Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

συγχαρητήρια, θα σου έρθει ο φάκελος του διορισμού συστημένος στη διεύθυνση που έχεις δώσει

θα παρουσιαστείς στο γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου που θα ανήκεις

και θα πρέπει να μαζέψεις κάποια χαρτιά, ΤΣΑΥ, Ιατρικός σύλλογος περιοχής, ΙΚΑ(αν κάνεις και τρίμηνο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με το Αζήτητο χωρίς δήλωση περιφέρειας; Είναι 2 άτομα που πήραν χωρίς να δηλώσουν καθόλου περιφέρεια και τους έχει με 0 μόρια. Και μένα μου είπαν ότι δεν ισχύουν τα αζήτητα σ' αυτή την προκύρηξη.

Βάσω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με το Αζήτητο χωρίς δήλωση περιφέρειας; Είναι 2 άτομα που πήραν χωρίς να δηλώσουν καθόλου περιφέρεια και τους έχει με 0 μόρια. Και μένα μου είπαν ότι δεν ισχύουν τα αζήτητα σ' αυτή την προκύρηξη.

Βάσω

Φαντάζομαι πως δεν είχαν δικαίωμα να δηλώσουν προτίμηση γιατί ίσως είχαν παραιτηθεί από το (προηγούμενο) αγροτικό τους....αλλιώς είχαν αρκετά μόρια και μόνο από την ημερομηνία του πτυχίου τους (20 και 15 μόρια αντίστοιχα) για να διεκδικήσουν ένα καλό αγροτικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα παιδια,

να προσθεσω και γω μια απορια μου στην ερωτηση του edith,

εχει το δικαιωμα καποιος να ζητησει απο το υπουργειο τον αριθμο πρωτοκολου της υπουργικης αποφασης διορισμου για ενα αγονο αγροτικο, για να υποβαλει τα χαρτια του στην νομαρχια για το ειδικο μερος?

Το ρωταω γιατι κατοπιν συνομιλιας μου με το υπουργειο σημερα το πρωι , μονο που δεν με εδειρε η συνομιλητρια μου στο τηλεφωνο, και το εθεσε εκτος συζητησης το θεμα.

Ευχαριστω

οχι δε γινεται.την τελευταια μερα του τριμήνου θα δηλώσεις ειδικό μέρος.

εγω θέλω να ρωτήσω το εξής:αν πάρεις αγροτικό σε άλλο μέρος από αυτό που έχεις την άδεια άσκησης επαγγέλματος, τώρα που πρέπει να βγάλουμε ΤΣΑΥ, θα το βγάλουμε στο μέρος που πήραμε αγροτικό ή δεν έχει σχέση;επίσης πρέπει να ξεγραφτούμε και να γραφτούμε στον εκεί ιατρικό σύλλογο;;please οποιος ξέρει ας μου πει!ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

marianna81 είναι 40,5% τώρα αλλά γεννάμε κιόλας σε λίγα χρόνια θα είναι 100% 5/10

ΔΟΑΤΑΠ/ΔΙΚΑΤΣΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ .

ΤΡΕΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΛΑΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και σε εμενα με τη σειρα μου , μου γεννηθηκαν αμετρητες αποριες σχετικα με τα αποτελεσματα των αγροτικων...

Α.Το θεμα που θιξατε ηδη με τα αζητητα! Εμενα μου ειχαν δηλωσει ρητα και κατηγορηματικα οτι αν δηλωσει καποιος αζητητο λαμβανεται ως ακυρη η δηλωση...

Β.Καλα σχετικα με τουσ ΔΙΚΑΤΣΑδες τι να πω? Θα πηγαινουμε στα ιατρεια και θα βλεπουμε πια γεροντια να παριστανουν τουσ ιατρους..Αλλα θα μου πειτε ισως η ηλικια να τους προσθετει κυρος...!!

Γ.(Γαμα δηλαδη γάματα) Υπηρχαν αγροτικα ιατρεια τα οποια δεν προκηρυθχηκαν ΠΟΤΕ και τωρα βλεπουμε συναδελφους μας (λαμογια) να διοριζονται σε αυτα!!(Το ειδαμε και αυτο!)

Ενδεικτικα -για να μην λετε οτι λεω μαλακιες- να αναφερω το ΠΙ Ελικα του Νομου Λακωνιας το οποιο το πηρε συναδελφος με ελαχιστα μορια.. emsos

Οποιος λοιπον αγαπητοι συναδελφοι ενδιαφερεται για το συγκεκριμενο ιατρειο ας το ψαξει και ας ασκησει ενσταση.

