Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

Ακου θρασος η κυρατσα...εμεις φταιμε μωρη θειααααα που το ξυνεις κανονικα?Αντε ειπαμε να φας και κοκορετσι ,αντε και του θωμα να γυρισεις απο το πουρναροχωρι που παρακαλαμε να μας στειλετε για αγροτικο...αλλα το κακο παραεγινε.Δεν θα μου κατσεις σε καμια εφημερια...με φραπεδουμπα στο χερι θα σε εξεταζω και θα στην λεω οταν απαιτησεις να κανω κατι για τα πονιδια σου

ΤΑ ΓΚΑΖΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ενας ενας ρε παιδια...δεν εχω και πολλα.οτι απεμεινε απο το καλοκαιρι που εκανα καμπινκ

Τσπ !Ολα εδω πλερωνοντε

Λετε να με μπαγλαρωσουν αμα γινει τιποτα στο mohaw?ελπιζω να εχουν χιουμορ...διοτι ορεξη για δουλεια δενννννννν.

η αλήθεια είναι φοβάμαι οτι δε φταιει η καθε κυρατσα αλλά άνωθεν παίρνουν εντολές πότε θα τα βγάλουν

ελπιζω ο general να κάνει λάθος, γιατί με εστειλε λίγο !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

Έγινε εχθές κάτι στο ΚΥ που είμαι,που νομίζω πως θα σας ενδιέφερε να μάθετε.

Κατά τις 12.00 το μεσημέρι τηλεφώνησε ο αδερφός της νοσοκόμας μας και της είπε πως το πήρε το αγροτικό (ένα άγονο μάλιστα). Περιχαρής η νοσοκόμα μας μας το ανακοίνωσε κι εμείς τις είπαμε τα συγχαρητήρια και λοιπα.

Επειδή κάποια θέση του ΚΥ υγείας είχε προκυρηχτεί, θέλαμε να δούμε αν την πήρε κανείς ή αν ο συνάδελφος που την κατέχει θα φύγει ή θα πάρει παράταση, γι'αυτό ανοίξαμε τη σελίδα του υπουργείου (η οποία δεν άνοιγε) και μετά τηλεφωνήσαμε στο υπουργείο οπου μας είπαν πως τα αγροτικά θα βγουν τη Δευτέρα.

Μετά άνοιξε η σελίδα του υπουργείου κ δεν υπήρχε τίποτα.

Ρωτήσαμε τη νοσοκόμα πώς έμαθε οτι ο αδερφός της πήρε αγροτικό, αφού επίσημα δεν υπάρχει τίποτα. Κι αυτή παραξενεύτηκε και του τηλεφώνησε εκεί μπροστά μας κι αυτός της είπε πως το έμαθε μέσα απο το υπουργείο.

Ένας άλλος συνάδελφος είπε πως αυτό είναι λογικό αφού και ο ίδιος, πέρυσι τέτοιο καιρό, ρώτησε στο υπουργείο και του είπαν οτι πήρε το αγροτικό, ενώ στο σάιτ δεν υπήρχαν τα αποτελέσματα.

Δεν ξέρω αν όντως θα βγουν τα αποτελέσματα την Δευτέρα, όμως τα παραπάνω όφειλα να σας τα πω.

Καλά αποτελέσματα σε όλους (εκτος απο εκείνους που δηλώσαν τα δικά μας τα αγροτικά..- επιτρέψτε μου!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αποτελέσματα των αγροτικών έχουν βγεί,απλώς δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα.Αυτό θα γίνει μάλλον τη Δευτέρα.Κι εγώ άκουσα από γνωστό μου,ότι πήρε το αγροτικό που ήθελε.Είχε κάποιον γνωστό στο υπουργείο και του είπε τα αποτελέσματα,που τον ενδιέφεραν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αποτελέσματα των αγροτικών έχουν βγεί,απλώς δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα.Αυτό θα γίνει μάλλον τη Δευτέρα.Κι εγώ άκουσα από γνωστό μου,ότι πήρε το αγροτικό που ήθελε.Είχε κάποιον γνωστό στο υπουργείο και του είπε τα αποτελέσματα,που τον ενδιέφεραν.

