις έστειλε εμένα, δε μπορώ να αξιολογήσω αλλά έκρινα ότι έπρεπε να τις δείτε :) Κάποιος συνάδελφος που να ξέρει περισσότερα από μένα ελπίζω να σου απαντήσει ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1994-95 ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! emquestionemquestionemquestion

οταν λες απαλλαγη εννοεις οτι θα ειναι προαιρετικο το αγροτικο για οσους εχουν εγγραφει ως και το 1994-1995(πραγμα που ισχυει και τωρα) η' οτι θα απαγορευεται σε αυτους να κανουν αιτηση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι εννοώ οτι θα απαγορεύεται

[/quote 3 ερωτησεις. 1)μεχρι ποιο ετος εγγραφης θα πιανει αυτη η αλλαγη της οριστικης απαλλαγης?93-94 η 94-95?γιατι ο γιαννοπουλος στο δελτιο τυπου ειπε ενα ξερο 94.κ 2)αναφερεται καπου επισημα αυτη η αλλαγη? κ 3)θα μειωθει απο τη νεα προκυρηξη το αγροτικο σε 9 μηνο?ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

fotis, YOU ARE A GENIOUS!!!

Degrelle' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

Και κάτι ακόμα μήπως έχετε παραφρονήσει τελείως?

Μέχρι να πάω στο αγροτικό από την στιγμή που είδα τα όνομα μου στους επιτυχόντες έχω βγάλει 100 χαρτιά και τα έχω καταθέσει πάρε εσύ όλους τους δικηγόρους του διαβόλου και πάνε να μου κανείς πρόβλημα τσατσος να δούμε θα μπορέσεις?

ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 ερωτησεις. 1)μεχρι ποιο ετος εγγραφης θα πιανει αυτη η αλλαγη της οριστικης απαλλαγης?93-94 η 94-95?γιατι ο γιαννοπουλος στο δελτιο τυπου ειπε ενα ξερο 94.κ 2)αναφερεται καπου επισημα αυτη η αλλαγη? κ 3)θα μειωθει απο τη νεα προκυρηξη το αγροτικο σε 9 μηνο?ευχαριστω.

Οριστική απαλλαγή θα ισχύσει για όσους ξεκίνησαν το 1ο έτος το '94

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.