Και ποσα αλλα φυσικα γινονται..Θα μου πειτε αυτοι με τα 20 μορια και με ημερομηνια ληψης πτυχιου 10/2006 ή 1/2007 που τα βρηκανε τοσα μορια?

Τελοσπαντων στη χωρα του φραπε και του μεσου τι θελω και εγω και μιλαω...Απλα να μην μας περνανε και για μαλακες.... emkafesemstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και σε εμενα με τη σειρα μου , μου γεννηθηκαν αμετρητες αποριες σχετικα με τα αποτελεσματα των αγροτικων...

Β.Καλα σχετικα με τουσ ΔΙΚΑΤΣΑδες τι να πω? Θα πηγαινουμε στα ιατρεια και θα βλεπουμε πια γεροντια να παριστανουν τουσ ιατρους..Αλλα θα μου πειτε ισως η ηλικια να τους προσθετει κυρος...!!

Γ.(Γαμα δηλαδη γάματα) Υπηρχαν αγροτικα ιατρεια τα οποια δεν προκηρυθχηκαν ΠΟΤΕ και τωρα βλεπουμε συναδελφους μας (λαμογια) να διοριζονται σε αυτα!!(Το ειδαμε και αυτο!)

Ενδεικτικα -για να μην λετε οτι λεω μαλακιες- να αναφερω το ΠΙ Ελικα του Νομου Λακωνιας το οποιο το πηρε συναδελφος με ελαχιστα μορια.. emsos

Οποιος λοιπον αγαπητοι συναδελφοι ενδιαφερεται για το συγκεκριμενο ιατρειο ας το ψαξει και ας ασκησει ενσταση.

Και ποσα αλλα φυσικα γινονται..Θα μου πειτε αυτοι με τα 20 μορια και με ημερομηνια ληψης πτυχιου 10/2006 ή 1/2007 που τα βρηκανε τοσα μορια?

Τελοσπαντων στη χωρα του φραπε και του μεσου τι θελω και εγω και μιλαω...Απλα να μην μας περνανε και για μαλακες.... emkafesemstupid

Κάτσε ρε μεγάλε δεν μας πήρανε και τα χρόνια τους δικατσαδες στα 30+ είμαστε άλλωστε με τα νέα δεδομένα εσύ νομίζεις ότι επειδή είσαι 26-27 θα σταματήσεις να δουλεύεις πριν τα 70 που θα είσαι και ματσό και γερός και κοτσονάτος και με SLK κάμβριο?

Αυτές οι λαμογιες που λες σε αγροτικά από ποια κατηγορία ιατρών έγιναν ρε grimlok8896 από ημεδαπούς ή αλλοδαπούς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για να μην τρελαινεστε υπαρχει σαφης νομος που προβλεπει τα μορια

πχ γαμος 4 μορια και καθε παιδι 3 μορια...1 παντρεμενος με 1 παιδι μανι μανι εχει 7 μορια που δεν αντιστοιχουν αν σκεφτεστε μονο 2 μηνες=1 μορια

εντοπιοτητα 4 μορια

μορια δινει και η συνυπηρετηση με τον συζυγο..οποτε αν ο παντρεμενος εχει συζυγο δημοσιο υπαλληλο στην συγκεκριμενη περιοχη και την εντοπιοτητα μανι μανι μαζευει αρκετα μορια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα παιδια,

να προσθεσω και γω μια απορια μου στην ερωτηση του edith,

εχει το δικαιωμα καποιος να ζητησει απο το υπουργειο τον αριθμο πρωτοκολου της υπουργικης αποφασης διορισμου για ενα αγονο αγροτικο, για να υποβαλει τα χαρτια του στην νομαρχια για το ειδικο μερος?

Το ρωταω γιατι κατοπιν συνομιλιας μου με το υπουργειο σημερα το πρωι , μονο που δεν με εδειρε η συνομιλητρια μου στο τηλεφωνο, και το εθεσε εκτος συζητησης το θεμα.

Ευχαριστω

οχι δε γινεται.την τελευταια μερα του τριμήνου θα δηλώσεις ειδικό μέρος.

