Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

έτσι είναι αμαντα το σύστημα αυτά θέλει , εμείς τι πρέπει να κάνουμε?

το σύστημα σ έναν ανειδίκευτο γιατρό θα δώσει 700 ευρώ , σ έναν ειδικευμένο όμως θα δώσει ποιο πολλά και αν είναι άξιος και ικανός θα πάει και ψηλότερα.

οπότε τι είναι καλύτερο μια ειδικότητα γρήγορα η μια αναμονή για τα 500 ευρώ παραπάνω του κράτους?

Αυτό είναι το ερώτημα .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

Όταν κάποτε έιχα ανοίξει ένα τόπικ για λήψη ειδικότητας με πληρωμένες μόνο τις εφημερίες κάποιοι έσπευσαν να με κατακρίνουν...

Βλέπω ότι το ρεύμα έχει αρχίσει να αλλάζει και η ανάγκη για παραγωγικότητα σταπλέον δημιουργικά χρόνια μας προβάλλει άμεση την ανάγκη για εκκίνηση ειδικότητας με όποιο τίμημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια τι ηττοπαθεια ειναι αυτη???

Δηλαδη ποσο ακομα πρεπει να ξεφτιλιστει η επαγγελματικη μας αξιοπρεπεια? Προκειμενου να τελειωσουμε τη ρημαδοειδικοτητα πρεπει να ψωμολυσσαμε και να ξεφτιλιζομαστε? Για να φτασουμε στα 35 ως ειδικοι πρεπει να ζουμε στην αθλιοτητα και να δουλευουμε σαν χαμαληδες για ψωροδιφραγκα? Ελεος δηλαδη....

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιστημονες ανθρωποι ειμαστε τοσο αφελεις ωστε να παγιδευομαστε σε ψευτο-διλληματα τα οποια ειναι αμφοτερα εξευτελιστικα για τα εργασιακα μας δικαιωματα. Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβετε μερικοι οτι η προσπαθεια καθε Υπουργειου και καθε υπουργου ειναι να εχει φτηνους εργαζομενους και καθε δικο μας βημα προς τα πισω συνεπαγεται 10 δικα του μπροστα? Καθε ιχνος υποχωρητικοτητας θα επιφερει περαιτερω υποβαθμιση μας και ειναι λογικο, ειναι νομος της φυσης... Οσο αποδεχομαστε μειωση των αποδοχων μας, τοσο μικροτερο θα ειναι το επομενο ποσο που θα μας προτεινουν. Και θα βρεθουν παλι καποιοι που θα πουν "ελα μωρε, απ το τιποτα καλα ειναι και τα 300 Ευρω..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια τι ηττοπαθεια ειναι αυτη???

Δηλαδη ποσο ακομα πρεπει να ξεφτιλιστει η επαγγελματικη μας αξιοπρεπεια? Προκειμενου να τελειωσουμε τη ρημαδοειδικοτητα πρεπει να ψωμολυσσαμε και να ξεφτιλιζομαστε? Για να φτασουμε στα 35 ως ειδικοι πρεπει να ζουμε στην αθλιοτητα και να δουλευουμε σαν χαμαληδες για ψωροδιφραγκα? Ελεος δηλαδη....

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιστημονες ανθρωποι ειμαστε τοσο αφελεις ωστε να παγιδευομαστε σε ψευτο-διλληματα τα οποια ειναι αμφοτερα εξευτελιστικα για τα εργασιακα μας δικαιωματα. Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβετε μερικοι οτι η προσπαθεια καθε Υπουργειου και καθε υπουργου ειναι να εχει φτηνους εργαζομενους και καθε δικο μας βημα προς τα πισω συνεπαγεται 10 δικα του μπροστα? Καθε ιχνος υποχωρητικοτητας θα επιφερει περαιτερω υποβαθμιση μας και ειναι λογικο, ειναι νομος της φυσης... Οσο αποδεχομαστε μειωση των αποδοχων μας, τοσο μικροτερο θα ειναι το επομενο ποσο που θα μας προτεινουν. Και θα βρεθουν παλι καποιοι που θα πουν "ελα μωρε, απ το τιποτα καλα ειναι και τα 300 Ευρω..."

