Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

Ναι εξω απο το γραφειο των αγροτικων, εξηγουσαν οτι "επειδη οι γιατροι κανουν τωρα εναμιση χρονο να παρουν αγροτικο" δε ζηταμε πια το πιστοποιητικο αρτιμελειας γιατι θα ληξει μεχρι να παρουν και δεν μπορουμε να τους στελνουμε συνεχεια για ακτινογραφιες.

Τότε ρε γμτ γιατί δεν το διορθώνουν και στο επίσημο χαρτί τους που διευκρινίζει τα απαραίτητα δικαιολογητικά κι επίσης και στην ιστοσελίδα τους?μου αρέσει που στην ιστοσελίδα άλλαξαν τα γραφικά και οι πληροφορίες μέσα είναι απαρχαιωμένες...

εμένα το δικό μου θα λήξει σίγουρα,κοντεύει.Τσάμπα τις έκανα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply
Τότε ρε γμτ γιατί δεν το διορθώνουν και στο επίσημο χαρτί τους που διευκρινίζει τα απαραίτητα δικαιολογητικά κι επίσης και στην ιστοσελίδα τους?μου αρέσει που στην ιστοσελίδα άλλαξαν τα γραφικά και οι πληροφορίες μέσα είναι απαρχαιωμένες...

εμένα το δικό μου θα λήξει σίγουρα,κοντεύει.Τσάμπα τις έκανα....

Εμενα μου το ειχαν πει απο περυσι το καλοκαιρι που αρχισα να βαζω τα χαρτια μου.Αλλα απο κοντα δυστυχως.Ολα θελουν κυνηγι!Νομιζα πως ηταν γνωστο σε ολους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα μου το ειχαν πει απο περισυ το καλοκαιρι που αρχισα να βαζω τα χαρτια μου.Αλλα απο κοντα δυστυχως.Ολα θελουν κυνηγι!Νομιζα πως ηταν γνωστο σε ολους.

όχι.και μάλιστα και άλλοι στην ιστοσελίδα είχαν την ίδια απορία...εμένα δε με πειράζει να ξανακάνω ακτινογραφία.με πειράζει η ταλαιπωρία...έφτυσα αίμα για αν με προσεξει καποιος γιατρός στο νσκμ αλλά τίποτα.έφυγα άπραγη.και τελικα τις έκανα σε ένα ικα μέσω γνωστού κι αυτός πήρε σύνταξη!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον.....μολις τελειωσε η πρωτη μεγαλη φουρνια γενικων ιατρων .Θα εχουνε τη δυνατοτητα να διαλεξουνε καλα κεντρα υγειας( και αυτο κανουν) και περιφερικα ιατρεια κοντα στις πολεις.Καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο .Σε κανα 2 μηνες το πολυ , θα εχει βγει και επισημα η αποφαση για τα μορια οσων τελειωσαν εξω.Μην απογοητευεστε , απλα να ξερετε οτι τα πραγματα θα γινουν πολυ δυσκολα( σιγα σιγα) σχετικα με το αγροτικο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον.....μολις τελειωσε η πρωτη μεγαλη φουρνια γενικων ιατρων .Θα εχουνε τη δυνατοτητα να διαλεξουνε καλα κεντρα υγειας( και αυτο κανουν) και περιφερικα ιατρεια κοντα στις πολεις.Καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο .Σε κανα 2 μηνες το πολυ , θα εχει βγει και επισημα η αποφαση για τα μορια οσων τελειωσαν εξω.Μην απογοητευεστε , απλα να ξερετε οτι τα πραγματα θα γινουν πολυ δυσκολα( σιγα σιγα) σχετικα με το αγροτικο.

λένε πως τα πτυχία των γιατρών από ρουμανία-βουλγαρία δε θα αναγνωριστούν αναδρομικά, παρα μόνο αφού περάσουν τρία χρόνια.είναι αλήθεια?αλλά για τους γενικούς γιατρούς,μεγάλος μπελάς κι αυτός...Από τη στιγμή που η γενική ιατρική έγινε ειδικότητα και καταλαμβάνουν θέσεις αγροτικών κι εμείς έχουμε τόσα χρόνια αναμονή, αναρωτιέμαι σε μερικά χρόνια με τι θα απασχολούνται οι νέοι γιατροί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχετε κανένα γνωστό ακτινολόγο να αλλάξει λίγο την ημερομηνία στην παλιά πλάκα και να σας δώσει ένα νέο χαρτί με την ημερομηνία που θέλετε; (για όσους δεν θέλουν να υποστούν νέα ακτινοβολία το λέω). Εν ανάγκη, βάλτε το θέμα στο φόρουμ και ελπίζω να τσιμπήσει κανένας ακτινολόγος να σας βοηθήσει!