Αυτο ειναι σιγουρο!Τωρα για ολους εμας τους αμοιρους φυσιολογικά Δευτέρα θα βγουν, μεχρι τεταρτη κληρωσεις ενστασεις, παρασκευη νεα προκυρηξη και μεχρι 5 οπου και θα κλεισει ωστε να μην προλαβει η ΕΣΣΟ του Μαιου (νομιζω 9/5 μπηκανε) να δηλωσει. Καθε φορα ετσι δεν γινεται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχως η κατασταση στην Ελλαδα ηταν ,ειναι και οπως βλεπω παραμενει ετσι.....(σκατα)

Ολη η ελληνικη επαρχια δεν εχει γιατρους ,ενας λογος που εγκαταλειπεται ειναι και η ελλειψη ιατροφαρμακευτικης περιθαλψης και το Κρατος μεριμνα κανονικοτατα...οπως διαπιστωνουμε..

:antegeia:

Ολοι γκαζακια θελουν.. :ph34r:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αποτελέσματα των αγροτικών έχουν βγεί,απλώς δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα.Αυτό θα γίνει μάλλον τη Δευτέρα.Κι εγώ άκουσα από γνωστό μου,ότι πήρε το αγροτικό που ήθελε.Είχε κάποιον γνωστό στο υπουργείο και του είπε τα αποτελέσματα,που τον ενδιέφεραν.

Αυτο ειναι σιγουρο!Τωρα για ολους εμας τους αμοιρους φυσιολογικά Δευτέρα θα βγουν, μεχρι τεταρτη κληρωσεις ενστασεις, παρασκευη νεα προκυρηξη και μεχρι 5 οπου και θα κλεισει ωστε να μην προλαβει η ΕΣΣΟ του Μαιου (νομιζω 9/5 μπηκανε) να δηλωσει. Καθε φορα ετσι δεν γινεται?

Η ΕΣΣΟ του Μαιου προλαβαίνει κανονικά.Δεν θα προλάβαινε εάν τα αποτελέσματα έβγαιναν πριν από την προηγούμενη Τετάρτη...

Παρεπιπτόντως επειδή δεν γνωρίζω αλλά και επειδή είναι εμφανές ότι θα έχουμε τραβήγματα πολλοί από εμάς με τα τωρινά καλομαγειρεμένα αποτελέσματα,σε περίπτωση ένστασης τι ακριβώς πρέπει να κάνω και σε πόσο χρόνο?...just in case...Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει πραγματικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω να βγουν αύριο γιατί αν βγουν την παρασκευή που μου είπαν εμένα ... δεν θα το αντέξω και εγώ αύριο τα περίμενα αλλά μου είπαν ΜΕΧΡΙ την παρασκευή συγκεκριμένα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι αθηναίοι …επαρχιώτες αγροτικοί γιατροί…..

Και ενώ όλοι περιμένουμε τα αποτελέσματα και βρίζουμε δικαίως το υπουργείο για την κοροϊδία που είμαστε αναγκασμένοι να υπομένουμε, κάποιοι σ’ αυτό το forum μιλάνε για μαγειρέματα των αποτελεσμάτων. Μάλλον δεν έχουν και άδικο.

Όλοι θα έχετε δει την τελευταία ανακοίνωση των διορθώσεων από το υπουργείο. Αφορούσε τον νομό Καρδίτσας και τα «καλά Άγονα» αγροτικά του…Κάποιοι αθηναίοι λοιπόν, για να χτυπήσουν με καλά μόρια αυτά τα αγροτικά, απέκτησαν μέσα σε μία μέρα το μαγικό χαρτάκι του δήμου Καρδίτσας και τα 4 μοριάκια που αυτό δίνει… Το αποτέλεσμα ήταν να πάρουν τα αγροτικά και να έρθουν ουρανοκατέβατοι σε ένα νομό που εκ των πραγμάτων οι ντόπιοι γιατροί είναι λίγοι και γνωρίζονται μεταξύ τους….