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕ ΠΟΣΟ Ζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωα εχουμε καταντησει.ολο και λιγοτερα ολο και λιγοτερα ολο και λιγοτερα...τη στιγμη που κσερουμε μονοι σας τα λετε πατραπανω ποσα μυρια μπαινουν απο τα λεφτα της υγειας σε τσεπες απο εξυπνους οχι σαν εμας μαλακες.σαν τα σκατα περιμενουμε το χετε παρει χαμπαρι?κλαιγομαστε δω μεσα κανουμε σιχαινομαστε την ιδια μας την υπαρκση και περιμενουμε να ρθει το μανα απο τον ουρανο.στη γαλλια τα φοιτητακια μια χαρα τα καταφεραν.τον πηρε πισΩ το νομο.αν η8ελε ασ εκανε κι αλλιως.ΘΕΛΕΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΡΕ 8ΕΛΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩ8ΥΜΕ ΟΡ8ΙΟΙ ΝΑ ΠΕΤΑΚΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΗ8ΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΕΣΑ..ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ.8ΕΛΕΙ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΚΟΚΑΛΟ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ μοιρολατρεσ... για κατι τετοιο ολοι μασ.εχουμε μα8ει να μασ γαμαει-ΒΙΑΖΕΙ αΥΤΗ Η ΧςΡΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΟΝΤΑΣ ΠΑ8ΗΤΙΚΟΙ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΝΑ ΜΑΣ ΓΑΜΑΕΙ.ΚΙ ΑΥΤΗ ΟΣΟ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΙΟ σκληρα......ΓΑΜΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΗΡΩΠΙΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΑΣΗ .ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕ εχορταινει γαμησι η πουτανα......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατα τη γνωμη μου γ____ε κι εμεις.Αλλα μετα.Οταν ..διοριζομαστε.Εχεις δει ΠΩΣ δουλευουν ολοι αυτοι που ειναι στο ΕΣΥ?Η δημοσια υγεια -με λιγες εξαιρεσεις - αν δεν πληρωσεις κι αν δεν εχεις γνωστο - ειναι για πεταμα.(Δεν συμφωνω -απλως παρατηρηση κανω)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατα τη γνωμη μου γ____ε κι εμεις.Αλλα μετα.Οταν ..διοριζομαστε.Εχεις δει ΠΩΣ δουλευουν ολοι αυτοι που ειναι στο ΕΣΥ?Η δημοσια υγεια -με λιγες εξαιρεσεις - αν δεν πληρωσεις κι αν δεν εχεις γνωστο - ειναι για πεταμα.(Δεν συμφωνω -απλως παρατηρηση κανω)

Για τα λεφτα που παιρνει ενας γιατρος στο ΕΣΥ θα ελεγα οτι και πολυ δουλευει...

Οποιος εχει γυρισει λιγο σαν εργαζομενος στα νοσοκομεια εχει δει πως δουλευουν οι γιατροι (με υπερωριες που ποτε δεν πληρωνονται, εφημεριες που δεν πληρωνονται κτλ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα λεφτα που παιρνει ενας γιατρος στο ΕΣΥ θα ελεγα οτι και πολυ δουλευει...

Οποιος εχει γυρισει λιγο σαν εργαζομενος στα νοσοκομεια εχει δει πως δουλευουν οι γιατροι (με υπερωριες που ποτε δεν πληρωνονται, εφημεριες που δεν πληρωνονται κτλ).

Ναι εννουσα οτι κανει ΟΣΟ λιγοτερα τον παιρνει να κανει.....Εκει που ειμαι τον παιρνει να κανει πολυ λιγα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μια καθαρά θεωρητική απορία: Αν άνοιγαν θέσεις ειδικότητας για τις οποίες οι ενδιαφερόμενοι έπρεπε να ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 500 ευρώ το μήνα, θα βρίσκονταν υποψήφιοι; Τι λέτε;

Πάντως για όσους πιο πάνω είπαν ότι το παν είναι να ξεκινήσεις και να τελειώσεις πιο γρήγορα ειδικότητα, μάλλον κάτι στο όλο κόνσεπτ έχουν χάσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ φοβάμαι ότι σε αυτό το σημείο θα φτάσουμε στο τέλος. Θα μας πουν, αφού η ειδικότητα είναι.....εκπαίδευση, οφείλετε να την πληρώσετε κιόλας.