ΥΓ: να ορίστε ιδέα, οι νέοι γιατροί θα κάνουν τα κονέ-μεσολάβηση στα νοσοκομεία, που θα είναι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση από πλευράς εξυπηρέτησης τα επόμενα χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχετε κανένα γνωστό ακτινολόγο να αλλάξει λίγο την ημερομηνία στην παλιά πλάκα και να σας δώσει ένα νέο χαρτί με την ημερομηνία που θέλετε; (για όσους δεν θέλουν να υποστούν νέα ακτινοβολία το λέω). Εν ανάγκη, βάλτε το θέμα στο φόρουμ και ελπίζω να τσιμπήσει κανένας ακτινολόγος να σας βοηθήσει!

ΥΓ: να ορίστε ιδέα, οι νέοι γιατροί θα κάνουν τα κονέ-μεσολάβηση στα νοσοκομεία, που θα είναι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση από πλευράς εξυπηρέτησης τα επόμενα χρόνια.

καλή ιδέα,εγώ σκέφτηκα να παραποιήσω την ημερομηνία μέχρι και του ίδιου του πιστοποιητικού.αλλά δε βαριέσαι!Ας πάρουμε αγροτικό κι ας τις ξανακάνουμε τις εξετάσεις!Ένα άλλο πάντως είναι ότι προτού περάσει το εξάμηνο από την ακτινογραφία μπορείς να πας με την ίδια νομίζω και απλά να σου ξαναγράψουν ακτινολογική εκτίμηση.όλα τα άλλα θα πρέπει να γίνουν εκ νέου.δλδ η παθολογική και ψυχιατρική εκτίμηση.

Αλλά έτσι θα βγάλεις πιστοποιητικό υγείας πάλι για ένα εξάμηνο μόνο.Αν και πάλι δεν παρεις αγροτικό θα ξανακάνεις κι ακτινογραφία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λένε πως τα πτυχία των γιατρών από ρουμανία-βουλγαρία δε θα αναγνωριστούν αναδρομικά, παρα μόνο αφού περάσουν τρία χρόνια.είναι αλήθεια?αλλά για τους γενικούς γιατρούς,μεγάλος μπελάς κι αυτός...Από τη στιγμή που η γενική ιατρική έγινε ειδικότητα και καταλαμβάνουν θέσεις αγροτικών κι εμείς έχουμε τόσα χρόνια αναμονή, αναρωτιέμαι σε μερικά χρόνια με τι θα απασχολούνται οι νέοι γιατροί...

ρε παιδια ...σκεφτειτε λιγο.....Ας πουμε οτι καποιος απο εσας ειχε παρει πτυχιο πχ απο Ρουμανια....Γνωριζουμε πολυ καλα τι εγινε με την περιπτωση των παιδιων απο τσεχια και Ουγγαρια.....Κανενας απο αυτους δεν ειχε τριετη προυπηρεσια στη χωρα σπουδων του , αλλα παρολα αυτα ολοι αυτοι με το " καλημερα" , ανγνωριστηκαν χωρις εξετασεις.....Εχουμε τωρα σα δεδομενο τη δυσκολια που υπαρχει πλεον με τα αγροτικα και το καθε ποτε βγαινουν.....

Αν λοιπον καποιος απο εσας ειχε τελιωσει εξω και του λεγανε " ε, ενταξει , για τους αλλους καναμε αυτο , αλλα για σενα οχι" , δεν θα το πηγαινε δικαστικως? και πιστευετε οτι θα υπηρχε δικαστης που θα μπορουσε να παραβλεψει το "προηγουμενο" που υπαρχει? Δεν γινονται αυτα.Δεν ξερω τι θα κανονιστει τελικα, αλλα σας λεω οτι το ζητημα ειναι νομικο και δεν νομιζω οτι το υπουργειο θα ηθελε να μπλεξει με νομικα ζητηματα που μπορει να μπλοκαρουν τα αγροτικα για μηνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια ...σκεφτειτε λιγο.....Ας πουμε οτι καποιος απο εσας ειχε παρει πτυχιο πχ απο Ρουμανια....Γνωριζουμε πολυ καλα τι εγινε με την περιπτωση των παιδιων απο τσεχια και Ουγγαρια.....Κανενας απο αυτους δεν ειχε τριετη προυπηρεσια στη χωρα σπουδων του , αλλα παρολα αυτα ολοι αυτοι με το " καλημερα" , ανγνωριστηκαν χωρις εξετασεις.....Εχουμε τωρα σα δεδομενο τη δυσκολια που υπαρχει πλεον με τα αγροτικα και το καθε ποτε βγαινουν.....