εγω θέλω να ρωτήσω το εξής:αν πάρεις αγροτικό σε άλλο μέρος από αυτό που έχεις την άδεια άσκησης επαγγέλματος, τώρα που πρέπει να βγάλουμε ΤΣΑΥ, θα το βγάλουμε στο μέρος που πήραμε αγροτικό ή δεν έχει σχέση;επίσης πρέπει να ξεγραφτούμε και να γραφτούμε στον εκεί ιατρικό σύλλογο;;please οποιος ξέρει ας μου πει!ευχαριστώ

Το σιγουρο που ξερω ειναι οτι μολιs παρειs αγροτικο πρεπει να παs συντομα(εντοs 10 μερων) να γραφτειs στον ιατρικο συλογο του μερουs που θα κανειs αγροτικο.(φυσικα οταν παρειs αγροτικο πρεπει να διεγραφειs απτον ιατρικο συλογο που εισαι ηδη γραμμενοs και μετα να γραφειs στο ιατρικο συλογο τηs περιοχηs που θα κανειs το αγροτικο).

Οσο για το ΤΣΑΥ δεν ειμαι σιγουροs αλλα απο οσα εχω ακοθσει ανεπισημωs,νομιζω μπορειs να παs οπου θεs.Ειναι αδιαφορο.Εγω προσωπικα θα γραφτω στο ΤΣΑΥ ΤΗΣ Αθηναs και οχι του μερουs που θα κανω αγροτικο.Χαιρετω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την Β'θεση των κυθηρων δεν την ζητησε κανεις η μου φαινετε...?????????

σελ 26 β επιλογή στη λυγιά κορινθίας

σου εχω κατι άλλο όμως το γεωργιτσίου λακωνίας ποιος το έχει πάρει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To ΠΙ Ελικα του Νομου Λακωνιας ήταν στην προκηρυξη.

Σε ποια προκηρυξη αναφερεις? <_<

Γιατι εγω ανεφερα την προκηρυξη στις 31/01/2007 :antegeia:

και για οσους προσποιουνται οτι δεν καταλαβαινουν ας μπουν στην παρακατω διευθυνση:

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...si_20070131.pdf 31/01/2007

ισως προλαβαινετε να το δειτε μεχρι αυριο γιατι απο αυριο πολλα μπορει ν'αλλαξουν...... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To ΠΙ Ελικα του Νομου Λακωνιας ήταν στην προκηρυξη.

Σε ποια προκηρυξη αναφερεις? <_<

Γιατι εγω ανεφερα την προκηρυξη στις 31/01/2007 :antegeia:

και για οσους προσποιουνται οτι δεν καταλαβαινουν ας μπουν στην παρακατω διευθυνση:

http://www.mohaw.gr/gr/ygeia/prokhrykseis/...si_20070131.pdf 31/01/2007

ισως προλαβαινετε να το δειτε μεχρι αυριο γιατι απο αυριο πολλα μπορει ν'αλλαξουν...... :unsure:

ΝΟΣ. ΜΟΛΑΩΝ: Κ.Υ. Μολάων για τα Π.Ι. Απιδέας (16-4-07), Κυπαρισσίου (11-4-07)

Κ. Υ. Νεάπολης για το Π. Ι. Ελίκας (26-4-07)

(σελιδα 12 )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σιγουρο που ξερω ειναι οτι μολιs παρειs αγροτικο πρεπει να παs συντομα(εντοs 10 μερων) να γραφτειs στον ιατρικο συλογο του μερουs που θα κανειs αγροτικο.(φυσικα οταν παρειs αγροτικο πρεπει να διεγραφειs απτον ιατρικο συλογο που εισαι ηδη γραμμενοs και μετα να γραφειs στο ιατρικο συλογο τηs περιοχηs που θα κανειs το αγροτικο).

Οσο για το ΤΣΑΥ δεν ειμαι σιγουροs αλλα απο οσα εχω ακοθσει ανεπισημωs,νομιζω μπορειs να παs οπου θεs.Ειναι αδιαφορο.Εγω προσωπικα θα γραφτω στο ΤΣΑΥ ΤΗΣ Αθηναs και οχι του μερουs που θα κανω αγροτικο.Χαιρετω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει 1 ΤΣΑΥ στην αθηνα

επειδη δεν εχει παραρτηματα αλλου... καποια απο τα γραφειοκρατικα γινονται απο τους τοπικους ιατρικους συλλογους.. πχ βιβλιαριο ασθενειας .. εισπραξη εισφορων για το ΤΣΑΥ στους ελευθερους επαγγελματιες κτλ

αν καποιος εχει να παρει λεφτα απο το ΤΣΑΥ πχ επιδομα τοκετου, δικαιολογηση χρηματων απο δαπανες για ιατρικη περιθαλψη και να παρει μερος των χρηματων πισω γινεται μονο στην ΑΘΗΝΑ

αριθμος μητρωου δινεται μονο απο το κεντρικο ΤΣΑΥ η πας αυτοπροσωπως με ολα τα εγγγραφα η σου λενε στον ιατρικο συλλογο τι δικαιολογητικα χρειαζεσαι και τα στελνεις ταχυδρομικως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το ΤΣΑΥ δε χρειάζεται να πας στην Αθήνα.