Συζητούσα τις προάλλες με ένα παιδί από ΤΕΙ που κάνει πρακτική και παραπονιόταν ότι πληρώνεται ΜΟΝΟ 600 ευρώ το μήνα για την πρακτική του. Του είπα λοιπόν ότι εμείς κάναμε πρακτική με εφημερίες κλπ κλπ για περισσότερο από ενάμισυ χρόνο και πήραμε...τα τρία τους όλο αυτό τον καιρό (συν ότι είχαμε το άγχος του βαθμού). Εμεινε να με κοιτάζει, ρε συ λέει....Ενάμισυ χρόνο ΤΖΑΜΠΑ δουλεύατε; Τι του λες τώρα;

:blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδες μια ερωτηση please...

Θα κανω στο νοσοκομειο της καλαματας οφθαλμολογια,δινει 1 χρονο...

επειδη εχω κανει αγροτικο θα μου αφαιρεθουν 3 μηνες οποτε αντι για 1 χρονο θα κανω 9μηνες, ή δεν ισχυει αυτο για τις εννιαιες ειδικοτητες???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω μια καθαρά θεωρητική απορία: Αν άνοιγαν θέσεις ειδικότητας για τις οποίες οι ενδιαφερόμενοι έπρεπε να ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 500 ευρώ το μήνα, θα βρίσκονταν υποψήφιοι; Τι λέτε;

Πάντως για όσους πιο πάνω είπαν ότι το παν είναι να ξεκινήσεις και να τελειώσεις πιο γρήγορα ειδικότητα, μάλλον κάτι στο όλο κόνσεπτ έχουν χάσει.

Σκεφτομουν πως οικονομικα συμφερει- αν βγεις ειδικευμενος μπορει να τα καταφερεις να βγαλεις τριπλασια απο ο,τι θα επαιρνες σαν ειδικευομενος και δουλευοντας το μισο.

Σιγουρα εχω χασει το μπουσουλα...γιατι δεν εχω μαθει να καθομαι....

Εχετε δικιο παντως.Η ηττοπαθεια ειναι λαθος.Θα χειροτερεψει την κατασταση εντελει.αξιζει να σεβαστει κανεις -εστω- αυτα για τα οποια παλεψαν οι προκατοχοι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλκη κάνε μια προσπάθεια να γράπσεισ σωστά θα κσεχασω τα ελληνικά μου πλιζ

finally εχεις απολυτο δικιο

αφου να φανταστεισ τα διαΒαζω αφου τα εχω γραπσει και ανατριχιαααζω.............................χαχαχαχαχα :o:wacko:emblushemconfused:D χαχαχχα

Ε ΡΕ ΣΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΛΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΚΑ ΤΩΡΑ ΕΦΤΑΚΟΣΙΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΠΑΛΙ ΑΝ 8ΕΣ ΝΑ ΓΡΑΠΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ..ΗΜΟΥΝ ΝΙΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΗΡΤ8Ε Η ΑΝΟΙΚΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΧΙΕΣ ΟΙ ΜΥΓΕΣ :wacko:emeleos ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΚΩΛΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ :wub:

ΕΝ Τς ΜΕΤΑΧΥ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΙΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΠΣΩ- ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΓΡΑΠΣΩ- ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΣΑΝ ΓΚΑΓΚΑ ΜΕ ΜΑ8ΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΕΩΣ :blink: ΣΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ

I BET ΠΟΛΛΟΙ ΤΗΑ ΣΥΜΜΕΡΙΖΕΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε ΡΕ ΣΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΛΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα καταργούμε τελείως τα ρημαδοελληνικά, να μαθαίνουμε μόνο Αγγλικά στα σχολεία, να είμαστε και trendy βρε παιδί μου. Αλήθεια γιατί πολεμήσανε οι παππούδες μας;

:splats:

I BET ΠΟΛΛΟΙ ΤΗΑ ΣΥΜΜΕΡΙΖΕΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ

Οχι. Αντιθέτως πολλοί (εγώ σίγουρα) θα σου πουν άντε ουστ στην Ινγκλιτέρα (χεχε, αν το βρει κερδίζει ποδήλατο) και συ και η Αννα Διαμαντοπούλου...Ουστ!!

:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα καταργούμε τελείως τα ρημαδοελληνικά, να μαθαίνουμε μόνο Αγγλικά στα σχολεία, να είμαστε και trendy βρε παιδί μου. Αλήθεια γιατί πολεμήσανε οι παππούδες μας;

:splats:

Οχι. Αντιθέτως πολλοί (εγώ σίγουρα) θα σου πουν άντε ουστ στην Ινγκλιτέρα (χεχε, αν το βρει κερδίζει ποδήλατο) και συ και η Αννα Διαμαντοπούλου...Ουστ!!

:splats:

[/quote

φιλτατε 8α προσπαθησω να ειμαι ευγενικη μαζι σου αν και δεν το αξιζεις

μη χεσω θυμη8ηκεσ να υπερασπιστεισ την ελληνικη σου ταυτοτητα γραφοντασ στα ελληνικα στα φορΟΥΜ ?ΤΡΑβατε μαθετε καμια ιστορια οι ωσ επι το πλειστον νεοελληνεσ του κωλου και ελατε να τα κσαναπουμε

που να τη μα8ετε ομωςσ και την ιστορια ?στα συγχρονα ελληνικα κωλοσχολεια σασ?

αστα διαλα σιγχιστικα

εδω φιλτατε το νοημα ειναι να γραφει ο οποιοσδηποτε απο οποιαδηποτε γωνια τυυ κοσμου προσ8ετοντασ χρησιμεσ πληροφοριεσ απο πρωτο χερι

μπασ και πρεπει να χουν ολοι αυτοι και πληκτρολογιο με ελληνικεσ χαρακτηρεσ στη βαλιτσα τουσ οταν βγαινουν εκτοσ ελλαδασ για να εχυπηρετησουν την και καλα ευαισ8ησια σασ απεναντι στο 8εμα ελληνικη γλωσσα????

ασ μην συνεχισω με αλλα επιχειρηματα το κοβω δω

και κοβε λιγο απο ειρΩΝΙΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΑΡΧΙΣω ΝΑ ΒΡΙΖΩ ΒΡΙΖΩ ΑΣΧΗΜΑ

ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΤΑΚΕ CARE

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μη χεσω θυμη8ηκεσ να υπερασπιστεισ την ελληνικη σου ταυτοτητα γραφοντασ στα ελληνικα στα φορΟΥΜ ?ΤΡΑβατε μαθετε καμια ιστορια οι ωσ επι το πλειστον νεοελληνεσ του κωλου και ελατε να τα κσαναπουμε

που να τη μα8ετε ομωςσ και την ιστορια ?στα συγχρονα ελληνικα κωλοσχολεια σασ?

αστα διαλα σιγχιστικα

Ωραία είσαι κοπελιά! Πας να τη βγείς κι αποπάνω δηλαδή, ότι και καλά εσύ ξέρεις ιστορία ενώ εγώ όχι; Α, κι από που το συμπέρανες αυτό; Από τα πολλά ιστορικά θέματα που αναλύουμε εδώ μέσα; :blink:

Με την ευκαιρία εσύ σε ποιό σχολείο πήγες δηλαδή, στο Αμερικάνικο Κολλέγιο; Καλά το μυρίστηκα εγώ ότι είσαι κλώνος της Διαμαντοπούλου... <_<

ΥΓ: δεν με νοιάζει να είσαι ευγενική, με νοιάζει να μην λες αστήρικτες παπαριές. Γράψε μου ένα σοβαρό (πλην αγενές) επιχείρημα για όσα λες και θα σε παραδεκτώ. Αλλά που να το βρεις; Εσύ θα μας πεις να μάθουμε όλοι Αγγλικά γιατί είναι wow και επιπλέον να φάμε παντεσπάνι αν πεινάμε...