Αν λοιπον καποιος απο εσας ειχε τελιωσει εξω και του λεγανε " ε, ενταξει , για τους αλλους καναμε αυτο , αλλα για σενα οχι" , δεν θα το πηγαινε δικαστικως? και πιστευετε οτι θα υπηρχε δικαστης που θα μπορουσε να παραβλεψει το "προηγουμενο" που υπαρχει? Δεν γινονται αυτα.Δεν ξερω τι θα κανονιστει τελικα, αλλα σας λεω οτι το ζητημα ειναι νομικο και δεν νομιζω οτι το υπουργειο θα ηθελε να μπλεξει με νομικα ζητηματα που μπορει να μπλοκαρουν τα αγροτικα για μηνες.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΙΚΟ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιτρεπεται και τα 2 να ειναι αζητητα

δεν επιτρεπεται να'ναι και τα 2 αζητητα,συμφωνα με το υπουργειο.Ενας γνωστος μου δηλωσε 2 αζητητα τη Δευτερα και την Τριτη του τηλεφωνησαν και του ζητησαν να παει πισω και να αλλαξει τις επιλογες του!!!!!!!!!!!!!Εξεπλαγην βεβαια που ενδιαφερθηκαν,μιας και δεν ειχε στον ηλιο μοιρα με τα μορια του,αλλα απο το ολοτελα.....

δεν θελω να σας γεμιζω ελπιδες,αλλα τα αποτελεσματα αυτης της προκηρυξης θα ανακοινωθουν κατα90% στο τελος τουμηνα.Ρωτησα αυτοπροσωπος κι εβαλα κι οσους ηξερα που πηγαν αλλη μερα να καταθεσουν,να ρωτησουν.Ηαπαντηση ηταν ιδια σε ολους.Καλη μας επιτυχια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Πώς θα γίνει τέτοιο θαύμα δεν μπορώ να καταλάβω(πως θα ήταν θαύμα άλλωστε;)! Λέτε να έπιασαν το κολάϊ; :D

συνήθως από τη μέρα που λένε καθυστερούν οπωσδήποτε ένα 15ήμερο, οπότε αράξτε κι όταν βγουν θα το μαθουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψαχνω να βρω το γλυκο για το επομενο στοιχημα...εγω λεω πασχα κι ειμαι αισιοδοξη...

Δες την πρώτη μου υπογραφή.. emcolgate

emardown

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δες την πρώτη μου υπογραφή.. emcolgate

emardown

Το πηξιμο?Για ολους ειναι εμφανες....Γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε?

Παντως για το φορουμ εγινα αγροτικος....αντε με το καλο στην ειδικοτητα.... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως για το φορουμ εγινα αγροτικος....

αντε με το καλο στην ειδικοτητα....

τρεξε πιο γρηγορα μην σου φαει αλλος την θεση ...

εγω ηδη παω για "διοικητης"

και μετα θα ρθω στο πατρικο σου για καφε και λοκουμακι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τρεξε πιο γρηγορα μην σου φαει αλλος την θεση ...

εγω ηδη παω για "διοικητης"

και μετα θα ρθω στο πατρικο σου για καφε και λοκουμακι

Κοιτα αν ειναι να ερθεις με αυτη την ιδιοτητα , θα βγαλω το καλο σερβιτσιο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα αν ειναι να ερθεις με αυτη την ιδιοτητα , θα βγαλω το καλο σερβιτσιο....

και μην ξεχασεις το γλυκο του κουταλιου !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μονο αν εισαι διοικητης :P

ΠΑΣ ΚΑΛΑ;

Θα συμβιβαστείς με έναν απλό διοικητή;;

Ένα αναλώσιμο κομματόσκυλο του κώλου δηλαδή;;;

Αν είχε τα μυαλά σου η Νατάσσα μας, ποιός θα την ήξερε;

Ποιός θα ενδιαφερόταν για το βίντεο της επέμβασης στο Λαϊκό;;

Αν είναι να βγεις στο κλαρί, κάντο για κάποιον που αξίζει κι όχι ό,τι λάχει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΣ ΚΑΛΑ;

Θα συμβιβαστείς με έναν απλό διοικητή;;

Ένα αναλώσιμο κομματόσκυλο του κώλου δηλαδή;;;

Αν είχε τα μυαλά σου η Νατάσσα μας, ποιός θα την ήξερε;

Ποιός θα ενδιαφερόταν για το βίντεο της επέμβασης στο Λαϊκό;;

Αν είναι να βγεις στο κλαρί, κάντο για κάποιον που αξίζει κι όχι ό,τι λάχει..

Χμ θα το ψαξω.Η ειμαστε φιλοδοξοι η τπτ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ θα το ψαξω.Η ειμαστε φιλοδοξοι η τπτ.

Χαίρομαι που σε έφερα στον ίσιο δρόμο.

Δε συμβιβαζόμαστε με τίποτα λιγότερο από το καλύτερο.

Οπότε ο στόχος σου είναι ανερχόμενος πολιτικός, με αρχηγικές βλέψεις, κατά προτίμηση ενός εκ των δύο κομμάτων εξουσίας.

Όταν γίνεις Νατάσσα στη θέση της Νατάσσας, μην ξεχάσεις ποιός σου άνοιξε τα μάτια...

Δέχομαι και πιστωτικές...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.