Έλα όμως που οι θιγμένοι την έψαξαν την δουλεία και κάποιος από αυτούς είχε και μπαμπά στέλεχος στο κυβερνών κόμμα και δεν θα άφηνε τα πράγματα στην ησυχία τους εάν δεν αποκάλυπτε την αλήθεια… έτσι λοιπόν προέκυψε και η τελευταία ανακοίνωση του υπουργείου…Όσο για τα ονόματα όλων αυτών, νομίζω ότι είναι εύκολο να τα βρείτε συγκρίνοντας τα προηγούμενα μόρια αυτών που βρίσκονται στην τελευταία διόρθωση του υπουργείου…

Επίσης , ψάχνοντας λίγο τα τελευταία αποτελέσματα, βρήκα άτομα που πήραν αγροτικό , ενώ ήμασταν μαζί φαντάροι στην Άρτα και λογικά δεν θα έπρεπε να προλάβουν (η σειρά μου απολύθηκε στις 8/11/2006, μετά την λήξη της προκήρυξης). Τώρα ψάχνω να βρω αν κάνανε 9μηνο….

Τα συμπεράσματα είναι λοιπόν δύο

1. Αν κάποιος πήρε το αγροτικό που θέλατε και τα μόρια του σας φαίνονται λίγο περίεργα…..ψάξτε το….

2. Οι γιατροί δεν είναι και τα πιο καλά παιδιά και μέσα από λαμογές και κουτοπονιριές προσπαθούν να βολευτούν….

Μα που πάμε σαν κλάδος….θα φαγωθούμε μεταξύ μας…..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πως να ψάξουμε βρε φίλε τα μόρια κάποιου τι θα γίνουμε ηρακλης πουαρο?

απλά είμαστε πολλοί αλλά είμαστε ανοργάνωτοι και καλά μας κάνει το κάθε υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικα μιλησε κανενας με το υπουργειο? ποτε θα βγουν

το ειπα εγω!!!! μεσα της εβδομαδας μου ειπαν μολις τωρα!!!!!!!!!!! ΚΟΥΦΑΛΕΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικα ειναι γελιοι ολοι τους.καποιοι μαθανε διοτι ειναι ετοιμα....ολοι ομως οι αλλοι...οταν τους σηκωθει.Τι καταλαβα μετα απο 2 χρονια στο περιμενε ?οποιος εχει το βυσμα εμαθε οποιος δεν το χει..θααααα μαθει αν εμεινε κανενα κοκαλακι.εκει που σπαζομαι ειναι οτι εμεις που περιμενουμε ειμαστε οι μαλακες ,οι ανιδεοι,οι 'καλα δεν αγχωνεσαι τι κανεις?' και ολοι οι αλλοι τα κοζια .Γαμω την ελλαδα μου γαμω,ολοι σκατα μεσα στα σκατα και το θεμα ειναι ποιος κραταει τη χεστρα.Να πανε να γαμηθουνε και τα υπουργεια τους και οι υπουργοι τους και τα τσιρακια τους.Εμεις τι φταιμε δεν μπορω να καταλαβω.Οσο για τους νεους νομους τους για βολεμα ειναι μαγκες, παρτε το χαμπαρι...ολοι εμεις που αγωνιουμε εδω μεσα ....στην αναμονη θα ειμαστε παλι,διοτι ...

-λυπουμαστε δεν προλαβατε..ηρθαν κανα 2-3-4 παιδια απο το βυσμανισταν και τις πηρανε τις θεσεις.

-Μα ποτε σημερα δεν εγινε ο νομος?

-Ηρθαν και περιμεναν απο χτες καλε μου μαλακα

(το εμαθα καλα το παραμυθι τοσα χρονια)

καλο καλοκαιρι παλικαρια..μην εχετε ελπιδες.πολυ το μαγειρευουν και δεν θα βγει καλο φαγητο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως να ξερετε οτι παντα πρωτα τοιχοκολουνταν στην εισοδο του υπουργειου τα αποτολεσματα και μετα 1-2 μερες ανεβαιανε στο ιντερνετ.. παντα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απόλυτα δικαιολογημένη η αντίδρασή σου froutopia. Τι να πει κανείς πλέον.

Θα πρέπει να βρούμε ένα σωστό επίθετο για τους ανθρώπους που εκμεταλλευόμενοι τη θέση τους σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία (από μικρότερο έως μεγαλύτερο) προσπαθούν να ικανοποιήσουν ματαιοδοξίες με τόσο ανόητες πρακτικές.

Και μόλις βγουν οι καταστάσεις των επιλαχόντων......περσινά ξινά σταφύλια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου τα βλεπετε που καθυστερουν...