ΥΓ2: η έλλειψη ελληνικών χαρακτήρων στα πληκτρολόγια δεν είναι σοβαρό επιχείρημα. Υπάρχουν ιστοσελίδες μετατροπής greeklish σε ελληνικά και τούμπαλιν.

Υ3: Γράψε greeklish σε ελληνικά

στο google και σου βγάζει ένα σωρό αποτελέσματα. Και επειδή σε κόβω για ψιλοάσχετη, το έκανα εγώ για σένα. Το πρώτο αποτέλεσμα είναι αυτό:

All Greek to me! Any Greeklish to GreekΤο σύστημα επίδειξης σε αυτήν την σελίδα επιτρέπει στον χρήστη να χρησιμοποιήσει το αυτόματο σύστημα μετατροπής από Greeklish σε ελληνικά, για μη εμπορικούς ...

www.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp - 18k - Αποθηκευμένη Σελίδα - Παρόμοιες σελίδες

Αντέγραψε τη σελίδα που σου δίνω έτοιμη, χρησιμοποίησε το σύστημα και απάλλαξέ μας από τη γκρίνια σου και το φρικτό σου σίγμα.

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχουν κανονες και τους σεβομαστε.

αυτο ειναι φορουμ ανταλαγης πληροφοριων. το οτι δεν ειναι οργανωση με απεργικο χαρακτηρα αυτο δεν του αλλαζει την υποσταση.

σε οποιον δεν αρεσει να ειναι εδω μεσα εας φυγει.

αυτοι που βριζουν συνεχεια και κατι καινουργιοι που φυτρωσαν πολλοοι σαν μανιταρια τελευταια ξεκινουν απο το πρωτο ποστ να διαμαρτυροναται και να βριζουν , ας αναλαβουν τις ευθυνες οι moderators.

δεν ειναικαφενειο εδω,υποτιθεται το ελαχιστο της αξιοπρεπειας πρεπει να υπαρχει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία είσαι κοπελιά! Πας να τη βγείς κι αποπάνω δηλαδή, ότι και καλά εσύ ξέρεις ιστορία ενώ εγώ όχι; Α, κι από που το συμπέρανες αυτό; Από τα πολλά ιστορικά θέματα που αναλύουμε εδώ μέσα; :blink:

Με την ευκαιρία εσύ σε ποιό σχολείο πήγες δηλαδή, στο Αμερικάνικο Κολλέγιο; Καλά το μυρίστηκα εγώ ότι είσαι κλώνος της Διαμαντοπούλου... <_<

ΥΓ: δεν με νοιάζει να είσαι ευγενική, με νοιάζει να μην λες αστήρικτες παπαριές. Γράψε μου ένα σοβαρό (πλην αγενές) επιχείρημα για όσα λες και θα σε παραδεκτώ. Αλλά που να το βρεις; Εσύ θα μας πεις να μάθουμε όλοι Αγγλικά γιατί είναι wow και επιπλέον να φάμε παντεσπάνι αν πεινάμε...

ΥΓ2: η έλλειψη ελληνικών χαρακτήρων στα πληκτρολόγια δεν είναι σοβαρό επιχείρημα. Υπάρχουν ιστοσελίδες μετατροπής greeklish σε ελληνικά και τούμπαλιν.

Υ3: Γράψε greeklish σε ελληνικά

στο google και σου βγάζει ένα σωρό αποτελέσματα. Και επειδή σε κόβω για ψιλοάσχετη, το έκανα εγώ για σένα. Το πρώτο αποτέλεσμα είναι αυτό:

All Greek to me! Any Greeklish to GreekΤο σύστημα επίδειξης σε αυτήν την σελίδα επιτρέπει στον χρήστη να χρησιμοποιήσει το αυτόματο σύστημα μετατροπής από Greeklish σε ελληνικά, για μη εμπορικούς ...

www.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp - 18k - Αποθηκευμένη Σελίδα - Παρόμοιες σελίδες

Αντέγραψε τη σελίδα που σου δίνω έτοιμη, χρησιμοποίησε το σύστημα και απάλλαξέ μας από τη γκρίνια σου και το φρικτό σου σίγμα.