Καταθέτωντας τα απαραίτητα χαρτιά στον τοπικό σύλλογο κάνουν αυτοί την όλη διαδικασία.

Για αλλαγή ιατρικού συλλόγου, πηγαίνεις στον ΙΣ που είσαι γραμμένος και κάνεις αίτηση για μεταφορά στον ΙΣ του νομού που θα κάνεις αγροτικό.

Από τον ΙΣ της περιοχής που θα κάνεις αγροτικό πηγαίνεις απλά για να πάρεις τη βεβαίωση εγγραφής που θα χρειαστείς για την πρόσληψη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξερει κανενας εγκυρα απο ποτε μετρανε τα μορια των δικατσαδων; Απο τοτε που πηρανε πτυχιο η απο τοτε που πηρανε αδεια ασκησεως επαγγελματος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άδικα μετράνε από τότε που μας έδωσαν το κωλόχαρτο του δοαταπ/δικατσα κανονικά θα έπρεπε να μετράνε από την κτίση πτυχίου όπως γίνεται με όλους εσάς , και να σου πω εγώ μετά πότε θα έπαιρνες αγροτικό εσύ και μερικοί σαν εσένα highlander148.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άδικα μετράνε από τότε που μας έδωσαν το κωλόχαρτο του δοαταπ/δικατσα κανονικά θα έπρεπε να μετράνε από την κτίση πτυχίου όπως γίνεται με όλους εσάς , και να σου πω εγώ μετά πότε θα έπαιρνες αγροτικό εσύ και μερικοί σαν εσένα highlander148.

Αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι μεχρι να παρεις την αναγνωριση απο το ΔΙΚΑΤΣΑ η οπως αλλιως λεγεται δεν μετραει το πτυχιο σου γιατι υποτιθεται οτι δεν πληρει τις προδιαγραφες. Τωρα να να μου το παιζεις μαγκια χωρις να με ξερεις καν μαλλον κανεις λαθος. Τι θες να πεις οτι σε καθυστερησαν οι εξετασεις εσενα η τον οποιοδηποτε οι δικατσοεξετασεις;Με τη λογικη αυτη να μη δινει κανενας εξετασεις δεν παει να εχει τελειωσει στο Ανατολικο Τιμορ η εμαθε ιατρικη σε καποια καλυβα μαγου στο Κογκο.Αμα ησουν στοιχειωδως επαρκης δεν θα σε ειχαν καθυστερησει ουτε δευτερολεπτο. Και τι θες να πεις στην τελικη οτι δεν μπορει ο κοσμος να περασει τις εξετασεις με ερωτησεις γνωστες απο πριν;;;;;;;;;Αμα βαλω τη γιαγια μου που ειναι 82 χρονων και αποφοιτη γυμνασιου και της δωσω μια εβδομαδα χρονο θα αριστευσει και θα μου πει τι γελοιοτητες ειναι αυτα, φερε αλλα πιο δυσκολα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άδικα μετράνε από τότε που μας έδωσαν το κωλόχαρτο του δοαταπ/δικατσα κανονικά θα έπρεπε να μετράνε από την κτίση πτυχίου όπως γίνεται με όλους εσάς , και να σου πω εγώ μετά πότε θα έπαιρνες αγροτικό εσύ και μερικοί σαν εσένα highlander148.

προκαλείς......και προκαλείς άσχημα........!

επειδή εσύ έκανες τουρισμό σε ρουμανοβουλγαροσερβίες, αξίζει να πάρουμε νωρίτερα αγροτικό όσοι διαβάσαμε και κουραστήκαμε γι'αυτή τη ρημάδα την ιατρική

(που δυστυχώς δε συμβαίνει κιόλας, γιατί και εγώ αν ήμουν 30,40 θα ήμουν παντρεμένος με παιδιά και θα είχα ένα σκασμό μόρια)

γι'αυτό δε σε παίρνει να επιτίθεσαι κιόλας,μα καθόλου δε σε παίρνει!...... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης αν ο -κατά τα άλλα συμπαθής- FotisMD σταματούσε να στέλνει μα**κίες θα το εκτιμούσαμε ιδιαίτερα. Χωρίς παρεξήγηση ελπίζω, αλλά δεν άντεξα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.