πιστευετε οτι πρακτικα θα γινει 9μηνη θητεια? ολοι θα παιρνουν παρατασεις στα αγροτικα εκτος αν τρωνε φυσημα.. γιατι ο επομενος θα αργει να εμφανιστει εκτος αν ειναι γενικος ιατρος και αναλαμβανει αμεσα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου τα βλεπετε που καθυστερουν...

πιστευετε οτι πρακτικα θα γινει 9μηνη θητεια? ολοι θα παιρνουν παρατασεις στα αγροτικα εκτος αν τρωνε φυσημα.. γιατι ο επομενος θα αργει να εμφανιστει εκτος αν ειναι γενικος ιατρος και αναλαμβανει αμεσα

Το 9μηνη γνωρίζουμε πως θα είναι; (εάν γίνει) 9+3 ή 6+3; Από όσο γνωρίζω τώρα στην ουσία είναι 12μηνη δηλαδή 12+3. Σωστά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή παρατήρησα με έκπληξη ,ότι εξαφανίστηκαν τα οριστικά αποτελέσματα της τελευταίας προκήρυξης του Οκτώβρη από το site του Υπουργείου ,www.mohaw.gr ,πήρα την πρωτοβουλία ...,γιατί ίσως φανεί χρήσιμο σε μερικούς ...και τα ανέβασα στο εξής link

Επιλογή αγροτικών ιατρών 30-10-2006

Bέβαια οι διορθώσεις στην επιλογή αυτή παραμένουν στο site του Υπουργείου για όποιον ενδιαφέρεται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή παρατήρησα με έκπληξη ,ότι εξαφανίστηκαν τα οριστικά αποτελέσματα της τελευταίας προκήρυξης του Οκτώβρη από το site του Υπουργείου ,www.mohaw.gr ,πήρα την πρωτοβουλία ...,γιατί ίσως φανεί χρήσιμο σε μερικούς ...και τα ανέβασα στο εξής link

Επιλογή αγροτικών ιατρών 30-10-2006

Bέβαια οι διορθώσεις στην επιλογή αυτή παραμένουν στο site του Υπουργείου για όποιον ενδιαφέρεται!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ http://www.cso.auth.gr/Greek/Basi_Agr.gr.htm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την πεμπτη λενε!

Στις πληροφορίες που ρώτησαν κάποια παιδιά σήμερα(γιατί την Ρουφαγάλα δεν τη βρίσκει ούτε ο Μπέκας...)τους είπαν πως είναι έτοιμα και θα ανακοινωθούν μεσοβδομαδα(χωρίς να προσδιορίσουν την ημέρα παρά την πίεση)αναφέροντας πως η όλη διαδικασία καθυστερεί λόγω του ότι πρώτα πρέπει να σταλούν οι καταστάσεις στα κατά τόπους Κ.Υ. ή νοσοκομεία ούτως ώστε να ρυθμιστούν οι παρατάσεις των εκεί εργαζομένων αγροτικών ιατρών.

Βέβαια εδώ που έχει φτάσει το πράγμα τι Τετάρτη,τι Πέμπτη,τι καθόλου στην τελική...Τους βαρέθηκα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπάρχει κάποιος που πήγε σήμερα στο υπουργείο και έμαθε πότε θα ανακοινώσουν τα αποτελέσματα?

υπάρχει περίπτωση να τα έχουν τοιχοκολλήσει και στο νετ να τα βγάλουν αργότερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπάρχει κάποιος που πήγε σήμερα στο υπουργείο και έμαθε πότε θα ανακοινώσουν τα αποτελέσματα?

υπάρχει περίπτωση να τα έχουν τοιχοκολλήσει και στο νετ να τα βγάλουν αργότερα?

Σε ολες τις τελευταιες προκηρυξεις (τους τελευταιους 12 μηνες) η τοιχοκολληση γινεται το πολυ καμια ωρα πριν απο τη δημοσιευση στο ιντερνετ.

Παιδια το σημαντικο δεν ειναι κανεις να μαθει πιο πριν..το σημαντικο ειναι να εχει καλα νεα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σημαντικό βικη είναι να του κάτσει το λόττο η το τζοκερ και μετά να πάει να παίζει σφαλιάρες με την ρούφα-γάλα και τα άλλα τα τσόκαρα από το 32 γραφείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.