:P

καταρχην να σου πΩ οτι οντΩσ ειμαι πσιλοασχετη- καλα με εκοΨΕΣ :DB) ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ;) χαααχαχα -as κομπιουτερικα r concerned,οποτε DANKE ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΝΚ ΑΝ ΚΑΙ ΧΛΩΜΟ ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΙ ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕ 8Α ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΜΠΛΕΧΤΩ ΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΕΣ ΑΒΥΣΣΟΥΣ :P:P

ΚΑΤΑΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΟΥΛΗΣ emiloveyou LOOOOOOOL :wub::wub::P:P ΣΕ ΠΑΡEΚΣΗΓΗΣΑ.οφειλω να παραδεχτΩ ησουν κυριος ΑΝ ΕΧΑΙΡΕΣΟΥΜΕ τισ μπηχτεσ σου τισ ΝΝΝΝΑΑΑΑ XEXEστο δευτερο ποστ σουΠΑΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙ8ΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑ 8ΕΛΕ Η ΚΩΛΑΡΑ ΣΟΥ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ REPLY :bloodomen:

KATA ΤΡΙΤΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΛΑΤΙΝΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ PAIDAKIA ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ emsexwarsΗΕΗΕΗΕΗ ΠΟΥ ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ VΣ ΑΝΤΙΛΟΓΟ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΓΓΙΞΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ- ΟΣΑ I TYPE ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - -ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΙΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ :D:D ΤΑ ΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΥΡΑ ΧXOXO

ΜΕ ΝΟΑΣ ΤΩΡΑ DEAR IN VITRO???:P:p :blink:

ΚΑΤΑ ΤETARTON ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΣΕΡΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΙ 7 ΣΤΟΥΣ ΔΕΚΑ ΕΛΛΗΝΕΣ 25 ΜΕ 30ΚΑΤΙ XRONWN ΔΕΝ ΧΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ I CAN ASSSURE U

OYTE EΛΛΗΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ....... ;)HEHE ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΧΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΥΧΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ..ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΟΣΑ ΕΙΠΑ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ, ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΚΣΕΡΕΙΣ .

ΚΑΤΑ ΠΕΜΠΤΟΝ ΣΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΩ ΠΑΩ ΝΟΡWΑΥ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

KATA EKTON ΔΕΝ ΚΣΕΡΩ ΤΙ ΣΚΑΤΑ 8Α ΚΑΝΩ που 8α παω ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΑΜΩΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ και ειμαι μεσ στην ΠΑΡΑΖΑΛΗ.......εχω χΙΛΙΟμετανιωσει ΝΟΜΙΖΩπου επελεξα Γιατρικη..

8Α ΠΑΝΤΡΕΥ.Ω ΚΑΝΑ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΙΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...ΧΕΗΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ ΤΟΣΑ ΦΡΑΓΚΑ...... ΜΙΑ ΧΑΡΑ 8Α ΧΩ8ΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ........ΠΟΙΕΣ ΛΙΣΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ?ΔΕ 8Α ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΝ ΛΙΣΤΑ 8Α ΧΕΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΜΟΥ ΝΑ MΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ 8ΕΣΗ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓOYΣΤΑΡΩ ΗΕΗΕ

ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΚΑΝΑ SUPER WHAOH NHSAKI ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΠΣΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΗ 8Α ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΧΕΧΕΚΙ ΟΧΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΤΕΡΑ ΕΜ ΑΔΙΚΟ ΕΧΩ?????ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΩ ΠΑΩΠΑΣΟ

ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΣΥΖΥΓΟ ΤΙ ΤΗ ΘΕΛΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ "ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥ ΠΑ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑΩ!!!!!!!!!"

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΡΑΣΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΣΥΝΕΝΤΕΥΧΗ ΤΗΣ ΤΖΙΝΑΣ ΑΛΟΙΜΟΝΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑΚΙ

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 100Ο ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.ΑΠΑΧΙΩΤΙΚΟ ΑΚΡΩΣ ΠΟΣΟ ΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΛΟΙΜΟΝΟΥ.ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΤΗΗ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΜΟΥΝ@@ρ@ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΦςΤΟΓΡΑΦΙΖΟΥΝ.ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΛΟΙ 8Α ΣΤΗΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΩΛΟ-ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ-ΑΝ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ 8Α ΚΣΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ να ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΦΤΑΚΟΣΙΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΠΕΙΡΗ ΕΥ8ΥΝΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑ 1100 ΠΟΣΟ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥ.ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ @@ΜΑΣ ΚΟΙΝΩΣ.ΤΩΡΑ 8Α ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Η ΑΛΟΙΜΟΝΟΥ ΦΤΑΙΕΙ?ΜΗ ΣΥΓΡΙΝΕΙΣ ΒΟυΡΤΣΕΣ ΜΕ ΠΟΥ@@ΕΣ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ Η SHOWBISZ. ε ντακσ αλλο πραμα η μενεγΑΚΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ 300Ο ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜα τα μυρια που μοιραζονται στα τηλεπιαχνιδια κα8ηημερινα αλλα κι εγω ρε φιλε αλλο πραμα ειμαι .δεν μαζευω κωλοχαρτα απο τουαλετεσ ζωεσ καλουμαι να σωσω γιατι ο βασικοσ μου να ναι 300-400 γιουροσ πανω απο τησ κα8αριστριασ?αστα διαλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Απ οσο ξερω οι συμπαρουσιαστριες στο "πρωινο κους-κους" πληρωνονται καλα... Ποτε δεν ειναι αργα... και για σενα και για την ιατρικη
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H Τζίνα Αλλοιμόνου χρυσή μου έχει 2 πράγματα που δεν έχεις εσύ 1) Φοβερό κορμί 2) Μυαλό.

(όχι ρε παιδιά πέστε μου δηλ. φταίω στη συγκεκριμένη περίπτωση; Ετοιμο λινκ της δίνω και δεν πάει λέει για να μην χαθεί στις αβύσσους του δικτύου και μετά αρχίζει μια παπαρολογία ακατάσχετη...) :splaaaats:

ΥΓ: Λεφτά έχει πάντως κι ας κλαίγεται, αφού πάει...(που πάει είπε; Νορβηγία κατάλαβα εγώ) για τα Χριστούγεννα ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΥΓ1: Για κάτσε, για κάτσε, γιατί εδώ έχουμε θέμα (για κους-κους). Σε συνδυασμό με το άλλο ποστ που ρωτάει η Αλκή μας για Νορβηγία, βγάζουμε το συμπέρασμα ότι ή έχει μεγαλώσει στη Νορβηγία ή έχει τον ένα γονέα από κει ή κάτι τέλος πάντων, κάποια σχέση με Νορβηγία έχει η κοπελιά. Παρόλα αυτά, είναι εντυπωσιακό ότι προτιμάει να ρωτήσει σε αυτό το φόρουμ πληροφορίες για το πως μπορεί να κάνει ειδικότητα εκεί, αντί να τις ρωτήσει επιτόπου. Εμ πας που πας, εμ περνάς και όλη την ώρα στο χαζοκούτι και τα σαχλοπεριοδικά, ονειρευόμενη τον Πρίγκηπα που θα παντρευτείς...

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H Τζίνα Αλλοιμόνου χρυσή μου έχει 2 πράγματα που δεν έχεις εσύ 1) Φοβερό κορμί 2) Μυαλό.

(όχι ρε παιδιά πέστε μου δηλ. φταίω στη συγκεκριμένη περίπτωση; Ετοιμο λινκ της δίνω και δεν πάει λέει για να μην χαθεί στις αβύσσους του δικτύου και μετά αρχίζει μια παπαρολογία ακατάσχετη...) :splaaaats:

ΥΓ: Λεφτά έχει πάντως κι ας κλαίγεται, αφού πάει...(που πάει είπε; Νορβηγία κατάλαβα εγώ) για τα Χριστούγεννα ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΥΓ1: Για κάτσε, για κάτσε, γιατί εδώ έχουμε θέμα (για κους-κους). Σε συνδυασμό με το άλλο ποστ που ρωτάει η Αλκή μας για Νορβηγία, βγάζουμε το συμπέρασμα ότι ή έχει μεγαλώσει στη Νορβηγία ή έχει τον ένα γονέα από κει ή κάτι τέλος πάντων, κάποια σχέση με Νορβηγία έχει η κοπελιά. Παρόλα αυτά, είναι εντυπωσιακό ότι προτιμάει να ρωτήσει σε αυτό το φόρουμ πληροφορίες για το πως μπορεί να κάνει ειδικότητα εκεί, αντί να τις ρωτήσει επιτόπου. Εμ πας που πας, εμ περνάς και όλη την ώρα στο χαζοκούτι και τα σαχλοπεριοδικά, ονειρευόμενη τον Πρίγκηπα που θα παντρευτείς...

:splaaaats:

λολολολολολ.........κοινωσ μαμηθηκα στα γελια

γεια σου ρε ινβιτρο εσυ και τα ωραια σου!!!!!!!

καταρχην η αλοιμονου μπορει να χει φοβερο κορμι αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε μπορουμε να χουμε φοβερο κορμι κι ενα σωρο αλλεσ.κατα δευτερον να σου 8υμισω οτι απο βυζι υστερει τα μαλα πραγμα που βεβαια δε σημαινει οτι υστερουμε και οι ενα σωρο αλλεσ.....χεχεχεεχεχεχε

τωρα σε οτι αφορα τη νορβηγια φιλουσ νορβηγουσ εχω.αυτο.αλλα επειδη δε βγαζω ακρη με τα γαμωμειλ ουτε μπορουν να καταλαβουν τι παιζει ΕΔΩ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑ8Ω ΝΑ ΤΟ ΕΚΣΗΓΗΣΩ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ αυτοι επιμενουν να λενε οσο χαζο κι αν ακουγεται " ναι εντακσει οσα λεσ αλλα και παλι δε μπορω να καταλαβω πωσ μπορει να προτιμασ την κρυα και σκοτεινη νορβηγια απο την ελλαδα" οι αν8ρωποι ειναι αλλου δεν μπορουν να καταλαβουν τι σημαινει ανακσιοκρατια πληρησ διακρισεισ και ολατα κακα τησ μοιρασ μασ που χουμε δω.τεσπα εκανα μεγαλη παρεν8εση.που λεσ ιν βιτρο ρωταω εδω-η ποικιλια αποπσεων δεν εβλαπσε ποτε κανεναν-και 8α παω να κανω και κριστμασ πανω να παω να δω και να ρωτησω μονη μου τι παιζει.

τωρα σε οτι αφορα το χαζοκουτι τα σαχλοπεριοδικα και του πριγκηπεσ αααατσα ρεεεεε και σ εφαγα.....

εισαι εκτοσ τοπου και χρονου

κι συν αυτου

πεσ μου οτι ποτε δεν κσεφυλλισεσ νιτρο οταν ετυχε να πεσει στα χερια σου-γιατι στο νιτρο τη διαβασα τη συνεντευξη-πεσ μου οτι ποτε δεν επεσεσ σε κουτσομπολιστικη εκπομπουλα στην τηλεοραση και δεν κολλησεσ -εστω για κανα πενατλεπτακι μεχρι να καταλαωεισ τι κανεισ-

πεσ μου ΚΑΙ ΑΛΛΑ ποΛλα και τα ματαλεμε...

τσιου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο μόνος λόγος που δεν τα σβήνω ακόμα είναι γιατί περιμένω να σας περάσει η μαλακία και να τα σβήσω μετά :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.